Ned. Oost-Indië Nederl. West-Indië UIT DE OMGEVING Goudsche Propaganda-Meeting SPORT EN WEDSTRIJDEN Onaangenaam avontuur. Z e s-e n-d ertig uur in doods- gevaar. Uit Genève wordt aan de „Crt." gemeld: Een Nederlandsch toerist, die in Grindel- wald logeerde, heeft in de afgeloopen week met zijn echtgenoot© verscheidene onaan gename uren op een bergtop doorgebracht. Bij Tiet bloemenplukken waren zij afge dwaald en plotseling gleden zij van den weg af en vielen langs de berghelling naar beneden. Hun val werd gestuit door eenige struiken op een vooruitstekende rots boven een 100 meter diepen afgrond. Zij konden zich aan de struiken vastklemmen, doch verder dalen of naar boven klimmen was volkomen onmogelijk. Gedurende 36 uur zijn de beide Nederlanders in deze hache lijke positie gebleven, zonder voedsel of drinken. Zij konden niet gaan zitten en moesten zich voortdurend vasthouden aan de struiken. De plaats, waar het ongeval was gebeurd, is zeer eenzaam en er pas seerde niemand, die op het hulpgeroep kon toesnellen en den heer en de dame redden. Gedurende den nacht hadden de Neder landers zeer van de koude te lijden en zij waren zoo uitgeput, dat zij op het punt stonden zich in den afgrond te laten val len. Inmiddels had de hotelier echter cenigè gidsen opgedragen een onderzoek in te stel len en daar hij ongeveer wist, waarheen de wandeling van zijn gasten was gegaan, slaagde de hulpexpeditie er na eenig zoeken in, de vermisten te ontdekken. Gidsen daal den met touwen naar de Nederlanders af en brachten hen naar boven, waarna, zij in uitgeputten, doch niet hopeloozcn toestand naar het hotel konden worden gebracht. Nieuwe duurvlucht-pogingen. Levensgeva.arlijke methoden. Het duurvliegen met benzine-innemen ge durende de vlucht van uit een ander vlieg tuig, waarvan het wereldrecord thans op 172 uren staat, dreigt tut excessen te lei den. Thans bereiden de Amerikaansche vliegers Warner en Abbott een ononderbro ken vlucht van anderhalf a twee weken voor, waarbij het recordvliegtuig geduren de het vliegen niet alleen van bedrijfsstof doch" ook van een „verschen bestuurder" zal worden voorzien. Deze zal zich uit het voe- dingsvliegtuig langs de benzine-slurf in het recordvlicgtuig laten glijden, terwijl de vlie ger dien hij vervangt, per parachute naar de aarde zal afdalen. Het valt te betwijfelen of de internatio nale luchtvaarGfederarie, een op een der gelijke wijze vastgesteld record officieel zal erkennen. Twee marechaussees op Atjeh door collega gewond. Wraakneming in het spel? Anetta seint uit Bandoeng: Het legerbe stuur kreeg telegrafisch bericht uit Atjeh, volgens hetwelk te Lamië. Atjehs West kust twee Javaansche marechaussees door een van hun collega's, die op wacht stond, door schoten uit diens karabijn zwaar gewond werden. Gemeld werd voorts, dat men waarschijnlijk acht, dat het hier een wraakneming golcl in verband niet liefdes geschiedenissen. Aardschokken gevoeld te Malang. Aneta meldt uit Mala-ng: In den afge loopen nacht te kwart voor twee werden alhier twee hevige aardschokken gevoeld. De richting was Oost-West. „KORTENAER" TE WILLEMSTAD aangekomen. Volgens een bij het departement van De fensie ingekomen telegram is Hr. Ms. torpe dojager „Kortcnaer" in den nacht van 20 op 21 Juni voor Cura©ao aangekomen, heeft voor de haven gekruist en is des ochtends zes uur de haven van Willemstad binnen- geloopen. WASSENAAR. Propaganda-meeting. Op het open veld achter het Patronaats gebouw kerd Zondagmiddag oen meeting gehouden, belegd door de besturen van de R. K. Kiesvereeniging en de Katholieke Garde. De opkomst was vrij goed. Nadat het muziekcorps van het Patro naat enkele nummers had laten hooren, betrad de voorzitter van de Kiesvereeni ging, de heer P. M. Wesseling, het spreek gestoelte. Spreker heette allen van harte welkom en was verheugd, dat zoovelen aan de uit- nooddging hadden gevolg gegeven. Hij hoopte, dat allen aan de sprekers volle aandacht zouden schenken. Daarop werd het woord verleend aan den heer W. Mooiman, lid der Prov. Staten van Zuid- Holland en van den gemeenteraad van 's-Gravenhage. Spreker ving aan met te zeggen, dat hij zich ©enigszins verlegen gevoelde hier op te treden, nu voor enkele dagen Pater Borromaeus, een onzer groot© voorvechters voor de kiezers was opgetreden. Toch wil de hij trachten den aanwezigen duidelijk te maken, hoe zij op 3 Juli a.s. moeten stemmen. Natuurlijk op nummer 1 van lijst 6, op A. C. A. van Vuuren, een bekend politicus, een waardig trekpaard, bekend met de Katholieke belangen. Spreker be antwoordde vervolgens de vraag, waarom de Katholieken op de mannen van de Er zou geen beter plek te vinden zijn tot het houden van een propaganda-mee ting voor onze goede Roomsche zaak dan in Gouda, de tweede hoofdstad van de Kamerkieskring Leiden, gisteren was uit gekozen: een terrein achter het nieuw-go- bouwde Katholieke ziekenhuis. Is er doeltreffender en steviger inslaan- de reclame-raiddel denkbaar, dan een kloek modern ziekenhuis (of juister: zie- kenpaleis), dal straks onder zijn dak een toonbeeld zal worden van em opofferende naastenliefde, zooals eigenlijk alleen in Christus' Kerk gevonden wordt» Een van die ziekenhuizen, die onze roem en onze glorie zijn, eerder nog dan alle andere prachtige en nuttige instelingen en maatre gelen door óns in óns land in het leven geroepen. Zulk een steenen propaganda slaat misschien zelfs dieper in dan het vurige woord der beide sprekers, mr, J. C. J. D. Kropman en kapelaan W. C. C. M. v. Alphen, hoewel ontegenzeggelijk zij door hun krachtige speeches de harten warm tot bijna heet gestoofd hebben. Het was ook het rechte weer, om de dommelende kiezers en kiezeressen wak ker te roepen en uit hun tent te lokken. Een frissche bries waaide over de weiden, zoo'n bries, die tot in de mufste hoekjes doordringt en de lauwste menschen leven inblaast. Alles wat Roomsch heette in Gouda was uitgestroomd naar het terrein der betooging, en alles wat niet-ïtoomsch was, moest nolens volens wandelend langs de singels en de straten, getuige zijn en nota nemen van hel opgewekte po litieke leven onzer Goudsche .,p. g." Het was dus een uitgelezen plek op een uitgelezen dag met uitgelezen sprekers voor een uitgelezen' publiek en zoo is deze meeting één groot succes geworden. Als eenige betreurenswaardige feit moest wor den medegedeeld, dat de deken van Gouda, de hoogeerw. heer P. H. Wijtenburg door ziekte de betooging niet kon bijwonen, maar zijn plaats werd krachtig ingenomen door pater P. J. A. de Graaf, pastoor der St.-Josephkerk, die met een openingswoord als hamerslagen onmiddellijk de belang stelling der duizenden-tellende menigte naar het spreekgestoelte trok. De eerste redenaar, die na het openings woord van Pastoor de Graaf, zijn welspre kendheid ten toon spreidde was mr. Krop man, een Gouwenaar van geboorte. Deze spreker betoogde kalm en zakelijk, hoe noodig het is op de Katholieke lijst te stemmen, is 't niet uit sympathie voor de goedo zaak, laat het dan zijn uit eigenbe lang. Wij zijn. door het noeste zwoegen onzer voorouders, thans een vrij Katholiek volk, maar onze positie blijft 6teeds in ge vaar door velerlei anti-papistische geheime stroomingen, zooals zoo klaar en duidelijk is gebleken bij de samenstelling van den Badio-raad en de opheffing van het ge zantschap. Ook is er een streven gaande de Katholiek-sociale, wetgeving stop te zetten, wat zeer te betreuren zou zijn. want al is er veel bereikt toch nog lang niet voldoende. De waardeering voor de arbeid moet grooter worden, en de arbei- deTstand zelve moet hooger worden opge werkt. De werkloozenv.org dient beter ge regeld, en een warm pleidooi hield mr. Kropman voor bedrijsorganisatie en mede zeggenschap en de bescherming van het groote gezin. De missie-vrijheid en het Christelijke huwelijk, dat tegen laffe aan vallen beveiligd moet wprden, vonden in hem een uitstekend advocaat. De spreker besloot met zijn gehoor op te wekken No. 1 van lijst 8 te stemmen een opwekking, die, na al de achten, welke met dikke let ters", op de eerste pagina van ons Wad heb- ben geprijkt, voor onze lezers bijna over bodig klinkt. De tweede spreker, kapelaan va»n 'Al phen, was minder beloogend, doch meer enthousiast. Zijn woorden vonkten door de lucht en de tusschcntijdschc applausjes eerst wat schuchter en flauw groeiden onder zijn bezielend woord aan tot een eenparige manifastatie. Kapelaan van AJphen begroette zijn ge hoor als Katholieken-zonder-meer. Geen onderscheid jn arbeider of patroon, maar aan allen de hoogste eeretitel: Katholiek. Onverzettelijk, zeide spr., moeten wij zijn in onze - eischen, even onverzettelijk als de fundamenten van het St.-Josephpa- viljoenVoor wie zouden wij uit den weg moeten gaan Ons politek stelsel is het oudste en tegelijk het jongste van alle stel- stelsde eeuwen hebben het gebouwd, de eeuwen hebben het beproefd de grootste geleerden hebben aan zijn vervolmaking gearbeid. Over honderd jaar zal het Libe ralisme ten grave zijn gedragen en het So cialisme op sterven liggen, maar ons sys teem belicerseht de eeuwen. Als de socialis ten zitten te 'hengelen naar samenwerking, dan is onze waardeering van hun stelsel niet groot en van samenwerking kan niets komen tenzij in het alleruiterste geval, dat 's lands belang ©en tijdelijk samengaan zou eischen. De klove rood-zwart is echter te diep; de H. Kerk wordt dag aan dag door de „vuilspuiters" van ..Het Volk" te diep beleedigd en gehoond. Eu als onze leidende politci toch tot samenwerking zouden overgaan, zou ons Roomsche volk zich als één man daartegen verzetten; ons eergevoel zou het niet dulden. Kapelaan van Alphen toonde vervolgens aan. dat de moderne beschaving geworteld is in het Katholicisme; wat nog edel is en schoon in onze hedendaagsche ideeën stamt af van het Katholicisme. De nobelste leu zen zijn in den grond Christelijke ideeën. Onze strijd is een strijd voor het behoud van de Christelijke cultuur. Bij het stem men hebt gij uzelf slechts af te vragen: hoe red ik de Christelijke boschaving in mijn vaderland. Liep de linkerzijde van de Kamer niet te hoop, toen dc Minister van Justitie weigerde dc statuten van den Neo- Malthusiaanschen Bond goed te kouren? Bedenkt, dat gij zijt de bewakers van de Christelijke beschaving. Welaan dan, be sloot spr., vooruit in den naam van Chris tus en vóór Christus Nadat Pastoor de Graaf de sprekers dank had gebracht, werd „sluiten van het gelid" en „marschgecommandeerd en als één groot leger trokken de demonstran ten Gouda binnen. Veel vaandels, ook uit dorpen in de omgeving en doeken met ver kiezingsleuzen werden in de stoet mcegedra gen. Drie muziekkorpsen zorgden, dat de stap erin bleef en het was een gezicht, waarop het oude Sparta jaloersch zou wor den. onze mannen en vrouwen in marsch- tempo te zien aanrukken achter hun kleu rige vaadels. gevolgd door groepen sportie ve jongelui in witte truien en zwarte broekjes en daarachter een compagnie jongedames, allen gelijkelijk uitgedost met een taschj© en een tom-pouce. Zij op haar beurt werden op de voet gevolgd door een muziekkorps, met bolgeblazen wangen een „Strijdlied" spelend, waarna in lange stoet zich weer mannen en vrouwen, jongeman nen en jongedames vertoonden. De demonstranten trokken, onder veel bekijks, den Kleiweg op naar de Groote Markt, waar zij zich verloren in het laby rinth van grachten en stegen, waaraan het pijpen-metropooltje zoo rijk is. Toen de geheel e stad was rondgewandeld, de fanfare moegeblazen en de betoogers moegewandeld waren, verzamelden allen zich in de,Lieve Vrouwenkerk aan den Kleiweg, waar een plechtig Lof werd ge houden en Pastoor de Graef met 'n krach tige toespraak de meeting sloot. B. K. Staatspartij moeten stemmen. Eer stens, om onze Katholieke beginselen te verdedigen. Spreker werkte uit, dat wij dit niet aan anderen en met name niet aan de S.D.A.P. kunnen overlaten, die hier, in tegenstelling met de Labourpartij in Engeland, tegen de godsdienst is. En- op de tweede plaats, omdat de Katholie ken van een Christelijke regeering het meest te verwacht hebben, vooral op sociaal terrein. In dit verband wees spr. erop, dat. bet tegenwoordig intermezzo- kabinet slechts één groot sociaal werk had tot stand gebracht, n.l. de Ziektewet, terwijl het kabinet Ruys-Aalberse tal van sociale verbeteringen had weten te ver krijgen. Men denke aan de Invaliditeits wet, de groote zorg voor de Volkshuis vesting, de Werkloosheidsbestrijding, de Volksgezondheid. In totaal werd door de Ohr. regeering daarvoor 1 milliard, 88 millioen gulden uitgegeven. Bovendien werd de belastingdruk dragelijker ge maakt. Spreker hoopte daarom, dat allen hun kracht zouden inspannen, om een einde te maken aan dit intermezzo-kabi net. Evenwel wees spr. eirop, dat de an dere partijen, die met ons zouden willen samenwerken, om weer een Chr. regeering te vormen, niet 'moeten raeer/u met het lokaas van herstel van het gezantschap bij den Paus ons te kunnen lijmen. Ten slotte wees spr. op het optreden van de anti-papisten, die er met man en macht op uit zijn, om ons terug te dringen. Hij wekte oen ieder op om in deze laat ste dagen propaganda te maken voor de Katholieke lijst en hoopte, dat in Wasse naar niemand zou achterblijven. laad Applaus. De voorzitter dankte den heer Mooiman voor het gesprokene. Hij wees er op, dat men het trekpaard Van Vuuron gisteren in een grooten optocht reeds had rond gedragen en deelde mede, dat iets derge lijks op Maandag 1 Juli zou worden her haald, waarvoor hij aller medewerking in riep. Ook deed spreker een beroep op de portemonnaie der aanwezigen tot stijving der kosten. Tenslotte vroeg hij alle mede werkers Woensdagavond in het Patro naategebouw bijeen te komen ter verdee ling van de resteerende werkzaamheden, vooral op den 3en Juli. Tijdens de pauze, welke nu intrad, werd ijverig met vlugschriften gecolporteerd en hield de muziek de aanwezigen aangenaam bezig. Na de pauze verkreeg de voorzitter van de Katholieke Garde uit Den Haag, de hoer II. Chr. Jansen, liet woord. Spreker begon zijn rede met te wijzen op de inspanning, welke de S.D.A.P. aan wendt. Men wil er op of er onder. En op de lauwheid van de Katholieken. Toch moeten ook wij ons uiterste best doen, om onze Katholieke Staatspartij te laten op de hoogte, waarop zij staat. Spreker wees er op, dat de tijd nog niet zoo lang voorbij is, waarop de partij werd opgericht. En wat is er niet gedaan. Denk slechts aan de opvoeding van het kind. Vervolgens toonde spreker aan, dat ver schillende andere partijen er op uit zijn, om onze partij afbreuk te doen. Ziet maar naar de pa-rtij-Lingbeek, de partij-Kersten en de Chr. Hist. Unie, wiens leider, dr. Schokking, deze week nog verklaarde, dat hij, als de S.D.A.P. in ons land werkte als do Labourpartij in Engeland, liever met de S.D.A.P. zou samenwerken dan met de R. K. Staatspartij. Het is dus wel zaak, om te zorgen, dat onze partij zoo sterk mogelijk is. Dan toonde spreker aan, dat er ook alle roden is voor ons en dat wij den plicht hebben^ om voor onze partij te werken, gelet op hetgeen in hot verle den is geschied. Spr. wijst dan verder op het. steeds grooter wordend gevaar van de S.D.A.P. en het immer bruter optreden van het Communisme. Een aantal van de pro grampunten van do R. K. Staatspartij log de spreker vervolgens op klare wijze uit. Met een opwekking, om te stemmen op nummer 1 van lijst 8 beëindigde spreker zijn rede. Nadat het applaus was geëindigd, bracht de voorzitter <ien heer Jansen dank voor diens rede en sloot, na allen opge wekt te hebben, om hun plicht te doen, deze goed geslaagde, meeting. Mazelen. Onder de leerlingen van 'de 2e klasse der openbaro school aam de Zijllaan komt marelen voor en wel in die mate, dat B. en W. besloten hebben de leerlingen van die klasse voor 34 dagen naar huis te zendon en het lokaal grondig te doen ontsmetten. VOETBAL". NEDERLANDSOHE VOETBALBOND. Overzicht. P. S. V. kampioen van Nederland. Oii waardige wijze heeft de Philips Sportvereen i ging uit Eindhoven beslag weten t%, leggen op het kampioenschap van Nederland, daardoor schitterend het mooie seizoen besluitend met het hoogst aantal doelpunten vóór en het minste aan tal tegen. Op de tweede plaats werd door Go- Ahead beslag gelegd. Van een goede plaats op de kampiocns-ranglijst was de Devcnterclub de laatste weken al zekdr, doch door een goede overwinning in den hiatsten wedstrijd tegen Sparta, wist. Go- Ahead zich van dc tweede plaats te verze keren. Dc eindstand luidt nu: P. S. V. 8 6 2 27—11 12 Go Ahead 8 5 3 21—12 10 Feijenoord 8 4 4 1411 8 Sparta S3 14 11—13 7 Velocitas 8 1 16 531 3 De promotie en degradatie. De opnieuw begonnen promotie-compe titie voor Afdeeling III leverde gisleren ecu goede overwinning op van P. E. C. op N. E. C. Zou men er werkelijk zoo langza merhand niet genoeg van krijgen? In afdeeling IV boekte Wilhelmina haar eerste nederlaag en nog wel tegen haar ernstige concurrente .Staatsmijn Emma. De laatste wedstrijd moet thans de beslis sing brengen. Een gelijk spel lusschen Wil helmina en de Valk brengt Uozc twee clubs met, St.mijn Emma- op gelijken voet, zooals blijkt uit den stand: St.m. Emma 6 4 2 2010 S Wilhelmina 5 3 1 1 137 7 De Valk 5 4 11 6—8 7 Vlissingen 6 6 9—23 De uitslagen. Kampioenschap van Nederland. SpartaGo Ahead 24 P. iS. V.Velocitas 5l Promotie 2e klasse. N. E. C.—P. E. C. 1—3 Staatsmijn EmmaWilhelmina 31 De ValkVlissingen 21 Promotie 3e klasse. LaakkwartierBodegraven 6—1 N. Nederland—N. Duitschland 2—3. Gisteren vond te Groningen een senii- internationale wedstrijd plaats tusschen Noord-Nederland en Noord-Duitschland. De wedstrijd, die onder leiding stond van scheidsrechter T. Tetzner, ving te drie uur aan. De belangstelling was groot. Onge veer 4000 toeschouwers sloegen den wed strijd gade. Het Nederlandschc elftal kwam volledig uit. Bij de Duilschers viel Müller uit en werd als rechtsback vervan gen door Meyer. Holland wint den toss en speelt de eer ste helft van den wedstrijd met storm mee In de eerst© 20 minuten gaat het spel ge lijk op. Na een voorzet van Legger (Hoil.) maakt Ivoch het eerste Nederlandschc doelpunt. Tegen dc rust zijn de Duitechers in de meerderheid. Na de hervatting om 4.05 weet de Duil- scher Politz na 12 minuten het eerste Duitsche doelpunt te scoren. Even daarna weet Wolpens (Duitschland) het leder in het Hollandsche doel te koppen. Duitsch land is nu overwegend sterker. Het derde Duitsche doelpunt, wordt gemaakt door Gloede (13). Enkele minuten voor' het einde weet de Nederlandsche speler Nyboer den stand op 23 te brengen. Met dezen stand komt dan het einde. DuitschlandZweden 3—0. Gistermiddag werd te Keulen de inter nationale voetbalwedstrijd Duitschland Zwoden gespeeld. Het Duitsche elftal won den wedstrijd met 30. DenemarkenNoorwegen 25. Uit Kopenhagen wordt aan «le „Crt." ge meld: De voetbalwedstrijd Denemarken Noorwegen eindigde tot algemeene verras sing met een 52-nederlaag van de gast- heeren, nadat bij de-rust de stand 11 was geweest. In de tweede helft van den wed strijd hadden de Denen niets meer in tc brengen. De wedstrijd had plaats onder stroomenden regen in tegenwoordigheid van 20.000 toeschouwers. GOUDSCHE VOETBALBOND. Alphen IVGouda V 50. A-lphen IV speelde op neutraal terrein te Bodegraven een beslissingswedstrijd te gen Gouda V om hel kampioenschap van hare afdeeling, waarbij het den Rijnbewo ners gelukt, is een 5—0 overwinning te behalen. Lekkerkerk II. Gouda V en Al phen IV stonden in puntenaantal gelijk. Na de overwinning met 40 op Lekker kerk volgde nu Gouda-, dat een 50 neder laag te slikken kreeg, zoodat Alphen thans definitief op den kampioenstitel beslag heeft gelegd. De eerste promotiewedstrijd zal gespeeld worden a.s. Zondag tusschen Alphen en Haastrecht op hel. terrein der A. V. V. „Alphen". Aan het kranige Alphen-elftal een proficiat.. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportv. „Meerburg" Zoeterwoude H.R. Gisteren speelde het Juniorenelf tal een vricndschappelijken voetbalwedstrijd legen de sterke Loidenaars, welke wedstrijd in het. voordeel van Leiden eindigde met. 10. Gezien deze uitslag blijken onze Junio ren zich verdienstelijk geweerd t© hebben, en bij regehnatige training zulicn zij in de vrdgende competitie geen slecht figuur slaan. Daarna kwam Moerburg I in het veld, dat een vricndschappelijken wedstrijd speelde tegen 8. N. A. I uit Stompwijk. Meerburg, dat zeer goed speelde, wist de zen wedstrijd te winnen met 92. Dc kwa liteit van het spel der Meerburgers wordt steeds beter. Ook zij zullen bij regelmatige training taaie tegenstanders worden in de volgende competitie. De S. N. A.-spclers, die zeer sportief speelden hielden tot het laatst toe vol. doch konden de nederlaag niet verhinde ren. Wij wenschen »S. N. A. bij een cven- tueelen vriendschappelijken retourwedstrijd beter succes toe. Opgemerkt dient nog te worden, dat 8. N. A. met 10 man speelde. De heer Th. Bergers, die als scheids rechter fungeerde, leidde tot aller tevreden heid. Om een event, verkeerden indruk te voorkomen, wordt er de aandacht op ge vestigd, dat het kleine incidentje hetwelk zich aan het einde van den wedstrijd voor deed, absoluut niets met spelers of wed strijd te maken heeft. Integendeel 8. N. A. heeft zich als een zeer sportief elftal doen kennen. CRICKET. De uitslagen. Eerste klasse. VRAHaarlem. Gewonnen door VRA met 33 runs op de le innings. VRA le innings 129 (W. Wittebol 10: M. Ilartog 28) A. Maas 617: .Sasburg 32. Haarlem le innings 96 (B. Kleefstra 56) II v. Booven 727: J. v. d. Chijs 216. VOC—PW. Gewonnen door VOC met 83 runs op de le innings. VOC le inning» 195 (Gibb 76: Ruvchaver 37) Höpink 4^—65: Homans 459. PW le innings 112 (G. Jannink 28) Ter- wiel 322; Gibb 635. HCC IIPlioenix. Gewonnen door H CC II met innings en 69 runs. HCC II le innings 211 voor 6 (gesloten). (Ir. E. Neuerburg 58; W. v. d. Bosch 53), F. Wunder 460. Phoenix le innings 93 (Ph. Greimering 23), J. A. iSchill 420; L. 8odderland 336. Phoenix 2e innings 49 (H. Mulder 15), L. Sodderland 47; J. A. Schil 1 36. R. en W.Ajax. Gewonnen door R. en W met innings en 184 runs. R. en W. le innings 289 (J. J. 8wens 56; A. v. d. Togt 67), Chambers 463. Ajax le innings 30, M. Bruin 49; Schmeink 37. QuickHCC I. Gewonnen door HOC I met innings en 69 runs. Quick le inning» 104 (Burki 52), Mr. Koe- leman 527; M. Jansen 434. HCC I le innings 227 voor 4 (gesloten) (R. Vis 77*; Mr. Koeleman 66*), E. den Har- tog 268. Quick 2c innings 51 (lïurggraeff 14), M. Jansen 520; Mr. Koeleman 317; Fokker HDV8VVV. Gewonnen door VVV met 8 runs op de le innings. VVV le innings 46 (W. Grootmeijcr 15), H. Offernian 812; G. Nolct 29. HDVS le innings 38 (A. Offernian 17), H. Jeuken 720; J. J. Grootmeijer 311. VVV 2e innings 108 (E. A. Kost 36*), H. Offerman 1—30; P. Scheffers t—32. In hun tweede innings verloren dc gast- heeron voor een laag totaal 7 wickets. P. Scheffers werd hier met 40 topseoror. Even als in de le innings van HDVS waren het wederom Jeuken (4) en J. J. Grootmeijer (3) die de wickets namen. „De Crt." Tweede klasse. Sparta—LCC. Sparta wint met 10 runs. De volledige scoren luidden: Sparta: Kraal 12R. Wilson 45, D. Tesch- macher 4I. Wolson 1, 8. Emeis 0—K. Tesehmacher 10, Steenman 5—H. v. Eek 0, J. >Sem 0 en extra 3. Totaal 101. LCC: Metsch 11v. Weizen 1, Laman 10v. Schie 15, F. Es 6H. de Holder 17, Kaapaan 3—Burggraaf 3, Mieoch 0 en ex tra 4. Totaal 91. A. van Es 123, F. van Es -122, C. La- man 433, A. van Schie 020, Ringeling 345, v. Leeuwen 533, Teschauwer 29. ROEIEN. Nat. roeiwedstrijden „Aegir". De inschrijving voor de wedstrijden, die door Aegir op liet Eemskanaal tusschen brug III en II zullen worden georganiseerd op 29 en 30 Juni a.s. is geslo«t©n. De volgende vereenigingen hebben inge- schreven: Jonge Vier B: Argo en Aegir. Overnaadschc Twee: Willem III cn Ne- Oudc Vier: De Hunze eu Aegir. Jonge Acht A: Triton. Nautilus, Nereus en Argo. Jonge Acht B.: La-ga en Aegir. Oude Seiff: Laga. Njord. Nereus en Aegir. Jonge Twee B.: Die Leythe en Nereus. Jonge Vier A.: Laga, Triton, Hunze ©n Argo. Dames stijlroeien: Vieren: De Hunze, Die Leythe. twee ploegen vafi Nereus en Argo. Overnaadsche vier: Die Leythe, Argo en Aegir. Jonge Sciff B: Laga, Nereus, Triton en Aegir. Oude Twee: Willem II, Triton. Maas en Aegir. De loting voor deze wedstrijden zal Dins dag a.s. plaats hebben. POSTDUIVEN. Leidsche Postduivenclub. Wedvlucht vanaf Chatea-uroux. De dui ven werden gelost 6 uur. 30 min. De prijzen werden gewonnen als volgt: A. Beister- veld 12451620; D. Gaykema 3; dr. Stuurman 6; Vossclman 789; gebr. v. d. Mark 1015; C'ouzijn 11; W. A. Rijn aarts 121319; Jongcleen 14; De Hans 17, v. Wijk 18. De eerste duif werd gecon stateerd te 1.54.18; de laatst© 3.8.52.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7