UIT DE RIJNSTREEK SPORT EN WEDSTRIJDEN m< lang KATWIJK. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Dinsdag 18 Juni nam. half acht. Punten van behandeling zijn: 1. Vaststel ling notulen. 2. Onderzoek geloofsbrief L. d. Zwan. 3. Mededeeling van ingekomen stukken. 4. Voorstel tot verkoop van grond. 5. Voorstel tot wijziging van de verordening op de Burgerlijke Begraafplaats te Katwijk aan den Rijn. .6. Voorstel tot oninbaar- verklaring van belastingen. 7. Voorstel tot nadere vaststelling van het voorschotver goeding artikel 101 der Lager Onderwijs wet 1920. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van gelden aan het bestuur van de Hervormde Scholen op grond van artikel '2 der Lager Onderwijswet 1920. 9. Aanbie ding rekeningen over 1928 van het Gas-, Water- en Electrieiteitsbedrijf. 10. Voorstel tot wijziging van: a. de verordening op den Gasprijs; b. de verordening regelende de tarieven voor de levering van Elcctriciteit. 11. Voorstel tot wijziging der Begrootingen Gas-, Water en Elcctriciteit, dienst 1929., 12 Voorstel tot wijziging der Gemeentebe- grootingen 1928 en 1929. 13. Voorstel tot indering van den naam „Accaciaweg" „Prinses Julianalaan". 14. Vooi*stel tot het benoemen van leden van stembureaux. 15. Rondvraag. Kring van Burgerwachten „Duinland". Zaterdag hield de Kring van Burger wachten „Duinland" een vergadering in een der zalen van het Raadhuis te Katwijk n den Rijn. Aanwezig waren comman danten, bestuursleden of afgevaardigden van de Burgerwachten te Voorschoten, Val kenburg, Oegstgeest, Wassenaar, Leider dorp, Katwijk en Rijnsburg. De Voorz. Bur gemeester J. Schokking leidde do vergade ring. Ka een woord van welkom verzocht de voorzitter lezing der notulen van dé vorige vergadering. Deze werden dan goed gekeurd en den secretaris den heer Schras- sert Bert te Voorschoten werd dank ge zegd. Eerste punt van bespreking was het vaststellen van den datum van den te hou den Kringwedstrijd en de regeling voor de ren wedstrijd. Besloten werd dezen wed strijd te houden op Dinsdag 30 Juli te be ginnen nam. 3 uur. Bij loting was de volg orde: 1. Valkenburg, 2. Ocgslgeest, 3. Voorschoten, 4. Leiderdorp, 5. Rijnsburg, 6. Katwijk, 7. Wassenaar. •rloopig werden opgegeven: in A. 1 vijfbal, in B'9 vijftallen, in C! 8 vijftallen. De namen der vijftallen zullen uiterlijk 15 Juli moeten zijn opgegeven aan den secretaris. De commissie tot aankoop der prijzen zal bestaan uit de heeren Schrassert Bert, de ries, J. de Koning en Haasnoot. Voor ieder korps zullen 3 prijzen beschikbaar lijn. Mogelijk dat ook nog medailles be schikbaar komen. Het ledental van v den üring bedraagt momenteel 832 Jeden. Dan :al nog op vrije baan een tvedstrijd gehou- len worden. Ieder lid zal 2 series mogen schieten. De commissie tot regeling zal be staan uit het bestuur van den Kring. Voorts werd nog vastgesteld de datum voor de te houden Miss Blanche Bekerwedstrijd. Vorig jaar won Oegstgeest dezen beker, welke door de Egyptian Cigaretten Maat schappij werd beschikbaar gesteld en driemaal achter elkaar of vijfmaal in zijn geheel gewonnen moet zijn om in het bezit hiervan te komen. Deze wedstrijd zal ge houden worden op Dinsdag 3 September ram. 2.30 uur. Ook dan zal er een vrije- baanwedstrijd aan verbonden worden. Nog enkele zaken, dezen wedstrijd en huishoudelijke aangelegenheden van den Kring betreffende, werden besproken, waarna 'de Voorzitter de vergadering sloot. Personalia. Voor de acte L. O. slaagde aan de R. K. Kweekschool „Marienburg" te Hertogenbosch, Annie Oudshoorn alhier. VOORHOUT. Geitenkeuring. Zaterdag heeft boven genoemde verceniging een keuring gehou den van geiten van de leden harer afdee- ling. De keuring werd verricht door de heeren Zuiddam, assistent-veeteeltconsu lent, te VGravenhage, P. A. Clemens ^uit Haarlemmermeer, J. H. van Koort uit Lisse en Marbus uit Sassenheim. Op het keuringsterrein waren 21 geiten aange voerd: Dit vervoer had plaats per auto door den heer C. X. van Werkhoven, die zijn auto gratis beschikbaar had gesteld. De heer Colijn, die de vereeniging ook financieel steunt, heeft gratis een terrein voor de keuring afgestaan. Genoemde hee ren komt voor hun medewerking in deze een woord van lof toe. Van de 4 ingeschreven één-jarige geiten behaalde de heer B. N. Schulte, een twee de prijs met Greta; terwijl de heer P. G. Kooijman met Lena een medaille verwierf. Van de 9 aangevoerde overjarige geiten be haalde de heer L. de Groot met Mina een medaille en met Betje een eersten prijs, terwijl de heer G. M. Prins met Marie II een tweeden prijs veroverde. De heer P. van den Berg Czn. behaalde ui(; de 3 aan-" gevoerde gehoornde geiten een eersten prijs met Marie. De heer B. K. Schulte ver overde nog een eersten prijs met een lam en de heer C. van Dam Jr., een twëeden prijs met het lam Katje. Aangevoerd waren lammeren, welke geboren waren in 1929. De toegekende prijzen zullen op de eerst volgende algemeene ledenvergadering wor den uitgereikt. De Geitenfokvereeniging kan op deze keuring, welke ordelijk en net jes is geschied, met genoegen terugzien, en kan deze keuring als geslaagd beschouwen. WOERDEN. GEMEENTERAAD. Herbenoeming burgemeester. Wijziging gas- en electriciteitsta- rieven. Geen 7e leerkracht Bestrating marktterrein. Voorz. de heer H. G. v. Kempen, aan wezig alle leden. Ka voorlezing der inge komen stukken, waaronder een adres der bewoners van den Oudelandschen weg, waarin op verbetering van dezen weg wordt aangedrongen het stuk werd ge- tenvoyeerd naar B. en W. om advies vraagt de heer Kalsbeek het woord. Dit naar aanleiding van een ingekomen stuk, bevattende de herbenoeming als burge meester van den heer H. G. v. Kempen. Als oudste der raadsleden wenscht spr. mede namens den geheelen raad den burgemeester hartelijk geluk met deze her benoeming, waarin spr. ziet een nieuw be wijs van vertrouwen van onze geëerbiedig de Koningin. Gedurende zijn lidmaatschap van den raad heeft spr. met blijdschap op gemerkt, dat onze burgemeester de vele eiscben die hiervoor worden gesteld, in ruime mate bezit. Door beleid en welwillendheid heerscht steeds een goede geest in de vergaderin gen. Spr. hoopt dat deze verhouding zoo mag blijven en de hartelijke wijze van samen werking in het belang der gemeente steeds mag blijven voortbestaan. De raad betuigde door een luid applaus hare instemming met de woorden van den heer Kalsbeek. Op voorstel van B. en W. wordt de clcc- triciteitsverordening en gastarieven als volgt gewijzigd: Voor een beweegkracht tot en met een vermogen van 3 P. K. 15 et. per K. W. U. Geen stroom mag worden afgenomenen ge durende de maanden Kov. Dec. en Jan. van 4 tot 7 uur n.m. De melerhuur wordt verlaagd van 75 tot 40 ct. per maand. Hot vastrecht-tarief voor gas bedraagt bij een geschat verbruik van 400 M3. per jaar 1.31 per maand. Voor elke 100 M3. meer geschat gemiddeld verbruik wordt het vastrecht niet 0.33 per maand ver hoogd. Boven dit vastrecht-tarief voor el- ken M3. 5 cents. Voor industrie cn verwarming het vol gende tarief: bij een verbruik van meer dan 2000 M.3 5 1/2 cent, bij een verbruik van meer dan 10.000 M.3 5 cent. De raad gaat accoord met de salaris- verhooging van den 2den boekhouder der bedrijven en den verkoop van een stuk grond aan J. van Gilst voor 3.50 per M.2 De concept-instructie voor den bedrijfs- meester van de gemeentelijke bronwater- leiding, wordt na eeqige door mr. v. d. Boscli aangebrachte wijzigingengoedge keurd. Als huldeblijk aan de veilingver. Woer den en Omstr. zal een electrisch afmijntoe- stel worden aangeboden. Met, algemeene stemmen wordt besloten in den aankoop een bijdrage van 100 te verleenen. Een adres van „Volksonderwijs" betreffende schoolvoeding 'en kleeding had nog al wat voeten in de aarde. De heer Koolhoven bracht hier de uit- keering aan de werkloozen bij te pas, die volgens zijn zeggen onvoldoende was. De heeren Brunt en Smits zijn met dit ge zegde niet tevreden. Altijd is getracht- zoo goed mogelijk voor de werkeloozen te zor gen. wat. dan ook is geschied, daar deze winter geen klacht, word gehoord. De heer Kalsbeek is van meening dat schoolvoeding en kleeding tot de taak dei- armbesturen behoort. Deze zijn altijd in staat geweest in de nooden te voorzien. Waar nood heerscht wordt steeds gehol pen. Uit de verslagen van de commissie tot wering van schoolverzuim blijkt boven dien niet. dat het schoolverzuim door ge brek aan voeding en kleeding wordt be vorderd. Door den heer de Wit worden de subsi dies aan het B. Armbestuur naar voren gebracht,welke de laatste jaren steeds hoo- ger werden. Spr. vindt het heel makkelijk het den een te geven en den ander te la ten betalen. Het adres werd met alleen den stem van den heer Koolhoven tegen voor ken nisgeving aangenomen. In een vorige vergadering werd beslo ten op een genomen besluit inzake gau- dalitbestrating terug te komen en over te gaan tot klinkerbestrating. De oorspronke lijk toegestane gelden ad 29000 zullen verhoogd worden tot 35000. Vervolgens werd in behandeling geno men een voorstel van B. en W. om een cre- diet van 35000 beschikbaar te stellen voor demping van het gat tusschen de al gemeene en R.-K. begraafplaats en het te verkrijgen' terrein aan de algemeene be graafplaats toe te voegen daar deze nood zakelijk moet worden uitgebreid. Kadat door verschillende leden hierover het woord was gevoerd, wordt, hiertoe beslo ten. Een adres van een 3-tal corporaties om over te gaan tot aanstelling van een 7e leerkracht aan de openbare school werd afgewezen. Voor stemden de heeren Zon en Koolhoven. Door den heer Kalsbeek werd aangetoond, dat indien hiertoe werd overgegaan ook de Chr. en R.-K. scho len met een dergelijk verzoek zouden to men, daar deze precies in hetzelfde geval verkeeren. Dit zou de gemeente komen te staan op ongeveer 12000 per jaar; welk bedrag te hoog is. De heer Zon wil dit bekostigen met de gelden, die het rijk in de toekomst op de salarissen van burgemeester en secretaris zal bijdragen. Mr. v. d. Bosch verklaart zich hiertegen, daar deze tegemoetkoming door het rijk dient om den belastingdruk op de gemeen ten te verlichten. Het volgende punt der agenda betrof wederom de financiën. Dit was een adres der politiebonden inzake de salarissen der politie. B. en W. stelden voor afwijzend te beschikken om reden de salarissen hier vergeleken bij andere gemeenten niet on gunstig zijn. Alleen do heer Koolhoven stem de tegen het voorstel. De navolgende benoemingen hadden plaats. Tot vakonderwijzeres aan de open bare school mevr. J. C. van Ingen Ba- retha. De marktcommissie werd uitge breid door benoeming van de heeren J. Hoogendoorn en S. van Creveld. Tot lid en pl. lid scheidsgerecht J. de Kruif en J. Zon. Tot leden B. A„ vacature- van Deth en Toor.. P. Kardorp en A. Streefland. Tot lid stembureau Ko. 1 we gens bedanken J. Blom. mr. A. v. d. Bosch. Ten slotte werd nog besloten voor be strating van het nieuwe marktterrein bij het Arsenaal 2500 te besteden. De wijze van bestrating zal met de marktcommissie worden besproken. ALPHEN AAN DEN RIJN. Officieele mededeelingen. B. en W. maken bekend dat het ingevolge art. 32 pol.ver. verboden is vuilnisbakken aai» den openbaren weg te plaatsen als deze niet behoorlijk gedekt zijn. De Oostkanaalweg is in verband met herstellingen en vernieuwingen van 1825 Juni voor rij- en voertuigen gesloten. Met het oog op de a.s. te houden stemming voor leden van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal zal in onze ge meente op Maandag 17 dezer van des avonds 6.308 uur in het secretariegebouw kamer no. 4 gelegenheid bestaan tot me dedeeling van het verlangen om in een an dere gemeente deel te nemen aan de stem ming dan die waarop zijn of haar naam voorkomt op de kiezerslijst. Het tolhek Goudsehe Rijpad zal voortaan zoodra- de pachter zich ter ruste begeeft, geoenpd zijn. Te water. Zaterdagmiddag is in den Rijn van een sleepschip een kind over boord gevallen. De schipper sprong onmid dellijk in de roeiboot achter het vaartuig en slaagde er niet zonder moeite in het kind te redden. Als bewijs van dieren- trouw zij vermeld, dat de hond, die zich op het vaartuig bevond, eveneens in het wa ter sprong en de drenkeling achterna zwom. Gevonden voorwerpen. Een belasting- plaatje 1928 een zwart gelakt heeren rijwiel een portemonnaie met inhoud eeu belastingplaatjc in étui. Geboren: Daniel Jacobus z. van W. C. Bijleveld en J. M. Sehraverus "Willem z. van J. C. Hoogendoorn en M. M. van Gent Grietje d. van A. Rijnsburger en A. P. v. d. Stoel Adriana d. van J. Bui telaar en A. Deelman Pieter z. van L. H. de G/oot en J. de Vries Helena d. van J. Koele wijn en M. P. Leermans Sophia Hendrika Agatha d. van W. H. van den Berg en A. Brussen Klazina d. van G. de Jong en G. Smeding Pieter z. van J. van Elswijk en J. v. Kuijk Wijntje Geer- truida d. van J. L. Schuller en W. G. Ear- semeyer Keeltje d. van T. v. d. Oest en H. van Vugt Elsje d. van H. Brune en A. Burggraaf Jacobus z. van J. G. de Bruijn en K. Schipi er Gerardus Johan nes Maria z. van M. v. d. Pijl en M. E. van den Berghe Leonnrdus Matheus z. van M. van Gils en A. M. van den IJsscl. G e h u w dJan Kinkel 28 j. en Bartha Ederveen 22 j. Overleden: Pieter Wingelaar, echtg. van Joh. van der Bas, 83 j. Trijntje van Kleef 75 j.. wed. van Chr. L. Quelhorst Kornelia Winters 79 j. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Woens dag 19 Juni nam. 2 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Vastelling der notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Antwoord van B. en W. op de vraag van den heer J. Beijcn. 5. Wijziging der verordening tot heffing van een rioolbelasting. Vergoeding artikel 101 der Lager Onderwijswet over 1926. 7. Voor stel tot verhuur van grond voor den aanleg van een tennistcrrcin. 8. Aanvrage crediet voor de te houden Landbouwdagen. 9. Voorstel tot aansluiting der wouing van den Opperbrandmeesler aan het telefoni sche net. 10. Voorstel tot uitbreiding der straatverlichting aan de Zuidzijde. Gevonden voorwerpen. Een belasting- plaatje in étui. Inlichtingen ter secretarie. Geboren: Alida, dochter van G. Grif fioen en K. Bakhuijzen. Ondertrouwd: W. Vermoulen 34 jaar en J. van den Berg 29 jaar J. de Koning 32 jaar en G. Goedhart 23 jaar. Overleden: J. Butot wed. van J. Walraven 74 jaar. Gevestigd: D. Kalslioven, zonder beroep, van Kieuwkoop C. A. van der Klis, schipper, van De Lier H. de Hoog, dienstbode, van Langcruigeweide P. C. van Velzen, tuinknecht, van Zwammerdam A. Werkhoven, tuinknecht, van Zwam- merdarn K. J. de Bruin en gezin, land arbeider, van Snelrewaard. - Vertrokken J. F. E. van den Bosch dienstbode, naar Oudewater W. van Leeuwen, stoffeerder, naar Amsterdam M. J. Pijnacker, zonder beroep, naar Zoe- tcrwoude G. Th. de Vlieg, zonder be roep, naar Utrecht K. T. Griffioen en gezin, koopman, naar Haarlem A. H. v. Dam, zonder beroep, naar Delft. HAZERSW0UDE. „De Hoop". De Coöp. Ver. „De Hoop" hield haar jaarlijksche algemeene vergade ring in café Verhaar. Aanwezig 33 leden. De voorz. opent de vergadering met een hartelijk woord van welkom. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Hierna brengt de boekhouder een uitgebreid ver slag uit over het afgeloopen boekjaar, waar uit blijkt, dat de omzet heeft bedragen in totaal 29344777 Kg., wat ongeveer 360.000 Kg. minder is als het vorig jaar, dit als ge volg van de sterk ingekrompen varkenssta pel. De winst heeft 3201.00 bedragen. Tot bestuurslid wordt met bijna alge meene stemmen gekozen de heer J. B. Wes- selingh Sr. en in plaats van den heer Kerk vliet, die wegens hoogen leeftijd bedankt heeft, den heer W. C. van der Geest be noemd. Tot commissaris wordt gekozen de heer J. Kerkvliet. De voorstellen van het bestuur tot ver hooging van het salaris van den boekhou der-bedrijfsleider, tot aan en verkoop van onroerend goed, tot verhooging van het crediet Dij de Raffe;senbank en tot het aanschaffen van een nieuwe maalinstalla- tie worden alle goedgekeurd. Ka een ge animeerde rondvraag sluit de voorz. deze zeer geslaagde vergadering. ZEVENHOVEN. Bedrijfsongeval. Vrijdagmiddag is de knecht van den rietdekker v. d. Bos alhier bij den landbouwer Spelt uit de hooiberg gevallen. Hij is per auto naar het Diaco- nessenhuis naar Leiden overgebracht, al waar geconstateerd werd dat de linker arm was gebroken. R. K. Duitschland—»R. K. Nederland 53 Uit Ludwigshafen wordt aan de „Mdgm." gemeld: Het vertegenwoordigend elftal van de BKF heeft in de achtste ontmoeting met de vertegenwoordigende ploeg van de Deutsche Jugendkraft de eerste nederlaag te slikken gekregen. Er bestond voor dezen wedstrijd, die in het Ebert-Sport- park te Ludwigshafen-Mannheim gespeeld werd, enorm veel belangstelling, want te gen het aanvangsuur stonden ruim 15.000 toeschouwers om het veld geschaard. In het elftal van de RKF was ccnige wijziging gekomen. B. de Lange van Graaf Willem was vervangen door Kramer van TYBB; Hassing .(LIMVIO), die als rechts back was aangewezen, speelde daardoor spil, terwijl Kramer de rechtshalfplaats •bezette. De wedstrijd stond onder leiding van den Zwitserschen arbiter Bruckweiscr, die zijn taak zeer naar behooren heeft ver vuld. De wedstrijd. Reeds direct na het begin bleek het, dat het in onze ploeg rammelde van je welste. Wel onderneemt F. de Lang (VVZ) direct een goeden aanval en reeds in de eerste minuut krijgt hij een goede score kans maar hij laat (leze onbenut. De Duitschers hebben blijkbaar als wacht woord meegekregen goed op den bal te zitten, want ze spelen met enorm veel geestdrift, zoodat ze de onzen in het ge heel geen vrij spel laten en meestal het initiatief nemen tot vinnige aanvallen. Ook de Duitsche verdediging kwijt zich goed van haar taak, en veel beter dan ooit verstaat ze de kunst de voorhoede te voeden. Daardoor wordt in den eersten tijd voortdurend op onze speelhelft ge speeld. Als na 1 minuten Kramer te ver opgedrongen is en zijn vlougelman onge dekt laat, glipt Jobst heel handig door onze verdediging heen en geeft met een onhoudbaar schot aan Wilhelmus het na kijken. Zoo leiden de Duitschers reeds na 10 minuten met 10. Ook nadat de bal weer opnieuw aan het rollen is gebracht, wil het in onze ploeg niet vlotten. Het verband tusschen de verdedigende en aanvallende liniën is totaal zoek, zoodat de Duitschers voort durend aan het woord zijn. Het is een hopeloos geknoei in onze gelederen cn het spel der Hollanders maakt een poveren indruk. Als er 15 minuten gespeeld is, on derschept Wilhelmus wol een boogschot van links, maar hij is daarbij te ver uit het doel geloopen en, voordat hij zijn plaats onder de lat heeft hernomen, ligt de bal voor de tweede maal in de touwen. (2—0). Weer door oen schot van Jobst. Deze achterstand schijnt de onzen wel te prikkelen, want van nu af zitten ze er veel beter op; de voorhoede speelt echter te onbeteekenend om succes te for- ceercn. Verschillende kansen om door dc Duitscho verdediging heen te breken gaan door pingelen en slecht plaatsen verloren. De Jugendkrafters, heel goed de zwakte van onze ploeg uitbuitend, verplaatsen steeds het spel naar de Hollandsche helft. Wilhelmus krijgt dan ook verschillende schoten te stoppen; o.a. twee vinnige kogels van Bickei en Koppelt, maar hij werkt het leer naar behooren weg. Toch kan Hij niet verhinderen, dat Bickei uit een fraaien voorzet van links no. 3 in het Hollandsche doel deponeert. 30. Aan het te weinig doortastend spel van onze voorhoede en middenlinio is het te wij ten, dat Jobst nog voor de rust kans ziet, den voorsprong van zijn elftal tot 40 te vergrooten. In de gelederen der Hollandsche spelers en siqjporters is men over deze debacle in het geheel niet te spreken. En men denkt reeds aan een revanche van .Sittard Wie echter gedacht zou hebben, dat ten gevolge van de ondragelijke warmte do Nederlandsche ploeg was uitgespeeld ver ast zich. Want na dc rust pakken de onzen van den beginne af uitstekend aan. Dc Duitschers nemen in de eerste helft een voorsprong van 4—0. In de tweede helft gelijk opgaand spel. Jobst scoort vier maal. In het geheele elftal is een andere geest gekomen en tot het einde toe hebben de onzen uitstekend partij gegeven. Direct gaat onze voorhoede met den bal er van door en houdt den bal steeds op de Duit sche speelhelft. Het spel is nog geen 5 minuten oud, of de Unionist Möller dringt op een pass van F. de Lange ver de vijan delijke liniën in, en met een hard en ver schot, waarnaar Woidenbacher niet eens trachtte, brengt hij den stand op 41. Dit eerste tegenpunt heeft een goeden invloed op ons spel; do Duitsche verde diging blijkt niet onweerstaanbaar en van daar dat de voorhoede-spelers thans veel meer gaan wagen. Van overwicht der Duitschers is dan ook totaal geen sprake meer. Jammer, dat F. dc Lange zijn schot heeft thuis gelaten, want als hij een prachtkans krijgt om den achterstand op nieuw tc verkleinen, is zijn schot te zacht en Weidenbacher grijpt den- bal kalm weg! Kadat de Duitschers geruimen tijd op de eigen speelhelft zijn teruggedrongen, ondernemen ze plotseling een uitval, de linksbuiten zet scherp voor, cn voordat sen der Hollandsche verdedigers kans heofu gezien den bal aan'te raken, heeft Jobst met een keurigen kopbal no. 5 in de tou- wen gekerkt. Ongeveer 10 minuten voor het einde weet Möller uit een voorzet van links den stand op 52 te brengen niet een fraaien. schuiver. De goalgetter blijkt echter ge blesseerd; hij verlaat het veld om zijn plaats over te laten van Van - C'ampen (Union). Als er nog 6 minuten te spelen is, glipt Van Eeckeren na zeer handig solo- spel door de Duitsche verdediging heen, en met een verrassend schot brengt hij den eindstand op 53. Nabeschouwing. De nederlaag van ons elftal is uitslui tend toe tc schrijven van do débacle in de eerste helft. Onze ploeg bracht er toen niets van terecht; van geen enkelen speler kan gezegd worden, dat hij zijn gwonen vorm te pakken had. Zelfs de meest constante spelers hadden een ware off-day. Verband tusschen de liniën was er niet; vooral dc middenlinie heeft haar taak niet begrepen en de spil leed wel het allermeest in de algemeene malaise. Maar ook de voorhoede verstond haar taak niet. Het was de oloeg aan ie zien dat ze geen oefenwedstrijd had gespeeld; de spelers kenden elkaar niet. Pas in de tweede helft ging het veel beter. Daardoor werd onze verdediging in de eerste helft overbelast en kon ze haar werk niet naar behooren vervullen. Ook tusschen de beido backs bestond blijkbaar geen afspraak; geen enkel staaltje van tactisch goed overlegd voetbalspel hebben we van de verdedigers* gezien. Onze doelman heeft aan dc hooge score totaal geen schuld. Hadden dc middenlinie en de voorhoede van den beginne af gespeeld, zooals in de tweede helft, dan was de wedstrijd niet verloren. In ieder geval behoeft een goede RKF- ploeg niet onder te doen voor een van de DJK. Wel was het opmerkelijk hoeveel de Duitschers de/ laatste jaren zijn vooruit gegaan; hun spel stijgt meer en meer. Er wordt met overleg en met de noodige snelheid gespeeld. De voorhoede bezit in Jobst, Bickers en Koppelt g ieJe schutters, terwijl dc vlcugelmenschen hun taak be hoorlijk verstaan. De resultaten tot op heden zijn: 22 Mei 1921 DusseldorfDJKRKF 1—4 8 Mei 1922 Nijmegen: RKF—DJK 3—1 1 Juni 1921 .Sittard: RKFD.TK 70 2 Aug. 1925 Munster: DJK—RKF 1—3 8 Mei 1927 .Utrecht: RKF—DJK 4—1 7 Aug. 1928 Keulen: DJK—RKF 22 17 Juni 1928 Venlo: RKF-D.TK 2—1 16 Juni 1929 Ludwigshafen: DJK—RKF 53 Totaal: DJK 8 116 3 12-28 0.37 RKF 8 6 1 1 13 28-12 1.62 R.-K. FEDERATIE. S. J. S. I—D. E. M. I 2—5. In een slecht gespceldcn wedstrijd heeft S.J.C. gisteren een flinke nederlaag ont vangen van de schotvaardige en goed com- bineerende Wijksche ploeg, die dan ook al leszins de overwinning verdiende. Door deze nederlaag is S.J.C. de vaste kans om te promoveeren naar de Overgangsklasse ontnomen en gaat D.E.M. een woordje meespreken. Als zij den thuiswedstrijd te gen Excelsior wint, hetgeen wij wel mo gen verwachten, dan zal een beslissings wedstrijd tusschen S.J.C'. en D.E.M. op een neutraal veld moeten plaats hebben, zoo dat dan beide partijen eventueel kans heb ben. Een groote schare supporters had zich langs de lijnen opgesteld, welke span nend de komende dingen stonden af tc wachten, hetgeen voor velen op een te leurstelling is uitgeloopen. Ka een kleine attentie aan de gasten te hebben ge bracht, verzamelden zich de spelers voor de tribune waar de weleerw. heer kap. C. J. Hesp, namens een aantal supporters het eerste elftal complimenteerde met het be haalde kampioenschap harer afdeeling en overhandigde zijneerw. den aanvoerder in een kort specehje namens de supporters een pracht-bouquet en een zilveren lauwer krans, waarvoor de aanvoerder namens het elftal hartelijk dank zeide. Een attentie waaruit wel spreekt een medeleven met de sport door de supporters. Daar scheids rechter Witberg. denkelijk bevreesd voor een nat pak, was weggebleven, werd te kwart voor drie onder leiding van scheids rechter Angevare begonnen onder de vroo- lijke tonen van het fanfarekorps, dat zoo welwillend was, voor dezen middag zijn medewerking te verleenen. Ka den aftrap volgt een wederzijdseh verkennen, waarbij de gastei: reeds spoe dig een mooie kans krijgen, door een goe den voorzet van hun linkebuiten waarbij de bal vanaf de bovenlat weder in het veld terugspringt waar Wijnand keurig weg werkt. Een tegenaanval wordt door den gastenkeeper goed verwerkt, doch als er 10 minuten verstreken zijn, moet hij zwich ten voor een onhoudbaar schot van Ange vare (10). In een vlug spel. waarin weinig krachts verschil in de partijen is wordt doorge speeld, een corner voor de gasten wordt goed genomen en ingekopt en kan slechts weder ten kosten van corner worden gered. Thans wordt juist naast geschoten. De thuisclub spant ook alle krachten in, doch wil blijkbaar de doelpuntjes te mooi ma ken. waardoor de tegenpartij steeds tijdig weet in te grijpen. Een krachtkans van v. d. Berg, die den bal vrij toegespeeld krijgt, tellen we reeds, doch door talmen gaat ook deze kans verloren. Als D. E. M. dan weer ten aanval trekt lost hun midvoor een ver schot, dat Holst stopt, doch niet bij machte was te verwerken, waarvan de zelfde speler een dankbaar gebruik maakt en den stand op 1—1 brengt. De thuisclub hernieuwt haar aanvallen, doch vindt in de gastenachterhoede een onovcrkomenlijk struikelblok. De vlugge gasten zien echter niet werkeloos toe en als hun linksbuiten in buitenspelpositie den bal krijgt toege speeld, zendt deze onhoudbaar in (21). Kog 10 minuten zijn in dc cersle helft te spolen, waarin zij nog tweemaal Holst wis ten te passeeren en rust met 41 voor D. E. M. aanbrak. Ka de thee is S.J.C. nog steeds met goede ideeën bezield, doch het stug ver dedigende gastenelftal gaf haar weinig

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 11