ACADEMIENIEUWS KERKNIEUWS STADSNIEUWS SPORT LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën. t AFWEZIG fs OoMtlP van JïPttif' 24 Juli BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 5 Juli 1929, medegedeeld door het Kon. Ned. Moteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerstand: 771.5 te Coruna. Laagste barometerstnad754.8 te Hapa- randa. Verwachting tot den avond van 8 Juli. Matige tot krachtige Zuid-westelijke tot Westelijke, in het Koorden mogelijk Noord westelijke wind. Meest zwaar bewolkt met regenbuien en tijdelijke opklaringen. Mo gelijk nog onweer. Weinig verandering in temperatuur; iets koeler in het Noorden. LUCHTTEMPERATUUR 13.8 gr. C. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 18 gr. en 12 uur 18 gr. C. Zweminrichting Hooge Bijndijk: 7 uur 18.5 gr. en 12 uur 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 9.51 uur tot Zondagmorgen 4.17 uur. Van Zondagnamiddag 9.50 uur tpt Maandagochtend 4.18 uur. Geboren: Hendrika, d. van W. J. Joosten en J. Jansen. Getrouwd: J. M. van Harskamp 27 j. en G. Schellingerhoudt 23 j. J. Auf- dermauer 28 j. en K. van Katwijk 25 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. DE BURGEMEESTER IN -DEN VERKIEZING STRIJD Vragen van den heer Ten Cate Brouwer. De heer D. Ten Cate Brouwer, raadslid der gemeente Alphen aan den Rijn, heeft de volgende vragen aan den burgemeester, het Tweede Kamerlid dr. H. J. Lovink. •ge steld le Heeft de burgemeester kennis geno men van het in „De Rijnbode" van 3 Juli voorkomend verslag van de vergadering der Chr. Hist. Kiesver. te A'lphen aan den Rijn, volgens hetwelk burgemeester Lo vink de aanwezigen heeft aangespoord om bij de komende verkiezing van' leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal, hun stem uit te brengen op de Chr. Hist, lijst 2e. Is het verslag van deze vergadering, welke nader aangeduid wordt als een wa penschouw der Ghr.-Historischen, juist? En zoo ja, is de burgemeester dan van oordeel, dat het tbt bestendiging van de goede verhoudingen onder de ingezetenen onzer gemeente bevorderlijk is, wanneer de burgemeester van zijn gezag gebruik maakt om de burgerij te bewegen haar stem uit te brengen op de lijst van een bepaalde politieke richting? 3e. Is de burgemeester niet van meening, dat een dergelijk optreden noodwendig schaden moet het vertrouwen dat de ge- heele burgerij in hem, die volgens de al gemeen vatbare opvatting behoort te staan boven alle partijen, moet kunnen stellen 4e. Wanneer de burgemeester van mee ning mocht zijn, dat zijn optreden in bo vengenoemde vergadering volkomen in overeenstemming is met de rechten en plichten van een burgemeester, zal dan de burgemeester bij de e.k. verkiezing van le den voor den raad der gemeente Alphen aan den Rijn zulks doorvoeren door op de zelfde wijze zijne medewerking te verlee- nen om te bevorderen, dat in den raad de zer gemeente zooveel mogelijk Chr. Hist, afgevaardigden zullen zitting nemen In den Rijn gevallen. Gisterenmiddag geraakte een 8-jarig zoontje van den heer V. in den Rijn. Op zijn hulpgeroep werd het ventje door omstanders gered. ZEVENHOVEN. Koninginnefeest. De Wilhelminaver- eeniging besloot op 1 Aug. a.s. feest te vie ren op het terrein van den heer L. W. v. Steijn. LEIDEN. Geslaagd Doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Wiskunde de heer J. van Wijk (Voorburg); Doctoraal-examen Godgeleerdheid de heer W. Banning (Barchem, Geld.): Candidaats-examen Godgeleerdheid de heeren C. H. G. Blok (Ameide) en C. J. Laarman (Den Haag); Doctoraal-examen rcehtsgeleerdheid de heeren W. Stolz (Den Haag) en W. Spren- ger (Leeuwarden); Economisch doctoraal-examen Indologie de heer I. S. Th. Poutsnra (Amsterdam); Candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heeren C. M. C. W. Lanschot ('s-Her- togenbosch), J. J. A. Lucas (Delft), J. G. de Beus (Lejden) en S. Wierda (Schcvenin- gen). De heer M. D. v. Ozinga die bevor derd werd tot doctor in dc Letteren en Wijsbegeerte verwierf den graad cum laude. PASTOOR TH. J. v. d. LAAR. f Wij ontvangen kort voor het afdrukken van onze courant de telegrafische tijding, dat na een langdurige ziekte te Medeni- blik is overleden de zeereerw. heer pas toor Th. J. v. d. Laar. Met groote droefheid zal deze tijding ook te Leiden worden vernomen. Nog leeft hier voort de herinnering aan dezen sympa thieken priester, die door de hartelijk heid in den omgang, door zijn meeleven en meevoelen met aller nooden als kapelaan der St.-Petrusparochie en als vice-praeses der St. Josephgezellenver. in breeden lering hoogachting en waardeering genoot. Vooral de St. Joseph gezellen hielden zooveel van dezen priester, wiens naam onder hen, nog lang na zijn vertrek, niet genoemd kon worden zonder blijde en dankbare herinnering op te wekken. Pastoor v. d. Laar, geboren 1872, priester gewijd in 1893, was sedert 1918 pastoor te Medcmblik. HET Zl EKEN-TRI DU UM. Wij maken er op attent, dat zij, die het mooie voornemen hebben op de dagen van het Ziekentriduum (te beginnen a.s. Woens dag) bloemen te schenken voor versiering van het Godshuis, de St-Josephkerk. wor den verzocht óf deze te zenden Maandag aan de pastorie Heerensingel óf te telefo- neeren aan den heer A. Schlatmann, Rijns- burgerweg 108 (tel. 2546), om deze te doen halen. GEM. H. B. S. MET 5-J. C. Overgangsexamen, bevorderd van de eer ste tot de tweede klassen, onvoorwaarde lijk: G. J. Abelman, B. Bink, J. Bolhuis, Wa. Broekhuizen, Fa. Ja. Ma. Dijkstra, W. A. Freijser, R. Fijlstra, C. F. 's Gravendijk, A. IV. Mennes, J. A. Metz, Ma. Eth. Water reus, Ga. Sa. Zuiderduin, C. Driehuizen, Aa. Ja. Hageman, Ja. Hoogendonk, Ma. Koolhaas, J. C. Kriest, H. J. Kuiper, IV. W. Los, J. A. de Lijster, W. S. Marsman, Eth. Ea. Rijnders, G. A. M. Saraber, E. A. Schepers, E. C. Senger, J. P. G. Sloos, F. G. M. v. Straaten, ^Matas, H. Plasschaert, Nie. Ra. Tjebbes, L°. F. Tol, Le. de Tombe, Aa. Ca. Verhaar, M. de Vries, Eth. Ca. v. cl. Werf, W. Wiethoff, Ma. Willen?s, H. Wiss ink, Ma. Da. Woerd email, A. J. J. v. d. Zanden, H. Zierfuss. Algewezen 17. Van de tweede tot de 3e klassen, on voorwaardelijk: G. H. v. Bergen, A. A. B. Bibaz, Tha. v, Bockel, P. J. P. Buys, II. van Devivere, K. L. Hagemans, C. J. de Jongh, Annie H. M. Kellenaers, P. de Klerk, G. J. Philipsen, Kitty Raclemaker, Ma. Ma. Robert, J. D. Rutten, He. Schilt, Nij. Ja. Colpa, H. de Groot, L. W. v. Ham, C. S. v. Kuik, J. F. Meyeraan, W. Mulder, R. .T. Plasschaert, N. Spaargaren, K. Verbeek, G. A. Waldkötter, Ja. Ca. Waldkötter, H. J J. Witteman, Wa. v. Zwieten de Blom, BBrandes, Annie v. Schreven. Afgewe zen 11. Van de derde tot- de vierde klassen, on voorwaardelijk: J. F. Abclman, H. P. Arends, A. F. Bakker, W. G. v. Bergen, Clie. Ha. Ela. den Blaauwen, J. H. v. Bockel, P. Bos, J. A. Buys, H. K. Choufour, Ca. Ja. den Dopper, J. E. Eeckelaert, J. H. Eilders, C. H. Flim, C. T. Fontein, O. C. Frentzen, Ha. Ma. Ma. Hartgers, J. W. Heringa, H. A. Jansen, J. P. de Klerk, Kla. Ca. Klokkemeyer, L. Kohier, G. F. Wil mink, A. Zanen, J. J. G. M. Cornelissen, W. Gout, Aa. Ca. de Haas, E. v. Heilsber gen, Ja. v. d. Kloot, A. M. Koolhaas, H. J. de Koster, P. C. Kraan, L. Lambo, Sa. Ha. v. Luyken, J. A. Mens, J. Montfoort, J. A. Mooy, Sa. Noteboom, J. le Poole, Ga. Ae. v. d. Reyden, P. H. Romeyn, J. de Roo, O D. San Giorgi, A. Slegt, J. C. Stafleu, N. v. d. Lof, M. E. d'Ailly, H. J. H. Buze- man, W. Hilarius, H. G. Holtz, H. P. P. v. d. Horst, J. G. W. de Jong, L. O. Ket- tenis, G. M. Lambrechts, C. v. Oven, O. Provily, A. C. Roë-11, Le. Ja. Senger, E. C. Teunissen, P. R. R. Venhuizen, J. M. Ver hoog, P. J. v. d. Zanden, Eth. J. C. v. Zwieten. Afgewezen 4. Van de vierde tot do vijfde klassen, on voorwaardelijk: Aa. Se. Cla. v. Bockel, Aa. Boezeman, Aa. E. v. d. Brander, K. Brouwer, J. G. Crabbendam, J. M. Deme- ninfc, We. Dieben, M. A. J. Duindam, J. C. Jonker, Suze Mennes, Pa. Ca. Raclema ker, H. L. E. v. d. Reyden', Joh. K. San ders, J. G. Schuitenmaker, J. W. Segaar, T. J. Strotmann, J. H. Versteeg, F. M. Verduyn, R. Hess'elink, C. J. W. Hooge- doorn, N. J. de Jong, P. A. Lefeber, L. Lijklema, Tine v. d. Mey, D. J. Mooy, J. v. Nes, L. Faqie Sehaeffer, Ja. Ge. Ja. Sche pers, Eth. S. v. Sermondt, P. A. Taselaar, J. Teeuwen, G. J. Vermeulen, M. cle Vries. Afgewezen 10. Oeconomische afdeeling, onvoorwaarde lijk: C. M. den Duik, B. J. Gescher, Ma. Ha. Matze, J. J. Nicaise. J. A. Raasveld, Suze O. A. San Giorgi, B. Staal, Aa. Za nen. Afgewezen 1. Akte examens L. 0. Aan de Chr. Kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen alhier zijn ge slaagd de dames S. M. Meehclse te Zoeter- woude, E. Raadsen, Leiden, N. H. Timp, Boskoop; A. Visser, Lissc; C. Wille, Ha- zerswoude, en de heer P. Zonneveld, Voor schoten. Recollectie voor Ourf-retraitanten. Men meldt ons, dat deze recollectie niet deze week zal worden gehouden, maar de volgende week, Donderdag 18 Juli. om 8 uur in de Hartebrugkerk. Toonkunst-concerten. Het bestuur van de afd. Leiden van de Mij. tot Bevordering der Toonkunst deelt ons mede, dat ook in het seizoen 19291930 twee groote concerten zullen worden ge geven. Op het eerste concert zullen worden uitgevoerd Jupiter amans" en andere werken van Johan Wagenaar, terwijl bij de tweede uitvoering het oratorium „Saul" van Handel ten gehoore zal worden ge bracht. Beide werken zijn in Leiden nog nooit uitgevoerd. Kostelooze rijwielbelastingmerken. Voor het aanvragen van kostelooze rij- wielmerken voor het komende belasting jaar zal, behalve, op de gewone kantoor uren, zitting worden gehouden door den ontvanger der Acc. te Leiden. Langebrug 20, op de werkdagen van 12 .Tuil tot 7 Aug., behalve des Zaterdags, van des namiddags 5 tot 6 uur, bovendien op Vrijdag 26 Juli en 2 Aug. en Dinsdag 30 Juli en 6 Aug. van 6 tot 7 uur. Tevens zal daartoe gelegenheid bestaan op de zitdagen in de buitenge meenten in de maand Juli. De Leidschê Winkelstand. De bekende firma in luxe- en huishou delijke artikelen J. J. van der Stok, die in twee groote winkels op Breestraat en Boterhrarkt reeds haar zaken drijft, heeft deze nu door een derde panel op de Bree straat wederom belangrijk uitgebreid. Het is het voormalige café „Suisse" op cle Breestraat, dat lagen tijd leegstond en nu door de firma Van der Stok in een groot modern winkelpand is gemetamor- phoseerd. Inwendig is het pand keurig gerestau reerd. De etalage-afscheidingen zijn van glas in lood voorzien, waarvoor de Stioht- sche glashandel zorg droeg. Het schilder werk verzorgde cle firma F. van Noort, terwijl de firma Rordorff de verdere ver beteringen en veranderingen aanbracht. Het interieur biedt overigens een frap pante gelijkenis met de bekendeoude zaak op de Breestraat, waar hoofdzake lijk luxe artikelen worden verkocht, ter wijl hier een uitgebreide sorteering huis houdelijke artikelen te vinden is. Evenals in de oude zaak staan beneden in het midden en aan de kanten de arti kelen uitgestald, terwijl aan de achterkant een trap naar een galerij voert waar even eens een voorraad van verschillende arti kelen te zien is. Verder is er nog een groot aantal op slagplaatsen, waar vitrines en stellingen nog ruimen voorraad bergen. Het achterste gedeelte der winkelruimte wordt gedekt door een glazen koepel, die goecl licht doorlaat en het beoordeelen der artikelen zeer vergemakkelijkt. Overigens is door de firma I.E.M.C.O. voor een mooie verlichting gezorgd. Ook deze zaak, met haar ondenkbaar uitge breide sorteering zal wel vele menschen trekken. Om 6 uur hedenavond zal de zaak wor den geopend. Handelsregister K. v. K. Opheffing. A. de Graaff, Leiden, Haarlemmerstraat 224. Behangetij. Nieuwe insc hr ij v i n g Drukkerij O. Haasbeek, Alphen aan den Rijn, Hooft- straat. 248a. E: C. Haasbeek, Alphen aan den Rijn. W ij z i g i n g N.V. Bloembollenkwee- kcrij en Handel P. van Reisen Zonen, Voorhout, Loosterweg 4. De Statuten zijn gewijzigd. Wijziging Visscherij Maatschappij „Noordster", Katwijk aan Zee, Zuiclstraat 65. Uittr. Comm.: K. Haasnoot Jr. en A. van Duyvenbocle, beiden te Katwijk aan Zee, dd. 2 Juli 1929. Opheffing: C'. Deegenaars, Leiden Haven 38. Winkel fijne Vleeschwaren Com- mestibles. Tot leeraar in het Staatsrecht aan de opleidingsschool voor Ind. ambt. te Ma- dioeh is benoemd mr. A. H. Westra. Gisteren heeft te Gouda de begrafenis plaats gehad van mej. dr. M. E. Lulius van Goor. privaat-docente in het Pali aan de universiteit alhier. Deze was bij de begra fenis vertegenwoordigd door den rector magnificus, prof. van Eysinga, de voorzit ter der litterarische faculteit, prof. dr. J. Huizinga en de privaat-docente, mej. C. Serrurier. Prof. Huizinga heeft bij de groeve na mens de Leidsehe Universiteit de groote verdiensten der overledene in een rede herdacht. Hel Leidsehe Pelgrim-Fathers Genoot schap heeft hedenmiddag in de Leidsehe Universiteit zijn jaarvergadering gehouden Na- behandeling der agenda had een samenkomst plaats in Huize Bruyns wel ke werd gepresideerd door mr. A. van cle Sande Bakhuyzen, waar prof. Eekhof in het Engelsch een voordracht met licht beelden heeft gehouden ovev het Leidsehe Stadhuis en de Pelgrim Fathers. Hedenmorgen omstreeks 12 uur liep de 26-jarige W. B., die een-pijp in den mond had op het Kort Rapenburg tegen een passeerenden wielrijder. De pijp clrong den jongen man een eind in de keel, tengevol ge waarvan er bloed uit zijn mond kwam. Hij begaf zich daarop naai- dr. Timmer mans, die echter niet thuis was, waarop de E. H. D. werd gewaarschuwd. Bij onder zoek bleek de verwonding niet van ernsti- gen aard te zijn. Gisteravond omstreeks half negen kre gen twee bewoners van het woonwagen kamp J. van G. en L. P., ruzie met elkaar. Laatstgenoemde kreeg daarbij met 'n stuk hout een klap op het hoofd, waardoor hij een bloedende verwonding opliep. Na in liet Acad. Ziekenhuis te zijn verbonden kon hij weer naar het kamp terugkeeren. Gistermiddag om 2 uur geraakte een kind vanaf de Gepekte Brug in het water. Juist passeerde de heer D. Wiepjes. Hij wachtte geen oogenblik. sprong te water en mocht het genoegen smaken het reeds zinkende kind te redden. BIOSCOPEN. Luxor. Een reprise van hetgeen de bekwame illusionist Bellachini op het tooneel te aan schouwen geeft, is zeker de moeite van een tweede bezoek waard. En toch, :t is eigenlijk geen reprise, want Bellachini geeft weder zulk een geheel ander pro gramma, met behoud van de voornaamste toeren van vorige week, dat men bijna van een nieuwe repertoire kan spreken. Zijn staaltjes van goochelkunst en hypnose trok ken ook gisteravond weer aller bewondc- ring. Het voorprogramma wordt evenals vo rige week weer gevuld met. kleinere num mers, waaronder een dolle klucht, die veel hilariteit veroorzaakte. Na de pauze ging als hoofdnummer „Hoogverraad", een Russische film met Iwan Mosjérikine en Cariuen Boni in de hoofdrol. De film. die van goede regie en goede speelkunst is, geeft de geschiedenis weer van een poging tot. moord op den Czaar. Als middel daartoe wordt, diens vleugeladjudant prins Boris Koerbsky ge bruikt. Deze zou te Parijs in 'het huwelijk treden met een Fransche gravin, die hem echter afzegt. Op zijn reis naar St. Peters burg maakt hij kennis met een jonge vrouw, Helena di Armore, die, zooals later" blijkt van een groep nihilisten opdracht heeft gekregen den Czaar tc dood en. Haar wordt op een Russisch grensstation haar paspoort, ontstolen en zoo reist zij met Boris, die reeds een paspoort voor hem en zijn vrouw had, verder. Het spel wordt echter werkelijkhqid en het paar trouwt. Als de prins echter eens onverwacht thuis terugkeert, ziet hij zijn vrouw met- een an der uitgaan. Hij volgt haar en ontdekt, dat zij bij cle bende nihilisten is aangesloten. Als zij thuis komt verwijt hij zijn vrouw haar schandelijk bedrag. Zij geeft toe hem in alles bedrogen te hebben, behalve in cle liefde. Hij staat er op, dat zij heengaat., doch in den trein wordt zij door een spion gedwongen terug te keeren. Zoo verschijnt zij plotseling op een soiree, waar ook de Czaar aanwezig is. Hij weet haar weg te brengen, doch de commissaris van politie, generaal Troenoff. heeft een en ander be merkt en hij stelt den prins onder arrest. Deze krijgt echter verlof zijn vrouw, die door de nihilisten is weggevoerd, op te spo ren, hetgeen na een spannende jacht ge lukt, vaarna hij haar naar Parijs laat ver trekken, waar zij hem zal wachten. ATHLETIEK. R. K. Athletiek en Sport-Vereeniging „Rood-Wit". Zondag 7 Juli 2e „Rood-Wit" sportdag. Met 't oog op het af te werken programma- beginnen de onderlinge wedstrijden om 2 uur precies. Deelnemers, die niet op tijd aanwezig zijn, kunnen niet na kampen. Het terrein is gratis toegankelijk voor Dona- teurs(trices), ouders, kennissen en belang stellenden. Het. volgende programma zal worden af gewerkt: J u n io res. 2—2.15 Verspringen z. a. 2.152.45 Series 320 M. 2.453.30 Discuswerpen. 3.304.15 Hoogspringen z. a. 4.151.30 Demi-finale 320 M. 4.305.00 Verspringen m. a. 5.00—5.10 Finale 320 M. Seniores. 2.00—2.15 Series 400 M. 2.152.45 Hoogspringen m. a. 2.45—3.15 Discuswerpen. 3.153.45 Polsstok verspringen. 3.45—4.00 Finale -100 M. 4.00—4.30 Verspringen z. a. 4.30—5.00 3000 M. hardloopen. Door omstandigheden moet de prijsuit reiking verzet worden. Deze zal reeds plaats hebben morgenavond, na afloop der wedstrijden, in „Maison Bernsen", Bree straat 157, en wel om 8 uur. Na afloop zeer gezellig samenzijn onder muziek etc. Het nummer stokrapen zal plaats vinden Zon dag 14 Juli. Woensdagavond 10 Juli. oefe ningen op het terrein. Van een hooge muur gevallen. Gisterenavond is het 7-jarig zoontje van clen heer dc G„ wonende Prins Hen drikstraat te IJmuiden van de 6 meter hooge muur langs de Bik en Arnold-kacle gevallen. Hij kwam met zijn hoofd op de steenen terecht. Met een ernstige schedel- fractuur werd het knaapje naar het An- tonius-ziekenhuis overgebracht, waar het eenige uren later aan de gevolgen over leed. Weer eon Oceaanvlucht. NEW YORK, 6 Juli (V. D.). Te Old Or chard werd gisterenavond laat bekend ge maakt, dat de Amerikaansohe vlieger Williams, wanneer de officieele weerbe richten gunstig zijn, heden zal starten voor zijn voorgenomen vlucht naar Rome. Weer een duur-vlucht. NEW YORK. 6 Juli. (V.D.). Hot vlieg tuig „De Stad Cleveland," dat een duur- vlucht maakte en in de lucht van benzine werd voorzien, is na 174 uur geland. Week agenda kunnen wij vandaag wegens plaatsgebrek niet opnemen. LEIDEN, 6 Juli. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) 2.prima boerenboter 1.90—2.00 en goede boerenboter 1.80—1.85 per Kg. Aangevoerd: 100/8 en 22/16 vaten, wegen de 2235 Kg. Handel matig. Eieren. Totale aanvoer 7893 stuks. De BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Niet afgekeurd voor volwassenen prijzen waren! kippeneieren 6.006.70 en eendeneieren 5.205.90 per 100 stuks. Handel matig. Turfmarkt van 1 t.ot en met. 6 Juli. Aangevoerd 160.000 stuks large turf, prijs f S9 per 1000 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 5 Juli. Groenten- veiling. Duo of York 1.001.20, Idem Drielingen 5060 cent, Eerstelingen 1.00 —1.60 cu Idem drielingen 5070 cent per. kist van 25 kg.: Peen per 100 bos 6.10— 7.90. Aanvoer: 640 kisten groote aardappe len, 65 kisten drielingen en 9200 bos peen. ALPHEN a. d. RIJN, 5 Juli. Groenten- veiling. Per 100 Ivg.: Spiazie 14.5016.30, Tuinboonen 7.007.70, Peulen 18, Doperwten 16—18, Heerenboonen 65 75, Snijboonen 55, Postelein 12—14.40, Aardappelen 7.G0S.50; Per 100 bos: Rabarber 30—37, Poen 8.3010.10; per 100 stuks: Kropsla 1.6Ó2.Komkom mers TI 8.209.10, Bloemkool I 18.10 25.00, Idem II 8.90—15.10; per 100 pond: Aardbeien 4045. Eierenveiling. Aanvoer 1451 stuks. Kippeneieren 5.706.S0 en Eendeneieren 5.20—5.50 per 100 stuks. R'VEEN. 6 Juli. Groerrtenveiling. Peu len 1.201.35, peulen extra 3.45, jonge peu len 2.302.40, peulen I 1.90, id. M. 1.40, dikke peulen 1.201.25, doperwten 1.65 1.65, id. II 1.55. capucijners 1.101.20. tüin- boonen 0.500.55, snijboonen 5.405.50, id. volle grond 4.50, id. stek 3.503.60 per 10 K.G., augurken 5.40. bommen 3.10 per 2*» K.G. TER AAR, 6 Juli. Veiling „St. Phocas". Snijboonen 5.205.40, idem stek 2.S0 —3.10, peulen 1—2.75. doperwten 1.55 —1.60, tuinboonen 0.60—0.65, capucijners 1.10—1.15, witte capucijners 2.25, alles per 10 K.G. TER AAR, 5 Juli. Veiling „Tuindersbe- lang". Peulen f 1.00—2.90, Doppers 1.60 —1.75, Cape. 1.35—1.70, W. Cape. 2.30, Tuinboonen 60—70 cent, Snijboonen 5.80 —6.20, Stek 3.70, Bloemkool 5—26 cent. Peen 410 cent en Postelein 10.2013. BOSKOOP, 5 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 25 cent, Gol'den Ophelia 35—37 et-., Marcel Rouger 45 ct., Hadley 4580 ct., Cl. Per- net 1.051.25, Columbia 35 ct., Butter fly 40 ct., Mac Keiler 50 ct., Bouche -10 ct., Rosalandia 4050 et., Paul scarlet 5063 ct., van Rossem 3540 ct. Diversen per bos: Gladiolen 40 ct., Pioenen S0—90 ct., Campanula 20 ot., Delphinium 10 ct. NIEUWKOOP, 2 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd 7000 eieren. Kippeneieren ƒ5.80—6.40, Eendeneieren ƒ5.5.40, Goud- sche kaas 4560 cent per pond. Handel vlug. WIS8ELNOTEERINGEN (AMSTERDAM} (Niet officieel). Berlijn 59.31U, Londen 12.0713/16 New-York 2.491/8 Parijs 9.741/.J Brussel 34.59 Zwitserland -47.901/2 Milaan -13.031; 0 Madrid 35 971.; Oslo 66.351/2 Kopenhagen 66.33 Stockholm 66.77 Weenen 35.01 Praag 7.371/4 Boedapest Ondertrouwd: ANTON I. M. R0SD0RFF fin LOES CH. M. DIEBEN Mid del harnis,' "Voorstraat 16 Lopen, I^ooge ïtjjndjjk 142 6 Juli X1 929. Ontvangdag 21/uïiSi/o5uur Huwelijksvoltrekking 27 Juli in de Parochiekerk van St. Pe trus ten 10 uur. 205 Heden overleed na een langdurig smartelijk en geduldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze beminde Pastoor, de Zeer Eer waarde Heer THEODÓRllS tf$HNES I v. ir^jlcn qpdernom van öff jaar. 2^4*r ü^imen&het Ker^pPmur: A. M. VA^pjfOBELEN. Kapelaan. Medeniblik, 6 Juli 1929. De Metten zullen ge zongen worden op Dins dagavond 7 uur. De Lauden Woensdagoch tend half 10, waarna de plechtige Uitvaartdienst. 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3