Vergadering MARKTBERICHTEN Advertentiën. RI Kiemnipig I BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 18 Juni 1020, medegedeeld door het Kon. Ned.. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerstand: 771.7 te Ham burg. Laagste barometerstand: 751.9 te Vest- jnanoer. Verwachting tot den avond van 19 Juni. Zwakke meest Oostelijke tot Zuidelijke wind. Helder tot licht bewolkt. Droog. [Warmer overdag. LUCHTTEMPERATUUR 20.2 gr. C. WATER-TEMPERATUIJR. Leid sell e Zweminrichting: 9 uur 20 gr.. 12 uur' 20.5 gr., 3 uur 21 gr. „De Zijl": 9 uur 1S.5 gr., 12 uur 19.5 gr.,, uur 20.5 gr. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagavond 9.54 uur tot Woens- agmorgen 4.07 uur. Nederlandsche Banketbakkers-Vereeniging 44ste Jaarvergadering Vandaag en morgen is de Nederlandsche Banketbakkcrsvereeniging hier ter stede bijeen tot het houden van haar 44ste jaar- ;che vergadering, waaraan tevens enkele excur- sies waren verbonden. Gisteravond werd in café-restaurant Harmonie" een begroetingssamenkomst gehouden, alwaar reeds velen aanwezig wa- n en het recht gezellig toeging. Hedenmorgen te 10 uur begon in café restaurant „Zomerzorg" de jaarvergade ring, die zeer druk bezocht was. De algemeene voorzitter, de heer W. Berkhoff uit Amsterdam, herinnerde er in rijn openingswoord aan, dat hot 30 jaar ge-s loden is, dat besloten werd telken jare in ren andere plaats de jaarvergadering te boden. Zoo werd in 1901 de eerste jaar vergadering in hetzelfde „Zomerzorg"- ge houden. Na verschillende aanwezigen voorts welkom te hebben geheeten, in heb bij zonder de IS Fransche collega's en de twee Duitsche, gaf de voorz. een kort ron"|overzicht over het afgeloopen jaar. eul De voorzitter van de Leidsche afdeeling. dew(ie heer Jac. Speet, sprak hierna tot alle "'■aanwezigen een hartelijk welkomstwoord namens de ontvangende afdeeling, uitte de beste wenschen voor het slagen der verga dering en wenschte allen een paar genoeg lijke dagen. Vervolgens werden het Vaandel- en het Congreslied gezongen, waarna dc dames en heeren. die niet aan het Congres deelnamen de zaal verlieten om de schoonste beziens waardigheden der Academiestad te bezich tigen. De notulen der vorige algemeene verga dering werden goedgekeurd. Aan het jaarverslag over 10-28 ontleenen dat dit jaar tamelijk minder was dan 1927. Opleving was er niet, maar verslech tering. Het. aantal afdeelingen bleef 18, de le denlijst bevat 839 namen togen 817 het jaar daarvoor. Den secretaris, den heer W. G. van Veen, uit Utrecht, wordt hartelijk dank gebracht voor zijn uitnemend verslag. Na behandeling der ingekomen stukken ;olgde rekening en verantwoording van den_penningmeester, den heer J. W. Decnik uit Sneck. De rekening sluit met een batig saldo van 856.441/». De commissie van rapport bracht gunstig verslag uit over het gehouden beheer, waarop de penningmeester onder dank erd gedechargeerd. Goedgekeurd werden liet verslag van de commissie van het Officieel Orgaan, van het bestuur van het Vereenigings- en Plaat singsbureau en haar controlecommissie, van de Commissie van de Vakschool, van de Historische Commissie en de Reclame com missie alle opgenomen in het Jaarboekje 1929. De aftredende leden van het bestuur, de he eren J. W. Hilbron uit. Rotterdam, J. M. Polak uit Den Haag en M. M. Weyl uit Den. Bosch werden als zoodanig herkozen. De heeren W. Ecrstman en K. H. Jager erden herkozen als leden van het Ver eenigings- en Plaatsingbureau, de heer J. G. Meerman als lid van het bestuur van de Vakschool, de heer H. A. Aalders als lid van de Reclame-commissie. Hierna kwam in behandeling een voor- ruk- 5te] van iiet, hoofdbestuur om aan de afdce- rs ling Gelderland toe te staan, officieele vak- wedstrijden te organiseeren, zulks in afwij king van het reglement, dat. zegt, dat offi cieele vak-demonstraties en -wedstrijden slechts om de twee jaar mogen gehouden orden Het voorstel wordt zonder discussie goedgekeurd. De begrooting der N. B. V. voor 1930 werd vastgesteld op een bedrag aan in komsten en uitgaven van 8150. Deze begrooting werd goedgekeurd even als die van het Vereenigings- en Plaatsings bureau voor 1930. De afdeeling Gelderland wordt aangewe zen voer het nazien der rekening en ver antwoording. De volgende jaarvergadering zal tc Rot- rdam worden gehouden. Bij de rondvraag werd nog uitvoerig ge broken over <le al of niet wensc-hely-klieid agd. aafc- orte iplo- oi n ook brood-banketbakkers als lid van de vereeniging toe te laten. Het bestuur zal te dezer zake rapport uitbrengen. Zulks zal eveneens geschieden ten aan zien van een verzoek van de afdeeling Den Bosch om een lijst aan te leggen van niet- bona fide handelaars. De heer Hagdorn (afdeeling Gelderland) protesteerde legen het feit, dat het H. B. in het vakblad advertenties opneemt van de Amsterdainsche Gasfabriek, waardoor een gemeente-instelling aanbevolen wordt boven den eigen stand, den middenstand. Aan het slot der vergadering werd den voorzitter dank gebracht voor zijn uitmun tende leiding, waarna allen aanzaten aan een lunch in Zomerzorg. Een plaatjes-album. Wij ontvingen 1 het plaatjes-album der Vaderlandsche Historie door G. van Son, serie 3. Deze uitgave van de firma Verkouw en Stokhuyzen is weer keurig saamgesteld en voor de jeugdige lezers zeer leerzaam. Het plaatjes-album bevat ook ditmaal 80 portretten, afbeeldend min of meer be roemde personen, die een rol hebben ge speeld in de historie van ons land van on geveer het midden der 17de eeuw tot het begin der 19de eeuw. 't Is een verdienstelijk werk, dat in dit album van vaderlandsche historie óók meer bekendheid wordt gegeven aan degenen, die niet door het zwaard, maar door weten schap en kunst hun vaderland hebben ge diend. Handelsregister K. v. K. Wijziging: E. J. Coster v.h. T. F. Schoon- dergang, Leiden, Steenstra-as 8, Tapperij en slijterij. Over). E.: Th. E. Schoondergaag. Leiden, d.d. 26 Februari 1929. Ontsl. ge- vblrn.: E. J. Coster. Leiden, d.d. 1 Mei 1929. N. E.: E. J. Coster, Leiden. Wijz. handclsn. thans: E. J. Coster. Wijz. uitgeoef. bedr. thansSlijterij. Aan onzen, oud-stadgenoot, mr. A. J. Fok ker, advocaat te Amsterdam, is verlof ver leend tob heb aannemen der hem geschon ken onderscheiding van ridder der Orde van Civiele Verdiensten van Spanje. Bij K. B. is benoemd bij het reserve-per soneel der landmacht, bij het personeel van den geneeskundigen dienst, tot reserve-offi cier van gezondheid der 2e klasse de heer J. T. H. Bots, arts, alhier. Dc onlangs alhier gepromoveerde arts iM. Waisfisz is benoemd tot officier van gezondheid 2e klasse bij het Oost-Indisch leger. De heer A. Bicker Caarten, alhier, is ge slaagd voor het examen gemeente-admini stratie, afgenomen door de vereeniging voor Gemeentebelangen te 's-Gravenhage. Het assistcuts-diploma van de opleidings cursussen der Centra-le Veï. van Openbare Leeszalen en Bibliotheken werd uitgereikt aan mej. A. Zeegerman, alhier. Yoor de leerstoel in de oor- neus- en keelhcelkunde alhier als opvolger van prof. Kan heeft, naar wij vernemen, dr. A. de Kleyn te Utrecht bedankt. Door de politie is aangehouden zekere L. de V. alhier, die veroordeeld was lot 5 dagen hechtenis en- zich niet vrijwillig tot liet. ondergaan dezer straf had aangemeld. UIT DE RIJNSTREEK LEIDERDORP. Aanbesteding. De ontvanger der re gistratie en domeinen heeft bij inschrij ving voor afbraak aanbesteed het voorma lig tolhuis te Leiderdorp, tegenover den Bruggestraat. Ingekomen waren zes in schrijvingen. J. v. d. Akker, Zoeterwoudc, toe tc betalen door den ontvanger 48. J. J. vvd. Drift, Leiden, toe te betalen door den ontvanger 10.W. v. d. Akker, Zoe- terwoude, toe te betalen door den ontvan ger 1.Vollenberg, Leiden, toe te beta len door den ontvanger ƒ1.50, H. de Bol ster, toe te betalen door den ontvanger 52.50, Strikwerda, Leiden, toe te beta len door den ontvanger 78. De afbraak is gegund aan H. dc Bolster voor 52.50. Z0ETERW0UDE. De Jeugdclag van den Districtsbon cl Voorschoten. In de laatste week voor den grootcn jeugddag van den Patronatenbond van hel district Voorschoten, welke te Zoeter woudc (Dorp) zal gehouden worden en nu de plannen geheel .gereed zijn en liet offi cieel programma is verschenen, willen wij gaarne medewerken om de belangstelling voor doze echte jeugddemonstratie op te wekken. Er is in de Patronaten Voorschoten, Leidschendam, Wassenaar en Zoeterwoudc (Zuidbuurt)- de laatste weken met kracht gewerkt om don jeugddag te doen slagen. Elke jongen ontvangt het program. Op den omslag staat het beeld van den H. Aloysius. Op de eerste bladzijde staat boven de dagorde het program van den dag: Voor Christus Koning. En de dagorde vangt aan met een Al gemeene H. Communie in de eigen Paro chiekerk voor elk Patronaat. Dan: aantreden 10.30 uur (nieuwe tijd) aan het gymnastiekgebóuw te Zoeler- woude. Wat zal dat een gekrioel zijn. als die honderden jongens allen per fiets zullen aankomen. Maar geen bezwaar, alles is goed georganiseerd. Onder leiding van een groepsleider zal alles rustig verloopen. Het groote achterveld, achter het school plein van de R.-K. jongensschool naast het Patronaatsgebóuw, zal, in vakken ver deeld, een mooie veilige rijwielbewaar plaats zijn. Te 11 uur wordt op het groote school plein een plechtige H. Mis opgedragen. Ge- zoügen wordt de H. Mis ter eerc van den H. Aloysius en de Missa de Angelis door het Patronaatskoor van Zoeterwoudc. Voor het opdragen van deze plechtige H. Mis in de openlucht heeft de Bisschop van Haarlem toestemming verleend. In het gymnastiekgebóuw wacht -te 12 uur een ontbijt op 370 jongens. Er .".uilen dien dag duizenden broodjes, honderden liters melk en limonade en een berg ver snaperingen beschikbaar zijn. Om 1 uur ijs bet weer aantreden op het sportterrein van A.S.C. Daar wordt dan de stoet opgesteld voor don optocht. Deze optocht zal door liet dorp trekken naar liet H. Hartbeeld in dc Zuidbuurt. Daar,- vóór het beeld van Chris tus Koning, zullen vier jongens van de de- monstreerende Patronaten de Akte van Toewijding bidden. Ook zal er een bloe menhulde gebracht worden. Na afloop van deze heerlijke demonstratie defileeren de Patronaten nog eenmaal langs het H. Hartbeeld en zoo gaat dan de stoet van frissche jongens met muziek en zang in echte roomsche blijdschap naar het sport terrein van A. S. O. De muziekkorpsen van Leidschendam en Wassenaar zullen dc stoet opluisteren. Twee elftalion, LeidscliendauiZoolor- woude en VoorschotenWassenaar zulien dan een voetbalwedstrijd -spelen. Dc gym- nastiek-afdeélingen van Voorschoten, Leid schendam en Zoeterwoudc houden ook een groote demonstratie. Onderwijl zullen er ook nog spelen gehouden worden, welke bestaan uit een geeostumeerde estafette loop. Dc groepen van 5 worden gevormd uit de patronaten. Een en ander -/.al afge wisseld worden door tractaties. Om vier uur staat er weer een maaltijd gereed, v.ant dc jongens hebben inmiddels weer 'n grage maag gekregen. In dc vlugge opvolging van het pro gram jongens moeten niet stil zitten gaan allen om 5 uur naar het Patronaats gebouw om dc opvoering van de -Palro- naats-revue ..Dat heb je noodig" bij te wo nen. Aan deze opvoering zullen cenige le den van „Juliana" uit Stomp wijk mede werken. Dc mandolineclub van. het Patro naat te Leidschendam zal in de pauzen vele nummers geven. Eindelijk te achl' uur is het taptoe. Beleefd verzoekt de Patronaats-Commis- sie den Boomschen Zoeterwouders tijdens den optocht.te vlaggen. Patronaat. Woensdagavond repetitie voor tooneel. zang en muziek. De St.-Jo- seph-Gezellenbijcenkomsl wordt deze weck niet gehouden. Donderdagavond moeten al le Patronaatsjongens te halfae-ht (oude tijd) in hel Patronaat bijeenkomen. Z0ETERW0UDE (H. R.). Ernstige aanrijding. Gisterenmiddag omstreeks half twee keerde Pater Hubertus Friedrich, Monbfor- taan, uit hot klooster te Egmond (N.H.), thans waarnemend Boctor aan het gesticht. „Dc Goede Herder", van een bezoek aan den Pastoor van de Groenendijk terug naar heb gesticht. Ter hoogte van dc bctonfabrick' van de firma Oosthoek cn Zn werd hij aange reden door een auto van den heer J. v. d. B. te Alphen aan den Rijn. Zwaar ge wond en met gebroken onderbeen werd hij opgenomen en bij B. binnengedragen. Dr. de Bruyne, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp, waarna de Pater per ziekenauto werd vervoerd naar het Elisabeth-gesticht te Leiden. Dc politie stolt een onderzoek in. Naar wij vernemen is de toestand van Pater Friedrich vandaag vooruitgaande. NIEUW-VENNEP. Spiritus-drinkers. Zondagmiddag ver toefde alhier langs den Hoofdweg een drie tal zwervers, die hun tijd passeerden met spiritus verbruik. Het eind van het lied was dat een hunner in een diepe wegsloot gc- raakte en geen kans meer zag om op de beenen te klauteren. Door omstanders werd een wagenbint gehaald, waarmede zij den zwerver uit de slot trokken, waarna hij op de gemeente-vuilniswagen is geladen cn overgebracht naar het arrestanbenlokaal om te ontnuchteren. ZEVENHOVEN^ Dijkverlichting. De Baad dezer ge meente heeft besloten tot electrischo ver lichting van den Hoogendijk. TER AAR. Gur.ning. Het bouwen van een electri scho bemaling voor de Noord-Eind en Gcer- polder is gegund aan den heer C. Aker boom Pzn. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. Meisje aangereden. Toon het 4-jarig meisje Adriana v. Gog, wonende Vernisstraat te Tilburg spelender wijs den straatweg bij het Julianapark overstak, werd zij door een auto gegrepen en ongeveer 8 M. meegesleurd. Dc kleine bekwam een ernstige hoofdwonde en een beenfractuur. In zeer zorgwekkenden toe stand werd zij naar het ziekenhuis ver voerd. Lijk aan het Wassenaarsche strand. De burgemeester van "Wassenaar ver zoekt bekend te worden gemaakt mot de identiteit van het lijk van een 20 :l 25-juri- gen man, dat Zaterdagmiddag op het strand onder de gemeento Wassenaar is gevonden. Het signalement luidt als volgt: Lengte 1.75 M., normaal postuur, kruin, lang, achterovergekamd lniarrossig, ge woon voorhoofd, iets gebogen cn tamelijk dikke neus. blauw-grijze pogen, grof ge bit met breed© snijtanden, dubbel lidlee- ken, rechts boven het rechteroog in wenk brauw, klein lidtceken rechts onder aan de kin, geen werkman. De man was gekleed in een colbert cos tuum, bruin van kleur met een rood streep je, wil overhemd, geen onderklecding, en smalle dubbele boord, gemerkt de Z. 42. Record no. 40, 'bruine zelfstrikker, lage bruine schoenen, welke tamelijk versleten zijn. Voorts liad hij bij zich een zakspie- geltje en zakmesje een potlood met nikke len dop. twee zakdoeken, één met een wit en één met een rood streepje.. Ook word nog op het lijk gevonden een zelfdaad- pistool in een bruin-lederen étui. LAATSTE BERICHTEN H. DE WILOE. t In den ouderdom van 75 jaar is in den afgeloopen nacht in heb Gem. Ziekenhuis aan den Zuidwal te 's-Gravenhage over leden de lieer 11. de Wilde. Bijna 2S jaren heeft dc heer De Wilde zitting gehad in dc Prov. Staten van Zuid-Holland. In 1901 slaagde hij er in om een bres te schieten in het liberaal vertegenwoordigde Statendistrict Middel- harnis. Van Juli 1901 tot 1919 bloof hij voor dit district zitting houden. Daarna tot April van dit jaar vaardigde '^-Gra ven h age hem naar de Staten af. In Juli 1916 kozen de Staten den hoer De Wilde, die toen wethouder van Den Haag was tot Gedeputeerde, welk ambt hij tot Juli 1927 bleef vervullen, toen zijn gezondheidstoestand hem noopte dezo functie neer te leggen. De belangrijkste onderwerpen, waarvoor do heer De Wilde zich in de Staten in teresseerde, waren: Vakonderwijs, Krank zinnigenwezen en het Werklieclenrogle- ment, dat op 1 Januari 1917 van kracht is geworden. Sinds 1918 was do heer De Wilde voor zitter van het Prov. Comi#té van anti-rc- volutionnaire Kiesvoroenigingen in Zuid- Holland. Voorts heeft de thans ontslapene jaren lang deel uitgemaakt van den Haag- schen gemeenteraad, waarin hij goruimon tijd als wethouder fungeerde. Gedurende zijn wethoudersperiode was de lieer Dc Wilde als ambtenaar van den Burgerlijken Stand in het Kon. Paleis aanwezig bij het verrichten van de formaliteiten bij rlc inschrijving in de registers van de geboorte, van Prinses Juliana. Brand te Zwolle. Hedenmorgen te 4 uur is de bakkerij van v. Galenkamp in de Thomas a Kom- pisstraat te Zwolle totaal uitgebrand. De bewoners konden tijdig het huis verlaten. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt dc schade. Vechtpartij. Uit Odoorn wordt ons gemeld: In het naburige dorp Klijndijk heeft gis terennacht door cenige jongens een lie vige vechtpartij plaats gehad. Dc arbei der II. te Klijndijk werd in de buik ge troffen met een mes, een ander kreeg een messteek in den rug. Als dader werd gonoomd de arbeider H. te Bronnoger, ge meente Borger. Een onderzoek wordt in gesteld door de rijks- en gemeente-politic van Odoorn. TELEGRAMMEN DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Drie merschen gedood. ROME, 18 Juni (V.D.). In de nabijheid van Salerno werden tijdeus oen hevig on weer drie landarbeiders door den bliksem doodelijk getroffen cn twee zwaar gewond. De arbeiders waren in een 'tont gevlucht, waarin de bliksem insloeg. Een vlootconfercntie in de a.s. herfst. NEW YORK, 18 Juni. (V.D.). In diplo matieke kringen té Washington acht nioii de mogelijkheid zeer groot, dat reeds in don a.s. herfst een conferentie zal worden gehouden tot regeling van dc ontwapening ter zee. Indien dc andere mogendheden daaraan niet zouden deelnemen, zullen, naar men verwacht, tenminste besprekin gen worden gehouden tussclien Engeland en Amerika. LEIDEN. 18 Juni. Vette varkens. Aan gevoerd 248 stuks, w.o. 219 zwaar en 29 ilcht soort. Prijs per K.G. levend gewicht: zwaar 0.86—0.88, licht 0.84—0.86. Han del matig. ROTTERDAM. 18 Juni. Vee. Aanvoer 237 paarden. 41 veulens, 1056 magere run deren, 945 vette runderen, 700 nuchtere kalveren, 426 vette kalveren, 142 schapen of lammeren, 100 biggen, 2 bokken of gei ten, 14 overloopers. Vette koeien lo kw. 0.51—0.53, 2e kw. 0.15—0.47.5, 3e kw. 0.34 0.39, ossen le kw. 0.500.52.5, 2e kw. 0.45 4715, 3e kw. 0.42.5; stieren le kw. 0.460.47, 2e kw. 0.42—0.43, 3e kw. 0.38—0.40; kalveren lc kw. 0.72.5—0.77.5. 2e kw. 0.60—0.65, 3c kw. 0.47.50.52.5 melkkoeien 200430, kalfkoeien 200400, stieren 120500. pinken 75125, vaarzen 150—210. werk paarden 200350, slacht paarden 100 ISO .hitten 100170, veulens 80120; fokkalveren 830. biggen 20—32, slacht kalveren 1318, biggen p, week 2.75 3.25, jonge paarden 160200. Koeien en ossen kalme handel, prijzen van gisteren kondon niet gehandhaafd blij ven. Stieren kalme liandel, prijzen van vo rige week. Vette Kalveren slechte handel, lagere prijzen. Melk- cn Kalfkoeien redelij ke handel, oude prijzen. Paarden stroeve liandel, oude prijzen konden met moeite'be dongen worden. Fokkalveren kalme handel, prijzen .iets vaster. Biggen stroeve handel, prijzen iets hooger. BODEGRAVEN, 18 Juni. Kaas. Aanvoer 599 partijen Goudscho kaas, 568 met rijks- merk 25878 stuks, 207024 K.G. met rijks- merk le soort 5153, mot rijksmerk 2c soort 4549, zwaardere 57, zonder rijks- merk 4349. Handel vlug. TER AAR, 17 Juni. Veiling ,.St. Phocas". Peulen 2.953.65, Doppers 3.30—3.70 on Tuinbooncn 4.204.70 per 10 Ivg.; Snij booncn 5.306.en idem Stek 4.10 4.30 por 10 Kg.; Bloemkool 330 cent per BIOSCOPEN. Casino: Niet afgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. stuk; Peen 13—23 cent per bos; Aardbeien 1018 cent por doosje. TER ^AR, 17 Juni. Veiling „Tuindersbe- lang". Peulen 2.85—3.30, doppers 4, prinscsseboonen 11.90, snijboonen 4.S0 5.10, stek 4—4.40, bloemkool per stuk 335 cent, aardbeien per doosje S23 oeut, postelein 18.90," sla 11.90. NIEUW VENNEP, 17 Juni. Eierenveiling E. N. V. Hotel J. dc Groot, Nieuw Vennep Aanvoer 25600 eieren. 21100 kippeneieren 5.907.10 en 1200 eendeneieren 5.10 5.60 per 100 stuks; kalkoeneieren 10 cent per stuk; jonge hanen 10—14 cent, slacht- hanen 1.70, kippen 1.35, konijnen 1.10 2.10. Handel vlug.' L00SDU1NEN, 17 Juni. Groentenvei- ling. Bloemkool le srt. f 1222, 2e srt. f5.3011.80, Kaskomkommers le srt. f 14.70 15, 2e srt. f 11.8013.30, rijen komkom mers le srt. f 12.6017.30, 2e srt. f 7.10 12.70, gele komkommers le srt. f 14.40 18.60, 2e srt. f 8.5013.50, perziken le srt. f 22—14, 2e srt. f 1524„ 3c srt. f 9.9014 per 100 stuks, meloenen le srt. f3.10 5.90, 2e srt. f 11.30 per stuk, stamprin- sessen f85, komkommerstck f615 per 100. Kg., tomaten A f34.4036.10, B f32.10— 34 .SO, C f 33.70—35.30, G f 28.40—31.20, bonken f 22.4029.no per 50 Kg., postelein f 0.581.16 per 6 Kg., spinazie 2583 ct. per 4 Kg., druiven le srt. f 2.1,02.15, 2e srt. f 1.201.20 per Ka., salade f0.602 per 100 krop, peen f 15.6023.90, rabarber f 3.203.30, selderij f 0.401, petorselie f 4 5.50 per 100 bos, andijvie f 1.705.40 per 100 struik, andijvie 10—37 per 4 Kg. ALPHEN a. d. RIJN, 17 Juni. Groenten- veiling. Per 100 Kg.: Postelein 16—20.10, Per 100 bos: Radijs 33.20, Rabarber J 1436; Peen 13.3017.40; Per 100 stuks Kropsla 2.20—3.40, Komkommers II 18, Bloemkool I 20.2030, Bloemkool II 9.90 Por 100 bakjes: Aardbeien f 1319. ROELOFARENDSVEEN, 17 Juni. Groen tenveiling. Aardbeien 1526 cent per doos je, sla 1.402.90 per 100 krop, peulen 3.15—3.40, jonge idem 4.254.10, dikke idem 3.103.15, doperwten 3.804.00 per 10 kg., snijboonen 2.40—2.70, stek 2.102.20 per 10 pond, prinscboonen 55 cent per 100 BOSKOOP, 17 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 40 ct., Golden Ophelia 4047 ct., Marcel Rouyer 6468 ct.. Hadley 6294 ct., Cl. Pernet 7084 ct., Columbia 5169 ct., But terfly 4655 ct., Mac Keiler 59 ct., Wil helm Ivordes 80 ct., Bouche 83 ct., Rosa- landia 5275 ct., Van Rossum 70 ct., Po- lyant ha rozen 82130 ct. Diversen per bos: Dahlia's f 1.60, Lathyrus 610 ct., Pioe nen f 1.061.21, Violieren f 1.01, Lilium Umbellatuiü 6080 ct., Papaver 57 ct. WISSELNOTEE11INGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.42 Logden 12.071/o New-York 2.49.09 Parijs 9.7 4 Brussel 34.56 4/0 Zwitserland 47.90 Milaan 13 031/. Madrid 35 25 Oslo 66.341lo Kopenhagen 66.3U/Ö Stockholm 66.681/Ö Weenen 34.98 Praag 7.37 Boedapest 43.40 Prol. 55l/4 0/0 BEURSOVERZICHT. Van gisteren. De vrije dagen hebben geen uitbreiding der affaire tengevolge gehad, doch de stem ming was meerendeels vast. Op verschillen de afd. kwamen vrij belangrijke koersver schillen voor. Zoo werden Philipsaandeelen op groote schaal uit dc markt genomen en dientengevolge had een flinke rijzing plaats, die echter niet geheel behouden hleef. Margarine Unies rondom de hoogste koersen van Vrijdag terwijl C'alvé Delft, hooger geopend, op de laagste noteeringen van Vrijdag terugvielen. Van Berkels goed prijshoudend. Kiichcnmeister gevraagd. Aniems iels lager. Ned. Ind. Gas Mij. daar entegen ruim 10 pet. hooger. Forclaandec- len vonden een flinke belangstelling cn ste gen weer boven 305. Kunstzijde vast, voor al Enka's, die echter later wal inzakten. Tabakken meer prijshoudend. Olie kalm. K011. Olie eenigszins van aanbod to lijden, dc koersen waren echter weinig veranderd. Boctons ongeanimeerd en lager. Suikers kalm. TI. V. A.'s goed van toon. Van do Rubbers waren A'dam Rubbers gedrukt. Bethlehem Steele prijshoudend.' ALPHEN a. d. RIJN. In de J^réfzaal Groote op WÖENSDAG 19 1UNI n.m. 8 uur. op WÖE ^Sfieker tl er de Heer P. Het doel van den strijd Alle Katholieke Kiezers worden dringend uitgenoodigd

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3