IE APARTS SPORT LUCHTVAART RECHTZAKEN De moord te 's-Gravenhage. Begrafenis van het slachtoffer. Na een rouwdienst in intieinen kring ten sterfhuize, werd gisterenmiddag ten 2 ure op de Algemeene Begraafplaats te 's-Gravenhage het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de jeugdige B., die het slachtoffer is geworden van den op haar gepleegden aanslag in de Adriaan Goe- kooplaan. Uitgebreide politiemaatregelen waren genomen, waardoor verkregen werd, dat, noch in de onmiddellijke nabijheid van het woonhuis der familie B. in de Bankastraat, noch in de directe nabijheid van de groe ve, groote volksmenigten konden post vat ten. Op de begraafplaats werd de stoet op gewacht door een zeer groot aantal ambt- genooten van den zwaar getroffen vader en voorts vrienden en vriendinnen van de familie B. Ook werden opgemerkt de hoofdcommissaris van politie, de heer van 't Sandt en de commissaris van po litie de heer Kramer. De rouwwagen was omhangen met bloemstukken en een af zonderlijk rijtuig met bloemen volgde ach ter den lijkwagen. Aan de groeve- heeft de vader, mr. B., een zeer kort, aandoenlijk woord gespro ken. Daarna dankte hij alle aanwezigen, die zijn dochter de laatste eer hebben wil len bewijzen. Ds. Creutzberg sprak daarna een bijbel tekst uit en eindigde met een gezamenlijk gebed. Nadat dc familieleden en kennissen witte bloemen in de groeve hadden ge strooid. was de aandoenlijke plechtigheid geëindigd. - *1 *i 7 i De moord op den heer Lans te Rotterdam. De procuratiehouder staat 11 Juni terecht. Vaar de „Msb." verneemt zal de procu ratiehouder G. J. van O. van de N.V. Adr. de Haas Jr. 's Handelmaatschappij, die ver dacht wordt van den verschrikkelijken moord op den heer P. C. Lans, gepleegd in den avond van 29 November jl. in het kan toorgebouw aan den Oostzeedijk, op Dins dag 11 Juni a.s. voor de Rotterdamsche Rechtbank terecht staan. Bij dagvaarding worden hem verduiste ringen tot een bedrag van circa II mille ten nadeele der N. V. ten laste gelegd, als mede moord, subs, doodslag op den heer Lans, zooals reeds gemeld werd. Als verdedigers treden op de mrs. F. A. Kokowsky te Amsterdam en J. H. van der Meer te Rotterdam. Mr. de Visser zal optreden als de ambte naar van het O. M. Het aantal getuigen is vrij groot. Vermoedelijk zal de zaak minstens den geheelen dag in beslag nemen. De verduisteringen loopen over den tijd van ongeveer vijf jaren nl. den geheelen tijd waarin verdachte bij de N.V. als pro curatiehouder in dienst was. Men zal zich herinneren, dat hij deze verduisteringen waarbij ook valschheid in geschrifte werd gepleegd, steeds voor den heer Lans heeft weten verborgen te houden en dat eenige- dagen voor de afschuwelijke misdaad dooi den vermoorde een accountant was aange zocht om de boeken te gaan controleeren, zoodat de malversaties noodzakelijk aan het licht moesten komen. Voorts herinne ren wij er aan dat de verdachte en de heer Lans op den middag voor den moord samen op kantoor waren eu bleven toen al het personeel reeds weg was, dat de verdachte verklaard heeft, te ongeveer half zeven liet kantoor te hebben verlaten en dat te ongeveer zeven uur het lijk werd gevonden, op afschuwelijke wijze verminkt met bijna geheel afgesneden hals. Dat de vermoorde zijn portefeuilles nog bij zich had en dat er uit het. kantoor zoo goed als niets was weggenomen, dat de verdachte opmerke lijk lang moet gedaan hebben over den af stand Oostzeedijk—Hofplein (hij woonde in Den Haag) en dat de sleutels van het achterhek bij de Oost-Admiraliteitskade, vermoedelijk door de vrotiw van den pro curatiehouder in Den Haag in het water zijn gegooid en later opgevischt. Dat de politiehond, nadat hij op den avond van den moord, de lucht had gekre gen aan een natten handdoek, steeds naar het achterhek is geloopcn, terwijl het haast onmogelijk was, dat de dader over het hek zou zijn geklommen, zoodat de veronder stelling grond heeft, dat dit hek geopend en weer gesloten is, na den moord. Dat de procuratiehouder de sleutels nooit noodig had en djit uit het bloedonderzoek van den vermoorde werd afgeleid, dat de misdaad vermoedelijk reeds voor half ze ven gebeurd moest zijn. Deze gegevens vormen- met nog enkele andere feiten van minder belang de voor naamste' gronden, waarop van O. thans verdacht van moord, subsidiair doodslag, terecht zal staan. Zijn houding is, dat- hij de verduisterin gen en valschheid in geschrifte erkent, doch omtrent den moord steeds pertinent alle schuld blijft ontkennen. Het is nog zeer de vraag of het wettig bewijs kan worden geleverd, zelfs indien het bewijs-materiaal als overtuigend zou kunnen worden aangenomen. De straf welke aan den procuratiehou der wegens de verduisteringen in dienstbe trekking kan worden opgelegd is ten hoog ste vier jaar gevangenis, doch afgezien van he( feit, hoe streng de straf kan zijn, is het toch in ieder geval te hopen, dat het moord mysterie Lans wordt opgehelderd. 1 Een trein naar den zin van handelsreizigers. Uit Arnhem wordt aan de „Tel."' ge meld.Speciaal in handelsreizigerskringen heeft de invoeging van trein 405, die te 6.55 uur van Arnhem vertrekt en een goede verbinding tot stand brengt met Zuid-Lim burg, Brabant en Zeeland, groote vreugde veroorzaakt. Die blijdschap hebben de han delsreizigers Woensdagmorgen iii alle vroegte geuit, door den eersten trein, die te 6.55 vertrok, aan het station Arnhem to de locomotief met een krans te behangen en aan het treinpersoneel, machi nist en stoker, kistjes sigaren aan ie bie den. Na vertrek van den trein heeft de af- deeling Arnhem van de R. K. Handelsrei- zigersvereeniging „Christoffel", namens de handelsreizigers een telegram gezonden aan de directie van de Ned. Spoorwegen, om hulde en dank te l>etuigen voor de jn- legging van dezen trein. Molen afgebrand. Gisterenavond omstreeks half zes is brand ontstaan in een nabij het station te Beverwijk staanden ouden molen, welke door twee Beverwijksche veilingen ge bruikt werd als opslagplaats van embal lage-artikelen. De molen, die van onder tot boven gevuld was met groentekisten, stond in weinige oogenblikken geheel in brr.nd en weldra stortte de molen in el kaar. Groot gevaar dreigde toen voor het belendende veilingsgeDouw der Beverwijk sche Export veiling, dat echter behouden bleef. Waarschijnlijk is de brand ontstaan, doordat kinderen i ue nabij- - van den molen een vuurtje hadden gestookt. Ver zekering dekt. de schade. Tegen S uur was de brand gebluscht. Een verhuizing met dorstig personeel. Men meldt uit. Nieuwer Amstel aan de „Msbd.": Woensdagmorgen vertrok een fa milie uit deze gemeente metterwoon naai de hoofdstad. Het toezicht op het personeel dat de verhuizing verzorgde was overgela ten aan het dienstpersoneel. Dit toezicht was echter niet bijster scherp, want een tweetal knechts had kans gezien de cog- nacvoorraad, die in een mand was verpakt duchtig aan te spreken, ook werden oeni- ge half geledigde flesschen port, welke voor den vuilnisman waren gereed gezet door de dorstige knechts verder geledigd. Het ge volg van een en ander was, dat de meube len een hardhandige behandeling ondergin gen, zoodat het onderstuk van een buffet via een vestibuleruit naar buiten werd ge transporteerd. Toen de verhuisauto vertrok namen de bewuste knechts plaats op een achter het vehikel neergelaten klep, niet het gevolg dat bij een slecht weggedeelte onder Amsterdam een der mannen met een geweldigen smak op straat belandde en bewusteloos bleef liggen. ?sa in de buurt te zijn binnengedragen werd een dokter ont boden, die een lichte schedelfractuur con stateerde. De man werd per auto naar zijn woning overgebracht. Een belooning van zestien cent! Een meisje in Assen vond een beurs met een inhoud van ruim honderd en tien gul den. Zij stelde van deze vondst onmiddellijk haar ouders in kennis, waarop de vader naar het politiebureau ging, waar de gedu peerde reeds aangifte had gedaan, dat men haar beurs had „ontrold". De blijdschap over de teruggave van haar bezit was zoo groot, dat zij het meisje beloonde metzestien centen. Het mankeert er nog maar aan, dat zij van een kwartje terug vroeg! eTijd" Lijk aangespoeld. Een weinig zuidelijk van Egmond aan Zee is aangespoeld het in verren staat van ontbinding verkeerende lijk van een manspersoon, waarop men slechts een moeilijk te ontcijferen adres vond, zoodat de identiteit niet met stelligheid kon wor den vastgesteld. Men meent echter, dat het gevonden lijk dat is van den sedert een paar maanden verdwenen heer A. uit Amsterdam, wiens opsporing in het politie blad werd gevraagd. De familie van dezen man is van de aanspoeling van het lijk in kennis gesteld. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. THANS 125 D00DEN TE CLEVELAND. Nog 40 personen in levensgevaar. Ontzettende tooneelen bij hetzi ekenhuis. Uit Cleveland wordt gemeld: Het aan tal slachtoffers dat bij de ontploffingsramp in het ziekenhuis- alhier het leven liet, be draagt tot dusverre 125, terwijl 40 personen zoo zwaar gewond zijn, dat aan hun be houd getwijfeld moet worden. Daar op het oogenblik het reddingswerk nog aan den gang is, kunnen deze cijfers nog niet als definitief worden beschouwd. Vele nieuwsgierigen zijn door het gas blind geworden. Een politie-agent verloor, nadat hij reeds vier blokken van het bran dende ziekenhuis verwijderd was, plotse ling het gezichtsvermogen. Zoodra bekend was, dat zich gifgas verspreidde, ontstond onder de toeschouwers een onbeschrijfelij ke paniek. In een oogwenk was de geheele omgeving ontruimd. Een geheele vleugel van het ziekenhuis is door het vuur ver nield. Doctoren en verplegend personeel hebben op voorbeeldige wijze de brandweer ter zijde gestaan. Alle lijken, waarvan vele geheel of gedeeltelijk verkoold zijn, wor'den nauwkeurig onderzocht. Dc namen der slachtoffers worden, zoodra zij bekend zijn, op aanplakbiljetten voor het lijkenhuis be kend gemaakt, waar zich ontzettende too neelen afspelen. Zooals uit de groote stijging van het aan tal dooden blijkt, hebben de giftige gassen him vernielingswerk heden voortgezet en onder de gisteren geredde patiënten nog talrijke slachtoffers gemaakt. Het onderzoek naar de oorzaak van de catastrofe heeft uitgewezen dat de brand deur, die het Röntgen-laboratorium van het overige gebouw afsloot,'niet gesloten is ge weest. De Amerikaansche minister van Oorlog heeft den generaal-majoor Gilchrist, den chef van de afdeeling chemische strijd middelen, opdracht gegeven een onderzoek in te stellen. INGEZONDEN MEDEDEELING. de bijzondere zorg WAARMEDE ONZE VEFWAARilGD 2IJN alsmede de j prfch- tige .Stoffen stempelen deze tot KOREVAARSTR. DROEVE PLECHTIGEID TE CASABLANCA. Maandag j.l. had te Casablanca de be grafenis plaats der vier slachtoffers vaai het tragische ongeval, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag aan boord van het Nederlandsehe stoomschip ..Barendrecht" vier wakkere Hollandsche zeelieden in den dood sleepte. Zooals bekend, werden bij een nog niet verklaarde ontploffing van den reserveketel de tweede-machinist Lammens de tremmer P. de Ridder en de stoker W. Hamer op slag gedood. Reeds Zondag waren de lijken overge bracht naar de gebouwen van het Mili taire Hospitaal te Casablanca en van hier uit geschiedde de begrafenis. Behalve de officieren en bemanning van de „Baren drecht" alsmede de Nederlandsehe kolonie te Casablanca, gaven de havenmeester, vertegenwoordigers van Engelsche en Duit- sche koopvaardijschepen benevens een de legatie van het Fransche oorlogsschip Duperré blijk van hun belangstelling. Ver der liet het Fransche Protectoraat zijn deelneming betuigen door een der hoogere bestuursambtenaren. Een groot aantal kransen en bloemstuk ken getuigde van veler deelneming. Zoo zagen wij kransen van de reederij van Ommeren, van den Nederlandschen consul, van officieren en bemanning der boot. van de Hollandsche kolonie en nog vele an deren. Aan de geopende groeve werd o.m. het woord gevoerd door den consul jhr. Testa en door den'kapitein van de „Baren drecht", den heer Groos, welke laatste diep pnder den indruk een vaarwel toeriep aan de vier kameraden, die men hier in het vreemde land moest achterlaten. Groote brander» in Polen. Het in de Oostmarken gelegen stadje [wiw is volkomen afgebrand. Tweehonderd vijftig huizen werden een prooi der vlam men. Meer dan 500 families zijn dakloos. Dc schade bedraagt meer dan 3 millioen solty. Een achteloos weggeworpen brandende lucifer heeft den brand veroorzaakt. In Westelijk congres-Polen is in het stad je Hoczew een brand uitgebroken, waaraan acht huizen van twee verdiepingen ten of fer zijn gevallen. In de stad heerschte gedurende den brand een vreeselijke paniek. De bluschwerkzaamheden werden door de in de straat zwervende menschen in belang rijke mate bemoeilijkt. Talrijke personen liepen brandwon den op. Nieuwe aardschokken in het Vogtland. De aardschokken, die Woensdagmorgen zooals gemeld op verschillende plaatsen van het Vogtland geconstateerd zijn, heb ben zich herhaald. Zoo werden te Neukirch tusschen half elf en twee uur 's nachts eenige schokken waargenomen, waarvan er enkele vrij krachtig" waren. Ten slotte werd gistermorgen nog een aardschok ge voeld. Ook te Klingcnthal zijn gisternacht weer aardschokken geconstateerd, evenals gistermorgen tegen zes uur. toen er drie kort op elkaar volgden. Te Asch waren de schokken Woensdagavond tusschen halftien en elf uur zoo hevig, dat. een deel der be volking zijn woningen verliet. Ook te Fal- kenstein werd een aardbeving waargeno men. Men had den indruk, alsof in het in wendige der aarde een hevige ontploffing plaats had. Een prettig familielid! Te Fringmannshaus bij Bochum heeft een arbeider, die ruzie had gehad met zijn familie, getracht het door hem bewoonde huis in de lucht te laten springen. De po litie vond op den man verscheidene pakjes ontploffingsmiddelen met lont. Toen de arbeider gearresteerd zou worden, trachtte hij nog de hand aan zichzelf te slaan, doch dit werd hem belet. Roovers opereeren met machinegeweren en dooden 4 personen. Volgens berichten uit Boekarest zijn Woensdagavond de autobussen, die het ver keer tusschen Kisjinef en ïïanzesti onder houden, door sterke benden roovers aange vallen en geheel geplunderd. Een reiziger is door de bandieten gedood. De bussen en de motoren werden geheel vernield. De gendarmerie kreeg hulp van boeren, docht eerst gistermorgen vroeg ontdekte men aan den rand van een b.sch de roover- benden. Het bleek, dat de benden in mi litairen trant waren georganiseerd en van machinegeweren voorzien. Het kwam tot een gevecht met de bandie ten, waarbij de gendarmerie-commandant ernstig gewond werd. Eén gendarme en twee boeren werden gedood. De bandieten konden zich onder dekking van hun machinegeweren zonder verlies terugtrekken. Waterleiding door dynamietaanslag vernield. De pijpleiding van de gemeentelijke wa terleiding van Eilsabethtown is gisteren door een dynamietaanslag vernield. Een afdeeling van de nationale garde, die in ver band met de staking in de Glanzsloff-fabrie- ken was gerquireerd, is naar de plaats van den aanslag gezonden. Een ex-gezant als smokkelaar. Kortgeleden keerde de afgetreden Letti- sche gezant te Moskou, de heer Osohl, naar Riga terug. De Lettische douaniers vonden het verdapht, dat de oud-gezant abnormaal veel koffers (50 stuks) bij zich had. Zij wendden zich tot hun chefs om instructies en kregen bevel, de koffers aan le houden en na te zien. Het ingestelde onderzoek le verde onverwachte resultaten op. Reeds de eerste koffer, die de douaniers openden, bleek veel gouden kruizen en andere kerk sieraden te bevattenalles met veel dia manten en andere cdelsteenen bezet. Al leen in de handbagage werden 60 kg. fijn zilver, twee kg. goud en veel gouden mun ten gevonden. Osohl wilde dat alles Let land binnensmokkelen, zonder invoerrechten te bejalen. De koffers bevatten veel kristal, schilderijen van beroemde Russische mees ters enz. De kerkelijke voorwerpen behoo- ren tot de kerkschatten, welke de bolsje- wiki eenige jaren geleden in beslag hebben genomen. VOETBAL. De kampioenscompetitie. Ook hier al vragen. De heer Herman J. Krijgsman, lid van de algemeene vergadering van den Ne derlandschen Voetbalbond, heeft het be stuur van den N. V. B. verzocht de na volgende vragen te willen beantwoorden: 1. Is het juist, dat toen uw bestuur besloot een volledige kampioenscompetitie ten doen verspelen, toen de medewerking is ingeroepen van de vereenigingen, die hiervoor in aanmerking kwamen? 2. Zoo deze vraag bevestigend beanfc woord wordt, welke is dan de reden, dat de vereenigjng Feyenoord té Rotterdam verplicht wordt Eersten en Tweeden Pink sterdag voor deze kampioenscon. petitie te spelen? 3. Vindt u het in dezen tijd van het jaar voor de gezondheid van jonge men schen gewenscht binnen tweemaal 24 uur twee wedstrijden te spelen? VLIEGBOOTEN TE SABANG AANGEKOMEN. Alles wel aan boord. Blijkens bij het departement van De fensie ontvangen bericht zijn de beide vliegbooten der marine D 21 en D 23, onder bevel van luitenant ter zee le kl. Teten- burg Woensdagmiddag 5 uur 10 (plaatse lijke tijd) te Sabang aangekomen. Drie dooden bij vliegongevallen in Engeland In Engeland hebben gisteren twee vlieg ongevallen plaats gehad, die aan drie per sonen het leven hebben gekost. Op het vliegveld Northolt is een militair vliegtuig gevallen, waarbij de piloot werd gedood, terwijl nabij Shepperton een handels vlieg tuig tijdens een proefvlucht is neergestort en de twee inzittenden gedood werden. VLIEGTUIG OVER DEN KOP GESLAGEN. Na een noodlanding bij Zierikzee. Inzittenden bleven ongedeerd Uit Zierikzee wordt gemeld: Gistermid dag omstreeks twaalf uur heeft de vlieg machine uit Soesterberg 540 wegens een defect aan de machine op een stuk bouw land een noodlanding moeten maken. Het vliegtuig sloeg daarbij over den kop, zoodat het met de wielen omhoog ligt. De beide inzittenden, luitenant Grandia en luitenant Rombeek, bleven ongedeerd. WEGENS EEN DEFECT AAN DE MOTOREN. Reis wordt na reparatie hervat. Uit Friedrichshafen wordt geseind: Een radiogram van het luchtschip de „Graf Zeppelin" meldt, dat de reis naar Amerika voorloopig moet worden afgebroken. Aan twee motoren hebben zich ten gevolge van een defect ,aan de transmissie-as, onregel matigheden vertoond, die het niet wensche- lijk maken, den tocht over den Oceaan voort te zetten. Dr. Eckener heeft daarom gisteren om 18 uur 35 na een bespreking met de passagiers besloten, weer naar Friedrichtshafen terug te keeren, ten ein de de storingen te repareeren, alvorens de reis te hervatten. Tot gisteravond 6 uur was de tocht van de „Graf Zeppelin" zeer voorspoedig; het gevaarte bereikte zelfs een recordsnelheid. Na westelijk Marseille te zijn voorbijge vlogen, bereikte het luchtschip de kust van de Middellandsche Zee en zette koers naar Perpignan. Om 2 uur 45 verscheen het bo ven Barcelona; de Zeppelin vloog zoo laag, dat de menschen op straat de passagiers vanuit de gondels konden zien wuiven, hetgeen met gejuich beantwoord werd. Het luchtschip ging in Zuidelijke richting ver der; men hoopte des avonds om ongeveer 8 uur Gibraltar te bereiken. Tegen halfze ven begonnen echter de motoren de sto ringen te vertoonen. die dr. Eckener deden besluiten om te keeren en naar Fried™ ha feu terug te vliegen. Bij onderzoek blJ de transmissie-as van twee motoren geU ken te zijn. In vakkringen wijst men <?t j dat deze assen bij de tegenwoordige i structie van de Zeppelin geheel blooi Het. luchtschip zou met verminder snelheid de reis hebben kunnen voort» ten, indien zulks noodzakelijk ware p weest. Men neemt daarom aan, dat 41" Zeppelin zonder groote moeite naar Fr drichshafen zal kunnen tcrugkeeren. Men zie verder onder Telegrammen. D< png Smokkelarij van spiritus. Schip verbeurd en 55.000 boete. r lelK Door de rechtbank te Middelburg is J. F., schipper, zonder vaste woonplajfcn wegens frauduleuzen invoer en vervoer spiritus veroordeeld tot 2 maanden gevi an genisstraf en een boete van 55.873 idt subs. 3 maanden, met verbeurd verklar: f van het schip en de spiritus. Zeven en een half jaar tegen kantoorbediende geëischt. ech ji Co oho 'erd srk Op 28 Februari had de 23-jarige ka toorbediende J. M. S. in opdracht van patroon, den commissionnair J. v. d. K01 bij de Nederlandsehe Handel-Mij. cnh coupons ter waarde van 2000 moeten zilveren. Hij kwam echter niet met 1 ier geld terug en weldra bleek, dat hij meer op zijn geweten had. Hij had n.l. e cheque ingevuld ten bedrage van. 22,0 valschelijk met de handteekening van <ji f( patroon voorzien, en deze ook ter verc vering aangeboden. Het geld zou ook ui gekeerd zijn, wanneer S. niet op een vraj 'I van den beambte geantwoord had, e«i tr met den patroon le willen spreken. Toen echter niet terugkwam, belde men L Kr kantoor op en zoo kwam de zaak uit ter^ was intusschen de stad uitgegaan, mis *sar werd op het station te Utrecht gear» teerd. Voor de Rotterdamsche rechtbisIf bekende hij hei hem ten laste gelegde. O. M. eischte 7 1/2 jaar gevangenissl De verdediger, mr. Budde, pleitte voori werkstelling bij landarbeid. LTitspraak Mei. Vier jaar geëischt voor het uitlokken meineed. Wegens het uitlokken tot het aflej van een meineed werd door het O. M. ■de Rotterdamsche Rechtbank geëischt gen den 36-jarigen L. A. v. H. uit Hei thans gedetineerd, vier jaar gevani straf. De verdachte was bij zekeren Bri gekomen en had getracht dezen over halen om aan Mr. Bergman in Den en zoo noodig ook voor de rechtbank Tiel te verklaren, dat hij wist, dat t» onbekende Belgen de inbraak in de ma fabriek te Leeuwen gepleegd hadden plaats van- de twee mannen, die voor misdrijf gearresteerd waren. De vader een hunner had er een aardig bedrag vc over. De verdachte ontkent alles hoofdgetuige Brands was voor de ree bank lang niet zoo duidelijk als voor politie en den rechtercommissaris slotte legde hij echter thans dezelfde vi klaringen af. Uitspraak 30 Mei. Magazijnbediende krijgt acht maandt ^gevangenisstraf. Wegens verduistering van. ƒ5000, die als magazijnbediende bij v. d. Burg's B< stelfabriek in den loop van het jaar zi had toegeëigend, werd A. W. B. door Rotterdamsche Rechtbank veroordeeld 8 maanden gevangenisstraf. De roofoverval te Oostzaan. Voor de Haarlemsche Rechtbank st den gisteren terecht de 26-jarige arbeid T. K. en de 21-jarige werkman J. M., den uit Zaandam. Hun was ten laste legd, dat zij in den nacht van 7 op 8 Ms j.l. te Oostzaan zich toegang hadden schaft tot de woning van den veehou T. door het indrukken van een ruit, en de woning te hebben weggenomen een drag van 115. Bovendien was K. ten laste gelegd, hij den veehouder T. heeft bedreigd 1 een zwart voorwerp, dat T. voor een rei ver hield en dat hij gezegd had: „Wij ten meer geld hebben. Beide verdachten ontkenden. De cier van Justitie eischte tegen K. vieri ren gevangenisstraf en tegen M. tweej een-half jaar. Uitspraak op 30 Mei a.s. Doodslag. De 24-jarige arbeider H. B. te in den nacht van 27 op 28 Januari J. van der Leest met een schop zocxM 'IJ mishandelde, dat deze aan de gevol; overleed, werd gisteren door de BosJ rechtbank conform den eisch veroord< tot vijf jaar gev ngenisstraf met a-fb van voorarrest. Aanrijding. De Almelosche rechtbank heeft uitspr' gedaan in de zaak tegen J. H„ chaufl te Almelo, die op 6 Januari te Borne bestuurder van een auto, onder den invk van sterken drank, den voetganger H Hensen heeft aangereden, zoodat deze aantal dagen zijn bezigheden als fabrit arbeider niet heeft kunnen verrich Verdachte is veroordeeld tot een nisJfT" gevangenisstraf en ontzegging van recht, om motorrijtuigen te besturen den tijd van 6 maanden. De civiele vofl ring is tot een bedrag van 75 toegêj zen. De eisch was 2 maanden straf en ontzegging van het recht om' llfai torrijtuigen te besturen voor den tijd 1 jaar.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8