BUITENL. BERICHTEN KERKNIEUWS LEGER EN VLOOT LAND- EN TUINBOUW UIT DE OMGEVING UI Een vlugge aanhouding. Men schrijft ons nader uit Balkbrug: Merkwaardig vlug leidde Vrijdagnacht de draadlooze omroeping, dat een man uit Grijpskerk een juffrouw te Dedems- vaart naar het leven stond tot aanhouding van den verdachte. Half 12 kwam het alarmeer end e be- richt, en hoewel het dan hier al diep in den nacht is, was dc politie van Balkbrug, Ommen en Nieuw Leusen toch spoedig op weg en met elkaar in contact. In ;t bericht was de naam van de belaagde juffrouw vermeld, wat een eerste aanwijzing was. Ten plattelande bestaat wel geen adresboek, maar de politie kent des te beter de ingezetenen en zoo was het eerste werk, al de personen van den vermelden naam te waarschuwen. Daarbij vond men de juffrouw, naar wie de man uit Grijpskerk des middags al ge vraagd had zonder haar evenwel te spre ken te kunnen krijgen. Of zij_ misschien wist, waar hij kon wezen? Neen, weten deed zij 't niet, maar 't kon best zijn dat hij bij Die-en-die onderdak had gevonden. Dit kwam uit. In de schuur van den aangewezen persoon, wonende onder Nieuw-Leusen werd hij aangetroffen en gearresteerd. Voor den burgemeester van laatstge noemde plaats geleid, bekende hij, een „bloedbruiloft" te hebben willen aanrich ten. Hij bleek gewapend met een mes. De arrestant, geen onbekende in de omgeving, deed voorheen nogal aan poli tiek en beweerde nu Kamer-candidaat te zijn. Dit kon echter niet beletten, dat hij in verzekerde bewaring werd gehou- Een paar uur na middernacht was de heele geschiedenis afgeloopen. Twee verpleegden uit een krankzinnigen gesticht ontvlucht. Gisterennacht zijn uit het Rijks-krank zinnigengesticht te Woensel twee ver pleegden, J. K. van Bostel en J. P. Ka toen, beiden 30 jaar oud, ontvlucht. Zij waren gekleed in nachtgewaad en hebben ieder twee dekens meegenomen. Vermoe delijk houden zij zich schuil in de, bos- schen in de omgeving. Inbraak te Rotterdam. Vrijdagnacht is ingebroken in pand 19 aan den Coolsingel te Rotterdam, in welk pand verscheidene kantoren zijn gevestigd. Op de eerste étage hebben de inbrekers een paneel ingetrapt, waardoor zij zich toegang hebben verschaft tot de kantoren van de bontfirma F. Voor zoover men op het oogenblik kan nagaan wordt voor eeni- ge duizenden guldens aan bont vermist. Nadat de dieven daar hun slag geslagen hadden zijn zij naar de tweede étage ge trokken en nadat zij ook daar een deur paneel hadden ingetrapt hebben zij zich tot het,kantoor van een daar gevestigde bankinstelling toegang verschaft. Daar hebben zij tevergeefs getracht twee brand kasten te forceeren. De inbrekers hebben het pand door de voordeur verlaten, nadat zij het Lipsslot uit de deur gestoken hadden. Zij hebben voorts waarschijnlijk veel gemak ondervon den van het feit, dat na drie uur 's nachts de straatverlichting wordt gedoofd. Hedendaagsche jeugd. Te Eindhoven bevonden zich Donderdag- raiddag twee kinderen in de nabijheid van het station, een meisje van 10 en oen jon getje van 11 jaar, die er reeds den gehcelen voormiddag hadden vertoefd en daardoor de aandacht trokken van het publiek. Zij vertelden aan iedereen, dat lnm ouders, voorheen te Woensel wonende, Zaterdag hun meubels hadden opgeladen en naar Duitschland waren vertrokken en zij hen hadden achtergelaten en dat zij ondertus- schen van de openbare liefdadigheid had den geleefd. Dit. verhaal vond ingang bij iedereen tegen wien het verteld werd aldus het „E. D.", totdat iémand hen naar het Politiebureau overbracht. Ook daar werd hetzelfde verhaal gedaan en wel zoo geloof waardig, dat de kinderen uitvoerig werden verhoord om de ouders wettelijk tot hun plicht te kunnen roepen. Eveneens werd onderdak voor de kinde ren gezocht en zij werden overgebracht naar de Zusters tc Woensel, waarna de po litie op onderzoek uitging. Tegelijkertijd verscheen echter de moeder van bedoelde kinderen op het politiebureau met verzoek haar kinderen op te sporen, die zij des morgens naar school had gezonden, en niet waren teruggekeerd. Hierbij bleek, dat er van^het verlaten der kinderen geen sprake was, doch dat de kinderen verschillende dagen de school hadden verzuimd zonder voorkennis der ouders en nu bevreesd voor straf, hadden besloten niet meer naar huis terug te keeren. De kinderen zijn aan de ouders teruggegeven. Het gebouw van „Het Volk" met teer bespoten. Tn den nacht van Zaterdag op Zondag is het perceel Keizersgracht 376 te Amster dam met teer bespoten. Uit een ingesteld onderzoek, heeft men kunnen afleiden, dat de vandalen met' een auto, waarin een ton met teer en een spuit, zijn voorgekomen en in een ommezien het perceel, waarin de kantoren van het so ciaal-democratisch dagblad ,Het Volk" ge vestigd zijn, met teer hebben bespoten. Tot op heden heeft men geen spoor van de daders gevonden. „Mndmrg." ONGELUKKEN. Vier arbeiders gedood. Bij een terrein-instorting. Uit Markt Heidenfeld (Unterfranken) wordt gemeld: Aan kanalisatiewerk aan den rand der stad is een stuk terrein ingestort, waar onder verscheidene arbeiders bedolven werden. Niettegenstaande onmiddellijk alle reddingspogingen in het werk werden ge steld, vonden vier jeugdige werklieden hierbij den dood. Bovendien werd een der arbeiders zwaar gewond; men hoopt hem echter in het leven te kunnen be houden. Een gasontploffing te Londen. In de n a b ij h e i d van het parlementsgebouw. Zaterdagmorgen vroeg had in de nabij heid van het parlementsgebouw een he vige ontploffing plaats. Toen arbeiders be zig waren met het openleggen van den weg schoten plotseling vlammen tot een hoogte van tien meter omhoog ^elo omgeving verlichtend. Dc -er spoedde zich naar de plaats v:: 1, doch haar poging tot blusschin0 te vergeefs totdat de gasstroom wen. afge sneden. De vlammen doofden daarop spoe dig uit. Er werd geen schade aangericht. Bij een race-wedstrijd verongelukt. Uit Altoona (Pennsylvanië) wordt ge meld De bekende Amerikaansche autocoureur Ray Keech, bijgenaamd de snelheidsko- uing, die nog kort geleden den eersten prijs won bij de racewedstrijden te Indiana polis, is hier tijdens de race-wedstrijden gedood, toen zijn wagen een snelheid had van 200 mijl per uur. Een der wagens reed n.l. tegen de balustrade op, werd gehpel -vernield en de drie volgende wagens reden op cle overblijfselen in. Dit gebeurde in een lïocht van de baan, toen de wagens 't 100 mijl merkteeken passeerden. Er ontstond een geweldige opschudding. Een andere be kende coureur Cliff Woodbury werd ge wond, waarschijnlijk levensgevaarlijk. Auto-ongeluk. Een ernstig auto-ongeluk heeft Zater dagnacht kort na twaalf uur op den weg van Stuttgart naar Esslingen plaats gehad. Een auto met vier inzittenden sloeg door onbekende oorzaak over den kop. De chauffeur en een naast hem zittende dame kwamen met den schrik vrij, doch de andere inzittenden, twee dames uit Stuutgart, werden zoo ernstig gewond, dat zij .spoedig daarop overleden. In den Himalaya verongelukt. De 24-jarige Amerikaan Edgar Farmer is, volgenseen telegram uit Calcutta, bij een poging om den 2S.OOO voet hoogen berg Kinchin-junga in den Himalaya te be klimmen, verdwenen en stellig omgekomen. Tien ervaren koelies, die aan de laat ste expeditie naar den berg Everest had den deelgenomen, hadden hem naar de sneeuwstreek vergezeld. Farmer was goed uitgerust, had volop proviand, maar geen zuurstof toestel. De terugkeerende koelies, die vier da gen op hem gewacht hebben, meldden dat hij zijn vierde kamp op 22.100 voet hoogte had opgeslagen en er op een zonnigen ochtend door sneeuw, die hem tot aan het middel kwam, alleen op uit was getrokken om zijn vijfde kamp in te richten. Ondanks waarschuwingen, schijnt hij den nacht in een sneeuwhol doorge bracht te hebben. Den volgenden morgen zag men hem, naar schatting 3000 voet boven het vierde kamp, verder klimmen en daarna is hij verdwenen. Brand in een Weensche celluloïdfabriek. Twee menschen omgekomen. Door tot nu toe onopgehelderde oor zaak raakten in de celluloidfabriek Gotles- mann te Boesendorf (Weenen) eenige film rollen in brand. In weinige oogenblikken was alles, in vlammen gehuld. Plotseling deed een ontploffing alle gebouwen op hun grondvesten trillen. De arbeiders kon- dèn zich nog gedeeltelijk naar buiten be geven, doch velen hunner werden door den luchtdruk tegen den grond geslingerd en gewond. Een 41-jarige arbeidster werd naar buiten geslingerd, nadat haar klee- ren in het gebouw in brand waren ge raakt. In bewusteloozen toestand bleef de' vrouw met brandende kleeren liggen. Een arbeider was in een brandende ruimte opgesloten en alle pogingen om hem te redden mislukten ten gevolge van de voortdurende ontploffingen. De man ver brandde levend en zijn verkoold lijk werd later uit de rookende puinhoopen gehaald. Ook de gewonde vrouw is aan de beko men verwondingen overleden. Hitte te New York. Vijf personen overleden. De thermometer bereikte Zaterdag te New York, sedert zeven en dertig jaar den hoogsten stand. Vijf personen overleden tengevolge van de hitte. Een stierengevecht te Brussel. Vrijdag is uit het slachthuis van Brussel een stier, die vermoedelijk nog geen zin had om te sterven, op de vlucht gegaan. Het woedende beest begon met op de Heyvaertikade een vrouw omver te rennen. Daarna liep het dier 't slachthuis va-n Andcrlecht binnen. Men zou denken dat het daar natuurlijk niet meer levend uit kwam. Doch dit was toch niet. zoo. Een slagersknecht die a la Tom Mix den stier met een lasso wilde bedwingen werd ont haald op een gevoeligen stoot met de ho rens, die hem enkele meters ver over den grond deed rollen. Hierna sprong het dier in de Senne, landde aan den overkant en zette daar zijn dolle renpartij voort. Daar kwam het terecht op de speelplaats van een school, waar juist de kinderen zich aan 't vermaken waren. Een algemee- ne paniek was het gevolg van deze onver wachte verschijning. De kinderen vluchtten naar de eerste etage, om vandaar getuigen te zijn van een echte geschreeuwde, ge schoten en gebrulde levende filmvertoo- ning. Er kwam namelijk een politieofficier met een revolver binnen gehold, die, als een moderne toreadoor, met zijn browning op den stier mikte en hem een kogel in het hoofd schoot. Doch wat is één kogeltje voor een stier, die nu eenmaal in een dolle bui uit is. De officier kreeg een zoodanigen duw met de horens, dat hij enkele buitelingen maakte en waar hij nog altijd zijn revolver vast hield, schoot hij zich daarbij nog een kogel in zijn eigen been. Toen had de man er genoeg van. Hij vluchtte een klas binnen, zoodat de stier als overwinnaar in de arena van de speel plaats alleen bleef. Toen zijn gendarmen gekomen, die het voorzichtiger vonden niet te. dicht bij het beest te komen en het van het dak der school met hun karabijnen hebben doodge schoten. Op het gebied van corrida's hebben wij hier thans Madrid in niet meer te benijden. Alleen durft men in Spanje den stier wat flinker bij de horens te pakken. Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent. Zaterdag vierde Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, den eer sten verjaardag van Zijn verkiezing tot Bisschop van het diocees Haarlem. Ter herdenkin- -'ervan werd Zaterdag morgen te half cle Kathedrale Kerk le Haarlem een plechtige H. Mis met Pon tificale Assistentie opgedragen, in tegen woordigheid van Monseigneur en van het Hoogwaardig Kapittel. Tegen half ,elf werd Z. D. II. plechtig in gehaald door het Kapittel en Rectoren der stad, de kapelaans der Kathedrale Kerk en de beide secretarissen van het Bisdom. De H. Mis werd opgedragen door den Hoogeerw. heer Mgr. M. P. J. Möllmann, Vicaris-Generaal, geassisteerd door de ka pelaans G. Keizer en P. Bangert, als dia ken en sub-diaken. Troondiakens waren de hoogeerw. kanunnikken H. A. Th. van Dam, Deken van 's-Gravenhage eh M. W. A. Wij- tenburg, regent van het Seminarie ,,IIage- veld", te Heemstede. De beide secretarissen fungeerden als ceremoniarii. HERHALINGSOEFENINGEN. Dienstplichtigen ,die thuis wen- schen te overnachten, moeten dit bijtijds aanvragen. In herinnering wordt gebracht, dat dienstplichtigen, die in September a.s. voor herhalingsoefeningen ondp de wa penen moeten komen, en thuis wenschen te overnachten, uiterlijk één maand voor den datum van opkomst een daartoe strekkend verzoeje moeten indienen bij hun Regi men ts-Commanda n t. In het verzoek moet worden vermeld: Naam en voornamen, lichting en rang, be nevens de plaats van inwoning, straat en nummer en óf gehuwd, óf ongehuwd. Uitdrukkelijk wordt' er op gewezen dat na dit tijdstip slechts bij hooge uitzonde ring deze vergunning kan worden verleend. UITVOERING INVALIDITEITSWET. Zegelsplakken in landbouwbedrijven. Ten gevolge op de beantwoording van vragen van den heer van den Heuvel be treffende de toepassing der premie-beta- lingsbepalingen ingevolge de Invaliditeits wet ten opzichte van de werkgevers in den landbouw deelt de minister van Arbeid, H. en N. het volgende mede: Van een zeer onderscheiden toepassing der Invaliditeitswet, in den door den heer van den Heuvel bedoelden zin, is onderge- teekende gebleken geen sprake te zijn. Al gemeen wordt door de Raden van Arbeid va'stgehouden aan den wettelijken regel, dat. bij iedere loonbetaling een rentezegel moet worden geplakt. Het blijkt evenwel bij de landbouwbedrijven voor te komen, dat knechten op jaarloon in dienst worden genomen en eens per jaar worden betaald. In zulk een geval behoeft er krachtens de wettelijke bepalingen slechts éénmaal per jaar te worden geplakt. Voor .alle overige gevallen moet echter tegelijk met iedere loonbetaling een rentezegel worden ge plakt, en, zooals reeds werd gezegd, houden de Raden van Arbeid aan dien regel vast. Uiteraard komt het voor. dat de werkge ver wel op den vervaldag de rentekaart behoorlijk volgeplakt bij den Raad van Ar- werkgever op zijn verplichting tot geregeld bij iedere loonbetaling heeft, geplakt. Wordt het niet tijdig plakken evenwel bij een controlebezoek ontdekt, dan wordt, de werkgever op zijn verplichting tot geregld plakken bij loonbetaling gewezen. Tot het opmaken van proces-verbaal wordt echter in den regel slechts overgegaan na her haalde overtreding en herhaalde waar schuwing, gepaard aan klaarblijkel ijken onwil. Van in den aard van den landbouw hun grond vindende bezwaren van eenige be- teekenis tegen het. bij iedere loonbetaling plakken van rentezegels is niet. gebleken. Betaling van het loon op den akker komt slechts sporadisch voor. Meerdere toegevendheid tegenover de. werkgevers in land- en tuinbouwbedrijven is ter voorkoming van nadeelen voor de verzekerde arbeiders niet geraden. Melkproductie er» voedselvoorziening. In, Mei. In de eerste helft van Mei was de voed selvoorziening van het melkvee, volgens een mededeeling van de directie van den landbouw, niet bevredigend. Schaarschte aan hooi en geringe grasgroei hebben tot een betrekkelijk groot gebruik van duur krachtvoeder geleid. De weidegang begon in verband met de ongunstige weersgesteld heid later dan gewoonlijk, hoewel in tal rijke gevallen de dieren wegens gebrek INGEZONDEN MEDEDEELING. aan voeder nog te vroeg in de weide wer den gelaten. Als gevolg van een en ander was de melkproductie beneden normaal. Hoewel de toestand in de tweede helft van Mei door gunstig weder verbeterde, be draagt het verschil in vele gebieden circa 5 a 10 pet. De verwachtingen inzake den hooioogst zijn niet hoog gespannen. Van.de komende weersgesteldheid hangt te die'n aanzien echter nog zeer veel af. In het algemeen wordt regen dringend noodig geacht. ZEGWAART. GEMEENTERAAD. De Schenkelweg. Leidsche en Delftsche Wallen. Vrijdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. De vergadering word voorge zeten door den burgemeester, F. S. G. Bos, Aanwezig alle leden. De opening geschiedde door voorlezing van het gebed. Daarna werden de notu len der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Daarna werd aan de orde gestéld pimt 1 der agenda: Mededeelingen. Eenige mededeelingen van Ged. Staten tot goed keuring van raadsbesluiten werden voor kennisgeving aangenomen. 2. Verzoek om subsidie van het Baljuw schap Schie-land voor schietwedstrijden van Burgerwachten. B. en W. stelden voor daarvoor f 15 ter beschikking tc stellen. Aldus besloten met de stem van den heer J. D. P. van Duy venbode tegen. 3. Adres J. M. Boon e.a. betreffende'ver betering van den Schenkelweg. B. en W. adviseeren dit punt aan te houden tot beslissing is genomen omtrent den aanleg van den nieuwen weg Den HaagGouda langs de spoorbaan. De voorzitter zette uitvo'erig uiteen, dat in 1923 eèn dergelijk verzoek in den Raad in behandeling is genomen. Naar aanlei ding hiervan is aan Ged. Staten geschre ven, die het bestuur van den Palenstein- schenpolder, die den weg in onderhoud heeft, berichtte, dat deze weg verbetei'd moést worden. Daarop is cle weg door den IngenicuiV. bezichtigd en deze consta teerde, dat cle weg in orcle was. Dit was echter het geval tijdens de vorstperiode. Na dien verkeerde de weg in desolaten toestand, waarvan B. en W. kennis gaven aan Ged. Staten, waarop cl oor Ged. Staten is geantwoord, dat bij het bestuur van den Palensteinschen polder op verbetering zal worden aangedrongen. De heer G. van Straalen (voorzitter van den Palensteinschen Polder), zegt, dat des tijds een schrijven is ontvangen van Ged. Staten,dat, zoolang de weg niet overge nomen is, hij in onderhoud blijft bij dei- polder. Van het laatste schrijven van Ged. Staten was hem niets bekend. De heer Van Duyvenbode zegt als zijn meening, dat het bestuur van den Palen steinschen polder leidelijk verzot pleegt. De weg' moet echter verbeterd worden. Het adres spreekt van bestraten, dit vondt spr. overbodig. De gemeente geeft veel geld uit voor het onderhoud van de we gen. Echter adviseert spr., den Schenkel weg over te nemen, omdat de Zegwaart- scheweg ook door cle gemeente wordt on derhouden, hetwelk zij niet verplicht is. De voorzitter doet voorlezing omtrent de kosten van onderhoud wegen van- 1919- 1928 en komt tot de conclusie, dat het bestraten het meest afdoende is. De heer Chardon juicht het toe als er een oplossing wordt gevonden. De voorzitter stelt voor in principe te besluiten den weg over te nemen. B. en W. kunnen dan in cle volgende vergadering, die spoedig gehouden zal worden, met voorstellen komen. De heer, Van Straalen merkt op, dat cle verbetering clan nog langer op zich zal laten wachten. De heer J. P. Smits zegtNu we het gevoelen weten van den Palesteinschen polder, laten we besluiten, den weg over te nemen. Spr. maakt hiervan een voor stel. De heer J. Lamens lijkt het beter, dat B. 'en W. nog eens onderhandelen met het bestuur van den polder. De voorzitter geeft nogmaals in over weging om in principe te besluiten. Tenslotte worclt het voorstel van den heer Smits, om dezen weg met ingang van 15 Juni 1929 over te nemen, met de stem men van cle heeren J. Volle-bregt Cz. en J. Lamens tegen aangenomen. 4. Begrooting^drinkwaterleiding De Tien Gemeenten. B. en W. stellen voor tot goedkeuring te besluiten. De heer Van Straalen merkt op, dat de eene- gemeente per perceel meer be taalt dan de andere. Zoo betaalt de ge meente Zevenhuizen f 13.81 per perceel. Zegwaart f 24.50 en Zoetermeer f 34.87. Spr. stelt voor een onderzoek naar die ver schillen te doen instellen. De heer Van Duyvenbode. zegt, de- be grooting niet gezien te hebben en zag gaarne, dat hij een dergelijk stuk thuis kreeg. De voorzitter zegt: Laat de Raad be sluiten de_ begrooting niet goed te keuren en inlichtingen te verzoeken bij den Di recteur van de Drinkwaterleiding. Besloten wordt dit punt aan te houden tot een volgende vergadering. 5. Wijziging instructie Keuringsdienst. Zonder hoofdelijke stemming wordt daar toe besloten. 6. Gratificatie aan de veldwachters O. M. van der Graaf en J. F. H. Steenhuisen. B. en W. stellen voor een gratificatie te verleenen, elk van f 200, voor de werk zaamheden, gedurende de vacature A. van den Hoek verricht. De heer Smits stelt voor om f 250 te geven. De voorzitter zegt met cle betrokkenen te hebben gesproken en zij met- f 200 zeer tevreden waren. Hot voorstel mits wordt met op 1 na algemeene stemmen verworpen, dat van B. en W. met algemeene stemmen aan genomen. 7. Verbetering Leidsche- en Delftsche Wallen. Leidsche Wallen.- De voorzitter doet mecledeeling omtrent ruiling van grond met het Rijk en van hetgeen door den Raad van Zoetermeer is besloten. B. en W. adviseeren de helft in de kosten bij te dragen. Met de stem van den heer La mens tegen aangenomen. Delftsche Wallen. De heer Van Well merkt op, dat bij verbetering van Delftsche Wallen geen Zegwaartsch belang betrokken is. De heer Smits is van dezelfde meemng, doch zou- niet graag wi'Ien, dar daardoor het geh-eele werk niet werd uitgevoerd, De heer Van Duy van-bode. vindt het niet noodig cle helft te betalen. De heer Lamens zegt: We hebben zeil nog genoeg te betalen, De voorzitter antwoordt hierop,, dat de gemeente Zegwaart verplicht is 1/4 in de kosten bij te dragen. Door te besluiten de helft te betalen, kost dit de gemeente f400. Met de stemmen van cle heeren Vao Straalen en Lamens tegen wordt het voor stel aangenomen. S. Vaststelling veiménigvuldigingscijfer 1929—1930. B. en W. stellen voor dit vast te stellen op f 1.45. Hiertoe wordt beslo ten. 9. Vaststelling kohier Hondenbelasting 1929. Zonder hoofdelijke stemming vast gesteld., 10. Wijziging begrooting 1928 en 192#. Do wijzigingen worden door den secretaris voorgelezen en goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeling van een schrijven van het gemeentebestuur Delft om in de spertijduren van het elec- trisch licht wijziging tc brengen. De heer Van Duyvenbode. adviseert dit aan te nemeri. Hiertoe wordt besloten. Rondvraag. De heer Van Well wij^t op de noodza» kelijkhoid .van verbetering Dorpsstraat-,- in/onder het Lage Einde waar het gevaar lijk is voor voetgangers bij het drukko verkeer. Do heer Smits wijst nog eens op het uitdiepen van de vaart bij de losplaats. De voorzitter zegt toe, dat hij probeerem zal', iemand Voor het baggeren te kriji De heer Van Duyvenbode: Men zegt, dat cle Burgemeester weg gaat. Is dat waar 1 De voorzitter: Dat is een praatje. Er is niets van waar. De heer Lamens zag gaarne, dat een verkeersspiegel op den hoek Dorpsstraat en Molenweg werd aangebracht. Dc zifter antwoordt hierop, dat hierover malen gesproken is. doch dat mei nut daarvan niet inziet. Na verschillende opmerkingen va dergosehikt belang, werd cle vergadering gesloten. ALKEMADE. Geboren: Leonardos, zoon van ,Tac. van Egmond en H. Jonkman Hendrikus Petrus, zoon van J. van Hameren en G. vai der Kamp. Gehuwd Andrïes de Blaeii, jni. out 23 jaar met Maart,je Vuijk jd oud 22 jaar. Ondertrouw cl Petrus Adrranus Dobben jm oud 27 jaar en Ann'a Martina Zoet jd oud 25 jaar Petrus Jacobus do Jong jm oucl 24 jaar en Adviana Antoinette', van der Wereld jcl ou-cl 23 jaar. HILLEGOM. Politie. Tot buitengewoon veldwachter is benoemd de heer P. van Roode. man bij Gemeentewerken alhier. Ondertrouwd: J. J. van Kopereiii en G. J. Deedel. Getrouwd: G. P. Lommerse en C. van Dril. W. Aanhane. en C. P. t der Linden. Geboren: ,z. van C. van Berkel— Barnhoorn. z. van M. W. Broxterman— Van den Besselaar. z. van G. van Zui lenGerritsen. Overleden: H. Broxterman, m. 86 j. NOOTDORP. d: E. S. van Venrooy en P. W G e h u v de Vreede. WASSENAAR Gemeenteraad. De Raad dezer mcentè vergadert op Vrijdag 21- Juni des morgens te 10 uur. Agenda: 1. Ingeko men stukken en mededeelingen. 2. Benoe ming plaaatsvervangend lid stembureau. 3. Benoeming leden scheidsgerecht. 4. Aan-wij- zing bouw-straten. 5. Voorstel verkoop hui- zen aan den Achterweg. 6. Wijziging uit-, 'breidingsplan in verband met aanleg ver bindingsweg t-ussch-en Raaphorst-laan Rijksstraatweg. 7. Rapport commissie on derzoek overtreding Bouwverordening door D. Verloop. Geboren: Jeanette Helena- Cornelia d. van J'. W. N. van Es en Q. Bakker Trijntje d. van A. de Graaf en J. van der Toorn Theresia Leo'narda Maria d. II. B. Baijer en A. M. Paarclenkooper. Ondertro u w cl: R. D. Malcolm en N. Lucas G. J. de Vink en W. Mesker C. J. Haeck en M. E. Lemke P. A. Dobben en A. M. Zoet. Overleden: Jacobus Adrianus Vogels wedr. van J. E. Noordhoff, 60 j. Cecilia Elisabeth Louter, vr. van J. L. Borsboom, 22 jaar. WöUBRUGGE. Geboren: Helena Maria Geertruida d. van P. A. van Tol en B. C. v. d. Kroft. Gehuwd: L. J. van der Krogt en A. A. Hillebrand. dam van kenl dorj gem ring de 1 vori, 'gekc sert zege jvast den zen strij- ginn :orde Voo Kat' V- vijffc nam moe De i best- Vrie iede schil staa Vooi de t. Vori w el li scha drie: ge-he hier- houc nam baar N- heer lent, Ha a: Lissi keur voer door Kooi Van raed; terw Volgc den waar word lerivc

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 10