KERKNIEUWS DE ZIEKTEWET. De in-werking-treding. Bij Kon. besluit van den 29sten Juni is bepaald, dat lo. do Ziektewet, niet uitzondering van de artikelen 21, 48, 78, 79 en 124, in werking treedt op 1 Augustus 1929; 2o. do artikelen 21, 7S en 79 der Ziekte wet in werking treden op 1 Maart 1930. De fcitvoering van de Ziektewet. Deze dagen heeft opnieuw een verga dering plaats gehad van de commissie, be staande uit vertegenwoordigers van het Nederlandsch Verbond van Yakvereeni- gingen, het Roomscb-Katholiek Werklieden verbond, het C'lir. Nationaal Vakverbond in Nederland, liet Verbond van Ncderland- sche Werkgevers, de Alg. R. K. Werkge versvereniging, hei R. K. Verbond van Werkgcversvero'-igiigv11, de Christ? Werk- geverevoreeniging, de Coöperatieve Ver- eeniging Centraal Beheer en Centraal Over leg in arbeidszaken voor werkgeversbonden, ter bespreking van de uitvoering van de Ziektewet door op to richten bedrijl'sver- eenigingen. In deze verga-lering werden de concept-stal uteri voor de bedrijfsver- eenigingen, de federatie van bedrijfsver- eenigingen en de afdeclingskas, nadat daarin nog enkele wijzigingen waren aan gebracht, voorloopig vastgesteld. De besturen van genoemde vakcentralen hebben zich zonder uitzondering bereid verklaard, onder nadere goedkeuring van de daarvoor door elke centrale te raadple gen instanties, samen te werken om ge meenschappelijk de Ziektewet uit te voeren. Binnenkort zullen thans? de bij de vakcen trale» van werkgevers en arbeiders aan geslotenen geraadpleegd worden om in deze aangelegenheid een definitieve beslissing te. nemen. Indien deze beslissing in gun- stigen zin uitvalt, zal met bekwamen spoed tot de oprichting van bedrijfsvercenigingén, door de werkgevers- en arbeidersorgani saties worden overgegaan. De organisaties voornoemd dringen er bii dc werkgevers ten sterkste op aan niet te treden in de aanbiedingen van personen of instellingen, die thans, buiten het over leg tusschcn de georganiseerde werkgevers en arbeiders, leden trachten te werven voor de vóór 1 dezer buiten het overleg tus schcn de georganiseerde werkgevers en ar beiders overhaast opgerichte bedrijfsver- eenigingen. De Nederlandsche Spoorwegen. mgs'ten oi ïte lcwarta ,1. het Uit do dezer dagen door de directie der Nederlandsche Spoorwegen vastgestelde definitieve ontvangsten over het eerste kwartaal 1929 blijkt, dat de totaal op brengsten over dit tijdvak als volgt waren: Reizigers 17.406.575.92; bagage 284.005.53; postvervoer ƒ975.000; goede ren 22.585.819.74; dieren en lijken 429.1125.13diversen ƒ1.057.671.25, totaal 42.738.757.57. De totale ontvangsten over het eerste kwartaal 1928 bedroegen 39.712.580.7S, derhalve in 1929 ƒ3.026.176.79 meer. Van deze grootere ontvangsten leverde het personenvervoer ongeveer 300.000 en het goederenvervoer 2.700.000 op, waaruit blijkt, dat dit zeer gunstige, bedrijfsresul taat een gevolg is voornamelijk van de vorstperiode in dc maanden Februari en Maart van.dit jaar. MERKWAARDIGE GENEZING. Toegeschreven aan Don Bosco's voorspraak Uit Turijn wordt gemeld, dat in 't plaatsje Guargnento (Italië) een merk waardige genezing heeft plaats gehad, wel ke zou verkregen zijn op voorspraak van den gelukzaligen Don Bosco. Een jonge man .van omstreeks 20 jaar, Francesco Re, had reeds jaren liet bed moeten houden wegens een bcendcrerKziektc, welke door bekende specialisten voor ongeneeslijk was verklaard. Terstond na de Zaligverklaring van Don Bosco begon de jonge man een novene tot den nieuwe Zalige en bij het einde daarvan zag hij een verschijning van Don Bosco, des nachts om twee uur bij zijn ziekbed. De verschijning maakte Fran cesco wakker en sprak: „Sta op, ge zijl ge nezen". Aanstonds sprong de jongeman het bed uit en rende de trappen af zonder eenig hulpmiddel. Op het binnenpleintje van liet huis bleef hij geruimen tijd rondloopen, steeds roepend: „Don Bosco heeft mij ge nezen 1" Alle overige bewoners, door liet rumoer gewekt, zijn van dit feit. getuigen geweest en ten bewijze, dat de genezing blijvend was, is de genczene persoonlijk naar Turijn gekomen om daar. waar het lichaam van den Gelukzalige rust, zijn dankbaarheid te betoonen. De kerkelijke overheid heeft met de ge bruikelijke voorzichtigheid van het geval kennis genomen, met het oog op de heilig verklaring van den gelukzaligen Don Bosco. „Msbd." BENOEMINGEN. Bisdom Den Bosch. Z. D. H. de Bisschop van 's-Hcrtogen- bosch heeft aan den weleerw. heer J. F. Mand ere op zijn verzoek met ingang van 1 Augustus eervol ontslag verleend als Pas toor te Wintelre. Nederlandsche priesterstudenten te Rome. De weleerw. heer N. G r c i t e in a n n. uit het bisdom Haarlem, legde met gunstig gevolg het baccalaureaats-examen in de H. Schrift af aan hot Bij bel-Instituut. De weleerw. hoer J. Loeff, uit het bis dom den Bosch, behaalde» het Baccalau reaat in het Kerkelijk en Romeinsch Recht aan de Appolinaris-universiteit. Dc weleerw. heer van Schaik, uit het Aartsbisdom Utrecht, heeft aan hel Pause lijk Bijbclinstituut zijn examen cum laude afgelegd. „Msbd." GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Meisje cioor een vrachtauto over reden en gedood. Vrijdagmiddag is een 9-jarig dochtertje van den tuinman G. Brunekreeft, te Koot- wijkorbroek, gemeente Barncveld, nabij de Herv. .School in genoemde buurtschap on der een vrachtauto "geraakt en bijna on middellijk godood. Den chauffeur treft geen schuld. Van een vrachtauto gevallen en gedood. Een ernstig ongeval heeft. Zondagoch tend omstreeks half negen op dc Plettcrij- kade plaats gehad. De 14-jarige M. 8. uit de Potgieters! raat was met. een paar vriendjes op een rijden den vrachtwagen geklauterd en is bij het afspringen onder een der achterwielen ge rankt. Met ernstige inwendige verwondingen en in zeer zorgwekkenden toestand v.crd hij opgenomen en door den Geneeskundi gen Dienst naar het Gemeentelijk Zieken huis aan den Zuid wal vervoerd, waar hij na enkele uren is overleden. Auto ongevallen door de gladheid van den weg. In de kom van de gemeente Soeslerberg is Zaterdagmiddag ten gevolge van te grootc snelheid en tic gladheid van den weg een auto geslipt. De auto, die be stuurd werd door den heer Doesburgh, werd zwaar beschadigd, terwijl een dame, die naast den bestuurder zat, door het breken der voorruit werd gewond. Zij werd, na door Dr. Jongbloot verbonden Ic zijn. naar Utrecht vervoerd. Ongeveer gelijktijdig is nog een vracht auto en een luxe-auto op den weg Amers foortUtrecht geslipt, en tegen een boom gereden. Persoonlijke ongelukken hadden hierbij echter niet plaats. Docr een auto aangereden. Op den Nieuwen weg (e Hohselersdijk, is Vrijdagmiddag de bakker II. van Bee- kum uit Naaldwijk, door een luxe auto, bestuurd door den heer van R.. uit Den Haag, aangereden, doordat de autobe stuurder onvoldoende uitweek. H. werd tegen zijn wagen gedrukt, be kwam een vrij ernstige been fractuur, ter wijl voorts enkele ribben werdén gekneusd. De man is per auto naar een ziekenhuis te Den Haag vervoerd. Tegen den auto-be stuurder is proces-verbaal opgemaakt. Gecompliceerde aanrijding. Zaterdagavond kwam de motorrijder van R. uit een zijweg gereden van den Antwerpschen straatweg bij Bergen op Zoom, op hetzelfde moment dat van Ber gen op Zoom een luxe-auto kwam gere den, bestuurd door den chauffeur van den heer v. G. Het gevolg was dat een aanrij ding plaats had en de motor door het spatscherm van den auto werd gegrepen, die daarna in zijn vaart van richting ver anderde en op het rijwielpad een wielrij der aanreed. Daarna kwam de auto te recht tegen het hekwerk van een bruggetje De motorrijder kreeg dusdanige verwon dingen, dat hij zich onder behandeling moest stellen van" een dokter. De wielrij der kwam met den schrik vrij. terwijl' de auto licht beschadigd werd. Ware het bruggetje er niet geweest, dan zou de auto in een diepte van 6 a 7 meter zijn gestort. Kinderen achter op de fiets. Door zenuwachtigheid bij het passeeren van een autobus, kwam Vrijdagmiddag op d<^i Amsteldijk te Amsterdam een dame met haar rijwiel te vallen, waar achterop in een stoéltje haar tweejarig dochtertje gezeten was. De dame zelf kwam er met slechts enkele ontvellingen af, erger was het. echter met het kind gesteld, dat met ©ogenschijnlijk ernstige verwondingen werd opgenomen en onmiddellijk onder ge neeskundig© behandeling moest worden gesteld. Motor tegen een boom gereden. De 24-jarige heer A. K. uit de Heer Kerstantstraat te Rotterdam, die Vrijdag avond met. enkele andere motorrijders van hier naar Assen is verbroken, is Vrijdag nacht onder Amersfoort legen een boom gereden. Zwaar gewond is hij in het St. E'bethgasthuis aldaar opgenomen. Ernstige aanrijding Fietser on der een auto. Gistermiddag omstreeks half twee heeft op de Weesperzijde nabij den Omval te Amsterdam een ernstige aanrijding plaats gehad. Uit de richting Amsterdam kwa men twee auto's, een autobus en een luxe auto aanrijden. Ter hoogte van de Blooker- fabriek wilde de luxe auto de autobus pas seeren en moest daartoe te ver naar links uithalen, daar de bus in heb midden van den rijweg reed. Juist op dat oogenblik naderde uit tegenovergestelde richting een wielrijder, die moest uitwijken voor een voetganger en eveneens op het middenge deelte van den weg kwam te rijden. Ecu botsing was onvermijdelijk. De man kwam te vallen en werd door de auto gegrepen. Met een ernstige vleeschwonde, benevens een hoofdwonde en een hersen schudding werd de man per ziekenauto van den Geneeskundigen Dienst naar het Onze Lieve Vrouwen Gasthuis vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Ongeval bij het wielrijden. Bij den gehouden wedstrijd van de Am sterdam,sche wielerclub „De Gazelle" werd oen der deelnemers, de heer De Wolf, bij Abcoude door een auto aangereden. Mot een vleeschwonde en een gebroken sleutel been werd hij opgenomen en naar het Onze Lieev Vrouwengasthuis te Amster dam vervoerd. Zijn rijwiel werd volkomen vernield. Het ongeval op den Haarlem merweg. Het auto-ongeval, dat op Dinsdag 25 Juni, des namiddags op den Haarlemmer weg nabij Amsterdam plaats vond met een zeer snel rijdenden Italiaanschen sport wagen, heeft voor den bestuurder een staartje gehad. Een dér inzittenden werd, zoo ais bekend, doordat de wagen bij het passeeren van een andoren omsloeg, ge- dood; een ander, de heer Stam uit Soest- dijk v. erd ernstig gewond, terwijl de be stuurder van den sportwagen eveneens in het Tesselsclia leziekenhuis werd opgeno men. Daar is hij Vrijdag jl. zoo goed als genezen ontslagen, doch nauwelijks had hij heb ziekenhuis verlaten of een recher cheur bracht hem naar het Huis van Be waring over, daar hij nog steeds onder ver denking staat, dat de'dood van zijn mak ker ie wijten is aan zijn schuld. Zaterdag v. rrd hii door den rechter van instructie gehoord. Niet onbegrijpelijk is, dat de directie der autofabriek in den El- zas ecu waarborgsom zal storten. In dal- geval kan hij voorloopig op vrije voeten gesteld worden. Dc heer Stam, die de kom van zijn lin ker elleboog hoeft gebroken, heeft eenigeix tijd geleden het ziekenhuis verlaten, doch moest een paar dagen later weer worden opgenomen, daar de genezing niet al te best vlotte. „De Crt." BENZINEVAT GESPRONGEN. Een kind gedood. De autogeenlasscher C. H. was Zater dagavond lo Bergen oj> Zoom om 9 uur bezig met liet repareeren van een vat, waarin benzine was geweest. Alvorens deze reparatie te beginnen had hij liet vat voor driekwart, gevuld met water. Naclat de werkzaamheden waren geschied, zag de lasscher dat in het vat nog vuil aanwe zig was. Om Ic kunnen constateoren wat voor vuil in het vat aanwezig was, hield hij aan het. bodemgat een lucifer om aan de andere zijde (e zien, wat voor vuil dit kon zijn. Nauwelijks was de lucifer ontstoken, of een geweldige explosie had plaats, die tot ver in den omtrek te hooren was. Een zoontje van v. O., dat naar de werkzaam heden zat- te kijken, kreeg den bodem, die met kracht uit het vat werd geslagen, in het gelaat. Dc kleine werd deerlijk ver minkt opgenomen. Hoewel geneeskundige hulp was ingeroepen, overleed het kind spoedig. Het lijkje werd door de politie in beslag genomen en naar het Algemeen Burger Gasthuis vervoerd. Loodgieter doodgevallen. De loodgieter die Zaterdagmiddag bij zijn werkzaamheden aan het pand van ..De Faam" in de Beyerlandsche laan, fce Rotterdam, uit een goot is gevallen, is de 22-jarige J. van Delft uit de Raephorst- straat 61. Enkel gebroken. De heer F. de Munnick, leeraar in de gymnastiek aan de Rijks-H. B. S. te Venlo is bij het- lesgeven.in een touw blijven han gen en heeft een enkel gebroken. Hij is per atrto naar het ziekenhuis vervoerd. Aan de gevolgen bezweken. De dezer dagen te Lent bij hét kersen plukken van een ladder gevalen J. B. is aan de gevolgen overleden. Hij laat een groot, gezin achter, Het 6-jarig zoontje van L. de Gr. te IJmuiden, dat Vrijdagmiddag van een hoogte van S meter van de betonbrug bij de vischhallen is gevallen, is in het St. An- tonius-ziekenhuis overleden. De „Wassenaar" gestrand. Het s.s. „Wassenaar" van Van Uden's Scheepvaart en Agentuur-Mij., te Rotter dam, is even buiten de Zweedsche haven Holmsund gestrand. Volgens een door de reederjj ontvangen telegram is het. schip op rotsgrond terecht gekomen. Het kan niet op eigen gelegen heid vlot komen. Een bergingsvaartuig is onderweg en weid gisteren bij het schip verwacht. De Wassenaar", die efen lading hout aan boord heeft voor Engeland, meet- 2173 bruto register ton en is gebouwd in 1917. DE BLIKSEM INGESLAGEN. Eer vrouw gedood Boerderij afgebrand. Tijdens een kort onweder sloeg Zater dagmiddag te Stnkkum (gem. Bergh) de bliksem in de boerderij van den landbou wer Berendsen. De vrouw des huizes, die met een kind op de schoot za-t, werd door den bliksem getroffen en gedood. Het. kind bleef ongedeerd. De boerderij brandde to taal af. Een man gedood. Zaterdag is tc Haren, nabij Terapel, de schipper A. Bruns door den bliksem gc- Iroffen en gedood. BRANDEN. Weer brand in Rotterdam. Zaterdagmiddag omstreeks half drie is brand uitgebroken in een opslagplaats van de firma Dubbeld en Van Dijk aan de Dijkstraat to Rotterdam, welk pand ligt tegen het kantoor van het gemeentelijke eleetrieiteitsgebouw aan den Oostzeedijk en achter dc panden van de Dijkstraat. Men kon bij het pand komen, door een poort, welke in een van dc huizen aan de Dijkstraat is aangebracht. De brand is uitgebroken op de eerste verdieping, waar een groote partij zakken liaver, hooi, stroo enz. lag. Vermoedelijk heeft iemand een branden de cigaret laten vallen cn is zoo dc brand ontstaan. Er ontwikkelde zich zooveel rook dat personeel van de afdeeling brand- bluschmiddelcn met rookmaskers te h'ip moest komen. Met een straal op de water leiding is het vuur geblusckt. Er is veel waterschade veroorzakt. Een brand die niet goed gebluscht bleek. Naclat Vrijdagavond omstreeks elf uur dc keuken was uitgebrand van het. houten woonhuis aan de Huizumerstraat te Leeu warden van de heer H. C. Botinga, is Vrij dagnacht. het geheele huis afgebrand, ver moedelijk doordat oenige vonken tusschen den dubbelen wand zijn blijven doorsmeu- lén. Toen 'le in de nabijheid wonende bak kersknecht om kwart voor 3 zijn huis ver liet om naar zijn werk te gaan, zag hij, dat de vlammen uit het dak van het huis sloegen. Onmiddellijk wekte hij dc familie B. die overijld het huis moest verlaten. De beide kinderen konden met moeite worden gered. Het goheele huis met inboedel werd een prooi der vlammen. Alles was op beurspolis verzekerd. INBRAKEN. Inbraak te Den Haag. De pensionhouder H., wonende Lange Beestenmarkt 9 iu Den Haag, heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal Vrij dagnacht van gouden en zilveren voorwer pen, enz. ter waarde van ongeveer 500. Later in den nacht, ongeveer 3 uur, ont dekte II., een persoon in de gang van zijn woning. Deze persoon wist echter te ontkomen. Een met den politiehond Mia ingesteld onderzoek, bracht eenige der ge stolen voorwerpen weer te voorschijn, wel ke warén verborgen in een poort aan de Lange Beestenmarkt. Een onderzoek naar den dader heeft tot dusver geen resultaat opgeleverd. Inbrekers opgespoord. De recherche te Alkmaar heeft aldaar de hand gelegd op drie personen, die be kend hebben zich in den afgeloopen winter te hebben schuldig gemaakt aan een serie diefstallen daar ter stede, voornamelijk gepleegd op Zaterdag- en Zondagavond. Alle drie zijn naar het huis van bewaring overgebracht, evenals twee personen, die van heling der gestolen goederen worden verdacht. Een van deze laatste twee is de vrouw van een der inbrekers. Verschillende voorwerpen, zobals een paar gouden horlo ges en eenige geldkistjes, hebben zij in het water gegooid. Relletjes te Zaandam. Zaterdagavond is het in de stad en in het bijzonder op de Westzijde en de Ge dempte Gracht buitengewoon rumoerig ge weest en het is daarbij tot een treffen ge komen tusschen politie en een deel van liet publiek. De aanleiding was gelegen in het volgende: Tegen acht uur trok een stoet van vijf tig a zestig man, waaronder naar schat ting een dertigtal Duitsche communisten van het in de haven liggende stoomschip „Diana" met roode vlag en dito banier de Gedempte Grac-ht over en door de Vinken- s tra at, waar voor liet- bureau van politie halt cn front werd gemaakt. Terstond trad daarop de inspecteur van politie Van der Giesen naar buiten om het verder voort gaan dér betoogers te beletten en met het doel de roode vlag en banier in beslag te nemen. Dc communisten begonnen toen van achteren op tc dringen. Intussöhen wa re een aantal agenten en rijksveldwachters te hulp gekomen. Toen daarop een der Zaandammers zich wilde verzetten, trok de politie de sabel en werden de betoogers uit eengedreven, waarbij rake- klappen werden uitgedeeld en enkele belhamels onder he vig verzet werden gearresteerd. Voor een oogenblik was nu de rust teruggekeerd, doch kort daarop kwamen de betoogers opnieuw opzetten en moest wederom van de wapenen gebruik gemaakt worden. Vooral toen uit. het publiek met steenen werd gegooid, die voor het in aanbouw zijnde perceel van de firma De Gruyter voor het grijpen lagen. Tegen tien uur zakte de menigte af en kreeg de Westzijde weer het gewone Zaterdagavondaanzien. Tegen verschillende personen is procesver baal opgemaakt. Dc Duitsche communisten hadden zich na de eerste botsing uit de voeten gemaakt. De roode vlag en banier zijn in beslag genomen. Een meevallertje. Bij de afbraak van een oud huis op dc Markt te Oostburg zijn eenige gouden tien tjes met de*beeldenis van Koning Willem I en een zestal 5 franc en 5 lire stukken van 1S11 en 1820 gevonden. Dc werklieden mochten de geldstukken behouden. Een 102-jarige ter stembus. Te Beuningen heeft de 102-jarige wed. J. Will emsGeurts, zonder dat het haar moeilijk viel, Woensdag aan de stemming deelgenomen. INGEZONDEN MEDEDEELING. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. OVERSTROOMINGEN IN VOOR-INDIë. Twaalf personen verdronken^ In hot Noorden van Voor-Indië zijn bij de overstroomingen niet minder dan 500 huizen weggespoeld. Daarbij zijn 12 perso nen verdronken. Ook in het Zuiden van Indië is door aanhoudende regens veel schade veroorzaakt. Ernstig mijnongeluk. Twee dooden. In de mijn Matthias Stinnes IIIIV bij Gladbeek zijn door een instorting vijf mijn werkers bedolven. Twee zijn aan hun won den bezweken, een derde is zwaar, de twee anderen licht gewond. Ernstig auto-ongeluk. Twee d o o d e n. Te Runederoth sprong in een bocht, één der voorbanden van een auto.' waarin 5. menscben zaten. De auto sloeg over den kop. De chauffeur en een meisje, dat naast hem zat, waren onmiddellijk dood. Dc an deren kwamen er met geringe verwondin gen a-f. Munitie-magazijn in de lucht gevlogen. Militairen beperken den b r a n d. In den nacht van Zaterdag op Zondag is Opiehina nabij Triest een groot muni tie-magazijn waarin 27.000 shra.pnclls wa ren geborgen, in de lucht gevlogen. Te hulp geroepen militairen hebben den brand kun nen blussehen. Er zijn geen dooden te be treuren. Botsing op zee. Een Engelsch stoomschip gezonken. Het radio-station der Anmrikaansche marine heeft een draadloos bericht ont vangen van de „Evangeline", dat het En- gelsche stoomschip „Prins George" giste ren in botsing is geweest met een Ameri- ka&nsch schip. Vroeg in den morgen -was het eerste noodsignaal opgevangen, waar in om hulp werd gevraagd en waarin werd meegedeeld, dat dc reddingsbooten werden neergelaten. De „Evangeline" was toen 47 mijl van dc „Prins George" verwijderd. Met volle la-acht had zij zich naar dc plaats van het ongeval begeven, evenals het stoomschip „Albestic" en twee kustkot- ters. Volgens la!ere berichten was de „Prins George" niet meer in staat in de richting van Boston te varen. Alle opvarenden zijn. aan boord van een Amerikaansche pa trouilleboot overgegaan. Instorting van een kerkgebouw. 2 D o o d e n; 11 gewonden. Tijdens het opdragen van dc Mis in de St. Sabine-kerk te Pattada- (Italië), stortte een deel van het kerkgebouw in, waardoor talrijke geloovigen onder het puin werden bedolven. Twee vrouwen werden gedood. Elf personen gewond. De priester bleef ongedeerd. Ongelukken bij de auto-rennen te Francorchamps. Een renner verpletterd. Zaterdagmiddag te 4 uren werd te Ant werpen door prins Leopold het vertreksig naal aan 39 mededingers in den snelheids wedstrijd van 24 per automobiel op de be kende omritbaan van Francorschamps ge geven. Reeds bij de eerste omrit vielen eenige wagens uit. De piloot. Charlier van de Bu- gatti verongelukte in de tweede bocht voorbij Malmédy, daardat zijn wagen to gen een boom opreed. Het hoofd van den renner werd verpletterd tusschen de auto en den boom. Men vermoedt, dat het on geluk gebeurd is, doordat Charlier in de eerste ronde een Minervawagen lichtelijk hacl aangereden en geen voldoende tijd heeft kunnen besteden om te repareeren. De vrouw van Charlier, met wie hij pas twee maanden gehuwd was, was op de tri bune, toen het ongeluk gebeurde. In de 34e ronde nam de piloot Kewijn do bocht, te Malmédy niet goed, hij reed vier gendarmen aan. Oogenblikkclijk werd hulp verleend, maar de maréchaussee Schmit stierf reeds onder het vervoer. De drie andere bekwamen lichte ver wondingen. Veerboot tusschen Belgrado en Semlin, lek gestootsn. Paniek onder de passagiers. Het stoomschip „Liin" dat den passa- giersdienst onderhoudt tusschcn Belgrado en het aan den anderen oever van de Save gelegeft Semlin is op het wrak geloopen van een schip, dat het vorige jaar is ge zonken. De „Lim" werd lek "en begon di rect te zinken. Onder de zestig passagiers ontstond een geweldige paniek. Het schip requireerde met zijn sirene assistentie en de verschillende booten, die toesnelden, slaagden er in de passagiers te redden. Volgens een ander bericht zou den echter eenige kinderen, die in het wa ter waren gesprongen, vermist worden. Een- onderzoek wordt ingesteld. Door heete bron gedood. Uit Livingstone (Yellowstone-Park. Mon tana), wordt gemeld: De Antwerpsche journalist Roy, redacteur van rle Matin", had bij een bezoek aan het Yellowstone Park het ongeluk, door den geyser (heetc bron) ,met kokend water bespoten te wor den. Aan de brandwonden, die hij opliep, is hij thans overleden. HET HEVIGE ONWEER IN BEIEREN. Vierendertig dooden? Naar uit Berlijn aan het „N. v. d. D." ge meld wordt, is het onweer in Beieren en aangrenzende gebieden een van dc zwaar ste der laatste tien jaren geweest. Volgens de berichten in de Bcrlijnsche ochtendbla den zijn 34 personen gedood. Door een sneeuwstorm overvallen. V a n koude omgekomen. Uit Chamonix wordt gemeld: Een Fransch officier en zijn ordonnance werden bij het bestijgen van den Mont Blanc door een hevigen sneeuwstorm verrast. Zij zijn beide van koude omgekomen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6