- GRATIS VACANTIE-UITSTAPJES DIRECT GEHEEL UITBETAALD KERKNIEUWS SPORT 'LUCHTVAART RECHTZAKEN UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS ii.'GEZONDEN MEDEDEELING. In samenwerking met onze speciale Damesconfectie afdeeling, Haarlem merstraat 114. hebben wij gedurende dezen Vacantietijd een zeer bijzon dere en attractieve reclame voorbereid. Vanaf morgen ZATERDAG 13 JULI tot 31 AUG. 1929 bieden wij iederen kooper de gelegenheid tot Let wel. U ontvangt bij ons geen bon. doch het reisgeld wordt U na betaling van Uwe inkoopen aan een speciale cassa Wij bieden U aan: Bij aankoop vanaf fl. 5.—, den prijs van heen en terugbiljet Leiden/Katwijk a/Zee bij aankoop vanaf fl. 7.50, den prijs van heen en terugbiljet Leiden/Noordwijk a/Zee bij ajttijpop £jt*af fl. 20. den prijs van heen en LjideVScheveningen. d|t Ujnaar eigen inzicht kunt besteden, Tadplaatoen wenschen te bezoeken, rofitcym. Om deze reclame des te n wij ijftfla afdeeiingen speciale aan- bevoordeelt door bij ons Uwe terui Dus geen bonnen, mabr zoodat ook allen die niet ten volle van onze recllme§ ku zekerder te doen slagen, lliebl biedingen, zoodat U zicll in Vlubfel opzi inkoopen te dijen. \y MANUFACTUREN. JONGENS-, MEISJES- EN KINDERKLEEDING. STOFFEN. DAMESMODES, LINGERIE. TRICOTAGES. BAD- EN STRAND ARTIKELEN. SPEELGOEDEREN. CORSETTEN. SCHORTEN. KOUSEN. TOILETARTI KELEN. ZEER UITGEBREIDE HEERENMODE-AFDEELING. SPECIALITEIT BABY-ARTIKELEN. COMPLETE UITZETTEN Ie Etage: Huiskamer- en Salonmeubelen. Tapijten. Linoleums, Vloerzeilen, Be hangpapieren, Vitrages, Mystères. Madras- en Serregordijnen, Tafel en Oivankleeden, Gordijnstoffen, Tuin- en Serre-meubelen in onge- eventrarde keuze. 2e Etage: Slaapkamermeubelen, Ledikanten, Matrassen, Beddegoederen, Dekens, Spreien. Kinderwagens, Kinderstoelen. Geheel nieuwe afdeeling Luxe- en Huishoudelijke artikelen, Porceleln en Aardewerk in eenvoudige en luxueuse uitvoeringen, Onderhoudsartikelen HAARLEMfóERSTR. II4 Speciale DAMESKLEE03NG-MAGAZIJNEN IiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimtiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiimmmiiiiiimiiMiiiiiiiiiiiiiil weer ar en aan om de zieken alles te ver schaffen, waaraan zij behoefte hadden. Zij werden verkwikt met spijs en drank en liefdevol verpleegd binnen de gewijde mu ren der kerk. Om twaalf uur had wederom de hand oplegging plaats. Het H. Sacrament stond weer te midden vair bloemen, [mimen en licht ter aanbidding uitgesteld, en onder het zingen van Sacramentshymnen gingen de priesters tusschen do zieken, legden hen dc handen op en baden vqor hun ge nezing. De zegen mot het Allerheiligste besloot deze immer opnieuw treffendo plechtigheid. Om twee uut hedenmiddag had het plechtig sluiting slof plaats, gecelebreerd door den Hoogecrw. heer H. J. M. Tas- kin, president van het Groot-Seminarie tc Warmond, waaronder een plechtige pro cessie gehouden werd. Hierop komen wij morgen nader terug. Hedenavond, zal op veelvuldig verzoek de kerk wederom vrij te bezichtigen zijn van 7.30 tot 9 uur. Op onze photo-pagina geven wij nog een tweetal photo's van het Ziekeniriduum. DE UITVAART VAN PASTOOR v. d. LAAR. De lijkrede. Bij dc uitvaart van den zeereerw. heer Th. J. v. d. Laar, pastoor Ie Modern blik, hield, op verzoek van den overledene, dc zeereerw. heer Vijverberg, pastoor te On- derdijk, de lijkrede, waaraan het volgetnde is ontleend: Dileqtus Deo et hominibus. cujus memo- ria in benedictione est. (Hij wa&1 bemind bij God en bij de menschen en zijne nage dachtenis is in zegening. Eccl. 45:1. Reeds weken heeft de Engel des doods rondgewaard om het heiligdom van Me- demblik en eindelijk kreeg hij van God het teeken om binnen te gaan en den Herder op te voeren naar zijn Toonbeeld den Goe den Herder om rekenschap af te leggen van zijn herdersambt. En. nu zijn wij hier vereenigd rond 't stoffelijk omhulsel, om een laatste maal te verwijlen in de nabij heid van hem, wiens vriendelijk oog nu is gesloten, wiens opgewekte stem nu is ver stomd, wiens zegenende en weldoende haaid nu is verkild. Op mij rust nu de droeve plicht om U nog een oogenblik te spreken over hem. <lic ons allen, in welke betrek king wij ook tot hem stonden, zoo dierbaar was. en dan gaan wij hem vergezellen naar zijn laatste rustplaats, waar hij zal wach ten op den bazuin des Engels. Overwegende welk woord der H. Schrift op hem van toepassing was, dacht ik niet beter te kunnen doen, dan in eenige har telijke woorden op dien harlelijken mensch en priester toe te passen dat woord: Dilee- tus Deo et hominibus, cujus memoria in benedictione est. Als wij het leven van Christus be schouwen en denken aan den ..alter Chris tus", den anderen Christus, den Priester, in wien Christus voortleeft en passen dit toe op den overledene, lean het dan wel anders of op hem heeft 's Heeren welbe hagen gerust? Was hij naar het voorbeeld van Christus niet alles voor allen in den aneest uitgebreiden zin van het woord 1 'Als hij kon spreken zou hij de eerste zijn om het te getuigen Zijn fouten en gebre ken, kwamen zij niet hoofdzakelijk voort uit de groote goedheid van zijn hart en het royale en loyale karakter, wat vooral door die hartegaven gevormd was. Hij was daar van overtuigd. Daarom was een zijner laatste wenschen, dat wij allen zouden bid den voor hem. opdat God hem genadig zou zijn en God zal hem barmliartig zijn. wij weten het. Licet pecca verit, zelum Dei in se habuït ofschoon hij zondigde, de ijver des Heeren was in hem. Ja, de ijver des Heeren die zich openbaarde op verschillende wijze. In de zorg voor zijn parochie waar liet Roomsche leven zoo heerlijk ontplooide op godsdienstig een so ciaal gebied, waarvan ook getuigt dit Gods huis, wat onder zijn pastoraat zoo kunst vol verfraaid werd en waarvoor nog meer plannen aanwezig zijn; waarvan vooral ook getuigt zijn zorg voor de R.-K. werkers aa-n de Zuiderzeewerken. Wat was het vóór hem een heerlijke voldoening om de eere Gods toen hij voor het eerst daar te mid den van hen het H. Misoffer mocht opdra gen. Inderdaad wij mogen gerust beslui ten, dat hij zijn naam waardig heeft gedra gen. „Theodorus" geschenk van God. Dilectus hominibus. Bemind bij de men schen. Is het teveel gezegd, als ik beweer, dat overal waar hij gewerkt heeft, hij vreugde en blijdschap rondom zich ver spreid heeft. Beminnelijk van karakter, har telijk in hooge mate kon het niet anders of iedereen hield van hem. Cujus memoria in benedictione est. Wiens aandenken in zegening zal zijn. Het kan wel niet anders. Waar gij, dierbare overledene als kapelaan nog voortleeft b.v. in het Congregatieleven van Gouda, in het 'Jeugdwerk te Leiden, in het pastoraat van Wier in gen, is Uw aandenken daar in zege ning en vooral hier in Medemblik, waar uw laatste rustplaats zal zijn zal men U niet vergeten en zal Uw naam nog harte lijk klinken in de harten van de menschen. voor wie Gij alles waart. Uw werken zijn U gevolgd voor de Rechterstoel van God en hebben Gods barmhartigheid voör U afgeroepen maar Uw werken blijven ook onder ons en zullen van U spreken en waar gij blijft leven in de harten, wee.t ook de Katholiek wat hij verplicht is jegens U n.l. hartelijk voor U te blijven bidden, op dat spoedig bewaarheid worde de wenseh. die aanstonds zal gezongen worden bij het afscheid van Uwe door CJ zoo beminde Iverk: In Paradisum de-du cant te Angeli Ten Paradijze geleiden' U de Engelen. Goede Pastoor. Trouwe Vriend. Rust in Vrede, Na do H. Mis had omstreeks half twaalf de plechtige begrafenis plaats, SCHAKEN. AljechinBogoljubow. Zes part ij en in Nederland. Naar het JEfbld." verneemt worden van de 30 partijen, die Aljechin en Bogoljubow zullen spelen, er 18 in Wiesbaden gespeeld Van de overige 12 worden er in Amster dam twee, in Den Haag vier gespeeld. Waar do overige zes partijen gespeeld zul len Vord en is nog niet bekend. Meer dan 200 uur in de lucht. Naar de 300uur. Uit New York wordt gemeld: De avia- teurs Mendeil en Reinhart hebben nu reeds meer dan 200 uur onafgebroken gevlogen, zoodat zij het wereld-duun-ecord (met bij vulling van benzine tijdens de vlucht) reeds belangrijk verbeterd hebben. Zij hebben draadloos medegedeeld, voornemens te zijn nog minstens 100 uur te blijven doorvlie gen. Poging tot doodslag. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft arrest gewezen in de gisteren in hooger beroep behandelde .zaak tegen den <29- jarigen gewezen huisknecht van het ge sticht Oud-Rozenburg, te Loosduinen, J. Ohr. v. O.; thans gedetineerd, die in eerste instantie door de Haagsche recht bank, terzake van poging tot doodslag, gepleegd op het hoofd -der huishouding van genoemd gesticht, is veroordeeld tot 3 jaren gevangenisstraf mot ter beechik- kingstelling van d regeering. Op formeele gronden werd het vonnis quo vernietigd; opnieuw rechtdoende veroordeelde het Hof den verdachte tot eenzelfde straf. ALPHEN AAN DEN RIJN. GEMEENTERAAD. Twee vragen aan den Burgemeester. (Vèrvolg van het 3de blad). De voorzitter deelde daarna mede, dat de oudste wethouder, de heer Vlasmau, ernstig ongesteld is. Aangezien het bij de behandeling der begTooting gewenscht is: dat het College van B. en W. voltallig is, stellen B. en W. voor een tijdelijk wethou der te benoemen. Daartoe zal deai Raad 23 Juli a.s. in vergadering bijeengeroepen worden. Daarna stelde de voorz. aan de orde de door den heer Ten Cate Brouwer gestelde vragen. De eerste vraag was als volgt: Is het waar ddt de secretaris van den Kieskring Leiden van de Lib. Staatk. Partij De Vrij heidsbond schriftelijk verzocht heeft aan den burgemeester, als hoofd der politie, om vergunning tot het houden in deze ge meente van een rondwandeling door libe rale zangers en zangeressen en andere per sonen, welke wandeling opgeluisterd zou worden met muziek, en dat die vergunning niet is verleend? Indien het bovenstaande waar is, is de voorzitter dan bereid mede te deelen op grond waarvan deze vergunning is gewei gerd 1 Is dc voofzitter ook bereid mede te dee len welke maatstaf door hem wordt aan gelegd bij beschikkingen op deze en soorl- gelijke aanvragen om vergunning? De voorzitter heeft hierop geantwoord, dat het juist was, dat de vergunning was geweigerd. Spr. heeft dit gedaan met het oog op het sentiment,-clat in de dagen voor de verkiezingen, zoó dikwijls tot uiting komt. Hot is aan alle partijen geweigerd. De heer Ten Cate Brouwer zegt., dat als spreker goed is ingelicht door de S.D.A.P. z.g. hagepreeken zijn gehouden. Is daar wel vergunning toe verleend? Spr. betreurt het, dat de voorz. de leden van den Vrij heidsbond gevaarlijk beschouwd voor de openbare orde; hij geeft daarmee blijk een kijk te hebben op een bepaalde groep men schen, welke zij niet verdienen. De voorz. zeidc, dat hij er geen oogen blik aan heeft gedacht, dat de orde ver stoord zou worden. Dat is in 't geheel zijn motief niet geweest. Aan personen van spr.'s richting zou hij het eveneens onvoor waardelijk geweigerd hebben. Aan de S.D. A.P. is toegestaan op bepaalde plaatsen op straat eenige minuten te spreken. Ook door die richting was toestemming voor een opluistering met muziek gevraagd, welke echter geweigerd is. de reeds gepubliceerde vragen van den heer Ten Cate Brouwer over het deelnemen van de burgemeester aan de verkiezingsactie ten gunste van een bepaalde (de Christ. Historische) richting. De voorzitter zeide: Mijne Heeren. In de eerste vraag wordt mij namelijk gevraagd of ik kennis genomen heb van een berichtje in de Rijnbode omtrent eene vergadering van de Ohrist.-Historische Iviesvereeniging alhier, waarin de aanwe zigen door mij zouden zijn aangespoord om bij de komende verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, hun stem uit te brengen op de Christ.-Hist. lijst. Neemt men echter kennis van het be richt der Rijnbode, dan vermeldt dit al leen hetgeen overigens juist is dat ik gewezen heb op het gevaar der onder mijning van ons gezag in Lndië door het communisme. Aangezien de heer Ten Cate Brouwer in die eerste, door hem geconstrueerde vraag, mij woorden in den mond legt, die niet gesproken werden, vloeit hieruit voort, dat de drie volgende vragen, die hun uit gangspunt vinden in de eerste, evenzeer op onderstellingen berusten. Wanneer dan ook de heer Ten Cate Brouwer in de tweede vraag wenscht te weten of het bericht in de Rijnbode juist is zou ik daarop bevestigend kunnen ant woorden, maar tevens er dan met nadruk op moeten wijzen, dat zijn vragen geen steun vinden in het betreffende bericht in de Rijnbode. Het is den Raad bekend, dat aan het instituut van vragen stellen, zooals ons Reglement dit kent, door mij groote waar de wordt gehecht: ik beijver mij dan ook steeds de door de Raadsleden gestelde vragen nauwkeurig to onderzoeken en te overwegen. Waar thans evenwel vragen worden ge daan die volgens het blad waarnaar de vra gensteller zelf verwijst eiken feitelijken grondslag missen, heb ik de eer den Raad voor te stellen die vragen voor kennisge ving aan te nemen. De heer Ten Cate Brouwer houdt hierop een rede, die hij van ettelijke folio vellen voorleest. We resumeeren hieruit het volgende: De burgemeester is hier in Alphen ge komen met medewerking van alle politie ke partijen. Nooit is een burgemeester zoo door alle politieke partijen ingehaald en bij die ge legenheid gehuldigd als deze burgemeester. De heer Ten Cate Brouwer was een der eersten,die hem bij zijn benoeming tot bur gemeester kwam golukwenschen in het ge bouw van de Tweede Kamer. En wat is de dank van dezen burge meester? Deze: dat hij zich laat leiden door den man aan zijn rpchtorhand (wet houder van Leeuwen). Deze burgemeester heeft niets anders gedaan als de Vrijzinnigen tegen zich in het harnas gejaagd. De W. V., eens een vereeniging van 3000 leden, waarvan een groot deel Katholie ken, is aan het verloopen, en dat is do schuld van den burgemeester. De W. V. wordt op alle mogelijke ma nieren tegengewerkt,, mag geen optochten honden op de openbarè straat, zelfs geen doodonschuldige kinderoptocht. Waarom dit alles? Alleen otndat de bur gemeester dc W. V. wil doen samenwerken met. de Ohr. Oranje-Veroen. Maar dat gebeurt nooit. Als de burgemeester zijn houding tegen de Vrijzinnigen niet wijzigt, zullen velen de gemeente verlaten. Spreker zegt dit alles in het belang der gemeente. Spreker roemt dr. Lovinlc als een groot Nederlan der. die gansch Nederland aan zich ver plicht. Maar de burgemeester stelt zich niet boven de partijen. Op de C'.-H.-vergadering heeft de burge meester zich heftig gekant tegen de ont wapening en dat. grieft spreker tot in het diepst van zijn ziel. Spreker heeft, zijn vrij zinnig beginsel even lief als de burgemees ter het Chr.-Hist. beginsel. In het belang van de gemeente verzocht spreker den burgemeester voortaan neutraal te zijn. Niemand verlangt verder het woord hierover. De burgemeester zal gaarne de rede van den heer Ten Gate Brouwer eens doorle zen. Rondvraag: De lieer den Uil ve.Rtigt de aandacht op de st.inkslooten in Oosthoek dorp en Bloemstraat. De voorz. antwoordt, dat er. aan ge werkt wordt. Voorts vraagt spr. hoe het slaat met het dienstreglement voor de werklieden aan de gasfabriek. De e.v. vergadering komt het antwoord hierop, zeide 'de voorz. De heer Cox vraagt openstelling voor auto's van den weg van Vrijehoef tot Galg- machine en voorts, nu den Stationsweg op Aarlanderveen hersteld wordt, de straat keien te vervangen door klinkers. B. en W. zullen beide vragen zeer ernstig overwe gen. De heer Veltman vraagt een meer soe pele toepassing der vermakelijkheidsbe lasting. Een wijzigingsvoorstel zal spoedig den Raad bereiken, zegt de voorz. Hierna sluiting en op verzoek van den heer Ten Cate Brouwer comité-generaal. Het Natuurkundig Laboratorium te Leiden. Na Pa r ij s de grootste electro- magneet ter wereld. De in 1917 op aanwijzingen en volgens de denkbeelden van wijlen prof. dr. Kamer- lingh Onnes ontworpen verbouwing van het Natuurkundig Laboratorium ten be hoeve van de electro-magnetische studiën, heeft thans haar beslag gekregen. Onder leiding van prof. dr. W. J. de Haas, die na diens overlijden prof. Kamerlingh Onnes opvolgde,-zijn de plannen van prof. Omnes voltooid en heeft de groote electro-magneet, na Parijs de grootste ter wereld, thans haar plaats in bet Natuurkundig Laboratorium gekregen. Het gebouwtje, dat voor deze electro- magneet is gesticht, grenst oogenblikke- lijk aan liet bestaande laboratorium en is opgericht op de plaats, waar tot voor eeni ge jaren de glasblazerij van het laborato rium zich bevond. Toen prof. Kaïnerlingh Onnes, in over leg met zijn adviseurs, in dezen, ir. H. M. Blom, aan zijn plannen vasten vorm had gegeven, werd aan Siemens Halske te Berlijn opdracht gegeven tot het vervaar digen der magneet. Die opdracht is thans door Siemens <*c Halske volbracht, en. na dat de verschillende belangrijke wijzigin gen, die door prof. 'De Haas waren ont worpen in verband met den geweldigen vooruitgang der natuurkundige weten schappen in de laatste jaren, in het oor spronkelijke plan waren aangebracht, is thans deze electro-magneet opgeleverd en in het ervoor bestemd gebouw geplaatst. Om eenigszins een denkbeeld van deze electromagneet- te krijgen, zijn vermeld, dat zij een totaal gewicht heeft van niet minder dan 15.000 kilogram. De kolossale U-vorm, waarin de beide kernen door mid del van een motor voor-en achteruit kun nen schuiven, bezit een gewicht van 5000 K.G. De draadklossen bestaan elk uit 12 spoelen, waarvan de windingen uit vierkan te buizen bestaan. Hierdoor been stroomt, onder verhoogden druk der waterleiding, het koelwater. De groote beteckenis van deze electro- magneet schuilt vooral hierin, dat men voor proeven in een magnetisch veld kan beschikken over een constante en onafhan kelijke stroombron. Voor dat doel is een speciale accumulator-batterij opgesteld, die een stroomsterkte kan leveren van 200 Am père. Met een motor-generator kan de stroomsterkte tot 000 Ampère worden op gevoerd, hetgeen dan een magnetisch veld kan geven van pl.m. 60.000 Gaus. De magneet kan door middel van oen electrisch gedreven kraan naar iedere ge- wenschte plaats van bet lokaal gebracht worden. De omvang van den arm van de magneet is tot een minimum beperkt, wat aan de makkelijke verplaatsbaarheid ten goede komt. Dit is een belangrijke verbete ring, welke de Leidsche magneet op de Pa- rijscbe en andere magneten voor heeft. Gemeentelijke Aankondigingen Overwegen Spoorbanen. B. en W. van Leiden brengen ter alge- meene kennis, <|f a t. in gevolge artikel 7, eerste lid. van iieV^jlgemeen Reglement voor den dienst! op spoorwegen is be paald, dat de loode Lef lectoren op sluit- boomen van ovlrwcgejf zuilm^ïnoeten wor den vervang-enjflo<m^fleoktfen met oranje weerschijn. I -S*' A. VA>*DEjjflsDE BAKHUYZEN, dr Burgemeester. VAN SWUJEN, Secretaris. Leiden. 12 Juli 1929. LEIDEN. De avond- nacht- cd Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Juli waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, i Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. Prof. de Haas heeft thans door de gereedkoming van deze magneet een hoogst belangrijk succes bereikt, een succes, dab voor zijn verdere electro-magnetische on derzoekingen ongetwijfeld van heb grootste belang zal zijn, omdat ongetwijfeld voor de wetenschap zeer gewichtige resultaten er mede zullen kunnen worden bereikt. Wij vernemen, dat de magneetzaal in September met eenige officieele plechtig heid in gebruik zal worden genomen. Ontslag ccnciergc H. B. S. Door den heer K. Sytsma zijn aan B. en W. dezer gemeente vragen gesteld nopens het door B. en W. blijkbaar geforceerd ontslag van den heer van Vliet, concierge aan de Gem. IJ. B. S.. Hooge Rijndijk, en aangaande de beperkte woningruimte van de conciërgewoning aan het Sted. Gym nasium. Promotie met de „vier". De eenige weken voor het eerst na on geveer 40 jaar in eere herstelde „mos", toen alhier oen promovendus bij ziju pro motie gebruik maakte van een met 4 be- pluimde paarden bespannen landauer, schijnt thans voor goed weer te zijn inge burgerd. Althans hedenmorgen heeft er weer een promotie met de „vier" plaats gehad. R. K. Vakschool voor Meisjes. Voor het practischc gedeelte van het leeraresexamen Acte ~X. VIII, koken en voedingsleer, slaagde Mej. M. H. C. Mé- ganck (Breda). Handelsregister K. v. K. Wijziging: W. R. van Kampen, Leiden, Lange Mare 102, Horlogerie. Vest. fil.: Haarlemmerstraat 64, Leiden. Ooöp. Groen ten-, fruit- en bloemenveilingvcr. Leiden en Omstreken. G. A. Leiden, Veilingloods Boommarkt. De Statuten zijn gewijzigd. Coöperatieve Verbruiksvereen. „Door Sa- menwerking Sterk", Noord wijk. Molen straat -19. N. Comm.: L. van der List, Noordwijk. ..Zonneveld van Eeuwen en Co." Noordwijkerhout, Schippersvaarbweg E. 39. Het kweeken en den handel in bloembollen en aanverwante artikelen in den ruimsten. zin Wijz. kant. adr. thansHoofdstraat 72, Sassei-heim. Gisteravond om half elf werd een met houtwol gevulde mand ouder dc leuning van een brug van de Uiterstegracht aan den Ouden Rijn in brand gestoken, waar door de leuning beschadigd werd. Te kwart voor 12 werd een tweede brandje ontdekt in een schuit van de Gemeentereiniging liggend aan het Steensehuur. Het vuur werd door eenige burgers en een recher cheur met eenige emmers water gebluscht. In Leiden gevestigd. P. Ai-bouw, winkelbed., H,oef-sbraat 8 J. Barjihoo-rn, dienstbode, Rijnsburgersin- gel la C. H. Becue, hulp huish., Witte Singel 27 C. M. Behr, Witte Rozenstraat 44 J. de Boer. Lijsterstraat 14 C. Borgsteijn en fam., timmerman, Haagwcg 80 J. C. D. van den Bussche en fam., adj. commies R. D. B., v. Limb. Stirumstr. 30 K. W. Feijen cn fam.. Koninginne- laan 40 M. L. van Ham, 2e luit. Inf., Thorbeckestraat 16 W. J. V. Hessing. kapelaan, Oude Vest- 223 W. J. Huckrie- de. rijksklerk D. B.. Witte Rozenstraat 58a W. Kamminga. arbeider, Janvossensteeg 44 S. Kerpershock, van Speykstraat 31 O. A. A. Kesselring, 2e luit. inf.. Plant soen 39 W. P. C. Knegtel, winkeljuffrouw Noordeindc 27 J. Koning, Levendaal 175 F. R. Kramer, planter, Rapenburg 110 C. J. Kruidenier, verpleegster. Seringen- straat 1 K. Lamböck, kellner, Burgstecg 14 T. L. Langeveld cn fam.. los werk man, Binnenlaan 9 C. H. A. van Lubeck. winkeljuffrouw, Stille Rijn 7 H. M. B. Ma-germans, Steensehuur 1 E. Molenaar, dienstbode, Bilden straat 15a J. Over- beeke, koopman, Janvossensteeg 44 J. Overduijn, Heerengracht 77 A. Paling, dienstbode, Lammermarkt 3 F. van dei- Pool. dienstbode, Haarlemmerstraat 93 G. J. Ras, commies X .S., Kagerst-raat 16 Raden Soekanto. Witte Rozenstraat 32 H. Rabeneck, dienstbode. Rijnsburgor- weg 83 A. Roefstra naaister. Haarlem merstraat 84 M. Schmid, dienstbode, Jan van Goijenkadc 44 H. Siemens en fam., hoogleeraar. Oegstgcesterlaan 10 C. Sinke, monteur. Lijsterstraat 30 H. C. van der Struijf. kok, N. Beestenmarkt 23 Wed. G. Tesselhof-Janssen, Heerenstraat 54 F. van Urk cn fam., verpleger, Rood- borststraat- 47 L. Vastenburg, Stations plein 2 M. F. Vonk onderwijzeres, P. de la Courtstraat 27 M. Voogt, Koninginue- laan 2 B. Weber. dienstbode, Fruin- straat 9. Uit Leiden vertrokken. J. van As, Rotterdam, Essenlaan 56 J. F. H. Baggerman, Rotterdam, Mauritsweg 12 H. J. Berendsen, Nijmegen. Fran- sehest-raat 20 M. C. Berlemon. Gouda, Reit-zstraat 19 C. J. J. M. de Bie, den 2—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2