ZONDAGSBLAD FLOR IS VOS. I oris Vos voelt zich aan de V. D. verwant. Gisteravond is aan don heer Eloris Vos door enkele getrouwen een serenade ge bracht. waarna het nieuwbenoemde Kamer lid een uiteenzetting gegeven heeft van de beginselen welke hij in de Kamer zal voor staan. De rede was geheel gelijk aan die welke hij in Amsterdam gehouden heeft. Zooals wij nader vernemen, zal de heer Vos in de Kamer aansluiting zoeken bij de riiz. Dom.. a;iwelke partij hij zich het nauwst verwant voelt. L. T. B. Boeren» en Tuinders-Or.derlinge. Vijdag j.l. hield bovenstaande afdeeling \an de Bedrijfsvereeniging hare jaarverga dering in het gebouw „St. Bavo" te Haar lem. De voorzitter, de heer P. Han te Am stelveen opende om ruim 1 uur op de ge- bruikelijké wijze de vergadering, waarna de fecretaris de notulen las, welke onveran derd wei-den vastgesteld. Ka enkele mededeelingen kreeg de di recteur, de heer Kien van Ommen te Lei den het woord, om het reeds in druk ver schenen jaarverslag nog nader toe te lich ten. Hieruit bleek, dat het verzekerd loonbe drag was gestegen tot ƒ9.867.100, (bijna 10 milloen dus), terwijl dat van de geheele Bedrijfsvereeniging bedroeg circa 28 mil- lioen. Het afgeloopen boekjaar bracht voor on ze afdeeling aan premie ongevallen op ƒ99.834.41 (vorig jaar 90.970.47). Aan schadeloosstellingen werd betaald 89.657.53 (vorig jaar 68.313.54). Hieruit blijkt, dat in het afgeloopen boekjaar door vele en zware ongevallen veel meer is uit gekeerd. De afrekeningscijfers zijn daarvoor voor 1928 als volgt: Landbouw en veeteelt 1.60; Tuinbouw ƒ1.Zuivelfabrieken 0.80: Bloembollenkweekerij 0.55, alles per 100 jaarloon. De vergadering hechtte hare voorloopige goedkeuring aan de rekening en benoemde een drietal afgevaardigden voor do jaar vergadering der Bedrijfsvereeniging, wel ke gehouden zal worden in den Haag op Donderdag 11 Juli a.s. waar de definitieve vaststelling van het jaarverslag plaats heeft. Vervolgens hechtte de vergadering goed keuring aan de voorgestelde statutenwij ziging. Met 'grootc meerderheid van stemmen werd herkozen tot lid van het bestuur de heer George v. d. Veld, bloembollenkwee- ker te Lisse, die onder dankzegging de her benoeming aannam. Daarna werd behandeld het jaarverslag der „Diocesane Ziekte Onderlinge", waar bij de directeur eveneens uitvoerige toelich ting gaf. Hieruit bleek, dat het verzekerd loon bedrag was gestegen tot ruim 4l'/2 mil- lioen. De. ontvangen premie bedroeg 55.814,75 (vorig jaar 50.368.33). Er was extra uitgekeerd een bedrag van 15.807.92 voor 528 Spaansclie griepge vallen. Hierdoor was een nadeelig saldo ont staan van ƒ3.706.47, welk bedrag van de reserve wordt afgeschreven, zoodat de le den niet behoeven bij te betalen. De voor zitter deed voorlezing van het rapport van de Financieel c Commissie waaruit bleek, dat deze alles in de beste orde had bevonden en vol lof was over het gevoerde beheer. Onder dankzegging en applaus werd de rekening goedgekeurd. De vergadering benoemde daarna een nieuw lid der Financieele Commissie. De directeur hield vervolgens een cause rie over de Ziektewet. Spr. ging in het kort de geschiedenis van onze sociale verzekeringswetgeving na. om ten slotte een beeld te geven van de Ziek tewet. zooals deze thans in liet voorjaar van 1930 in werking zal treden. Medegedeeld werd. dat ook een Be drijfsvereeniging in het leven geroepen zal worden om deze Ziektewet uit te voeren. Verschillende vragen werden over dit ac- tueele onderwerp gedaan en tot aller tevre denheid beantwoord. Ka de rondvraag sloot do voorzitter met een woord van dank aan allen en aan en kelen in het bijzonder, de vergadering. Aardewerk en porselein. Kieuwe e x p o r t-b e 1 e mm e Het Tweede Kamerlid do heer Hermans •heeft den minister van Buitenil. Zaken de volgende vragen gesteld Was don minister bekend het voornemen van de Vereen. Staten van Amerika, om de reeds hooge invoerrechten op aarde werk en porselein nogmaals te verhoogen, zelfs tot 100 pet. van de waarde? Werd dan door den minister een poging be proefd, om voor Nederland gunstige uit zonderingsbepalingen te verkrijgen? Zoo ja, kan de minister dan reeds mededeel en. welk Tesultaat deze poging heeft gehad of vermoedelijk hebben zal? Rusthuizen en rustkuren. "Reeds vroeger is in de R.-K. dagblad pers en in 'de R.-K. periodieken (R.-K. art senblad, verpleegsterorgaan, enz.) er op ge wezen. dat er telkens patiënten uitgezon den door Raden van Arbeid, of neutrale vcreenigingen, in neutrale rusthuizen te rechtkomen. Door het bestuur van bedoelde vereeni- ging is nu nogmaals cene krachtige actie cp touw gezet om alle Katholieke lust zoekende vrouwen er. meisjes er op attent te maken, dat de patiënten der Raden van ■Arbeid en der overige neutrale vereenigin- gen, wel degelijk het recht hebben, om bij cventueele uitzending te eischen, dat ze naar eene R.-K. instelling wenschen te worden uitgezonden. Als Katholieke rust huizen staan bij de Raden van Arbeid en de Rijksverzekeringsbank bekend o.a.: het ..de Sonnaville Rusthuis" te Hees bij Nij megen, ..Maria Auxiliatrix" te Venlo, ^St. Jozefheilbron" tc Heerlen. Geeft vacartieoeld aan uw los dienstpersoneel. De secretaris van deD Armenraad te Am sterdam schrijft in de Amsterdamsche pers: Het is mijn gewoonte elk jaar tegen den tijd, dat de vacanties beginnen in de pers een beroep te doen op de vacantiegajigers om hun ..los dienstpersoneel", zooals werk sters en huisnaaisters, het bedrag uit te kecren, dat zij tengevolge van hun afwe zigheid aan loon moeten derven. Het bleek mij herhaaldelijk, dal. liet helaas nog niet overbodig is de aandacht hierop te vesti gen. reden waarom ik ook ditmaal hen, die hun vacantie buiten gaan doorbren gen, zou willen opwekken niet te verzui men deze „losse" werkkrachten schadeloos te stellen voor hun gedwongen vacantie. De StrJan's kathedraal te 's-Bosch. „St. Jansklokken" meldt: Hiet heeft Z.H'. onzen roemrijk regeerenden en jubileer en den Paus XI behaagd, op de. dringende bede van onzen Bischop, Z.D.H. Mgr. A. F. Diepen, naar aanleiding van het op 27 De cember j.l. zoo innig en plechtig gevierd diamanten jubilé van den terugkeer van het Miraculeuse Beeld der Zoete Moeder binnen, de grootschc gewelven onzer eer biedwaardige Kathedraal van St. Jan aan deze den eeretitel en de waardigheid te verleenen van: ..Basilica Minor", Kleine Basiliek", met alle eerbewijzen, die rech tens voor haar en haar Hoogwaardig Ka pittel aan deze verheffing verbonden zijn. Daartoe behooren met name het gebruik, bij processies, van het Tintinnabulum en van het Conopeum en de toekenning van een mantel met hermelijnen cappa aan hare Kanunniken. Bovendien heeft Zijne Heiligheid in een afzonderlijke Drove aan hare tegenwoordi ge en toekomsligc Kanunniken er bij plech tigheden 't gebruik der paarse toga toege staan en der zwarte toga met paarse ver sieringen, gelijk door de Pauselijke Ka-me r- heeren gedragen wordt, buiten die plechtig heden. Zwarte Zusters. Mgr. Demont. Apostolisch Prefect van Gariep (Zuid-Afrika) heeft een Zustercon gregatie gesticht onder detn titel van „Con gregatie der Missiezusters van het Aller heiligst Hart". In deze Congregatie worden uitsluitend negermeisjes aangenomen. Het Moederhuis bevindt zich in Aliwal North. Door deze stichting wordt aan de zwar te meisjes de gelegenheid gebeden om in een eigen Congregatie te treden overeen komstig den wensch van den H. Vader, uit gedrukt in zijn uitvoerige encycliek over de Missie. Een Zuster van het H. Kruis zal de eer ste Novicemeesteres en overste zijn. „Sout hern Cros", het katholieke weekblad van Kaapstad zegt over deze nieuwe stichting: „Wij twijfelen er niet aan, dat er buiten gewoon veel roepingen tot heb religieuse leven onder de zwarte meisjes zijn. De kleur is werkelijk niet beslissend bij de kloosterroeping RECHTZAKEN Dc aanslag op een veldwachter. Tegen den verdachte anderhalf jaar gevangenisstraf, geëascht. Voor de arrondissementsrechtbank te Breda stond terecht de 37-jarige arbeider A. B. uit Oud-Gastel, wegens plegen van een aanslag op den brigadier-titulair der Rijles veld wacht M. Ley ten te Zegge (Koord Brabant). Genoemde rijksveldwachter bevond zich op 20 Mei van dit jaar des avonds om streeks elf uur op surveillance in Zegge. Hij ontmoette toen twee personen, die met hun gezicht van hem stonden afge wend1, zoodat hij ze niet herkende. Toen de veldwachter hen gepasseerd was. voelde hij plotseling achter in den nek een hevigere steek. Ofschoon hij veel pijn had en hevig bloedde, draaide hij zich onmiddellijk om en zag do twee personen ijlings wegvluchten. Hevig bloedend achter volgde Leyten de twee laffe kerels, loste eenige revolverschoten op hen, doch kon hen niet meer achterhalen. De politieman •moest zich onder geneeskundige behande ling stellen. Het bleek, dat de kraag van den mantel en van de stijve uniformjas geheel was doorgesneden en dat in den nek nabij 't rechteroor een wonde was toege bracht 15 c.M. lang en 1 c.M. diep. Leyten moest gedurende 16 dagen in het ziekenhuis worden verpleegd. De opperwachtmeester der Kon. ma rechaussees Hermans, te Oudenbosch, stel de een uitgebreid onderzoek in, dat leidde tot de arrestatie van den arbeider A. B. uit Oud-Gastel. De tweede persoon was ge weest diens neef J. B. Vast kwam re staan, dat A. B. den steek had toegebracht."Ver moed wordt, dat de neef, die eenige malen door Leyten is bekeurd, de aanstoker van dezen laffen aanslag is geweest, aangezien de verdachte nimmer iets met den rijks veldwachter gehad heeft. A. B. bekende ter terechtzitting don steek te hebben toegebracht. Hij ontkende echter evenals zijn neef, dat deze hem tot deze daad zou hebben aangezet. De officier van justitie mr. Baron van Lamsweerde, eischte tegen A. B. een ge vangenisstraf van 1 jaar en zes maanden. Ontrouw ambtenaar. De rechtbank te Assen veroordeelde gis teren K. C. S.. ontslagen kantoorhouder der posterijen te Zorgvliod, wegens ver duistering in dienstbetrekking tot 10 maan den gevangenisstraf. INGEZONDEN MEOEDEELING. Weekabonné's worden er aan herinnerd, dat vanaf heden het abonnement op het Zondagsblad over het 3e kwartaal ad 50 ent. moet worden betaald. DE ADMINISTRATIE. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Vleeschkeuring. In den loop der maand Juni- zijn ter secretarie aangegeven de vol gende slachtingen: Bedrijfsslachtingen: 19 koeien, 16 varkens. Huisslachtingen 1 varken. Noodslachtingen: 9 kalveren, 9 varkens, 1 big en 2 lammeren. Ingevoerd werd 268 K.G. vleesch. Het ontvangen keurloon bedraagt "247.75. Politie. Door de politie alhier zijn in de afgeloopen maand 41 processen verbaal opgemaakt, waaronder verschillende we gens overtreding van artikel 460 van het Wetboek van Strafrecht (het loopen op grasland of tuinland zonder vergunning). HILLEG0M. Ambtelijk bezoek. Gisteren bracht Z.Exc. de Commissaris der Provincie een bezoek aan deze gemeente. Ofschoon ver zocht was allerwc.ge te vlaggen, was het getal vaderlandsche dundoeken gering, met uitzondering van de Steenfabriek, waar alles vlagde. Ka de noodige ambtelijke bezigheden ten Raadhuize werd de Nieuwe Haven en het bijna voltooide abattoir bezichtigd; ver volgens ging men naar de Kunstzandsteen- fabriek „Arnoud", waar Z.Ex. en gevolg werden rondgeleid door Baron van Har- denbroek. De fabriek was smaakvol ver sierd. Ook de schepen, die in de eigen haven lagen, waren mooi bevlagd. Yan hier ging de Commissaris naar de gemeente Lisse. Personalia. Vooi; het examen Boek houden der Ver. van Leeraren slaagde onze plaatsgenoot de heer C. v. d. Poll Jr. H00GMADE. Verdronken. Gisterenmiddag raakte in een onbe waakt oogenblik het ruim 3-jarig zoontje van P. v. G. te water. Eenige oogenblik- ken later, toen het gemist werd, zag zijn zusje een schortje in de Does drijven. Toen het jongetje was opgehaald, werden alle hulpmiddelen aangewend om de levens geesten op te wekken, maar zonder resul taat. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Was men bij den aanvang der veilingen, vorige week, al pessimis tisch gestemd omdat de inzet ai slecht was en geen gunstige vooruitzichten te con- stateeren waren, thans is zulks slechter als zelfs de grootste zwartkijker had kunnen vermoeden. Met de prijzen van deze week is de teelt van vroege aardappelen voor allen, zelfs met. een goed beschot, verlies gevend. Wat de opbrengst is van percee- len waar het beschot maar middelmatig is, kan men zich indenken. Ook de prijzen van bospeen liep terug en ook van de op brengst van dit product valt niet veel winst te boeken, 't Is te hopen dat er spoedig een gunstige wijziging komt. Tuinbouw. Nadat de perccelen bouw land van de familie Uitte waal 113 uit de hand waren verkocht, had de verdere ver koop plaats in het openbaar door Nota ris H. Eerdbeek. De perceelen XIV tot en met XVI stonden in bod op 12.700. en werden op 250 afgemijnd dqor den heer C. Ravensbergen te Rijnsburg. De perceelen 1718 stonden in bod op 15.900.werden op 1000.afgemijnd, doch zijn niet gegund. De perc. 1920 ston den in bod op 14.801.gemijnd op 2200.doch niet gegund. De perceelen 2122 in bod op ƒ23.000.werden op 2800.afgemijnd door Adr. Durieux Wz. te Katwijk a. d. Rijn. LEI DSCHENDAM. Misdaad. Vrijdagmiddag werd uit de Vliet, vlak bij de Sluis, het lijkje opge haald van een pasgeboren kind. Het lijkje verkeerde reeds in staat van ontbinding. De politie van Veur heeft de zaak in on derzoek. RIJNSBURG. Bloemenhandel. In het laatst der week was het iets beter in den bloemenhandel. Betaald werd per 100: Centauria ƒ0.40 0.70, Anjers rood 0.500.65, idem wit 0.250.40, Bruidsanjers 0.100.16, Cam- panulata 0.50—0.60, Korenbloemen 0.20 0.36, Gips per 100 bos 35.Stroobloe- men idem ƒ4.6.Ranonkels 0.25 0.29 per 100, Juliaantjes 0.140.18, Mar grieten 0.400.80, Scabiosa 0,751.20, Gladiolen Halley 3.403.60 per 100, Pioenen 5.207.80, extra soorten 11.50 12,—. LISSE. Drankbestrijding. Men verzoekt mede te deelen, dat op Zondag 22 September a.s. alhier een Kerkelijke Drankbestrijdcrs- dag zal worden gehouden, alwaar bekende figuren uit de drankbestrijders-beweging als sprekers zullen optreden. Tevens zal op dien dag de heroprichting van de Ma- riavereeniging plaats hebben, waarvoor be reids een commissie is samengesteld. Bin nen eenigen tijd komen wij op een en ander terug. WASSENAAR. Gewapende Dienst. De collecte voor den gewapenden dienst heeft alhier netto 110.20 opgebracht. Nekkramp. In de St. Jacobuestichting alhier is deze week een geval van menin gitis epidemica. met doodelijken afloop voorgekomen. Z0ETERMEER. Personalia. Onze vroegere plaatsge noot, de eerwaarde broeder Honorius (P. van Dorp), student aan het St. Louis-in- stltuut te Oudenbosch, slaagde dezer da gen voor de akte van onderwijzer bij het ZOETERMEER-ZEGWAART. Kiezers-activiteit. Bij de gehouden verkiezing voor leden van de Tweede Ka mer hebben de Katholieke kiezers(essen) alhier hun plicht gedaan. In Zoetermeer werd 1 stem meer uitgebracht dan de 100 pet.; in Zegwaart bleef men met 1 stem beneden de 100 pet. Dat is nog eens stemmen I tot voorbeeld van andere plaatsen. UIT DE RIJNSTREEK ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Ontevredenheid over den dorps- aannerr.er. Het gemeentewerk moet tegen begrootingsprijs gele verd worden. Aanleg van trot toirs langs den straatweg. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Ka voorlezing der ingekomen stukken was aan de orde het verzoek van de Ked. Herv. Schoolvereen. om de kosten voor het herstellen van de plafonds dier school, wel ke zijn ingestort, voor rekening der ge meente te nemen, welk verzoek in de vo rige vergadering voor naderonderzoek is aangehouden. De voorz. deelt mede, dat het onderzoek B. en W. de overtuiging heeft gegeven, dat de oorzaak van het instorten der plafonds moet worden gezocht in een voortdurende lekkage van vroeger, zoodat deze plafonds bij de overname der school niet meer in goeden staat, waren. Zij stellen daarom voor de door het Schoolbestuur ge-maakte kosten voor het herstel ad 79.10 vóór re kening der gemeente te nemen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Verzoek van het bestuur der school voor Chr. Kat. onderwijs om medewerking te verleenen: a. tot het vervangen van de bestaande privaten en waterplaatsen in 't schoolgebouw door W.C/s met automati sche waterspoelingb. in verband hierme de het vervangen van de verzakte tegel vloer in de achterdwarsgang door een be- tonvloer. De voorz. zegt. dat het verzoek aan de wettelijke bepalingen daaromtrent voldoet, waarom B. en W. voorstellen voor wat betreft het gevraagde onder a. de noodige medewerking te verleenen. Wat de aanvraag onder b. betreft, zijn B. en W. van meening, dat dit een kwestieus punt is, omdat de vraag rijst in hoeverre deze werkzaamheden verband houden met het onder a. genoemde. Een voorloopige be spreking met het hoofd der school hier omtrent. heeft B. en W. de overtuiging ge schonken da-t over de regeling dezer zaak met het schoolbestuur wel de noodige over eenstemming kan worden bereikt. Na eenige spreking wordt conform met algemeene stemmen besloten. Bespreking al of niet gunning van het gemeentewerk over 1929 aan den laagsten inschrijver. De voorz. zegt dat de uitslag van de on langs onder de ambachtsbazen dezer ge meente gehouden aanbesteding van het een-jarig onderhoud enz. van de gemeente- eigendommen van dien aard is, dat B. en W. zonder den Baad te hoor en geen vrij moedigheid hebben kunnen vinden 't werk aan de laagste inschrijvers te gunnen. De •begrootingscijl'ers toch zijn belangrijk over schreden. Merkwaardig daarbij as ook dat juist de aan de beurt van uitvoering der werken zijnde ambachtsbazen de laagste inschrijvers waren. In een saanenspreking van B. en W. met de laagste inschrijvers in tegenwoordigheid van den gemeente opzichter is op een en ander gewezen, doch resultaat heeft dit niet opgeleverd. B. en W. zouden thans gaarne de meening van den Raad vernemen hoe in deze moet wor den gehandeld. Ter bespreking van dit punt wordt de openbare vergadering eenige oogenblikken geschorst. Ka heropening wordt met algemeene stemmen besloten de aanbesteding af te wjjze-n en alzoo het werk niet te gunnen. Aan den gemeente-opzichter zal worden verzocht met de laagste inschrijvers een bespreking te houden, waarbij het in hun keus zal worden gegeven om de verschil lende werken voor de begrootingscijfers uit te voeren en indien deze daartoe niet be reid zijn, dan een anderen weg te zoeken, zooals reeds is besproken. Bespreking tot het leggen van trottoirs langs den Rijksstraatweg. In verband mei de door het Rijk ter hand genomen wer ken tengevolge van de verlaging van dc beide bruggetjes in den Rijksweg in de kom van het dorp. stelt de voorz. aan de orde een bespreking omtrent het leggen van trottoirs langs het te verstraten gedeelte va-n bedoelden weg. Het eindresultaat dezer bespreking is, dat aan den gemeente-opzichter zal wor den opgedragen een kostenbegrooiing, te maken voor het leggen van een trottoir van i quenasttegols vanai den heer J. Boeijenga Gemeentelijke Aankondigingen ONTEIGENING. De Burgemeester der gemeente Leiden» maakt bekend, dat ter voldoening aan do artikelen 10 e.v. der Onteigeningswet, de stukken bedoeld in artikel 12 dier wet, be treffende het stichten van «en Gymnaslieb lokaal als uitbreiding Wan het aan de Hooglandsche Kerlqlrsp.ht teLeiden gele gen schoolgebouw flJrlVersmging tot op- riehtini en in.stand/-lading la-n scholen voor\flfer en meerlijfgebvcifl lager onder wijs ofc^ereformecrlen /rOndslag tc Lei den, afsnieo^vnor IKbr^diJu^-ando Kaas- markuaklaar, ter meerei arm du^gerneente ter inlage van een ieder worden» nede-rgelegd van 10 Juli a.^/T,ot en met 30 Juli d.a.v. en dat op Dinsdag 30 Juli a.s. des namiddags te 2.30 uur een Commissie uit het College van Gedeputeerde Staten] dezer provincie ten Gemeentehuize, RaJ penburg 12, zal zitting houden tot het aan- hooren van bezwaren tegen bedoelde ont eigening. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Le!- den brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. A. P. Tendeloo en rechtverkrijgenden thet oprichten va-n een wasoh- en strijk- ichting in het perceel Oude Rijn No. 66 b. B. Th. Smit en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een instrumentenfabriek in het perceel Hooge Rijndijk No. 42; c. J. Mechelse en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een banketbakkerij in» het perceel Lage Rijndijk no. 74; d. de firma Heydeman en Van Ulden en rechtverkrijgenden tot het oprichten vare een koek- en banketbakkerij in het per ceel Oude Vest N. 179. Burgemeester en Wethouders van Lei den, Gezien het verzoek van: a. J. Marij richten den) in het p gang nos. 4 e b. A. het oprichten perceel Oude c. de firma van der Reijd breiden om vergunning tot het op- n droogerikvan vellen (hui- ai tl Potteriba-kkers- )uf vergunning tot koolbakkerij in het Stoeke en G. om vejpinning tot het uit- ssc'herij en ver- erij in de perceelen Voldersgracht nos. 11 en 23, d. de firma J. C. Schophuizen en Zoom om vergunning tot het oprichten van een fabriek van jaloezieën, marquises, zonne schermen en rolluiken in het perceel Nieuwstraat no. 10 en Hooglandsohe Kerk- graoht no. 47, Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegdl zijn alsmede dat op Zaterdag den 20en Juli e.k. des voormiddags te' half elf uren in het per peel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoe ken in te brengen. LEIDEN. De Zondagdienst- der Huisartsen zal morgen worden waargenomen door de dok toren: Muyzert. Niemer. Simons en Starck. De geneeskundige Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waar genomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 1 Juli tot en met Zondag 7 Juli a.s. waarge nomen door de apotheken van de heeren G. II. Blanken. Hoogewoerd 171, telef. 502, en D. J. van Driesum. Mare 76, telef. 406. tot den heer C. Verbeij en aan de andere zijde van den weg vanaf hotel ..De Rusten de Arend" tot aar» den heer J. Sduijler. Voorts wordt- in verband met deze be: spreking eveneens besloten een zelfde trot toir aan te leggen in de nieuwe straat op het bouwplan „Buitendorp" langs de nieu we pastorie der Geref. Kerk en de in aan bouw zijnde woning van den heer J. Th. Hoogteijling en bedoeld trottoir vanaf het begin der straat tevens door te trekken langs het bouwterrein van den heer Wien- tjes. Prijsbepaling tot verkoop van bouw grond ter breedte van pijn 13 M. aan de zijstraat van het bouwplan ..Buitendorp" tot de sloot langs den tuin van den heer F. Schreuder Sr. Naar aanleiding van een daaromtrent ingekomen aanvraag van den lieer P. Plomp aannemer te Bodegraven, die voornemens is op dit terrein een tweetal woningen te bouwen, stellen B. en W. voor bedoelden grond ter oppervlakte van pl.xn. 280 M2. to verkoopen» voor den prijs van 2.25 per M2., onder de reeds bekende bepalingen omtrent het maken van afscheidingen en tijd van bebouwing. Ka rondvraag volgde sluiting der verga dering. KOUDEKERK. Filmvertooning. Dc afd. Koudekerk van de Kat. Bond ,;t Mob.-Kruis", hoopt volgende week Dinsdag des avonds to 8 uur in de O. L. School alhier een propa- ganda-avond te houden. Op het program ma komt o.a. voor: 1. Opening, 2. Toe spraak van den heer Verleun, secr. Kring- 'bestuur, 3. Bespreking deelname Landdag Ter-Aar, 4. Vertooning van enkele films over Indië, Amerika en enkele komische films, 5. Sluiting. De tol afgeschaft. Met ingang van Zondag 1 Juli j.l. is van de beide pontvee- ren, welke thans de nieuw te bouwen brug over den Rijn vervangen, het aloude tol recht afgeschaft. Aan een groot ongerief en vooral voor zakenlui een niet onbelangrijke uitgaaf, is een einde gemaakt. Het is zeker dan ook niet te verwonderen, dat men over deze maatregel clan ook zeer is ingenomen, niet het minst de bewoners aan de beide Rijn oevers, welke door hun ligging op elkaar zijn aangewezen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2