Het Zwemfeest der Leidsche Zwemclub DE ONDERLINGE. EN SCHOOL» WEDSTRIJDEN. Het. jaarlijksch zwemfeest, der L. Z. C'. is Zaterdagmiddag begonnen met de schooi en onderlinge wedstrijden, waarvoor de be langstelling. gezien het weer, ons niet te genviel. Het weer was inderdaad geen ideaal zwemweer, al was de watertemperatuur niet slecht. Daartegenover was de lucht temperatuur zulks wel. Toch hadden we niet zoo erg te klagen. Des morgens was het- met de koude regenbuien veel slech ter. In den middag bleef de regen gelukkig weg en a-1 blies de wind dan ook wat al te frisch, toch goot de zon gedurende een groot deel van den middag haar stralen ovdf de zweminrichting. Zoo werd het een aardige zwenimiddag, waarbij de diverse deelnemers en deel neemsters hetzij individueel, hetzij voor hun scholen in eerlijken strijd om het hardst gekampt hebben, om den eerepalui. Begonnen werd met het nummer school estafette voor meisjes bestaande uit 4 x 40 M. vrije slag, waarvoor slechts het Gymnasium en de Chr. H. B. S. hadden in geschreven. Evenals het vorig jaar hand haafde ook nu de damesplocg van het gymnasium. De vertegenwoordigsters der Ghr. H. B. S. bleven een 20-tal meters bij haar zusteren achter. Het gymnasium legde daardoor weer beslag op de wisselmedaille, terwijl iedere deelneemster der winnende ploeg een draagmcdaille ontving. Dc winnende ploeg bestond uit de da mes -S. Hiemstra, P. Eerdmans, J. v. Eek en M. Feld. Voor het nummer schoolestafette voor jongens, 4 x 10 M. wisselslag-estafette, had den zich vier ploegen opgegeven. De eerste kamp ging tusschen de Am bachtsschool en de Mulo-school (Hibma). De vertegenwoordigers van de Ambachts school presteerden dit jaar niet veel en zij bleven dan ook bijna 40 M. achter. Een geheel ander karakter had de strijd tus schen de Chr. en de Gem. H. B. S. Eerst genoemde school was houdster van de zilv. wisselmedaille, zoodat de Gemeentelijke zich bijzonder inspande om ditmaal de overwinninng op le eischen. De eerste deel nemer zwom al spoedig iets uit en hoewel de vertegenwoordigers van de Chr. H. B. S. goed volhielden bleven de anderen toch de meerderheid behouden, zoodat zij ten slotte met ongeveer 9 sec. verschil wonnen. De winnende ploeg bestond uit de hee ren: Vermeulen, Meijn, van Ham en v. d. Heijden. Groote belangslelling bestond er voor heb nummer 100 M. vrije slag om het club- kampioenschap van Leiden. Jammer is het ongetwijfeld, dat. dit nummer niet ten volle tot. zijn recht komt doordat er slechts L. Z. C.-leden aan deelnemen. Jammer was het voorts ook, dat. er slechts drie deelne mers in dit nummer uitkwamen, a] dient er aanstonds bijgevoegd, dat deze drie hun plaats ten volle waard zijn. De strijd ging alzoo tusschen E. Munting, A. Smink en J. P. Buys. Na het vallen van het start schot. volgde een mooie start, waarna Buys en Munting bijna gelijk de leiding namen, terwijl Smink een weinig achterbleef. Mun ting gaf zich dadelijk geheel, waardoor het niet lang duurde of hij ging aan. den kop. De eerste 50 M. verliep dan ook in zijn voordeel, doch bij het keerpunt won Buys terrein doordat hij zich flink afzette. Een vinnige strijd ontspon zich toen op de laat ste 3U M. en eerst op een 5 M. van de fi nish. bleek dat Buys over meerdere aus dauer beschikte, zoodat hij ten' slotte met betrekkelijk klein verschil won en daar door opnieuw beslag legde op den Van Spall-wisselbeker. Ook de derde deelnemer, Smink, had tot het einde eveneens goed volgehouden en maakte ook een goeden tijd. He! nummer 30 M. vrije slag voor dames was voor Mej. X. Meijers, doch in denzelf den afstand op den rug moest zij in Cisca v. Xoort haar meerdere erkennen. Jan Buys loonde zich ook in den rug slag nog van uitstekende kwaliteit, wijl hij het nummer 50 M. in een goeden tijd won. In de 50 M. vrije slag voor dames won Mej. 3. Eygensteijn in 48 sec., terwijl Mej. S. Hiemslra er 1 2/5 sec. langer over deed. In het nummer 50 M. zwemmen met po lobal sloeg E. Munting zijn tegenstanders op flinke wijze en kon men alleen in v. d. Heijden en A Smiok ongeveer gelijke te genstanders zien. Het nummer vierkamp was nieuw. Dit bestond uit 10 M. vrije slag, vergooien po lobal 25 M. eizwemmen en schoonspringen. De meisjes van het gymnasium wonnen fraai van die der Chr. H. B. S., doch bij de jongens was de Chr. H. B. S. beter dan de Getij. H. B. S.. al was het verschil hier niet zoo groot als hij de meisjes. Hierna olgde de polowedstrijd der da mes van de L. Z. togen de H. Z. en P. C. II. Deze wedstrijd leverde weer het be wijs. dat de Leidsche dames veel te weinig oefenen en dat alleen voortdurende trai ning. ook in den winter, eenig beter resul taat kan opleveren. De Leidsche dames verloren met 70. nadat de rust met 40 was ingegaan. Bij de heeren, een L. Z. C.-comb. tegen een dito van H. Z. en P. C. ging het beier. De Leidenaars waren aanvankelijk sterk in de meerderheid. 1\ Smink «daagde er. eenigszins gelukkig, reeds in de eerste mi nuut in de leiding le nemen, terwijl de Reedc er even later 20 van maakte. Daar na scoorden de Hagenaars tegen, doch dc Reede wist voor de rust de score weer te verhoogen (3—1). Na de hervatting waren .ie Hagenaars,veer liet ceist aan de beurt -2) pii nadat v d. Heijden voor de L. Z. Een goed geslaagd feest, ondanks minder mooi weer. Jan Buys wint weer den Van Spall-beker en legt beslag op het kampioenschap popduiken van Leiden. Mooie successen voor de R. D. Z. G. v. Voorst (A. Z.) wint de 200 M. vrije slag. C. eeiiige opgelegde kansen om ha-ls had gebracht, verslapte het spel der Leide naars. Van een fout van den Leidschen keeper profiteerden de Hagenaars dank baar om er 33 van te maken, waarmee het einde kwam. Het. nummer popduiken bracht de derde overwinning voor Jan Buys, hoewel hij in F. v. d. Horn en Th. Stallinga ernstige concurrenten vond. Tot slot ging het nummer 25 M. gearmd zwemmen voor paren. De uitslagen luiden: I. Schoolestafette meisjes. 4 x 40 M. vrije slag: 1. Gymnasium in 2 min. 31 sec.; 2. Chr. H. B. S. in 25 min. 56 2/5 sec. Schoolestafette voor jongens, 4 x 40 M. wisselslag: 1. Gem. H. B. S. in 2 min. 6 1/5 sec.; 2. Chr. H. B. S. in 2 min; 15 sec.; 3. Mulo-school (Hibma), 4. Ambachtsschool. 3. 25 M. vrije slag, voor meisjes töfc en met 14 jaar: 1. H. Passier in 23 sec., 2. B. v. Halderen in 25 sec., 3. A. Platteel, 4. L. P. Verhoef. i. 100 M. vrije slag om den Van Spall- beker (clubkamp. van Leiden): 1. J. P. Buys in 1 min. 15 sec., 2. E. Munting in 1 min. 17 sec., 3. A. Smink in 1 min. 20 4/5 sec. 5. 50 M. schoolslag (dames): 1. Mej. NT. Meijers in 54 4/5 sec., 2. Mej. J. Eygensteijn in. 55 4/5 sec., 3. Mej. T. Speet, 4. Mej. G. Borgerding. 6. 50 M. rugslag (heeren): I. J. P. Buys m 44 sec., 2. C. de Reede in 47 sec. 7. 50 M. rugslag (dames): 1. Mej. Cl. v. Xoort in 51 sec., 2. Mej. X. X. Meijers in 1 min. 3 sec. 8. 50 M. zwemmen met polobal:' 1. E. Munting in 35 1/5 sec., 2. H. v. d. Heijden in 38 sec.. 3. A. Smink in 40 1/5 soc. 9. 50 M. vrije slag voor dames: 1. J. Eygensteijn in 48 sec., 2. Mej. S. Hiemstra in 49 3/5 sec.. 3. Mej. S. Bruinsteijn in 55 4/5 sec. 10a. Vierkamp voor schoolploegen meis jes: 1. Gymnasium met 61 pnt., 2. Chr. H. B. S. met 39 1/2 pnt. 10b. Vierkamp voor schoolploegen jon gens: 1. Chr. H. B. S. met 47 1/2 pnt., 2. Gem. H. B. S. met 40 1/2 pnt. II. Waterpolo dames: L. Z. C.H. Z. en P. C. II 0—7. 12. Waterpolo heeren: L. Z. C.H. Z. en P. G 3-3. 13. Popduiken lieeren (kampioenschap van Leiden): 1. J. P. Buys (L.Z.C.) in 27 2/5 sec., 2. F. v. d. Horst (de Zijl) in 29 sec., 3. Stallinga (L.Z.C.) in 29 3/5 sec. Xa afloop der wedstrijden werden door den voorzitter der L. Z. C.. den heer mr. H. R. Goudsmit, met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. DE NATIONALE WEDSTRIJDEN. Het weer was gisteren, op den tweeden dag van het zwemfestijn der Leidsche Zwemclub, een tikje beter dan Zaterdag. Wel stond er nog een stevige wind, maar hij was niet zoo koud meer. De tempera tuur was over het algemeen iets zachter, maar dat neemt toch niet weg, dat de be langstelling verre bleef beneden die, welke we de laatste jaren op het zwemtournooi der L. Z. C.. gewend waren. Dat was onge twijfeld jammer, want er werden aardige wedstrijden te zien gegeven, niet zoozeer onder de heeren dan wel onder de dames. Dezen voerden dit jaar den boventoon en we mogen wel zeggen, dat zij het zwem feest der Leidsche Zwemclub gered heb ben, want zonder haar zou de deelname al heel miniem geweest zijn. Intusschen werd het programma, dank zij de goede wedstrijdleiding, maar ook wel licht ten gevolge van de minder aanlokke lijke temperatuur, vlot afgewerkt. Xog geen enkelen maal was het festijn der L. Z. C. reeds om 5 uur geëindigd, zooals gis teren heb geval was. Een woord van hulde daarvoor aan den ijverigen L. Z. C.-sccretaris, den heer B. Planjer en het personeel der inrichting. De jury, onder leiding van den voorzit ter-kamprechter A. Kappenburg, had geen moeilijke taak en zoo hadden de wedstrij den een aangenaam verloop. Begonnen werd met het nummer 50 M. vrije slag voor dames nieuwelingen. Van de 21 deelneemsters waren er drie niet opge komen. zoodat er in 6 series gezwommen werd. Merkwaardig was wel, dat mej. A. Hogeweg van de R. D. Z., die als nummer 1 het programma opende, ook den eersten prijs in dit nummer won. De L. Z. C., die met één en de Zijl. die met twee deelneem sters uitkwam, kregen geen kans. Het nummer 50 M. vrije slag was voor de L. Z. C., waarin N". X. den Isten prijs won, gevolgd als 2 en 3 door de Dolfijn- ynenschen G. P. v. d. Kamp en A. F. Vester. De 100 M. rugslag was voor den A. Z.-er Ambachtsheer, die eenig deelnemer was. Veel belangstelling bestond er voor het damesnummer 100 M. vrije slag, waar dc strijd voornamelijk ging tusschen de H. D. Z.. die in de dames T. Baumeister en C. v. Gelder goede vertegenwoordigsters heeft, en de Ver. Inter Xos uit A'dain, voor welke ver. Mej. Eva Smits uitkwam. In feilen strijd viel de beslissing tusschen Mej. Bau meister en Mej. Smits ten voordecle van eerstgenoemde u.il. Van de vier ingeschrevenen der A. Z. in het nummer 200 M. vrije slag kwamen slechts de heeren G. v. Voorst en W. Am bachtsheer uit. Eerstgenoemde, die favo riet was. won met ruimen voorsprong. Voor dc leden van den Haagschen Zwenr- bond kwamen slechts twee deelnemers uit. de L. Z. C.-er Meijn en F. v. d. Mark van de Zijl. Eerstgenoemde nam vrij spoedig de leiding en zwom geregeld uit, zoodat hij onbedreigd won Groofc was de deelname weer in het da mes-nummer 50 M. schoolslag. Van de 24 ingeschrevenen, verschenen er 18 aan den start. Er was in de diverse kampen aardige strijd te zien en de A. D. Z. speelde daar bij een voornamen rol. Mej. H. Steijssel leverde de beste prestatie, terwijl mej. Hankes-Drielsma van de H. Z. en P. C. den tweeden en mej. ten Cate van de A. 'D. Z. den derdon won. Een herkamp was noodig tusschen do dames B. Zegger (A.D.Z.) en L. Goeknecht ('R.D.Z.), die beiden 46 sec. maakten. In de beslissing won mej. Zpgger. Interessant was dc estafette-strijd voor heeren. Voor de L. Z. C. was Buys met den rugslag spoedig iets voor op den A'dam- schen concurrent, terwijl Meijn bij den schoolslag den voorsproug nog iets ver grootte. Jammer genoeg ging die voor sprong bij den zijslag verloren en de craw- slag-zwemmer mocht er niet in slagen den verkregen achterstand te niet tc doen. Hij werd met een verschil van 2/5 sec. tweede. De Zijl bleef gedurende den geheelen wed strijd op den achtergrond, hoewel heb eind resultaat toch njefc zoo slecht was. In de wisselslag-estafette voor dames speelden de Leidsche dames geen rol van beteekenis. De L. Z. C. was een stuk beter dan de Zijl. doch haar prestatie bleef nog verre beneden die van dc overige deelne mende vereenigingen. onder welke de R, D. Z. weder de beste vertegenwoordigsters had. Het nummer torenspringen voor heeren was in zooverre een mislukking, dat alleen de heer Davidson uitkwam. Hij gaf daarop geen wedstrijdnummer, doch een demon stratie en als zoodanig was het nummer een groot succes. De heer Davidson oogstte een welverdiend applaus. Xiet onverdienstelijk was voorts het springnummer voor dames-juniores. Ook hier was de deelname gering. Mej. Zegger (A.D.Z.) en mej. Schmal (L.Z.C.) waren de. eenigen. Laatstgenoemde mag wel een aanwinst voor de Leidsche genoemd wor den, al bleef zij ook iets beneden de pres taties van mej. Zegger. Een nummer vol attractie was dat van het touwtrekken. De heeren kwamen met vier ploegen uit. De eerste strijd ging tus schen L. Z. C. en A. Z. II. De Leidenaars bleken hier na eenigen tegenstand de sterk- sten. De A. Z. I won daarop gemakkelijk van de Dolfijn. In de beslissing kwamen daarop dc A. Z. I en dc L. Z. C. 3t Was een felle strijd, die vrij lang duurde en. veel van de krachten der zwemmers vergde. Niet dan na groote krachtsinspanning ble ven de Leidenaars de meerderen, waardoor zij op den eersten prijs beslag legden. Voor hetzelfde nummer voor dames kwa men niet minder da-ii acht damesploegen uit. Ook hier speelde de R. D. Z. een voor name rol, maar ook de A. D. Z. sloeg met beide ploegen een goed figuur. We laten hieronder het verloop volgen: R. D. Z. I wint van IJ II, Inter Xos wint van R. D. Z. II, A'. D. Z. I wint van R. D. Z. Ill, H. D. Z. II wint van L. Z. C. In de tweede ronde won de R. D. Z. I van Inter Xos en de A. D. Z. I van het IJ I. In den hal ven eindstrijd won de R. D. Z. van A. D. Z. II en.in den eindstrijd van de A. D. Z. I, zoo dat de R damsche dames den eersten, de A'damsche den tweeden en derden prijs bemachtigden. Tot slot volgde nog de wa-terpolowed- strijd tusschen de L. Z. C.-heeren en een A. Z.-combinatie. De Leidenaars kwamen met invallers uit, terwijl de geheel© opstelling gewijzigd was. Desondanks waren ze ge durende den geheelen wedstrijd de meer deren, zoodat het verloop vrij gauw verteld is. Bij de rust had de L- Z. C. een 30 voorsprong, waarna- in de tweede helft de stand tob 50 werd opgevoerd. Jan Buys speelde een goeden wedstrijd en nam 4 doelpunten voor zijn rekening. De uitslagen luiden: 50 M. vrije slag (nieuwelingen dames): Mej. A. Hogeweg (R.D.Z.) in 35 4/5 sec.. 2. Mej. D. Hüskcr (A.D.Z.) in 36 sec., 3. Mej. J. C. Ofcto (Het IJ) in 36 1/5 sec. 50 M. vrije slag (nieuwelingen heeren): 1. IJ. v. d. Reijden (L.Z.C.) in 33 1/5 sec., 2. G. P. r. d. Kamp (Dolfijn) in 34 sec., 3. A. F. Vester (Dolfijn) in 36 1/5 sec. 100 M. rugslag (heeren): I. W. Ambachts heer (A.Z.) in 1 min. 30 sec. 100 M. vrije slag (dames): 1. Mej. T. Bau meister (R.D.Z.) ra 1 mam 18 4/5 sec., 2. Mej. E. Smits (Inter Xos) in 1 min. 20 2/5 sec., 3. Mej. C. v. Gelder (R.D.Z.) in 1 min. 23 sec. 200 M. vrije slag (heeren): 1, G.' v. Voorst (A.Z.) in 2 min. 47 1/5 sec., 2. W. Ambachts heer (A.Z.) in 2 min. 57 4/5 sec. 50 M. schoolslag (leden Huagsche Zwsrn- bond, nieuwelingen en juniores): 1. J. Meijn (L.Z.C.) in 40 3/5 sec.. 2. F. v. d. Mark (de Zijl) in 42 1/5 sec. 50 M. schoolslag (dames-nieuwelingen en juniores): 1. Mej. H. Steijssel (A.D.Z.) in 43 2/5 sec., 2. Mej. H. Hankes-Drielsma (H. Z. en P. C.) in 44 4/5 sec., 3. Mej. F. ten Cate (A.D.Z.) in 45 1/5 sec.. 4. mej. B. Zeg ger (A.D.Z.) in 46 sec. na overzwemmen met Mej. L. Goedknecht (R. D. Z.). Wisselslag estafette (heeren): 1. Amsler- damsche Zwemclub in 2 min._ 36 3/5 sec., 2. Leidsche Zwemclub in 2 min. 37 sec., 3. Zwem ver. de Zijl (Leiden) in 2 min. 4£> 1/5 seconde. Wisselslag estafette, (dames) 4 x 50 M.: 1. Rotterdam sche Dames zwemclub in 2 min. 49 sec., 2. Zwemvereeniging ,Het IJ" in 2 min. 51 4/5 sec., 3. Amsterdamsche Da- mcszwemclub in 2 min. 57 3/5 sec. Schoonspringen (dames juniores): 1. Mej. B. Zegger (A.D.Z.) mei 74 pnt., 2. Mej. H. A. Schmal (L.Z.C.) met. 63 pnt. Touwtrekken (heeren) in ploegen van 3: I. L. Z. C., 2. A. Z. Touwtrekken (dames) in ploegen van 3: 1. Rotterdamsche Dames Zwemclub, 2. Am sterdamsche Dames Zwemclub I, 3. Arnster- damsche Dames Zwemclub II. Waterpolo (heeren): L. Z. C.A. Z. Comb. 50. Na afloop der wedstrijden werden dc prijzen do.or den heer W. F. van Ingen Schenau, vice-voorzittcr der L. Z. 0.. uit gereikt. De 3 K.M.-wedstrijd in de Schie. In den 3 K.M.-wedstrijd in de Schie hebben Zus Braun en Th. J. de Man Za terdag de Miss-Branche-bekers gewonnen. De volledige uitslag is als volgt: Dames, le prijs, Zilveren Miss Blan che Trofee en zilveren medaille aangebo den door de gemeente Rotterdam: mej. M. Braun (O.D.Z.) in 3 min. 57 sec.; 2. mej. T. Baumeister (R.D.Z.) in 5 njin 1.2 sec.; 3. mej. C. van Gelder (R.D.Z) in 1 uur 45 sec.; 4. mej. D. Delwei (O.D.Z.) in 1 uur 52.4 sec.; 5. mej. J. Grendel (O.D.Z.) in 1 uur 1 min. 36.6 sec.; 6. mej. C. v. Oorb (O.D.Z.) in 1 uur 2 min. 15.6 sec. Vet er an en: 1. A. J. Gerritsen (D.W. R). in 1 uur 6 min. 10 sec.; 2. J. F. van Lunteren (R.Z.O.) in 1 uur 1 min. 52.6 s.; 3 P. Bezeiner (S.Z.C.) in 1 uur 9 m. 16.6 s. Heeren: le prijs, Zilveren Miss Blan che Trofee: Th. J. de Man (U.Z.C.) in 50 m. 9.8 s.; 2. L. Korpershoek (R.Z.C.) in 52 in. 8.6 s.; 3. G. Boogert (D.Z.C.) in 52 in. 31.2 s.; 4. J. II. van der Wouw (R.Z.C.) in 5S m. .8 s.; 5. R. C. van Senus (Maas) in l uur 46.2 s.6. "J. Boomsma (Middel- ha mis) in 1 uur 53.6 s. Succes van mej. Leibrand. Gistermiddag vond te Brugge een inter nationale zwemwedstrijd voor vrije slag plaats over een afstand van -1500 M. op het traject DarameBrugge. De uitslag is als volgt: 1. Pascoe (Engeland). 2. Hensbergen (Zwemclub Haarlem). Van de dames kwam als eerste aan mej. Leibrand (Utrechtsche Zwemver. Zwemlust). WATERPOLO. Eerste klasse heeren. Utrecht: U.Z.C.-D.J.K. u—1 Gouda: G.Z.C.Maas 22 Reserve 1e klas. Utrecht: U.Z.C.—D.J.K. 5-2 De competitiestanden. Eerst? klasse A. 5 3 2 14 S Eerste klasse B. 21 1 10 2 9 12 6 Het IJ D. .T. K. U. Z. K. L. Z. C. Dolfijn A. Z. Maas G. Z. C. 5—14 S 20 1 U. Z. C. I—D. J. K. 0—1. Gistermiddag werd te Utrecht de eerste klas competitie waterpolo-wedstrijd ge speeld tusschen de eerste zeventallen van de Utrechtsche zwemclub en D.J.K. te Am sterdam. Direct na het begin is D.J.K. in de meerderheid, maar door uitstekend kee pen van den U t recht schen doelman Teten- burg kan D.J.K. niet doelpunten. Dc wed strijd kenmerkt zich door uiterst snel spel. en steeds weer komt D.J.K. opzetten en tal van harde schoten weet Tetenburg uit zijn doel te houden, zoodat met 00 dc rust ingaat. Direct na- de rust bemachtigt D.J.K. den bal en doelpunt Plantenga met een zeer hard en zuiver schot in den lin kerbovenhoek (1—0 voor D.J.K.). Aan beide kanten wordt er nu alles op gezet maar er komen geen doelpunten meer bij, zoodat D.J.K. dezen goed ge speelden wedstrijd met 1—0 wint. Wedstrijdprogramma L. Z. C. Het wedstrijdprogramma van de L. Z. C. voor deze week luidt Maandag: Zijl IIIL. Z. C. V. Donderdag: L. Z. C. IllH. Z. én P. C. II (Comp.). Vrijdag: L. Z. C. II—Dolfijn II (Comp.). Voorts wordt deze week nog de belang rijke wedstrijd L. Z. C. IU. Z. C. I ge speeld. De datum moet echter nog nader vastgesteld worden. ROEIEN. DE HENLEY REGATTA. Een fraaie Hollandsche zege. G u n t h r winnaar va: Diamond Sculls. d,e Gunther heeft in den eindstrijd van den Canadees Wright gewonnen en komt dus voor een jaar in het bezit van de Dia mond Sculls. De wedstrijd was uiterst spannend. Wright zette alles op alles, toen Gunther I1/- lengte voor was. Gunther wist echter te winnen met 1 yard voorsprong. Wright was totaal uitgeroeid en moest uit de boot geholpen worden. Gunther klom nog alleen uit zijn boot qn werd op de schouders getild en naar het booten-huis gedragen. Hij wuifde met beide handen het publiek toe, dat hem een grootsche ovatie bracht. Ook Wright werd hartelijk toegejuicht om zijn fraaie spurt. Dit is de derde Nederlandsche over winning in de Diamonds, een record, dat geen andere niet-Engelsche natie behaald heeft. Slechts weinige roeiers zullen zich nog de eerste overwinning van J. Ooms herinneren, die in 1895 plaats 'had, maai de overwinning van ir. Eyken in 1921 ligt nog versch in het geheugen. Eyken had toen de pech, dat een der afsluitboomen langs de baan losgeraakt was, zoodat hij na 100 M. niet verder kon, maar Beres- ford Jr., die het zag, was zoo sportief om te wachten tot dc Delftenaar zich losge werkt had, waarna Eyken bij de mijl gelijk kwam en ook met een fraaie spurt met P/j lengte won in S min. 26 sec. GOLF. Amateur-kampioenschap van Nederland. Zaterdag en Zondag hebben op de links van de Haagsche Golfclub de amateur kampioenschappen voor Nederland ypor dames en heeren plaats gehad. Het spel heeft door den feilen regen op Zaterdag veel geleden. De resultaten waren: Dames-kampioenschap. Ingeschreven 14, uitgekomen 11 deelneemsters, eerste ronde: Frau Sellschopp wint met een up van mevr. Lobbett; ruevr. Buna van Tienhoven wint met 5 en 4 van mevr. Hartog, Mrs. Foweler wint met en 7 van mevr-Van Zomeren, Fraulcin Tag wint met 3 en 2 van mevr. Schiff-Roözenburg. 2de ronde: mevr. Sellschopp wint met 5 en van mevr. Salberg, mevr. Buna wint met dezelfde cijfers van freule van Limburg Stirum. Mrs. Foweler wint met dezelfde cijfers van mevr. Smalt, Fraulein Tag w.o. 3de ronde: Frau Sellschopp wint met S en 7 van mevr. Buna; Mrs. Foweler wint met 7 en 6 van Fraulcin Tag. Beslissing: Mrs. Foweler wint met 6 en 4 van Frau Sellschopp. Heerenkainproenschap, uitgekomen 28 spelers welke in IS wholes middelploeg speelden om de S eerste plaatsen, waarvan de res ilaten waren: Stevensou wint met 5 en 4 van Van Ley- den Jhr. Snocck Hurgronje wint met een up van captain Ozannc, Delvourt van Krimpen wint met 4 en 3 van'jhr. Calkoen van Limmen, Hartog wint met 3 en 1 van K. W. Enthoven. Halve beslissing: Jhr. Snocck Hurgronje wint met 3 en I van Stevenson, Delcourt van Krimpen wint met een up van jhr. Cal koen van Limmen. Beslissing: Delcourt van Krimpen wiaü met een up van Snocck Hurgronje. WIELRENNEN. Leidsche Rer> cn Toeristvereeniging „Swift". Gistermorgen zou er een handicapwed- strijd gereden worden over 25 K.M. Door het niet aanwezig zijn van den 'tijdwaarne- iner is deze wedstrijd veranderd, cn werd dezelfde afstand gereden in groep. Gestart werd er door zes renners, waarvan er twee waren die hun eersten wedstrijd reden, n.k F. de Haas en Th. Horree. Ondanks den hevigen wind wisten, beiden d© andere renners aan het wiel te volgen, wat een mooie prestatie is bij dez© weergesteld heid. De sprint moest in. deze rit dc beslissing brengen, waarin J. V. d. Wilk dan ook al een heel gemakkelijke overwinning be haalde. Bij de andere renners was er ech ter nog hevigen strijd om de beste plaat sen, hetwelk tot resultaat had. dab O. Da- dema als 2e de eindstreep passeerde, C. Wassink 3e, C. de Graaf le, F. de Haas oe, Th. Horree 6e. Allen met klein verschil. De tour de France. Zaterdag werd de 7e étappe gereden', n.l. Sables d'OlonneBordeaux, afstand 2S5 K.M. Eerstaankomende was Frantz, gevolgd door P. Magnc, Dcmuysere en Leducq. Het classement na de 7e étappe is: Frantz, Lcdncq en Deinuysere ex aequo P. Magne. De achtste etappe van den Tour de France, Bordeaux-Bayonne (182 K.M.) werd, naar de- „Crt." meldt, in den sprint gewonnen door Moineau voor Van Slem- brouc-k en Rebry (allen in 5 uur 36 mill. 25 sec), 4. Frantz, 5. Pelissier, 6. Bouillet, 7. Aerts, S. Bidot, 9. Godin at, 10. Vcrdyck. Het totaal-klassement luidt thans: 1. Rebry in 51 uur 5 min. 48 sec., 2, 3 en 4: Frantz, Leducq en Fontan, allen in 51.08.14; 5. Dossche 51.08.22; 6. Delannoy 51.09.42; 7. Dewaele 51.10.02; 8. Bidot 51.11.10; 9. Demysere 51.11.43; 10. Aerts 51.11.57. M0T0RRENNEN. Dc internationale motorrennen in Drente. Men meldt ons uit Stadskanaal: De uit slagen van de Zaterdag verreden Nederl. T.T.-races op het circuit van Drente lui den als volgt: lste. klasse (175 cM.3), tien ronden, over een afstand van 173 K.M.: 1. G'rabfcree, En geland, op een Excelsior; gemiddelde snel heid S7,4 K.M. p. u.; 2. Van Kekum, Hol land, op een D.K.W.; 3. Van Dinter, Hol land, op een D.K.W. lste klasse (250 c.Mo.), twaalf ronden, over 207,6 K.M.: 1. Handley, Engeland, op een Motosacoche, gemidd. snelh. 110 K.M. p. u.; 2. Sarkis,, Zuid-Afrika. op een O.K. Supreme; 3. Gleavc, Engeland, op een S.G.S.; 4. Winkler, op een D.K.W.; 5. Fou- du, België, op een La Mondiale; 6. Timmer, Holland, op een New Imperial; 7. Van Rtunpb, Holland, op een D.K.W. 350 c.M.3.-klasse, 14 ronden, over 242,2 K.M.: 1. Iiicks, Engeland, op een Velo- cette, gemiclcl. snelh. 119,9 K.M. p. u.^ 2. Simcock, Australië, op een A.J.S.; 3. Smith, Engeland, op een Sunbeam; 4. Van Pelt, Holland, op een Velocetté; 5. Van Wijn gaarden, Holland, op een Sunbeam; 6'. Textor, Hollaud, op een Velocette. Van Pelt, uit Spijkenisse, is Nationaal kam pioen. 500 c.Mo.-klasse, 16 ronden, over 276,8 K.M.: 1. Nifct, Engeland, op een. Rudge Withworth, gemidd. snelh. 120,4 K.M. p. u.; 2. Walker, Engeland, op een Rudge Withworth3. Dodson, Engeland, op een Sunbeam; 4. Degrady, België, op een F.N. Daar de Hollandsolie rijder Vermaak juist na 30 minuten na den eerst aanko mende binnenkwam, kon geen nationaal kampioen voor deze klasse worden uitge roepen. Snelste ronde in de: klasse- 175 c.M.: Crabtree, gemiddeld 100,9 K.M. p. u.; klasse 250 cM.Handely, gemiddeld 113,1 K.M. p. u.; klasse 350 c.M.: Hicks, gemiddeld 125,3 K.M p. u.; klasse 500 c.M.: Handley, gemiddeld 126,5 K.M. p. u. AUTOMOBILISME. De groote prijs van België vraagt een slachtoffer. Charlier gedood. Zaterdag om 4 uur namiddag werd te Franchorohamps hei vertreksein gegeven voor den 24 uur wedstrijd voor den groo- •teu prijs van België. Er verschenen 36 deelnemers aan den start. Prins Leopold en prinses Astrid woonden het vertrek ervan bij. Reeds spoedig was er een ?rnslig ongeluk te betreuren, daar de be stuurder Charlier op een Bugatti omkan telde en opslag gedood werd. Nader wordt omtrent dit ongeluk ge meld, dal Charlier eerst lang opgehouden was door ecu lichte aanrijding met een mededinger. Hij meende, dat zijn as niet in orde was, maar hervatte zijn rit vol moed. In den tweeden bocht na Malmedy ging zijn wagen over den kop cn werd te gen een boom geworpen. De botsing was geweldig cn Charlier werd op slag gedood. Nog een ernstig ongeluk. Nog een tweecle ongeluk had plaats. Bij een bocht reeds de bestuurder Kervyn op een Minerva door de afrastering en verwondde vier gendarmen ernstig. Hij zeU werd ook gewond. Volgens een nader telegram is een der getroffen gendarmen overleden tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. De anderen zijn vrij ernstig gewond, maar hun leven is buiten gevaar.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8