Ned. Oost-Indië Nederl. West-Indië SPORT Leidsche Zwemclub ZweiÉriclÉg HDOGE MJNDÜK LUCHTVAART UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK weer werd in niet minder dan 300 gevallen gealarmeerd, daar talrijke kelders in de stad onderliepen. In sommige kelders stond het water 2 Meter hoog. Verschillende stra ten leken wel rivieren. Dikke kastanjeboomen werden ontwor teld en kwamen op de bovenleiding van de tram terecht, waardoor deze op veel plaat sen brak. Op de Vogelweide werden talrijke kra nen omgeworpen. Groote verwoestingen zijn ook aangericht te Liegnitz in Silezië, waar Donderdag avond plotseling een windhoos zijn vernie lend werk verrichtte. De kracht van den storm was zoo hevig, dat verscheidene personen opgenomen en in de lucht gewor pen werden. Gisternacht, tusschen 1 en 2 uur, heeft boven het gebied der vrije stad Danzig een hevig onweer, gepaard gaande met een wolkbreuk, gewoed. Vooral in Langfuhr is veel schade aangericht. Talrijke kelders en kelderwoningen liepen onder water, zoodat de in hun slaap verraste bewoners zich door hot water wadend moesten red den. Ook in de tuinen en velden is veol schade aangericht. De brandweer was den geheelen nacht in de weer om kelders uit te pompen. In de lager gelegen straten lag gistermorgen de modder 20 tot 30 c.M. hoog. Hoe Oostenrijk geteisterd w e rd. Na een drukkende hitte, die den gehee len Donderdag duurde, barstte in de avonduren een storm los, die tot een or kaan aanwies. In enkele oogenblikken wa ren de straten en pleinen volkomen leeg. Dichte, huizenhooge stofwolken wervelden door de straten. De storm duurde ongeveer een uur en ging toen langzaam aan liggen. Op verschillende plaatsen in de stad is aan huizen enz. schade aangericht. Hevig heeft de wervelstorm ook huis gehouden in de stad en het land Salzburg, waar van een ware ramp kan worden ge sproken. In Salzburg werd de hemel plot seling verduisterd en de storm wierp zulke dikke stofmassa's op, dat men geen hand voor de oogen kon zien. Van de daken werden de pannen, van de vensters do rol luiken afgerukt. Voetgangers moesten zich aan de boomen vasthouden om niet om ver geworpen te worden. In den tijd van een kwartier waren over al ontzaggelijke verwoestingen aangericht. In het Mirabellepatk zijn tal van boomen ontworteld. Door een vallenden boom werd prof. Dr. Franz Fiala gedood. Op het vliegveld van Salzburg stonden twee vliegtuigen gereed, toen de storm losbrak. Hoewel elk vliegtuig door 8 man met kabels werd vastgehouden, werd een vliegtuig door don storm toch 3 Meter hoog opgetild en 10 Meter voortgedragen, voor dat het den mannen gelukte, het weer om laag te trekken. Op het station te Ischl werd oen spoor wegambtenaar door een draad van de electrische leiding, die gebroken was, zwaar gewond. In Ischl zelf zijn 2 perso nen gedood. De Berlijnsche sneltrein, die om half 11 te Weenen moest aankomen, arriveerde eerst tegen 3 uur in deu nacht, daar de weg door omgevallen boomen en telegraaf- mas-ten versperd was. Het centrum van den storm heeft in Salzburg gelegen, waardoor het te ver klaren is, dat het Salzkammergut bijzon der zwaar heeft geleden. Tien personen werden te Weenen ge wond, twee ernstig. Een vrouw, die zich met haar dochter op de Turkkenschans bevond, werd door een omvallenden boom getroffen en met een schedelbreuk naar het ziekenhuis gebracht. In de plantsoenen en bosschen zijn groote verwoestingen aan gericht. Tal van boomeij werden ontwor teld. Ook in de stad zelf is belangrijke schade aangericht. Het verkeer was op verschillende punten door de boomen, die over den weg lagen, onmogelijk. Zware regenval in Engeland. Een zware regenbui, begeleid door he vige onweders, is Donderdag boven het grootste gedeelte van Engeland losgebro ken en heeft hiermede een einde gemaakt aan de droogte, die in vele deelen van het land zeer ernstig begon te worden. In vier uur tijd is bijna, een duim regen gevallen in Londen. Op de Oostkust zelfs drie duim. VRIJ STRENGE VORST IN ONZE OOST Belangrijke schade aan de gewassen. Temperaturen van v ij f graden beneden het vriespunt. Anata seint uit Bandoeng: Ten gevolge van het heerschen van een voor deze gewesten buitengewoon lage temperatuur zijn vele, in het Pengalertgan- sche gelegen ondernemingen door de vorst geteisterd. Er werden temperaturen gere gistreerd van vijf en meer graden beneden het vriespunt. Op de kina-onderneming Lodaja is zeer belangrijke schade geleden. Het heeft daar zeer hard gevroren, harder dan in de laatste vijftien jaar is waar genomen op deze onderneming. Ook op de onderneming Sedép heeft het gewas belangrijke schade geleden. Op de andere ondernemingen is het minder ernstig ge steld. De verwachting is, dat wanneer de Oostenwind niet draait, in den komenden nacht een nog heviger vorst zal intre den. De „Tel." schrijft nog: Indische ondernemingen door de vorst geteisterdEn nog heviger vorst zal in- i reden als de Oostenwind niet draait! Het heeft er veel van of de wintervorst, die hier zoo lang zijn tenten had opgesla gen, op haar terugtocht naar 'Siberië in de Oost is verzeild geraakt. Het hoogdal van Pengalengan, 11001500 M. hoog ge- 'egen, bezuiden het. plateau van Bandoeng, is grootendeels een kinaland, bekend om zijn heerlijk koel klimaat. Vulcanisch eiland in zee verdwenen. Na betrekkei ij k kortstondig bestaan. Anela seint uit Batavia: Het tijdens de uitbarsting van den Krakatau in Januari j.l. ontstane vulcani- sche eiland, genaamd Anak Krakatau, dat 38 M. hoog boven den zeespiegel uitstak en 275 Meter lang was, is plotseling dn zee verdwenen. Het eiland bestond uit los volkaanzand, grint en vulkanische uit werpselen en het heeft geen weerstand kunnen bieden aan de krachtige branding, die op de kust stond. Er hadden reeds eerder afstortingen plaats gehad. Don derdag rees het eiland nog slechts een Meter boven den zeespiegel uit en giste ren werd het door de golven overspoeld. Malversaties van een Bataviaschen notaris. Aneta seint uit Socrabaja Heb „iSoer. Hbld." verneemt, dat ge bleken is, dat de notaris R. V. te Batavia, die nog steeds in preventieve hechtenis verkeert, behalve het bedrag van f 3000, dat 'hij verduisterd heeft ten nadeele van het Bataviaasch Pasir Gambir-Comité, waarvan hij lid was, nog een tweede be drag van drie duizend gulden van bedoeld comité heeft verduisterd. Onlangs is dit door hem reeds erkend. Voorts zou geble ken zijn, dat hij, in zijn kwaliteit van comitélid, van een reizend vermakelijk heidsgezelschap genaamd „The Manilla Show" reeds de gelden had geind, die de directeur van dat gezelschap aan hem had afgedragen als huur van plaats ruimte voor de in 1930 te houden Pasir Gambir. MOTIE VAN VERTROUWEN IN GOUV. FRUYTIER. Door den Raad van Bestuur van Curasao aangenomen. De gouverneur van Curasao heeft den Raad van Bestuur er van in kennis gesteld, dat hij aan de Nederlandsche regeering heeft medegedeeld, bereid tot aftreden te zijn, indien men van oordeel is, dat hem in verband met de raid eenige blaam treft. De Raad van Bestuur nam een motie van vertrouwen in den gouverneur aan. Voorts werd een telegram aan den Nederlandsehen minister van Koloniën gezonden, waarin wordt verzocht, een onderzoek in te stel len naar de kwestie der verantwoordelijk heid in verband met de houding der po- lit.ie-aiitoriteiten op Curasao, terwijl ten slotte maatregelen worden verlangd, ten einde volledige bescherming van het grond gebied van West-Indië in de toekomst te waarborgen. LICHAMELIJKE OPVOEDING. De internationale 4-daagsche afstands- marschen van den Nederlandschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Gemeld wordt: De jaarlijksche afstandsmarschcn van den Nederlandschen Bond voor Lichame lijke Opvoeding, die dit. jaar gelijk bekend van 23 tot 26 Juli zullen worden gehouden, hebben veel belangstelling geoogst, zoowel hier te lande als buiten onze landsgrenzen. Ruim 1250 personen zullen er aan deel nemen. Het overgroote gedeelte bestaat natuurlijk uit landgenooten. zoowel burgers als militairen. Het. is een verblijdend ver schijnsel dat het Nederlandsche burger element dit jaar veel sterker belooft te worden dan vorige jaren. Ook doet het goed om onder de inschrijvers zooveel da mes aan te treffen. Meer dan 25 zullen aan de marschen deelnemen. Wij vermelden speciaal de volgende Ne derlandsche burgervereenigingen, die afge vaardigden zullen zenden: Rotterdamsche Politie Sportvereeniging ..Hermandad"; Zeistér Gymnastiek- en Aihletiekvereeni- ging „Bato"; Oranje-Nassau te den Haag; Nederlandsche Padvindersvereeniging, afd. Nijmegen; R. K. Athletiek en Sportver eeniging „Rood-Wit" LeidenDe Katho lieke Verkenners, Nijmegen; Nederlandsche Wandelsport Organisatie, afd. Rotterdam en afd. den Haag; Haagsche Politie Sport vereeniging; Gymnastiek en Sportvoreeni- ging „Sparta", Nijmegen; Nijmeegsche Korfbal- en Athletiekvereenigiug ,Novio- magnum"; Amsterdanische Turnbond; Sportvereeniging A. S. W., Nijmegen; Am- sterdamsche Burgerwacht-vereeniging „Het Gouden Kruis". Ook Engeland is vertegenwoordigd door burgers en wel door een groep deelnemers van de Road Walking Association. Zeer belangrijk is de Spaansche deelne ming. Spanje komt n.l. met een detache ment onderofficieren van de militaire gym- nastieksohool uit Toledo. Frankrijk zal er zijn met een groep deel nemers van ,,La Ligue parïsienne d'Ath- létisme. Ook voor de huisvesting is dit jaar weer uitnemend gezorgd. De buitenlandsche deelnemers, de Nederlandsche burgers en een gedeelte der Nederlandsche militairen logeert, in de kazerne van de Koloniale Reserve te Nijmegen en de andere Neder landsche militairen worden onderdak ge bracht in een baraktentenkamp op het Molenveld te Nijmegen. Het regelingscomité, dat bestaat, uit Jhr. J. C. Scharer als leider en luitenant J. N. Breunese als secretaris is er in ge slaagd een aangename afwisseling te bren gen in de marschroute. Men heeft het kun nen doen doordat men in de gelegenheid was de nieuwe brug over de Maas bij Grave te kunnen gebruiken, zoodat. e<^i nieuw parcours thans door het oude stadje Grave voert. INGEZONDEN MEDEDEELING vraieifjuiu Entree fl.—personen ben. 16 j. f0.50. 156 VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. „Teijlingen". Donderdagavond om 8 uur hield de Ju- niorescommissie met de juniores haar jaar vergadering in het K. S. A.-gebouw. On der leiding van den heer H. Hóogervorst wordt begonnen. Deze drukt er zijn spDijt over uit, dat het juniores-corps zooveel minder leden telt dan voorheen, hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit, dat er geen terrein is, doch daarom behoeft men, al dus spr., de verceniging toch niet te ver laten. Een klein aantal is hier vertegen woordigd, die zijn, aldus spr., de jongens op wie men bouwen kan. Van de 8 com missieleden zijn er 5 vertegenwoordigd. Spr. dankt de commissieleden voor him opoffering en spreekt den wensch uit, dat zij een volgend jaar nog aan den groenen tafel mogen zitten tot. groei en bloei van de R. K. S. V. Teijlingen. De secretaris de heer A. van Velen las hierna een keurig jaarverslag voor. De heer Hoogervorst deelde hierna me de, dat men weer spoedig in 't bezit hoop te te zijn van een eigen terrein. Medegedeeld werd vervolgens, dat op 14 Juli een mooie voetbaldag op het program ma staat. Teijlingen zal dan het geheele Hoornpark in Den Haag in beslag nemen en zich te verdedigen hebben tegen de Valkeniers. Ook zullen de jongeren op 1 September deelnemen aan het jeugdcon- gres in Den Haag. Alvorens dit vaststaat, moet er echter eerst eens gedacht worden aan de contributie. Een voorstel wordt gedaan om de contributie te doen innen door een der Juniores. Do heer F. Kipping zal zich met deze taak belasten. Nadat nog enkele commissieledende jongens hadden toegesproken werd door de óomniifesi© nog een medaille' toegezegd, welke' vermoedelijk verspeeld zal worden op 31 Juli. De samenstelling van het bestuur is hetzelfde gebleven. R.-K. S. V. D. 0. S. A.s. Zondag is het voor 't eerste elftal een zware dag, daar het een wedstrijd speelt tegen, een stevige, ploeg van Alphen. We hopen, dat het een mooien wedstrijd wordt en dat velen van hun belangstelling blijk geven. Aanvang 2.30 uur. J.l. Zondag speelde D. O. S. I tegen een Leidsch toer elf tal won niet 6.1, terwijl D. O. S. II te Langeraar tegen S.D.O. I een medaillewedstrijd speelde en won met 42. Een damesclub? Een voetbalclub, uitkomende in den Haarl. Voetbal Bond, is de mogelijkheid aan het overwegen, naast- de heeren- een dames-afdeeling te vormen, waarvan de leden zich eveneens aan voetbal gaan be zondigen, aldus de Sportkroniek. Laten wij hopen, dat het bij overwegen blijft, en mocht de afdeeling tot stand ko men, dan hopen en verwachten wij. dat de N. V. B. beletten zal, dat er wedstrijden ge speeld worden. CRICKET. De Competitie. Eerste klas. Ajax (L.)H. C. C. II; H. C. G. I- H. D. V. S.; HaarlemQuick" (N.); Phoe nix— A. C. C.; P. W.—Rood Wit; V. O. C.— V. R. A. Tweede klas C. H. D. V. S. IIQuick (H.); Sparta— Phoenix II; L. C. C.—V. O. C. II. LAWNTENNIS. Hef tournooi te Wimbledon. Gisteren wist mej. Helen Wills in den eindstrijd dames-enkelspel Helen Jacobs te slaan met 61 62. ATHLETIEK. R. K. A. S. V. „Rood Wit". Om 8 uur opende de voorzitter de ver gadering met den Chr. groet en heette allen aanwezigen, speciaal den Gcestel. Advi seur, hartelijk welkom. Vervolgens deelt hij mede, dat deze vergadering was bijeen geroepen om te overwegen of het niet noodzakelijk is aan de R. K. Athletiek vereeniging „Rood Wit" een voetbalafdee- ling te verbinden, daar nog veel R. K. jojigelui. die veel voor voetbal, en niet voor athletiek voelen nog aan andere, veelal neutrale, vereenigingen verbonden zijn. Van enkele zijden wordt dit voorstel sterk bestreden, terwijl andere leden de Athletiekclub geheel willen opheffen en er een voetbalclub van willen maken met onderafdeeling de athletiekbeoefening. De zeereerw. Adviseur liet terdege uit komen, welke moreele belangen het be stuur tot dit voorstel hadden bewogen en raadde aanneming, ook al zou dat eenige. offers kosten, wat hier nog niet eens het. geval is, ten sterkste aan. Nadat de voorzitter alle sprekers naar genoegen had beantwoord en o.a. had doen uitko men, dat bij aanneming van het voorstel zeker op den steun van de Sportcommissïe kan worden gerekend en nadat- hij had doen uitkomen dat thans over de techni sche inrichting van de toekomstige afdee ling nog niet behoeft te worden gespro ken, doch dat het hier gaat om in principe het bestuur te machtigen de noodige stap pen te doen tot oprichting eener voetbal- afdeeling te geraken, bracht hij dit voor stel in stemming, waarbij het met 11 tegen 1 werd aangenomen. Vervolgens dankte de voorzitter den Geestelijk Adviseur voor diens felicitatie bij gelegenheid van het 1-jarig bestaan en deelde mede dat hij tot zijn spijt de ver gadering, wegens werkzaamheden elders, moest verlaten. Nadat hij zijn taak had overgedragen aan den vice-voorzitter leidde deze verder de rondvraag. De heer Molkenboer informeerde, naar de mede- weking van „Rood-Wit" op den Septem- b er-avond. De voorzitter van de Tech, Comm. deel de mede, dat deze zaak reeds in behande ling is en na de eigen wedstrijden vasteren vorm zal aannemen. Hierna verzocht de heer Duindam de prijsuitdeeling, welke op Woensdagavond was vastgesteld, op een Zondagavond te stellen, daar verschillende leden, die op de H. B. S. en andere inrichtingen van on derwijs zijn thans in hun examen- en proef werktijd zitten en dus moeilijk in de week kunnen komen. Het bestuur zegde toe dit te regelen. De heer P. Verhoef informeer de naar de afwerking der groepwandelin- gen, welke zaak nog steeds niet is afge handeld, doch blijkens mededeeling van den voorzitter in het najaar zijn beslag zal krijgen. Hierna sloot de vice-voorzitter op ge bruikelijke wijze deze belangrijke vergade ring. ROEIEN. De Henley. Günther in den eindstrijd. Uit Henley a. d. Theems wordt gemeld: Toen de wedstrijden gisteren begonnen woei er een ware regenstorm over de ri vier, dien de ploegen tegen hadden en die het water zeer woelig en moeilijk maakte. Voor den halven eindstrijd van de Dia mond Sculls heeft. Günther (Nederland), volgens de verwachting, lord Tiverton zeer gemakkelijk, met vele lengten geslagen. De tijd was ld min. 47 sec., uit welken tijd duidelijk spreekt, hoe ongunstig de ele menten den roeier tegenwerkten. Günther komt hu heden in den eindstrijd tegen den winnaar van Wright, die met anderhalve lengte van Bradley in 10.min. 30 sec. won. Nader meldt men uit Henley aan de ,.N. R. Crt.": De sciffeurs hadden het. hard te verant woorden, want het weer was ruw en het water ook. Günther sloeg 33 en Tiverton 31 slagen in de eerste minuut. De Nederlan der had al weldra de leiding met 1 3/4 lengte en die leiding groeide langzaam aan tot 4 lengten bij Fawley (4 min. 46 sec.), waarna Günther het kampjes opnam en met 24 slagen zoo'n beetje peddelde. Ten slotte won hij uiterst gemakkelijk met tien lengten. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristver. „Swift". Zondag a.s. zal er een 25 K.M. handicap race- gereden worden met. W. Graafmans, J. v. d. Wilk, J. Lance! en W. Severijnen, van start. Wassink 2 min. voor, C. de Graaf 3 min.; O. Dadema en E. Sladek 4 min., B. Rijsbergen, T. Spierenburg en F. de Haas 7 min. Bijeenkomst half 10. Start van de eersten 7 min. voor 10 uur. De Tour de France. Gisteren vond de 6e étappe plaats, n.l. VannesSables d'Olonne (204 K.M.). Eerstaankomende P. Le Drogo. daarop volgden H. Merviel, A. Leducq, H. Martin en Frantz. De classificatie na de 6e étappe is: 1. Dewaele. 2. Dossche. 3. Deolet, 4. Ridot. 5. Leducq. 6. Frantz. De tot nu toe afgelegde afstand is 1168 K.M. Van Chicago naar Berlijn. T e g e n s t r ij d i g e b e r i ch t en. De berichten omtrent de voortzetting van de vlucht van de Untin Bower luiden tegenstrijdig. Terwijl verschillende berich ten melden dat het vliegtuig spoedig na zijn vertrek van Ruperbhouse is terugge keerd, omdat het uitzicht te slecht was, melden andere berichten, dat het zich vermoedelijk boven de wildernissen van Labrador bevindt. Te New York rekent men er op, dab de vliegers nog vandaag op Groenland zullen aankomen. De Berlijnsche correspondent van de Chicago Tribune heeft bericht ontvangen, dat de vliegers, mits zij geen ernstige vertraging ondervonden, Zondagavond in de Duitscïie hoofdstad konden worden ver wacht. Te Kopenhagen worden voorbereidingen getroffen voor de ontvangst van het vlieg tuig, dat, alvorens de laatste étappe naar Berlijn aan te vangen, in de Deensche hoofdstad zal landen. Canadeesche vlieger als schatgraver. Uit Sydney (Niéuw-Schotland) wordt ge meld: Een vliegtuig bestuurd door den voorzitter van den Canadeeschen lucht- vaartbond, Mac Brun, moest een noodlan ding maken, waarbij de staart van de ma chine den grond omwoelde, met het ge volg. dat twintig kisten alcohol te voor schijn kwamen. Twee dooden bij vliegongeluk in Engeland. Donderdagavond is op het vliegveld te Hendon (Engeland) een particulier toe stel neergestort. Daarbij werden twee personen gedood, terwijl een derde ernstig werd gewond. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vermist. Sedert. Zaterdagmorgen wordt te Kat wijk Nicolaas Abraham Sijlsma, geboren 16 Aug. 1878. winkelbediende en woonachtig aan de Commandeurslaan te Katwijk aan den Rijn, vermist. Daar hij al wat hij be zat, heeft achtergelaten en er door W erk loosheid aan zijn levensvreugde veel ont brak. vreest men het ergste. Verkiezingsvaria. Bij de gehouden verkiezing meldde zich alhier aan het stem bureau een kiezer van ruim 90 jaar, om zich van zijn stemplicht te kwijten. De man was, ondanks zijn hoogen leef tijd^ nog vrij kras. Alleen het gezicht was niet meer als in vroeger dagen. Nadat de voorzitter van het stembureau burgemeester Schokking, hem een stem biljet had overhandigd, zeide hij, dat hij het niet goed meer kon zien. De voorz. vroeg of er ook iemand was om hem te helpen, waarop bet oudje antwoordde. „Nee, maar ik mot Schokking hebbe", niet wetend, dat de voorzitter zelf, de candi- daa-t zijner keuze was VOORHOUT. Het Zieken-Triduum te Leiden. Zondag a.s. is er na '1. Missen een collecte aan den uitgang der kerk voor het Ziekentriduum te Leiden, dat a.s. "Woensdag aanvangt, en waaraan zieken uit Voorhout deelnemen. De collecte ge schiedt met volle instemming der zeer eerw. heer Pastoor; wij vertrouwen, dat zij een flink bedrag zal opbrengen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad vergadert Donderdagnamiddag om 7 uur. Agenda: 1. Voorstel van B. en W. om te aanvaar den het opzegbaar recht voor rioleering in eigendom toebehoorende aan den heer A. C. de Haan. (Dit voorstel vervangt dat, hetwelk in de vergadering van 10 Mei 1929 werd aangehouden). 2. Voorstel van B. en W. om te aanvaar den de vergunning van het. Bestuur van den Kortsteker polder tot liet. behouden van de bestaande in dien polder loozen- de rioleering en tot het beschikbaar stel len van een crediet van 900 voor het doen maken van de noodige stuwen en andere werken overeenkomstig de vergunning verlangd. 3. Voorstel van B. en W. om onderhands voor het tijdvak van 19 Juni 1929 tot en met 31 December d.a.v. aan vrouw T. den Ouden geb. Verkaik te gunnen het. schoon maken van de O. L. School te Aarlander- veen. 4. Voorstel van B. en W. om met in gang van 1 Juli 1929 weder onderhands te verpachten voor den tijd van vijf jaren aan A. G. Luijben. alhier liefc vischrecTft in gemeentewater. 5. Voorstel van B. en W. om over 1928 aan de Vereeniging tot bestrijding der Tu berculose alhier een subsidie van 1500. te verleenen. 6. Nader voorstel van B. en W. in zake het verleenen van subsidie aan het Be stuur van den Zuid- en Noordeinderpolder voor het herstellen van de sluis bij het. stoomgemaal „Neptunus". 7. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van gelden voor de aan schaffing van schoolmeubelen ten behoe ve van de bijzondere school aan de Hcoftstraat. in verband met de invoering van het 7e leerjaar. 8. Voorstel van B. en W. om medewer king te verleenen voor de uitbreiding der bijzondere Chr. Nationale School te Aar- landerveen. 9. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van het electriciteitstarief. 10. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de verordening betreffende de leve ring van water door de Hoogdrukbronwa- terleiding. 11. Voorstel van B. en W. in zake de verplaatsing van de paardenmarkt. 12. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van het adres van bewoners van de Lindenhovestraat, houdende verzoek om verbetering van die straat. 13. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Van Boetzelaerstraat, aan den heer L. I. Schouten. 14. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Rozen straat aan J. van Wely q.q. 15. Voorstel van B. en W. tot verkoop van éen perceel bouwgrond gelegen aan de Van Dijksktraat aan J. IT. van cler Werf, G. van Klaveren en B. Kromhout. 16. Voorstel van B* en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond gelegen aan de Rozenstraat, aan de N.V. Gemeenschap pelijk Grond- en Huizenbezit. 7. Voorstel van B. en W. om het bedrag, gestort door den Burgemeester geduren de 1928 in de gemeentekas ter vervanging van pensioensbijdrage als een schenking- te aanvaarden. 18. Voorstel van B. en W. tot het ontrui men van twee noodwoningen aan de Ver lengde Aarkade "en tot het voeren zoo noo- dig van een rechtsgeding daarvoor. 19. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrootingen, dienst 1928 en 1929. 20. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van ontwerp-besluiten tot af- en over schrijving der begrootingen vooi' 1928 van de water- en lichtbedrijven. Eindexamens Chr. H. B. S. Geslaagd mej. Joh. E. Bos, Alphen a. d. Rijn, de hee ren M. C. Kal, M. Markus, C. H. v. d. Heu len, K. Munting, J. J. B. Spreij, allen te .Alphen, de heeren J. v. d. Boon, Bodegra ven, C. Verburg, De Hoef, en E. J. Wientjes, Scheveningen. Gevonden voorwerpen. Een vulpotlood, een bankbiljet van 2.50. een belasting- plaatje, een gouden dasspeld.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6