KERKNIEUWS derde blad. de leidsche courant. vrijdag 17 mei 1929 het st. bonifacius- missiehuis te hoorn De plechtige consecratie der kapel in tegenwoordigheid van vele autoriteiten. fOESPRAKEN VAN MGR. AENGENENT Het is maar een klein stadje, dat Hoorn, 5D stadje, waar de inwoners elkander be- >r kennen dan zichzelf, een stadje, waar ruilofts- en begrafenisstoeten de grootste ttracties zijn. In dat stadje, of eigenlijk aan den bui- mkant ervan, op een stuk weiland, dat auwelijks een handbreedte uit het water jst, heeft de welbekende Father Lefeber, ijn werk van jaren zien verrijzen en staat u voltooid het Missiehuis St. Bonificius mde Congregatie van Mill Hill. Het ligt aan een weg, die vroeger mis- thien eenzaam was, waar nog oude hoer erijen staan, maar waar nu moderne huTs- is verrijzen, zooals die worden gebouwd in den buitenkant van alle steden en ste ekon s, een weg, die nu niet meer eenzaam en die leidt naar de kleine metropool in het AVest-Friesche leven. En in dit stadje dus van Jan Pietersz. oen staat de stichting van Father Lefe- er, die sinds jaar en dag ook in onze cou- int zijn kleine artikeltjes schreef, die em de stichters en stichteressen moesten pleveren voor het Missiehuis. Welnu, na anderhalf jaar de eerste een werd gelegd in September 1927 is et geschied. Het Missiehuis staat er. FATHER H. LEFEBER, de energieke Directeur van het nieuwe Missiehuis. Hecht en sterk is het, omdat liet een ris is voor vele geslachten, groot, omdat en vertrouwt op den toenemenden bloei 0 het huis en de toename zijner bevol- modera, omdat practische zin en hy- ëne nu eenmaal een levenseisch is en ch sober, omdat zij, die hier eenige ja- zullen gaan doorbrengen, eens missio- irissen zullen zijn, wien ontbering te achten staat. Door een grooten tuin, waar nu de vlag- !n wapperen, in de nationale en Pauselij- kleuren niet alleen, maar ook in de od-zwarte kleuren van Mill Hill, is het issiehuis van den weg gescheiden. Het is een vierkant gebouwd en voor het ge- uw staande ziet men links het Zuster-, is en rechts de streng Gothische kapel. De voorgevel is beneden ingenomen door tzaal en ontvangkamer, en boven door de Kners der professoren. In do beide zij- s en in den achtergevel bevinden Jh de studiezalen, refter en recreatiezaal ir studenten en daarboven een groote lapzaal in hoefijzervorm gebouwd. Gisteren echter ging de belangstelling lofdzakelijk uit naar de kapel, die door gr. J. D. J. Aengenenfc plechtig werd gc- 'nsacreerd. Daarom wapperden dc wimpels en de iggen, daarom was het Missiehuis in esttooi. We meldden reeds in onze courant van iteren de tegenwoordigheid van hooge «ten, zooals Mgr. Biermans, generaal- '«rste der Congregatie van Mill Hill, maar 'k dc wereldlijke autoriteiten hadden blijk belangstelling gegeven en de burge- eester van Hoorn, de heer G. J. Bisschop 'gemeentesecretaris do heer H. J. Room, ethouder E. J. M. Stumpel en hot katho- 'kc raadslid Mevrouw A. Rupert waren eb do leden van Kerk- en Armbestuur te- Dwoordig. Eu last not least de grijze ieder van Father Lefeber, die meejubelt de vreugde van haar priesterzoon. Dc plechtige consecratie ving des mor- 'is om half acht aan en word verricht 'or Mgr. Aengenent, met assistentie der tóers van Mill Hill. Om half elf werd in de pas geconsacreer- kapel door Mgr. Aengenent een pontifi- 'k H. Mis opgedragen, waarover wij even- tos reeds gisteren hebben bericht. ^~a deze pontificale H. Mis, waaraan de iverc jongenszang een bijzondere beko- nS gaf, hield de Bisschop een toespraak Me studenten, waarin Mgr. de grootheid 1 hoogheid schetste van het altaar, bij de 'Dsecratie waarvan hij hedenmorgen had 'beden: Geheel de aarde love U en prijze o God. zette uiteen, dat liet altaar meer nog dan de geheele aarde vertegenwoor digde omdat het altaar de plaats was, waar de Godmensch zelf woont, in Wien toch de volheid van alle dingen is. Mgr. noemde iedere communiteit een kerkgemeenschap, zooals St. Paulus zelfs ieder huisgezin een kerkgemeenschap noemde en daarom was hier een altaar op gericht. Mgr. spoorde dc studenten aan dikwijls naar dat altaar op te gaan, omdat daar troost is te vinden in moeilijkheden en bekoringen. Na deze plechtigheid konden de gasten den inwendigen mensch wat versterken en het nieuwe gebouw zelf in oogenschouw gaan nemen. Hierna vereenigden allen zich in een der groote zalen, die met tapijten behangen en bloemen versierd, tot receptiezaal was in gericht. De beide bisschoppen werden met ge juich oh t vangen. Het lied van Mill Hill's zonen, dat bruist van enthousiasme, werd gezongen en een bijzonder fijne attentie was wel het zingen van het „Rex Regum" waarvan het refrein luidde: Vivat Pontifex, Boni opifex, Pax et justitia Est ejus regula. een vers dus, dat Mgr. Aengenent speciaal werd. toegezongen en waarin de woorden van Zijn wapenspreuk zijn vastgelegd. Dc vertaling luidt: De opperpriester leve, De bewerker van het goede, Vrede en gerechtigheid Is zijn lijfspreuk. En de sluizen der welsprekendheid open den zich. Eerst sprak een der studenten de beide bisschoppen toe. Namens de studenten be tuigde hij Mgr. Aengenent dank voor de plechtigheid der consecratie, die Mgr. had willen verrichten, en toen hij besloot met de vraag of een extra week vacantie niet het beste middel zou zijn voor de studen ten, om de vreugde te kunnen uiten, die hen nn bezielde, klonk er een luid en spon taan gelach op. De directeur van het Missiehuis, Father Lefeber, bracht zijn dank aan allen, die hadden medegewerkt aan de totstandko ming van dit huis en Burgemeester Bis schop, die tevens dus blijkens zijn naam in dit milieu wonderwel paste sprak een har telijke felicitatie uit voor Father Lefeber, wiens standvastigheid en taai volhouden hij aan de studenten ten voorbeeld stelde. De burgemeester besloot met de hoop op een groote toekomst voor het missiehuis niet alleen maar ook voor Hoorn daar Re bewo ners van dit huis den naam van Hoorn een maal zouden kunnen dragen tot ver over de zeeën. Hierna sprak Mgr. Aengenent, die zeide verheugd te zijn over dit Missiehuis, omdat hier wederom een altaar is geconsacreerd, omdat het in Zijn bisdom staat ën ómdat het een huis van Mill Hill is. Nadat Mgr. Biermans zijn dank aan Mgr. Aengenent had betuigd en Mgr. Aengenent onder oorverdoovend applaus der studenten de extra-va can tie had toe gestaan, was de plechtigheid ten einde. De moeite en de zorgen van Father Le feber zijn beloond maar hij zeide het ons nog niet verdwenen. Maar het Missiehuis is er, de zegen Gods is erover afgesmeekt, dus het zegenrijke werk in Hoorn kan beginnen. ZILVEREN PRESIDENTSCHAP MGR. DR. A. C. M. SCHAEPMAN Men seint aan de „Tijd" o.m.: Het Groot Seminarie van het Aarts bisdom te Rijsenburg was heden in luister rijke feeststemming, bij het onder talrijke blijken van sympathieke waardeering ge vierde zilveren presidentschap van Mgr. dr. A. C. M. Schaepman. De jubilaris droeg te negen uur een Pontificale H. Mis op, daarbij geassis teerd door prof. G. Hartman, als diaken en prof. dr.-L van den Berg, als sub-dia ken, terwijl prof. F. v. d. Loo als pres- byter-assistens fungeerde. Onder leiding van den Eerw. Heer G. Rolf voerde het studentenkoor do Grego- riaansche Missa „Iste .Confessor" uit. Omstreeks elf uur werd Z. D. H. de Aarsbisschop van Utrecht, Mgr. H. v. d. Wetering, ontvangen. Na zich bekleed te hebben met de Bisschoppelijke gewaden, begaf Mgr. zich naar den nieuwbouw, om daar op plech tige wijze de inzegening te verrichten. Na de inzegening verricht te hebben betrad Z. D. H. de Aartsbisschop met den feesteling en gevolg wederom dc ontvang zaal. Beiden namen op een met rood overhuifden troon plaats. Alsnu ving de receptie aan. Op het met bloemstukken en palmen versierde podium stelde zich het koor dei- studenten op om een welkomstzang uit te voeren. Als eerste spreker nam prof. dr. J. de Jong liet woord. Vervolgens sprak de Senior, dc Eerw. Heer A. Oomes. Pastoor Bolder uit Utrecht voerde het woord namens de Oud-Seniores. Uit naam van alle priesters door Schaep man opgeleid wenscht spr. hem geluk en mede namens de tegenwoordige studenten biedt hij hem een rood kazuifel-dristel aan. Kanunnik J. H. G. Jansen uit Utrecht, de oudste oud-professor, sprak namens zijn collega's. Spr. besloot met namens de oud-profes soren der jubilaris te offreeren de uiter lijke eereteekenen van Protonotarius Aptfs- tolicus. Hierna nam de Aartsbisschop, Mgr. v. d. Wetering het woord. Z. D. H. heeft vijf en twintig jaren geleden aan Praeses Schaepman ccn verantwoordelijke taak op gedragen. Daarom, verklaart Mgr., is het begrijpelijk, dat ik thans hier aanwezig ben. Van allen kant heeft hij den lof van den jubilaris gehoord, waaruit gebleken is, dat hij indertijd een goede keus deed. Innigen dank spreekt Mgr. uit voor alles wat Schaepman aan de priesters en spre ker zelve heeft gedaan. Dc uitstekende clerus van liet Aarsbisdom is grootendeels Schaepman's werk en van de vruchten van dezen arbeid moge hij nog vele jaren getuige zijn. De jubilaris sprak nu zeer getroffen door deze hulde zijn dankwoord. Het koor der studenten voerde tijdens den receptie eenige zangnummers uit. Te ruim twaalf uur werd de plechtig heid beëindigd. INGEZONDEN MEDEDEELING 'fanwitAAi. VU, £&C>£. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET Vtr-rCEER. Fietsers overreden. Een jongen gedood. Op den Meersenerweg bij Maastricht reden Woensdagavond twee fietsende jon- 'gens tegen elkaar op. Zij vielen beiden en werden overreden door een vrachtauto. De dertienjarige V. J. Keldermans overleed gisternacht in het ziekenhuis. De andere wielrijder koe na verbonden te zijn huis waarts keeren. Knaapje doodgereden. Gisterenmorgen is het 10-jarig zoontje vaji den heer B. te Andijk overreden door een achteruit van den Proefpoldcr- dijk rijdenden auto. Het knaapje was onmiddellijk dood. Den bestuurder treft geen schuld. Een dronken chauffeur. Te Brunsum is Woensdag een mijnwer ker op de fiets door een dronken chauffeur uit Hoensbroek aangereden, waarbij de mijnwerker een schedel- en beenbreuk op liep. Hij werd naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd. Zijn toestand is ern stig. De chauffeur werd te Hoensbroek door de politic gearresteerd. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Weer een doode. Gisterenmiddag is door den trein, die om 12.10 uit Deventer vertrekt, een vracht auto van de firma Hulsbergen te Meppel on den onbewaakben overweg bij Herxen (gem. Wijhe) gegrepen, waarbij de chauf feur gedood werd. De chauffeur, die een vrachtauto be stuurde van de firma Hulsbergen uit De venter, wilde den overweg passeeren toen hij in botsing kwam met. den personen trein, die 6 minuten over half één uit Zwolle naar Deventer was vertrokken. De man was op slag dood, de vracht auto werd totaal versplinterd. Hoofdinspecteur ondeh den trein. Op slag gedood. Gisterenmiddag te ongeveer 3 uur is de hoofdinspecteur van de afdeeling Bruggen bouw der Nederlandsche Spoorwegen, de heer de R., nabij het station Halfweg, door een sneltrein uit Amsterdam overreden. Dc ongelukkige was op slag dood. Doodelijk mijnongeluk. In eon m ij n bedolven. In de mijn Oranje Nassau III is Dinsdag avond tijdens het delven van steenkolen door een losgeraakte laag dezer kolen be dolven de 33-jarige arbeider M. Koopmans. Hij was vrijwel terstond dood en laat een vrouw en twee kinderen achter. Plotselinge dood. Op het perroon te Eindhoven is door een beroerte getroffen en na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten overle den de 67-jarige heer H. Maas uit Amster dam, die naar huis wilde keeren van een bezoek aan zijn broer, den deken van Eindhoven, dr. Maas. Het lijk werd naar het Gasthuis overgebracht. ROOFMOORD TE NI EU WER-^f/iSTEL. Een oude vrouw gebracht. om het Ie Gistermorgen tusschen 9 en 12 uur heeft in den Buitendijkschen Bnitenveldertschen Polder te Nieuwer-Amstel een brutale roofmoord plaats gehad. In genoemden polder woont in een eenzaam gelegen ar beidershuisje de 66-jarige weduwe J. Gc- rekink geb. Wcsseling. Het huisje is gele gen aan de Nieuwe Meerlaan 2. Het oudje werd Donderdagmorgen geworgd in hare woning gevonden. Om haar hals was een riem vastgesnoerd. Alles in de woning was overhoop gehaald, zoodat hier roof blijk baar de drijfveer is geweest. Uit een kast wordt een bedrag aan geld vermist. Zoowel de te Amstelveen gestat,ionneer- de marechaussee alsmede de plaatselijke politie zijn onmiddellijk het onderzoek be gonnen. Pogingen om met politiehonden een spoor machtig to worden hadden geen succes. Donderdagmiddag arriveerde het parket uit Amsterdam op de plaats van de mis daad alsmede de politie-schcikundige Van Ledden Hulsebosch. De misdaad verwekte in de gemeente Nieuwer-Amstel, \vaar bijna iedereen het oudje kende, groote ontroering. Ook de burgemeester van Nieuwer-Amstel was iu zijn kwaliteit van hulp-officier van justi tie ter .plaatse aanwezig. Twee verdachten aangehouden. Nader meldt men ons: Nieuwemecrlaan 2 te Amstelveen is een kleine boerderij, die bewoond wordt dooi den heer Hoogeveen. Bij hem in woonde de 66-jarige juffrouw G.. die voor hem het huishouden waarneemt. Hoogeveen was tegen half tien gistermorgen naar het ge meentehuis gegaan om belasting te beta len. Bij zijn huiskomst vond hij de juf frouw G. in de woonkamer op den vloer liggen met een touw om den hals en met gebonden handen. Zij bleek geworgd te zijn. Een ontboden geneesheer kon geen hulp meer bieden. Uit den toestand van de kamer bleek, dat aan de misdaad een worsteling was voorafgegaan. Ook de doode droeg daar van de teekenen op het lichaam. Aan de marechaussee te Amstelveen werd dadelijk kennis gegeven van den moord. De opperwachtmeester begaf zich dadelijk naar dc boerderij. Het bleek bij zijn ingesteld onderzoek, dat. het geld een bedrag van 60 was verdwenen. Gistermiddag was ook het parket uit Amsterdam ter plaatse. Het lijk is in beslag genomen en naar het gemeentehuis overgebracht. Heden zal sectie verricht worden. Naar de daders van dezen overval met roof wordt een onderzoek ingesteld. Een jonge man werd gearresteerd, maar weer vrijgelaten, omdat hij zijn onschuld volkomen kon bewijzen. Gisteravond zijn echter in Amsterdam 2 mannen gearres teerd. in wie men de vermoedelijke daders meent gevonden te hebben. Zij zijn gister avond naar Amstelveen overgebracht. Wij vernemen nader nog het. volgende: Het onderzoek naar de schuld van den 18-jarigen jongeman zou aan het licht ge bracht hebben, dat tijdens dc afwezigheid van Hoogeveen. de zoon van een smid aan de hoeve was geweest. Hoogeveen had eenigen tijd geleden n.l. aan de smederij een zeis gebracht, met de opdracht deze te doen slijpen. Deze zeis werd in de hoeve aangetrof fen: zij was daar nog niet toen de land bouwer de deur uitging, zoodat zij daar in den loop van den ochtend gebracht moet zijn. Nu wilde bovendien het toeval, dat Hoogeveen. toen hij geheel van streek naai den dokter ijlde, den 18-jarigen zoon van den smid ter hoogte van het. bruggetje liad ontmoet. De voorzichtigheid gebood dus. dat deze jongeman werd opgezocht. Het duurde niet lang, of de politie had hem gevonden. De jongeman schrok merkbaar, toen hij in het vertrek werd gebracht. Hij ontkende iets van het misdrijf af te weten en zeide, dat hij de zeis gewoon aan de hoeve had afgegeven. Hij had niets verdachts be merkt en het slachtoffer had in levenden lijve de geslepen zeis aangepakt. Met het oog op de vermoedens van worsteling liet men den jongen zich ontkleeden en onder zocht men hem. Het bleek, da-t. de knaap in het linker borstgedeelte een verwonding vertoonde, die eenigen tijd geleden moest hebben ge bloed. In zijn hemd op de correspondeercn- de plaats was een gat, dat aanvankelijk niet ten gunste van den jongen was. En om de verdenking nog sterker te maken rapporteerde een der politiebeambten, die in de woning van den smid een onderzoek had ingesteld, dat in het bed van den knaap een met bloed bevlekte zakdoek was aangetroffen. Op deze bezwarende feiten deelde de jeugdige arrestant echter mede, dat die zakdoek het eigendom was van zijn broer tje. In den loop van den dag werd zijn verklaring nog nader onderzochtde jonge man werd zoolang ondergebracht in de marcchausséekazcrne nabij het stationne tje. Een nader onderzoek werd ook inge steld naar de wond, die hij in dc borst, ge kregen had. Het is zeer waarschijnlijk, dat deze veroorzaakt, werd door een stomp voorwerp, hetgeen klopt mét dc verklaring van den jongen, die zeide,'dat hij het .let sel in de smederij had opgedaan. De be bloede zakdoek bleek voorts inderdaad van zijn kleine broertje te zijn. Niettemin werd hij voorloopig in bewaring gehouden. Ondertusschen had Hoogeveen zijn be zittingen, voor zoover hij daartoe in slaat was, geïnventariseerd: voorloopig kwam hij tot de conclusie, dat een bedrag van zes tig gulden, alsmede zijn gouden horloge, gestolen waren. Het geld, bestaande uit bankpapier, had zich bevonden tusschen een boekje, dat, in een der kasten had gelegen. Dit, was blijk baar de aandacht van den dader ontsnapt. Het speuren van den politichond leverde geen resultaat op. Dat van het deskundig onderzoek in do hoeve kon nog niet be kend zijn. De voorloopige, algemeene indruk was echter, dat dc jeugdige smidszoon niet de bet was aan dezen gruwelijkcn roofmoord en er niets van weet. In den loop van den avond is hij dan ook, zooals hierboven reeds gemeld, op vrije voeteu gesteld. Het onderzoek in de stad, onder leiding van mr. Dc Blécourt, duurde lot laat in den nacht. Eenige personen zijn daarbij als getuigen gehoord. Niet onmogelijk is, dal er verband bestaat tusschen het belasting- betalen van Hoogeveen en het misdrijf. Immers het zou heel goed kunnen zijn, dat de dader op de hoogte was van het feit. dat Hoogeveen geld in huis had. dat be stemd was voor dc. belasting UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zaterdag 18 Mei. Huizen 336.3 M. Na 6 hui- 1852 M. (Uitsl. K.R.O.-uitzendingen). 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Tijdsein van dc K.R.O.-klok. 12.151.15 Concert door het K.R.O.-Trio. 1.152.00 Gramofoonplaten. 3.004.15 Kindcruurtjc. 5.306.45 Gramofoonplaten. 6.457.00 Wonderlijke vertelsels. 7.007.30 Gramofoonmuziek. 7.308.00 Causerie over ,,De lijdensweg op de H. Landstichting en het Lijdensver haal". 8.009.30 Uitzending van den lSden Mei- Volkenbondsdag te den Ilaag. Programma Volkenbonelsavond. Het programma van den Volkenbonds avond in het gebouw .Seinpost te Schevc- ningen is als volgt samengesteld: 1. Opening door den waarn. voorzitter dei Afd. Dr. E. van Raalte. 2. Koorzang: .,Wilt heden nu treden", Va lerius. 3. Rede van Minister Mr. Dr. J. Donner (Anti-Rev.). 4. Rede van Dr. F. M. Wibaut, lid Eerste Kamer der Staten Generaal (S.D.A.P.) 5. Koorzang „Die Hirte Israels", Bart- niansky. 6. Rede van Mr. Dr. L. Deckers, lid Twee de Kamer der Staten Generaal (R. K.). 7. Rede van den heer S. v. d. Bcrgh, lid Eerste Kamer (V. B.). 8. Koorzang: „Zu dieser feicrlichen Zeit", Eccard. 9. Rede van Minister Dr. J. R. Slotema- ker de Bruine. (Ghr. Hist.). 10. Rede van Mr. A. M. Joekcs\ lid Twee de Kamer der Stalen Generaal (V. D.). 11. Koorzang Kerstpsalm. De zang wordt uitgevoerd door een koor van dames en heeren onder leiding van den heer H. B. F. Spaanderman. 9.3011.30 Concert m. m. v. orkest en vocale solisten. 9.30 Persberichten. Hilvtersu m, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door hel A.V.R.O.- Trio. I.001.30 Goodwill-Day" (Goeden-wils- dagvioring), m. m. v. Frans Lc Coultre (viool), To Le Coultrc-Edelman (begelei ding). Vredesboodschap, uitgesproken door Mevr. Ant. vair'Dijk. Daarna: Voortzetting concert. 2.002.30 Filmpraatje. 2.303.30 Aansl. van het Theater Tu- schinsky tc Amsterdam. 3.304.15 Lezing over ,,De bouw en het wezen der materie". 4.155.00 Gramofoonmuziek. 5.306.00 Accordeon-concert door O. F. Losscher. 6.016.45 Concert door liet, versterkte Omroeporkest. 6.457.15 Pianorecital door Hugo van Dalen. 7.15 Voortzetting van het concert. 8.00—8.10 V.A.R.A.-..Goodwill Day". 8.10 Concert, orgel, viool, zangkoor cn toespraak. 9.1010.30 Hoorspel. Daarna: Voortzet ting van het concert. In de pauze van 10.4510.55 Persberichten. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. II.0511.20 Lezing. 1.202.20 Orkest-concert. 3.50 Balladenconcert. 4.20 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muzikaal intermezzo. 6.35 Nieuws- en sportberichten. 6.50 Muzikaal intermezzo. 7.05 Orgel-recital. 7.20 Programma-bespreking. 7.35 Verslag van een golfwedstrijd. 7.50 Orkest-concert. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Revue „A Year in an Hour". Solis ten, pianoduet en revue-koor. 10.5512.20 Dansmuziek. Radio Par ij», 1744 M. 12.50 Symplionie-concert. 4.05 Kinderuurtje. 4.35 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonplaten. 7.50 Los in piano-vertolking. S.35 Solisten-concert. Hans Wiennes (piano). Serge Tennenbauin (viool). 9.20 Dansmuziek. L a n g e n b C' r g. 462 M. 10.3511.30 Gramofoonplaten. 12.30 Gramofoonplaten. 1.252.50 Orkestconcert. Clemens Spind- ler (viool). 6.056.50 Goodwill Day". Fritt. Worm (inleiding) en kinderkoor. 8.20 Vroolijke avond. Daarna lot 1.20 Dansmuziek. H a m b u r g, 391.7 M. I.55 Vertellingen. 5.20 Kreisleriana (viool en piailu). 6.20 Orkestcóncert. S.20 Volksfeest in Mei. II.20—1.20 Dansmuziek. Scarpa-orkest. Brussel. 511,9 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Goodwill-day. 8.40 Concert. Hel Luiksche kwartel. 9.25 10.35 (Vervolg) Concert. De K. R. 0. gaat filmmuziek uitzenden. Naar wij vernemen zal de K. H. O. a.s. Zaterdag van 5 u.6 3/4 u. in plaats van gramofoonplaten, zooals in het radiopro gramma is aangekondigd, filmmuziek uil- zenden te geven door 't orkest van het Chi cago Theater te Eindhoven, onder leiding van D. Monnickendain. Het ligi in dc be doeling van den K. R. O. om wanneer de/p uitzending slaagt, haar geregeld op Zater dag te herhalen.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 7