KERKNIEUWS" SPORT VRAGENBUS RECHTZAKEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in 'den morgen van 17 Juni 1929, medegedeeld door het Kon. Ned.. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.770.1 te Brest. Laagste barometerst.: 752.2 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 18 Juni: Zwakke tot matige veranderlijke wind. Meest licht bewolkt. Droog weer. Iets war nier overdag. LUCHTTEMPERATUUR 1S.5 gr. C. WATER-TEMPERATUUR. Hooge Rijndijk 7 uur 20 gr., 12 uur 20 gr., 3 uur 21 gr. De Zijl7 uur 17 1/2 gr.. 12 uur IS 1/2 gr., 3 uur 19 gr. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagavond 9.53 uur tot Dinsr dagmorgen 4.08 uur. Zilveren jubileum dr. A. Seret. Heden is het. vijf en. twintig jaar gele den, dat de heer A. Seret, arts hier ter stede, aan de universiteit alhier, tot arts werd bevorderd. Dr. Seret werd 31 Augustus 1879 te Tiel geboren en studeerde aan de universiteit alhier in de medicijnen. Nadat hij in 1904 zijn artsbul verworven had, was hij achtereenvolgens eenigen tijd als assistent werkzaam bij de hoogleeraren van Leersum en Korteweg. Spoedig daarna vestigde dokter Seret zich hier als huisarts en wist zich zoowel om zijn kennis van de medische weten schap als om zijn prettigen omgang alras een drukke praktijk te scheppen. Zich bewust van de groote verantwoor delijkheid van zijn beroep, wijdde hij zich daaraan met hart en ziel; wist hij zich iteeds in te leven, in het leed van hen, bij wie hij geroepen werd om genezing te brengen. Uit den aard der zaak het meest genezipg naar het lichaam, doch dikwerf ook naar den geest, want dokter Seret. moge een man van weinig woorden zijn. hij bezit daarnevens de gave om steeds den juisten toon te treffen en menig oud-patiënt gedenkt met groote dankbaarheid de be moedigende woorden door dokter Seret in donkere uren aan een zwaar ziekbed ge sproken. Zoo is er in den loop der jaren tusschen dokter Seret en zijn patiënten een hechte vriendschapsband ontstaan, niet alleen voortkomend uit de kringen van zijn eigen patiënten, doch hem ook tegemoet stra lend uit de rijen van de ,,klienere luiden", welke hij als fondsdokter bezoekt Naast zijn drukke praktijk en zijn werk kring als huisdokter in het Diaconessenhuis heeft dokter Seret toch nog steeds tijd kunnen vinden om zich ook op sociaal-me disch terrein verdienstelijk te maken. On der anderen bekleedt hij de volgende func ties: voorzitter van de plaatselijke huis artsenorganisatie, secretaris van den af- dcelingsraad der Maatschappij tot Bevor dering der Geneeskunst, voorzitter van de afdeeling Leiden van den Ned. Bond voor Ziekenverpleging, voorzitter van het Bu reau voor Particuliere Ziekenverpleging en lid van de examencommissie voor ver pleegsters. Dat dokter Seret deze functies geenszins als een sinecure beschouwt, doch in zijn weinigen vrijen tijd de belangen der onderscheidene vereenigingen warm voor slaat. weet een ieder, die dezen conscien- tieuzen man kent. Dr. Seret mocht heden ter gelegenheid van zijn zilveren doctoraat van talrijke zij den bewijzen van belangstelling en sym pathie ondervinden. Dat bleek uit den grooten stroom van schriftelijke gelukwenschen van vrienden, vereerders en patiënten, dat bleek ook uit het feit, dat velen den dokter des middags hij de receptie ten zijnen huize kwamen gelukwenschen. Koperen jubileum. Heden herdenkt de heer A. Dirkse, als stypeur werkzaam aan onze zaak, zijn 12V«- jarig jubileum in dienst der Vennootschap. De jubilaris werd hedenmorgen in de stype-inrichting ontvangen door directie en personeel. De directeur, de heer B. Lans, sprak daarbij den jubilaris in hartelijke woorden toe. herinnerde eraan, hoe hij reeds vanaf zijn schooljaren in de expeditie werkzaam was. om daarna aangesteld te worden als hulp-stypeur en daarna als stypeur. Daar bij heeft hij zich steeds doen kennen als iemand, die liefde had voor zijn vak en zich steeds zeer arbeidzaam toonde. Mede namens het College van Commis sarissen wenschte de directeur den heer Dirkse nog vele jaren toe en overhandigde hem vervolgens een enveloppe met inhoud. Namens het gezamenlijk zetterij- en drukkerij-personeel sprak vervolgens de chef der zetterij, de heer H. Müller, die den jubilaris mede namens de leden van re dactie en administratie den jubilaris een radiokast aanbood. De heer Dirkse zegde in enkele woor den hartelijk dank voor de bewijzen'van waardeering en sympathie en voor het Stoffelijk aandenken hem geschonken. MEDEDEELING. Bij Exa blijft men kalm en Den leiders der Stichting „Jeruël", Mid- dc-lstegracht 3, is het gelukt in het mooie Gooi cle beschikking te krijgen van de fa milie J. Staalman over hun buiten „Bosch en Gouw", te Huizen. Tijdens de zomer vakantie zal aan een honderdtal arme kin deren, die de vacantieweken in nauwe straten onzer stad moeten doorbrengen, in groepen een week in de Gooische bos-schen een heerlijke vacantie bereid worden. penbaar Optreden Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct. De collecten gisteren in de Hartebrugs- kerk gehouden, na predicatie van den zeer- cerw. zr.gl. pater rar. E. v. d. Helm O.F.M., voor het St. Willebrord Missiecollege te Katwijk, hebben opgebracht 574. Dezer dagen heeft ons land bezoek van een 350-tal leden van de Duitsche auto mobielclub, daartoe ujtgenoodigd door de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Den Haag. Gisteren, nadat zij uit Am sterdam waren gekomen, hebben zij Noord wijk bezocht, waar zij den ganschen dag hebben vertoeft. In het Palace-Hotel werd de liftch gebruikt. Hedenmorgen trokken zij in een 100-tal auto's door Leiden om een bezoek te brengen aan Alph Zaterdagmiddag is de 71-jarige Jan Corn, van Willem op den overweg bij den Rijnsburgerweg bij het oversteken aange reden door .een auto. Hij bekwam een kneuzing aan den linker voet en is door den Eerste Hulpdienst naar huis gebracht. Zaterdagmiddag te 3.15 uur, heeft op de Breestraat ter hoogte van de Vrouwen- steeg een gecompliceerde aanrijding plaats gehad. De auto bestuurd door H. C. v. Z. kwam door niet genoeg uitwijken in bot sing met een orgel, bestuurd door R. Het crgel was licht beschadigd. De auto reed daarna een juffrouw v. S. aan. De juffrouw bekwam lichte .kneuzingen aan den linker schouder en eenige ontvellingen. Daarna reed de auto nog een 17-jarige jongen A. F. aan, wiens rijwiel ernstig werd beschadigd. Zaterdagmiddag is een rijwiel onbeheerd aangetroffen op de Varkensmarkt, op het politiebureau gedeponeerd. Tevens zijn hier inlichtingen te verkrijgen omtrent een zwart-bontc big en een klein hondje (Pin cher) dat bij particulieren is komen aan- loopen. Het programma van het parkconcert op Dinsdag 18 Juli (8 uur) is als volgt samen gesteld: Nó. 1. Fanfare marsch, Henrion; No. 2. Ouverture „Die Zauberflöte", Mozart No. 3. „Les Sirenes-, Wals WaldteufelNo. 4. Fantasie ..De Slag bij Waterloo" Coenen No. 5. Idyll, Linker No. 6. Wals, Marix; No. 7. ..Ein glotter Studio", marsch, Wag ner. MUZIEK. „Werkmans Wilskracht". Nu de zomersohe dagen weer zob lang zamerhand ons deel worden, gaan de mu- ziekvereenigingen haar uitvoeringen weder om verplaatsen van de concertzaal naar den buiten, waar de tonen zich vrijuit kunneu voortplanten in de vrije natuur. Echter hangt men af van de grillen van moeder Natuur, en ofschoon het gisteren op den dag zich slecht liet aanzien voor den avond, kwam er 's middags een keer, waarvan W W inderdaad heeft geprofiteerd, anders gezegd, geboft Dat was een uitkomst, want als dit mooie programma niet de medewer king der elementen had. gehad, was er heel wat studie en tijdverlies teloor gegaan. Nu echter kon alles in goede conditie worden afgewerkt eri het luisterend publiek vele momenten van muzikaal genot worden ver schaft. Als steeds heeft W. W. den reeds beken den goeden naam gehandhaafd en weer een avond geschonken die de moeite van het luisteren overwaard was. Goed gezien was het op dit programma ijn te voegen de num mers waarmode in Monnikendam op het concours vijf eerste prijzen werden be haald. Als men deze nummers hoort, uit voeren, dan wordt men onder den indruk gebracht, dat W. W. heel wat moet kunnen praesteeren, om zoo overwinnend uit den strijd te treden. Dat is inderdaad harmonie- muziek van de beste soort en van een capa citeit, die door weinigen Ss te benaderen. Bij een dergelijke bezetting der instrumen ten voegt zich een goed functioneerende muzikaliteit, die in alle onderdeelen de stof beheerscht op zoodanige wijze, dat de in tenties van den componist tot hun recht komen Vlekkeloos bijna komen de nummers over, en valt er dan nog wel iot« te bemer ken, dan is dat, bezien in het licht dat al les dilettantenwerk is, van weinig impor tantie en nergens hinderlijk. Reeds bij den positieven inzet bemerkt men, dat men met prima getrainde krachten te doen heeft, wat zich verder bij elk nummer doet onder kennen in juistheid van rhythm e en vooral in de nuanceering, die de kleuren op z'n voordeeligst doet uitkomen en het karakter van de compositie weergeeft. Zóó de muziek beoefenen is niet alleen prijzenswaardig, doch wordt voor de W. W.-mannen een groot genot en een aangename verpoozing na den dagelijkschen arbeid. Die eigenschappen worden terdege door Directeur Ger. Dik bij ziju mannen aangekweekt als de onmis bare factoren voor het bereiken van de meest mogelijke volmaaktheid En daarin slaagt dc knappe directeur in hooge mate, want als er liefde is voor de kunst, dan is er ook de onmisbare energie om het beste te bereiken. En deze uitvoering is weer een sprekend bewijs geweest van de vruchtbare leiding van den heer Gei*. Dik. Sp. PROFESSOR VERHAAR. Naar wij vernomen, is de toestand van prof Verhaar ongeveer dezelfde; er blijft een lichte vooruitgang te constateeren. Gisteren heeft Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, zijn be langstelling willen toonen door een persoon lijk bezoek aan den patiënt. POSTDUIVEN. „Strijd en Vriendschap" (Voorschoten). Bovengenoemde vcreeniging hield Zon dag j.l. een concoursvlucht vanaf Chateau- roux (Frankrijk), afstand 623.985 K.M. In concours 34 vogels. Do duiven werden los gelaten te 6.30 uur. De aankomst van de 7 prijswinnaars was als volgt: 1. K. I. Waasdorp 2.27.39; 2. A. Ouds hoorn 2.38.42; 3. A. de Graaf 2.46.59; 4. K. I Waasdorp 2.56.49; 5. A. W. Querreveld 2,56.55; 6. A. de Graaf 3.3.23; 7. I. J. Waas dorp. Vraag: Mijn dochtertje is als dienst bode bij de week verhuurd voor dag en nacht, ontvangt ook wekelijks haar loon. Zij heeft een week gediend en is Donder dag van de daaropvolgende week ziek. ge worden. De huisdokter van haar mevrouw heeft de patiënt naar haar eigen dokter verwezen. Nu is zij in het ziekenhuis opge nomen ten einde een operatie te ondergaan Wie moet nu de kosten dragen, de vader of de mevrouw welke zij dient? Antwoord Wanneer mevrouw den dienst niet heeft opgezegd, is zij verplicht zoolang de dienstbetrekking duurt, doch uiterlijk tot een tijd van zes weken voor een behoorlijke verpleging en geneeskundi ge behandeling zorg te dragen, voorzoover daarin niet uit anderen hoofde is voorzien (fonds, verzekering e. d.) Zoodra de dienst bode evenwel een eigen verpleging of be handeling kiest buiten toestemming van mevrouw is de dienstbode haar recht kwijt. HET PROCES-LIEBERMANN. De zesde dag van het strafproces tegen Salomon Liebermann ving heden onder weinig belangstelling aan met het verhoor van dr. H. Friedmann uit Helsingfors, den Finschen raadsman van verdachte. Het verhoor geschiedt in het Duitsch, waarbij de heer De Jong als tolk fungeert. Nadat dr. Friedmann den eed heef» afge legd als getuige en ais deskundige, vraagt verdediger mr. Giltaij Fetli hem, of des kundige zijn meening, kenbaar wil maken over de vraag of bij Liebermann bij de geïncrimineerde transacties en handelingen productieve bedochngcn hebben voorge zeten, of dat hij, wat mr. Feth noemde „den kant van roof wilde opgaan". Alvorens deze vraag te beantwoorden geeft desk. oen uitvoerige uiteenzetting van het aandee', dat hij in do organisatie van de verdediging heeft gehad. Voorts heeft, naar dr. ErieJmanns overtuiging, Liebermann niet van den aanvang af het plan gehad de bank te plunderen. Van boos opzet is dan ook z.i. geen sprake. Daarna antwoordde dr. Friedmann nog op vragen van mr. Koth omtrent den persoon en de houding van Liebermann. DE MOORD OP DEN OOSTZEEDIJK TE ROTTERDAM. Hedenmorgen is voor de Rotterdamsche rechtbank de behandeling van do recht zaak-Lans voortgezet. De belangstelling was nog grooter dan gedurende de vorige zit- tingen. Tegen 10 uur waren er meer dan 1000 die te wachten stonden. Er werden echter slechts 300 plaatsen verstrekt. De verd. is zeer nerveus cu begint te huilen. De president doet medcdeeling van een brief, die v. O. in het Huis van Bewaring heeft gekregen en waarin een zekere Jo seph K. hem drie dagen tijd geeft om te bekennen en wanneer dit niet gebeurt-, hij de bewijzen aan den rechter-commissaris zou zenden. Verd. kent niemand van dien naam. Op een vraag van den president, of Joseph K. aanwezig is, komt geen aoit- woord. Mr. Kokosky protesteert er tegen, dat er bij de onderzoeken van de laatste dagen, geen verdediger is toegelaten, terwijl er nieuwe proces-verbalen zijn ingekomen. Dr. v. Rijssel legt daarna een belangrijke verklaring af. Op vragen van den verde diger houdt hij vol, dat het niet waar schijnlijk is, dat de dader niet met bloed sporen bevlekt is, ofschoonhet tegendeel niet uitgesloten moet worden geacht. Hij acht het hoogst onwaarschijnlijk dat de verwondingen met een stok zijn toege bracht. Het is den deskundige niet gelukt met de in beslag genomen wandelstokken moe ten te maken zooals men deze gevonden heeft. In verband mot het feit, dat de da der bevlekt zou zijn met bloedsporen wordt gelast, dat de overjas van verdachte ge haald wordt. In de rechtzaal heerscht groote span ning. Vervolgens wordt- gehoord dr. Hulst uit Leiden, die op verzoek van de recht bank een nieuw deskundig onderzoek heeft ingesteld. De get. desk. acht het ook bijna niet aan te nemen, dat de dader niet be vlekt- zou zijn. tDr. Hulst acht. het mogelijk, dat langs scheikundigen weg do bloedspo ren wellicht direct verwijderd zijn. Er doet zich een incident voor. Inspec teur Hermans en commissaris Dijkstra, die aan de tafel van de rechtbank staan, wor den telkens in het verhoor betrokken. Wan neer inspecteur Hermans een opmerking maakt zonder dat hem iets gevraagd wordt, protesteert mr. Kokosky: ,U heeft, «laar te zitten en ik hier te staan. De heer Her mans heeft hier niets te maken en mag zich niet in het debat mengen". De president: „Dc heeren Hermans cn Dijkstra zijn te besóhouwen als een ver lengstuk van den Officier van Justitie". Mr. Kokosky: „Als u dat zoo opvat, leg ik mijn verdediging neer". Aan de heeren Hermans cn Dijkstra wordt verzócht hun vorige plaatsen weder in te nemen. Er wordt een kist binnenge bracht, die dc kleercn van het slachtoffer bevat. LAATSTE BERICHTEN Moord of zelfmoord? Aan het strahd te K a t w ij k aan Zee is gistermiddag gevonden het lijk van een jongen man, met 'n schotwond in do slaap. Naast hom lag een revolver, klein kaliber. Hij was gekleed in een bruin pak en droeg bruine schoenen. De identiteit is nog nicl. vastgesteld kunnen worden. Evenmin weet men of men hier met moord dan wel met zelfmoord te doen heeft. Autobus in een sloot gereden. Uit Eist wordt gemeld, dat hedenmorgen onder Herveld een Chevrolet-autobus van D. uit Drtlten met 23 inzittende polderwer kers door het breken van het stuur in do sloot is gereden. Acht inzittenden werden licht gewond. DE FRANSCHE 0CEAANVLIEGERS. Te Parijs aangekomen. Een reis met hindernissen. PARIJS. 16 Juni. (V. D.). Bij het da len te Comillas had de „Gele Vogel", het vliegtuig, waarmede de Franschc vliegers Assoland, Lefèvre en Lotti hun Oceaan- vlucht volbrachten, cenigc schade aan het landingsgestel opgeloopcn, zoodal zij eerst Zondagmorgen hun vlucht naar Le Bourget konden voortzetten. Zij startten Zondag morgen te half zeven, doch moesten reeds tegen half negen te Mimizan les Bains een noodlanding inakcr. wegens gebrek aan benzine. Van het Vliegveld te Cazaux, dat ongeveor 40 K.M. van de plaats waar het vliegtuig gedaald is, verwijderd ligt. is on middellijk de noodige voorraad benzine ge zonden. Nadat dc vliegers daarna, in de middag uren waren gestart, zijn zij te 5 uur op nieuw neergestreken op het vliegveld te Cazaux. PARIJS, 17 Juni. (V. D.). Gisteravond tegen 9 uur zijn do Fransche Oceaan vlie gers op het vliegveld lo Bourget bij Parijs aangekomen, ondanks den stroomenden re gen, begroet door duizenden belangstellen den. Dc tors vertellen hun edervaren. PARIJS, 17 Juni. (V. D.) Na-dat de Franschc Oceaanvliegers Assolant, Lefè vre en Lotti door den minister waren ver welkomd heeft Lotti den journalisten eeni ge bijzonderheden omtrent dentocht me degedeeld. De start tc Old Orchard was uiterst moeilijk. Ongeveer een kwartier na den start werd de verstekeling ontdekt, die zich juist had vastgeklemd aan een plaats van het toestel, waar de draden zijn aange bracht van de verschillende sturen. Na aanvankelijke toorn bij het ontdekken van den vierden man. die het slagen van den tocht dreigde te doen mislukken, waren de Fransche vliegers bij de herinnering aan de in Amerika ondervonden hartelijkheid bijgedraaid en hadden den jongen Ameri kaan dan maar als passagier beschouwd. Het weer was tijdons don geheelcn tocht ongunstig. Slechts tweemaal hadden do vliegers zicht op zee gehad. Na den lasten breedtegraad hadden zij, besloten dc scheepvaartroute te verlaten en de Azoren te passeeren. Plotseling waren zij in een lievig onweer geraakt en maakten gedu rende een aantal minuten een fantastische vlucht op een hoogte van 8 a 900 Meter. De „Gele V ogel" had de Fransche kust wel kunnen bereiken maar de vliegers had den er de voorkeur aan gegeven om vóór het vallen van de duisternis op het vaste land te dalen. Bij het landen te Coinillas hadden dc vliegers nog 300 liter benzine aan boord, maar de pompen werkten slecht. Dat was ook dc oorzaak gisteren van de tusschenlandingen te Mimizan cn Cazaux. Parachutiste verdronken. BERLIJN, 17 Juni (V.D.) Bcrlijnsche bladen berichten uit Zurich dat de para chutiste Nelly Tussniar uit Munchen Zon dag in Chur een doodclijk ongeluk gehad heeft. Zij nam deel aan een door een ondor- officiers-vereeniging georganis-eerdeu vlieg dag. De eerste sprong uit een vliegt-uig ge lukte. Door den sterken wind afgedreven landde zij 1000 M. van het vliegveld af. Bij een tweeden sprong, die om half zes plaats had werd de parachutiste wederom door den wind afgedreven, cn kwam midden in den Rijn neer. Zij werd door den stroom meegesleurd en verdronk, voor men haar te hulp kon komen. Een mooie archeologische vondst op Gotland. MALMO, 17 Juni. (V.D.). Uil Wisby wordt gemeld, dat op het eiland Gotland een mooie archeologische vondst is gedaan, nl. een ongeveer 2.5 M. lange kano, waarin een skelet lag. Naast het aklelot werd een bronzen zwaard gevonden. De kano be stond uit een uitgeholde eikenstam, terv, ijl het skelet met een jilank bedekt was. Van het bronzen zwaard is dc greep afgebroken terwijl do kling nog intact is. De ouderdom van de vondst wordt op 2000 jaar geschat. BIOSCOPEN. Casino: Niet afgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. AMSTERDAM. 17 Juni. Vee. Aanvoer: 625 vette koeien, le kw. 1.041.06, 2e kw. 0.881.02, 3o kw. 0.700.S6, mindere soor- lagcr; 137 melk- en kalfkoeien 275 135 vette kalveren, le kw. niet ge noteerd, 2e kw. 8090, 3e kw. 6878 96 nuchtere kalveren 1320; 71 schapen, 34 42; 197 lammeren 2430; 630 varkens 98100, prima iets hooger, 2c kw. 9799; vette varkens 599731 paarden 120240. ROTTERDAM, 17 Juni. Vee. Aange voerd 568 vette runderen, 280 vette kalve ren, 4-13 schapen of lammeren, 732 varkens.-. Prijzen per half Kg.: koeien 5254, 45 47.5 en 3439 cent; ossen 5052.5, 4547.5 en 42.5 cent; kalveren 75—77.5, 65—67.5 en 47.552.5 cent; schapen 3036; lamme ren 1824 varkens 43, 42 en 41 cent- Koeien en ossen langzanio handel, prij zen lager. Vette kalveren, luie handel, la gere prijzen. Schapen en lammeren luife handel, lagere prijzen. Varkens redelijke handel, kalme afloopende prijzen van vori ge week. DELFT, 15 Juni. Kaas. Aanvoer 38 stapels komijne kaas, prijs 0.740.96, 1 stapel zoete kaas 0.82, per K.G. Handel vlug. R'VEEN, 15 Juni. Groentenveiling. Sla 1.201.70 per 100 krop, aardbeien 1123 cent per doosjé. Peulen 3.353.45, idem Jonge"/' 3.65—:3.85, Idem dikke 2.853. Doperwten 2.753.50 per 20 pond, Snij- boonen 2.903.50, Idem Stek 2.302.30 per 10 pond. - TER AAR, 15 Juni. Tuindersver. „St. Phocas". snijboonen 6.507.60, peulen 3.153.35, dopp. 2.50. cap. 2.40. Alles per 10 K.G. TER AAR, 14 Juni. Veiling „St. Phocas". Peulen 3.804.05, doppers 4.606.10, snijboonen 7.208.30, idem stek 4.30 5.30, per 10 K.G.; bloemkool 647 ct., per stuk; peen 414 ct., per bos; postelein 13.1014.90, per 100 K.G.; sla 0.50 1.90, "per 100 krop; radijs 1.40, per 100 bos. LISSE, 14 Juni. H. B. G. Uitslag ge houden voorveiling door de Coöp. Veiling- vereeniging voor Bloembollcnkweekers H. B. G. (G. A.). Leverbaar per 100: Enkele vroege Tulpen: Witte Due Max 10 2.30, La Reine Max z 11 4.50, Oostenrijk z 12 5. idem z 11 4.50, idem z 10 3.10, La Reine 1011 2.20, Verm. Brillant z 101 op 6, Gele Prins 12 op 5.60. Max Kin- loy 11 op 4.20. Dubbele vroege Tulpen: Thournesoll 8 9 4.40, Cour. d'Or z 10 op 5.40, Thee roos z 11 op 4, idem z 11 3.20, Murillo z 11 op 3, idem z 11 2.70, idem z 10 2.10, idem z 9 1.40. Enkele late Tulpen: Ingle. Yellow 10—11 3, Miss Elden Wilmot t- z 10 3.20, Dit. Gele Roos z 10 2.90. Narcissen: Poët. gew. R. k dn. 911 0.73, Barry Conspicius 1012 1.30, Mas ter Peace dn. 4.10. Ornathus 400 p. m. 2.80, Victoria 200—225 p. m. -8.10. Crocussen: Croc. Wit 67 2.30, idem blauw 6—7 2.10. Darwin Tulpen: Elisabeth 12 op 4.50, idem z 11 3.80, Bartigon z 13 op 5.30, idem z 12 op 5, idem z 11 op 4.40. Pride of Haarlem 12 op 4, Will. Copland z 12 op 7, Fame. Sanders 1112 2.00, Clara Butt z 11 op 3.10, Prof. Rauwenhoff z 12 op 4.90, Le Notre 12 op 5.50, La C'an- deur 11 op f 4.25, The Sultan 11 op 3.20, La Tulipe Noire z 11 4.30. Bijgoed: H. I. Imperator 78 2, idem 67 1.10. I. H. Cajanus z 5'/j op 2. Witte Druifjes 5l/s op 4. Plantgoed: dubbele vroege Tulpen: Cour. d'Or ger. tot 8 75. Murillo onder 11 50, Sal va ter Rose 105, Vuurbaak 124. Breeder Tulpen: Chcrbourgh 92, per K.G.Panorama 75. Enkele, vroege Tulpen: Diana onder 11 40, Coul. Cardinal 145, Proserpine 175—180. Grand Due 226. idem onder 11 210, Arius 52, La Reine 60, Oos tenrijk 107, Flamingo geraapt 132. Crocussen: Bar. van Rrunow 226 Wal ter Scott 270. Geel 387. Irissen: Hart. Nibbrig ond. 6 126. Im perator ond. z. 6 f 135. King o. t. Blues ond. 4 63. Narcissen: Victoria 0.54—0.58. Orna thus 9.30, Von Sion f 0.30, Horsfieldi 0.31, Empress 0.45, Emperor 0.33, King Alfred 0.96, Sir Watkin 0.31. Mad. Plemp 0.34, Barry Albatros 0.35. Inc. Croesus 11.50. Darwin Tulpen: Copland geplant 610 100, idem onder 11 97 Clara Butt on der 11 41, idem onger. 54. Pride of Haarlem onder 12 60, idem onder 11 50, Gretchen onder 11 10. La Tristesse onder 12 67, Bartigon onder 10 80. idem onder 8 61. Fame. Sanders onger. 61, idem onder 11 52. idem onder z 10 44. Prof. Rauwenhoff onger. f 82 Tonnaye onger. f 60, La Tulipe Nniro onger. 75. Elisabeth onder 10 f 68, Will: Pitt onder z 11 85, Roi d'lslande onger. 145, Sier raad van Flora onger. f 56. Rev. Ewbank onder z 12 55. Petrus Hondius onger. 82. WISSELNOTEERTNGEN (AMSTERDAM! (Niet officieel). New-York 2.49.06!/., Zwitserland 47.91 Milaan 13 021/o Madrid 35 55 Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest 34.981/.) 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3