KERKNIEUWS SPORT LUCHTVAART Agenda UIT DE RIJNSTREEK Roos doodf hei haai UIT DE OMGEVIP R.-K. KAMER-CENTRALE LEIDEN. Aan het verkiezingswerk Aan de besturen der aangesloten locale R.-K. Kiesvereenigingen is dc volgende cir culaire verzonden: Deze circulaire wenschen wij aan te van gen met ©en woord van har tel ijken dank, mede namens hot Partijbestuur, voor dc medewerking en den omvangrijken arbeid door U besteed aan do uitvoering van het reglementair bepaalde betreffende do grootc partijstemming op 5 Mei 1.1. Dezen dank gelieve U ook over te brengen aai de leden der stembureaux, die. evenals Uwe besturen, hun diensten geheel vrij willig beschikbaar hebben gesteld, ten ein de die stemming te doen slagen. En nu aan het werk om den dag van 3 Juli tot een succesdag te maken voor de R.-K. Staatspartij, hetgeen het geval kan zijn, indien Uw© besturen, die de verant woordelijkheid ten volle beseffen ©n d©ze vrijwillig op zich genomen hoeft, ook an deren die verantwoordelijkheid weet bij te brengen en aldus geestdrift, te wekken voor betgeen komen gaat. Verflauwt thans vooral niet in Uw ijver, laat alle personen- kiwesties nu rusten, streeft eensgezind en in heerlijk enthousiasme naar het groot© doel: een zoo sterk mogelijke vertegen woordiging van de R.-K. Staatspartij in 's Lands vergaderzaal. Dat is het ééne doelde middelen zijn vele en van plaatselijke omstandigheden afhankelijk. Daarom kunnen wij behou dens een paar algemeene richtlijnen U niet aangeven hoe het doel is te bereiken, doch het bestuur van iedere plaatselijke ikiesvereeniging zorgo er voor, dat het, wanneer de stembus op 3 Juli a.s geslo ten is, kan verklaren, gedaan te hebben .wat mogelijk is om bij te dragen tot het succes der R.-K. Staatspartij. Wat dc algemeene richtlijnen betreft, wijzen wij U op de volgende. Modelstembiljettert Ten zeerste wordt uw bestuur aanbevo len om straks te zorgen voor modelstem biljetten, waarop met pijl dijdelijk is aan- gwezen, hoe de Katholieke lijst gesteund moet worden. Met dit biljet in handen kan ook het 'huisbezoek worden ingeleid, on der het motto van voorlichting. Het is ons bekend, dat U binnenkort oen aanbieding van modelstembiljetten zal be reiken. Huisbezoek. Bijzonder vestigen wij uw aandaoht op een vorm van propaganda, die zeer zeker als de meest doeltreffende en meest vruchtbare mag worden aangemerkt, na melijk het huisbezoek, het persoonlijk con tact met de kiezers. Onze tegenstanders zitten niet stilIntusschon kan huisbezoek alléén nuttig geschieden door bekwame, onderlegde en goed geinstrueerde propa gandisten of (en) leden der kiesvereeni- ging. Deze uitstekende vorm van propa ganda kan in iedere plaats met succes worden toegepast en staat in generlei af hankelijkheid van de betere of minder goe de gesteldheid der plaatselijke kas. Geen enkele kiesvereeniging verzuim© dit pro- paganda-middel. Debat-vergaderingen. Met het Dag. Bestuur der R.-K. Staats partij ontraden wij ten sterkste het hou den van debat-vergaderingen met politieke tegenstanders. De ervaring leert, dat er geen winst mede wordt behaald, wel pro paganda voor den tegenstander op kosten der organiseerende partij. Het propagan distisch element wordt te zeer door sensa tie verdrongen, dan dat er ernstig effect mede zou te bereiken zijn. Verkiezingsplaten. Kiesvereenigingen die verkiezingsplaten hebben besteld kunnen de toezending daarvan dezer dagen tegemoet zien. Reclame-strooken gratis. Zoodra het nummer van de Katholieke lijst bekend is, worden strooken gedrukt, waarop: Stemt van Vuuren, de bovenste van lijst. Het verheugt ons U tc kunnen mededee- len, dat het bestuur van de R.-K. Kamer- Centrale Leiden besloot, om aan de aan gesloten kiesvereenigingen een aantal van deze strooken geheel gratis te verstrekken. Terstond wanneer deze tijdig Uw se cretaris 'bereikt, wilt TT er zeker wel voor zorgen, dat de strooken op de meest in 'het oog vallende plaatsen in Uw gemeente worden aangeplakt. Vlugschriften. Op verzoek van verschillende zijden, is 'door het Dag. Bestuur van de R.-K. Staats- partij een serie vlugschriften ontworpen; het zijn tweezijdig bedrukte papieren, for maat 18 1/2X28 c.M. De prijs hiervan is: 5 exemplaren voor I cent dus 20 cent por honderd. Bestellin gen, vergezeld van postwissel voor het ver schuldigde bedrag en met duidelijke op gaaf van hetgeen verlangd wordt, kunnen geschieden aan het secretariaat te Gouda (Karnemelksloot 58) tot en met 5 -Juni a.s. De serie beslaat uit de volgende num mers: "No. 1. Blijft vrij, Blijft waar. Blijft één! Een stukje politieke geschiedenis. "No. 2. Het Groote Gezin beschermen. No. 3. Katholieken, denkt aan Uïw bij- eender onderwijs. No. 4. De Arbeiders en de R. K. S. P. No. 5. De Vrouw en de R. K. S. P. No. 6. Welwaartspolitiek en de R. K, S. P. No. 7. De Landbouwers en de R. K. S. P. No. 8. De Middenstanders en de R. K. B. P. No. 0. Onze koloniale taak. No. 10. Voor onze Ouden van Dagen (Staatspensioen of Ouderdomsverzekering) No. 11. Een goede Staat van Dienst. (Van wie zijn de groote sociale wetten?) No. 12. Hoog de Christelijke opvatting Ivan het Huwelijk. No. 13. Optegen de openbare onze delijkheid. No. 14. Hoog het gezag. N.o 15. Landsverdediging en Vredcs- Deze nummers hoopt het Partijsecreta riaat vóór het einde dezer maand gereed te hebben ter verzending. De nummers 2, 3 en 4 zijn gereed. De nummers 1, 5, 6, 10, 11 en 12 zijn bij diverse teekenaars voor eenige illustreering. Zij komen dus even eens spoedig gereed. De zes overige num mers zijn bij verschillende auteurs in be- erking. Politieke Landdag. Aan dc traditie getrouw immers reeds geschiedde zulks ter gelegenheid van Ka merverkiezingen heeft, de Algemeene R. K. Propagandaclub te Gouda een poli tieke landdag georganiseerd, ditmaal op het terrein van de R. K. Voetbalclub ..D. O. N. K." aan de Graaf Florisweg te Gou da. De landdag vindt plaats op Zondag 23 '.Juni a.s. t© 3 uur. Eenige bekende spre kers zullen het woord voeren. Na afloop te ongeveer 4.30 uur wordt in demon stratieve optocht door de stad gemar cheerd met begeleiding van 3 muziekkorp sen. Deze optocht wordt beëindigd in de parochiekerk van O. Vr. Hemelvaart al- lar een kort Lof wordt gehouden. De optocht zal uit drie deelen bestaan, te weten: politieke organisaties, sportver- e-enigingen (in costuum) en sociale en ker kelijke organisaties. Onzerzijds wekken wij gaarne op tot deelname aan dezen landdag en demon stratie, opdat een en ander een groot suc ces moge worden. Bericht van deelname gelieve U te zen den aan den heer Th; Arts, Lange Tien- deweg 17 te Gouda, van wien U binnen kort nog nadere berichten ontvangen zult. Bij deelname heeft men alleen te zorgen voor een bord, waarop met flinke letters de plaatsnaam staat aangegeven. Nieuwe Veemarkt te 's-Hertogenbosch. De Gemeenteraad van 's Hertogenbosch heeft met 17 tegen 7 stemmen de plannen voor het stichten van een nieuwe overdekte veemarkt op het Industrieterrein nabij Let Station aangenomen. De kosten hiervoor zijn geraamd op 687.500. De overdekte hal heeft een oppervlakte van 8400 M2., waar voor 6000 M>. is bestemd voor een runder hal en 2400 M2. voor een varkenshal. BENOEMINGEN. In het Aartsbisdom Utrecht. Z. D. H. de Aart-sbisschop van Utrecht heeft de benoemingen van de weleerw. hee ren H. J. Haarhuis en H. B. F. M. Nee- teson resp, tot pastoor te Maarssen en tot pastoor te Weerselo ingetrokken en heeft benoemd tot pastoor te Maarssen den weleerw. heer A. E. Rien-jes en toü pastoor te Hellendoorn den weleerw. heer H. B. F. M. Neetsson. In het Bisdom 's-Herlogenbosch. Z. D. H. de Bisschop van 's-Hertogen bosch heeft benoemd tot pastoor te Waal wijk (H. Antonius) den Weleerw. Heer L. J. W. I. Hasselbacb, die kapelaan was aan de Kathedrale kerk van St. Jan, te 's-Hertogenbosch. Verder heeft Z. D. H. op verzoek van den Hoogeerw. waarn. Provinciaal der Je- zuieten benoemd tot Kapelaan te Nijme gen (H. Petrus Canisius) den Weleerw. Pater C. H. van Malten S.J. Mgr. dr. J. Schrijnen. Benoemd tot huisprelaat van Z. H. den Paps? Door Z. H. den Paus is benoemd tot Huisprelaat van. Z. H. de hoogeerwaarde, hooggeleerde heer Mgr. prof. dr. Jos. C. F. H. Schrijnen, hoogleeraar aan de Ka tholieke Universiteit te Nijmegen. Provinciale wedstrijden te Alphen a. d. Rijn. De uitslag van de van 13April16 Mei door de afd. van den bijz. vrijw. Landstorm gehouden wedstrijden luidt als volgt: Afd. A. I (korps buks): 1. Burgerwacht Alphen 213 punten. 2. idem Rozenburg 207 p. 3. Politie Schietverg. Wassenaar 206 p. 4. Onderoff. schietvereeniging „Generaal Snijders"' Leiden 205 p. 5. Burgerwacht I Leiden 198 p. 6. Leidsche Pol. Schietvereen- „Burgemeester de Gijzelaar" 197 p. (Hoog ste Korpsschutter A. C. Mijs Alphen a. d. Rijn 48 p.) Af deeling B I (korps K. S. O.) 1. Burger wacht Rotterdam 285 p. 2. idem Alphen a. d. Rijn 279 p. 3. „Willem Teil" Bodegraven 27755 p. 4. Burgerwacht Boskoop 27750 p. 5. Schietvereen. „Nederland en Oranje" Alphen 27653 p. 6. Burgerwacht Waarder 27651 p. 7. Landstorm I Bodegraven 275 p. 8. Artillerie Ond.off. Schietvereen. te 's-Gravenhage 273 p. 9. Landstorm II Alphen a. d. Rijn 265 p. 10. Burgerwacht Rozenburg 262 p. (Hoogste korpsschutter: na loting tusschen B. H. v. Wijk en J. Allewijn te Rot terdam beide 59 p. gelijk). Afdeeling A. II (perc. buks): 1. R. v. Mulligen Voorschoten 5040. 2. W. Meijs Leiden 4944 p. 3. H. J. Grolleman Leiden 4843 p. 4. J. v. d. Knap Rozenburg 47 46 p. 5. A. v. Vliet Leiden 4742 p. 6. W. C. Valkenburg Maassluis 4739 p. 7. A. O. Mijs Alphen a. d. Rijn 4645 p. 8. G. Bergshoeff Alphen a. d. Rijn 4638 p. 9. J. H. van Staveren Leiden 4634 p. Afdeeling B II (pers. K. S. O.): I. B. Lemkes Alphen a. d. Rijn 5958 p. 2. B. Impelmans Leiden 595711 p. 3. P. Borg- houts Rotterdam 595710 p. 4. L. J. v. Maurik Voorschoten 595510 p. 5. J. Alle wijn Rotterdam 59559 p. 6. P. A. v. Vliet Alphen a.. d. Rijn 5954 p. 7. L. C. Jongen burger Alphen a. d. Rijn 5857 p. 8. L. de Wit Leiden 5856 p. 9. J. Basis Alphen a. d. Rijn 585510. 10. G. Bergshoeff Al phen a. cl. Rijn 58559 p. Afdeeling A. III (vrije baan buks); 1; J. Worst Leiden 8829 p. 2. W. C. Valkenburg Maassluis 8828. 3. G. Bergshoeff Alphei^ a. d. Rijn 3 X 29 3 X 28- 4. A. Berkouwer Maassluis 3 X 39; 2 X 28. 5. J. J. Hoogen- doorn Bodegraven 3 X 29; 1 X 28; 4 X 27. 6. W. Werkhoven Voorschoten 3 X 29; 1 X 28; 2 X 27. 7. A. C. Mijs Alphen a. d. Rijn 302928; 4 X 28. 8. C. Berkhouwer Maassluis 302928; 2 X 28. 9. G. Veld huis Wassenaar 30—29—28; 1 X 28. Afdeeling B III (vrije baan K. S. O. 1. P. A. v. Vliet Alphen a. d. Rijn 108; 2 X 36; 2 X 35; 2. P. Borghouts Rotterdam 108; 2 x 36: 1 X 33. 3. G. Bergshoeff Al phen a. d. Rijn 108; 7 X" 35; 4. W. B. Kroon Alphen a. d. Rijn 108; 5 X 35; 3 X 34 3 X 33 1 X 32. 5. J. Allewijn Rotterdam 108; 5 X36; 3 X 33; 1 X 23. 6. A. C'. Mijs Alphen 108; 4 X 35. 7. L. de Wit Leiden 103; 2 X 35. 8. R. H. v. Wijk Rotterdam 107; 6 X 35. 9. A. Bruijnes Alphen a. d. Rijn 107; 4 X 35. Afdeeling A. IV (geluksfoaan buks): 1. J. J. Hoogcndoorn Bodegraven 29999; 1 X 99; 2. P. J. v. d. Krogt Wassenaar 299 99; 3 X 98. 3. L. v. Bokkum Alphen a. d. Rijn 29999; 1 X 98. 4. T. Berkhouwer Maassluis 29999; 1 X 93. 5. C. Berkhou wer Maassluis 298. 6, P. A. v. Vliet Alphen a. d. Rijn 29799. Afdeeling B IV (geluksbaan K. S. O.): 1. J. Basie Alphen a. d. Rijn 300 p. 2. Chr. J. Zuidam Alphen a. d. Rijn 29999; 1 X 99. 3. J. J. Hoogenboom Roelofarendsveen 299 99; 1 X 92; 4. J. A. Basie Alphen a. d. Rijn 299—99; 1 X 98; 1 X 90. 5. J. W. de Bruin Alphen a. d. Rijn 29S99. 6. H. v. Tol Bos koop 29S98. 7. P. A. v. Vliet Alphen a. d'. Rijn 29898; 2 X 90. 8. W. Verhoog Waar der 29898; 1 X 90. 9. D. Vergunst Alphen a. d. Rijn 29798; 1 X 97. 10. J. Spaargaren Boskoop 297—9S; 2 X 96. 11. J. C. v. d. Ploeg Rijpwetering 29798; 1 X 96. 12. W. Bergshoeff Alphen a. d. Rijn 29798; 1 X 90. 13. H. P. v. Ruiten Roelofarendsveen 297—98; 3 X 89. 14. A. M. Vink Bodegra ven 297—9S; 1 X 89. Voor de Landstorm waren 6 prijzen staan de buiten dé prijzen bovenbedoeld ter be schikking gesteld. Deze zijn als volgt ge wonnen: 1. Landstorm I Bodegraven 275 punten. 2. Landstorm II Alphen a. d. Rijn 265 punten. 3. Landstorm I Boskoop 261 punten. 4. Landstorm Koudekerk 257 punten. 5 Landstorm II Aarlanderveen 250 pun ten. 6. Landstorm Roelofarendsveen 248 punten. Hoogste korpsschutter: Loting tusschen A. van Triest te Alphen a. d. Rijn, C. v. d. Veer te Bodegraven en L. van Vliet te Aarlanderveen allen 58 enz. gelijk. De prijs uitreiking zal plaats hebben Zaterdag 8 Juni a.s. te half 5 nam. in Hotel Rutten na bij het Station te Alphen a. d. Rijn. Stadion. De directie van de N. V. „Het Neder- landsch Sportpark" deelt ons mede: Het is te begrijpen, dat met het oog op de komende avondwielerwedstrijden er in het Stadion gezorgd moest worden voor een goede verlichting, beter dan die het vorig jaar is geweest. Toen was ge brek aan tijd de grootste handicap, waar door de zaak te vlug moest worden in elkaar gezet en derhalve maar een mid delmatig lichtresultaat werd bereikt. Thans is deze verlichting geheel in orde gemaakt, zoowel binnen als buiten het eigenlijke Stadion. In iedere bocht hangen zeven sterke lampen, die de baan uitmuntend verlichten, zonder het pu bliek daar te hinderen. Op de rechte einden was hot gemakkelijker; daarboven hangen vier booglampen. Voorts is op dc verschillende rangen een zoodanige verlichting aangebracht, dat men op elke plaats gemakkelijk zijn programma kan raadplegen. Tevens zijn, ten bate van de gelijkmatige •'verlichting van de baan, op bet midden terrein zeven dubbele lichtmasten ge plaatst tengevolge waarvan de indruk van licht in het Stadion zelf nog sterker wordt. Builen zijn boven tegen de muren eveneens een groot aantal lampen aange bracht. Om een indruk t© geven van de verbe tering in de bestaande verlichting diene, dat alleen uie imaaenterreinverlichting een vermeerdering van ongeveer 25.000 kaars beteekent. In het geheel is aan ver lichting bijgemaakt een totaal van onge veer 80.000 kaars, hetgeen met de be staande verlichting, die 85.000 kaars be droeg, het respectabele totaal' van hon derd vijf en zestig duizend kaars maakt. MOIR EN 0WEN GEVONDEN. De vermiste Australische vliegers. Bij een vuurtoren in Australië geland. Uit Port Darwin wordt gemeld: Het vermiste vliegtuig met de twee Australische aviateurs Moir en Owen is gevonden op ongeveer 160 K.M. ten Oos ten van Port Darwin. Beide mannen ver- keeren in goede gezondheid. Naar men weet, waren de aviateurs een week gele den uit Nederlandsch-Indië naar Port Darwin vertrokken, alwaar zij echter niet aankwamen. Naar de vliegers verklaard hebben, heb ben zij den vuurtoren van Capedon in het donker voor de lichtseinen van het vlieg veld Port Darwin gehouden. Daarop wa ren zij geland. Hun toestel werd bescha^ digd, maar de inzittenden bleven onge deerd. Zij hebben sindsdien in clen vuur toren gewoond, zonder kans te zien met Port' Darwin in verbinding te treden. De Fransche passagiers van de zeppehn. Een bezoek aan Dessau en B e r 1 ij n. De Fransche marine-officieren, die als gasten van dr. Eckener met de „Graf Zeppelin" naar Friederiohshafen zijn ge komen, hebben Zaterdag een bezoek ge bracht aan de technische afdeeling der vliegtuigfabriek aan het meer van Con- stanz en zijn vandaar met een Junker vliegtuig naar Dcssau vertrokken, waar zij tegen 11 uur zijn aangekomen om een bezoek aan de Junkerfabrieken te bren gen. Daarna vertrokken zij naar Berlijn. De R. 103 naar Duitschland? Van Engelsche zijde wordt gemeld, dat binnenkort bet Engelsche luchtschip R. 103 een bezoek aan Duitschland zal brengen, hetwelk met een tegenbezoek van de „Graf Zeppelin" zal worden be antwoord. Het wereld-duurrecord verbeterd door de „Fort Worth". Onder het gejuich van een duizendkop pige menigte is het onlangs door de „Ques tion Mark" gevestigde duurrecord voor vliegtuigen door de ..Fort Worth" gebro ken. De „Fort. Worth" vliegt in de buurt van New York heen en weer. Evenals dc „Question Mark" wordt de „Fort Worth" door middel van tanks door andere vlieg tuigen in de lucht van benzine voorzien. De piloten van de „Fort Worth" hebben gedurende hun vlucht reeds zeventien ma len in de lucht benzine laten bijvullen. Zij zetten hun vlucht nog steeds voort en ho pen 200 of misschien zelfs wel 300 uur in de lucht te kunnen blijven. Het wereld-hoogterecord verbeterd met een Junker-toestel. Op het vliegveld der Junker-fabrieken te Dessau werd gistermorgen een poging gedaan om het absolute hoogterecord voor vliegtuigen zonder nuttige belasting, dat thans op naam staat van den Amerikaan Champion op 11.750 meter, welk record is erkend door de Fédération Aéronautique Internationale, te verbeteren. De Duitsche vlieger Willy Neunhofer bereikte met een Junkerdeestel W. 33 een hoogte van 12.500 meter, en sloeg daarmee het bestaande record met bijna duizend meter. BODEGRAVEN. Eerste Plechtige H. Mis Weleerw. heer H. Agterof. Heden droeg de Weleerw. Heer H. Ag terof in de feestelijk versierde parochie kerk zijn eerste plechtige H. Mis aan Gocl op. 'Zijneeriw. werd bij (het H. Misoffer geas sisteerd door den weleerw. heer A. de Wildt, kapelaan te 's-Gravenhage als dia ken, de weleerw. heer R. M. A. Nicveen v. Dijkum kapelaan te Leiden als sub-diaken, terwijl als ceremoniarus fungeerden de weleerw. pater A. Janmaat en als cantores de weleerw. heeren A. Kramer, kapelaan te Voorhout en J. H. van Kessel. kapelaan alhier. Het zangkoor voerde de Missa in hono- rem Sanctae Clarae van Resice uit en na de H. Mis de Priestercantante van Elb. Jos. Franssen. Wij komen morgen op deze plechtigheid uitvoeriger terug. Hedenmiddag werd een plechtig Lof ge houden, waaronder het zangkoor het twee stemmig Te Deum van v. d. Linden uit voerde. NIEUWKOOP. Proces Waterschap contra Hoogheemraad. Als aanvulling op het bericht, dat in Oc tober a.s. voor de Rechtbank te 's-Graven hage de pleidooien zullen worden gehou den inzake de buitengewoon belangrijke procedure van den Polder Nieuwkoop en Noorden tegen Rijnland, moge dienen, dat aan voornoemde Rechtbank de conclusie van eisch betreffende het verzet reeds is overhandigd op 14 Octiber 1924. Alzoo zal de schriftelijke procedure, bestaande uit een conclusie van eisch, een van antwoord, een van repliek en een van dupliek, alsdan niet minder dan 5 jaren gevorderd hebben. Toegegeven moet worden, dat deze conclu- siën in dit geval inderdaad van een uitvoe rige en diepgaande studie blijk geven. Het bestuur besloot deze te laten drukken en tegen betaling der kosten verkrijgbaar te stellen. Polderverkiezing. Bij de gehouden verkiezing voor vier heemraden van den Polder Nieuwkoop werden herbenoemd de heeren C. A. Vink, W. J. Rijlaarsdam en J. F. van Diemen, terwijl voor de vacature C. Breeveld een -herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren A. van Dam en L. van Berkel. NOORDEN. Op 3 en 4 September feest. De Wil- lielminavereeniging heeft haar 5de leden vergadering gehouden. De voorzitter deel de mede, dat door bijzondere omstandighe den de vergadering zoo laat is. Secretaris Otto las de notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkom sten waren 1468.55, de uitgaven 1500.78, zoodat er een nadeelig saldo is van 37.23. Tot leden van de financieele commissie werden gekozen de heeren G. van Diemen en P. C. Vroonhof. Bij de verkiezing van 5 bestuursleden stelde de heer O', de Jong zich niet meer herkiesbaar; van de 50 uitgebrachte stem men verkregen H. Otto 41, A. J. den Har- tog 40, B. Koole 43 en A. Zuid er vliet 43; in de vacature de Jong werd gekozen de heer L. van Koert. Bij stemming werd uitgemaakt dat de feesten zullen gehouden worden op 3 en 4 September. Bij de rondvraag vroeg de heer A. Wan- sink, waarom of de café's op de feesten gesloten moeten blijven en waarom er geen muziek in mag zijn. Geantwoord wordt, dat dit in bet belang van de vereeniging is omdat het publiek dan naar het terrein moet omdat daar van alles is en zoodoende daar de gelden moeten binnenkomen, an ders zou het tekort nog wel grooter kun nen zijn. De heer Hogeveen stelde voor, de ver- koopers van de kaarten te laten inschrij ven en wel met 2 solide borgen. Het be stuur za-1 dit in 'behandeling nemen. Ook dit jaar zal weder een optocht wor den georganiseerd; een aparte lijst zal bij de leden worden aangeboden, om tot de dekking van de kasten te komen, daar er aan een optocht veel kosten zijn verbonden. LEIDEN. Maandag, Leidsche Reddingsbrigade gevaren van het zwemmen in Den Burcht, S 11/4 uur. Woensdag. R.-K. Stud. Ver. „St. Arttgmj nus", Eigen Huis, 8.30 uur. Woensdag. 3 Octobervereeniging, D Burcht, S 1/4 uur. Vrijdag. Handelsreizigers-Vereeniging Chris tof fel". Lezing J. H. Br huis uit Apeldoorn. Den te 8.30 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING Wrijf met de ving hoofdhuid en waf warm water en met Purolzeep. II Uw hoofdhuid het haar schoon toypen wat Purol in daarna Uw hoofd one zegp of nog bi loo nu en d aai Tlaardoor roost valt niet Polder-benoeming. Tot voorzitter de Gecombineerde Noordschebuurtcr Voordijksche Polders is, behoudens eej blanco-stemmen, eenparig weder als zor. nig benoemd de heer P. Koot te De Hi die reeds sedert I Juil 1923 deze funi 1 met eere bekleedt en vanaf 14 Novca! 1912 reeds bestuurslid is. chi Polder-rekening. De rekening van Gocombineerde Noordschebuurter en To di^ksche Polders over 1928 sluit, als ge van de doorbraak, met een tekort ij 1121.481/2. De omslag voor 1929 is; fan 4.50 per Hectare verhoogd moeten w$ iood en is daarmede gebracht voor het gedj edei Voordijk op 17 en voor het gedj^1-1 Noordschebuurt op 16 per Hectare. ZEVENHOVEN. Voor de veiligheid. Aan de waan wingsborden der onbewaakte overwi alhier zijn reflectors aangebracht vooi verkeersveiligheid. ï!i RIJPWETERING. De Veender- en Lijkerpolder. Voorzitter J. P. Straathof gehuldigd Zaterdag had in café Zoetemelk de gemeene jaarvergadering plaats stemgerechtigde ingelanden van Drooggemaakten Veender- en Lijkerpoli :]e De vergadering was goed vertegenwo digd, mede in verband met het feit, de voorzitter van den Polder, de heer P. Straathof, zijn 25-jarig voorzittersc! herdacht. Nadat de vergadering door den v zitter met een kort welkomstwoord geopend, nam de heer C. Bontje woord, die een huldigingsrede uitsp Spr. wenschte op de eerste plaats iT voorzitter geluk met dit zeer zeldz< '"J jubileum, want aan weinig voorzitters een waterschap is liet gegeven 25 jaj i achtereen dezelfde functie te beklew S Spr. gaat na wat er in die 25 jaren oai het beleid van den jubileerenden vc5 zitter is tot stand gekomen en hij g< zeer zeker de tolk van de geheele gadering te zijn, indien hij den Straathof hartelijk dank zegt voor vele dat deze in het belang van denTri der heeft gedaan, daarbij den wensch sprekende, dat hij nog eens zijn 40-jj oo jubileum als Voorzitter zal mogen 1 Ee denken. Het bestuur heeft gemeend i den voorzitter nog een stoffelijk be van waardeering te moeten overhandij i Spr. biedt namens alle ingelanden lid voorzitter een groot zilveren plaqui n, aan. Hierna nam de afgevaardigde va gemeente, de heer Van Harte veld, u s woord, die mededeelde met een spec Hoc opdracht naar deze vergadering te Hei gekomen. Spr. wenschte namens de toi meente Alkemade den heer Straathof en harte geluk met dit jubileum en bracht een woord van dank aan den v®ues zitter voor de prettige samenwerl e d steeds ondervonden. De voorzitter dankte in het kort de hulde, hem gebracht, waarna tot afwerking van de agenda werd ove gaan. Nadat de notulen van de vorige vei dering waren gelezen en goedgekei kwam aan de orde de vaststelling de rekening over 1928. Do heer v. d. bracht namens de commissie tot na van deze rekening verslag uit. Bel dens een paar kleine opmerkingen, de commissie zich met de cijfers volkoi Sri vereenigen, zoodat zij voorstelt tot cht vaststelling te besluiten. De rekel *dg wordt hierna z. h. s. vastgesteld, i erii tende in ontvangsten met een bedrag ®te f 11.206.36 en in uitgaaf met een bed da ad f 6.835.63, alzoo een batig saldo f 4370.73. De begrooting werd na e discussie in ontvangsten en ui tg# vastgesteld op f 12.522.50 waarbij cle slag werd bepaald op f 10 per H.A. vens werd besloten tot het aangaan een geldleening, groot f2000.— voor betaling van de kosten aan de spil, wijl het bestuur werd gemachtigd, in< zulks noodig mocht blijken, een uitga#! doen van f 300.voor het aanbrei van een apparaat in den molen, ten ei het de motor niet zoo snel te laten draaien voorheen, hetgeen ten goede komt aan i raderwerk. Voorts werd aan het be^kle dc vereischte machtigingen verleend af- en overschrijving en op grond van g( 104 van het algemeen Polderregletf Qe Tot leden der commissie tot het nai Vei: der rekening over 1929 werden door j voorzitter aangewezen de heeren D. K« A. Bisschop en W. A. van Harteveld g tot plaatsvervangende leden de heeren 'V VE ing

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2