KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ACADEMIENÏEUWS Agenda STADSNIEUWS Ned. R. K. Huisvestingscomité. Ged. Staten van N.-Brabant hebben be paald, dat het aan het Ned. R. K. Huis vestingscomité te 's-Hertogenbosch over 1928 verschuldigd prov. subsidie bedraagt. 1195.75. H. WIJDINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft heden in de Kathedrale Kerk van St. Bavo te Haarlem de H. Wijding van het Pries terschap toegediend aan de volgende W.W.E.E. heeren: II. Agterof, G. Alkema de, W. v .d. Burg, B. Damon, P. de Groot, J. v. d. Hoek, A. v. d. Hoeven,. A. van Hou ten, M. Jansen, A. Kat, W. van Kester, Th. Klepper, J. Lansbergen, J. v. d. Linden, Th. Plaat, J. Rutten, H. Sclirama, A. Schul- te, J. Slykerman, C. van Steen, S. Stroek, J. Tesselaar, J. Velzeboer en J. Verhaar; de H. Wijding van het Subdiaco naat aan de volgende E.E. heeren: J. Blankers, J. Buysman, C. Campfens, Th. Dekker, E. Determeyer, B. Drost, R. v. Gin- kel, J. Greitemann, J. M. Groot, H. v. d. Ham, B. Henning, N. Hoek, B. Keyer, H. Koopman, W. van Lammeren, A. Leenders, J. Metzelaar, W. Minnobo, W. Mulder, H. Remmer, J. Simon, M. van Steyn, Th. Strous, J. Tesselaar, J. van Tol en F. To- nino. Audiëntie. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Woensdag a.s. geen audiëntie verleenen. ALKEMADE. Geboren Jacobus Wouter, zoon van J. Heemskerk en C. Q. Loos Wilhelmus Theodorus, zoon van W. G. Weenink en G. M. Neumann. Gehuwd Gorardus Huigsloot jm. oud 32 jaar met Wilhelmina Maria de Jong jd. oud 21 jaar. Overleden Elizabeth Lemmerzaal oud 46 jaar Maria Petronella Bongenaer wed. H. van Ruiten oud 82 jaar Maria van der Geest, wed. J. van Leeuwen oud 76 jaar Johannes Akerboom oud 72 jaar. HILLEGOM. Veiling. Gisteravond had in Hotel Flora de verkoop bij afslag plaats van een woonhuis, bloembollenland en weiland. Do verkoop geschiedde ten overstaan van Notaris D. Boddeüs te Hillegom. Uit slag: Perc. I: Een woonhuis aan de Krochtstraat No. 19 te Hillegom, hoogste bod 3600; gemijnd op 60 door 'A. iMonsma te Hillegom. Gegund. Perc. II: Een perceel bloembollengrond in den Els- broekerpolder, groot 1 H.A. 89 A. 70 c-A. Hoogste bod 11600. Gemijnd op 60 door Hi J. Spilker te Hillegom. Gegund. Perc. III: Een perceel weiland aan de Oosteinderlaan, groot 88 A. 43 c.A. Hoog ste bod 2700; niet gemijnd. Perc. IV: Een perceel idem, groot 83 A. 63 c.A. Hoog ste bod 2700, niet gemijnd. Perc. V: Een perceel idem, groot. 87 A. 33 c.A. Hoogste bod 2750; niet gemijnd. Ook de combinaties 3 en 4, 4 en 5 en 3 t.m. 5 werden niet gemijnd. Deze perceelen werden niet gegund. Geboren: zvan C. M. de Graaf Chaudrom z. van A. M. PetersGeuts- kens z. van C. P. H. Feddemavan der Wal z. en d. van A. J. v. d. Linden Teen wen d. van W. A. CopiniKruk- kert. Ondertrouwd: G. P. Lommerse en C. J. van Dril. Getrouwd: G. Blijenberg en J.' Zijl stra W. A. J. Maas en A. L. A. Straat hof A. H. van Hulst en D. P. Hooger- huis. Overleden: S. J. Spijker vr. 50 j. KATWIJK. Ongeval. Het zoontje van den heer de L. was op een voorbijgaande vrachtauto ge klommen doch wilde op zeker oogenblik bier weer af, hetgeen niet zoo gemakkelijk ging. Gevolg dat het jongetje, geen andere wijze kennend om er af te komen, zich maar liet vallen. Een zijner handen en armen werd hierdoor erg geschramd zoodat hij zich door medische hulp moest laten verbin den. Een waarschuwing aan zoovelen. Zal het helpen? De zoon van bakker v. M. beging te Oegstgeest de onvoorzichtigheid zich fiet sende aan een auto vast te houden. Op ze ker oogenblik kwanj hij in aanraking met een voorbijrijdende tram waardoor hij het stuur kwijt raakte en kwam te vallen. De tram nam hem een eind mee, waardoor hij verschillende verwondingen opliep. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd doch is, na aldaar te zijn verbonden weer naar de ouderlijke woning overgebracht. Gevonden voorwerpen. Een rijwielbe- lasfcingplaatje, een grijze jongenspet, en een zoo goed als nieuw kinderkousje. Inlichtin gen bij de politie. Aanrijding. Op het kruispunt Molen- tuinwegWassenaarsche weg kwamen twee auto's uit verschillende kant komend en twee fietsers tegelijk aan, wat oorzaak was, dat mej. N. door een der automobilisten werd aangereden, waardoor het rijwiel werd vernield. De bestuurder, die zeer woest reed, had niet de beleefdheid te stoppen, doch reed snel door. De andere aanwezi gen hadden echter gelegenheid zijn nummer op te nemen zoodat dit geval nog wel een onaangenaam kantje voor hem zal hebben. Personalia. Wegens belangrijke ver meerdering van werkzaamheden en de hier door ontstane noodzakelijkheid van gere geld in de avonduren te moeten overwer ken, besloot de Raad op voorstel van B. en W. om een tweetal tijdelijke adjunctcom miezen aan te stellen. Thans zijn hiervoor door B. en W. benoemd de heeren P. W. Blaas te Tholen en J. C. Tieleman te Me- lissant (Zeeland). Rijwielpad. Een gedeelte van het voet pad bij het R. K. Kerkhof, n.l. vanaf den CaRaoweg tot het Kerkhofhek, is weer tot rijwielpad verklaard en het wettelijk voor geschreven bord is geplaatst. Waar dit. bord echter op een moeilijk te ontdekken plaats staat lijkt het ons niet ondienstig de aan dacht der inwoners er op te vestigen dat het gedeelte vanaf het Kerkhofhek tot aan het begin der Kerkstraat geen rijwiel- doch voetpad is. Alleen vanaf den Achterkerk- weg tot Callaoweg is rijwielpad. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollen. Het bloeitijdperk der vroege tulpen is weer voorbij, dat der late en Darwintulpen voor een gedeelte. Dit tijdperk is zeer gunstig verloopen. Liet het zich in den aanvang, toen de bloemen in knop stonden of kwamen, ongunstig aan zien, voornamelijk omdat de bloemen toch reeds zoo laat waren en ze in die dagen niet. vooruit kwamen, toen de zon eenmaal kwam en men bleef droog weer houden, viel een en ander nog erg mee. Dit betreft dan voor namelijk de goed in het gewas staande. Voor de afwijkenden is het erge zonnige weer der laatste dagen niet gunstig en bij warm weer blijkt pas goed welke gebreken er aan kleven. De Dar winnen staan over het algemeen beter en bloeien ook zeer goed. Doch ook hiermee zal het binnen enkele da gen zijn afgeloopen en dan zijn de bloe mendagen weer achter den rug. Irissen en crocussen blijken in het gewas van cle vorst het meest geleden te hebben terwijl op ver schillende perceelen tulpen ook nogal wat valt aan te merken. Dit is met Narcissen evenzoo het geval. Blijft het weer normaal dan zal zelden of nimmer zoo laat tot rooien zijn overgegaan als in dit. seizoen. Dit dreigt tot een buitengewone drukte aanleiding te zullen geven. Immers het bol- lenrooien, aardappelcnrooien, peenbossen en bloemkoolplanten komt dan gelijk. LISSE. Spoedeischende Raadsvergadering. Aankoop huizen. De Raad dezer gemeente heeft in een op Donderdag jl. bijeengeroepen spoedeischen de vergadering besloten tot den aankoop van een zevental woonhuizen. Deze per ceelen zijn gelegen vanaf de Onderwijzers woning van de Opcnb. Lagere School tot aan het perceel Heereweg no. 275, be woond door den heer A. de Lange. Dit com plex gebouwen is gekocht van den heer Jac. Reeuwijk, alhier, voor don totalen prijs van 15.000.Door dezen aankoop is de gemeente thans eigenaresse geworden van het geheele gebouwencomplex Heereweg Bondstraat en vormt een goed geheel voor een eventueele andere bestemming van den grond. Eerste Plechtige H. Mis. Hedenavond zal de weleerw. heer J. Slijkerman om half negen arriveeren aan het station Lisse. De stoet zal als volgt worden opgesteld. Voor op) de R. K. Muziekver. „Ado'lf Kolping" dan de wielrijders en vervolgens de auto'^. De route is als volgt: Stationsweg, Heeren- weg, Vierkant, Pastorie, Heerenweg, Bond straat, Schoolstraat, Kapelsteeg, Kanaal straat, Wagenstraat, eindpunt. A.s. Zondag draagt de neomist de Plechtige II. Mis op in de .Parochiekerk van de H. Agatha te 9.15 uur. De feestpredikatie zal geschieden door den zeereerw. heer G. Huibers, Rec tor aan het Maagdenhuis te Amsterdam. De receptie zal gehouden worden in de pastorie tusschen 1.30 en 2.30 uur. De ker kelijke feesten worden besloten met een Plechtig Lof om 7 uur. Vooy verdere bij zonderheden verwijzen wij naar het volle dig vérslag van a.s. Maandagavond. N00RDWIJK. Eerste plechtige H. Mis. Vreugdeda gen zijn er voor Katholiek Noordwijk aan gebroken, nu twee harer zoons tot het hoog- waardelijk Priesterambt zijn verheven; een eer, welke onze parochie in geen jaren te beurt viel en zeker aller belangstelling zal genieten. De beide neomisten, de wel eerw. heeren P. de Groot en G. J. Alkemade, zullen hedenavond op een luisterrijke wijze worden ingehaald. Te ongeveer half zeven zal een stoet fietsers ter hoogte van de Vlashoren de neomisten opwachten en voor afgaan. Bij het R. K. Kerkhof, te ongeveer 7 uur, sluiten zich hierbij aan het Feest comité en het Fanfarecorps „Excelsior"; te 7.30 uur zal een plechtig Lof worden ge zongen. Zondag te 8.30 uur zal do weleerw. heer P. de Groot zijn eerste H. Mis opdragen; de receptie zal van 23 uur plaats hebben in het Juvenaat. Maandag to 9 uur zal do weleerw. heer G. J. Alkemade zijn eerste. H. Mis opdra gen, terwijl de receptie val 1.303 uur zal plaats hebben bij de Eerwaarde Zusters in de Bronckhorst,straat. N00RDWIJKERH0UT. Kwajongensstreek. Een heele oploop was er gisteren om 1 uur voor het gemeen tehuis. Het zoontje van den heer B. werd door een automobilist en een motorrijder opgebracht, wijl de jongen hen verblind had in de felle zon met een stuk spiegelglas 't Liep nogal kalm af, maar moge dit alles een waarschuwing zijn voor andere onna denkende grappenmakers. Hanzebank. Maandag 27 Mei van 2 3.30 uur zal in café „Het Wapen van Noordwijkerhout" een vijfde uitkeering worden gedaan van 10 pet. aan crediteuren der N.V. Hanzebank. Voor nadere bijzon derheden zie men ons blad van verleden Donderdag. OEGSTGEEST. Feestavond Maria-Congregatie. Zon dag a. s. heeft in het St. Willibrordsge- bouw plaats de jaarlijksche feestavond der Maria Congregatie afd. meisjes. Dien avond zal de bekende illusioniste Mevr. Chambly uit Nijmegen een voorstel ling geven van moderne wonderen: Anti- spiristische experimenten die vertoond werden door haar in de hoofdsteden der wereld. Ook voor niet-leden dor Congregatie is deze gastvoorstelling toegankelijk. Wij ra den ieder aan dion avond eens St. Willi- brord te bezoeken. Zij zullen genieten op dezen kunstavond. De plaatsbespreking is Zondag van 12 tot 12JJ0 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er komt langzamer hand een groote verscheidenheid van bloe men. Van de late tulpen en van de Dar- winnen komt nog aardig wat, evenzoo van enkele Narcissensoorten als Poeticus, ter wijl de aanvoer van snijbloemen ajs Pyre- thrums, Trolliums enz. met den dag toe neemt. De prijzen waren in het laatst dezer week niet hoog. Betaald werd: Gesneriana 0.701.Elisabeth 0.901.10, Copland ƒ0.400.60, Englisch Combe Fellow 0.60 0.75, Pride of Harlem 0.700.80, Baron de la Tonnaye 1.101.35, Lange tulpen William Copland 3.904.10, Clara But 2.202.30, Engl. Combe Yellow 3.3.50, Farncombe Sanders 2.202.40, Bouton d'or 1.202.Narcis Poeticus 0.34 0.40, Annemonen 0.651.10, Iris 2.60 2.90, Pyrehrums Marie 2.402.S0, Mont Blanc, 2.802.90, Margrieten 0.400.60, Anjers 1.802.Trollium 0.601.10, Asters f 0.901.Fletten per 100 tak 11.—13.'— R0EL0FARENDSVEEN. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzer aan R. K. Jongensschool alhier is be-' noemd de heer J. C. van Hameren te Horst. Drankwet. Bij van B. en W. is vergunning voor denverkoop van sterken drank in het klein verleend aan den heer J. H. van der Meer alhier. Veiling. Het is hier thans dagelijks aan de veiling een buitengewone drukte, en al is de hoofdzaak Sla en Aardbeien, er wor den ook allerhande groenten aangevoerd. Tengevolge van de lange winter is de aan voer van verschillende producten zeer laat, maar daarom willen wij als een bijzonder heid melden, dat door de tuinder G. van Leeuwen alhier deze week de eerste augur ken ter veiling werden aangeboden, maar dit is toch wel buitengewoon vroeg. WARMOND. Gemeenteraad. In de gisteravond .gehouden raadsverga dering is met 6 tegen 1 stem besloten het perceel grond liggende voor hotel „De Stad Rome" met de aangrenzende straat, welke nog in particulier bezit was van den eige naar van het Hotel, een totale oppervlakte van circa 1000 M2., aan te koopen. Teveps werden enkele wijzigingen aange bracht in de politieverordening. In het verslag zullen wij op een en ander uitvoeriger terugkomen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongeval. Van een vrachtauto van de N. V. „De Leerhoeve" liep gisteren morgen in. de Prins Hendrikstraat een der wielen af, dat daardoor een oind over zijn as op de straat werd voortgesleept. Dc wagen bekwam aanzienlijke materieele schade. Gevonden voorwerpen. 1 handschoe nendoos, 1 gele herdershond, 1 bankbiljet van f 10, no. H. Q. 74997 en 1 porte- monnaie met inhoud. Geboren: Angenita, d. van C. Schijf en A. Demoet. Pieternella d. van J. Oudshoorn en M. Dekker. Wijgaart Pieter Jacobus, z. van J. Langbroek en D. W. Krijger. Dirk, z. van J. C. van Teylingen en T. Doeland. Gerritje, d. van G. Tuincnburg en Z. Bezemer. Jan, z. van P. Rodenburg en J. W. Olie- ma r.s. Aalt, z. van II. Smit en A. Loe- demanBernardus. Johan, z. van B. Oesterman en H. Ivoblenzweij. Overleden: Johannes Groen in 'b Woud, 50 j., echtg. van M. Verhaar. Gehuwd: Izak Cornelis van Der Dussen, 28 j. en Maria Johanna Verbeek, 23 j. Bernardus Antonie Harteveld, 32 j. en Sientje Foeking, 33 j. Welbrand Cornelis van der Vis, 23 j. en Teuntje v. d. Akker, 19 j. KOUDEKERK. Voor de Minahassa. Voor het jubi leum-geschenk aan de Minahassa zullen volgende week Dinsdag eenige jonge da mes- uit de gemeente alhier een collecte houden. Pluimveeteelt. In dc laatst gehouden vergadering van dc afd Ha/erswoude- Koudekerk van de Holl. Mij. van Land bouw werd een Pluimvee-Commissie be noemd, bestaande uit de heeren: J. Foets en W. J. van Vliet voor Hazerswoude, M. Rijnsburger voor den Hoogc Rijndijk en G. Dorrepaal Gzn. voor Koudekerk. Doel der commissie is de kippen-honders meer voorlichting te geven omtrent huisvesting enz. en het verstrekken van broedeieren, kuikens en jonge hennen van gecontro leerde legstammen. In de sloot. Terwijl de krantenbezor ger K. d. J. Woensdagavond in den Hondsdijk alhier met zijn rijwiel moest uitwijken voor een hem passeerende auto bus, kwam hij in aanraking met den bermkant van den weg, tengevolge waar door hij over zijn stuur vloog en in de sloot terecht kwam. Met een nat pak, zijn broek stuk en ontvelde knie, kon hij zijn weg vervolgen. Geboren: Annie, d. van D. v. Wa- geningen en A. Borreman. Cornelis, z. van W. v. Vegten en A. Slappendel. Overleden: Jannetje Benningshof, wed. A. Spek, 80 j. Gehuwd: Willem van Hei'skamp, 25 j. en Hendrikje Robbertsen, 35 j. NIEUWKOOP. Drinkwaternood. De regenputten zijn leeg en het polder- en slootwater is op de meeste plaatsen onbruikbaar, terwijl de waterleiding, afhankelijk van de hee ren in Den Haag, nog maar steeds op zich laat wachten. Dit is voor Burgemees ter en Wethouders aanleiding geweest een voorziening te treffen. Reeds heden is aan een gedeelte der ingezetenen uit stekend leidingwater verschaft kunnen worden. De gemeente betrekt dit water van Alphen a. d. Rijn uit een kraan, welke aanwezig is aan de woning rnn Herrewijn op het eincl van den Aarlander- veenschen weg. De Gemeente Nieuwkoop heeft geen geldelijke risico's, doch is al leen bemiddelaar. Het water wordt rond gebracht per auto door P. Koperdraad; aan elk der huizen zal worden gevraagd; twee'dagen denkt men telkens noodig te hebben, om de geheele gemeente te kun nen bedienen. Wij meenen dat de prijs voorloopig 14 ets. bedraagt per bus van 40 liter. NOORDEN. Doorbraak-misère. Op 22 dezer dien de voor de Rechtbank te Utrecht een vor dering van A. de Bruin te Mijdrecht te gen de Gecombineerde Noordschebuurter en Voordijksohe Polders alhier voor de betaling van ruim f 40.000 ten behoeve van de herstelling der kade-doorbraak op 27 November 1928. Als verdediger van den Polder trad op Mr. A. F. van den Bosch te Woerden, voor eischer Jhr. Mr. K. J. Schorer te Utrecht, in opdracht van Jhr. Mr. C. A. Elias te Amsterdam. Het Open baar Ministerie zegde over 14 dagen conclusie toe, waarna na 14 dagen ver moedelijk het vonnis zal volgen. WOERDEN. Waterleiding. Op Maandag 27 Mei zullen de burgemeester van de -14 omlig gende gemeenten in hotel De Dubbele Sleutel alhier bijeenkomen voor het be noemen van een deskundige, die cle ver schillende plannen voor drinkwatervoor ziening ten behoeve dezer gemeenten zal bestudeeren en daarover advies uitbren gen. De burgemeesters benoemden in hun vorige bijeenkomst uit hun midden een dagelijksch bestuur dat is samengesteld als volgt: voorzitter L H. M. J. Yosters, burgemeester van Alkemade; secretaris J. W. Geesink, burgemeester van Nieuwveen; penningmeester L. C. Brinkman, burge meester van Lange-Ruige-Weidé. Uitvoering. De R. K. Meisjes-gym- nastiekvereeniging „Tuinlust" gaf Don derdagavond een uitvoering in het Pa tronaatsgebouw, welke alleen voor dames toegankelijk was. De zaal was flink bezet. Na een kort openingswoord door den Zeereerw. Heer Pastoor werden de ver schillende oefeningen in een vlot tempo afgewerkt. Ondanks het nog kort bestaan der vereeniging, werd al heel mooi werk verricht, wat dan ook aller belangstelling trok. De leidster, mei. Reeden uit Gouda, kreeg na afloop een bloemenhulde in ont vangst te nemen. De jubileerende Minahassa. Alhier heeft zich een comité gevormd, bestaande uit de heeren H. G. v. Kempen, F. Kals- beek, J. Zon en D. Beijer, ten doel heb bende gelden in te zamelen voor het jubi leum-geschenk, dat in verband met het 250-jarig jubileum aan dc Minahassa zal worden aangeboden, en wat zal bestaan in een sanatorium voor longlijders en een centrale ziekeninrichting. Een collecte langs de huizen met lijst en bus zal op 2S Mei a.s. worden gehou den. Geboren: Gijsberta Jacoba, d. van Marinus Johannes van Wiggen en Gijs berta Héndrika Ui j te waal. Aland z. van Louis Delvaux en Resina van Ouden- allen. Cornelia, d. van Gerrit Spruit en Cornelia Hage. Jacoba Helena, d. van Joannes Gerardus Blok en Clasina Pfaff. Overleden: Willem Worst, echtg. van Trijntje Verbaan, 34 j. Bernardus Antonius Kauling, 66 j. Gerrit van Doorn, 78 j. Ondertrouwd: Hendrjk Oskam en Magclalena van der Laan. Gerrit Kwak- kenbos en Geertruda Catharina Wilhel mina van Dam. Z0ETERW0UDE. Wraakneming. In den afgeloopen nacht te 12.45 uur zijn bij den gemeente ontvanger W. Hoogzaat. met een knuppel alle ruiten van zijn woonhuis ingeslagen. De politie is den da-der, die gisteren een dwangbevel ontving, op het spoor. LEIDEN. Geslaagd voor het economisch candidaatsexamen Indologie de heer J. B. van Schendel (Den doctoraal examen wijsbegeerte de heer J. Brederveld (Leiden), cum laude examen apothekersassistent mej. G. Roodenburg (Leiden). De heer R. W. Zandvoort, die gisteren bevorderd is tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, verwierf den graad cum laude. Gemeentelijke Aankondigingen Gemeentelijke Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen te Leid> Ouders en voogdon, die pupillen wenschen kweekeling (verei Augustus 14 jaar) aan te geven monc of 7 Juni, des avom Oude Vest 35 (t s.v.p.) of schriftelij kinderen t li e zien i fjijdvóór daar va ...0 of 31 tusafilen fc-30 en 8 m ouwbódkje l meebreng vó/r N.B. Zonder t< riajfingle^^nen kuiun tot de tweede klas qv sehoofworden toej laten diegenen, wenfe met gunstig gevo drie klassen der Middelbare school doi loopen hebben of in het bezit zijn van M.U.L.O.-diploma. De Directeur, N. VAN SLOOTEN Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van den: gezien het verzoek van H. Gijspjdlfp om vergunning tot het opmehterTwan e Verffabriek in het perceel jDy«trs-Bohvei straat Nos. 1 en 3, gelet of) dpHtttókelea en 7 der Hinderwet, geveii iennis 1) publiek, dat genoemd verióek met lagen op de Secretarie ddfer gomeei visie gelegd is; alsmede fiat o^> Zj)fi den 8 Juni e.k., des voormiddags te hi elf uren in het perceel Breestraat 125 reau van Gemeentewerken) gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen dit yi zoek in te brengen. LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsej worden waargenomen door de dokto De Graaff, Kist, Poortman en Tim mans. De geneeskundige Zondagsdienst huisartsen te Oegstgeest wordt i genomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst] apotheken wordt van Dinsdag 21 tot en Zondag 26 Mei a.s. waargenomen door apotheken van de heeren: G. H. Blani icht Hcogewoerd 176, telef. 502, en D. J; Driesum, Mare 76, telef. 406. roog sp EEN NIEUW SUCCES VOOR PROF. KEES0M. De laagst bruikbare temperatuur. mej len !te, d, iülkc be -Oil i. D geen ;ijen ioed ide ester :ef Be Djiguiten-Kozakken. Het vooroorlogsche Rusland schijnt schat van menschen te hebben geborj die in him vak het hoogste bereikten bereikt kon worden. Heel wat Russen of het dan kol 18 ken zijn of niet, in ieder geval zij noei |p, zich aldus en maken in die kleedij een tastischen indruk zijn him land vlucht en toeren nu door Europa zingt musiceerend of paardrijdend. icee zóó rijvei ttt w behe ijk ei eer: de d en 18 Dit. laatste doen de Djiguiten-kozakl {erc|j paardrijders van heb beste soort, praestaties wij reeds meer in ons Gisteravond gaven deze kozakken op Schuttersveld wederom hun staaltjes rijkunst te zien en wederom zou zelfs de best getrainde cowboy, die in de 1 r riën geboren en getogen werd, dit deze zakken niet hebben verbeterd. Wij hebben reeds eerder verteld van enkelvoudige en dubbele sprongen die maken met het hollende paard, de o ningen met lans en sabel, van saltomo les en rennen door het vuur, zoodat wij zen keer daarover niet wijd behoeven te weiden. ee Do belangstelling was gisterenavond! overweldigend, hoewel bevredigend. Hedenmiddag om twee uur zou een ti de voorstelling worden gegeven, het bet Op 13 Oct. 1921 bereikte prof. Kamerlij Oniies een temperatuur die geschat we op 0.82 gr. Keivin. Dit is nog slechts 0.82 boven het absolute nulpunt, de laagste nog toe bereikte temperatuur. De ruimte, waarin deze temperatuur i wezenlijkt werd bedroeg slechts pl j 1 c.M.2 en was zoodanig van dc omgev afgesloten, dat er geen instrumenten het doen van natuurkundige onderzoekinj in gebracht konden worden. Deze ond nQ| zoekingen zijn tot nu toe verricht tot temperatuur van ongeveer 1.15 gr. K. Prof. Iveesom is er thans in geslaagd ruimte van ongeveer 1/4 liter, bevatte! 200 c.M.3 vloeibaar helium, af te koelen ongeveer de laags-te door Kaniorlingh nes bereikte temperatuur. Deze ruimt voldoende groot en toegankelijk voor inbrengen van benoodigde meetinstri ten, zoodat het nu mogelijk is bij die peraturen onderzoekingen te verrichten Daarmee is dus het gebied van 1.15 gr. G~ pl.m. 0.S5 gr. K. voor het natuurkundig derzoek toegankelijk geworden. •ben voor dé: den eelte oere: loris utelij Iden. den 11" op: rd tc elden •e ee cht. var snuet' ism: dat böo< as de: nifc\ Congres van de Ned. Banketbakker)D^' Vereeniging. g( Het Congres van de Nederlands [ef Banketbakkers-Vcreeniging zal dit j oord. gehouden worden te Juuitlen op 17, 18 19 Juni a.s. Op den eersten dag zal in de Harm: de ontvangst der congressisten pl' at. hebben. De vergadering begint op tw""ien dag in Zomerzorg, terwijl in Burcht dienzelfden dag de heer B. Ca-rlier uit Rotterdam 's middags Tot lezing zal houden over: practische vi hs.ge: vcrdeeling voor de December-druktc, iter i. het bijzonder voor den St. Nicolaas ticht Verder worden dien dag de beziensirt digheden van Leiden bezocht en ev. vergadering voortgezet. Op Woensdag 19 Juni wordt een I ft de Co. hf II ucuauog xu uum n uiuu - tocht gemaakt naar Alphen en de Kal v. er en Brasemerpiassen. 0 hel kat

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2