I WAALS KERKNIEUWS RECHTZAKEN UIT DE RIJNSTREEK modern Japonschort UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS Asreneb V in uw oordeel, de veelheid van welen op bijna elk gebied, de waarachtigheid in uw omgang. Dut. alles maalcfc uwe bekroning voor velen niet alleen lot een wetenschappelijk evenement, maar tegelijk tot een aanlei ding om van hun vriendschap en bewonde ring te getuigen. Hoe gij zelf tegenover uw werk staat, blijkt uit de „Introduction'' waarin wij le zen: „Et a présent que j'ai achevé mes recherches ct que je me mets a en publier Iers résultals, j'ai la sensation de perdre un bon ami. Des idees qui ont été mes con- fidentes pendant des années, vont me quit ter". Gij hebt. dus een vriend verloren, maar tegelijk liebt gij de basis gelegd voor de verwerving van nieuwe vrienden. Moge gij, aldus besloot prof. Krabbe, rael de vervolgen, die, naar uwe mededee- ling, weldra het licht zullen zien, ook daar in slagen. Onder een krachtig en hartelijk applaus overhandigde hierna prof. Krabbe aan prof. Meijers den eereprijs. BENOEMINGEN. In het Bisdom Haarlem. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Duivendrecht den AVeleerw. heer J. Röben cn tot Pastoor te Botterdam (II. Teresia van het Kindje Je zus) den "Weleerw. heer W. Pompe, die ka pelaan was te Rotterdam (II. Elisabeth). HOOGE RAAD. De Witte Stad. De Hooge Raad heeft, vernietigd het von nis der rechtbank te Amsterdam, waarbij tot. 50 boete of 10 dagen hechtenis is ver oordeeld P. J. S., directeur van de Alg. Bouw- en Exploitatie-Mij. De Witte Stad tc Amsterdam, wegens overtreding van de loterijwet. bij het uitgeven van premie-obli gaties, en dc zaak naar dit Hof terug ver wezen. Aannemen van giften door een ambtenaar. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van J. J. K., secretaris der gemeente Wijchen, die wegens het aanne men van giften als ambtenaar is veroor deeld tot 300 boete door het Hof te Arn hem. ALPHEN AAN DEN RIJN. Zilveren jubileum. Op 10 Juni a.s. her denkt onze plaatsgenoot de heer J. Rijs wijk, den dag dat hij 25 jaar onafgebroken werkzaam is geweest bij de N.V. Oosthoek en .Zn., alhier. Een onfortuinlijke leerling. De winke lier O. uit de van Mandersloost-raat was in het bezit gekomen van een auto en om nu te leeren chauffecren trok hij er gisteren, vergezeld van een monteur, op uit. Langs den Heerenweg gekomen, liep het weldra mis. Pas had O. achter hot stuurrad plaats genomen of het vehikel botste met kracht tegen een boom en werd aanzienlijk be schadigd, terwijl de monteur door glas scherven aan het hoofd werd verwond. Ernstige val. In de van Boetselaer- straat werd gisterenmiddag het. 14-jarig zoontje van den heen- W. S. vermoedelijk door een auto aangereden. De jongen kwam van zijn rijwiel te vallen en werd daarbij ernstig aan het hoofd verwond. Hij werd bij een bewoner aldaar binnenbedra- gen, terwijl de. inmiddels ontboden genees heer hem per auto naar de ouderlijke wo ning vervoerde. Men vreest, dat de jongen een hersenschudding heeft bekomen. BOSKOOP. Vrouwenbond. In de afgeloo- pen week heeft de afd. Boskoop van den lï. K. Vrouwenbond feest gevierd ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan der afd. Begonnen werd met een kerkelijk feest en wel een triduum, geleid door een der Eerw. Paters Franciscanen te Woerden. Zoowel 's morgens in de H. Mis, als 's avonds in het Lof waren bijna alle loden present. De feestavond werd gehouden in het R. K. Vereenigingsgebouw, Donderdagavond hall acht. Aanwezig waren de Zeereerw. heer Pastoor en dc beide Kapelaans der Parochie en verder bijna alle leden der afd., ongeveer 250 in getal, een sterke afdeeling dus, al is het dan ook van de zwakkere. De voorz., mej. Mens-Mathot, opende de bijeenkomst met den Chr. groet en werd er gezamenlijk gezongen het lied „Roomsche Blijdschap". De voorz. heette vervolgens welkom de Zecrccrw. hoeren geestelijken en alle aanwezigen en hield een korte inlei ding over het werken van den R. K. Vrou wenbond, en bracht een keurig verslag uit van de algerueene vergadering der R. K. Vrouwenbond welke onlangs te Haarlem is gehouden. Vervolgens werd aan me-j. Jeanne Torken de eenigste die vanaf de oprichting in het bestuur zitting heeft en nog wel aks secre taresse, een woord van hulde gebracht voor haar zeer nauwkeurige werkzaamheden en werd haar tevens een keurige vaas met bloe men aangeboden. Vervolgens werd er een gedicht voor ge lezen betreffende al het werken van den R. K Vrouwenbond in de 10 jaren van haar bestaan, hetwelk was tezamen gesteld door de jubileerendo secrotares.se. Het is zeer jammer dat 't mooie gedicht door zeer wei nigen is verstaan, omdat met zwakke stem werd voorgelezen en het achter in de zaal op dat moment nogal rumoerig was. We zouden willen voorstellen dat het op de eerstvolgende algemeene vergadering nog eens ter tafel kwam. Dan werd een keurig tooneclstuk opge voerd, getiteld: „Het nest ontvlucht"', waarvan alle rollen zeer juist werden ver tolkt., en welk stuk vanaf het begin tot het INGEZONDEN MEDEDEELING B!J WAALS einde met stille aandacht werd gevolgd. Dan werd ook nog opgevoerd een zeer koddig tooneelstukje „Het vergif", hetwelk de lachspieren nogal in beweging bracht, trouwens dal was op dezen avond geen toer, want er waren vanzelf veel jongere leden die het lachen uitstekend verstaan. Door de Eerw. hecren geestelijken werd ook nog gedurende den avond het een en ander gezegd, en Kapelaan Veldhuis sprak tevens een woord van afscheid, daar hij reeds don volgenden dag onze gemeente ging verlaten. De bijeenkomst werd gesloten met den Chr. groet en ging men te ongeveer 12 uur huiswaarts. Ongeval. Maandagmorgen is het S-ja- rig dochtertje van den heer J. alhier voor dc school aan dc Rozenlaan zoodanig door een wielrijder aangereden, dat haar rech- terbeentje is gebroken. Het kind is ter be handeling naar Leiden vervoerd. Geboren: Adriana Sijtje, d. van J. C. Blonk en E. W. van' Eijk. Matinus Jo hannes, z. van H. Frissel en J. P. Chatinier. Aaltje Maria, d. van H. Scholten en F. Gunnink. Adrianus, z. van C. Verweij en M. Verbeij. Getrouwd: J. van Vlaardingen 31 j. en M. C. van Wilgen 25 j. Overleden: A. v. Straaten echtgen. van H- G. Heidbuurt 43 j. NIEUWKOOP. Verkiezing van een Dijkgraaf. De uit slag van de verkiezing van een dijkgraaf voor den polder Kieuwkoop en Noorden, die gisteren is gehouden, is als volgt: uit gebracht zijn op den heer P. A. Th. van der Wcijden (aftredend) 356 stemmen en op Th. L. van der Tol 179 stemmen, zoodat de heer v. d. Weijden met groote meerder heid herbenoemd is. Geen wachtgeljder. De Minister van Ouderwijs heeft gunstig beschikt op een verzoek va-n hot. gemeentebestuur om voor de benoeming van een onderwijzeres aan de Openbare school ontheven te mogen worden van de verplichting om voor deze betrekking speciaal een wachtgelder te moeten benoemen. Geboren: Krijntje d. van P. Kapteijn en M. C'. Dam Apolonia Martina d. va-n W. van Koert en E. van Dam Anna Ge- rarda Wilhelmina d. van P. M. Veenhof en E. C. Vianen Benjamin Gerardus z. van H. P. Vermij en P. M. Blom. Ondertrouwd: G. Kwakkenbos 36 j. en G. C. W. van Dam 2S j. Overleden: A: Bodegraven 77 j., echtg. van F. de Jong. Z0ETERW0UDE. Aanbesteding. Hedenmorgen is van wege het gemeentebestuur van Zoeter- woude aanbesteed het verbeteren en Ver- breeden van de Bruggestraat alhier. In geschreven is als volgt: J. de Rooy en C. Baars (Vleuten) 4550. Wed. v. Dricl (Koudekerk) 55S5. A. H. Vollenberg (Zoe- terwoude) 5370. C. P. J. Paardckooper (Zoeterwoude) 5100, C. J. v. Dort (Lei den) 4875. L. P. v. d. Geer en A. I. Stuifzand (Leiden) 6660. ZEVENHOVEN. De pomp is weer in orde. Van ge meentewege is de publieke pomp, aan den Hoef, die sedert eenige maanden stuk was, weer hersteld, zeer ten gerieve van de be woners aldaar, nu er gebrek aau drinkwa ter heerscht. De R. K. school. Met den bouw van het derde lokaal bij de R. K. school afd. Anistel wordt vlug doorgewerkt. Het nieu we gedeelte is reeds onder de kap. ALKEMADE. Vleeschkeuring. In den loop der maand Mei zijn ter secretarie aangegeven de vol gende slachtingen: Bedrijfsslachtingen: 20 koeien en 19 varkens. Noodslachtingen: 3 koeien. 22 nucht. kalveren, 2 graskalveren, 2 varkens, 3 biggen, 1 schaap en 2 lamme ren. Ingevoerd werd 591 K.G. vleesch. Het ontvangen keurloon bedraagt 269. Gevestigd: J. J. M. van Steijn van Koudekerk J. Borst en gezin van Haar lemmermeer A. van der Drift en A. C. van Geer van Zoeterwoude J. van Kam pen en gezin van Woubrugge E. M. Ber nard van Leimuiden A. J. Spruyt van Leiden P. J. den Boer van Weeze M. C. Dijkstra van Amsterdam A. Eist- geest van Uden M. C. Hoogenboom va-n Voorhout J. M. A. Alkemade van Den Haag W. C. van der Horst van Dén Haag P. de Vogel van Hazerswoude C. M. ,Schakenbo6 van Voorburg II. Da leman van Aalsmeer J. C. M. Wijfje van Leimuiden G. van Leeuwen van Zeven hoven W. de Jong en gezin van Acht- karspelen N. Oosterbroek van Nijmegen G. Aarsen van Woudenberg S. Th. Verheugd van Leimuiden M. K. en A. M. van iSeggelen van Warmond A. van Leeuwen en echtgenoote van Warmond M. Duivenvoorden van Noordwijkerhout. Vertrokken: J. de Jong naar Lei den Th. Slobbe en J. van Horik naar Woubrugge P. J. Straathof naar Ned. Oost-Indië J. Olyerhoek naar Woubrug ge C. H. va-n Lier naar De Bilt C. van Klink haar Stompwijk J. L. van Steijn naar Zevenhoven A. van Haa&tregt naar Warmond C. J. A. de Vette naar Wou brugge W. van der Meer naar Wubrug- go K. Hooghiem naar Lisse M. Ph. ■T. Roodhuyzen geb. Thijssc en gezin naar Leiderdorp M. H. Hogewoning naar Leiderdorp M. P. Dongelmans naar Wou brugge M. J. van Seggelen naar War mond C. van Klink naar Ter Aar T. Spaargaren en kinderen naar Haarlemmer- racer A. C. van Zanten naar den Haag W. J. Roos naar Sassenheim J. II. Zandvliet naar Zoeterwoude G. Iluig- sloot. en echtgenoote naar Leiden I. Hof- bauer naar Utrecht J. C. van der Poel naar Lisse A. J. M.-van Haastrecht naar Warmond J. J. Bont'je naar Haarlem mermeer. R0EL0FARENDSVEEN. 5-jarig kind verdronken. Zondagmid dag is het 5-jarig zoontje van den heer Th. Hoogenboom alhier in een onbewaakt oogenblik dicht bij de ouderlijke woning verdronken. Het knaapje werd op een ge geven moment door den vader vermist en nadat eerst geinformeerd was of het kind mogelijk naar een familielid was toegeloo- pen werd een ongeluk vermoed. Men is toen begonnen met het afdreggen van de bij de woning gelegen slooten en na l1/, uur werd het lijkje boven gehaald. De dok ter, die ter plaatse aanwezig was, kon niet anders dan den dood constateeren. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Woensdag 5 Juni, des namiddags 7 1/2 uur. De agenda vermeldt: Uitslag aan besteding uitdiepen zwembad. Verslagen enz. bedrijven. Verzwaring gasbuizennet. Concert. Bij gunstig weer zal de Har monie „St. Ambrosius" a.s. Vrijdagavond haar eerste zomerconcert in de tent geven. TER AAR. Polderbestuur. Het bestuur en inge landen van den Noordeind en Geerpolder vergaderden in het café van den heer D. Hoogendijk te Langeraar. De voorz. opende de vergadering, heette allen welkom en zeide verheugd te zijn over de groote op komst. De secr.-penningm., de cdelachtb. heer W. Bocxe, gaf daarna rekening over zijn gehouden beheer. Een lid der commis sie bracht rapport uit en verklaarde alles in orde te hebben bevonden. Op verzoek werd eerst punt, 8 der agenda behandelt. De heer L. Hoogervorst wilde, aangezien de la-sten van den polder door electrische bemaling hooger zullen worden, de meerde re kosten verhalen op het land en het wa ter, niet hooger belasten dan tot een maxi mum van 14 per H.A. Dit werd aange nomen met ingang van het volgend jaar. De afd. „Geer" betaalt een vast- bedrag voor uitmaling, ook daar verwachtte men een bijdrage van 4.10 per H.A. waar in gelanden eenparig tegen waren. De begroo ting afd. Noordeind over 1929 werd post- gewijs voorgelezen en met groote meerder heid op aanraden van eenige ingelanden niet goedgekeurd. Bij afd. afdamming kwam een bedrag voor op de begrooting om het kleine Hollandsche molentje wat op te knappen. De heer van Zon wilde deze maar opruimen en een Amerikaansclie windmolen aanschaffen, wat aangenomen werd. Besloten werd hiervoor een geldlee ning aan te gaan, groot 4500, af te los sen in 20 jaar. Met algemeene stemmen werd als voorzitter herkozen de heer C. de Boer. en als bestuurslid in de plaats van den heer P. M. van Zon. die bedankt had, de heer S. Kroft. Een geldleening voor de brug te Lamge- raar achtte men niet noodig; besloten werd behoudens goedkeuring, deze te be- schoeien en te dempen. Een voorstel, de groote molen met daarbij behoorende eigendommen tc verkoopen, achtte men nog niet gewenscht, en wordt uitgesteld tot volgend jaar. Bij de rondvraag verzocht de heer Re kelhof Reglementswijziging in (Wen zin, dat- voortaan iedere afdeeling, in den pol der gelegen, zijn eigen bestuursleden zou kunnen kiezen. Dit zal voor de volgende vergadering op de agenda worden ge plaatst. Daarna sluiting. VOORSCHOTEN. De Hanze. Gisteravond vergaderde de Hanze onder leiding van den heer P. van der Werf, voorzitter der afdeeling. Deze vergadering was in hoofdzaak be legd om te spreken over het al of nipt deelnemen aan de te houden tentoonstel ling alhier, welke in September a.s. zal worden gehouden. Een definitieve beslis sing werd echter niet genomen en uitge steld tot- eene volgende vergadering. Burgerwachtonderscheidingen. In de gehouden vergadering van burgerwachten te Amsterdam werd aan twee leden van de Voorschotensche burgerwacht de me daille toegekend van bijzondere toewijding en het kruis van verdienste n.l. aan de heeren: A. J. Turion en SchrassertBert. Motorrijder te water gereden. Gister avond omstreeks 6.30 uur, kwam de 34- jarige K. L. J. uit Den Haag per motorrij wiel met een duopassagier achterop in ta melijk snelle vaart den Hofweg afgereden. De bestuurder, die blijkbaar te veel aau Bacchus had geofferd, reed rechtuit de te genover den Hofweg gelegen moddersloot in, terwijl de duorijder er afsprong, doch ook in het water geraakte. Dr. van der Stoel verleende de eerste hulp, waarna de bewustelooze motorrijder door de zorg der politie naar zijne woning te 's-Graven- hage werd vervoerd. Het gehavende mo torrijwiel werd uit dc sloot gehaald en door de politie in beslag genomen. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. (Vervolg). Verkoop grond. Doortrekking gasbuis. Bestrating Verbree ding Buitenweg. B. en W. stellen voor, bij de N. V. Bank voor Nederl. Gemeenten te 's-Gravenliage te sluiten een geldleening groot f 2000. koers 100 pet. rente 4 7/S pet, af te lossen in 10 jaar. Z.H.s. aangenomen. Van de heeren P. Kort Jr. en H. Star zijn ingekomen verzoeken om bouwgrond te koopen aan den Heerenweg. De voorzitter deelt mede, d.at aldaar 322 M2. bouwgrond beschikbaar is, doch dat dan eerst een riool moet worden opgeruimd, waarvan de kosten zijn ge raamd op f 820. B. en W. geven er de voor keur aan, dat dc gegadigden dit zelf doen, en daarmede bij het bepalen van de koop prijs rekening wordt gehouden. Daar liet schrijven van den heer Kort het eerst is ingekomen, stollen B. en W. voor aan hem den grond te koop aan te. bieden, onder voorwaarde, dat het riool onder toezicht verlegd zal worden, dat binnen een jaar aldaar huizen worden gefbouwd, en daarin geen bedrijf wordt uitgeoefend Dc koopprijs wordt bepaald op f 5.50 per Mr. Naar aanleiding van een vraag van den heer v. d. Gugten deelt de voorzitter mede, dat de heor K-ort te kennen heeft gegeven zicli met den heer Star te willen verstaan, omtrent afstand van een stukje bouwgrond aan dezen. B. en W. achten het echter niet gewenscht, daaromtrent voorwaarden te stellen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. In behandeling komt vervolgens 'n ver zoek van de bewoners van den Noord- wijkorweg en éér. van den Vocvnouterweg om hen aan gas of aan electriciteit te helpen, mede met het oog op brandgevaar, te duchten bij het gebruik van petro leum. B. en AV„ gehoord de commissie voor de bedrijven, stelt voor over te gaan tot doortrekking van de gasbuis, mits de be woners, als tegemoetkoming in de kosten betalen f 100 por gezin, te betalen in 4 half-ja-arlijksche termijnen van f 25. Het voorstel van B. en W. wordt na eenige discussie met algemeene stemmen aangenomen. Een door B. en W. voorgestelde instruc tie voor den administrateur van het grond bedrijf, wordt vastgesteld. Op voorstel van B. en W. wordt aan den gasfitter W. J. Brugmans een rijwiel- vergoeding toegekend van f 25 's jaars. Tot lid van het stembureau van het tweede district, wegens bedanken van den heer P. Kort Sr., wordt aangewezen de heer K. v. Delft Dzn. Deze neemt de benoeming aan. Vervolgens vragen B. en W. machtiging tot bestrating van den Buitenweg, Kat- wijkerweg en Vliet N.Z., waarvoor de kos ten in totaal zijn geraamd op f 6.800. Uit de door den voorzitter gegeven toe lichting blijkt, dan het plan is, den Bui tenweg te verbreeden, echter kan dit niet ovqr de geheele lengte geschieden, omdat de gebr. v. Klaveren, voor afstand van een halve sloot, eischen stellen, welke B. en W. meenen niet te kunnen inwilligen. Mocht daartoe worden overgegaan, dan zou met inbegrip van een vergoeding van f 850 aan de gebr. van Klaveren, het bedrag der kosten stijgen met f 1.850. Verschillende leden betreuren het-, dat B. en W. niet tot overeenstemming zijn gekomen met bovengenoemde heeren, waar door toch een gebrekkige toestand blijft bestaan. De heer G. v. Delft merkt op, dat een onderzoek van het kadaster wellicht zal doen blijken, dat de geheele sloot ge meente-eigendom is, en de gemeente in dat geval -geen enkele vergoeding behoeft te geven. Besloten wordt hiernaar een onderzoek in te stellen, terwijl B. en W. voorts gemachtigd worden, indien dit niet het geval blijkt te zijn, tot een bepaald bedrag een overeenkomst te sluiten. De heer v. d. Gugten drong er bij her haling op aan, bij verbetering van de Vliet N.Z. ook de aarden wallen op te knappen. Wethouder v. Klaveren deelt mede, daar aan zooveel mogelijk gevolg te zullen ge ven. Het voorstel van B. en W. wordt hier- Aa met algemeene stemmen aangenomen. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van Ged. Staten deelen B. en W. mede, dat de verrekening van de ver goeding ingevolge art. 161 der L. O. wet over 1925 niet kan wachten tot vaststel ling van den dienst. B. en W. stellen daarom voor terug te betalen aan de school Vliet N.Z. f 404.S2 en Smidsteeg f 344.19 en in te vorderen van de school Kerkstraat f 29163 en Hof straat f 203.14, zijnde deze bedragen het verschil tusschen de gemeentelijke ver goeding en de verleende voorschotten hierop. Conform he' voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten. De voorzitter deed mededeeling van een ingekomen schrijven van de Veilings- veieeniging „Flora" waarin de wensohe- liikheid wordt betoogd, door middel van de Posterijen op de uitgaande brieven meer bekendheid ie geven aan Rijnsburg als bloemend^strict. Waar de kosten van een dergelijke machine nog mee met juistheid bekend zijn, wordt besloten het schrijven tot een volgende vergadering aan te houden. Na rondvraag, die weinig belangrijks oplevert, wordt de vergadering gesloten. "Wethouder Reimeringer is verhinderd morgen spreekuur te houden. Bij de politic zijn inlichtingen te beko men omtrent een heerenrijwiel, dat onbe heerd op den openbaren weg is gevonden. LEIDEN. Woensdag. De Hanze, „In den Vergui^ Turk", 8.30 uur. Donderdag. Dioc. R. K. Vrouwenbonj Schouwburg, S.15 uur. Donderdag. R. K. Tcxtielbond, t Bondsgebouw. De avond-, nacht- en Zondagdienst <jt apotheken wordt van Maandag tot met Zondag 9 Juni a.s. waargenomf door de apotheek van den heer P. Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. Leidsch Harmoniegezelschap „De Post Viering van 'het 2 0-j a r i bestaan. Het Leidsch Harmonie-Gezelschap ,J) Post" zal op 13 Juni a.s. twintig jaar j«i f staan. Ter gelegenheid daarvan is et programma van feestviering in elkaar zet, dat zon doen denken aan een goude 0x)< bestaansfeest. „De Post" werd opgericht naar ding van de deelname van enkele postmaj Laa-gE Vei Ha' nen aan een Congres te Utrecht, ahvaj ifecst kennis werd gemaakt met het Utréa ehijn sche Fanfarekorps. Tot directeur weid noemd de heer Jac. Kroon, terwijl de petities werden en nog steeds worden houden in een welwillend daartoe door firma J. J. Krant z en Zoon afgestaan kaal harer fabriek. Zooals 'bij elke vereeniging waren ooit eerste jaren van „De Post" niet zoi>i moeilijkheden. In 1911 bedankte de heer Kroon gezondheidsredenen als directeur. De ha M. Bolderdijk werd bereid gevonden de petities te leiden en later werd hij L noemd tot directeur. Dat men daarbij^ goede keus gemaakt heeft, bewijst wcljf/ feit, dat tal van successen op de div^ concoursen werden behaald, n.l. 15 ei 8 tweede, 1 derde en 2 vierde prijzen, de vier kransen, drie takken, twee quetten, een lier en dertig medailles. Een kort historisch overzicht, samei steld door den heer Chr. P. Berlem knd< waaraan bovenstaande is ontleend, is genomen in het uitvoerige programi boekje. Het programma der feestvoering lui als volgt Oudejaau Eer AVoensdag 12 Juni, 8 avondviering in de Stadsgehoorzaal. Donderdag 13 Juni, 's avonds 7.30 wandeling met muziek door de stad. Zondag 16 Juni: receptie van 24 ui 0E in hotel „D-en Burcht". Dinsdag 18 Juni, 8 uur: Invitatie-concei in de Stadsgehoorzaal. Into Dinsdag 25 Juni, 8 uur: Concert, aanj, boden aan de gemeente Leiden, in het vjïssds der AVerffpark. n I De isch De ro g' TE doe 11.6 Lei« uui ..Dc li LI Var Ber Voc 0n< :h nu d leid. „Sursum Corda". Op Woensdag, 12 Juni hoopt het mengd Koor „Sursum Corda" zijn gewon jaarlijksche kerkconcert te geven in Pieterskerk. Onder leiding van den dire teur Hubert Cuypers. wien verdienste voor den a cappella-zang in binnen- buitenland worden gewaardeerd, is nieuw een keurig programma ingestudeei Cuypers heeft voor deze gelegenheid we een paar berijmde Psalmen, hersteld het oorspronkelijke rhythme op fraaie wij met inachtnamc van de tekstbeteekeni vierstemmig bewerkt. Als geheel eigf compositie van den directeur zal men ku; nen hoeren een fraai Oud Kerstlied was bij de naiyiteit van den tekst door zang nog meer tot haar recht komt. Behi ve Oud-Holland sche liederen worden een tweetal gewijde composities van Du sche meesters als Graun en Neefe ten hoore gebracht. Ook vermelden we een paar latijnsche teksten „Adoramus van Pitoni en „Exaudi Deus" (Psalm van Balthazar Florence. „Sursum Corda" heeft evenalsv^^H wr, ren het voorrecht, onze eerste zanger 'fIüe Mevr. Noordewier als soliste te mogen e gageeren. De liederen, welke zij ten gehi! re brengt, vormen als altijd een uitgezoe te keuze uit haar rijk repertoire. Haar n eens al kerkzangeres te mogen hooren dit late seizoen, nu niemand zich behor te laten afschrikken door de temperato ei der kerk, is zeker een zeldzaam voorred 1. en een gewijd genot. Evenals vorige jan eken wordt zij begeleid door Ant. van der Hor- die ook een paar orgelsolo's ten ber en. geeft. Dc toegangsprijs is zoo laag lijk, zoodat- „Sursum Corda" hoopt op ze veel belangstelling. iet c oor De t or ordt De ogei ense lach' int Jai 50. er C Ber leedc ph tuur Be; Stoplijnen. Door den Commissaris van Politie wor ter kennis gebracht, dal met- ingang heden op het kruispunt Breestraat, Rape burg Oost- en Westzijde, Noordeinde Kort Rapenburg stoplijnen zijn aai bracht. Zoodra door den op dit kruispunt gep< teerden verkeersagent het stoptecken woi gegeven, zullen deze stoplijnen niet mogi a; worden overschreden en zullen bestuurde Wo van rijwielen, motorrijtuigen, rij- en voi tuigen zich in volgorde van aankomst ai de rechterzijde van den weg, en file C| orde stellen, waarna gewacht wordt op de vf dere aanwijzingen van den verkeersagei Handelsregister K. v. K. AA'ijziging: N.V. Algemeene Boek- Handelsdrukkerij v.h. Batteljee en Ter stra. Leiden, Oude Rijn 39. N. Comm.: A. A. Haighton. Nice (France). B. A. vi IE Ulden, Leiden, Hecrengrac-ht 110, Bartó en sigarenmaker. AA'ijz. uilgeoef. bee thans: alleen barbier. Hedenmiddag omstreeks kwart twaalf had op het kruispunt Vischmarkt Botermarkt en Koren brugsteegKore beurs een botsing plaats tusschen t*1 auto's. Een van de Korcnbeursbrug komen' Chevrolet botste tegen een vrachtauto d firma v. d. K„ die van de A'ischmarkt n» de Botermarkt overstak. Laatstgenoemd wagen werd daarbij beschadigd. De Dc De c.M

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2