5 LUCHTVAART STADSNIEUWS Wereldrecord: Nurmi, Finland, 14 min. 26.2 sec., Nederlandse!. record J. Zeeges Jr. 15 min. 51.7 sec. 1 Klaasse, DOS. in 15 min. 17 sec. (nieuw record); 2 Baars Steins ma. Pro Patria, 3 L. de Grande, Union- St. Gilloise4. P. Hartman, DOS; 5. Ger- brands, Blauw Wit. 2000 Meier relais, internationaal, 1. Sportclub Preusen, Stettin, 3 min. 33.5 sec, 2 Vlug en Lenig; 3 Union-St. Gilloise; 4. Feyenoord; 5. Haarlem. I maal 100 Meter estafette, internatio naal. Wereldrecord: Ver, Staten -11 sec.; Nederlandsch record: Haarlem 42.8 sec.; Ie serie: Preusen in 44.9 sec.; 2 Pro Palria 2e seie: 1 UnionSt. Gilloise in 4.7 scc.; 2 Haarlem. Beslissing: 1. Union-St. Gilloise in -14.9 sec.; 2 Preusen in 44.9 sec.; 3 Pro Patria; 4. Haarlem. De Engelsche kampioenschappen. Peters wint de finale hinkstapsprong. Te Stamford Bridge zijn de Engelsche kampioenschappen gehouden. Van der Zee plaatste zich in den eindstrijd van het polsstokhoogspringen door een sprong van 10 voet 9 inch. Pccters won den eindstrijd van het nummer hink-stap-sprong met 46 voet S inch (13 m. 22). In het vèrspringen heeft Pectcrs zich derde geplaatst in de voorwedstrijden, zoodat hij zich dus als een v»-n dc beste f.es in den eindstrijd heeft geplaatst. Ook Van Welsenes heeft zich met een sprong van 6.40 meter in den eindstrijd gepaatst. Zeegcrs wist zich in de finale van den wedstrijd over één rnifl niet te plaatsen. Hi.i kwam als tiende aan. De marathonrace is in wereldrecordtijd gewonnen dooj- H. Payne (Engeland) in 2 uur 30 min. 57.6 sec. In de 220 yards won Van den Berge de eerste heat in 23.4 sec. In de tweede ron de had v. d. Berge last van een oude knie-blessure en viel voor de finish uit. Ook zal hij dus niet deelnemen aan de 100 yards. Zaterdag werden de wedstrijden voort gezet. Van den Berge is op de 100 meter niet gestart. Van der Pee werd met eert polsstok- sprong van 3.51 meter tweede met twee anderen^ Eysker plaatste zich zevende door den discus 35.24 meter te werpen. Van Welsenes sprong 6.87 meter. Hij werd tweede rta een Engelschman, die zeven centimeter verder sprong. Peters werd derde met een sprong van<6.74 meter. Wereldrecord kogelstooten verbeterd. De athlcet Hirschfeld heeft te Berlijn een nieuw wereldrecord kogelstooten op zijn naam gebracht door een worp van 16.11 meter. DAMMEN. Damkampioenschap van Nederland. De einduitslag om het persoonlijk dam kampioenschap voor Nederland luidt als volgt: 1. A. K. Damme, Amsterdam 15 p., titel houder. 2. B. Bis, Wormerveer 14 p. 3. J. H. Vos, Amsterdam 14 p. 4. J. W. Rusten burg, Amsterdam 11 p. 5. A. J. Jacobs, Den Haag 8 p. BILJARTEN. Nederlaagwedstrijden ,,'t Vierkantje". De uitslag van den wedstrijd 't Vier- kantje IIIS.D.O. I luidt: O Schouten (S.D.O.) 100 39 13 2.56 J. de Roo ('t Vicrk.) SI 38 11 2.13 R. Kantebeen 100 42 12 2.38 P. v. d. Burg 87 41 12 2.12 G. Nas veld 79 47 6 1.6S D. Dubbelaar 100 47 20 2.12 II. Nas veld 100 37 17 2.97 F- Dubbelaar 44 36 1.22 M. Gciüsma 100 57 10 1.75 F. Rijken 61 56 6 1.06 S.D.O. 479 caramb.; 't Vierk. 373 caramb. Dc le uitslag 't Vierkantje I i—'t SpJ ïarne luidt: A. v. Meel ('t Spaarne) 149 50 14 2.66 B. de Roo ('t Vierk) 200 56 18 3.57 J. Verbeek 62 51 9 1.21 J. Sira 200 51 16 3.92 H. v. Dcursen 99 54 15 1.S3 H. v. d. Nat 200 54 16 3.70 't Vierkantje 600 caramboles; *'t fcjpaar- ne 310 caramboles. De 2e uilslag 't Vierkantje I't Spaarne I luidt: B. dc Roo ("t Vicrk.) 200 36 25 5.55 J. v. Meel ('t Spaarne) 79 35 12 2.26 J. Sira 200 44 13 4.77 H. v. Deurzen 127 43 8 2.95 II. v. d. Nat 143 52 16 2.75 J. Verbeek 200 52 22 3.84 V Vierkantje 543 car.' mb.; 't Spaarne 406 caramb. Totaal: 't V erk. 143 caramb.; 3t Spaarne 716 caramb. Een reusachtig vliegtuig. Do vliegtuigfabriek Dornier te Frie- drichshafen deelt mede, dat het vliegtuig Do. X met twaalf motoren, waaraan twee jaar is gewerkt, thans gereed is. De pers zal reeds een dezer dagen in staat worden gesteld het vliegtuig te bezichtigen. Aan hel publiek zal het vliegtuig voor het eerst op de Internationale Aërosalon to Londen worden getoond. De eerste tochten van dit toestel welks motoren een kracht van ruim 6000 P.K. hebben en dat een snelheid van ongeveer tweehonderd kilometer per uur kan bereiken, zullen in de nabijheid van het meer van Constanz worden gehouden. Ongeveer honderd passagiers zullen met het vliegtuig vervoerd worden. De Do. X is gebouwd in de nabijheid van Rohr- schacht op den Zwitserschen oever van het meer. HET STADHUISVRAAGSTUK. Vergadering Bond van Ned. Architecten. De Bond van Ncderalndsche Architec ten zal op Zaterdag a.s. hier ter stede ccn ledenvergadering houden, waarop in het bijzonder het Leidsche stadhuisvraagstuk zal worden besproken. Het bestuur heeft de volgende vraag op gesteld „In welke richting moet cl? oplossing van het stadhuisvraagstuk te Leiden worden gezocht, aannemende dat blijkens het oor deel der Rijksmonumenten-commissie de gevel, of althans het voornaamste gedeelte daarvan, gerestaureerd kan worden", en aan de hecrcn C. J. Blaauw, W. M. Dudok, ir. J. Duiker, prof. ir. M. J Granpré Moliè re.. ir. J. Grata ma, II. v. d. Kloot Neyburg, Alb. Otterx, prof. R. N. Roland Holst, prof. dr. ir. D. F. Slothouwer en J. F. Staal Jr. verzocht hun antwoord op deze vraag to willen geven. De antwoorden van deze hee ren zijn opgenomen in het „Bouwkundig Weekblad Architectura" van heden. Een motie van het Pelgrimvaders- genootschap. De Zaterdagmiddag gehouden vergade ring van het Pel gr imva dersgen ooi schap heeft, na de rede van prof. dr. A. Eekhof, de volgende motie bij acclamatie aangeno- De vergadering enz., overwegende het groot historisch belang dat het Leidsche stadhuis heeft voor de herinnering aan do Pelgrimvaders, hun godsdienstig streven en hun geestdrift, drukt de oprechte hoop uit, dat de voorgevel van dit monument zooveel mogelijk zal bewaard blijven en de toren herbouwd als een blijvende schakel met die geloofshelden en hunne afstamme lingen met wie wij vereenigd zijn in een internationale broederschap door ons ge meenschappelijk geloof en geest van vrij heid en verdraagzaamheid. STEDELIJK GYMNASIUM. Toelating- en overgangsexamens. Candidal en voor de ec/ste klasse. Toegelaten: J. H. Bakker, J. A, v. Boe len, Josée A. Blink. A. W. Bol. Wobine Bouvéo, L. Cohen, H. Colenbrander. Deb. v. d. Goot. W. J. Gunning. W. F. C. Her ring, El. Hesuclink. C. H. Hins, Willi. Horst, J. C. Juta, .T. W. II. Kalkman. Ma ria v. Krimpen, Lal au. La. Loth, P. J. O. Lut, Clara Meyers, J. K. J. Muller, J. E. Muller, Louise Mays v. cl. Moer, W. do Nes. J. de Nes, H. K. Roessingh. Paulina Smits. C. Stolk, F. A. des Tombes, J. Verloop. M. Vriescma. 8. de Waard, K. P. van der Wel. J. v. Weizeii, Cornelia Joha. Wieder. Ra phael (voor III), D. v. Riessen (voor IV). Bevorderd van de le naar de 2e kl.: H. A. Bloemink, D. E. Bosselaar. J. A. Driessen, D. van Eysinga, Lien G. de Graaf, IT. A. M. den Herder W. Herfst, lï. Horst, Getr. Hüner. G. A. Huurman, H. Kramers, J. L. Kranenburg, Suzc Kuenen, A. Beret, H. de Vries, Joh. J. P. Zaa.yer, L. Bakema, P. Balcla-an, W. J. Buys, Joh. dir. van Fraassen. J. D. Hofman. X. J. IIoos (voorwaardelijk) Paula Jagers, P. G. Kragt, D. H. Pluym Mentz, A. J. Mulder," Sim clr Xes.J. P. van der Stoel, A. Verstra aten, P. Wijnnobel, L. Yn tenia. J. Zwanenburg. Niet bevorderd: 9. Van de 2e klasse naar de 3e: L. J. R. H. Altena. Rudi Begeer, 8. van Bleyswijck Ris,- R. L. G. Borgerhoff Mulder. W. Bos, G. D. L. Biederveld, II. Brinkgreve, Ma ria. Fontein, G. J. Goekoop, J. H. Kroon, J. F. A, Modderman, A. A. Moolenburgh, Marg. S. E. Nieuwenhuis, D. V. Xijland, J. Schreuder, G. J. Velds, F. Wen sin tk. I.. Doekes. W. C'. van Dorp, Marg. Dorrepaal. C. Ivtiypers. W. Langhout. D. Lekkerker- ker, Machteld Loth. D. van der Mey, Aa. Ja. Muller. J. van Nieuwkoop, L. van der Sluys, H. E. Stenfert Ivroese, J. Swaan. Niet bevorderd: 7. Van de 3e klasse tot de le: C. K. Adolfs,5 L. A. Baas. 8. A. van Biemen, Alida de Boer, 1'. L. Eggink, H. Flu, A. Fortgens, Alida W. Hermans. J. PI. Krelage, TL van der Meulen, W. G. K. Pluym Mentz, D.-van Riessen. Joh. D. Thierry, Martha Vélt- kamp. K. Wirth, Tinc Brouwer. M. Brui- ning. J. van Dorp, Jitske v. Eek. Cath. B. E. Eerdmans. R. G. Escher, J. Gijsman. L. Goldberg, A. Heèring, Corn. Jos. Hermans, J. de Josseliijg de Jong, IT. van Ma an en, C. Noordenbos, M'. Plooy. J H. Vergragt, P. J. J. Versluys, H. D. Vriesema. J. Zandée. Niet bevorderd: 3. Van de 4e klasse tol de 5e: Heer. van Berghem. Chr. Geertr. 8. de Boer. L. F. Dingemans, A. Donker, Jann. Christ. Fris, E. W. Gorter. Cath. P. C. Jorissen, Lido Kamp. H. A. Marx. J. G. W. Parmentier, 8. P. de Roos. J. W. Schouten. Petr. W. Stuurman. Anna Maria Velds. Jos. W. Ji Visser. R. A. Warmenhoyen, Elis. C. Fon tein, Sjoukjc Hiemstra, D. A. Holfz, K. Huibregt.se, J. Hulstkamp, G. F. J. Jong bloed, L. N. ,T. Kamp, J. C. Kist. W. V. Muys v. d. Moer, Joh. Pel. J. Ph. Riedelo Chr. Snouck Hurgronjéi A. Stuurman, II. P. Veldhuyzen, J. H. Wcnsinck, C. M. Wester mann. Van de 5e, klasse tot de 0e: W. H. Bec- kenkamp. P. A. H. de Boer. Aafke. Brui ning, Jac. Bruining, Jann. Maria Donkers. II. J. Heering, Herin. M. Huizinga. Ann. M. W. W. Karstens. Chr. Kok, B. W. Kra nenburg. Tiiia Muys v. d. Moer. D. Pel. .T. Plooy, M. J. F. Robijns, P. J. Smink. Ellic Smits. J. L. Springer. J. Thomas, J. Wiche- rink. Ilendr. de Witte. K. L. Bakema, P. L. Damsté, H. van Dorp. .T. R. van Huls van Taxis. D. Kneuen, W. L. Loth. P. B. A. Melief. Nora Meyers, J. H. Pel. H. J. R. Soeters. Een leerling werd een her-examen toegestaan; niet bevorderd: 3. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving 5293. Roozen en de With, Leiden, Haarlemmerstraat 70, Im port, Export. Agentuur en Commissie in Technische artikelen. E.: J. J. A. M. Roo zen, Noordwjjk aan Zee. LIEFDEWERK „OUD PAPIER". De jaarvergadering. Geeft uw oud papier aan dit Liefdewerk! Er zullen weinig liefdewerken zijn, die in vele richtingen zoo goed werken en waarvoor ook belangeloos zooveel arbeid wordt verricht als het „Liefdewerk Oud Papier"'". Dit is wederom gebleken uit het jaar verslag en de cijfers, dio gisterenmiddag op de jaarvergadering van dat liefdewerk in het gebouw der Zitavereeniging ton ge- hoore zijn gebracht. De bijeenkomst werd om drie uur ge opend door den weleerwaarden Pater P. C. Friggë, die de aanwezigen welkom heet te en dc hoop uitsprak, dat deze vergade ring zou mogen strékken tot bloei van het liefdewerk ..Oud Papier7. Spr. memoreerde, dai dit jaar in de omgeving niet zoo goed was gewerkt en dat juist nu de medewer king van alle correspondenten zoo noodig was, omdat de prijs zoo laag was. Boven dien was aller medewerking noodig om werkverschaffing te kunnen geven en gel- d el ij ken steun te kunnen verschaffen. De genen, die nu aanwezig waren heette spr. des te hartelijker welkom in de hoop, dat deze besprekingen tot bloei van het liefde werk zouden mogen bijdragen. Hierna las dc secretaris, de heer P. Col- Ia, de notulen der vorige vergadering, die onder dankzegging werden goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester, den heer Th. Bergers, vermeldde aan ont vangsten 6069.94 en aan uitgaven 5197.56. Het batig saldo bedraagt nu 22.18. Aan arbeidsloonen werd circa 4500 uitbetaald. De penningmeester sprak hierbij de hoop uit. dat de medewerking der corres pondenten de papieraanvoer zou doen stij gen én dat er betere prijzen zouden worden gemaakt. Na een dankwoord van den voorzitter las de heer Colla het 54c jaarverslag van het liefdewerk. Hierin memoreerde spr. dat de papierprijzen lager en de loonen veeleer hooger waren geworden. Op de dorpen ging het liefdewerk zeer achteruit. Spr. bracht hulde aan Wassenaar met 54050 K.G.. dat aldus 12000 Iv.G. vooruit ging en eveneens aan Zoeterwoude en Warmond, die met Leiden eveneens voor uitgingen. In een statistisch overzicht gaf spr. vervolgens de vergelijkende cijfers over twee jaren van het verzamelde papier. Aan loonen werden over het geheele land 125.000 uitbetaald, zondat het liefdewerk als werkgeefster zeer goed werk doet. Maar toch moeten de instellingen van lief dadigheid, aldus spr.. óók kunnen worden gesteund. Spr. eindigde met de hoop, dat de ijver en de liefde voor deze goede zaak hooger zouden mogen oplaaien. De voorzitter bracht den secretaris voor dit keurig jaarverslag hartelijk danlc en hoopte, dat door dit jaarverslag de ijver belangrijk zou toenemen. Bij de rondvraag deelde de heer van der Togt. (Hazcrswou- de, dorp) medé, dat de achteruitgang in Ilazerswoude dorp te wijten was aan het feit, dat hij geen zakken had. waardoor hij dé zeer groote voorraad papier, die hij heeft, niet kon verzenden. Spr. stelde voor, zelf zakken beschikbaar te stellen, waar voor dan statiegeld zou worden gegeven. De heer Th. Bergers antwoordde hierop, dat. er dit jaar 600 zakken waren gekocht, maar dat het voor het bestuur een raadsel was, waar de zakken bleven. Besloten werd bij afzending der zakken, tevens aan den betreffenden correspondent een briefkaart te zenden, waarbij van dc zending der zak ken werd kennis gegeven. Door verschil lende heeren werd hierover hei woord ge voerd en besproken om een ander systeem te volgen. Op voorstel van den lieer van der Togt werd vervolgens besloten om eens in het jaar aan de zeeree "waarde heeren pastoors te vragen het liefdewerk aan te bevelen en een TI. Mis te laten lezen tot intentie van het liefdewerk en van hen, die daarvoor werken. Hierna werd besproken het ophalen van oud-papier in de dorpen, wat wel eens moeilijkheden pleegde op te leveren. Dc voorzitter stelclc voor dat de corresponden ten de hulp zouden zoeken van enkele men- schen om samen liet ophalen te regelen. De beer Hoekstra (Oudc-Wetering) be sprak de concurrentie van omliggende ge meenten. Verzocht werd zoo mogelijk zoo te sortecren, dat de kranten en schriften apart werden gehouden, en vooral ook om de scholen le bewerken. Tenslotte brachl' de zeercerw. Pater P. C. Frigge allen dank voor hun aanwezig heid. Vooral bracht spr. dank aan al de genen, die steeds zoo belangeloos mede werkten door gratis of voor een matigen prijs de zendingen (e vervoeren. Spr. bracht dank aan de Katholieke Pers. aan de hee ren van liet bestuur, die zoo ijverig hadden gewerkt en met wie hij steeds zoo prettig had samengewerkt. Spr. hoopte tenslotte, dat de correspon denten ieder in lull! plaats met cenige an deren een kleine ondcrafdeeling zouden oprichten en dat er dan dezelfde samen werking zou zijn als er in Leiden is. Dan gaat het. Liefdewerk, aldus spr.. een prachtige toekomst tegemoet, dan zal de papieropbrengsl zeker verdubbeld wor den en dan zal er niet alleen meer loon kunnen worden uitbetaald maar ook zullen er meer liefdegaven kunnen worden gege ven. Kapitein P C. Taconis, adjudant ven het 6de reg. veld-art. alhier, zal vau 22 tot en met 27 dezer in de legerplaats bij Olde- broek optreden als leider van een scliiet- cursus voor reserve-officieren der boroden artillerie. Dc 24-jarige kantoorbediende H. C. v. d. K., wonend in de Laat de Kanterstraat, is hedennacht om half één op den- Stations weg door een paar Rijnsburgers mishandeld. Hij liep een bloedende verwonding aan liet hoofd op, zoodat hij in liet Acad. Zieken huis moest worden verbonden. Gemeentelijke Aankondigingen MELKBESLU1T. Burgemeester en Wethouders vaar Leiden Gelet, op het Koninklijk Besluit van 13 Februari 1929 (Staatsblad No. 43).'lot toe passing van de artikelen 14 en 15 der Wa renwet (Staatsblad 1919, No. 581) op melk (Melkbesluit 1929, No. 43); BESLUITEN: hel noodig te verklaren, dat de artikelen 20, 29 en 32 van het boven aangehaald be sluit voor de gemeente Lekten van toepas sing zullen zijn. Mitsdien zullen dc navolgende voor schriften in acht genomen moeten worden; A. Krachtens artikel 20: I. melk en/of melkproducten en als zoo danig aangeduide waren mogen te Leiden door meikverkoopers of personen in een be drijf van melkverkoopcr werkzaam, niet worden vervoerd met een vaar of voertuig: a. dat, onverminderd hel dienaangaan de bij de Trekhondenwet bepaalde, niet voorzien is van een duidelijk leesbaar en zichtbaar opschrift, aangevende den naam, de voorletters cn de woonplaats (straat en gemeente) van den melkverkoopcr, aan wien de vergunning, bedoeld in artikel 29, is verleend; andere geslachtsnamen mogen noch op het voer- of vaartuig, noch op of aan -:1e zich daarop bevindende waren en/of voorwerpen vourkomen. tenzij op wa ren in een verpakking, waarin zij aan den verbruiker kunnen worden afgeleverd; b. waarmede tegelijkertijd op melk of melkproducten gelijkende stoffen en/of wa ter, worden vervoerd. II. Melk en/of melkproducten en als zoodanig aangeduide waren mogen in de gemeente Leiden bij een mclkverkooper niet ten verkoop in voorraad aanwezig zijn in ruimten waar tevens op melk- of melk producten gelijkende sloffen aanwezig zijn. B. Krachtens artikel 29: I. Vervoer of het ten verkoop in voor raad houden van melk eni/of melkproducten en van als zoodanig aangeduide waar mag door of vanwege hen, die het bedrijf van melkverkoopcr uitoefent, in de gemeente Leiden niet plaats vinden zonder een door of vanwege den Burgemeester te verlce- nen vergunning, behoudens door Burge meester en Wethouders voor bepaalde be drijven le verleenen ontheffing. II. Deze vergunning wordt gegeven, in dien het bedrijf van den melkverkoopcr voldoet aan de eischen in artikel 31 van liet Melkbesluit gesteld, en dc melkverkoo- per schriftelijk juiste opgave heeft gedaan van de ligging van liet perceel en de per ceelsgedeelten. waarin het bedrijf zal wor den uitgeoefend, met vermelding, of de melk en melkproducten geheel of ten deele zullen wórden rondgebracht of gevent, dan wel alleen in het aangegeven perceel zul len worden verkocht, alsmede welke be handeling of bewerking zij zullen onder gaan vóór de aflevering aan de koopers. III. Deze vergunning is slechts geldig, zoolang geen verandering is ingetreden in den toestand overeenkomstig cle opgaven sub 2 bedoeld. IY. De bepaling van het eerste lid van dit arlikel is niet van toepassing op win keliers. die geen andere melk en/of melk producten verkoopen dan die, voorzien van de aanduiding ..gepasteuriseerd" of „ge steriliseerd" enl/of „karnemelkspap". C. Krachtens artikel 32: I. Vervoer het in voorraad hebben of behandelen van melk en/of melkproducten en de als zoodanig aangeduide waar mag in de gemeente Leiden door hem. die een bedrijf van mclkverkooper opricht, over neemt of verplaatst, of die' in een geves tigd bedrijf van mclkverkooper lokalen of al dan niet. geheel afgesloten ruimten voor het in voorraad houden of behandelen van melk en/of melkproducten in gebruik neemt, opricht, inricht of wijzigt, slechts plaats vinden door of voor hem, wiens b'c- Haariemsche Orkestvereeniging. Men verzoekt ons onze lezers er nog eens attent op te willen maken, dat vóór 15 Juli a.s. een voldoend aantal abonnemen- 'ten voor de concerten van dc Haarlemsche Orkestvereeniging morton zijn genomen, wil genoemde Vereenigirig haar concer ten-reeks in hol volgend seizoen blijven voortzetten. Het zou te betreuren zijn, in dien een vereeniging, wier concerten hier ter stede altijd zeer op prijs zijn gesteld, door gebrék aan een vaste basis voortaan zou moeten besluiten, haar uitvoeringen te Leiden te staken. Nog is het tijd te too- nen, dal Leiden muziekgenot te waardee- ren weet. Leidsche Reddingsbrigade. Door de- Leidsche Reddingsbrigade is tot stijving der noodlijdende kas een ver loting georganiseerd. Men zal zeggen: alweer een verloting... Ja, alweer een. Maar wie bedenkt, hoe het ïTildingsmateriaal der L. R. B. van het hoogste nut kan wezen bij het redden van drenkelingen en wie daarenboven weet hoe het reddingsmateriaal te lijden heeft van dc onbezonnen baldadigheid van som mige personen, kan begrijpen, dat voort durende steun gewensclrt blijft. De loten kosten slechts 10 cent. Het secretariaat is gevestigd bij den lieer R. J. Bergers, Doozastraat 23. R.K H. B. S. T oelatingsexamens. Geslaagd zijn voor het toelatingsexa-' men tot de 1ste klas; Gerard van Alphen, Jos. Aniba, Frans in den Bosch, Leiden; Paul Braun, Sasseuheiin; Engelbert Burksen, Warmond; Marius van Don gen, Piet van Dongen, Henry Duvm, Gerard van Dijk, Leiden; Albert Godding, Oegst- gcest; Gerard Griindemann, Leiden; Jan van der Hoeven, Voorschoten; Theo Horst huis, Noordwijkerhout; Piet Keesom, Lei den; Arie van Mil, Zoeterwoude; Frits Molkenboer, Hugo Nieraer, Louis Plas- schaert, Jan Plouvier, Jan L. M. Plouvier, Leiden; Jan de Rooy, Oegstgeest; Albert Scholtz, Leiden; Corn. Schouten, Zoeter- drijf voldoet aan de eischen, in lid 2 van. dit artikel gesteld, en die. ten bewijze daarvan, aan de met dc handhaving der Warenwet 1919 (Staatsblad No. 591) belaste' ambtenaren op hun eerste aanvraag over legt een geldige schriftelijke verklaring, af gegeven dooc of namens den Burgemeester, waaruit zulks blijkt. Deze verklaring is gel dig, zoolang zij niet door of namens den Burgemeester bij een aan den belangheb bende gericht aangeteekend schrijven is in getrokken. II. Dc eischen, bedoeld in het vorige lid houden in lo. dat moet zijn voldaan aan de eischen, in artikel 31, 1ste lid, onder B. en C. gesteld; 2o. dat de aanvrager door huur of eigendom voor zijn bedrijf de beschikking moet hébben over een winkel, die zicli be vindt aan dc zijde van den openbaren weg, waarvan de vloeroppervlakte niet kleiner is dan 10 M2. en de hoogte op cenige plaats in den winkel niet minder bedraagt dan 2 1/2 M., welke winkel voor geen an- dere doeleinden gebruikt mag worden, dan waarvoor vergunning is verleend. Door Burgemeester en Wethouders kan onder het stellen va-n voorwaarden aan ten hoogste 3 meikverkoopers het. recht wor den toegekend te zamen de beschikking over slechts één winkel te hebben; 3o. dat in het bedrijf aanwezig moet zijn een doelmatige inrichting om de melk koel te houden; 4o. dat het bedrijf niet mag of niet zal mogen worden uitgeoefend im lokalen of ruimten: O a. waarin zich aeureiy bévjiiden, welke onmiddellijk toegaiig ge\/n tot privaten of urinoirslit b. waarvan def wan yen, i/et uitzonde ring van deuren Lu ramen, /iet van steen c. die zoodanig gelego/ zijn, dat zij. van den openbaren weg af niet. te bereiken zijn, zonder le gaan door keukens of voor woning bestemde ruimten d. waarvan de gezamenlijke raamopper- vlakte minder dan l'/8 der vloeroppervlakte bedraagt e. welke duf*rieken of waarvan de wan den vochtig zijn; f. waarvan de vloer minder dan 2.50 M. beneden de straathoogte vóór het perceel ligt en meer dan 1.50 M. daarboven; 5o. dat het bedrijf moet worden uitge oefend op erven, voorzien van zoodanige harde of effen vloeien, dat bodemveront reiniging voorkomen wordt 6o dat het bovenblad van de toonbank moet zijn vervaardigd van een materiaal, dat geen vocht doorlaat of opneemt. III. Vap het voorschrift, in liet eerste lid van dit artikel bedoeld, kan door of namens den Burgemeester, ontheffing wor den Verleend aan buiten de gemeente woonachtige melkveehouders, die bij het in werking treden van dit artikel tevens het bedrijf van melkverkoopcr uitoefenen. BEPALEN: dat dit besluit in werking zal treden op den derden dag na dien der afkondiging. Leiden, 29 April 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE 13Alél-I'LJYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Zijnde dit besluit goedgekeurd bij Ko ninklijk Besluit van 25 Juni 1929, No. 42. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRLJEN, Secretaris. Leiden, 8 Juli 1929. LEIDEN. Dc avond-, nacht- en Zondagdiens-t der apothema wordt van Maandag S tot en met Zondag 14 Juli waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn IS, telefoon 523. woudc; Johan van Velzen, Johan van der Vlugt, Leiden; Jaap Versëlèwël te Witt- Hamer, Noordwijk; Edmond Zwartelé, Roelof arendsveenLeo Baaten, den Haag. Benoemd is tot leeraar in de Natuurkun de aan de R.K. II. B. S. alhier, de heer Drs. H. Florin. Aan de universiteit te Groningen promo veerde op het proefschrift: ..Over de vor- ming van den staart bij amphibieën" tot doctor in dc wis- en natuurkunde mej. J. H. Bijtel, geb. alhier. Voor hot Mulo-examen is in Den Haag geslaagd L. H. v. Brero, alhier. Aan de Middelbare technische school te Haarlem zijn bevorderd: in de afd. Werk tuigbouwkunde, van het 1ste tot het 2de studiejaar N. Craina, G. Starre, J. H. v. d. Stoel en A. J. Th. Stijnman van het 2e naar het practische leerjaar J. P. J. M. Ilollants en A. de Lange: in do afd. Electroteehniek, van het 1ste. tot het -2de studiejaar H. J. Bots, allen alhier. Het overzicht der vervoersopbrengsten der N.V. Noord-Zuid-Hollandschè Tram weg Maatschappij gedurende Juni 1929/1923 (ongecontroleerd) luidt als volgt: Schove- ningenLeidenKatwijk,'X oord wijk (incl. Stadslijn Leiden) in 1929 131.291, Leiden Heemstede S.8S6, Amsterdam—Zandvoort 142.358, Stadslijnen Haarlem 73.450in 1928: 351.069. SchoveuingonLeidenKat- wijk/Noordwijk (incl. Stadslijn Leiden) per dag K.M. in 1929: 1090.72: LeidenHeem- s-tede 12.19; AmsterdamZandvoort 169.36; Stadslijnen Haarlem 133.04; in 1928: 102.92. Het programma van hot Parkconcert Dinsdag S uur is als volgt: No. 1 Krüniuigs- Marscli, Meijerbeer; 2. Ouverture „Titus", Mozart, 3. „Mon Rève", Wals. Waluteufel, 4. ,,'s Kornuit ciu Vogel geflogcn", Fan- taisie, Schertz; 5. „Rudge-Whitworlh Cycle", Galop, Geijp; 6. „Ueber den Wel len", Wals, Rodas: 7. „Ons Rood, Wit en Blauw", marsck, Geijp. 2—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2