UIT DË OMGEVING Autobus rijdt op groep menschen in Eén doode, één ernstig ge wonde. Gistermiddag is een ernstig ongeluk ge beurd te Waalhaven, op eenige honderden meters afstand van het vliegveld. In ver band met de wedstrijden voor sportvlicg- tuigen, die op het Rotterdamschce vlieg veld worden gehouden, was het ook buiten de hekken zwart' van de menschen. Een autobus van de R. E. T.. die uit moest wij- ken voor een fietser, die aan den verkeer den kant van den weg reed, schoof daarbij van den dijk en kwam terecht in een groepje menschen, die zich in het gras hadden neergevlijd. Een viertal personen werd door de autobus gegrepen, waardoor •een paniek ontstond. Van alle kanten schoot raon te hulp en ook personeel van den Geneeskundigen Dienst, dat op hei- vliegveld gestationneerd was, verscheen onmiddellijk ter plaatse. Do 17-jarige H. ter Haan uit de Mei doornstraat was er het ergst aan toe. Hij had ernstige inwendige kneuzingen en een schedelfractuur opgeloopen. Per auto van den Geneeskundigen Dienst werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij korten tijd na aankomst aan de gevolgen is overleden. De 38-jarige H. Hofman uit de Riaeperslraat kreeg een schedelfrac tuur en ernstige verwondingen aan het hoofd. Ook hij moest 111 een ziekenhuis worden opgenomen. Nog werden naar het ziekenhuis vervoerd de 15-jarige P. J. de Jong, die eenigo hoofdwonden en een ont wrichten schouder had opgeloopen. en het 17-jarig meisje P. van 't Hout, dal alleen maar erg overstuur was. De beide laatsten konden, na in het ziekenhuis behandeld te zijn, naar huis terugkeeren. Dronken chauffeur rijdt tegen eon boom. Na afloop van een gisteren te Den Bosch gehouden nationaal concours van hengelaars, wilde de chauffeur K. uit Housden met zijn auto dc .Schilderstraat inrijden. Bij hel bruggetje aldaar veran derde hij plotseling van richting met het gevolg, dat hij tegen een boom reed. Een der omstanders werd hierbij, echter niet zeer ernstig, aan het achterhoofd gewond. De chauffeur, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, werd in arrest gesteld. Dc auto werd in beslag genomen. Doodgedrukt. Te Zutphen is Zaterdagavond bij het rangeeren van goederenwagens van de tramweg mij. ZutphenEmmerik op het Vestpoortplein het 5-jarig zoontje van den heer C. aldaar spelende tusschen de buf fers geraakt en doodgedrukt. Verdronken. Zaterdagmorgen te circa 3 uur werd te Weert nadat' men onvermoeid vanaf half elf gedregd had in de Zuid-Willemsvaart levenloos opgehaald het lijk van het 8-jarig zoontje van schipper Waals van het schip „Tax'?. Het 2-jarig dochtertje van den heer J. Albada te Oudemirdum is verdronken. Een 2 1/2-jarig meisje van den heer A. Sietsma. (e Harderwijk is verdronken. Zaterdagmiddag is een zesjarig jon getje uit;- de Van Hogendorpstraat te Am sterdam in het Beltkanaal verdronken. Hij was' mot nog een paar kameraadjes aan het spelen op een paar zolderschuiten. Bij het afduwen van een dezer schuiten ge raakte hij te water. Toen men hem op haalde waren de levensgeesten reeds go- weken. Gistermorgen ongeveer 11 uur werd te Groningen het 4 1/2-jarig knaapje J. K. vermist. Daar men vermoedde, dat het kind te water was geraakt is de politie gaan dreggen en heeft inderdaad t wee uur later het lijkje opgehaald. Vriendjes vertellen, dat het kind spelenderwijze moet zijn te water geraakt. Vermist. Een 6-jarig jongetje van den Mathenes- serdijk te Rotterdam is Donderdagmiddag uitgegaan om in de Delf !:avenschc Schie te visschen/ Hij is sedert dien niet in de ouderlijke woning tcruggeerd. Men vreest dat hem oen ongeluk is overkomen. GROOTE FABRIEKSBRAND TE WORMERVEER. Gisteimiddag omstreeks 4 uur is door tot nog toe onbekende oorzaak brand uitgebro ken in de oliefabriek ..De Pijl" liggende in de gemeente Wormer en toebehoorende aan Krooten's Handel Mij. Snel grepen de vlammen op zich heen. Na een half uur tijd was de geheele fabriek een vuurzee. Aan behoud viel toen niet meer te denken. Dc op het terrein dei- brand aanwezige brand weer uit- Wormer en Woraierveer ncpaalde zich dan ook slechts tot het- nat houden va-n het aangrenzende pakhuis en de ma chinekamer. met een tiental stralen. Om kwart voor vijf stortte het gebouw in. waarna het gevaar voor het pakhuis en de machinekamer grootendeels geweken was. Door den hevigen vonkenregen brak even later in het gebouwencomplex van de aan de overzijde der Zaan gelogen rubberfa briek der firma Boon V Co. een begin van brand uit, dat door de ijlings toegeschoten brandweer kon worden gebluseht. In verband met de muziekfeesten, die in Wormer worden gehouden, was een duizend, koppige menigte op de been om de brand gade te slaan. De oliefabriek is geheel ver loren. De schade, die op een paar ton wordt geschat, wordt door verzekering op beurs- polis gedekt. De Rotterdamsche brandstichter. De man, die den laatsten tijd de Rotter damsche brandweer handen vol werk geeft, zot zijn bedrijf nog steeds voort. Vrijdag zijn er kort na elkaar vier brand jes in de binnenstad geweest, welke waar schijnlijk op zijn rekening moeten worden geschoven. Merkwaardigerwijs zijn al deze brandjes geen van alle hebben zij een omvang van eenige beteekenis gekregen, dan'k zij het snelle ingrijpen van dc brandweer op bovenverdiepingen uit gebroken. Zoo was er om goed vier uur brand in de Baan, om kwart, over vier aan den Schiedams eken Singel, om kwart voor vijf aan de Zalrnhaven en tegen half zes aan dc Korte Hoogstraat. De tweede brand was al heel verdacht. Kantoorpersoneel heeft duidelijk gehoord, dat iemand haas tig de trap afliep. Vlak daarna is de brand ontdekt, welke op drie plaatsen tegelijk was uitgebroken. De politie heeft eenige papierresten in beslag genomen. Verdacht ziektegeval in het kamp te Waalsdorp. In het kamp te Waalsdorp werd een eenigszins verdacht ziektegeval waargeno men bij een der dienstplichtigen van de stormschool. Daar men met de mogelijk heid rekening wilde houden, dat het hier een geval van nekkramp betrof, heeft men den patiënt in quarantaine gesteld, terwijl zijn barakgenoot en ook eenige dagen niet buiten mochten komen. Daar de grenadiers en jagers buiten dit geval staan, bestaat er geen grond voor het gerucht' dat de a.s. feesten dezer regimenten begin Juli zou den moeten worden uitgesteld, terwijl de autoriteiten in het militaire kamp er lang niet zeker van zijn, dat men hier met de gevreesde ziekte te doen heeft. Zaansche relletjes te Amersfoort. Lang te voren waren de gemoederen door opgeschroefde en ophitsende pam fletten, rondgestuurd door liet Plaatselijk Arbeiders Secretariaat, in beweging ge bracht. Zaterdagmiddag kwam de trein uit Zaandam precies op lijd aan, 10.39 uur. Het stationsplein was door de politie ge heel afgezet en zag zwart van nieuwsgie rigen. Dc werkwilligen uit Bunschoten en Spakenburg kwamen uit het station en stapten, onder geleide van marechaussees, in de gereedstaande autobussen, die hen naar hun woonplaats zouden vervoeren. Nauwelijks echter waren de bussen in be weging of daar begon het lieve leven! Steenen vlogen bij bosjes door de lucht en vernielden de ruilen der bussen. Dadelijk stopte een der wagens en een marechaus see steeg uit om ruim baan te maken. Ze kere van P. kreeg een klap met de sabel en maakte zich hierdoor zoo driftig, dat hij met de bloote vuist een der ruiten in sloeg. Een andere marechaussee zag dit en greep den man vast. Maar nu kwamen meerdere mannen aanloopen om v. P- tc ontzetten. De marechaussee scheen echter stevige vingers te hebben, althans, het ge lukte hen niet den man te bevrijden. In middels werd door de politie en ma-ré- chaussee's den sabel getrokken en ge sommeerd door te loopen. Menigeen moest zijn wederspanningheid met een flinken sabelklap bekoopen. Met nog eenige heet hoofden werd v. P. naar het Politiebureau vervoerd, waar hij bekende, het feit ge pleegd tc hebben. Nu bleek weer, zooals zoovele mailen, dat hij totaal niets met het geval had uit te staan. Uit nieuwsgierig heid was hij gaan kijken en had een klap gekregen. „Msb." Belhamels. Gisteravond omstreeks negen uur is een gezelschap wielrijders, die van een uitstapje terugkeerden onder de gemeente Gronin gen lastig gevallen door een troepje bel hamels, die hen noodzaakten af te stap pen en hen mishandelden met messen, harken en schoppen. De wielrijders vlucht ten een boerderij binnen, doch werden ook hier achtervolgd en opnieuw mishandeld. De telefonisch ontboden politie heeft 4 der belhamels gearresteerd en naar Groningen overgebracht. Ir. braak. Zaterdagnacht is ingebroken in .den win kel van de firma De G. aan den Bergweg te Rotterdam. De dieven zijn vermoedelijk met behulp van valsche sleutels binnenge komen. Uit den winkel hebben zij reepen chocolade gestolen. Daarna hebben zij aan de achterzijde een deur geforceerd, waardoor zij op een plaatsje kwamen. Door over een schutting te klimmen, kon den zij komen op een erf achter den win kel van W. aan do Zwart Janstraat. Daar hebben zij aan de achterzijde een raam opengeschoven. Uit de toonbanklade heb ben zij een bedrag van 45 gestolen. Voorts is uit den winkel een partij bon bons gestolen. De politie stelt een onder zoek in. Een brutale diefstal en een handige landbouwer. Op de boerderij van den landbouwer v. W. aan den Schipluidensehen weg te Schipluiden, werd des nat hts een paard en wagen gestolen. Het paard, dat in den stal stond .werd voor den wagen gespannen, en de dief reed rustig het erf af. De landbouwer deed des anderen daags van den diefstal aangifte bij de politie, doch toog zelf ook in Rotterdam op onder zoek uit. Daar kwam hij tot de ontdekking dat zijn paard in enkele uren tijtls reeds van vier eigenaren was verwisseld, en het laatste uur van het dier bijna geslagen was, daar het op weg was naar het abat toir. De landbouwer kon het dier dus juist van den dood redden. De wagens en het tuig had de dief niet zoo snel kunnen ver- koopen, en dit werd op de markt aange troffen. De dief had echter waarschijnlijk lont geroken, doch de politie heeft voldoende aanwijzingen verkregen, om bem op te spo ren. 101-jarige overleden. Te Kloosterzande is de oudste inwoner van Zeeland overleden. Op 23 Juni was hij 101 jaar geworden. BUÏTENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Pleiziertrein op een stootblok gereden. 3 5 Gewonden. Een pleiziertrein op weg van Huil naar Liverpool reed op laatstgenoemd station op een stootblok in, waardoor 35 personen wer den gewond. Slechts 2 reizigers waren er ernstig aan toe en moesten in het zieken huis worden opgenomen. Toen de feestgangers naar huis gingen Auto op menigte ingereden. Zaterdagavond is te Ochsenfurth een ern stig auto-ongeluk gebeurd doordat na een feest van de vrijwillige hulp bij ongelukken, toen de feestgangers huiswaarts keerden een oude auto van den geneeskundigen dienst, die achter den stoet reed, op een vrij steile helling plotseling een defect aan de remmen vertoonde, zoodat de wagen met groote snelheid op de menigte inreed. Twee personen werden gedood; 8 zwaar gewond, waarvan één 7.00 zwaar, dat voor zijn leven wordt gevreesd. Zeven personen werden licht gekwetst. Drie meisjes onder eeri vrachtauto. Twee harer gedood. Te Oudenaarde werden drie meisjes door een vrachtauto overreden. Twee van hen werden gedood, terwijl het derde zwaar gewond werd. Bij wetenschappelijke proefneming apparaat ontploft. Een doode; een ander zwaar g e w o 11 d. Zaterdag is te Duisburg bij een proef neming tot het vloeibaar maken van steen kool een apparaat ontploft, waardoor een persoon werd gedood en een ingenineur zwaar gewond werd. Door de geweldige luchtdruk werd het vertrek, waarin de proeven genomen wer den. geheel verwoest en werd het dak van het huis weggeslagen. Vleeschvergiftiging. Vrijdag zijn in de Oostzeebadplaats Horst een vijftigtal personen, onder wie badgas ten,' ziek geworden, hetgeen gepaard ging met vergiftigingsverschijnselen, vermoede lijk van vleeseh. Dit zou door een slagerij te Treptow aan de Rega zijn geleverd. Er bestaat geen levensgevaar voor de zieken. Er is een onderzoek ingesteld. Waanzinnige vader doodt zijn dochter en zichzelf. De bakker Banschback te Waldhausen heeft in een vlaag van vervolgingswaanzin zijn 27-jarige dochter met een bijl doodge slagen en daarna zichzelf doodgeschoten. Tusschen vader en dochter had nimmer het geringste geschil bestaan. De ongelukkige vertoonde al langer tee kenen van geestesziekte. Groote overstroomingen in Bulgarije Negen menschen verdronken. In verschillende plaatsen in Bulgarije zijn door onweer en stormen groote over stroomingen veroorzaakt, die met name in het dorp Dragoirowo Swiohtow een ge weldigen omvang hebben aangenomen. Er zijn negen menschen verdronken, waaron der twee vrouwen. De schade aan den oogst in de overstroomde gebieden wordt op ver scheidene honderden millioenen geraamd. Noodweer boven Bulgarije. Volgens een bericht uit Sofia heeft Vrij dag boven geheel Bulgarije een hevig nood weer gewoed. In enkele deelen van het land heeft de hagel ontzaglijke schade aan gericht. In Zuidelijk Bulgarije en vooral in het centrum van de rozenkweekerijen heeft het noodweer rampzalige gevolgen gehad. Winter in Duitschland. Vrijdagmorgen werd van den Schnee- koppe (Silezië) twee graden koude en een centimeter sneeuw gemeld. Ook in de afgeloopen dagen heeft het jn het Reuzengebergte herhaaldelijk ge sneeuwd bij temperaturen van onder en om nul graden. Een vast sneeuwdek op de Sehneekoppe in den zomer is een zeer zeldzaam ver schijnsel. RUSSISCHE TOESTANDEN. Wegloopen|:!e bestuurders. De sovjetpers maakt melding van berich ten uit het Wolgagebied over voortduren de wisseling van voorzitters en secretaris sen van de pas gekozen dorpsraden. In een enkel district zijn in korten t ijd tien voor zitters en vijftien secretarissen afgetreden. De arme boeren, die gekozen waren, beroe pen zich bij hun weigering op dc ingewik keldheid van het ambt, hun ongeletterd heid en. Ook schijnt dikwijls hun ongezind heid om de „klasselijn"' in het dorp door te voeren den doorslag te geven. Corruptie. Tn de Moskousche centrale van de Sojoes Chleb, de graanhandelstrust, is een corrup tieschandaal ontdekt. Vooraanstaande ambtenaren hebben aanzienlijke verduiste ringen gepleegd. Leden van de communis tische partij komen daarbij in de eerste plaats. Zij genoten voorschotten, soms tot 2000 roebel toe, die tenslotte niet terugbe taald. maar eenvoudig afgeschreven wer den. Een lid van de directie liet een villa bouwen, waarvoor hij de middelen verkreeg door druk op zijn ondergeschikten. Van den beginne af had het nepotisme in deze omgeving hoogtij gevierd: vrouwen, broers, zucters, nichten en verdere verwanten vonden er baantjes. Geisoleerde- pogingen cm hierin verandering t.e brengen leden tel kens schipbreuk, maar nu zal de leiding ge heel georganiseerd worden. Te Astrachan begint eerstdaags een pro ces tegen 68 personen, die behoord hebben tot een baard van corruptie in de staats- visscherijen in de Kaspische zee. Onder hen bevinden zich 36 sovjet-ambtenaren, de an deren zijn vischhandelaren. visscherijonder- nfmers. De aanklacht luidt: economische contra-revolutie en bedreigt dus de ergst schuldigen met de doodstraf. Om student te yyorclen. De sovjet-regeering heeft aan de hooge- scholen voorgeschreven allen, die student willen worden, een stuk te laten teekenen. waarin zij verklaren, dat hun ouders geen bourgeois zijn. noch tot de ,,niet-werkende elementen" behooren. Zooals bekend, wer den kinderen van bourgeois, gewezen land- heeren, enz. uit de hoogescholen geweerd. Tot nu toe stelde de overheid zich tevre den met een mondelinge verklaring van den cand id a a t- studen t, dat hij niet tot de pa ria's der sovjet-samenleving (de bour geoisie, enz.) behoorde. Het gebeurde ech ter vaak, dat jongelui, die het ongeluk heb ben, een bourgeois, een edelman, een ge wezen rijksambtenaar, een priester, enz. tot vader tc hebben, dat eenvoudig verzwe gen. Daarom wordt nu de nieuwe regeling ingevoerd. Wie het stuk teekent, terwijl hij (of zij) wel tot de bourgeoisie behoort, zal gerechtelijk worden vervolgd, aldus de ..Krasnaja Gazeta". 35.000 klachten. Hoe slecht het sovjet-apparaat werkt, zien wij uit het volgende geval. De klach ten over de plaatselijke sovjet-bureaux en rijksinstellingen werden zoo luid, dat de Rijks-Inspectie zich gedwongen zag den Augias-stal eens te reinigen. De revisie- commissies reizen door het land en stellen overal een onderzoek naar de toestanden in de rijksbtireaux in. Naar de ..Krasnaja Gazeta" mededeelt, heeft de revisie-com missie alleen te Kiejew in een paar weken ruim 35.000 klachten ontvangen over de slechte behartiging door de ambtenaren van hun taak, de grove bejegening van ar beiders in de rijksbureaux. enz. Kiejew is slechts één der steden van middelbare grootte van de Sovjet-Unie. Byrd's Zuidpool-expeditie. De Poolnacht begonnen; het werk gestaakt. De Zuid-Pool-expeditie van commandant Byrd heeft haar werkzaamheden moeten slaken, daar de poolnacht begonnen is. Byrd meldt in zijn rapport over zijn vlieg- expeditie, dat hij groote uitgestrektheden onbekend land heeft ontdekt. Een overvloeiende schatkist. De Nizam van Hyderabad, de rijkste in- landsche vorst van Brksch-Indiö, heeft last gegeven 9 millioen gulden die renteloos in zijn eigen schatkamer liggen, bij de Rijks bank van Indië op deposito te zetten. De som, bestaat geheel uit gouden en zilve ren munten en daarom zal eiken dag slechts een twintigste deel overgebracht kunnen worden. Als reden wordt opgegeven dat het geld in zijn schatkist zich te sterk had opgehoopt om behoorlijk gecontroleerd te kunnen worden, maar misschien heeft hij ook inge zien dat het dwaas is zooveel geld rente loos te bewaren. Uitbrejjdir.g van de treintelefoon in Duitschland. Het gebied, waarmede men door de trein telefoon, die bij wijze van proef op het tra ject BerlijnHamburg werd ingevoerd, spreken kan, is belangrijk uitgebreid. Ter wijl men tot nu toe slechts vanuit enkele langs de lijn gelegen plaatsen met den rij denden trein spreken kon, zijn thans ge sprekken met den rijdenden .trein van en naar alle plaatsen in Duitschland toegela ten. Landverhuizing uit Hongarije. In de laatste zeven jaren zijn uit Hon garije jaarlijks 5000 personen geëmigreerd, waarvan het grootste deel naar Zuid-Ame- rika. I11 den laatsten tijd heeft zich ook een sterke emigratie naar Frankrijk cn Bel- gie ontwikkeld. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Het schuurtje .bij het kerkhof. De uitbreiding der school te Hoog- made te royaal gevonden. De malerij „Ceres" verdwijnt. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig zijn alle leden, behalve de heer Noordam, die met kennisgeving afwezig is. Nadat de vergadering met gebed is ge opend, wijst de voorzitter op het feit, dat de heer Lie verse dezer dagen twintig jaren deel dezer vergadering uitmaakt. Op 29 Juni toch werd de heer Lieverse als raads lid gekozen. Spreker wcuseht hem daar mede geluk en hoopt dat de heer Lie verse nog vele jaren niet opgewektheid en toewijding zijne krachten aan de gemeen schap zal geven. Nadat alle leden den heer Lieverse hebben gel likge w enscht, worden de notulen der vorige vergadering vastgesteld. De heer De Vette informeert of het door Vcrzaal gebouwde schuurtje voldoet aan de bepalingen door den Raad vastgesteld. De voorz. zegt dat B. en W. terzake reeds het rapport van den gemeente-opzichter hebben verzocht. Blijkens dat rapport vol doet het gebouwtje inderdaad niet aan de gestelde bepalingen. Burgemeester en wet houders zullen terzake den gemeente-op zichter opdragen de noodigc maatregelen te nemen; Ingekomen is ccne dankbetuiging van mej. B. A. van der Laan voor verleende sa laris verhooging. Medegedeeld wordt dat Ged. Staten hebben goedgekeurd de raads besluiten van 29 April lot verhuring van een gedeelte grond aan C. de Jeu en tot wijziging der be,otirgen voor de jaren 3928 en 3929. Dhcer van Ruiten infor meert naar het lstip van eindiging der liuurovercenkomsaie! de Jeu. Spreker doet dit opdat e volgend huurder de grond op zoodari tijdstip kan aanvaar den. dat deze no Jew er let kan worden. Medegedeeld wit voorts dat Burge meester en Wcthcers op 18 dezer de kas en boeken bij demtvanger hebben opge- I nomen en als steciin orde bevonden. Het 1 beredeneerd versla>ver den toestand der I gemeente over hettar 1928 zal den le- I den ter kennisnamiworden toegezonden. Vervolgens komt toprake het verzoek der gymnastiekvercjging „Olympia" tot tijdelijke ontheffingen huurbetaling voor het gemeentelijk vicnigingslokaal. Deze nuttige vereeniging lft een tekort aan lo den en financiën eniopt door een tijde lijke hulpverleen; g verder te kunnen werken. B. en W. sjen voor ©ene vrij stelling voor drie maden te verleenen. De heer van Ruiten cent, dat door de weinige voort va rend he van den Raad, die steeds de inrichting v een gymnastieklo kaal uitstelt de belanglling wel moet da len. Spreker verheugt -h daarom in dit voorstel. Zonder lio-telijke stemming wordt conform beslotev Aan B. cn W. word jen blanco oredie t verleend tot aan schaf fi van vier brand zeilen en twee lantaarn voor de brandt Aveer te Hoogmade. verzoekschrift dor erven Bloemberg totrmulatie der vor dering van de gemeentop avijlen Jacob Bloemberg Avordt na geijne vergadering afgewezen. Het bestuur der R.-Kchool te Hoog made heeft een crediet •zocht tot het bebouwen van een kla-sseraal aan die school. Na breedvoerige ".lichting door den voorzitter, vraagt de-?er do Vette of deze uitbreiding wel nojg is. De heer Tondu meent evenzeer datan de wette lijke verplichting niet kahvorden tekort gedaan doch dat alle meeree kosten niet zijn te verantwoorden. Spier kan zich dan ook met genoegen vereigen met het voorstel van B. en W. tot t geven van een crediet van ten hoogst vijf duizend gulden. Ook dc heer van Da is die mee ning toegedaan, het ingediendplan is zeer mooi maar overtreft verre deoodzakelijke uitgaven. Hel voorstel van B.n W. wordt zonder hoofdelijke stemming angenomen. Yervolgèns komt aan de orden et verzoek der Ohr. H.B.S. te Alphen a den Rijn tot toekenning eener bijdrage.Waar zich de omstandigheden sedert hetorige jaar niet wijzigden e-n de Raad zieto en mot het voorstel van B. en W. heelvereenigd, stellen B. en W. voor de toelag^ndermaal te verleenen. De heer Tondu pet zich, evenals het vorige jaar, tegen eze niet verplichte uitgave verzetten. Spreker meent dat het geenszins onbillijas 't ver zoek af te wijzen. Dc hecren Bootq, v. Dam Avijzen er echter op. dat wannet deze II. B. S. eeue gemeentelijke inricjng ge- Aveesfc ware, de plicht tot betafc wette lijk vast zoude staan. Op bil lij kadsgr ou den stellen zij zich op het stamunt dat de bijdrage moet ayorden verteen Zonder hoofdelijke stemming wordt aldi beslo ten, nadat de heer Tondu aa-nekoning van legen gestemd te worden geat, heeft verzocht. Het voorstel tot wijziging en af- en overschrijving op dc begrooting. 19, wordt aangenomen nadat de voorZ. de «jfers op iverzoele van den heer Tondu nad heeft toegelicht. De rekening over hefcdienst- jaar 1927 Avordt opnieuw vastgestjd om dat Ged. Stalen eenige technischejpmer- kingen hebben gemaakt. Bij de rondvraag informeert de eer v. Ruiten naar de verbetering van di weg in het Zuid-einde cn de verlichting in den Batenweg. De voorzitter merkt op,lat de verbetering in het Zuideinde vertrrgd is doordat allereerst toestemming tot dem ping van eenige gedeelten sloot moest worden verkregen, dat daarna de Sjipper met denipingsmateriaal moest kómi en dat nu het wachten was op dë bedding, Avaartoe de raad besloten heeft. Zo-spoe dig mogelijk wordt het werk a an gein gen. De verlichting van den Batenweg z( ge reed zijn zoodra ook de andere ver.lhting wordt ontstoken. De heer Tondu kd de zelfde vragen en informeert tevens ,f heb gerucht Avaairheid be\at dat de ialerij Ceres" verdwijnt. Spreker acht di| een, zeer groot verlies voor de gemeerd De voorzitter moet zeer tot zijn spijt hamen dat het gerucht juist is. Spreker heet nog getracht don heer Chardon tot wi[iging Aran zijn plannen te brengen doch 'eA'er- geefs. Ook de heer Boot acht het ^rtrek van de ..Ceres" een ramp voor de geneen- te, spreker hoeft ook nog getracht eene andere oplossing te Aunden. maar isdaar- in niet geslaagd. Nadat nog verscheidene leden hune te leurstelling over dit vertrek hebben geuit, informeert de heer van Dam naar da toe stand van den Woubrugschenweg terhoog te van de fabriek van den heer Be. De toestand is daar levensgevaarlijk e: het verkeer wordt ernstig gestremd. Sirelcer hoopt dat B. en W. maatregelen t-rzake zullen nemen. De voorz. beaamt dat <e toe stand ter plaatse A'eol te wenschen over laat. B. en W. hebben den heer Bos al ge schreven en verzocht te Avillen meledee- len op Avelke wijze de heer Bos ziel voor stelt afdoende maatregelen te treffer. Door de concessiebepalingen zal het altijd moge lijk zijn den heer Bos te dwingen ïatuur- lijk, maar spreker verwacht dat ode zon- der die drastische maatregelen de toestand Avel te verbeteren zal zijn. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. ALKEMADE. G e b o r e 11: Cornelia Petronclla, d. vaa H P. Duivenvoorde en A. M, van dor Geest. Nicolaas Gerardus, z. van H. Koot en W. A. van Haestregt. Gerarda Elisa beth Theresia, d. van A. H. Wesselman en A. M. de Koning. Ondertrouwd: Th. van Leeuwen jm. 29 j. en H. Daleman jd. 22 j. Getrouwd: J. J. van Veen Aved. 5S j. en B. J. RodeAvijk wed. 53 j. J. G. Meijer jm. 21 j. en C. Daleman jd. 20 j. P. J. de Jong jm. 24 j. en A. A. van der Wereld jd. 23 j.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6