VOOR UWE ZOMERSTOFFEN WISBRUN mm STADSNIEUWS Agenda «aangename bijeenkomst gesloten door de presidente. Emmabloem. Gistermiddag hield het comité van Herw. Levenskracht een bloempjesdag. Met een club van 10 dames- bloempjesverkoopsters en het muziekge zelschap van „St. Ambrosius" werd oen rondgang door het. dorp gedaan. En zoo bracht men de bloempjes aan den man. Pc collecte heeft in totaal opgebracht if 156. Een woord van dank aan allen, die hebben meegewerkt aan het welslagen van {lezen dag. Geboren: Marinus .Marcus en Hui- bert Cornclis zns. van J. H. Porfors en H. v. <1. Willik. Willem Gerardus z. v. A. War naar en S. Bakker Johanna. Corne lia Francisca <1. v. H. J. Waasdorp en H. Gcrrits. Wilhelmus Johannes z. v. W. J. M. Dricssen en 1'. Edelaar. Wijnand z. v. M. Kopstein on C. v. Rossum. Ondertrouwd: Albertus Loonardus v. d. Meij ,im .23 j. en Maria Scholten jd. 24 j. Pieter Ciggaar jm. 27 j. en Ger- ritjo Dannijs jd. 25 j. Adriaan Verbeek jm. 23 j. en Lena Klarina Overvliet jd. 24 j jaar. Gehuwd: Jacobus Bnartse, 23 j. en Diederika Phillippina Oudshoom. 24 j. I Nicolaas Metharst 31 j. en Cornelia Adri- ana Vos 28 j. Adriaans Josef v. d. Berg 26 j. en Maria Cornelia Rotteveel 29 j. Overleden: Gerritjc van Zuylen 9 j. Marijtje Kortekaas 71 j. wed. van A. v. d. Voet. Hcndrikus Cornelis v. d. Meij 19 j. ongeh. VOORSCHOTEN. Jubileum J. A. Lamboo. Het geheele raderwerk van den gemeentedienst was Zaterdagmiddag, voor een korte poos. stil gezet, maar gelukkig niet wegens onheilen. Integendeel, het bewijs zou geleverd wor den. dat alle ambtenaren vanaf het hoofd der' gemeente, de Burgemeester, tot aan den jongsten ambtenaar, getuigenis wilden afleggen van een gevoel van snamhoorig- heid. Daartoe waren alle ambtenaren in het gymnastieklokaal saamgekomén, waar omstreeks 12 uur de lieer J. A. Lamboo met zijne eehtgenootc en oudste zoon door den heer A. J. Turion, gemeente-opzichter, wer den binnengeleid, nadat zij per auto van hunne woning waren gehaald. Toen zij de voor hen bestemde zetels hadden ingenomen, richtte de heer E. Ver- nède, burgemeester, die vergezeld was van de beide wethouders, zich namens het ge meentebestuur tot den jubilaris, er op wij zende dat het geheele ambtenarencorps aanwezig {vas. niet alleen omdat één van hen zijn 25-jarig jubileum vierde, maar om dat er in liet corps een geest heerscht van saamlioorigheid, wat een verheugend feit js. Ook hejt gemeentebestuur, aldus spr., heeft gemeend niet te mogen ontbreken, want wat zou liet gemeentebestuur zijn zonder plichtgetrouwe ambtenaren ter be schikking te hebben... Spr. herinnert zich nog goed dat. do jubilaris werd aangesteld. Uitgekozen uit 5 personen, die waren voor- i gedragen. Wie aan den weg timmert, heeft veel bekijks en zoo ook de jubilaris. Er werd wel eens wat gezegd, maar gij hebt. u daar nooit, veel van aangetrokken en nooit heb ik u tot de orde moeten roepen. Je was een ijverig en plichtsgetrouw amb- tenaar. Vervolgens ging spr. in vogelvlucht den groei der gemeentereiniging door. 25 jaar geleden een kruiwagen, vervolgens een wagen met een hond, waarover ge klaagd werd in een blaadje voor dierenbe scherming, daarna een wagen met een paard, dat ook nog wel eens kuren had en zelfs wel eens met de kar te water ging en ten slotte een auto. Hieruit, kunnen wij den groei der gemeente bespeuren en de ver andering. maar gij Lamboo zijt niet ver anderd. Door uw opgewekt humeur hebt. gij met uw beste krachten de gemeente ge diend en ook getoond met personeel te kunnen omgaan, waarvan de laafste jaren als chef der werkverschaffing. Dit alles wordt op hoogen prijs gesteld. Nadat spr. de jubilaris had toegewenscht, dat hij nog vele jaren in dienst der gemeente mag zijn, in het bezit van vrouw en kinderen, over handigde hij hem namens het gemeentebe stuur een gratificatie in envelop. Vervol gens werd de jubilaris toegesproken door den heer A. J. Turion, gemeente-opzichter. Namens alle ambtenaren der gemeente bood spr. hem een stoffelijk blijk aan op dezen dag. Onder de vele functies, aldus spr., verzorgt gij ook het uurwerk in den toren. De klok levert, nog wel eens stof voor critiek. maar, zooals gij zelf nooit te la-at zijt, zoo is ook de klok wel eens voor. Spr. hoopt met de overige ambtenaren, dat- de jubilaris nog vele jaren do hoofdklok mag opwinden. En hij biedt hem een mooie pendule met coupes aan, vergezeld van een album, bevattende de namen der schenkers. De oudste zoon dankte namens zijn vader voor de goede wenschen en de geschenken, waarna allen gelegenheid kregen den jubi laris de hand te drukken. Ten slotte wer den enkele ververschingen aangeboden. On der de aanwezigen werden ook nog opge merkt als oud-ambtenaren der gemeente Mevrouw Ohlman en de heer C. A. Paap. De gezellen bouwen hun eigen thuis. Zaterdagmiddag had alhier een bijzondere plechtigheid plaats op het terrein nabij de R. K. kerk, alwaar het R. K. Verenigings gebouw staat. Dit verenigingsgebouw wordt vergroot. Er wordt namelijk een zaal bijgebouwd voor de Josephgczellenvereeni- ging. Xu zal men zeggen, dat is nu niet zoo heel bijzonder, want het vergroten van een R. K. Verenigingsgebouw gebeurt meerdere malen, uiaar wel iets bijzonders is 't, dat deze zaal wordt gebouwd door de leden van de Josephgezellenvcreeniging zonder geldelijk gewin, zonder loon daar voor te ontvangen. Dit eigen gezellenkuis" wordt gebouwd door de leden onder des kundige leiding, nadat de gezellen hun dagtaak hebben volbracht, dus in hunne vrije uren des avonds. Dit werk was nu zoo ver gevorderd, dat de eerste steen kon worden gelegd. Door den praeses der ge- zellenvereeniging. den zeorecrw. heer P. Meijer, pastoor der parochie, in tegenwoor digheid van den weleerw. lieer F. Lohman, kapelaan alhier en directeur der gezellen- vereeniging en hel bestuur en de leden der vereeniging is Zaterdagmiddag de eerst© steen gelegd. Xadat de eerw. praeses tot INGEZONDEN MEDEDEELING. Onze sorteerAA wordt dagelijks met de nieuws^ snufles aangevuld Bezoekt onz^-" Magaeijnen. wij toonen U gaarne een yen ftnaer. daar wij slechts een klein dj&J/bnzer enorme sorteeringen kunnen etaleeren STALEN GAARNE (fe AANVRAAG Rotterd. Engrt Haarlemmerstr. 116 120 - Tel. 898 11> bestuur en leden een toespraak had gehou den werd de eerste steen gelegd, waarna de leden der vereeniging werden onthaald. Met nieuwen moed gaat men thans het ge bouw verder optrekken in de vrije avond uren. Een mooi werk. HILLEGOIVi. De belasting. In, tegenstelling met de bewering als zou de belasting ten on zent buitengewoon hoog zijn, diene, dat uit een vergelijking met 8 andere gemeen ten, die ongeveer hetzelfde zielental heb ben, Hillcgom er 5 boven zich heeft staan en 3 beneden zich. De als vergelij kende maatstaf gebezigde gemeenten zijn: Hillegom, Hillegersberg, Maassluis, Was senaar, Zwijndrecht, Beverwijk, Lissc, Xoordwijkerhout en Heemstede. Hillegom maakt- dus in dezen absoluut een goed figuur. Rooitijd. Op sommige tuinen is men met- het rooien van tulpen begonnen; de meeste bollen zijn echter nog niet dood. Alles is dit- jaar laat. In verband met de afvaart der booten naar Amerika als anderszins zullen straks nog meer dan anders alle hens aan dek moeten zijn. Het postkantoor. De Icclijko schut ting bij het- Postkantoor, die dit gedeelte der Hoofdstraat danig ontsierde, is weg gebroken en de nieuwbouw in gebruik genomen. Het doel: meer ruimte voor de loketten is daarmee bereikt. Hopen We, dat- het lange wachten aan de loketten nu ook tot- het verleden zal gaan behoo- ren. De verbouwing werd uitgevoerd door de firma Joli. Seysener en Zn. alhier. LISSE. Geboren: Albertino Cornelia, d. v. H. Wessels en H. S. v. Iperen. Onder t- rou w dJ. Faas en S. Alt-erc Gehuwd: P. C. Th. Warmerdam en O. M. Duineveld. L. P. Hoogervorst en C. v. d. Laan. VOOR DE VERKIEZING. Dc opbrengst der collecten, gisteren aan de uitgangen der kerken gehouden ten bate van het Verkiezingsfonds, luidt als volgt: Kloosterkerk Haagweg 40.03 St. Jozefkerk 48.53 Mon-Pèrekerk 86.45 1/2 St. Petruskerk f 131.92 1/2 en fr. B. 1 St.-Lodcwijkskerk 9.32 1/2 141,25 316.26 1/2 en 1 fr. Belg. Bij den voorzitter der R.-K. Kiesv., mr, Bolsius. is nog een gift van 100 gulden bin nengekomen. Wij hopen, dat meerderen klaar in ziende het groote belang van de verkie zing en de dringende noodzakelijkheid van propaganda alsnog van hun daadwerke lijken steun zullen blijk geven! UITSLAANDE BRAND IN DE OEGSTGEESTERLAAN. Een heerenhuis uitgebrande Belendende percoelen brand en waterschade. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur heeft hier ter stede opnieuw een ernstige brand gewoed in de Oegstgeosterlaan, juist te genover het perceel waar vorig jaar een bovenverdieping uitbrandde. De brand had plaats in perceel 31, be woond door mevr. de wed. H. Th. Schnei derBorms, die aan verschillende perso nen gemeubileerd heeft onderverhuurd. Op de eerste verdieping woonde in dc achter kamer de heer P. L. Gilloscn, commies-re dacteur ter gemeentesecretarie alhier, ter wijl de boven elkaar gelegen kamers bene den en op de 1ste etage werden bewoond door den heer en mevr. ir. E. Silbiger. De brand is, vermoedelijk door kortslui ting ontstaan, in de kamer van den heer G. en werd ontdekt door de echtgenoote van den heer S. Deze waarschuwde on middellijk de buren en de brandweer. Intusschen hadden werklieden van de remise der Xoord-Zuid-Hollandsche tram den brand ook reeds opgemerkt. Met twee slangen, gekoppeld op dc waterleiding van de tram, trachtten zij water te geven, het geen door den gcringen druk die op de wa terleiding stond eerst mislukte. Xadat de waterleidingmaatschappij gewaarschuwd was, werd de druk verhoogd en kon met één straal het. vuur worden aangetast. De brandweer, die vrij spoedig ter plaat se was, bracht den grooten motorbrand spuit op de Poelbrug aan den Rijnsburger- weg, op ongeveer 700 meter afstand van 't •brandende perceel. Ongeveer 25 minuten nadat de brand was uitgebroken kon men zoodoende water geven, waardoor voorko men kon worden, dat de belendende huizen mede een prooi der vlammen werden. Het perceel zelf brandde vrijwel geheel uit, van geen van de inboedels kon iets gered worden. De heer Silbiger heeft nog getracht het een en ander te redden, maar via het dak van een belendend perceel moest hij zich op het laatste oogenblik in veiligheid brengen. Behalve de groote motorspuit. die met twee slangen water gaf, heeft ook de kleine motorspuit dienst gedaan, waarvan de lei ding was aangesloten op den hoofdbuis van de waterleiding op den Rijnsburgerweg, terwijl een viertal slangen waren aange koppeld op de waterleiding van de Oegst geosterlaan zelf. Van de naast het brandende huis gelegen perceelen hadden de bewoners de inboe dels, met behulp der buren, uit de huizen gehaald en midden in de Oegstgeesterlaan neergezet, waarbij veel werd beschadigd. Het huis, nummer 33, bewoond door het huisgezin van ds. A. D. Meeter, dat even eens was leeggehaald, dreigde telkenmale mede in brand te geraken. Hoewel de brandweer dit heeft weten te voorkomen, kreeg het huis zeer ernstige waterschade. Op den beganen grond stond het water eenige decimeters hoog. Te ongeveer vier uur stortte de achter gevel in van het verbrande perceel, waar van slechts een stuk van den voorgevel overbleef. De schade is zeer groot. Hot pand zelf. evenals de twee belendende perceelen, zijn het eigendom van den heer F. Los Ezn. De panden nos. 31 en 3 waren voor slechts f 6000 per stuk verzekerd. De meeste inboedels waren verzekerd bij de Maatschappij de Xederlanden en bij de firma de Jongli te Amsterdam. De inboe del van den heer en mevr. .Silbiger, die ongeveer twee maanden geleden waren getrouwd, en waarvan de waarde op ƒ7000 geschat werd. is niet verzekerd. De schade aan de belendende perceelen toegebracht is grooter dan zich aanvanke lijk liet aanzien. Van het woonhuis van ds. Meeter is een gedeelte van het dak als mede een paar zolderkamertjes ernstig door het vuur aangetast. Ds. Meeter heeft een huis aan den an deren kant van de laan. dat toevallig leeg stond, betrokken. Ook van een huis aan de andere zijde, bewoond door de weduwe H. ten Braak Dekker is een bovenkamer gren zende aan het afgebrande perceel, gedeel telijk door brand vernield. Als vermoedelijke oorzaak wordt kort sluiting genoemd, doch zekerheid hierom trent heeft men niet. In de kamer werd echter niet gestookt. Doordat de slangen op de waterleiding van den Rijnsburgerweg aangesloten, over de tramrails der Xoord-Zuid-Hollandsche Tram en vaai de ïïaagsche Tramweg Maat schappij moesten worden gelegd, stond hol interlocaal verkeer van en naar Katwijk, Xoordwijk, Den Haag en Ocgstgecst ©ener zijds en Leiden anderzijds geruimen tijd stil. Hot blusschingswerk geschiedde onder bevel van den commandant den heer P. J. Verhoog en den ondercommandant, den heer D. van Lith. Op het terrein van den brand waren o.m. aanwezig de burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen. dc gemeente-secretaris mr. dr. C. E. van Strijen, de wethouders T. S. Goslinga, J. Splinter en mr. A. Tepe, de commissaris van politie, de heer R. J. Meyer, verschillende raadsleden, de. direc teur van gemeentewerken, ir. A. de Blauw, de directeur van het bouw- en woningtoe zicht de heer G. F. E. Kiers enz. Harmoriegezelschap „de Post". De feestviering voortgezet. De herdenking van het 20-jarig bestuurs- feest \an het Harmonicgezelschap „de Post" is gisteren voortgezel met een druk bezochte receptie, welke van 24 uur in een der zalen van hotel „Dcu Burcht" werd gehouden. Talrijk waren degenen, die hetzij per soonlijk voor zich, hetzij voor vereenigin- gen de jubileerende vereeniging kwamen gelukwenschen, veeal onder aanbieding van blijken van sympathie in den vorm van lauwerkransen, lauwertakken, medail les. bloemen enz. Onder de velen, die van hun belangstel ling deden blijken, noemen we den direc teur van het post- en telegraafkantoor, den heer G. O. Kluyt, den chef van het tele foonbureau, den heer ten Dijke en het eere lid, den heer A. Backer, pachter van Den Burcht, en echtgenoote. Voorts kwamen ter receptie de leden van de donateurs- en donatricen-commissie en van het dames comité, dat een fraai bloemstuk aanbood, voorts afgevaardigden van „Benvenuto" uit Voorschoten, die een fraaie plaquette voor het vaandel aanbood. „Nieuw Leven", die een muziekwerk naar keuze schonk, de Leidsche Geitenfokvereeniiging (medaille), de Leidsche Dilettantenclub (medaille), „Werkmans Wilskracht" (bloemstuk), de muziekvereeniging van Voorhout, het Leidsch Politiemuziekcorps (zilveren lau werkrans), X. Z. II. T. M. en de Harmonie kapel T. en D. (zilv. med.). Schriftelijke gelukwenschen kwamen in van burgemeester van de Sande Bakhuy zen. van den heer Joh. C. Geyp, directeur van het Sted Muziekkorps, van den heer J. Th. v. Waveren, commandant van het Kon. Mil. Invalidenhuis, van de muziekver. Orpheus en van de muziekver. P. C. en L. (bloemstuk). Zooals begrijpelijk worden er hartelijke gelukwenschen geuit en de Post gelukge- wenscht met den voortdurenden groei en bloei, terwijl de voorzitter van de Post, de heer v. d. Schee, allen telkens hartelijk dankzegde en hierbij aanleiding vond erop te wijzen, dat er reden te over is om te ko men tot een Federatie van Muziekgezel schappen hier ter stede. De receptie bood een feestelijken aan blik. De Jacoba-zaal was gevuld met Post- harmoniemannen in keurig uniform met- nieuwe pelten, terwijl achter de bestuurs tafel de vaandels en schelleboomen waren- opgesteld, benevens de nieuwe instrumen ten. In den namiddag vereenigden bestuur cn genoodigden zich aan een feestmaaltijd in „Den Burcht". Thans rest nog het feestconcert op Dins dag a.s. Netlerlandsch Genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen. Jaarverslag afd. Leiden. Aan het jaarverslag der afdeeling Lei den van bovengenoemd Genootschap ont- leenen we het volgende: In het bestuur der afdeeling ktvamen de volgende wijzigingen: Mevrouw de wed. M. C. Trapman-Hetterschy trad weder in het huwelijk en vestigde zich buiten Leiden. In haar plaats werd tot bestuurlid der afdeeling gekozen mevr. de wed. Prof. L. W. E. Vürtheim-Valk. In de plaats van den heer A. Tieleman Il.W.zn. werd benoemd de heer Mr. P. A. van Toorenburg, terwijl in dc vacature- De Jong, welke reeds een jaar bestond, is voorzien door de benoeming van der: heer Dr. A. Gans. Het bestuur was derhalve op 31 Decem ber 1928 samengesteld uit: Ds. Joh. W. Groot Enzerink, voorzitter; mevr. do wed. L. W. E. Vürtheim-Valk, Oegstgeesfc, Dr A. Gans, Dr. J. R. F. Rassers, Mr. Dr. J. Schokking (Katwijk), Mr. P. A. van Toorenburg, P. C. G. A. Wijkmans, Se cretaris-Penningmeester, De Laat de Kan terstraat 9, Tel. 1015. Het ledental verminderde met 5 en be droeg op 31 December 192S 148. Aan contributies, een gift, subsidie van het hoofdbestuur en 'terugbetalingen werd ontvangen f 1251.91. De uitgaven bedroegen f2252.791 'a. Heb nadeelig saldo van f 559.67 in 19-27 is der halve weder gestegen tot f 1000.85'/2. Schreven wij het vorig jaar. dat het bestuur niettegenstaande het tekort, niet zou schromen, zoo dit noodig mocht zijn voor de opheffing van den mensch, een goeden greep in dé kas te doen, wel ver trouwend, dat giften zouden toevloeien, thans zal de afdeeling genoodzaakt zijn, haar uitgaven zooveel mogelijk te beper ken want, helaas, het- geld bleef uit. Ieder, die aan maatschappelijk werk wel eens iets heeft- gedaan, weet, dat sociale arbeid geldelijke offers vraagt. Hoe kan nu een re'classeeringsvcreeniging haar moeilijke taak verrichten, wanneer zij niet over de middelen beschikt, om matericele hulp te verleenen. Voor kleeding, schoeisel, levensonder houd en reisgelden alleen hadden wij in 192S f776.861/;, noodig'. Onze ontslage nen, die meestal over een kleine uitgaans- kas beschikten en die bijna zonder uit zondering in een totaal verarmd gezin terugkeerden, een gezin, waarvan vrouw en kinderen onschuldig vaak meer gele den hadden dan de gestrafte zelf, moesten wij van kleeding en schoeisel voorzien, op dat zij zich weder bij de inmiddels door ons gevonden werkgevers konden presen teoren. Soms, wanneer het werkvinden niet spoedig gelukte, waren wij genood zaakt levensonderhoud te verschaffen en wanneer de werkgever buiten Leiden was gevestigd, vorderde de verplaatsing van den ontslagene, al dan niet vergezeld van zijn gezin, aanmerkelijke bedragen. De bijna 100-jarige, maar toch nog zoo krachtige afdeeling, wil haar schoone taak (opheffing van den gevallene) zoo gaarne volkomen blijven vervullen. Aan rechtbanken, politierechters cn an dere rechterlijke autoriteiten werden 49 rapporten uitgebracht over aard cn vroe ger leven van beklaagden. In 44 gevallen gingen de rechtbanken, enz., met- dc con clusie van onze rapporten accoord. In de 5 gevallen, waarbij men van onze con clusie afweek, werden dc verdachten in 2 gevallen tot een zwaardere en in 3 tot een mildere straf veroordeeld. 22 rap porten concludeerden tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf en in 2 dezer werd daarbij geadviseerd tot het opleggen van de verplichting de schade te vergoeden 19 tot onvoorwaardelijke gevangenisstraf; 3 tot geldboete; 4 tot niet-vervolging; 1 tot psychiatrisch onderzoek. 15 rapporten werd uitgebracht aan rechtbanken, enz., over verdachten, wo nend buiten Leiden, t.w.: 3 te Alphen a.d. Rijn, -1 te Boskoop, 1 te Xoordwijk, 1 te Xoordwijkerhout-, 1 te Oegstgeest, 1 te Rijnsburgj 1 te Stompwijk, 1 te Ter Aar, 1^ te Zoeterwoude. Aan de Leidsche advocaten werden 10 rapporten uitgebracht. Aan Advocaten, buiten Leiden woonach tig, en aan autoriteiten, niet belioorend tot de Rechterlijke Macht, werden 14 rapporten uitgebracht. De informati?dienst function:»eerde we derom uitstekend. Alle gevraagde inlich-i tingen konden worden verstrekt. Dat het inwinnen van informatici in omliggende gemeenten geer. moeilijkheden opleverde, danken wij voornamelijk aan de medewer king der Politie-autoritè-iccii. In het bij zonder moeten wij onzen dank bst-uigen aan de heeren Gooi, Commissaris van Po litie te Noorclwijk; Van' Beek, Inspecteur van Politie te Alphen a. d. Rijn, en Jon ker en Van Buuren, resp. gemeente-veld wachters te Katwijk en Boskoop. In 1928 werden 6 voorwaardelijk ver oordeelden aan onze afdeeling toegewezen, d.w.z. aan de afdeeling werd het toe zicht op de naleving der bijzondere voor waarden opgedragen. Op 31 December 1928 stonden er nog 21 voorw. veroordeelden onder onze lei ding, waarvan 14 te Leiden, 2 te Alphen a. d. Rijn, 2 te Hazerswoude, 1 [e Haar lemmermeer, 1 te Stompwijk en 1 te Voor burg wonen. In 2 gevallen verzocht de rechter ons inning van schadevergoedingen, die aan voorw. veroordeelden bij wijze van voor waarde waren opgelegd, tot een totaal bedrag van f 194. 2 voorw. invrijhe.idgcstelden werden eveneens aan onze afdeeling opgedragen- Beiden waren afkomstig uit de Strafge vangenis tc Leeuwarden. Do een be schikte over een vermogen, dat voldoende was om hem een onbezorgd leven te doen leiden; voor den ander werd een passen de werkkring gevonden. 70 definitief ontslagen gevangenen meid- Gemeentelijke Aankondigingen Burgemeester enfwethouders van Leiden brengen ter algeiy<^jpp kennis, dat door end aan F. C. Poeli- rechtverl^ijgjiden tot het oprich- n het perceel Raam- steeg Xo. 67, kadastraal bekend gemeente Leiden. Donderdag. R. K. Bond van Transport arbeiders „St. Bonifacius", Blonds- gebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Juni a.s. waarge-' nomen door de .apotheken van de heeren: G. F. Beijst, Steenstraat 35, telef. 13G en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. den zich in het afgeloopen jaar om steun aan; 49 hunner werden geholpen. De 21 ontslagenen, die zich meldden, maar die de «leur gesloten vonden, behoor den tot hen, die zich geregeld aan kleine strafbare feiten schuldig maken en die denken, dat zij, omdat zij „gezeten heb ben", recht op geldelijken- steun hebben. Pulchri Studio. De R.-K. Gemengde Zangverecr.iging ..Pulchri Studio" hield op Vrijdag lt Juni j.l. haar 6e jaarvergadering in het Bonds- gebouw. Steenschuur. Xa goedkeuring der notulen, brachten secretaris en penning- meesteressé hun jaarverslagen uit. Volgens het verslag van de penning- meesteresse heeft de vereeniging een ba tig saldo te boeken. Hierna was de bestuursverkiezing aan de beurt, wegens periodiek aftreden van 4 bestuursleden. Er waren geen candidaten ingezonden, en op voorstel van den heer P. Cinjet, werden allen bij acclamatie herko zen. Besloten is, om op Zondag 7 Juli a.s. een H. Mis te laten lezen tot intentie der le den, en de leden werden verzocht om allen ter H. Tafel te gaan. Deze H. Mis zal worden opgedragen in de kapel van het gesticht ..De Voorzienigheid Hoogewoerd. Xa beëindiging der H. Mis verzamelen; alle leden zich in het Bondsgëbouw, Steen-i schuur, voor een gemeenschappelijk ont-l bijt. Verder zal er dienzclfden Zondag, des avonds om 8 uur een avoncl worden gege ven van vroolijke kunst, waarbij dan te vens ook de ouders der leden worden uit- genoodigd. Het bestuur vertrouwt, ,dat allo ouders aan dien oproep gehoor zullen ge ven. Bij de rondvraag had dc directeur, de heer Ph. van Niekerk, di© ook ter verga dering aanwezig was een woord van dank in ontvangst, te nemen voor alles wat hij in 't belang der vereeniging heeft gedaan, waarbij dè wensch werd uitgesproken, dat onder zijn leiding nog vele lauweren be-; haald mochten worden. Hierbij nog even opgemerkt, dat het se- crelariaat is gevestigd, Bronckhorstst-raat No. 53a. De Leidsche Padvinders. Zaterdagmiddag werden te Noordwij. kerhout de aangekondigde afd.-wedstrijden gehouden. Het weer werkte mede om alles naar wensch te doen verloopen. De be langstelling van de zijde der ouders en be langstellenden was goed te noemen. De welpen en verkenners hebben hun best ge daan om alles een behoorlijk verloop te doen hebben, zoodat- het een middag is ge worden waarop het afd.bestuur met blijd schap mag terugzien en de deelnemers trotsch mogen zijn op hun prestaties. Het welpen-program bestond uit diverse spe len. welke met ernst en toewijding werden gespeeld. Al behoort het behalen van prij zen niet tot het eerste doel van Padv.1 wedstrijden, toch moet het voor dc wel pen en leiders van groep 2 (c. j. ni. V..) wel verrassend zijn -geweest, dat zij den eer sten. derden en vierden prijs wisten te be halen dc derde prijs viel aan groep 1 ten doel. Iets heel anders zijn de wedstrijden voor de verkenners. Begonnen werd met een gemeenschappelijke rally, het lezen der P.V.-wet en een kort openingswoord door den Distr.-Comm. Tevens werd door dezen medegedeeld, dat de heer J. G. J. Verhey van Wijk. voorzitter der afd., door het hoofdbestuur is benoemd tot eere-districts- commissaris. De wedstrijdnummers beston den in hoofdzaak uit technische vaardig heden. Dc meester belangstelling voor het publiek bleek te bestaan op het aanleggen van een vuur van twee blokken hout alleen met behulp van een bijl en slechts 2 luci fers. Gezien den sterken wind was liet ze ker een prestatie dat een patrouille het zelfs met I lucifer klaar speelde. Olie of papier vielen natuurlijk eveneens buiten bereik. Uit deze en andere proeven van bekwaamheid bleek, dat de Leidsche afd. een stel handige jongens telt. Als eerst6 kwam de Panterpart. van groep 3 uit den strijd, als tweede de Otters van groep 2 (C.J.M.V.. als derde de koekoeken van groep 1, als vierde de vossen van groep 2 cn als vjjfde de Bevers van groep 4 (leeuw- kengroep). Mot een kort woord werden door den afd.voorzitter de prijzen uitge reikt aan het gemeenschappelijk kampvuur. Handelsregister K. v. K. Wijziging. Coöperatieve vèrbruiksver- eeniging „Door Samenwerking Sterk j Noordwijk, Molenstraat 49. Uittr. Voorz. v. h. Best.: Jac. Commandeur, Noordwijk a. Zee. d.d. 26 Maart. Zaterdag 15 Juni slaagden voor Steno grafie „Groote" de jonge dames: A. Ver vers. St v. Noort, G. v. d. Krogt. J. Bloos on B. Kok. alsmede voor Typen de jonge dames: M. Hoogeveen, T. Pierlot. A. Eps- kamp en J. Nuyten. allen leerlingen der Eerw. Zusters Pelikaanstraat. 11

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2