1 RECHTZAKEN LUCHTVAART TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BAROMETER t <ler t oflj targe- en A. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 19 Juni 1929, medegedeeld door het Kon- Ned.. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerstand: 771.1 te Kopen hagen. Laagste barometerstand: 755.S te Seydis- fjord. Verwachting tot den avond van 20 Juni: Zwakke tot matige veranderlijke wind aanvankelijk uit Oostelijke richtingen. Hel der tot licht bewolkt. Warm en 'droog jveer, behoudens geringe kans op onweer. LUCHTTEMPERATUUR 23.3 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 20 gr., 12 uur 21 gr., en 3 uur 22.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 19.5 gr., 12 uur 20.5 gr. en 3 uur 21.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagnamiddag 9.55 uur tot Donderdagmorgen 4.05 uur. Vijf en twintig jaar collectant. Heden herdacht, zooals gcnïcld, de heer P. Colla den dag, waarop hij vóór 25 jaar lid werd van het college van collectanten aan de Hartebrugskerk. Te kwart voor S werd een gezongen H. Mis opgedragen in de Hartebrugskerk, na. afloop waarvan in de grootc zaal van de pastorie gezamenlijk door de hBoren collec tanten het ontbijt gebruikt werd. Een blijk van hulde een boekenkast werd den jubilaris namens het college aan- goboden. De zeereerw. heer Pastoor Heiling O. F. M. bracht in hartelijke woorden den heer Colla dank voor het vele wat hij in dienst der kerk heeft gedaan. De heer Colla dankte in welgekozen woorden. Des middags had ten huize van den heer Colla een druk bezochte receptie plaats. Leidsche Harmonie-Gezelschap „De Post". Als een glorieuse sluiting van de viering van het 20-jarig bestaan, heeft „De Post" gisteren een avond aangeboden, die in allo opzichten als geslaagd kan worden geacht. De clou van den avond waren de werken' van de klassieken, die wij ten géhoorc kre gen en die den stempel van voornaamheid hebben gedrukt op het mooi saamgesteld. programma. Schubert, Mozart en Beethoven hebben van hun werken afgestaan eri wij meenen te kunnen getuigen, dat juist die keuze de belangrijkheid van dezen muzikalen avond ten zeerste heeft verhoogd. „De Post" zelve heeft den inzet gegeven met de Marseh Mi litaire van Ei*. Schubert, kranig en vol rhythnmek gespeeld. De Directeur de Théa- fcre van Mozart is een ouverture, die eischen stelt, welke niet zoo gemakkelijk zijn te be vredigen. Doch, het vierdeelig opus, vol technische moeielijkheden, werd keurig af gewerkt'. Ballet Egyptien van Luigini, een mooie compositie vol leven en bevalligheid, was hier en daar wel wat zwaar van opvat ting, waardoor de cadenz heeft geleden, vooral in het allegretto, waar het grondwerk nog meer soepel moet worden. Het massale van Andante maakte indruk, ook door het goede hout. In het vierde gedeelte was de scherpte van de muzikale lijn'wel eens wat duister. Echter, voor het geheel lcunnen wij slechts lof hebben; er is kranig gestu deerd en men heeft zich er duchtig door geslagen. Beethoven was in het 2e deel van den avond aan het woord met Andante 1ste Symphonic en Egmont Ouverture. Het An dante miste de rust die onmisbaar is voor het juiste vertolken. Een kleine tekortko ming, die al-doende zal overwonnen wor den. De Egmont Ouverture is een reeds in geburgerd opus, dat elke goede harmonie gaarne op het programma zet. Doch het dan nog diet altijd naar den eisch vertolkt. Hier is dit anders. Met recht kan men bogen den juisten toon, de intentie -van den com ponist zeer nabij te zijn gekomen. Met een zekere zwier, harmonisch en melodisch wel verzorgd, klonk de Egmont door de Groote Stadszagl. Krachtig en imposant is hier ge geven wat er van te maken is, zooveel mo gelijk nabij wat men kan eischen. Kranig ,werk. Een Grande Marsoh van Fucik tot slot en directeur Bolderdijk kon zijn diri- geerstaf weer neerleggen in het bewustzijn dat, wat hij dezen avond met zijn mannen heeft gepraesteerd, zijn naam als kundig directeur steviger heeft gegrond en dat het succes van dozen avond voor het aller grootste deel is te danken aan zijn kennis, tact en energie. Wij moeten ook nog oven memoreeren de zeer goede bezetting van de solo-instru- ntenten. Een goede gedachte was bet om een phase van mooie afwisseling te bren gen in den avond, door de heeren Ir. J. T. Visser, viool, Th. S. F. Schellens, alt-viool, W. Kreisscher, cello en Ir. J. C. Santhagens, piano, vormende het Residentie-Kwartet, uit te noodigen hun muzikale gaven uit te komen spelen en een kwartet in g mol van Mozart en een in es-dus op. 1G van Beetho ven. Nu, muzikale gaven hebben deze hee ren in hooge mate en hun instrument is blijkbaar hun groote liefde. Mozart's opus was in juisten stijl. Allepn zouden wij gaarne zien, dat de al te zoete opvatting, zoo hier en daar, door wat krach tiger toongeving wordt gekarakteriseerd. Het geheel zal er zeker aanmerkelijk door winnen in glans en stijl. Beethoven's mooie opus, in vier deelen, een keurwerk van den genialen meester, droeg den stempel van ernstige studie en een streven, de groote waarde van het Opus, door een waardige vertolking In meerdere glans te doen glo ren. Met groote muzikale belezenheid wer den de verschillende deelen belicht en de nuanceeringen uit de contouren naar buiten gedragen in mooi geaclicvoerd spel. Het op treden van dit kwartet is voor „Do Post" een succes geweest, doch meer nog voor dit viertal mannen, die als dilettanten zóó hun kunnen weten ten toon te spreiden in een artistieke praestatie, welke het publiek in derdaad he'eft geboeid en tot grooten dank gestemd. teen krans, het viertal aangeboden, was slechts een klein bewijs van dankbaarheid en waardeering. Zoo zijn dan de feesten weer achter den rug en met groote voldoe ning kunnen allen, die tot het welslagen hebben bijgedragen, terugblikken op het succes van hun arbeid. Laat het voor „De Post" een spoorslag zijn met volharding den directeur te volgen en immer voort te bou wen aan de vervolmaking, want alleen als men zich bewust blijft, dat er steeds naar boter moot worden gestreefd, zal men den weg bereiden naar het 25-jarig jubileum, dat dan met recht dit feest kan en mag overschaduwen. Hot podium was rijk getooid. Onze Bur gemeester, de Postautóriteiten en vele ge- noodigden gaven door hun tegenwoordig heid blijk van belangstelling. Den directeur gewerd een fraaie krans en door het Studentencorps werd der Ver- eeniging een krans geoffereerd, terwijl een afgevaardigde van de Haagsche Posthar- monio een gelukwenscli bracht en een ge dachtenis van cle zustervereeniging. Sp. Voor het Ingenieurscxamen voor clcc- trotechnisch ingenieur is aan do Technische Hoogeschool te Delft geslaagd de hoer A. J. Heins van der Yen. Voor het examen Gemeente-administra tie, afgenomen door de Ned. Ver. voor Ge meentebelangen te Den Haag, is geslaagd de heer G. A. F. Evcrstein, alhier. Gisteren slaagde voor het eindexamen aan het Lyceum, voor Meisjes in den Haag Mej. A. H. Schoondergang alhier. Gistermiddag had er op den hoek Vcste- straat-Westha venstraat een aanrijding plaats tusschen twee wielrijders. De 18-jari- ge S. W. maakte op dat kruispunt een ver keerde bocht, waardoor zij door den 16-ja- rigen H. R. werd aangereden en inwendige kneuzingen bekwam. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. HAAGSCHE RECHTBANK. De Rechtbank heeft vandaag veroor deeld den schoenmaker J. H. uit Alkemade, recidivist en gedetineerd, wegens diefstal van een rijwiel, tot 1 jaar gevangenisstraf. Wegens het veroorzaken van zwaar licha melijk letsel door schuld heeft terecht go- staan de assurantie-makelaar A. Q. K. uit Wassonaa r. Aan zijn schuld zou het te wijten zijn geweest, dat hij op 23 Maart j.l. op de Koninginnelaan te Voorburg met een door hem bestuurden automobiel een wielrij der heeft aangereden, die tengevolge daar van kneuzingen bekwam aan rechter pols en arm en aan de borstkas. Eisch 250 boete subs. 30 dagen hechte nis mot ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. Uitspraak 25 dezer. De moord nabij de Duinoordkcrk te 's-Gravenhage. De 3e Kamer der Haagsche' rechtbank heeft den termijn van gevangenhouding van den student O. de C., die is gearresteerd in verband mot den moordaanslag op de 20-jarige mej. B. nabij de Duinoordkerk in den avond met 13 Mei, met 30 dagen ver lengd. Dood door schuld. Het Amsterdamsch Gerechtshof heeft heden arrest gewezen in de zaak van den bekenden looneelschrijver M. A. A. D. Hij was door de 4e Kamer der Rechtbank we gens het veroorzaken van dood door schuld veroordeeld tot een maand hechtenis. Verd. was in hooger beroep gegaan. Het Hof heeft den heer D. 300 boete op gelegd, subs. 30 dagen hechtenis en ontzeg ging voor den tijd van 1 jaar van zijn be voegdheid om een motorrijtuig te besturen. LEIDEN. - Geslaagd: Doctoraal examen Geneeskunde. Mej. E. C. Hoogendoorn (Giesendam) en de heeren R. Springs (Den Hhag), N. Tom (K a t- w ij k), A. J. Duymaer van Twist (Voor schoten; Doctoraal examen Rechten de heer J. W. I. M. Swane (Utrecht); J. R. Qt-ellinga (Den Haag) Candidaatsexainen Rechten de heeren: L. H. J. Brantjes (Leiden), O. P. Tuk (Goud a), W. K. N. Henneveld (Leiden) LEIDEN. Op diéns verzoek is eervol ontslagen met dank voor vele belangrijke en langdurige diensten den lande bewezen Mr. H. B. Gre- ven, oud-hoogleeraar aan de Rijksuniversi teit', alhier, aJs lid en onder-voorzitter van de Centrale Commissie voor do Sta tistiek. BINNENLAND. H. DE WILDE, f De Anti-Revolutionnaire partij heeft in den thans, ontslapene zeer veel verloren. Hoewel niet afgevaardigd naar het Parle ment, nam hij een zeer vooraanstaande plaats in die partij in, en aan zijn on vermoeide propaganda, vooral in de Kuyper-periode, heeft de 'A\ R. partij zeer veel aan hem te danken. Hij was een uit muntend debater en vol vuur kwam hij steeds voor zijn beginselen op. Dit nam niet weg, dat hij in den omgang met andersdenkenden steeds even gemoedelijk was, hetgeen zijn geheele persoonlijkheid karakteriseerde. Voor zijn optreden in Jicfc politieke leven was de lieer De Wilde journalist) en ge- ruimen .tijd had hij als overzichtschrijver voor de Standaard eeii*plaats op de pers tribunes van de Kamers der Staten-Gene- raal. Na de instelling der Huurcommissie- wetten werd de heer De Wilde benoemd tot voorzitter van één der Huurcommis- sies te 's-Gravenhage, in welke functie, hij ook belangrijke arbeid heeft verricht. Verder heeft de thans ontslapene in tal van vercentgingen op- maatschappelijk ge bied een werkzaam aandeel gehad. Met hem is een zeer bokei\de persoonlijkheid heengegaan. De heer De Wilde was ridder in de Orde ran den Nederl^ndschen Leeuw en ridder in de orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot heeft plaats a.s. Vrijdag op Nieuw Eik en Duinen. Vertrek van heb woonhuis, Valkenboschlaan 14, om half twaalf. Huis en schuur afgebrand. Uit Huissen wordt ons gemeld: Heden morgen te half negen zijn het woonhuis en de schuur van den kWeeker Hubers totaal afgebrand. Het. vee werd gered. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de scha'dc. Uitbreiding Kreymborg. Men meldt, ons, dat de bekende Heeren en Jongenskleedmgmagazijnen A. Kreym borg, le Nijmegen, MolenstraatZieken- straat, 5 panden heeft aangekocht, waarin voorjaar 1930 haar 39ste filiaal wordt ge vestigd. DE STRAFZAAK TEGEN SALOMON LIEBERMANN. Het pleidooi van den. verdediger. Als op dezen 7en dag van het straf proces togen Salomon Liebermann de verdediger mr. D. Gittay Vcth zijn' plei dooi zal aanvangen, is or vooral van de zijde der confrères van mr. Veth. vrij veel belangstelling. Pleiter staat allereerst- even stil bij de door den officier voor gestelde wijzigingen in de dagvaarding. Een punt, waar pl. bezwaar tegen heeft, betreft n.l. een wijziging, waarbij in do plaats van het doen plegen van een ver duistering alleen verduistering ten laste wordt gelegd. Pl. acht dit niet toelaat baar. De rechtbank is van oordeel, dat do wijziging moet worden toegelaten. Mr. Veth vangt zijn pleidooi aan met een woord van dank aan den president voor de uitstekende wijze waarop hij de zaak heeft geleid. Ook heeft pl. niets dan lof voor de hoffelijke en welwillende wijze, waarop het O.M. hem steeds is tegemoet getreden. Tot de zaak zelve komende, wijst pl. erop, dat het hoofdzakelijk zijn bedoeling is aan te toonen, dat Liebermann niet steeds zwart is. Ei zijn twee veronder stellingen lo. Liebermann kocht de „Veendammer" met de bedoeling de waarden uit de bank te nemen en zich daarmede te ver rijken, niets minder dus dan roof. 2o. Liebermann wilde zich van de „Veendammer" meester maken om daar mede winsten te behalen, hetgeen hij kon bereiken door met het object zelf te han delen of door het object te vèrkoopen. De tweede veronderstelling is naar pl.'s meening do juiste. Pl. acht het noodzakelijk na te gaan, wat Liebermann's inzichten zijn geweest, maar vooraf dient dan zijn persoonlijk heid in een helder licht te worden ge steld. Pl. gaat dan uitvoerig na do persoon van Liebermann. Hij is een geboren wei felaar, die niet in staat is vaste lijnen te volgen. Liebermann is iemand, die in fluenceer!, maar die ook zelf beïnvloed worden kan. Pl. wijst erop, dat het gaat om het kardinale punt, het opzet. Uitvoerig staat pl. stil bij de plannen van Liebermann. De zitting duurt voort. GERECHTSHOF TE AMSTERDAM. Een magnetiseur. Gisteren heeft zich voor liet Gerechts hof een magnetiseur uit Haarlem te ver antwoorden gehad terzake van het onbe voegd uitoefenen van de geneeskunde. De Haarlemsche kantonrechter had den mag netiseur op 1 Augustus 1928 veroordeeld tot een boete van tweemaal 300 subs, tweemaal 10 dagen hechtenis. De recht bank te Haarlem had op 13 December dit vonnis verancjerd in een- boete van twee maal 30, subs, tweemaal 10 dagen hech tenis. Verd. had vrouwen gemagnetiseerd. Na dat zij hem verteld hadden, of door haar begeleidende personen hadden laten ver tellen, aan welke kwalen zij leden, had hij ze op een rustbank doen plaats nemen vervolgens had hij, sprekend, bewegingen gemaakt over de gevoelige plek, zonder echter de patiënten aan tc raken. Verd. verklaarde echter uitdrukkelijk, dat hij dit gedaan had om de patiënten rust te ge ven. .niet om ze te genezen. Uit het getuigenverhoor bleek, dat al len baat bij de behandeling hadden gevon den. Een .vrouw, die geen genezing kon vinden voor pijn in haar 'been, was 8 jaar geleden onder behandeling van verd. geko men, die haar om de 3, 4 maanden magne tiseerde, zpodat de pijn telkens geruimen tijd wegbleef. De vrouw betaalde bij iedere visite 0.50. Een ander betaalde 1 pér visite. De procureur-generaal baron van Ha- rinxma thoe Slooten, concludeerde, dat verd. inderdaad geneeskundigen bijstand ha<l verleend, zonder dat hij hiertoe be voegd was Maar hij acht de straf van den kantonrechter te hoog. Immers de betaalde honoraria zijn van <Th?n aard. dat niet van winstbejag kan worden gesproken, en de getuige verklaren allen, baat bij de behan deling te hebben gevonden. Spr. acht het derhalve niet gcwenscht, de wet op het on bevoegd uitoefenen van de geneoskunde in al haar gestrengheid toe tc passen. Eisch: een boete van tweemaal ƒ30, subs. 10 dagen hechtenis. - Mr. Groen uil Haarlem* zcide dat het om een prineipieelc kwestie gaat. Verd. heeft geen geneeskundigen 'bijstand of raad verstrekt. Immers, verd. wil geen ge nezing brengen, maar uitsluiten rust. Hij heeft nooit <lc getuigen hoop gegeven, dat hij dezen vaji haaf kwalen zou genezen. De menschen kunnen wel het gevoel gehad hebben, dat zij genezen waren, maar dat is niet de strekking van verdachlc's han deling. Zijns inziens kan er niets anders dan vrijspraak volgen. Itet ecnige waarin plei ter het met don procureur-generaal eens is, is. dat het magnetisme blijkbaar een aanvulling is van de geneeskunde. Verdachte zelf verklaarde nog, dat hij de patiënten, die btj hem kwamen, zeer uitdrukkelijk verklaarde, magnetiseur en geen dokter te zijn. Hij liet ze zelfs een stuk on<Jerteekencn, waarin duidelijk om schreven' stond, dat zo wisten bij ccn mag netiseur te komen, die rust brengt. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Uitspraken. J. H. H„ Hoek van Holland, overtreding der Wet Spoorwegen 3 of 2 tl., A. M., Haarlem, openbare dronkenschap, 5 of 3 d.. J. D. G. S.. loopen op verboden grond, 1 of 1 d., F. W. J. de J., met een dricw. rijwiel rijden in verboden richting, 1 of 1 d., J. D. v. d. B., tc Leiden met een voer tuig een standplaats innemen, 2 of 1 d., W. F. v. K., fietsen zonder bel, 1 of 1 d., II. B.. openbare dronkenschap, 5 of 3 d., S. S„ fietsen zonder licht, 3 of 2 d., P. N., tc Leiden takken in het water werpen, 2 of 1 d., H. J. V., met een handwagen rijden in verboden richting, 2 of 1 d., H. B., op den openbaren weg personen uitschelden, 3 of 2 d., L. J. v. d. M„ burengerucht ma ken, 3 of. 2 d., O. v. d. M., idem, id'em, A. de R., openbare dronkenschap, 5 of 3 d., J. B. B., Rotterdam, idem, idem. J. P., ver- ord." Leiden op de straatpolil ie, 1 of 1 d., J. P., openbare dronkenschap, 5 of 3 d., II. N. L. de W., den Haag, overtreding mo tor- en rijwiclregl., 1 of 1 d., H. N. L. de W.. aldaar, overtreding der Motor- en Rij- wielwet, 3 of 2 d., A. S., fietsen zonder licht, 3 of 2 d. Mislukte landing. De bekende vlieger, luitenant van Weer den Poelman, maakte hedenmorgen op hel vliegveld te Vlissingen met don militairen eendekker N 30S een landing. Het toestel kwam hierbij met den kop in 't zand te recht. De vlieger en de waarnemer werden niet gedeerd. Het toestel is beschadigd. LAATSTE BERICHTEN DRIE BEKENDE INBREKERS TE AMSTERDAM GEARRESTEERD. De politie te Amsterdam heeft in den afgcloopcn nacht een goeden slag geslagen door drie bekende inbrekers op Keeterdaad te betrappen. Gisteravond laat hebben zij zich aan de zijde van de Spuistraat toegang verschaft lot de schoenenmagazijnen van do firma Block en Stib'be. Een viertal rechercheurs onder leiding van inspecteur Jooslcn, heb ben toen hel gebouw onder bewaking ge nomen. Zij hebben lang geduld moeten oefenen. Want eerst in den vroegen mor gen werd hun wachten beloond. Tegen zes uur verscheen een auto. Toen hierin de buit, die gereed was gemaakt, zou vervoerd worden, hebben de rechercheurs Jansen, de Boer, Gcrdenbroek ingegrepen. Onder verzet maakten zij zich meester' van drie mannen, die zijn overgebracht naar-het bureau Warmocsstraat. 'Het bleek daar, dat men met drie bekende inbre kers had tc doen n.l. Olivier, Kloet en .Westerhuis. In het gebouw van de firma Block en Slobbe, waar vroeger ook reeds werd in gebroken, was heel wat overhoop gehaald. Lessenaars en kasten waren opengebroken. Men had hij het werk ook een sigaartje ge rookt en tenslotte waren 8 grootc pakken gemaakt, ieder bevattende ecnige dozijnen schoenen. De politie meent in deze drie mannen de daders te hebben gearresteerd van" de meeste inbraken die in den laalstcn lijd te Amsterdam zijn gepleegd. In het ruim gevallen. En dood opgenomen. Men meldt ons uit Vlaardingen: Hedennacht omstreeks 12 uur viel de on geveer 50-jarige gehuwde arbeider v. Vliet, w.onendc te Vlaardingen, van Ven laadplank in het ruim van het s.s. „Desine" tor hoog te van circa 8 meter. De ongelukkige kwam op zijn hoofd terecht en was onmiddellijk dood. EEN ERNSTIG SPOORWEG ON CF1. UK OP DE LIJN GENT—CHARLEROI. Negen dooden. BRUSSEL, 19 Juni. (V. D.) In de vroege morgenuren heeft op de lijn GentCharle- roi te Viane-Moerkerke nabij Geeraards- bergen een ernstig spoorwegongeluk plaats geliad. Een expresstrein liep met grootc snelheid op een wcrkliedentrein. Negen personen werden gedood', terwijl het, aantal gewonden aanzienlijk is. BIOSCOPEN. Casino: Niet afgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Storm en onweer in Italië. MILAAN, 19 Juni. '(V.D.). Er heeft in deze omgeving een hevige storm gewoed met onweer. Er is zeer veel materiale scha de aangericht. Twee personen zijn op het veld gedood. De hittegolf te New York. NEW YORK, 19 Juni (V. D.). Geduren de do laatste 21 uur is de hitte te New York nog toegenomen. Gisteren bewoog de thermometer zich tusschen de 2833 gr. C. Vijf menschen zijn tengevolge van de hitte bezweken. Volgens de officicclo weerberichten is er nog geen uitzicht op rogen. Wegens plaatsgebrek kunnen wij den gemeenteraad van Katwijk en enkele andere berichten vandaag niet opnemen. AMSTERDAM, 19 Juni. Vee. Aanvoer 339 kalveren le kw. 0.800—0.95, 2e kw. 0.7(5 0.S6, 3e k\t\ 0.640.74, een enkel prima boven noteering. 83 nuchtere kalveren 13 20, 400 varkens, Holl. le kw. 1.1.02, 2c kw. 0.981.vette varkens 0.9S1. WOERDEN, 19 Juni. Kaas. Aangevoerd 628 partijen, prijs 4349, met rijksmerk 5051, 2e kw. 4619, zware 55. Handel vlug. R'VEEN. IS Juni. Groente nvei ling. Sla 101.70 per 100 krop, aardbeien 1017 et. per doosje, peulen 1.902.15, idem jonge 3.10, idem dikke 1.902.05, doperwten 2.55 2.S0, capucijners 3.15, tuinbooncn 3.35 per 20 pond, snijbooncn 2.603.10, idem .stek 2.202.40 per 10 pond. LOOSDUINEN, 18 Juni. Groentenveiling bloemkool le soort 816, 2e soort 4.00 7.40, kaskomkommers le soort, 14.0015.80 2e soort 10.4014.10, rijen komkommers le soort ,9.40—15.10, 2e soort 4.90—0.80, gele komkommers le soort 12.0013.20, 2o soort 8.9010.20, perziken le soort 28 51, 2e soort 1938; 3e soort 1112 per 100 stuks; meloenen le soort 2.703.80, 2e soort 7580 cent per stuk, komkom- merstek 213 per 100 kg; tomaten A 36.30—38.10, B 35.0035 50, C' 34.70— 30.70, CC 23.70—32.30, bonken 23.00— 20.40 per 50 kg., postelein 1.211.30 per 6 kg,, spinazie 3071 cent per 1 'kg., salade Ó.401.50 per 100 krop, peen 13.5020.00 rabarber 1.902.20, peterselie 2.20 per 100 bos, andijvie 1.004.50 per 100 struik andijvie 2001 cent, zuring 30 cent per kist VOORSCHOTEN, 18 Juni. Vrije veiling. Eieren per 100 stuks f 0.10«00, eenden eieren per 100 f5.005.70; kippen f 0.85 1.10, hanen f 1.00; duiven f 1.75 per stuk. TER AAR, 18 Juni. Veiling „Tuindersbe- lang". Peulen ƒ2.302.90, Snijboonen ƒ4.905.70, Doppers 2.303.10, Tuinboo- jien ƒ3.10, Capucijners 3.50, Dub. Stam ƒ8.40, alles per 10 Kilo, Aardbeien per doos je 12 cent, Stele per 10 kilo 3.404,20, Pos telein per 100 kilo ƒ12.i2.90, Bloemkool per stuk 28 cent, peen per bos 10 et., snoek per pond 44 cent. Veiling. „St.-Phocas" 18 Jur.i. Peu len 2.102.70, doppershi.403.20. cape. 3.60, tuinb. 3.70, snijboonen 5.505.80, id. stok 3.70—3.80 per 10 K.G. BOSKOOP, IS Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 23 20 et., Golden Ophelia 3739 et.. Marcel Rouyer 00 ct., Hadlcy 5896 ct., Cl. Pcrncl 0570 ct., Columbia 65 ct.. Butterfly 41 52 cl., Mac Keiler 40 ct., Wilhelm Kordes 4569 ct., Bouchc 50 ct.; Rosalandia 53 ct., van Rossum 84 ct., Polya-nthafozen 0.80 1.00; diversen per bos: Lathyrus 79 ct., Pioenen 7890 ct.., Py re thrum 710 ct., Pa pavers 50 ct.. Prunis Pissardi 34 ct., Aspa ragus 37 ct., Anjers 57 ct., per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.411/2 Londen 12.07:'/^ New-York 2.49.04 Parijs 9.741 Brussel 34.561 Zwitserland 47.90 Milaan 13.031 /0 Madrid 35 25 Oslo 66.341/2 Kopenhagen 66.33 Stockholm 66.701/., Weenen 34.981/Ö Praag 7.37 Boedapest 43.42I/0 Prol. 51/. o/0 BEURSOVERZICHT. Van gisteren. De markt had heden een gedrukt voor komen en overal kwamen lager notecrin- gen tot stand. Vooral dc Indufltriepapic- ren hadden van aanbod le lijden en in 't bijzonder de Kunstdsijde-aandeelen. Enka's in hoofdzaak moesten zich een verlies ge troosten. dat enkele tientallen pets. be droeg. misschien wel omdat-dc voordeden van de fusie met de Glanzstoff niet in overeenstemming zullen zijn met dc nadoe len. Macubec's vast geopend liepen later terug. Philips een oogenblik boven het hoogste peil van gisteren, doch reageerden daarna scherp. Margarine Unies en C'alvé Delft- konden zich niet handhaven en za gen zich meerdere pets. ontgaan. Calvé Delft boden nog het meeste weerstand. Acousliek lager afgedaan. Ford-aandeclen vast. Boetons lager. Kon. Olie openden beneden het peil van gisteren en liepen vervolgens nog vorder terug. Een goede stemming bestond voor •.Suikers, H. V. A.'s volgden dc gisteren ingezettö rijzing. Ta bakken goed prijshoudend, op Oude, Deii's na, die lager kwamen. 'De stemming voor Rubbers was niet ongeanimeerd, ofschoon groote verschillen uitbleven. Yankces op den achtergrond. 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3