UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën. ™pi tflN&'tUG geen spfèekuur BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van S Juli 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Metfcor. Instituut te De Bildt: Hoogste Barometerst.: 7(39.8 te la Coruna. Laagste Baromoterst.738.7 te Wisby. Verwachting tot den avond van 9 Juïf. Matige tot zwakke Noord-Westelijke tot Westelijke wind. Aanvankelijk nog zwaar bewolkt, met regenbuien, later opklarend on iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR 13.8 gr. C. f WATER-TEMPERATUtJR. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 1S.5 gr., 12 uur 18.5 gr. en 3 uur 19 gr. C. 13 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 17 gr., 12 uur 17 gr. en 3 uur 17.5 gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagavond 9.50 uur tot 'Dinsdag morgen 4.18 uur. ZIEKEN-TRIDtJUM. Naar wij vernemen zijn dë aanvangsuren der plechtigheden Woensdag, Donderdag en Vrijdag gesteld op»9.30, 12 en 2 uur. Niemand wordt zonder kaart toegelaten -en er zijn, gezien het groot aantal zie ken, dat zich heeft opgegeven, geen kaar ten meer beschikbaar. Voor het Mulo-examen zijn te den Haag geslaagd voor A.: G. v. Bens sen, M. J. H. Zitman en I. J. Stradëk. Hedenmiddag te 2 uur werd in café .Tri anon" door het architectenbureau Ponsen en Lohmann aanbesteed: Heb bouwen van een 40-tal eensgezinswoningen op terreinen van „Zuiderzicht" bij de Leliestraat te Leiden, met bijkomende werken. Ingekomen waren 12 inschrijvingen, vol gens onderstaande specificatie: Perc. I (blok 1), perc. II (blok 2 en 3), perc. III ('blok 4), massa. v. d. Lelie en-Kantebeen, Leiden, perc. I f 57147, perc. II f 63458, perc. Ill f 77368, massa f 197974. Fa. Maten en Snoodijk, Veur, massa f246.000. Haspers, Wassenaar, massa f 23Ï.0ÜU. Warhaar en Hoogstraten, Leiden, perc. I f 57.000. L. Raaymakers, Wouw, massa f 215.000. Gebrs. Goedhart, Diemen, massa f 235.000. H. N. Haan, Gro ningen, massa f 201.500. D. A. Appel, Am sterdam, massa f 231.777. G. M. C'hristiaan, Amsterdam, massa f 24ÏÏ.20Ó. M. Zwaan, Nieuwendam, massa f 229.930. G. en J. Broertjes, Heemstede en Bloemendaal, massa f 211.800. Fa. Gebrs. v. Rijswijk, Haarlem, massa f 193.600. Gehouden verkooping in het Notaris huis alhier, op Vrijdag j.l. ten overstaan' van: 1. B. H. Stumpel, Notaris alhier: Sopliia- straat 17, kooper J. Krebs q.q. voor 5200; 2. H. M. Markusse, Notaris alhier: Een complex panden e.a. Plesmanslaan 7, 6, 5, 4, 3, 2, 8, 9. 10, 11, 12, 13 en 14, N. A. van Zijp, q.q. voor ƒ28.765. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Twee raadsleden in beroep bij Ged. Staten. Een tijdelijk wet houder benoemd. Ongepaste uitdrukkingen die niet worden teruggenomen. Zaterdag te 4 uur namiddag kwam de raad dezer gemeente in openbare spoed vergadering bijeen. Voorzitter burgemees ter J. Schokking. Alle leden aanwezig. Er is een vacature wegens bedanken van den heer L. Kruyt, wethouder. De voorzitter zegt deze spoedvergade ring te hebben moeten uitschrijven we gens een ontvangen schrijven van Ged. Staten. Dan maakt de voorz. bekend, dat door de leden van den Raad, de heeren J. Hueting en J. Eykelenboom, een schrij ven is gericht aan Ged. Staten, waarin genoemde hoeren hun bezwaren indienen tegen de 'beslissing van den Raad, waar door de heer L. v. d. Zwan als lid van dien raad werd benoemd, in welk schrij ven ook de mededeeling, dat van de uit eenzetting der oorzaak van het bedanken van den heer Kruyt door den voorzitter aan den Raad werd kennis gegeven. Ge noemde heeren meenen volgens hun schrij ven, dat de heer Kruyt zich aan een schorsing door den Raad niet kan ont trekken. Dan zegt de voorzitter, dat een schrij ven is ontvangen van Ged. taten, waarin mededeeling gedaan wordt, dat op Maan dag S Juli n.ni. te 2.15 uur in liet gebouw van het Provinciaal bestuur, Korte Voor hout, Den Haag, een vergadering zal worden gehouden inzake het ingesteld beroep tegen de toelating van den heer v. d. Zwan als raadslid, waarin de Raad zich kan laten vertegenwoordigen. De voorz. vraagt, of <Ie raad van oor deel is, dat het gemeentebestuur zich in deze vergadering zal laten vertegenwoor digen. De heer Hueting vraagt of hem eerst jelegenheid kan gegeven worden een ver klaring af te leggen. De voorz. heeft hier tegen geen bezwaar, doch zal hiervoor straks de gelegenheid geven. Nogmaals gevraagd of de raad zich zal laten ver tegenwoordigen in de vergadering op -Maandag a.s. wordt door niemand ant woord gegeven waaruit de voorzitter de conclusie trekt, dat de raad zulks niet wenscht. Aldus beslcrten. Komt aan de orde benoeming van een tijdelijk wethouder. De heer J. v. Duyn vraagt waarvoor deze tijdelijke benoeming iroodig is. In vorige vergadering zijn de geloofsbrieven van den heer v. d. Zwan onderzocht en in orde bevonden, tot toe lating is besloten; waarom kan* de heer v. d. Zwan niet beëedigd worden! Do voorz. zegt, dat zulks niet gaat van wege het ingesteld beroep. Eerst moet thans de uitspraak van Ged. Staten worden afgewacht. De heer J. van Duyn is nog niet tevreden gesteld en ziet niet ia waarom dit oponthoud wordt veroor zaakt. De heer P. Meerburg vraagt of B. en W. dan nog niet de uitspraak van Ged. Staten hadden kunnen afwachten alvorens deze vergadering uit te schrijven. De voorz. zegt dat ook zulks moeilijk heden geeft, omdat Weth. R. Ouwehand buitenslands gaat en bij event, ontsten tenis van den burgemeester er geen enkel lid van het Dag. Bestuur in de gemeente zou zijn. De heer Parlevliet vraagt waarom dan 14 dagen geleden niet is gedaan wat nu moet gebeuren. De voorz. antwoordt, dat B. en W. toen niet wisten wat liu aan de orde is. Volgt dus benoeming van een tijdelijk wethouder. Bij eerste stemming worden uitgebracht: J. v. Duyn 4 st., J. Dubbel dam 3 st., P. Meerburg 7 st. Aangezien geen volstrekte meerderheid is verkregen wordt een tweede vrije stemming gehou den. Uitslag: J1 v. Duijn 3 st., J. Dubbel dam 1 st., P. Meerburg 10 st. Op een des betreffende vraag door den voorzitter ant woordt de heer Meerburg, dat hij de benoe ming den wettelijk gestelden tijd, 24 uur, in beraad wenscht te houden. Punt 3, aangaan van een geldlcening. 8en behoeve der nieuwe brug bij de Turf markt was in 1928 een tijdelijke gcldlec- ning noodig, groot f 63,706.11, waarvan in- •tusschendoor de provincie. 50 pet. is ge restitueerd. Intusschen is het woonhuis met schuur aldaar verkocht voor f 8500, aan huur ontvangen f 500, zoodat thans kan worden volstaan met een leening ad f 27.000, welke tegen den koers van 10Ó pet. en een rente van 1 7/8 pet. kan wor den gesloten bij de Bank van Ne-derland- sche Gemeenten, waartoe B. en W. advi- seeren. Aldus wordt besloten. In verband met in vorige raadszitting gestelde vragen door den heer J. v. Duyn 'betreffende klachten over slecht drink water in de Roest v. Limburgstraat, kan de voorz. uitvoerige mededeelingen doen, die in het kort hierop neerkomen, dat het leggen van nieuwe buieen dit euvel voor namelijk veroorzaakt. En vooral is hier voor kans als zulks plaats lieefr, in dood- loopende straten als b.v. R. v. Limburg- straat e.a. Na dergelijke klachten wordt ook altijd gespuid en in abnormale geval- len wordt den bewoners van dergelijke straten vergunning gegeven zelf te spui en, waardoor het stilstaande .water in de nieuwe buizen wegloopt. In de nieuwe wij ken als het Zuiderkwartier komt zulks ook wel voor. Aan dergelijke klachten zal steeds volle aandacht worden geschonken. De heer v. Tongeren brerygt een klacht in over de onvoldoende waterafvoer bij het Parlovlietslop en Duinhof. Ook dit zal de aandacht van B. en \V. hebben. De heer Hueting krijgt dan het woord naar aanleiding van de door hem bij den aanvang der vergadering gestelde vraag. Spr. zou, naar aanleiding van dezen brief aan Ged. Staten door Dr. Eijkelenboom en hem, willen spreken en tevens naar aan leiding van het door den heer Dubbeldam gesprokene in de laatste raadszitting. De voorzitter zegt dat hij zulks niet. kan toe staan. De zaak waarover de heer Hueting wenscht te spreken wordt a.s. Maandag be sproken in de vergadering ter Prov. Griffie en niet alleen is zulks niet aan de orde hier doch bovendien kan op de uitspraak door Ged. Staten niet vooruitgeloopen wor den. De heeren Dr. Hueting en Dr. H. Eijke lenboom zijn liet hier niet mee eens en zeggen, dat door hen ook aan den Raad oen schrijven is gericht waarop de voorzit ter er op wijst dat door hen geen schrij ven aan den raad is gericht, doch een af schrift van een schrijven aan Ged. Staten. Spr. kan dus het verzoek niet .inwilligen. De heer Hueting zegt dan te willen spre ken over een persoonlijk feit en vraagt, hiervoor verlof. Spr. zegt dan dat door de heer Dubbeldam in vorige raadszitting ..minachting is uitgesproken aan het adres dergenen die oorzaak waren dat de heer Kruyt heeft bedankt als wethouder en raadslid". Spr. zegt te verlangen, dat de heer Dubbeldam die woorden terugneemt omdat volgens hoogstaande personen, ook in dezen raad. die personen geen minach ting verdiend hebben. Ook de voorzitter had zich toen in dien geest reeds uitgela ten. De voorzitter zegt. dat door hem is gezegd dat het altijd beter is dat derge lijke uitdrukkingen niet. gebezigd kunnen worden. Het wordt tamelijk heftig in den raad, waarbij de heer Dubbeldam zelf her haalt wat hij zou gezegd hebben n.l. dat. hij een diepe minachting had voor die per sonen. Dr. Hueting verklaart dan dat. hij en Dr. Eijkelenboom bij den burgemeester waren geweest en gezegd hadden wat zij hadden gezien .waarna, door hen tevens was gevraagd of ze in deze daad iets verkeerds deden, tevens den Burgemeester vrijheid gevend desgewenscht. hunne namen te noe men. Het. debat blijft heftig en na een op merking van den heer Dubbeldam dat de heer Guyt zou gezegd hebben tegen den heer Dubbeldam dat men het binnen 14 da gen wel in de gemeente zou hooren d...., komt bij de vele protesten nok nog die van den heer Guyt die beweerde, hierbij steun vindend bij de heer van der Bent. zulks niet gezegd te hebben en niét kon zeggen omdat hij toen de situatie zelfs nog niet kende. De heer J. van Duyn zegt eerst te hebben gestaan aan de zijde van den heer Dubbeldam doch na-een en ander vernomen te hebben tot dc conclusie is gekomen, dat de heer Dubbeldam in plaats van den heer Kruyt te sparen hem nog meer pijn ver oorzaakt. heeft en nog veroorzaken zal. De heer Dubbeldam blijft beweren, dat het er om te doen was de heer Kruyt nog een extra trap te geven. De Voorz. dringt er bij den heer Dubbeldam op aan dc gebezigde woorden terug te nemen. Ook de heer v. Tongeren zegt het in het belang der ge meente te achten als de heer^Dubbeldam zijn excuus vraagt. De heer Parlevliet zegt te meenen. dat- als den heer Dubbeldam de personen bekend waren geweest, hij de woorden wellicht niet gebezigd zou hebben. De heer Hueting is het met een dergelijke opvatting lang niet eens. Of. zegt spr. wij dat waren, of iemand anders doet niets Ier zake. Nogmaals door den Voorz. gevraagd of de heer Dubbeldam zijn woorden, waar door de heeren Hueting en Eijkelenboom zich gegriefd achten, wil terugnemen, ant woordt de heer Dubbeldam dat hij daar nog wel een nachtje over wenscht te slapen. Hierna sluiting der vergadering met ge bed. Wethoudersbenoeming. De heer P. Meerburg heeft zijn benoeming tot. tijdelijk wethouder aangenomen. KATWIJK AAN ZEE. Ontploffing. In dé waschihrichting van den lieer Lammens in de E. A. Borger- straat had een explosie van den stoomke tel plaats. Te verwonderen was dat geen persoonlijke ongelukken voorvielen. LEIDSCHENDAM. Wilheiminavereeniging. Vrijdagavond te 8 uur hield de Wilhelminavereen. van Veur en Leidschendam een algemeene le denvergadering in café „Het Wapen van V eur". Het voornaamste punt was: bespreking der feestelijkheden. De feesten zullen ge houden worden op 28 en 29 Augustus. Op den vooravond, Dinsdag 27 Aug., zal er een gondelvaart worden gehouden, terwijl er na afloop een schitterend vuurwerk zal worden afgestoken. De le dag des morgens is er kinder feest, terwijl des middags de gebruikelijke volksspelen zallen plaats hebben; o.a. voor jongens: hardloopen met hindernissen en boegsprietloopen met 3 beenen; voor meis jes fietsrijden met potlepel en daarin een ei. De 2e dag des morgens ringrijden met auto's; des middags ringrijden alleen voor tilbury's waarbij één prijs wordt uitgeloofd voor de mooist versierde tilbury en één prijs voor het mooist, gecostumeerde paar. Een en ander had de volle instemming der vergadering. Op het terrein zullen zich vele en groote attracties bevinden: het beloven dus een paar gezellige dagen voor Veur en Leidschendam te worden. OEGSTGEEST. Personal ia. Aan de Middelbare Tech nische School te Haarlem, is in de afd. Werktuigbouwkunde bevorderd van liet eerste tot het tweede studiejaar L. F. J. Pomee, in de afd. electrotechiek van het tweede studiejaar tot het practisch leer jaar H. H. de Wal, en in d<? afd. Scheeps bouwkundige van het eerste tot het tweede studiejaar A. L. Boitkman. Voor het Mulo-examen is te Den Haag geslaagd A. J. F. Beukinan alhier. SASSENHEIM DOODELIJKE MOTOR BOTSING. Gistermiddag om 4.30 uur heeft op den Rijksstraatweg bij den Warmonderdam een ernstige botsing plaats gehad tusschen een auto en een motor. De motorrijder, de 28-jarige L. H. F. Visbeek, met op de duo-zitting de 26-jarige mej. A. J. L. van Bennekom, beiden uit Rotterdam, heeft niet- bemerkt, dat een voor hem rijdende Duitschc auto den Warmonderdaro wilde indraaien, hoewel de auto-bestuurder met hand en richtingwijzer gewaarschuwd had Een hevige botsing volgde. De motorrijder en de jongedame werden bewusteloos op genomen. Eerstgenoemde bleek zulke ern stige verwondingen te hebben bekomen, dat hij onmiddellijk naar het St. Elisa- bethgesticht. te Leide:» werd overgebracht waar hij kort na aankomst- is overleden. Zijn metgezellin kwam er zonder ernstige verwondingen af. De motor werd zwaar beschadigd. N00RDWIJK. Personalia. Voor liet. Mulo-examen slaagde te Den Haag H. A. J. Dijkstra. VOORHOUT. Personalia. De heer H. C'. Schulte Kiiperjans, alhier, slaagde Zaterdag te 's Gravenhage, voor zijn onderwijzersexa men. Genoemde heer was leerling van de R.K. Normaalschool „St. Vincentius" te s Gravenhage. Bouwen. Aan den heer I-I. Bakker, aannemer alhier, is opgedragen het bou wen van drie dienstwoningen te Ewijk- sluis, gem. Anna Paulowna, len dienste van en voor rekening van de Rijks Zuider zeewerken. Eveneens is hem opgedragen het verbouwen van liet pand van den heer B. Schulte alhier. VOORSCHOTEN. Liederavond. De zangavond van „Ons Hollandsch Lied", welke alhier zou gehou den worden, is uitgesteld wegens weers omstandigheden tot Zaterdag 13 Juli. WASSENAAR. Personalia. Aan de Middelb. Tec-h. School te Haarlem is in de afd. Werktuig bouwkunde bevorderd van het practisch leevjaar naar het tweede studiejaar jhr. J. H. Gevers Leuven. Aan dc huishoudschool Laan van Meerdervoort tc Den Haag behaalde het einddiploma als Huishoudkundige mej. Souman. Voor het Mulo-examen B slaagde te Den Haag H. A. WinckeL Het Hollandsch Lied. Door dc ver- eeniging „Ons Hollandsch Lied" zal Woens dag, 17 Juli. een zangavond worden gege ven op het landgoed „Duinrell". Autobotsingen. Op den GrootHaese- broekschen weg nabij Wildrust kwamen Zaterdagmiddag de auto's van de heeren W. en M. alhier met elkaar in botsing met het gevolg dat beide voertuigen nagenoeg werden vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De heer W., aan wiens schuld het ongeval tc wijten was. verklaar de zich bereid alle kosten te vergoeden. Per kraanwagen moesten beide voertuigen worden weggesleept. Op het kruispunt Katwiikschc weg en Schoolstraat, botsten Zondagmiddag een luxe auto en een vrachtauto van den heer B. tegen elkaar op. Van het. laatste voertuig werd een spatbord en een wiel vernield. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Aan de Technische Hoo- geschool te Haarlem is bevorderd in de afd. Weg- en Waterbouwkunde van de le tot de 2e klasse J. de Groot alhier. Onze plaatsgenoot. W. Lindeboom slaagde voor 'heb diploma boekhouden, af genomen door de Vereen, vdn Leeraren te 's-Gravenhage. Bazar. Door de Harmonieverceniging Leo XIII wordt Woensdag, Donderdag en Vrijdag a.s. een bazar gehouden in het Pa- tronaatsgcboitw. De bazar, die geopend is 's avonds van 711 uur, wordt Woensdag en Vrijdag door Jazzband-mu?iek opgeluis terd, terwijl Donderdagavond op liet Kerk plein een concert wordt gegeven. BOSKOOP. Bloemenhandel. De handel in afgesne den bloemen was de vorige week gunstig en do prijzen waren loonend. Voor dc ro zen betaalde men van 0.261.25 per bos van 10 stuks. Diversen per bos: Dahlia's gy. bi. 5175 et., Gladiolen 4091 Ct., Pioenen 0.971.17, Clematis Durandi 7186 ct., Clematis Prins Hendrik 2.50, Iris Kaempferi 6680 ct.. Delphinium 10 58 ct., Campanula 2026 ct. LAATSTE BERICHTEN EEN AUTOBUS TE LEEUWARDEN GEKANTELD. Eén doods. Hedenmorgen om half zes had te Leeu warden een ernstig ongeluk plaats. Een autobus van Harlingen, welke gere geld de Zuiderzeewerkers van Leeuwarden naar hun werk vervoert, reed op den hoek Spanjaards! raatLeeuwerikstraat tegen het trottoir aan en kantelde. De chauffeur, de 23-jarige W. Tobbe van de Wilp (gem. Maren), kende den weg niet goed en reed per abuis de Leeuwerik- straat in. Toen hij bemerkte, dal hij verkeerd reed, gooide hij het stuur om. Dit sloeg echter terug en de auto raakte het trot toir aan met het bekende gevolg. De 20-jarige arbeider W. Linteng, af komstig van Drachten, zag het ongeluk aankomen en trachtte nog de auto te verlaten. Dit was echter zijn ohgcluk. Hij kwam onder de bus terecht, werd erna,tig verwond opgenomen en naar het Diaco- nessenhuis vervoerd, waar hij spoedig overleed. Dc overige inzittenden bekwa men geen letsel. Botsing bij Borculo. Zondagmiddag reed de auto van den heer Meilink in een bocht van den weg BorculoHaarlo op den motorrijder Lefe- rink. De heer L. werd van den motor ge slingerd. Met een gebroken been werd hij in bewustcloozcn toestand in het zieken huis te Zutfen opgenomen. De motor werd zwaar beschadigd. De heer Meilink kwam door het plotselinge remmen met. zijn auto in de sloot langs den weg terecht. De auto werd slechts licht beschadigd. Do oorzaak van de botsing is gelegen in het regenachtige weer en het onvoldoende uit zicht ter plaatse. Onder den wagen. Op het- stationsemplacement te Ensche dé is een 11-jarige jongen, die de naarden met een zweep ranselde onder den wagen geraakt en gedood. Noodlottige val van de trap. Zaterdagavond viel de 39-jarige vrouw S. te Renkum bij het naar bed brengen van de kinderen van de trap. Zij .bekwam een hersenschudding en is Zondagnacht overleden. Zij laat een gezin met 8 kinde ren achter. Met zijn fiets te water geraakt en verdronken. Zaterdagavond om tien uur is in de Zuid-Willemsvaart tc Helmond tegenover de firma- Begeman de 25-jarige G. Am ijs met zijn fiets te water gereden en ver dronken. Op het geluid van den val, dat door wandelaars in het. stadspark werd ge hoord, is men aan het dreggen gegaan en ■heeft, men den jongeman na eenigen tijd levenloos opgehaald. Kind verdronken. Zaterdagavond is te Huissen (bij Arn hem) het dochtertje van 16 maanden in een onbewaakt oogenblik in een sloot geraakt en verdronken. Broedermoord. Uit. Goes wordt ons gemeld: Vrijdagmiddag ontstond tusschen luce zoons van den landbouwer J. L. te Wol- faartsdijk, nl. den 17-jarigen F. L. en den 20-jarigen E. L. een twist, die van voorbij- gaanden aard scheen te zijn, doch des avonds bleek, dat er bij F. een wrok was blijven zitten. Bij het. avondeten ver scheen hij niet. De andere broers en zus ter s begaven zich aan tafel. Plotseling ver scheen F. met een Flaubert-geweer in de deuropening cn loste een schot op zijn broer E. die getroffen werd en ineenzak te. De dader vluchtte naar buiten en keer de liet wapen tegen zichzelf. Door het spoedig toesnellen van een anderen broer BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Niet afgekeurd voor volwassenen kon hij zich slechts licht aan het hoofd verwonden. Een spoedig ontboden genees heer achtte hel noodig E. L. naar het zie kenhuis tc Goes te vervoeren, waar hij Za terdagmiddag aan de gevolgen is overle den. F. is met- toestemming van den ge neeskundige gevankelijk naar Middelburg overgebracht. VLIEGTUIG BOVEN FRANKRIJK VERONGELUKT. PARIJS, 8 Juli. (V.D.). De Fransche vliegers Goudouret en Mailloux hadden voorbereidingen getroffen om met het vliegtuig „France" een Oceaanvluöht te maken, welke vlucht echter door het Fran sche ministerie voor dc luchtvaart verbo den is. Gistermiddag keerde bet vliegtuig derhalve van Sövilla, waarheen liet reeds vertrokken was, naar Parijs terug. Behal ve de twee vliegers waren ook nog twee, Spanjaarden in liét toestel meegenomen. Boven SI. Angeau kreeg het vliegtuig oen motorpanne, waardoor het een noodlan ding moest maken. Daarbij raakte het een boom, sloeg over den kop en dc vier inzittenden werden zwaar gewond. Dé vlieger Goudouret is inmiddels tengevolge van de opgcloopen verwondingen overle den. De oude olie-koning. NEW YORK, 8 Juli. (B.D.). Do Amerï- kaanfccho olie-magnaat. John D. Rockefel ler, dc man van de Standard Oil Cy en haar vele over dc geheele wereld ver breide vertakkingen, viert lieden zijn OOsetn verjaardag. Zijn gezondheidstoe stand is nog uitstekend. AMSTERDAM, 8 Juli. Vee. Aanvoer 472 vette koeien le kwal. 1.101.20, 2e kwal. 0.90—1.10, 3e kwal. 0.70—0.90 110 molk en kalfkoeien 275—360; 131 vette kalve ren le kwal. 8090 cent, 2e kwal. 70—so cent; 122 nuchtere kalveren 12—19; 38 schapen 3842; 50 lammeren 20—28; •150 varkens IToIl. le kwal. 1.051.06, 2e kwal. 1.041.05, Óverz. en Getdcrsche le kwal. 1.05—1.06, 2e kwal. 1.01—1.05, volte varkens 1.0-21.04; 75 paarden 100—225. ROTTERDAM, 8 Juli. Vee. Aanvoer 145 vette runderen, 226 vette kalveren, 120 schapen of lammeren, 711 varkens. Vette koeien le kw. 0.510:53, 2e kw. 0.46-^- 0.48, 3o kw. 0.350.39, ossen le kw.. f 0.50 0.52, 2c kw. 0.45—0.48. 3e kw. '6.42.5, kalveren le kw. 0.75—0.80, 2o kw. 0.62.5 0.67.5, 3e kw. 0.500.55, schapen 30i 138, lammeren 1826, varkens le kw. 0.45, 2e kw. 0.44, 3e kw. 0.42.5. Koeien en ossen tamelijk vlugge handel, prijzen vaster. Vette kalveren tamelijk vlot te handel, prijzen iets hooger. Schapen en lammeren tamelijk vlugge handel, prijzen konden met moeite gehandhaafd blijven. Varkens vlugge handel, slechte prijzen. DELFT, 6 Juli. Kaas. Aanvoer 42 stapels kom ij ne kaas, prijs 0.851.08 on 1 stapel zoele kaas 92 cent per kg. Handel gewoon. LANGERAAR, 8 Juli. Veiling „St. Pho- cas". Pculeh 1.053.55. doperwten 1.65, eapucijncrs 1.15, witte capucijners 2.20, tuinboonen 0.550.58. snijboonen f 1.60—5.00. idem stek 2.903.30, prinsc- boónen 9.20, dubbele stam f 7.30, alles per 10 K.G.; bloemkool 3—23 ct. p. stuk; aardbeien 35 ct. p. pond; peen 8 ct. p. bos; sla f 1.60 p. 100 krop. R0EL0FARENDSVEEN, 8 Jnli. Groen- frnveiling. Peulen 4.70, Idem extra 3.30 idem jonge 3.10, idem groene 2.25, idem dikke f 1.301.10, doperwten 1.501.60. idem II 1.401.45, capuciiners f 1.15 1.20, tuinboonen 0.55—0.65, snijboonen 5.10—5.50, idem volle grond 4.80, idem stek 2.503.70 alles per 10 Kg.Augur ken: grof 5.005.60, bommen f 3.70 alles per 25 Kg. BOSKOOP, 6 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 26 ct., Golden Ophelia- in et., Marcel Rouyor 50 cl., Hadlev 82 cl.. Cl. Pernet 1, Colum bia 61 c!„ Butterfly 50 et., Mac Keiler 55 cl., Wilhelm Kordes 80 ct., Bouohe 60 ct., Rosalandia 70 ct., Paul scarlet 75 ct„ van Rossem 55 ct. Diversen per bos: Gladiolen 65 cl.. Pioenen 80 ct., Clematis Durandi 80 ct.. Delphinium 50 ci„ Campanula 21 ct. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM! (Niet officieel). Berlijn 50.30 Londen 12.07H/1 New-York 2.191/ 1(j Parijs 9.741 /.j Brussel 34.5Ql/2 Zwitsorland 47.9 J Milaan 13.081; o Madrid 35 04 Oslo 06 ::;>i Kopenhagen 66.881 Stockholm 66.761 Weenen 35.011 Praag T.Uj Boedapest 25» yVR^AlJt;«ARTS 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3