va/2/^i/jn/tcl^ 'J) EL's LSCH0fi®3 N.V. OSWALD ELSE SPORT IB. en AV.op. dat zij zich ter zake reeds vroe ger met belanghebbenden in verbinding hebben gesteld en daarbij is niet gebleken dat de belendende eigenaren die mede werking Avillen verleenen welke men va-n 'een voor hen zoo belangrijke zaak als deze, zcru mogen verwachten. Ook thans nog is dit niet het geval. B. en W. stellen voor deze aangelegen- 1 1 na er te beliandelen bij de begrooting. De heer Bating vond de medewerking Tan B. en W. niet groot. Deze aanvrage is echter van andere personen dan de voor gaande; dit zijn allen bewoners van de rechterzijde. Het voorstel werd goedgekeurd. 13. Voorstel van B. en W. tot. verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Van Boetzelaevstraat-, aan den heer L. I. Schouten. Het perceel is groot 360 M.2de ge vraagde prijs bedraagt ƒ6.per M.2 Goedgekeurd. 14. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan dc Bozen- straat aan J. van Wely q.q. Het perceel is groot 260 M.2 de prijs bedraagt 4-per M.2. Goedgekeurd. 15. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelogen aan de Van Dijkstraat aan J. H. v;.n der Werf. G. van Klaveren en B. Kromhout. Dc grootte van het perceel bedraagt 185 M.2. Er wordt een prijs gevaagd van 6.50 per M.2. Goedgekeurd. 16. Voorstel van B. en \V. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Rozenstraat, aan de N.V. Gemeenschap pelijk Grond- en Huizenbezit. Met de N.V. is overengekomen een prijs van 4 per M.2 het perceel is groot 1350 M2. Goedgekeurd. 17. Voorstel van B. en W. om het bedrag gestort door den Burgemeester geduren de 1928 in de gemeentekas ter vervanging van pensioensbijdrage als een schenking te aanvaarden. Het gestorte bedrag is groot 360. Goed gekeurd. 18. Voorstel van B. en W. tot het ontrui men van twee noodwoningen aan de Ver lengde Aarkadc en tot het voeren zoo noo- dig van een rechtsgeding daarvoor. Van den heer J. van Wicringen is een aanbieding ingekomen om de zes wonigen aan de Aarkade af te breken en daarvan twee op te bouwen aan den Westkanaal- weg. Dit aanbod blijft 580 beneden de raming van den directeur van gemeente werken Aangenomen. 18a. Voorstel van B. en W. inzake on- derhandsche gunning aan den heer J. van Weeringen, aannemer alhier, van den op stand van zes noodwoningen aan de Ver lengde Aarkade en den bouw van twee noodwoningen aan den, W7estkanaalweg. De beide bewoners willen er niet uit De lieer den Uil zeide dat het toch niet aangaat, de bewoners op straat te zetten, zonder dat zij een andere woning kunnen betrekken. De voorz. zegt, dat deze bewoners dan maar in de woningen aan den Kanaalweg oen onderdak moeten vinden. B. en W. zul len zoo conciliant mogelijk optreden. Het voorstel werd goedgekeurd. 19. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de genieentobegrootingen, dienst 1928 en 1929. Op de gemeentebegrooting is een post pro memorie uitgetrokken voor de kosten van den aanleg van een trottoir voorbij 'Gouwsluis. Do onderhandelingen met het Kijk hebben tot een bevredigemde oplossing geleid, zooda-t. er thans geen bezwaren meer zijn tot uitvoering over ie gaan. Volgno. 2 van do gemeenf obegroolrng moet daartoe met 8000 worden verhoogd. Goedgekeurd. 20. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van ontwerp-besluiten tot af- en over schrijving der begrootingen voor 1928 van de water- en lichtbedrijven. Goedgekeurd. (Wordt vervolgd 1ste blad). Mobilisatie-kruis. De Bond van. liet Mpbilisatie-kruis, aid. Alphen, hield gis teravond de jaarvergadering in het lokaal aan de Van Mandersloostraat. De Voorz. opende de vrij talrijk bezoch te bijeenkomst met een korte inleiding, waarna de secretaris zijn jaarverslag uit bracht. Hieruit bleek, dat het ledental 284 bedroeg. Voorts werd melding gemaakt, dat over het afgeloopen jaar aan een dei- leden wegens ziekte een geldelijke uitkee- ring werd verstrekt. De rekening van den penningmeester wees op een batig saldo groot 42.28.5. Bij dc mededeelingen maakte de voorzit ter bekend, dat drie oneer ingezetenen in aanmerking kwamen voor het zilveren kruis van verdienste. De bestuursverkiezingen bracht de drie aftr. heeren L. van Beek, J. G. van Schaik en Baas, bij acclamatie weder achter de groene tafel. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Utrecht werden benoemd de heeren L. van Beek en C. Koren. Van de Rondvraag werd weinig gebruik gemaakt. Hierna werd een gratis verloting gehou den om fraaie kunst-voorwerpen, waarbij 12 pörsonen de gelukkige prijswinners wer den. De avond werd besloten met ©en film- vertooning uit andere werelddeelen en met een komische film. Te 11. uur kwam het einde van deze uitstekend geslaagde bij eenkomst. Koeien vermist. Door L. K. is bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een tweetal koeien. Poes en de kanaries. Bij de politie werd door v. d. B. aangifte gedaan, dat uit een volière, staande in zijn tuin, een twin tigtal kanarievogels zijn ontvreemd. Na der bleek dat de vogels vermoedelijk door een roofdier waren opgepeuzeld. Tegen een huis gereden. Gistermiddag is een sleeperswagen beladen met steenen tegen het winkelpand van de heer Z. aan Gouwsluis opgereden. De bestuurder J. V. bekwam ontvellingen aan beide beenen, doordat hij tusschen de muur en liet ge span bekneld was geraakt. Aan den wagen en ook aan het huis werd schade toege bracht. INGEZONDEN MEDEDEELING. Als men op reis gaat is de eerste vereischte een paar gemakkelijk zittende Schoenen!! y Draagt hlêr\£>$ speciale KORT RAPENBURG. HOEK WOORDEINDE TELEFOON 344 ü'J De bazar. De tweede avond van dc bazar, gehouden door dc Harmonie Vereen. Leo XIII, in liet Patronaatsgebouw, ken merkt zich weder door flinke belangstel ling. Bovendien gaf de Harmonie op hot Kerkplein een concert, dat uitstekend van stapel liep. Hedenavond, den laatsten dag zullen de overblijvende artikelen der bazar op bijzondere wijze worden verloot of ver kocht. Gevestigd: B. den Brave en gezin, Ringdijk 4 van 's Gravcnhage. A. van Dijk en gezin, HooftstrUat 226, van Lei- muïden. Jannetje de Groot echlgenoote van G. Tromp, van Leiderdorp. J. Seke- res. Raadhuisstraat 44, van Leiderdorp. J. Gons Pr. Hendrikstraat 75, van AVou- brugge. M. van Donk, Raadhuis-straat 214. van Nijmegen. Elisabeth H. G. Schuurman wed. D. van 't AVout en gezin, Hooftstraat 64, van Woubrugge. Vertro k ken: J. C. M. van Leeuwen, AYillemslraat 16, naar Woerden. Wil- helmina H. Penders, Bruggcstraat 16, naar Woerden. Cornelia- Lameris, Hoorn 17, naar Amsterdam, Andr. Schelfhoutstr. 7. Th. J. Bahlmann, Bruggestraa-t 6 naar 's Gravenhago, Nieuwe Haven 22. P. Groot, Hooftstraat 255, haar Woubrugge. W. Mulder Drent-h, Raadhuisstraat 44, naar Bodegraven. R. J. Geel, Stations straat 15, naar Amsterdam, AVol ver.straat 5. Johanna A. Vcrhage, Kortsteckter- weg 46, naar Nieuwkoop. Geertruida E. Clement, Steekterweg 64, naar Maartens dijk. Cécile F. G. Moquette wed. van J. Kuijk, St. Jorrisstraat S rood, haar Drieber gen, Verl. Traaij 269. H. C. Kal. Pr. Hen drikstraat- 27a. naar Rotterdam, Goudsche Singel 177. C. J. van Leeuwen en gezin. Otweg 20, naar Boskoop. KOUDEKERK. Personalia. Onze vroegere plaatsge noot de- heer AL Schenkeveld slaagde aan de Vrije Universiteit- te Amsterdam voor het prop. examen godgeleerdheid. Mej. C. AVille slaagde voor het eind examen der Ohr. Kweekschool te Leiden. Samenvoeging Ned. Herv. Gemeenten. In verband met de samenvoeging van Koudekerk en Hazerswoude (Rijndijk) werd Maandag j.l. een stemming gehouden tor aanvulling van het College van Kerkvoog den der Ncd. Herv. Kerk alhier en van Notabelen. Tengevolge deze kerkelijke verceniging van beide gemeenten, moest 1 kerkvoogd en 3 notabelen worden gekozen allen wo nende aan den Rijndijk. Tot kerkvoogd werd benoemd de heer J. D. de Kort en tot notabel de heer Jac. Groen, terwijl voor de benoeming van nog 2 notabelen Dinsdag a.s. een herstemming zal -worden gehouden tusschen de heeren A. Demoed, R. Oppelaar, J. Most-ert en G. van Ommering. De werkzaamheden aan de nieuwe brug. Onder groote belangstelling van de zijde der inwoners van de beide Rijnoevers al hier, werd Dinsdagmorgen j.l. door de fir ma Smulders te Utrecht een aanvang ge maakt met behulp van 2 kranen, met het aanbrengen van de klap van de nieuw te bouwen Koudelcerksc-he brug. Dit groote werk had een gestadig en gunstig verloop en reeds des avonds te omstreeks 8 uur kon de nieuwe klap met behulp van beide kranen en met goed gevolg worden opge haald. dank zij de techniek en goed ver zorgde leiding. Tengevolge van deze werk zaamheden was de vaart gestremd en ge leek deze des avonds aan beide zijden der brug veel op de Rotterdamsche haven. De werkzaamheden aan de brug maken dus goede vorderingen en men verwacht dat in de helft van de volgende maand do officieele opening zal plaats hebben. Gevesti gd: Maria Batelaan van Lei den Gerrigje van den Ent van Zoeter- woude Jannetje Baars van Rotterdam Margje van Harskamp van Rotterdam Louwerinc Munnik van Haarlem Jan va-n Nieuwcnhuijzen en gezin van Hazers woude Willem Pieter Engelbrecht Broers van Leiden. Vertrokken: Arnoldus en Pieter Willemijndert van Burik naar Haarlem mermeer Agatha Berkheij wed. L. v. Bergen naar Alphen a. d. Rijn Marinus van Beveren naar Amsterdam Pietertjc Maria Maat naar Harmeien ïheodorus Petrus Rotteveel en gezin naar Hazers woude Heilt-je Gijsbertje Dorrepaal naar Haarlem Pctrqs Johannes A'erdegaal naar Hazerswoude Adriana van den Berg naar Zegwaart Jantje Okken naar Hoogeveen Cornelia Helena Verbaan naar Hazerswoude. WATERPOLO. Door een flinke overwinning stelt de L. Z. C. I zich veilig voor de eerste klasse. Gisterenavond werd in de zwem-inrich- ting aan den Hooge Rijndijk de met zoo veel spanning tegemoet geziene water- polowedstrijd gespeeld tusschen de Leid- sche en Utrechtselie Zwemclub. Deze laat ste competitie-wedstrijd moest n.l. de be slissing brengen over de vraag wie van beide clubs de laatste plaats zou bezet ten en derhalve degradatiewedstrijden zou moeten spelen. Beide clubs hadden vijf wedstrijden gespeeld, waarvan ieder er drie gelijk en twee verl. De L.Z.C. stond daarbij in hel, aantal tegengescoordc doel punten een punt achter, zoodat ook oen gelijk spel de L.Z.C. noodlottig zou wor den. omdat ile Utrechtselie dan een beter doelgemidijelde had. Omdat er dus gewon nen moest worden, was er veel spanning, was er ook veel belangstelling, veel meer zelfs dun op liet ge-houden zwemfeest. AA'e schatten liet aantal toeschouwers op een 3 a 100. Een tegenvaller was hot, dat Jan El- ziuga niet kon meespelen, hoewel dade lijk moet gezegd. dat zijn invaller. Cl. dc Rcede. hoe langer hoe verdienstelijker gaat spelen en ook nu weer een doelpunt voor zijn rekening nam. Verder- was de Leidsche ploeg weer volledig. Ook van Leyden speelde mee. Toch wordt liet spel van dezen laatste zwakker, een ge volg natuurlijk van het te weinig oefenen en spelen. Onder leiding van scheidsrechter van de Pelden stolden beide ploegen zich als volgt op: L.Z.C. Goekoop v. Ingen Schenau v. Levden v. Helvert J. Buys J. de- la Court Cl. de Rcede v. Meer Daatselaar de Man Nanninga AArolters Schat U.Z.G'. Tetenburg Na den uitworp is de L.Z.C. het eerst b:j den bal. De la Court werpt terug en dc bal wordt onmiddellijk weer naar de voorhoede geplaatst, maar Buys noch De la Court kunnen een goed schot los sen, zoo worden zij gedekt-. Toch is het spel nog geen minuut oud, als laatstge noemde op 5 Meter weer een kans krijgt en hoewel AVolters voor hem ligt, ziet hij kans het leer in den hoek te werken, waar het juist even te laat door keeper Tetenburg wordt gestopt (1—0). Dit on verwacht succes doet het enthousiasme van de toeschouwers ontbranden, maar de U.Z.C. laat er zich, niet door ontmoedigen. Spoedig trekt halar voorhoede ten aanval en door hare bewegelijkheid is zij een voortdurende bedreiging van liet Leid sche. cloel, dat door de achterhoede vrij wel ongedekt blijft. Toch hadden we van dc Utrechtenaren een beter benutten van de talrijke kansen verwacht, maar het goed schot bleef zoek. Een zekere kans voor Daatselaar ontgaat hem. als hij vlak voor liet Leidsche doel den bal vrij krijgt, maar dan door v. Ingen onder water wordt geduwd'. Een straf worp is er het gevolg van en deze treft doel. zoo dat de staaid gelijk is (11). Hierdoor aangemoedigd komen de gas ten spoedig terug en het Leidsche doel be leeft benauwde oogenblikken als een der U. Z. C.-spclers een vrije kans krijgt op slechts enkele meters afstand. Zijin hard schot ketst echter terug van de bovenlat en de bal komt bij v. Leyden, die goed naar de Reede plaatst. Deze zwemt snel op en met een goed geplaatst schot weet hij de L.Z.C. opnieuw de leiding te geven AA'eer groot gejuich langs den kant. Er volgt nog ecnig zenuwachtig spel en onver anderd komt de rust. Na de hervatting is de eerste uitworp voor de gasten, doch ook nu weer blijkt liet juiste schol zoek. want Goedkoop stopt het leer gemakkelijk. Aan den anderen kant heel't dc Leidsche voorhoede het verre van gemakkelijk. De La Court en Buys worden zwaar gedekt. Zij kunnen geen oogenblik goed vrij komen, maar deson danks probeert de la Court het met eeoige fiksche scholen. Hij moet daarbij echter over de lange armen van zijn tegenstander schieten en dc bal verdwijnt enkele malen dan'ook'over het doel. Na ecnige weder- zijdsche aanvallen heeft hij echter toch suc ces met een hard schot en de stand is 31. De L.Z.C. speelt dan vrijwel een gewonnen spel, want hoe vinmig de gasten ook aan vallen, zij krijgen geen enkele goede kans, terwijl in laatste instantie Goekoop geen enkele kans laat benutten. Onder groote spanning komt dan het einde met een ver diende overwinning voor de Leidemaars, die zich daardoor voor dc eerste klasse gehandhaafd hebben, terwijl de U.Z.C. de gradatie-wedstrijden moet spelen, zooals blijkt uit den stand: gesp.gcw.gel.verl. v.—t. put. Het IJ 5 3 2 14— 8 8 D. J. K. 5 2 2 1 4—5 6 L. Z. O. 6 1 3 2 9—10 5 U. Z. C. 6 3 3 7—11 3 L. Z. C. Ill—H.P.C. II 0—2. Hierna speelde de L. Z. C. Ill een com petitiewedstrijd tegen -H.P.C. II uit Heem stede. Deze wedstrijd was een schim van den vorigen. Het geleek inderdaad ner gens op, zoodat we ons tot enkele bijzon derheden zullen bepalen. Een zeer zenuw achtig spel in de eerste helft, met de gas ten iets vlugger en vinniger, zonder dat er evenwel gedoelpunt werd. De Leidenaar Holtz werd wegens een overtreding achter de lijn gezonden. In de tweede helft kreeg de L.Z.C. spoe dig een strafworp, die door v. d. Reijdcn werd gemist. De gasten benutten daarop een kleine kans (01), die spoedig door een tweede gevolgd werd (02). Daarmede 1. kwam het einde. De Zijl I— Zian I 0—7. Als de heer Gabry om 8.30 uur beginnen blaast is Zian heb eerst bij den bal, de Haas geeft voor doch het schot raakt juist de paal. Kort erop houdt Kraaiénbrink. een hard söhot van dc Haas Sr. Doch heb is uitstel van excutie. Uit een opgezwommen bal scoort de Haas Jr. op onhoudbare wij ze (01). De Zijl niet ontmoedigd valt fanatiek aan, resp. lossen C. Snoeker en A'an Leeuwen een schot, die door den Haagschen keeper gestopt worden. Even daarna- een vergissing van den scheids rechter als hij een bal welke nog net on der de doellat verdwenen is voor doelpunt telt (03). AVeldra volgt nu no. 4 en we denken ook nog voor dc rust no. 5 te tel len als Kraaienbrink wederom op keurige wijze redt. Rust gaat in met 40 voor Zian. Xa de rust is de Haas het perst bij dr/ bal, hij geeft over aan Voet, die ook no. 5 via den paal in het net jaagt. Even daarna veroorzaakt AA7. Snooker een strafschop, welke door v. Hal in een doelpunt wordt omgezet. De Zijl geeft den moed niet op. Horst lost een schot, dat door den keeper gehouden wordt. Even daarna verprutst C'. Snoeker een prachtkans. AVederom een du- bicusc beslissing van den scheidsrechter en het is 0—7, waarmede einde komt. ZWEMMEN. Kampioenschappen van Nederland. De.nationale kampioenschappen van den Nederlandse-hen Zwem hond, die op A'rij- dag 23, Zaterdag 24 en Zondag 25 Augus tus te Ui recht in dc zweminrichting aan clen Vossegatschcn Dijk gehouden worden, zijn. volgens de Zwcmkroniek, aldus inge deeld Vrijdag, 23 Augustus, 7 uur 's nam.: 1500 M. vrije slag heeren cn dames; 400 M. schoolslag, idem; 400 M. rugslag, idem; 4 maal 200 M. estafette vrije slag, heeren. Zaterdag, 24 Aug. 3 uur' 's nam: 400 M. vrije, slag, heeren en dames; 200 M. school slag, idem 200 M. vrije slag, idem; schoon- springön dames; 4 maal 100 M. estafette vrije slag dames en heeren. Zondag, 25 Aug., 2 uur 's nam.: 200 M. rugslag, dames on heeren; 100 M. schoolslag idem 100 M. vrije slag, idem; 5 maal 50 M. estafette vrije slag, idem 4 maal 50 M. wisselslag estafette, idem; schoonspringen heeren. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag zullen wederom een drietal wed strijden voor dc serie gespeeld worden; de eerste twee wedstrijden zijn voor dc lagere afdeelingep. De laatste wedstrijd voor de eerste afdeeling belooft zeer spannend te worden, daar bet bier gaat om len en 2en prijs en beide ploegen dus hun best zullen doen den mooisten prijs te bemach tigen. Het volledige programma voor Zondag a.s. luidt: Junioreu-afcloelïng: 121 uur: A. Ar. V. -1-Wilhelmus 5. 3e Afd.: 1.15—2.45 uur: D. H. L. 4— AA7estlandia 2. Ie-, Afd.3—4.30 uur: V. A. P. 1— L. en Sn. 2. Aroor de AA'ilhelmus-serie speelt A. V. V. I tegen T. O .G. I, een onbekende tegen stander. Dit zal juist de A. AL Y.'crs aan sporen de zaken serieus aan te pakken en wij gelooven dan ook wel, dat er eenig succes kan behaald worden, als er ge speeld wordt, zooals de laatste Zondagen. Nederlandsch elftal naar Montevideo? Naar „De Sportkroniek" meldt, kwam het in de bestuursvergadering van den N. AL B. van 6 Juli jl. over het voorstel van den voorzitter om niet deel te nemen aan de in 1930 te Montevideo te houden wed strijden om het kampioenschap 'tot een staken der stómmen. Vóór stemden de bóeren Dc Haan, Coldewey en de voorzit ter. Tegen stemde de heeren Hirschman, Spaan en Aran Prooye. De beslissing wordt aangehouden tot de volgende bestuursver gadering. ATHLETIEK. NederlandWest Duitsc'nland. De ontvangst. De dames, die elkaar te Gouda op Zon dag a.s. zullen bekampen in den wedstrijd NederlandAVest-Duitscliland, zullen fees telijk worden ontvangen. Het staat reeds vast dat het Gemeentebestuur van Gouda, dat veel voor sport voelt en voor de belan gen van de Lichamelijke Opvoeding een open oog heeft, de dames officieel zal ont vangen. Dc Duits olie ploeg komt in Duis burg bij elkaar en reist dan per D-trein naar Utrecht, waar de dames en heeren zicli splitsen. De heeren gaan dan door naar Amsterdam, terwijl de dames naar Gouda gaan. In Gouda hebben de daraes hun home opgeslagen in „Dc Zalm" in Amsterdam lo- geeren de heeren in Hotel „Fleissig". De heeren Ohr. Busch uit Keulen, E. Bedarff uit Düsseldorf en Hoke uit Duisburg zullen de ploegen vergezellen, terwijl als juryleden de volgende Duitschers fungeeren: te Am sterdam: aankomst Bedarff, springen Busch, werpen Pfeiffer en scheidsrechter Busch. Te Gouda: Aankomst Voss uit Lennep, werpen Geilenberg uit Duisburg en sprin gen mej. Steltzer. De belangstelling. Gezien de groote belangstelling welke voor deze beide wedstrijden beataat en het groote aantal Duitschers, die in Ne derland vertoeven, heeft men alle voorzor gen genomen om oen groot aantal bezoe kers te kunnen herbergen. Hoewel dit in Amsterdam natuurlijk niet bezwaarlijk is 't Olympisch Stadion kan heel wat ber gen heeft men te Gouda hiervoor extra maatregelen moeten nemen. In beide plaatsen is er voor gezorgd, dat het pu bliek op een snelle en juiste manier met den gang van zaken op de hoogte blijft, zoodat men geheel kan meeleven. In verband met de te venvachten drukte zijn door de politic te Amsterdam en te Gouda uitgebreide maatregelen genomen. INGEZONDEN MEDEDEELING. Tenslotte kunnen wij nog mededeelen, dat de beide velden zich in een uitsteken de toestand bevinden. WIELRENNEN. Van de Stadionbaan. Twee Hollandsche overwinningen. Op een uitgezochten zomeravond heeft de Stadiondirectie den Wielersport-liefheb bers een uitgezocht programma voorgezet. Een stayersprogramma met zes klinkende namen, een sprintnummer met zes nog klinkend-er namen en daartusschen ama teurs en onafhankelijken in een wedstrijd over 10 K.M. cn een voorgiftwedstrijd. Wat het sprintnummer betreft hiervoor startten Moeskops. Falck Hansen. Ka-uf- mann, Fauckeux, dc Graevc en de zeer goed rijdende Meijer, die Michard verving. In de twee matches a trois wisten Moes kops met een straatlengte en Meijer met een prachtige spurt zich te plaatsen, waar bij zich later Falck Hansen voegde, die als eerste uit de herkansingsrib te voorschijn kwam. De strijd om de 4e, 5e en Ge plaats werd gewonnen door de Graeve, die uit derde positie zeer goed kwam opzetten, gevolgd door Faucheux cn Kaufmann. In daarop volgende ritten tusschen de drie eersten liet Moeskops eerst Meijer win nen, waardoor hij 50 boete kreeg wegens het niet verdedigen van zijn kans (geheel juist is dit o.i. niet. daar heb bij puntentel ling een voordeel kan zijn een tegenstan der een der ritten te laten winnen). In den tweeden rit moest Moeskops echter alles geven om Meijer den baas to blijven. In den derden rit werd Big Péto wederom één cn Meijer drie. De wedstrijden achter motoren gaven in de eerste 40- K.M. een overwinning Paillard, gevolgd door Bréau en Leddy. Paillard. was hier in superieuren vorm De tweede manche werd gewonnen door Leddy, nadat Schlebaum gedurende 30 K.M. aan het hoofd had gegaan. Paillard viel nu tegen. Do uitslagen luiden: Wedstrijd voor amateurs over 10 K.M.; 1. Van Steenbergeri in 13 min. 31 3/5 sec.; 2. Van der Heide; 3. J. Bremcr; 4. A. de Graaf. Wedstrijd met voorgift voor profs en onafhankelijken over pl.m. 1000 Meter. Eer-] ste rit: 1. Anspach: 2. Stephan; 3. Piets;' 4. Richtenbach; 5. Brilman. Tweede rib: 1.' Hijzelendoorn; 2. Bust-raan: 3. Hoevens; 4. Sleskor; 5. Bouquet. Finale: 1. Anspach; 2. Hij zeiendoorn; 3. Hoevens; 4. Bust-raan; 5. Stephan. Int. sprintwedstrijd voor profs over 1000 Meter: Eerste rit: 1. Meijer (laatste 200 Meter in 12 2/5 sec.); 2. Falck Hansen (wicllengte)3. Kaufmann. Tweede rit: 1. Moeskops (laatste 200 Meter in 12 1/5 soc.); 2. Faucheux; 3. De Graeve. Herka-nsihgsrit: 1. Falck Hansen. Wedstrijd om de 4e. 5e en Ge plaats: 1. De Graevc; 2. Faucheux; 3. Kaufmann. Finale: Eerste rit: 1. Meijer; 2. Moes-! kops; 3. Falck Hansen. Tweede rit: 1. Moeskops (laatste 200 Meter 12 2/5 sec.); 2. Meijer; 3. Falck Hansen. Derde rib: 1. Moeskops (laatste 200 Me ter 12 1/5 sec.); 2. Falck Hansen; 3. Meijer. Einduitslag: 1. Moeskops 4 punten; 2. Meijer 6 punten; 3. Falck Hansen S punten. Wedstrijd met motorgangmaking over 80 K.M. in twee manches van 40 K.M. tus schen Paillard (Quérin); Grassin (Didier); Bréau (Juby); Leddy (Ceurremans); Snoek (Kaeser) en Schlebaum (Hott-rich). Eerste rit: 1. Paillard in 31 min. 5 1/5 sec.; 2. Bréau (50 Meter); 3. Leddy (70 Mer ter); 4. Grassin (510 Meter); 5. Schlebaum (750 Meter); 6. Snoek (3400 Meter). Tweede rit, wedstrijd achter motoreni 1. Leddy, 31 min. 7 1/5 sec.; 2. Bréau (S0 Meter); 3. Grassin (350 Meter); 4. Paillard (450 Meter); 5. Schlebaum (1500 Mete-y); 6. j Snoek (4750 Meter). Totaal uitslag: 1. Leddy, 4 punten; 2. Bréau, 4 punten; 3. Paillard, 5 punten; 4. Grassin, 7 punten; 5. Schlebaum, 10 pun- ten; 6. Snoek, 12 punten. Van de Rijswijksche baan. Zondag 14 Juli a.s. vindt op de Rijswijk sche wielerbaan een groote internationale sportmeeting plaats. Achter groote moto ren starten over 100 K.M. in drie manches: Emiel Thollembeck (België), gangmaker Gedanke; Jan Snoek (Holland), gangmaker Kaeser; John Schlebaum (Holland), gang maker Hörtrich; Jean Manera (Italië), gangmaker Manera Sr.; Koos Storm (Hol land). gangmaker Ceurremans. Verder rijden in een internationale sprintmatch Piet Moeskops (Holland), Ernst Kaufmann (Zwitserland) en de ama teur-wereldkampioen en Olympisch kam pioen Willy Falck Hansen (Denemarken). De Tour tie France. Donderdag werd de 10e etappe gereden n.l. LuchonPernignan, een afstand van 323 K.M. Ecrstaankomende was Demuysere in li uur 42 min. en 48 sec., gevolgd door Dela:i< noy. Dewaele, Benoit. Faure. Lcducq en Bouillet. Na de 10e etappe is het classement: 1, Dewaele, 2. Demuysere, 3. Panarra, 4. De-i lannoy, 5. Franz, 6. Cardona. Afgelegd zijn nu 2316 K.M. Vrijdag rust dag. Zaterdag 11e étappe Perpignan— Marseille 366 K.M. 2-3

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8