UIT HET VATICAAN door PROF. ANDREAS RASETSCHNIG (Rome). ROME, 28 Mei 1929. Het is hier op 't oogenblik reeds ont zettend heet, maar des ondanks blijft de pelgrimssfcroom naar Rome steeds aan houden, ja zij wordt iederen dag nog groo- teriets wonderlijks, en de H. Vader geeft iederen dag opnieuw maar audiëntie op audiëntie. Zijn Excellentie de Castro, gevolmachtigd minister van Portugal bij den H. Stoel, ging dezer dagen .naar het Yaticaan, om den H. Vader namens de Por- tugeesche regeering en den President der Republiek een officieele gelukwensch over te brengen bij gelegenheid van 's Pausen gouden Priesterfeest. Als geschenk over handigde de gezant aan den H. Vader een exemplaar van de gedichten van Luis do Oamoëns; van deze uitgave die uitmunt om haar typografische verzorging bestaan slechts.drie exemplaren waarvan er thans een in bezit is van Z. H. den Paus, den President van Brazilië en van den Presi dent der Portugeesche republiek. De H. Vader, die als een groot boeken liefhebber een wereldberoemde vermaard heid bezit, bezag nauwkeui'ig het aangebo den boek en toonde zich zeer verheugd om dit zeldzame geschenk dat in de Vaticaan- sche Bibliotheek geplaatst zal worden. Z. H. verzocht den minister van Portu gal om zijn hartelijken dank over te bren gen aan den President en aan de regeering van de Portugeesche Republiek. Voor de Zaligverklaring van don Bosco is thans alles in gereedheid gebracht; het belooft schitterend te worden. De verlich ting van den Sint Pieter is zoo wel inwen dig als uitwendig bijna gereed: 't zal een wonderlijk schouwspel zijn. De plechtige zaligverklaring zal op 2 Juni plaats hebben in de Basiliek van Shit Pieter waar de Sampietrini en de werklie den van het Vaticaan reeds veertien dagen bezig zijn om het geweldig groote kerkge bouw te versieren, afscheidingen en tri bunes aan te brengen en alle andere voor bereidende maatregelen te treffen. Het groote priesterkoor vanaf de leer stoel van Sint Pieter tot het Pauselijk Altaar boven de graven der Apostelen Pe trus en Paulus is geheel behangen met kostbare gordijnen, terwijl meer dan 500 Venetiaanschè zusters hier hun wonderen glans zullen verspreiden. In de beide Loggia's hangen groote schilderijen waarop twee tafreelen zijn af gebeeld die een voorstelling geven van de twee canoniek erkende wonderen, die op voorspraak van Don Bosco zijn geschied. Voor de leden van de congregatie van Don Bosco, de Paters Salesianen, voor de leden van den Romeinschen adel en voor de Mal- thezer-ridders zijn aan beide kanten afzon- drlijke plaatsen gereserveerd. Na voorlezing van het decreet der Zalig verklaring zal boven het hoofdaltaar een geschilderd portret van Don Bosco onthuld worden, terwijl Mgr. Valbonesi, kanunnik van Sint- Pieter het Te Deum aanheft. Heel f het Vaticaansch kapittel, al de te Rome aanwezige kardinalen en de leden van de Riten-congregatie zullen hierbij tegenwoor dig zijn. Uit alle werelddeelen zijn de verschillen de bisschoppen, die tot de orde der Sale sianen behooron, o.a. kardinaal Hlond, aartsbisschop van Gnesen-Posen naar Rome gekomen uit de stad Turijn en uit andere steden van Italië worden er 40.000 pelgrims verwacht, om de Don Bosöofeesten bij te wonen. In den namiddag zal de H. Vader in plechtigen stoet naar St. Pieter gaan om de reliquiën van den nieuwen Zalige te vereeren. Daarna zal de aartsbisschop van Cuijata in Brazilië een solemneel Lof cclebreeren, waarbij de H. Vader zal te genwoordig blijven. Op den avond van dien feestdag zal de Sint Pieter met haar machtigen koepel stra len in een zee van licht. Honderdduizenden zullen, op het. breede Sint Pietersplein dit indrukwekkend schouwspel met bewonde ring gadeslaan. (Deze zaligverklaring is de eerste, nadat Z, H. de Paus zijn wereldlijke souvereiniteit heeft herkregen. Om onzen lezers een eigen verslag van deze grootsche plechtigheid te geven, is een onzer redacteurs naar Rome vertrokken. Red. Leidsche Crt.) Het verdrag van Lateranon is thans van kracht geworden, nu de koning van Italië het verdrag heeft onderteekend, dat door de Kamer en den Senaat is goedgekeurd. Bij de behandeling in den Senaat heeft Mussolini de ongerustheid weggenomen, die in sommige kringen ontstaan was, met be trekking tot de opvoeding der jeugd. De nieuwe straat, vanaf de Vaticaansclie Stad naar de Borgi, zal den naam krij gen van Via della Conciliazione straat der verzoening. Nu is de Vaticaansche Stad officieel ju ridisch en feitelijk (de jure et de facto) ge treden in de rij der vrije en souvereine staten en nu dient ook de erkenning door do overige staten te volgen. Men moet deze kwestie van tweeërlei standpunt bezien, en wel van het standpunt der staten, die reeds diplomatike betrek kingen met den H. Stoel onderhouden, en die nog geen gezantschap bij heb Vaticaan hadden, of die hun gezant hebben terug geroepen. Wat de eerste betreft, deze be hoeven voor de erkenning van Js Pausen souvereiniteit geen bijzondere stappen te doen, daar zij dit door het onderhouden van hun diplomatieke betrekkingen met den H. Stoel steeds te kennen hebben gegeven, terwijl hun gezantschap niet alleen een zuiver godsdienstig karakter draagt (want voor de zuiver godsdienstige zaken volgt de H. Vader den bierarchischen weg langs do Bisschoppen). Bovendien onderhouden de Pauselijke gezanten hun relaties niet met den minis ter van eeredienst, maar met diens ambtge noot van buitenlandsche zaken. Wat de an dere landen b.v. Amerika, betreft, deze zul len een officieele kennisgeving van den jiieuwgeschapen toestand van de Italiaan- sche regeering ontvangen, en dan zal de erkenning spoedig volgen, al zullen er na tuurlijk ook uitzonderingen blijven bestaan, die om zuiver anti-papistische redenen den II. Vader ook niet als souverein-vorst zul len willen erkennen. Reproductie van Gramofoonmuziek langs Electrischen weg. Ook het 1-lampertje is geschikt. De electrische gramofoon is in korten tijd reeds even populair geworden als de radio zelf en zullen er maar weinig gra mofoon-, tevens radio-bezitters meer zijn, die beiden nog niet gecombineerd hebben. Dat zich bij de eerste experimenten wel eens moeilijkheden zullen voordoen is zeker. Een radio en een gramofoon is nog geen electrische gramofoon. Ten le. de sterkteregeling die niet zooals bij de radio kan geschieden met gloeistroomweerstanden of variabele kop peling, doch met een potentiometer van max. c.a. 10.000 Ohm. Deze schakelt men direct op den gramofoon-opnemers (pick up), dus parallel hierop. Indien de pick up aan een L. F. transformator wordt verbonden, wordt de potentiometorscha- keling toegepast. De beide vaste contac ten sluit men aan met I. S. en O. S. ter wijl het draaibare contact verbonden wordt met het rooster van de eerste ver- sterkcrlamp. Deze potentiometer moet liefst een max. weerstand van c.a. 50.000 Ohm hebben. De aan het rooster van de 1© vorsterkerlamp toegevoerde wissel spanningen kunnen dan zoonoodig belang rijk verhoogd worden. Deze volume- of sterkteregeling komt vooral te pas bij ondoelmatige naald keuze. De door den pick-up te leveren spanningen zijn direct afhankelijk van de naald. Bij 't gebruik van sterke naalden zal de geluidsterkte het grootst zijn. Bo vendien heeft men dan nog 't voordeel dat de lage toonen met sterke naald het beste doorkomen. Nu zijn de meeste gra mofoon-opnemers juist berekend voor 't gebruik van z.g. half-tone naalden en in dien sterke naalden gebruikt worden zal de voor te schakelen weerstand zoo groot zijn dat er vervorming optreedt. Men kiest dus een naaldsoort die de beste weergave geeft, bij de grootste mogelijke geluidsterkte. Met voordeel is de weer stand te gebruiken om de geluidsterkte, die bij verschillende merken platen nog al uiteenloopt te oompenseeren. Platen welke electrisch weergegeven worden moeten ook electrisch opgenomen zijn, omdat het klankkarakter bij deze volkomen behouden blijft. Het aantel om wentelingen van de platenschijf is ook een belangrijke factor. Dit. moet bij de weer gave even groot zijn als bij de oorspron kelijke opname. Bij verschillende merken is het aantal omwentelingen op de plaat aangegeven, doch hoewel iedere gramofoon een snelheidsregulator bezit, staat daarbij niet aangegeven het toerental per minuut. Wij kunnen dit zelf op de volgende wijze eenvoudig doen. De plaat wordt op de platenschijf gelegd, doch daaronder een strookje wit papier dat pl.m. 1 c.M. buiten de schijf uitsteekt. Vervolgens wordt do pick-up op de platenschijf gesteld en de gramofoon uit stop gezet. Na eenigc om wentelingen is de platenschijf op volle snelheid en wordt het aantel omwente lingen op een horloge gecontroleerd. Bij den snelheidsregulateur wordt voor iede ren stand het aantal genoteerd. De ge middelde snelheid bedraagt meestentijds 78 per minuut. Men houde er rekening mede, dat de snelheid onbelast veel grooter is en dus het toerental met op- gez&tten toonarm en pick-up gemeten moet worden. Zooals de handleiding bij den pick-up aangeeft kan iedere laagfrequent-verster- ker gebruikt worden voor electrische gramofoonweergave, dus een ontvanger met L. F. transformator of -weerstands- koppeling; echter kan zelfs het eenvou dige 1-lamps toestel benut worden. De L. F. transformator is niet absoluut noodza kelijk. Bij een 1-lampstoestel wordt do pick-up verbonden tusschen het rooster van de lamp en aarde (of min accu). Do roostercondensator en lekweerstand wor den losgemaakt van het rooster. Waar in een 1-lampstoestel noodzakelijk een dë- tectorlamp gebruikt wordt en deze voor luidsprekerweergave ongeschikt, is zullen de resultaten over 't- rflgemeen tegenval len, tenzij een goede eindlamp ingezet wordt, zoals de Splendor V. 82 of V 62, Philips B. 443 of B. 405 en Telefunken RE 134 of RE 164 d. Overigens zijn alle 3- en 4-lampst-oestollcn, resp. H.F., Det., .1 L. F. of H.F. Det., 2 L.F. te gebruiken. De pick-up wordt eenvoudig verbonden met de primaire klemmen van den len of 2den transformator. Bij gebruik van weer- standsversterking moet hij verbonden wor den tusschen de plaat van de 2de (event. 3de) lamp en de anodespanning, terwijl de anode-weerstand verwijderd wordt. In dien alleen de laatste lamp benut wordt moet bij 'n 3-lampstoestel, om t© voorko men dat de anodestroom door den pick-up gaat, de detectorlamp verwijderd worden of indien aanwezig de detectorweerstand ingedraaid. Indien tevens de detectorlamp gebruikt wordt voor electrische gramofoon weergave, dus een 2-lampsversterker met 1 transformator, verdient het aanbeveling een roosterspanningbatterij in serie te zet ten met den pick-up. W. P. AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en me- dedeelingen te richten aan Mejuffrouw JO VAN DER LAAN, Rijnsburgerweg 20. BIJ ONS DERDE LUSTRUM. van deze rubriek zijne moeilijkheden met zioh. Gij weet dit nu leden, het moge voor U eon aansporing zijn Uwe algeheele hulp te verleenen en ook wat door cle vingers te zien, wanneer er eens een abuis ge maakt zal worden, wanneer er eens iets vergeten wordt te vermelden, wanneer dc volgorde, waarin gij iets behandeld zoudt willen zien, eens anders uit mocht vallen, dan verwacht was. Maar hetgeen ik nu in de allereerste plaats gevraagd heb, be hoef ik U eigenlijk niet te vragen; ik weet, dat Uwe christelijke naastenliefde U ge biedt eens anders fouten niet onder do loupe te nemen en gij dit dus eigener be weging reeds laat. Waar ik echter moer den nadruk op wil leggen, is dit: Helpt Uwe rubriek. Wanneer gij iets der vermelding waard weot, iets wetenswaardigs, iets be langwekkends, helpt dan de redactie hier mede, zendt haar Uw artikeltjes of pleegt overleg met haar. We gaan binnenkort feestvieren, ook dan helpen we elkaar. Houdt Uw avond van 6 Juni, Donderdagavond, vrij. J. Manders-Vermeulen. Onze bond gaat feestvieren. Dc afdee- ling Leiden viert dit jaar haar derde lus trum. Zij werd opgericht 21 Januari 1914. Veel goeds heeft zij in deze 15 jaren voor de Leidsche R. K. vrouw gewrocht, veel is daartoe gewerkt moeten worden, maar veel en wellicht nog veel meer is er gewerkt, vóór de afdeeling tot stand kwam. Weini gen beseffen, wat daarvoor noodig is, maar toch, waarde leden, gij kunt het allen we ten. Ge weet toch, dat dc weg naar den Hemel een §inalle weg is vol distels en doornen. Onze Vrouwenbond is een gedeel te van dien weg, een gedeelte van dien smallen weg vol distels en doornen, maar die U onfeilbaar voert naar Uwe eindbe stemming, naar Uw eeuwig doel; naar uw eeuwig geluk. Een zekeren weg, waarop gij alle mogelijke hulpmiddelen aantreft om tot dit doel te geraken, waarop gij geen gevaar loopt tot schade van uw H. Geloof,1' waarop Gij gehard wordt in den dagelijk- schen strijd des levens, waar Uwe deugden maatschappelijk en geestelijk worden aan gekweekt en ontwikkeld. Dien weg nu op te gaan gaf vele zorgen: Het begin van dien w£g was het moeilijkst-, zooals reeds elk begin moeilijk is. Toch deed dit Uw eerste bestuur, het zag niet tegen die zor gen op, het wist die moeilijkheden tc over winnen. Vol dankbaarheid en erkentelijk heid herdenken we het dan ook op deze plaats en laten vol eerbied voor zijn wer ken hier de namen zijner leden volgen. Het eerste bestuur was, als volgt, sa mengesteld: Mevrouw M. WijersSmeets, Presidente; Mejuffrouw R. Driessen, Vice- Presidentc; Mejuffrouw D. G'oebergh, 1ste Secretaresse; Mejuffrouw J. Noordman, 2e Secretaresse; Mevrouw Gründemann— Hoffman, Penningmeesteresse, terwijl als geestelijk adviseur de Weleerw. Pater Zuidgeest op de eerste vergadering aanwe zig was, doch spoedig daarna door Z. D. H. don Bisschop' van Haarlem de Zeereerw. heer Th. Bekkers werd benoemd. Dit bestuur wist de moeilijkheden van het begin schitterend te overwinnen. Een propaganda-avond werd georganiseerd en niet minder dan onze tegenwoordige Bis schop, toen Professor Aengenent, on Me vrouw SteenhofSmulders voerden daarbij op 23 Maart 1914 het- woord. Was .het won der. dat die avond slaagde? 180 leden gaven zich op en op dien goeden inzet volgde een steeds verdere voortgang en groei. Onder- afdeeling na- onderafdeeling werd opge richt. Het ledental groeide aan en zoo ging het steeds opwaarts. Eon ledental van 1000 werd bereikt. Maar niet steeds bleef deze groei duren en jammer genoeg ook moeten we constatecren, dat er een tijd was, waar op onze afdeeling nog nauwelijks 500 leden telde. Verschillende oorzaken werkten daartoe mede, maar ook blijde mag worden vastge steld, dat onze afdeeling den moed niet ver loor en bleef doorwerken om de belangen, welke zij voorstond, te behartigen, om voorlichting en leiding op godsdienstig en maatschappelijk gebied aan velen te geven, om leed ie verzachten, om steun en hulp te bieden, waar dit. noodig was. En onze dank gaat dan uit naar de velen, die in moeilijke tijden bleven werken. Het zou mij te ver voeren die allen hier op te noemen, zelfs om thans de onderafdeelin- gen te vermelden. Doch wij mogen haar de verzekering geven, dat wij haar allen, die hare vollo krachten zoo onbaatzuchtig voor onzen bond gegeven hebben, erkentelijk zijn dat wij allen haar onvermoeid werken op prijs, op zeer hoogen prijs stellen.En wij vertrouwen daarbij dan, dat wij op die medewerking van allen voor onzen bond mogen blijven rekenen, dat de distels en doornen op onzen vrouwenbondsweg haar niet af zullen kunnen houden om toch dien goeden weg tot eigen heil, tot heil van hare medeleden t-e blijven volgen. En dit ver trouwen hebben wij niet zonder reden. Wij zien een ijvorig werken van alle besturen. Wij zien oen medeleven van alle leden. Wij groeien, wij gaan opwaarts. Dankend heffen wij dan ook ons oog tot God omhoog en verheugen ons met reden bij ons derde lustrum. Wij vieren 6 Juni blijde feest! J. M. V. Aan de leden wordt medegedeeld, dat het programma voor den feestavond op 6 Juni door onvoorziene omstandigheden ge wijzigd moest worden. De revue zal niet worden opgevoerd. De tekstboekjes, welke reeds daarvoor verkocht zijn. kunnen, desgewenscht op den feestavond worden ingewisseld. AAN DE ONDERAFDEELINGEN. De onderafdeelingen worden nog eens vriendelijk verzocht, de redactie eenige ge gevens te verstrekken, omtrent haar doel en streven. Op dezo wijze is het mogelijk cle loden van den Vrouwenbond en zeker ook de Roomsche vrouwen en meisjes, belang stelling in te boezemen voor het vele, wat door den Vrouwenbond verricht wordt. Mogelijk is het een aansporing voor ve len, enkele oogenblikken van den dag af te zonderen, om zoo daadwerkelijk, de on derafdeelingen haar steun aan en voor allen mogelijk te maken. In zoo ruimen kring moet dit werken bekend worden, dat elke vrouw en elk meisje het in zich zelf een te kort vindt, wanneer ze geen lid van don Vrouwenbond is. „SANCTA VERONICA.' O! die is nog zoo heel jong, ze zit nog in 'l pak, maar groeien doet- ze wel want ze is kern gezond. Dc Stille Armen, voor dezen zal ze gaan werken, neen, ze werkt al van Februari af, er zijn reeds verschillende kleedingstukken door nijvere vrouwen en kinderhanden genaaid, gehaakt, en ge breid. maar die rekenen op de hulp en me dewerking van alle Roomsche vrouwen en meisjes, en, hoewel deze zoo sympathieke Vereeniging onderafdeeling is van den R. K. Vrouwenbond, is het niet verplichtend, dat U persoonlijk lid is van dien Bond, om aan deze haak, naai- en brei-actie mee te mogen werken, ook hiervoor kunt U zich opgeven, zoowel voor het offer van Uw ar beid, als voor Uw offer in geld, ook hier zullen onze ijverige bestuursleden U gaaMo behulpzaam zijn. Eiken eersten Donderdag van de maand kunt u tusschen 3 en 5 uur inlichtingen bekomen, werk halen en bren gen, in het gebouw „Zita" Pieterskerkkoor- steeg 15. Moge dan ruimschoots een en ander ons toe stroomen, opdat „Sancta Veronica" haar doel bercike. Moge velen, naar het voorbeeld van de edele Vrouwe Veronica die Jezus op zijn lijdensweg troostte, zich geroepen voelen haar na t-e volgen door te IToosten in stilte, de Stille Armen. M. jC. van OerleNipper, eere-pvesidentc Rijnsburgerweg 9; E. Brüne, Presidente, Ma u ritss tra at 13; A. de Groot, Secretares se, Sophiastraat- 54; M. Castelein, 2e Se cretaresse, Oude Rijn 28; M. A. v. d. Hart Bootsma, Penningmeesteresse, Pieterskerk gracht 8; C. van Ree, 2e Penningmeeste resse, Langebrug 19; M. C. C. Koch, Maga- zijmneesteresse, Hooge Morschweg 34; J. Steinsdel Sasso, 2e idem, Garenmarkt 30. ONZE RUBRIEK. Alle begin is moeilijk. Zoo zal het- ook zijn met- het begin van onze rubriek. Doch, wanneer we ons daarvan slechts bewust zijn, dan is reeds een groot gedeelte van de moeilijkheden overwonnen, met des te meer ijver, met des te meer kracht zullen we dan ook aanpakken. Zoo is het ons ge- heele leven door, in onze zaken, in onze ondernemingen, in onzen werkkring, ja ook in ons huisgezin. En zoo brengt- ook in ons huisgezin van den Vrouwenbond het begin VEREENIGING DER EEUWIGDURENDE AANBIDDING EN VAN HET LIEFDEWERK VOOR ARME KERKEN. Bestaan er nog arme kerken? Ja, ongetwijfeld. Veel nieuwe parochiën en Missiestaties worden gesticht, de oude zien haar inkomsten verminderen en hebben vaak groote onkosten aan het onderhoud der kerk, de Gewijde Vaten zijn dikwijls in den treurigsten staat-, de kerkgewaden verslijten. Men wendt zich dan tot onze Verecnigïng. Het doel der Vereeniging is Jesus Chris tus in het Allerheiligste Sacrament des Al taars meer te doen kennen, beminnen en aanbidden; de oneer te herstellen Hem aangedaan door de onverschilligheid, gods lasteringen, heiligschennissen. Door de aanbidding verkrijgt men de be- kecring der zondaars, de volharding der rechtvaardigen, de heiliging der huisgezin nen, vrede voor het vaderland, bevrijding van de zielen des Vagevuurs. Door de aal moes worden voorwerpen, noodig tot den Goddelijken Dienst, aan de arme kerken en Missiën geschonken. H.H. Diensten geschieden met meer luister en waardig heid, de Priesters en Missionarissen wor den geholpen en getroost. iï>' JL 1.3 4.0 ial. 5.5 Hoe kan men helpen??? Door lid te worden der Vereeniging. De voorwaarden tot- het lidmaatsi zijn zeer eenvoudig en drie in getal. le. Zich laten inschrijven in het Regit ter der Vereeniging. Iedere maand het- Allerheiligste Sa. crament één uur aanbidden, dag, uur plaats worden vrijgelaten; ook één uur ij twee halve uren te verdeelcn bij wettige mg erhindering. T 3e. Jaarlijks een aalmoes geven ten voor- deele der Arme Kerken. Contributie is geheel vrij, het minste Dg drag is 5 ets. per maand, of 60 ets. per jaar, w Mocht iemand het uur van aanbidding niel jo kunnen houden, zoo wordt hij of zij be. schouwd als Weldoener(sler) en hebba zoo ook deel*aan. al de gebeden die vc_ de Weldoeners der Vereeniging gestori worden. Bestaat in Leiden een afdeeling van dit Vereeniging? j 55 Al meer dan 50 jaar, en Leiden telt ver ffj- scheidene leden. Maar waaraan wij gebrek hebben? Aan werkende leden, aan leden dij Maandagsmiddags van 2 tot 5 uur naaizaal komen, waar wij naaien aan al dii alben, superplies en misdienaarskleedjéj ij ons vereenigen met Maria, zo« f"1 als zij eertijds naaide voor haar Gocldelij ken Zoon. (Zij die ons willen komen helpei ervoegen zich bij de Presidente, Mevrom an Sonsbeeck-Verwer Huize Zorgvliet" fe Warmond). In ons jaarverslag lezen een dankbaren brief van een Missionaris it de Aziatische woestijn het volgende: 10. Ziet. U, als een arm Patertje, in dl n eenzaamheid, zich eiken dag moeitj ndt geeft voor de eer van Jezus en Koningsschap over de harten, zonda a ooit een aanmoedigend voorbeeld hiel td. de woestijnen, zoo heel alleen mei Jezus en zijn schaapjes, dan is de deel. name van vrienden in Holland en. de hulp en steun van de weldoeners eet ware troost. Ik ben gaarne hier, cd ik hoop dat mijn graf ook in deze Mit. sie zal zijn. Toch kunt U zich niet i> i, denken wat het is, heel alleen, dag j rJU dag uit, jaar in, jaar uit Met de groote Kerkelijke feesten ik een medebroeder, die 4 dagen vc f,o woont. Daarom is het jaarverslag, wat er bij zondt, en de werking Uwer Ve yj eeniging een ware aanmoediging. Ii ,oc mors mijn hoofddoel en cenige zaak dezelfde als die der Vereeniging t Jezus en zijn Koningsschap. 11.( Weet U wat dezelfde Pater in oen Post scriptum schreef: Postzegels heb ik vele. Mochten ei liefhebbers voor zijn, dan sturen ze uij maar een briefje! Mijn adres is than»! Den ZeerEerw. Pater P. H. J. Veldman, Oath. Mission Suilai-Sinkiang China (Via Russia] Wij raden U aan: maakt hier gebriu p van, maar een wisselkantoor heeft hij nid in z'n buurt, dus het offertje is voor onz Vereeniging en wij zullen her, omzetten stoffelijke hulp. In ons wekelijksch gebed na den arbei k bidden wij, dat wij ook eenmaal de zoet woorden mogen hooren il iet' 6.5l Komt gezegendeii mijns vaders voo 8.0; eeuwig in het Rijk der Hemelen, wan 851 Ik was naakt en gij hebt Mij ge kleed. 9.2: ONZE INTERNATIONALE UNIE. B.3; Op de «ocia-le cursus 5, 6, 7 April 1.1. Amersfoort gehouden, heeft Mevrouw Steel berghe-Engering een Conferentie gege' over de Internationale Unie van R. Vrouwenbonden, waar zij Voorzitster van Zij deed dat op de haar eigen onderhoudei b de, beknopte manier. In de Katholle] I® Vrouw van 10 Mei, dus van verleden wel is 'die lezing begonnen onder het hoofd De Internationale Unie R. K. V rouwenbond en. Leest dat Nooit kunt Ge op een duidelijker manjt te weten komen hoe over de heele werel die Unie is voorbereid en in 1910 is tl stand gekomen. Onze Vrouwenbond is ee 9'3! deel van de Unie, dus door ons werke 12-" steunen wij de heele Katholieke Vrouwei '-2; wereld. Leest de Katholieke Vrouw! het orga» van die Unie, en Ge houdt 'J op de met alles wat wij, Katholieke Vrouw* werken en beleven. MEDEDEELING. Willen de leden der R. K. Vrouwenbofl die nog geen kaart mochten ontvangen hel ben voor de Lustrumviering, zich mond ling of schriftelijk wenden tot Mevroii D M. LaarhovenLéautaud, Rijnsburgerwei p( II iel VRAGENRUBRIEK. J. I. B. Als 'n lid van de Vrouwenboi eens 'n stukje wil insturen in deze rubrie wordt 't dan geplaatst? Antwoord: In deze rubriek mog4:s, alleen geplaatst worden stukjes bet-reffei de 't werk der R. K. Vrouwenbond, hal qq onderafdeelingen en aangesloten vereen j. gingen. Hoeft u hierover iets, dan zien uw bijdrage gaarne tegemoet. Enkele der nu geplaatste artikelen zi) er de vorige week door plaatsgebrek blijven liggen. 12.: i.2( In m Dgi

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 10