UIT DE RIJNSTREEK ZomerspKoeten KERKNIEUWS SPORT STADSNIEUWS Agenda VEUR. GEMEENTERAAD. De belasting eerst verlaagd en nu weer verhoogd! Vrijdagavond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijoen. Voorz. burg. W. Kcijzer. Aanwezig alle le den, behalve de lieer Blonk. De voorz. opent <lo verg. met gebed, waarna de no tulen worden goedgekeurd. Ingekomen zijn: verslag der Comm. tot wering van .schoolverzuim, proces-verbaal Kasopneming Gem.-ontvanger, goedkeuring rekening, dienst 1926, goedkeuring af- en overschrijvingen, dienst 1920 en 1927, etc. De stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Voorstel tot wijziging van het vormenig- vuldigingscijfer belastingjaar 1929/30. De voorz. zegt, dat B. en W. hierop nader heb ben geantwoord ciy verzoeken den Raad hun besluit te wijzigen en het vermenigvuldi- gingscijfer Vah 2.8 wederom terug te bren gen op 3. De beer Raaphorst staat er verwonderd over, dat God. Staten nu het cijfer op 3 willen handhavëh, ofschoon het besluit bet cijfer op 2;8 te brengen in den Raad met alg. stemmen werd aangenomen. Hij zegt do begrooting bestudeerd te hebben: bij noemt vele cijfers, waarbij hij opmerkt, dat. hij deze getallen niet zou genoemd hebben, ■wanneer er z.i. geen getallen bij waren, wel kb gewijzigd en lager geraamd Iconden worden, waardoor de begroeting sluitend zou geweost zijn. Hij is tegen het voorstel van B. en W. en wil liet cijfer op 2.8 hand haven, daar liet ook geen reclame voor de gemeente is en de trek zeker niet zal be vorderen, wanneer het nu weder op 3 ge bracht wordt. De voorz. zegt niet accoord te kunnen gaan met de woorden van den heer Raap horst. De lieer Raaphorst kan er echter van overtuigd zijn. dat B. en V. ook gaarne do belasting zouden verlagen, indien het maar eenigszins mogelijk.was. Aan de hand ech ter van de opgaaf der Inkomstenbelasting kunnen B. on W. niet meegaan met verla ging en dit is ook de oorzaak geweest, dat. B. en W. hun inzicht hebben moeten wijzi gen. Wat de veidaging der door den heer Raap horst bedoelde posten betreft, merkt de voorz. op, diat dit zoo zonder meer niet gaat en vele posten dik-wijls heel wat tegen vallen. Zeer vermoedelijk zal er over 1928 •jiog een tekort, zijn van 20.000. De voorz. zegt ook het petitionnement voor het behoud der zelfstandigheid van Veur gelezen te hebben; hij heeft daarop onderaan gelezen, dat de inwoners gaarne bereid zijn nog enkele jaren offers te bren gen, indien Veur dan zijn zelfstandigheid behoudt. Tluins, aldus de voorz., wordt een offer gevraagd, voldoet nu aan het verlan gen van Ged. Staten en brengt dit offer. De heer Borst zet uiteen, waarom hij.de vorige maal voor de verlaging heeft ge stemd: hij zal thans voor het voorstel van B. en W. stemmen, omdat het noodig is. De heer Scihilperoórt vindt het jammer, tlat B. en W. nu komen met dit voorstel, nadat eerst is aangenomen het cijfer op 2.8 te brengen; het is z.i. geen reclame; hij zet in deze zijn mecning nader.uiteen. De lieer Raaphorst, wil een voorstel in dienen om het vermenigvuldig!ngscijfer met 0.1 te verlagen e'n te brengen op 2.9. Het gesprokene van den voorz. inzake petitionnement zet hij nader uiteen en dient dan een voorstel in het cijfer op 2.9 tc brengen.'1 De voorz.'- zegt, dat B. en W. alles ter dege hebben gewikt en gewogen, doch dat het onmogelijk gaat. Anders zouden zij het cijfer zoo gelaten hebben. Hij hoopt dan ook, dat- de heer Raaphorst ziju voorstel zal in trekken. De lieer Raaphorst blijft echter bij zijn voorstel, hetwelk echter geen ondersteu ning vindt. Het voorstel van B. en W. het cijfer op 3 té brengen wordt z. li. s. aangeno men met alleen de lieer Raaphorst tegen. Het voorstel van B. en W. tot wijziging van het Raadsbesluit d.d. 21 Mei 1921 krachtens hetwelk onder hypothecair ver band aan den lieer R. van Gelder gelden werden versI.rekt, wordt z. h. s. aangeno- men, alsmede het voorstel tot wijziging der Gemeente-begrooing, dienst 192S. De borgstelling Gem.-ontvanger wordt van 2000 op 3000 gebracht. Ingekomen is een adres van den heer de Bramufer om 5 huizen aaneen te mogen bouwen- B. en W. hebben dit geweigerd op grond der bebouwingsverordening, enz. De heer de Brainmer neemt hiermede geen genoegen. De voorz. vraagt den Raad, of deze accoord kan gaan met B. en W. om geen toestemming te geven; men heeft het anderen eveneens geweigerd en men kan atu geen privilegies gaan scheppen. De heer Raaphorst is van meening, dat do Raad hierover niet direct een oordeel vellen kan, daai: men de zaak niet. heeft kunnen onderzoeken; op zijn voorstel wordt het adres teruggezonden naar B. en W. en zal hierover in een volgende verg. beslist w orden. Hierna sluiting. LISSE. Herwonnen Levenskracht. De bloemp jesverkoop ten bate van de tuberculose bestrijding „Herwonnen Levenskracht" bracht alhier Zaterdagmiddag op f 293.S5. Geitenkeuring. Zaterdagmiddag werd alhier vanwege de R. K. Geitenfokvcreeni- ging „Do Workinanskoo" de jaarlijksche geitenkeuring gehouden. Alhoewel het weer nu juist niet medewerkte was de aanvoer redelijk te noemen, n.l. 4 één jarige en 12 oudere geiten, benevens 3 lammeren. Keurmeesters waren de heeren Zuidam, assistent Rijksveetoeltconsulent te Den Haag, J. van Noort, Lisse en W. Mar- bus, Sassenheim. Vier geiten werden in liet stamboek en één in het. Register inge schreven. Door eenige ingezetenen daartoe in staat gesteld, waren door het bestuur verschillende prijzen uitgeloofd, bestaande uit huishoudelijke artikelen. Deze werden toegekend als volgt: l-jarige geiten: Me daille J. v. Noort met Doortje 5005, le pr. H. Siebelt met Maric 5004, 2e pr. J.- vaar Noort mol Alio II 5000. Oudere geiten: Medaille J. v. d. Barselaar met Lelha 2820, le pr. I*. P.. A. Clemens met Anna 2S29, 2e pr. W. Kranenburg met "Wilhel- xuina 4723, 3c pr. H. Siebelt met Dina •1122, 4e pr. "W. v. Noort met Alio 3218, o pr. Wed. Th. v. d. Voort met Alie 4726, e pr. P. P. A. Clemens met Coba 2^, 7o pr. J. Clemens Hz. met Anna 412^w Lammeren: lc pr. H. v. eeuwen, 2e pr. J. v. d. BarselaaT, 3e pr. J. Clemens Hz. Geboren: Johan Jacob, z. van J. J. Guldemond en H. A. van Wavcren. Johanna Catharina, d. van J. Wijnaards en J. van der Voort. Johannes, z. van J. Hoogkamer en C. J. de Vos. Ondertrouwd: P. A. Arriehart en M. van Oosten. C. van Leeuwen en M. Ph. van Stcijn. VOORSCHOTEN. Ziekenhuisverpleging. Do R. K. Ver eeniging voor Ziekenhuisverpleging verga derde Vrijdagavond in het R. K. Vcreeni- gingsgebonw onder leiding van den voorzit ter, den heer G. Schrama, die de vergade ring opende op gebruikelijke, wijze, waarna de secretaris, de lieer F. Oorschot, de no tulen las der vorige vergadering en het jaarverslag uitbracht, waaruit te coiïsta- teeren viel dat het ledental der verceni- ging roeiende is; 29 leden zijn in het vorig jaar verpleegd geworden op kosten der ver- ecniging met 626 verpleegdagen in verschil lende ziekenhuizen. De penningmeester, de heer Th. van Dijk, deed rekening en ver antwoording. Het kassaldo 1 Juni 192S be droeg 2019.671/2, de ontvangen contri- birtiën in 19281929 bedroegen 2148.62. De uitgaven hebben bedragen te samen f 2128.78 1/2, zoodat het bezit der vereeni- ging thans nog bedraagt 2039.51. Op voor stel van liet bestuur wordt de contributie verhoogd met 1 cent per week, het uitkee- ringsbedragJ blijft gehandhaafd als voor heen. Herkozen tot bestuurslid werd üe lieer P. Koot, en gekozen (vac.-mevrouw de Kleermaeker) de heer J. J. Smit. Bij de rondvraag werden nog enkele huishoude lijke zaken besproken en sprak de Zeer- ecrwaarde heer P. Meyer, pa «door, een woord van dank tot de bestuursleden voor hunne belanglooze medewerking in de ver een i ging. WASSENAAR. Geboren: Adrianus Gerardus, z. v. S. van der Ham en H. J. Vogels. Minke, d. v. E. de Vries en D. Kikkert. Astrid Suzanna, d. «v. C. F. A. Jonkers en T. van der Torre. Nic, z. v. H. A. de Wal en T Midler. Robertus Willibror- dus Petrus, z. v. W. J. A. Bovelander en M. C. Pauli. Bernardus, v. B. Vrij burg en M. P. van der Meulen. Overleden: Johannis van Koeverin- gen, oud 62 j., gehuwd met Pietertje An ton ia Kimme!. Johanna Knijnenburg, oud 3 d. Richard Stronck, oud 67 gehuwd met Anna Kappel. Ondertrouwd: L. Rodenburg en C. J. Straathof. J. Rijkse en G. M. A. Rueb. A. L. Oudshoorn en J. C. van Spronssen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Concert. De muziekvereeniging „Arti et Religione" zal Dinsdag a,s. haar eerste concert geven op het voormalig H. B. S.- lerrcin. Ongeluk. Zaterdagmorgen waren eenige werklieden op liet- terrein van de N.V. Herngreens houthandel bezig met het optakelen van boomen. Toen daarbij een katrol losschoot werd de kantoorbediende v. K. door een vallende ijzeren pen zooda nig aan het been getroffen, dat zijn over brenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk bleek. Verkooping. B. en W. zullen Maandag 3 Juli v.m. 11 uur bij inschrijving verkoopen het houten gebouw op steenen voet staan de aan de Aarkade hoek Rozenstraat. Geboren: Wilhelmina- Helena d. van H. Zonderop en A. van Onselen Wilhel mina Theresia d. van A. van der Heiden en van M. G. Ammerlaan Dirkje Barbara d. van L. Zuidam en N. Zuidurn Gerrit z. van A. Rietveld en L. van den Berg Lyntje Neeltje d. van C. van Leeuwen en C. Blom. Ondertrouwd: P. J. Ivooymans en M. J. Verhoef C. van dor. Boom en A. Hesseling. Gehuwd: Willem van Heusden 29 j. en Maria Catharina- van We'.zenis 25 j. Petrus Honout 27 j. en Elizabeth Bernarda Roling 26 j. Hendrik Brouwer 27 j. en Gijsbertha Sophia van den Berg *22 j. Hendrikus Cliristianus Peek 28 j. en Hen- drika van Gils 31 j. Overleden: Gerardus Antonius Stig- ter 2 mud., overl. te Leiden Arie Tuinen- 'burg 92 j., wedn. van K. vhn Meijen Jo hannes Koot 81 j., wedn. van.M. Buring Gerrit Jan Lagerwey 34 j., echtg. van A. van Leeuwen. NIEUWKOOP. Geslaagd. Zaterdag behaalde de heer P. M. M. van der Weijden, ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier, le 's-Graven- hage het diploma in de gemeente-admini stratie. Aanbesteding. Zaterdag is (op vorde ring van het gemeentebestuur bij inschrij ving onder de ingezetenen) aanbesteed de bouw van een derde lokaal aan de Chris telijke sc'hool. Ingeschreven word. voor het t immerwerk als volgt: P. Picterse 3029; S. H. van de Loo 299S; C. van der Helm 2991.32; J. Woe-rde 2985; N. Vink 2595; K. C. de Pater 2500; P. Bode graven. Voor het metselwerk: G. Bode graven 2195; C'. Veenman 2487; Alb. van Leeuwen 2175; Ant. Ivwakkenbos 2430; A. C. Schutter 2415. Het werk is gegund aan de laagste in schrijvers. Bouwen. De bouw van een nieuw woonhuis voor rekening van A. Mulder is bij inschrijving opgedragen aan S. H. van de Loo voor liet timmerwerk en G. Bode graven, voor het metselwerk. Geboren: Cornelis z. wan N. van der Voorn en N. van dor Hoorn Rosalia Apolonia d. van H. Aartse en L. R. de Nijs. Ondertrouwd: H. van Zanten 31 j.. en K. M. Kéntrop 33 j.. te Wilnis. Overleden; Cornelia Wetter wed. van A, Baas, 86 j. INGEZONDEN MEDEDEELING ^pawijnen spoedig door een pot 9RPUtol>^ ijaj^bro gisten 1630 Z0ETERW0UDE. Jeugddag. De jeugddag, door de Patronaten-Districts Bond Voorschoten hier gisteren gehouden, is schitterend geslaagd. Het weder hield zich, ondanks slechte voortekenen on voor spellingen, heel goed. Do Plechtige H. Mis in de openlucht was ee.n zeer buitengewone liturgische schoon heid, welke een diepen indruk op de jon gens maakte. De optocht, wedstrijden en demonstraties en dc opvoering van de Patronaats-Revue, in één woord de gelieele organisatie, was tot in de kleinste bijzonderheden goed. Morgenavond zullen wij van dezen heer lijken jongensdag een uitvoerig verslag ge ven. 98. Beste Father, Honderd gulden bezit ik nooit en heb ze nooit bezeten anders had u ze reeds van mij gehad. Ik heb een jongen van 14 jaar. Hij wil broeder worden. Dus die komt ook riet bij u terecht. (Moeder weet fceker niet dat men zich ook tot dit Missiehuis kan wenden, als men Broeder-Missionaris of Missie-zuster wil worden). Misschien komt u dit weinigje (eenige postzegels) te pas en kunt u het omzetten in zilver. Ik heb niets: Ik heb geen naam en ga mijn waschtobbe maar weer opzoeken. Gods beste zegen op uw werk en uw be delarij. E e n huis m o e d e r. Ja, als ik al die brieven bewaar, dan krijg ik wel een interessant archief. Er zijn soms uitingen van meeleven in te bespeu ren, gekleed in zoo typische taal, dat ik er waarlijk groot pleizier in zou hebben die on bekenden eens te ■ontmoeten. Toch moet u niet denken dat ik altijd vriendelijke brie ven krijg. Er loopt wel eens een bittere ook doorhéén zooals die van die juffrouw, die mij aanspoort om maar met mijn gebedel op te houden en eerst maar eens te pro- beeren om dat legaat terug te krijgen voor haar en haar kinderen, dat haar tante aan een kerkbouwende Pastopr in liet Utrecht- sche vermaakt had. Ze zal haar kinderen nog wel eens over God spreken, maar van dat Roomsche gedoe moet ze niets meer hebben Ik ken den hfeelen Pastoor niet en de juffrouw nog veel minder. De goede ziel had er zeker eens behoefte aan om haar gal uit te spuwen. Father Lefeber is er goed voor. Wonderlijke menschén toch. 't Is of men voor z'n lol bedelt. Als haar dat schrijven goed gedaan heeft, dan gun ik haar die op luchting van harte. Het verschrikkelijke is dat haar arme kinderen, de zielen van haar kinderen de dupeu worden van haar bitter heid. Dat doet pijn aan een missionaris- hart. 'Missiehuis, Hoorn. FATHER LEFEBER. Postrek. 120937. Directeur. Schaamt u niet bedelaar te zijn voor Christus en voor de zielen. Paus Pius XI. WIELRENNEN. Blekemolen naar Australië, Naar het „Hbld." verneemt zal de stayer C. Blekemolen in September a.s. opnieuw naar Australië vertrekken om daar aan wedstrijden achter den motor deel te ne- Leidsche Ren- en Toerist-Vereen. „Swift". Zondag j.l. werd de laatste wedstrijd om den Wasfink-beker verreden. Hierin liet J. Lancel zien, dat hij oen goede afstandrijder is. C. de Graaf en K. Schaft uit Zaandam (de laatste, reed buiten mededinging) de den hun best hem te volgen, maar liet ging niet. Onderling word or door O. Dadema en E. Sladek veel strijd geleverd. Sla dek, die zijn eersten wedstrijd mederced, liet zien, dat'hij uit het goede hout gesneden, is. Dc uitslag werd: 1. J. Lancel, tevens winnaar van. den beker. 2. K. Schaft (bui ten mededinging). 3. O. de Graaf. 4. E. Sla- dek. 5. O. Dadema. 6. B. Rijsbergen. Aan den winnaar werden bloemen geschonken. AUTOMOBILISME. Concours d'Eiégance en behendigheids wedstrijd te Zandvoort Het weekblad „Sport in Beeld" organi seert Zaterdag 13 Juli a.s. een „Concours d'Eiégance" en „Bchendigheidswcdstrijd" voor automobielen te Zandvoort. Het feest zal plaats vinden op liet terrein van hotel d'Orangc en omliggende terreinen, die door het Zandvoortsch Gemeentebestuur op wel willende wijze beschikbaar zijn gesteld. Wal liet ..Concours d'Eiégance" aau- dcr automobielen. In elke klasse zijn drie hoofd-categorieën. ..Open wagens", „Dichte wagens" en „Transforraables". De klassen houden verband met de catalogus-prijzen der automobielen. In elke klase zijn drie prijzen beschikbaar. Bovendien worden drie kampioensprijzen uitgeloofd, een voor den mooisten wagen (met. inhoud) van de eer- ste-prijswinnaars in elke categorie. De jury zal uit vijf personen bestaan, die zal let ten op exterieur van den voorbijrijdenden wagen, eventueel op het interieur, alsmede op uiterlijk en aankleeding van den chauf feur en de passagiers. Na afloop vindt de ..Behendigheids- wedstrijd" piaa/te, die verdeeld is hi twee klassen, automobielen mei een wiel-basis tot 2.80 M. en daarboven. Men zal verschil lende obstacles te overwinnen hebben en er wordt op tijd gereden. Voor inschrijvingen, alsmede voor inlich tingen, wende men zich tot het secreta riaat van het „Concours", Wilhelminastraat 27 te Haarlem. ONZE PR0PAGANDA-0PT0CHT. Voorloopige mededeeling. Dc vaandels en vlaggen, welke in de optocht worden medegedragen moeten uiterlijk 8 uur des avonds op de Kaas markt aanwezig zijn. Verccnigingen, welke piet in het bezit zijn van vaandel of vlag, worden verzocht een wit doek met den naam der vereeni- ging mede te brengen om dit in dc stoet mede te dragen. Opschriften mogen niet worden meege bracht, hiervoor zorgt de commissie. Alle Besturen.van Katholieke vcrceni- gingen worden beleefd verzocht Maandag 1 Juli geen vergadering te beleggen, en, zoo deze eventueel uitgeschreven mocht zijn, deze uit te stellen. DE OPTOCHT-COMMISSIE. VERKIEZINGSFONDS. De opbrengst van de collecte „Harte- brug" bedraagt 175.03 en 1 Belg. frank Ontvangen gift Ohr. 2.50 Mot dank. Dc. penningmeester P. v. Bergen Hene gouwen, Beestenmarkt 32. HET ZIEKEN-TR IDUUM. De commissie, die zich heeft belast met het vervoer van de zieken, die deelnemen aan het Ziekentriduum, heeft zooveel mo gelijk alle autobezitters aangezocht om hun wagens voor het vervoer ter beschikking te stellen. Mochten er nog auto-bezitters zijn, die een dergelijk verzoek niet hebben ontvan gen, dan doen zij het comité een grooten dienst zulks even te berichten bij den lieer H. Simonis, Haarlemmerstraat 138 (tclef. 699). AFSCHEID PASTOOR BLOM. De benoeming tot pastoor te Oud- Beijerland van den zeercerw. heer Th. P. Blom, is aanleiding geworden voor liet or- ganisecren van een huldigings- en af scheidsavond morgen le 8 uur in hotel „Den Burcht Hiertoe zijn genoodigd dc bestu ren aller organisaties, waarin dc scheiden de pastoor een leidende functie bekleedde. Van 910 uur is er gelegenheid voor pa rochianen en belangstellenden om afscheid te nemen van pastoor Blom. Volksbon dsnieuws. Hei is U thans voldoende bekend, dal de Algemeene R.-K. Propagandaclub ,.Dr. Schaepman" een massale optocht organi seert op den avond van l Juli a.s. Bij dien optocht mogen wij, Volksbonders, niet ont breken. Reeds herhaalde malen gaaft gij tc ken nen, dat het U een behoefte was, naar bui ten, in 't openbaar Uw Roomsch zijn le dc- monstrecren. Thans is hiervoor de beste gelegenheid. De toezegging is gedaan, dat zoo goed als geen enkele vak- of onderat'deeling zal ontbreken. Het bestuur van den R.-K. Volksbond stelt zich voor dat de leden van den Volks bond 7.15 uur verzamelen aan het Bonds- gebouw. Gezamenlijk trekken wij dan op naar het Kaasmarktterrein, waar de op- tochteommisie ons een plaats zal aanwij zen. Dus, Volksbonders, denkt aan de; woor den uit ons Strijdlied: ..Heft de vanen hoog, heft de vanen in den dag'. Wij kunnen niet onze ruim 800 leden een machtig figuur maken in den optocht. Na afloop van den optocht is or in het Bondsgebouw gelegenheid de vaandels op te bergen. Hot bestuur. J. H. NIJHUIS, Voorzitter. C. STREEFLAXD, Secretaris Buurt- en Speeltuinvereniging „Westerkwartier". Opening van den speeltuin. Zaterdagmiddag heeft ouder veel be langstelling van de bewoners van het Iiaag- wegkwartier de opening plaats gehad van den speeltuin der buurt-en spcéltuinvcr- eeniging „Westerkwartier", gelegen in liet verlengde van de Nicolaas Beetsstraat ach ter de GenesteLstraat. Deze jonge vereeniging oms-trccks een half jaar geleden werd zij opgericht heeft zicli in den korten tijd van haar be staan reeds spoedig tot een flinke ontwik keling weten te brengen en wat aan geen enkele buurt vereeniging hier ter stede nog gelukt is, daarin slaagde „Westerkwar tier". Zij wist de beschikking te krijgen over een speeltuin voor de kinderen harer leden. Weliswaar is die speeltuin nog niet ideaal, om reden dc ruimte voor de zeer vele kinderen uit het Haagwegkwartier nog wel wat beperkt is, maar in ieder geval mag men voorloopig tevreden zijn en dat is men ook inderdaad, doch daarbij-hoopt men te gelijkertijd, dat dit eerste pogen der ver eeniging door het gemeentebestuur op prijs zal worden gesteld en dat er spoedig ge meentelijke steun bij de oprichting van speeltuinen zal worden verleend niet alleen, maar ook gemeentelijke speeltuinen zullen worden aangelegd. Daardoor alleen is het mogelijk de kinde ren van de straat te houden, waardoor eer stens dc kinderen tegen de gevaren van den weg worden beschermd, maar tweedens ook de hinder, door de straatjeugd veroorzaakt, zooveel mogelijk wordt beperkt. 't Behoeft niet gezegd, dat het Zaterdag middag voor de bewoners van het Haag wegkwartier, maar meer nog voor de kin deren feest was. LEIDEN. Maandag „St. Rafael" algemeene Vrou wenvergadering voor de Linnen- kastactie van het „Mgr. Mutsaers- oord" Bondsgebouw, 815 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Juni waargenomen door de apotheek van deu heer W. Péfle, Kort Ra penburg 12, telefoon 594. Een tweehonderdtal kleinen werden op liet emplacement der spoorwegen aan den Kaagw-eg verzameld onder leiding van het bes-tuur dor vereeniging en van vele ouden. De kinderen werden daar voorzien van vlaggetjes, terwijl ieder een kaartje op de bórst kreeg, vermeldend zijn naam. Voorafgegaan door het muziekgezelschap „Folyliymnia" trok de kinderstoot te ruim 5 uur in optocht door de verschillende stra ten van het Haagwegkwartier naar den speeltuin. Daar aangekomen, hield de voorzitter der vereeniging, de heer Bos. een kort openingsspeech je, waarin hij allereerst allo aanwezige ouders eri kinderen, de zuster organisaties en de muziek welkom heette. Spr. herinnerde er daarna aan, dat Wes terkwartier nog geen vol jaar bestaat, maar desondanks is er dank zij den bezielenden ijver van dc leden reeds veel bereikt. Door een prop agan da-avond en een loterij is er voorts wat geld bij elkaar gebracht en daar van heeft men thans den eersten stap kun nen doen in de richting van een speeltuin. De voorz. vraagt ook in de toekomst al ler steun en meeleven, want dan alleen is het mogelijk iets te bereiken. En, er valt nog heel wat arbeid te verrichten. Spr. hoopte echter, dat de gemeente liet parti culier initiatief in deze de hand zou reiken door het verleenen van subsidie. Van de geringe contributie heeft men zelfs nog iemand kunnen aanstellen, die toe zicht op de kinderen kan houden. Spr. richt zich tenslotte tot de kinderen en uit den wensch, dat zij het werk, voor hen gedaan, op prijs? zullen stellen door te ge- hoorzamen naar de leiding in den speel tuin, dan houdt spr. zich verzekerd, dat de hoorzamen aan de leiding in den speel tuin zullen doorbrengen. Nadat het vèrèenigïngslied was gezon gen, werden de kinderen onthaald en kon den zij gaan spelen. De werktuigen, enkele schommels en wip pen, benevens een groote zandbak, zijn nog wel wat gering, maar men hoopt spoedig in staat te zijn daaraan eenige uitbreiding te geven. In ieder geval is de eer se ütap in de goe de richting gezet. Men hoopt nu nog slechts spoedig dc beschikking te Lebben over een ander terrein, waar de jongens (die nu de' straten onveilig maken) kunnen voetbal len. Ernstige val. Zondagmiddag te half vijf is de 33-jarigé J. B. de H.. wonende Oranjegracht 4. in de Morschstraat in volle vaart tegen een wiel- rijdend agent van politie gereden, toen bei den bij het uitwijken voor voetgangers op het midden der straat kwamen rijden. De H. sloeg met liet hoofd tegen den grond en liep een ernstige hersenschudding op. Bewusteloos werd hij door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Gister avond is het bewustzijn teruggekeerd. Zijn toestand is nog ernstig. De alhier tot arts bevorderde semi-arts L. E. Kruijff, is bestemd tot officier van gezondheid 2e kl. bij het leger in Ned.- Indië. Geslaagd is voor de vakken Economi sche Geschiedenis en Economische Aard rijkskunde, afgenomen door „Het Neder- landsche Instituut van Accountants" te Amsterdam, de heer. E.Koor email, alhier. Dc collecte voor gebrekkige oud-mili tairen heeft de vorige week opgebracht 153.46. Men bericht ons, dal lml 1 Juli 25 jaar geleden zal zijn dat de jC'oöp. Schocnm.- Vereeniging „Ons Belang", onderafd. D. V. V., werd opgericht. Dit feit /al op fees telijke wijze herdacht worden. (Men zie dc advertentie in dit nummer). In den nacht van Zaterdag op Zondag werd de politie gealarmeerd, omdat er aan den Lagen Rijndijk een'rijwiel legen .een boom stond, waarnaast een pet lag. De politie, in de meening verkecrend, dal er iemand verdronken zou zijn, heeft de om geving af gedregd, evenwel zonder resultaat. Gistermorgen nu vervoegde zich aan het politiebureau de 33-jarige T., die Zater dagavond. boven zijn bier zijnde, zijn rij wiel was kwijtgeraakt.' Het bewuste rijwiel werd door hem als het zijne erkend, doch de pet was niet van hem.... Wie de po litic omtrent deze geschiedenis inlichtingen ka-n verschaffen, melde zich aan het politie bureau. Gisteravond le kwart over negen waren twee jongens aan liet hardrijden om een blok huizen GroenesteegOranjegracht. Op een brug aan de Groenesteeg reed de 16-jarige X.. wonend in die steeg, tegen zijn makker op. N. kwam daardoor tc vallen en bleef niet verschillende verwondingen bewusteloos liggen. Door een voorbijganger werd hij naar de ouderlijke woning gedra gen. Gistcrmidag omstreeks half vijf werd dc 7S-jarigc M. G. V.. op de Haarlemmerstraat door zekeren N. P., die onder den invloed van sterken drank verkeerde, zonder ecni- ge aanleiding mishandeld. De oude man j kreeg een klap in het gezicht. Tegen den dader, die niet wist wat hij deed, is pro- ces-verbaa-1 opgemaakt. 2—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2