BUITENL. BERICHTEN STADSNIEUWS LUCHTVAART VRAGENBUS SPORT ONGELUKKEN. Zeven visschers verongelukt. Bovendien vier vermist. Uit Memel wordt gemeld: Ten Noorden van Polangen zijn 7 visschers verdronken. Vier der lijken konden geborgen worden. Bovendien wordt nog een boot met 4 inzit tenden vermist. De verdronken visschers waren voor het grootste gedeelte gehuwd en hadden kinderen. Reddingsboot omgeslagen. Drie personen verdronken. De reddingsboot van Loekken (.Jutland) is Zondagavond, toen zij buiten Loekken voor anker lag om op de komst van enkele visschersbooten te wachten welke zij van proviand zou voorzien, door een plotselinge stortzee verrast en omgeslagen. Drie leden van de bemanning zijn verdronken. Bootongelukken. Eenige dooden. Gistermiddag heeft het motorschip ..Pirna" stroomafwaarts van de Meissener spoorbrug op de Elbe de veerboot Forelle overvaren. Voor zoover tot nu toe kon worden vast gesteld. werden zes personen gered. Volgens de verklaring va-n één der ge redden "moeten zich in de verongelukte veerboot acht personen bevonden hebben. Van de geredde zes personen is er in liet ziekenhuis 1 gestorven. Het zoeken naar de beide overige vermisten heeft tot nu toe tot geen resultaat geleid. Op het in de omgeving van Branden burg liggende Plauermeer sloeg gisteren tengevolge van het stormachtige weer een met drie personen bezette boot om. Twee der inzittenden vonden den dood in de golven, de derde kon zich aan de drijvende omgeslagen boot vastklampen en zoo land bereiken. Mijnramp. Vier dooden. Te Glen Rogers in "West Virginië heeft een mijnont.ploffing plaats gevonden. Er zijn vier dooden. Een-en-zestig mijnwerkers konden nog intijds de mijn verlaten. De oorzaak is onbekend. Een mislukte wedstrijd van motorbooten. Zaterdagavond zijn van Dover 49 motor booten voor een wedstrijd over het Kanaal vertrokken. De onderneming eindigde, ge lijk ervaren zeelieden reeds voorspeld had den, rampspoedig. Twee vaartuigen werden door het lichtschip Goodwin opgenomen, 30 werden naar Dover teruggesleept en het grootste gedeelte der overige werd in hul- peloozen toestand aangetroffen. Ze® deelne mers werden vermist. De start was geschied bij een tamelijk zwaren zeegang en dikken mist, zoodat ver scheidene deelnemers niet eens in staat waren den juisten koers te houden. Later werd gemeld: Tal van kleine vaartuigen zijn uit de Ka naalhavens aan de motorbooten hulp gaan brengen en Zaterdagnacht om twee uur waren eindelijk de laatste schipbreukelin gen gered. Gevangenisschandaal in Briey. Een gevangene doodgeslagen? In Briey (Frankrijk) is een gevangenis schandaal ontdekt, waarbij twee bewakers betrokken zijn, die ex*van beschuldigd wor den, een gevangene te hebben gedood. Vol gens de beide bewakers zou de gevangene zich te rumoerig gedragen hebben, waar om zij hem de handen op den rug hadden gebonden en hem zoolang hadden geslagen, dat de man bezweek. Om hun daad te ver bergen, lungcn zij den gevangene met een touw op, teneinde den indruk te wekken, alsof hij zelfmoord had gepleegd. Een op zichter beval hun echter, de handen van den gedoode los te maken en hem op te hangen door middel van het beddelaken, omdat- een gevangene niet over touw be schikt en men, indien het lijk met gebort- den handen gevonden zou worden, onmid dellijk zou begrijpen, dat hier geen sprake van zelfmoord kon zijn. Nadat dit was ge schied werd de gevangenisarts gewaar schuwd, die den dood constateerde en toe stemming gaf het lijk te begraven. Door de leiding der gevangenis werden de beide schuldige bewakers overgeplaatst. De op zichter, die de daad van zijn onderge schikten had gedekt, bleef zonder straf, ter wijl een ander opzichter, die ruchtbaarheid aan het schandaal gaf, in een lagere func tie werd te werk gesteld. De justitie stelt thans een onderzoek in. Van schoorsteenvegersjongen tot millionair. De onlangs overleden 89-jarige William Nightengale, uit Coventry, blijkt een ver mogen van S6,721 dollar (dus van ruim een millioen gulden) nagelaten te hebben. Hij was als schooi'steenvegersjongen be gonnen én wist tenslotte een eigen zaak op te richten die hij met groote geest- en wils kracht vooruitbracht. Hij breidde haar voor al uit door roet. op 'te "koopen en dit als meststof aan boeren te verkoopen. Zoodra hij geld over had gelegd stak hij dit in ar beidershuisjes en later in landerijen in Northampshire. Hij had vele jaren oefening noodig gehad alvorens hij het zoo ver had gebracht, dat hij zijn eigen naam kon schrijven. Nightin gale leidde een teruggetrokken leven en had geen kinderen. Aan zijn vrouw heeft hij slechts 2 dollar rente in de week nagelaten. Het grootste gedeelte van zijn vermogen komt aan zijn halfzuster. Sprinkhanen in Bulgarije. In Bulgarije wordt op het oogenblik veel schade aangericht door groote zwermen sprinkhanen. Tot nu toe zijn 60.000 K.G. sprinkhanen gedood, zonder dat de plaag nog veel verminderd is. De overheid heeft de bewoners van alle dorpen voor den ver- delgingsstrijd tegen de sprinkhanen opge roepen. Ned. Oost-Indië Ernstig spoorwegongeluk bij Soekoredjo. Twee inlanders onder ontspoorde wagon verpletterd. Aneta seint uit Soerabaja: Van den mid dagtrein van Soerabaja naar Malang is na bij Soekoredjo een achterwagen door het verkeerd omtrekken van een wissel, op een verkeerd spoor geloopen. De gederailleerde wagon trok nog twee wagens mee. Twee in landers, die uit den trein wilden springen, werden door den vallenden wagen verplet terd. Voorts zijn er vijf personen zwaar ge wond, waaronder een Chinees, die do-n ver splinterden zijwand van den wagen tegen het lichaam kreeg. De stremming van het verkeer wordt heden opgeheven. Doodelijk motorongeluk. Aneta seint uit Modjdkerto: Bij het mo- torwielrijden is mej. Pauline Blom tegen oen karbouw aangereden. Zij viel van het motorrijwiel en werd overreden door een van don tegengestelden kant komenden auto. Zij werd ernstig gewond, kreeg een schedelfractuur en is tijdens het transport overleden. De Krakatau werkt weer! Ontelbare erupties. Aneta seint uit BataviaZaterdagmor gen tien uur vertoont de Krakatau weder om werking. De hoogste geconstateerde eruptie bereikte een hoogte van 250 meter. Het aantal erupties is ontelbaar. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. (Vervolg). Nadat de ingekomen stukken waren be handeld bracht de heer Heriuga verslag uit van de te xlmsterdam gehouden wol- conferentie, welke ton doel had een l>esluit •te nemen over eventueele aansluiting van belanghebende industrieelen in Nederland bij een internationale vcreeniging van wol- en textielfabrikanten. Naar aanleiding hiervan deelde de voor zitter nog een en ander mede. en zeide van meening te zijn, dat de Leidsche Kamer wel eenig belang heeft bij de totstandko ming van een vereenigingvoor den wol- h and el, weshalve het Bureau voorstelde voorloopig als lid toe te treden vqor een bedrag van 50 per jaar. De heer van Zonneveld verklaarde zich hiertegen, niet omdat de zaak hem niet sympathiek ds, maar omdat de Kamer, naar zijn meening, zich op een gevaarlijk pad begeeft. Na den wolhandel kunnen nog zoo veel andere branches komen om een sub sidie en dan houdt de Kamer geen cent over. Na een verdediging van het voorstel door den voorzitter en de heeren Heringa en Molkenboor werd het voorstel van het Bureau der Kamer aangenomen met 153 stemmen. Tegen stemden de heeren v. Zonneveld, Buurman en Schmal. Hierna kwam in bespreking de kwestie der automaiiseering van het telefoonnet in Zoeterwoude. Van het gemeentebestuur van Zoeter woude was bij de Kamer een klacht inge komen over het feit, dat aldaar naburige personen soms het interlocaal tarief moe ten betalen, als zij onderling willen tele- foneeren. Zulks omdat niet alleen de bewoners van den Hooge Rijndijk en den VIiet.weg, maar ook enkele personen op het dorp direct op het net-Leiden zijn aangesloten. De Kamer besloot op praeadvies van dé Commissie voor Vervoer, Post en Telegra fie een schrijven richten tot B. en W. van Zoeterwoude, waarin medewerking ge vraagd werd om zoo mogelijk door auto matiseering aan dat ongerief tegemoet te komen. Daar automatiseering van kleine locale netten echter niet rendabel is, zulks in te genstelling met groote netten, werd mede werking gevraagd o.a-. in dien zin, of B. en W. bereid zouden zijn te trachten de aan geslotenen, welke thans door hun aanslui ting op het kantoor Leiden afstandsgeld moeten betalen, te bewegen deze bedragen gedurende een maximum jaren van b.v. vijf, ter beschikking te willen stellen rm de meerdere kosten van automaiiseering van het kleine locale net verbonden, al thans gedeeltelijk daarmede te bestrijden. De heeren de Gooyer en van 4er Steen achtten het beter met het voorstel tot automatiseering nog te wachten, zulks in verband met de invoering van een streek- net bij de 0.2 telefoonherziening. De heer Van der Laan vraagt, of deze zaak nu wel van zoo groot belang is. om dat de bedrijven van Zoeterwoude Hooge Rijndijk van geheel anderen aard zijn dan die van Zoeterwoude Dorp. Spr. meent, dat de Hooge Rijndijk meer op Leiden is aangewezen dan op het dorp Zoeterwoude. De voorz. merkt op dat men hier, wijl het slechts een klein kantoor betreft, het best een proef zal kunnen nemen met auto- matiseering. De Kamer besloot daarop bovenbedoeld schrijven te richten aan de gem. centr Zoeterwoude en na. ingekomen antwoord daarop te overwegen, of de tijd ter adres seering aan het H. B. der P. T. T. wel ge schikt is. Bij het punt „bespreking districtsbelan- gen klaagde de heer Meerburg er ove>r dat de Spoorwegen afwijzend hebben ge antwoord op het verzoek tot verhooging van een spoorbrug aan de Vink. De handel ondervindt daarvan zeer groot nadeel en spr. acht het wenschelijk. dat de Kamer alsnog trachte hierin verbetering te krij sen. De voorz. beaamt de klacht van den heer Meerburg ten volle. Spr. zegt echter, dat. verbetering van de Vink brug nauw. INGEZONDEN ME&EDEELING. Bij Examens en Oienbaar Optreden blijft men kalm en hel der door het gebruik van I 3047 fïardt's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct. verband houdt met verbetering van den overweg bij liet Leidsche station. Die twee zaken zijn niet te scheiden. Ook spr. 'weet welk een last de scheepvaart van de lage spoorbrug ondervindt. Op liet buicau dei- Kamer liggen tal van staatjes, waaruit blijkt hoelang de schepen meermalen voor de brug moeten wachten. Spr. zegt toe. dat het bureau der Kamer zich nog eens in verbinding met de autoriteiten stellen zal om precies den stand van zaken te weten. De heer van Zonneveld wijst er vervol gens op. dat er geen vergadering ran de Commissie van Vervoer voorbijgaat, zon der dat de overweg ter sprake komt. De commissie heeft echter besloten steeds maar te zullen doorgaan om te trachten de gewenschtc verbetering te krijgen. Alle belanghebbenden moeten echter bjijven protesteeren. De gehcelc handel en het ge- heële verkeer worden hier de dupe van een spoorwegmaatschappij en dat op een lijn, die de goudmijn der maatschappij ge noemd wordt. Leiden is hier groot el ijks be nadeeld bij de in zijn nabijheid liggende steden Haarlem én Den Haag. die wel via ducten bezitten. Spr. acht daarom de tijd gekomen om over te gaan lot stichting van een alge- meene organisatie van belanghebbenden, om dezen wantoestand le doen verdwijnen. De voorz. zegt toe. dat het bureau der Kamer ten deze aciief zal blijven. De heer Schmal klaagt over hef. feit. dat dc brug, die de verbinding vormt tusschen Hcoge- en Lage Zijde te Alphen aan den Rijn meermalen zoo lang gesloten is. dat reizigers te laat komen. Spr. vraagt, of er geen verordening is, waarbij een en ander geregeld is. De voorz. belooft onderzoek bij de Provincie, terwijl de heer Raaphorst betoogt, dat er wel een oude verordening hieromtrent is, doch dat deze niet gehand haafd wordt. De heer Raaphorst vraagt voorts of de Kamer haar invloed niet kan aanwenden om te komen tot een kortere verbinding tusschen Alphen en Hazerswoude door het Alphensché Rietveld, hetgeen een veel kortere verbinding van Alphen aan den Rijn met Rotterdam is. De gemeente Ha zerswoude heeft hiervoor, naar spr. mede deelde, reeds de toezegging tot een bijdra- De voorz. meente te weten, dat een lei- grootste bezwaren hiervoor is het fei'. lat er zoo weinig menschen langs dezen weg wonen. Overigens zou ook hij de zooveel kortere verbinding (van 15 tot 3 K.M) ten zeerste toejuichen. De zaak zal worden on derzocht. Bij de rondvraag informeert de heer Sïmonïs, of de Kamer iets kan doeu voor de boden, die er zich over, beklagen, dat zij op hup nieuwe standplaats, de Kaas markt, geen gelegenheid hebben om hun goederen bij slecht weer op een beschnt-e plaats te zetten. Spr. vraagt, of de Kamer zich hieromtrent tot het gemeentebestuur wil wenden, waarop de voorz. ook hier on derzoek toezegt. Hierna, ging de Kamer in huishoudelijke vergadering. UIT DE OMGEVING N00RDWIJK. Collecte. Door Burgemeester en wet houders is een vergunning verleend voor het houden eener collecte aan de vereeni- ging „Zoekt het Verlorene" te Amsterdam ten behoeve van haar tehuis voor psycho- patische kinderen. De vuilm'sophaling. Het gemeentebe stuur stelt de ingezetenen voor dit seizoen in de gelegenheid ook ander vuil dan huis vuil door don gemeentelijken reinigings dienst te doen meenemen, mits daarvoor extra een bedrag van 5.— wordt betaald. N00RDWIJKERH0UT. Brand. Gistermorgen omstreeks 10 uur ontstond brand in een schuur nabij het wo ningblok van J. Frank en J. Haasnoot, Door het snel en accuraat, optreden van de brandweer werden de woningen, velke in middels geheel waren ontruimd, tegen ieders verwachting in behouden. De capa citeiten van de nieuwe motorbrandspuit waren hiervoor wel ten volle noodig. Eeni ge broeikassen met daliastekken werden totaal verwoest, Ook een kloek en elf kui kens kwamen in de vlammen om. In de schuurstond een brandend waschfornuis, dat misschien de oorzaak van den bi-and is geweest. VOORHOUT. Concert. Gisteravond heeft de R. K. muziekvereenigirig „St. Cecilia" alhier een concert gegeven in de gemeentelijke mu ziektent. De 9 uitgevoerde nummers wer den keurig en vlot gespeeld en vielen zeer in den smaak van het publiek. Het publiek behoort evenwel hare medewerking meer te verleenen door tijdens het concert zoo min mogelijk leven te maken en stil te blij ven staan. Ook moet de openbare weg zoo veel mogelijk vrij gehouden worden. Een bestuurder van een vrachtauto, werd aan gezegd om met zijn auto door te rijden, waaraan hij niet voldeed. Hiervan was het gevolg dat hij een proces-verbaal opliep. Leerplichtwet. Door de gemeentepoli tie alhier zijn reeds enkele processen-ver baal opgemaakt voor het verrichten van arbeid door leerplichtige kinderen tijdens de schooltijden. WASSENAAR. Lustrum R. K. Vrouwenbond. Onder groote belangstelling is Zondag het feit herdacht dat voor 10 jaren in deze gemeente werd opgericht een afdee- ling van den Ned. R. K. Vrouwenbond. De dag werd ingezet met een plechtige H. Mis, opgedragen door den geestelijk adviseur, Kapelaan A. H. van Leipsig, waaronder vele leden ter H. Tafel na derden. Des middags werden de kinderen in het Patronaat sgeibouw, waar tal van bloemstukken, door andere sociale Ver- eenigingen den Vrouwenbond geschonken, prijkten, in de gelegenheid gesteld in de feestvreugde te deelen, door te genieten van een voorstelling, gegeven met den Poppenkast. De kleinen vermaakten zich opperbest en lieten de hun aangeboden lekkernijen goed smaken. Des avonds was er een feestelijke bij eenkomst voor de leden en de genoodig- den, waaronder wij opmerkten de Pastoors van beide parochieën, de Eei-w. Heeren Kapelaans, de Voorzitster van den Dioce- sanen Bond mej. T. Post uit Delft, de heer J. Bogaerts, kunstschilder alhier, die het ontwerp voor het nieuwe vaandel heeft vervaardigd, en tal van bestuursleden van andere sociale vereenigingen. De bijeenkomst 1 werd geopend door de Voorzitster, Mej. P. Remmerswaftl, met een hartelijk welkom aan alle aanwezigen. Daarna werd het Bondslied gezongen. Vervolgens noodigde de Voorzitster Pas toor Tholenaar uit, om het nieuwe vaandel in te wijden. Nadat deze plechtigheid was geschied, dankte de Voorzitster den Pastoor en vx-oeg hem te willen toestaan, dat het vaandel bij plechtigheden in de Kerk op het priesterkoor zou mogen prijken en worden medegedragen in processies, welke vraag door den Pastoor bevestigend werd beantwoord. Daarop deelde de Voorzitster mede, dat Zaterdag aan Z. D. H. den Bisschop een telegram van hulde en onderdanigheid was gezonden, waarop een gelukwensch was ingekomen, vergezeld van den zegen voor den bond en zijn leden. Met applaus werd deze mededecling begroet. Verder werd mededeoling gedaan yan een telegram van den vroegeren adviseur, kapelaan van der Burg te Rotterdam, en van eenige felicitatiebrieven. Na deze mededeelingeu. belrad de Voor zitster het spreekgestoelte tot het houden van de festrede. In deze rede memoreerde spreekster de oprichting van den Bond en de moeilijkheden, waarmede men aanvan kelijk had te kampen. Thans kunnen we zeggen, dat we er zijn, maar dat mag geen reden zijn, om niet te blijven voortwer- ken. Het is noodig, dat alle vrouwen en meisjes tot den Bond toeti-eden. In den Vrouwenbond vinden zij steun op den weg door het leven. Met het uitspreken van dankwoorden aan de Geestelijkheid, Bestuursleden, Do nateurs en Leden eindigde spreekster. Mevrouw Leijen bracht de Voorzitster dank voor het gesprokene, er bij voegend, dat Mej. Remmerswaal immer de grootste wei'Idcracht in den Bond is geweest. Hierna had de plechtige installatie plaats van de in dit jaar toegetreden leden. In een keurig verslag vertelde vervol gens de secretaresse, Mej. Bloem, den levensloop van, den Bond. Daarop verkreeg de Geest. Adviseur, kapelaan van Leipsig, het woord. Z.Eerw. •wenschte den Bond geluk, niet met het feit, dat hij 10 jaar heeft bestaan, maar omdat de Bond 10 jaar heeft gewerkt tot heil va/n geheel Wassenaar. Meer in het bijzonder memoreerde Z.Eerw. de totstand koming van de Vakschoo1 voor Meisjes, waaraan de Vrouwenbond den stoot heeft gegeven. Hij sprak echter de hoop uit, dat men niet zou blijven staan, maar im mer voortgaan, wanneer de omstandighe den dit zouden voirderen. Vervolgens wees spreker op het succes van het Vaandel- comité, daarbij hulde brengend aan den heer Bogaerts voor het vervaardigen van het ontwerp. Z.Eerw. vertrouwde, dat do Bond zichsteeds om dit vaandel zou scharen als het symbo'ol van eenheid en solidariteit. Tonslotte gaf Z.Eerw. een uiteenzetting van hetgeen het vaandel voorstelt. Prij kend tusschen een schat van bloemen, dwong het reeds ieders bewondering af, hoeveel meer nog nu, na de schoone uit eenzetting van de erop afgebeelde sym bolen door den geestelijk adviseur. Met hartelijke woorden bracht de Voor zitster aan Kapelaan Van Leipsig dank voor zijn mooie rede. Uit volle borst werd daarop door alle aanwezigen staande „Roomsche Blijdschap" gezongen. Dan was het wooi-d aan mej. Post, die, na de gelukwenschen van het Diocesaan Bestuur te hebben overgebracht, uitvoerig wees op de noodzakelijkheid van het be staan van een Vrouwenbond. De deze rede deelde de Voorzitster mede, dat het Bestuur had besloten aan den heer Bogaerts het eere-lidmaatschap aan te bieden, welke mcdedeeling met applaus werd begroet. Van de gelegenheid om het Bestuur te coxnplimënteeren maakten velen gebruik. Hierna werd gepauzeerd en werden alle aanwezigen vergast op een geurige kop koffie. Na de pauze werd een vroolijk program ma afgewikkeld. Allereerst trad de zang- vereeniging met een drietal nummers voor het voetlicht, welke zeer in den smaak vielen. Daarna trad de Duitsche meisjes- afdeeling met een paar zangnummers op, terwijl tot slot de leerlingen van de meisjes-ULOschool verschillende reidan sen uitvoerden. Het geheel viel bijzonder in den smaak en was een waai'dig slot van dezen keurig geslaagden feestdag. VOORSCHOTEN. Aangehouden. Heden is door de po litie alhier aangehouden een voddenkoop man uit Leiden, die zich schandelijk had gedragen tegenover een dertienjai*ig meis je A. R. van alhier, die melk had gehaald bij den landbouwer W. G. D. Na alhier in verhoor te zijn genomen en het hem te"n laste gelegde te hebben bekend en voorge leid te zijn bij den waarnemend burgemees ter. is hij op vrije voeten gesteld. Proces verbaal is opgemaakt. KERKNIEUWS Kerkconsecratie te Zandv'oort. Gisterenmoi'gen is door Z. D. H. Mgr. J, D. J. Aengenent de nieuwe kerk te Zand- voort plechtig geconsacreerd. Zondagavond is Mgr. feestelijk ingehaald. Om zeven arriveerde Mgr. aan de grens der parochie. Hij was vergezeld van den hoogeerw. heer L. A. A. M. Westerwoudt, deken van Haar- lem, en zijn secretaris, den zeereerw. heer J. M. v. d. Tuin. De feeststoet zette zich. nadat Monseig. neur een welkomstlied was toegezongen, in beweging en nabij de pastorie werd Mgr. opgewacht door bruidjes en schoolkinde. y* BK. de o irerdi deu Nadat Mgr. de pastorie was. binnenge gaan, verscheen hij aan het raam en wen hom „Roomsche Blijdschap" toegezongen. Daarna dankt Mgr. hartelijk voor den feestelijken intocht, waardoor liefde is - toond aan het Kerkelijk Gezag. Nadat gistermorgen nipt het gebruikelij. ke ceremonieel dc kerkconsecratie hac plaats gevonden, droeg Mgr. een Pontifi. calc H. Mis op. Pastoor P. Cielon. f Zaterdagavond half zeven is in lie-t Ma. riapaviljoen te Amsterdam, na een langdu. den vige, slepende ziekte overleden de weleer*. De lieer P. Cielon. Toen pastoor Cielon in 102f, helsd long Tix Wijk aan Zee als herder te Duiven- dreoht benoemd was. bleek al spoedig, dat de gezondheid veel te wenschen overliet; doch zijn krachtige wil en bc wond evens- waardig doorzettingsvermogen bewerkten, dat z.eerw. toch het parochiewerk bleef waarnemen. Vooral voor dc armen was d? overledene een ware weldoener. De Metten zullen plaats hebben hede- avond 7 uur, en de uitvaartdienst morgi om 10 uur in dc parochiekerk te Dum drecht, waarna ter aa<rdebest.elljng op 'tl K. Kerkhof te Diemen. „Tij dan i elk t niter: om c nier s bal t Kehf Fon 11110 v. LEAR BLACK HEEFT PECH Zijn machine beschadigd. Op het vliegveld bij Calcutta. De heer van Lear Black, die een groote Hauv eersti raarl bad lat d vlucht onderneemt naar Japan, heeft giste ren te Dumbun bij Calcutta een onge 14; gekregen met zijn machine. De machine was om S uur des morgei uit Allahabad,naar Calcutta vertrokken e verscheen om 12 uur boven Calcutta. Ni drie keer boven het vliegveld te hebben ge cirkeld, daalde de machine en reed eeni£ tientallen meters over het grasveld. Plot seling kwam de Fokker op een stuk groi dat pas geleden omgeploegd was en bo vendien door de moeson-regens in een zeer slechten toestand verkeerde. De wielen zakf ten daardoor in den modder en het toestej ;nV kwahi met den neus in den modder te zitten :onc[€ Een oogenblik scheen het, dat de machinij.. geheel zou omslaan, doch gelukkig blee |e het voorgedeelte stevig in den grond vastr( zitten. e..u De zes inzittenden, waaronder de tw« ft e, piloten, kwamen met den schrik vrij. D p: schade aan de machine is van dien aard dat de heer Van Lear Black heeft moete loon tan long 'g ïfc b ordt 'S»! K 1 as se la Fei •lfs He le te ijk e fosan besluiten zijn vlucht te staken. Donderde ipef a.s. vertrekt hij naar Londen, terwijl ke j~ vliegtuig naar Amerika zal worden ver !e< scheept. DE ZWEEDSCHE 0CEAANVLUCHT. De tocht wordt voortgezet. Benzinegebrek aangevuld.' Uit Reykjavik wordt gemeld, dat digg si Zweedsehe Oceaanvliegers daar gisteravoni jij ge zijn gearriveerd. Het vliegtuig was gister ron ochtend door het, naar de plaats van dl landing gezonden inspectievaartuig „Odin1 op sleeptouw genomen, om het zich met bei zine onderweg bevindende inspectievaartuig E. Hc „Filla" te ontmoeten. Na benzine ingenomei mond te hebben startten de vliegers te 9 uur irier 6- den avond. Na 35 minuten bereikten zj Seme Reykjavik, waar een groote menschenme i—5, nigte hen hartelijk verwelkomde. De vliegêlj Paste waren voornemens nog in den afgeloope) I. Bu nacht de vlucht naar Groenland voort tl Boon renst Fan 1 Hit zetten. V raag: Mijn patroon heeft land in je$ E andere gemeenten, als onze woonplan j^jg1 Nu wordt ik daar heen gestuurd, om he €a w werk te verrichten, slechts een gedeeli vaoi het jaar. Moet ik nu foronsenbelastii g_ betalen'? j~-gr Antwoord: Ja, als U er meer dan I 3]. jj Het dagen van het jaar werkzaam zijt. V raag: Ben ik verplicht rentezegels lerv plakken v.oor een eigen zoon? Antwoord: Ja, indien uw zoon bij in loondienst is. ipenc Dai V raag: Hoeveel is een mevrouw, vej plicht om te betalen als zij met vacanl gaat aan een dienstbode voor dag en nacl en moet een meisje tevredeo zijn a-ls eê. |j' mevrouw uit eten gaat met 1 kwartje. I j! Antwoord Indien daaromtrent nie% is overeengekomen, heeft de dienstbode het geheel geen recht noch op het een xioó" i K„j-J„_ I ueJ- J op het ander. VOETBAL. Noorwegen—Nederland. Het Nederlandsche elftal, dat te Osll g- tegen Noorwegen in het veld zal worde] gebracht zal er als volgt uitzien. Doel: v. d. Meulen. Achter: Van der Zalm en Van Kol. Midden: De Leeuw, Grobbe en Van de: Wildt. j Wc Vóór: de voorhoede zal nader worde) gekozen met de volgende zes spelers: Lfffl Bee daal, Kools, Smeets, Tap, v. d. Griend f! ia?en Homburg, Het waarschijnlijkst is echter dat Kools niet mee zal spelen, omdat -3, 1 ran R sn Dc b-7, uig s Stt Ka Brei il. me j&deri ituurs feller ink, lerste leest 1 2-3

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6