BEEKMAN STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING raai K! WEER EEN ONTPLOFFING IN DE VUURWERKFABRIEK. Een jongeman zwaar gewond. _.T rle vuurwerkfabriek der firma A. J. Kat in den polder achter de Haarlemmer- trekvaart heeft gistermiddag wederom een ontploffing plaats gehad, waarbij een jon geman ernstig gewond werd Omstreeks 1 uur was de 24-jarige L. Tis- seur, wonend aan de Middelste Gracht, met nog een anderen vuurwerkmaker in loods -2 bezig met het vullen van z.g. „zwer- rners", voor het samenvoegen waarvan een wurgmachinc wordt gebezigd. Waarschijn lijk is daarbij wat slag-sas in brand geraakt want plotseling sloeg aan de t afel, waar Tis- seur zat te werken, een hevige vlam uit, gevolgd door ontploffingen, waardoor de kleeren van den jongeman in brand vlo gen. Hij ijlde naar buiten, gevolgd door zijn mede-arbeider de Jong, die tezamen met andere leden van het personeel hem de kleeren van het lichaam rukte. De jonge man had intusschen zware brandwonden over het geheele lichaam bekomen en werd, na ter plaatse door dr. Bols van den Eer sten Hulpdienst voorloopig te zijn verbon den, in bedenkelijken toestand naar het St. Elisabethgesticht vervoerd. Zijn toestand was hedenmorgen zorgwekkend. De brand zelf was niet van zooveel be- teekenis, zeer waarschijnlijk, omdat er wei nig vuurwerk 'in de loods aanwezig was, ter wijl bovendien het personeel er zeer spoe dig bij was om het vuur met emmers wa ter te blusschcn. De brandweer, die met een motorspuit was uitgerukt, behoefde geen dienst te doen, omdat het vuur reeds gc- blusclit was. Boerenleenbanken. Donderdagmiddag vergaderde in de Burcht de Ring van Boerenleenbanken in de Bloembollenstreek, welke zijn aange sloten bij de Centrale Raiffcisenbank te Utrecht. Vertegenwoordigd waren 17 ban ken, alsook de Centrale Bank door den Hoofdinspecteur, den heer Visser. De voorzitter, de heer Th. Jonkheer van Hillcgom "opent met een welkomstwoord de vergadering waarna de notulen ongewijzigd worden vastgesteld. Dc heer Kruseman van Warmond doet verslag van de financiën van den Ring. Met dank voor de accurate wijze, waarop een en ander is geadministreerd, wordt hij gedéchargeerd. Als bestuursleden van den Ring waren aan de beurt van af treding de heeren J. J. Bisschop van Be verwijk en Tj. Kuijpers van Leiden. Beiden werden met ongeveer algemeene stemmen herkozen. Hierna brengt de vertegenwoordiger van den ring in den Centralen Ring verslag uit van de gehouden Centrale Ringvergadering te Utrecht. Uit een en ander blijkt, dat de stand zoowel der loca-lc banken als die der Centrale Bank gunstig kan worden ge noemd. Belangrijke zaken in verband met de financiering van den land- en tuinbouw en belegging der spaargelden werden be sproken, terwijl ook de winst- en verlies rekening en de balans een punt van rui me bespreking had uitgemaakt. Met dank baarheid werd van den gunstigen stand van zaken kennis genomen. Den afgevaardigde werd dank gebracht voor het uitgebracht verslag. Behandeld werd nu de agenda der Al gemeene Jaarvergadering die 23 Mei te Utrecht zal gehouden worden, alsook de rekening en balans der Centrale Bank over het afgeloopen jaar. Door de Rekening-cou- ranthouders was per 31 Dec. gestort een bedrag van 95.404.439.79, terwijl 29.027.10 was opgenomen. Aangesloten zijn 719 Boe renleenbanken, die in omloop hadden 273.056 spaarboekjes waarop was geplaatst een bedrag van 262 millioen glden. De winst over liet afgeloopen jaar bedroeg na voldoende afschrijvingen 519.036.56 zoo- dat de reserve steeg tot ongeveer 4 mil lioen gulden. De bloei en hechtheid der Boerenleenbanken wordt met deze cijfers voldoende gedemonstreerd, wat in de ver gadering groote voldoening verwekte. Als vertegenwoordiger van den Ring in den Centralen Ring werd opnieuw benoemd de heer Tj. Kuijpers te Leiden, als plaats vervanger werd gekozen de heer W. v. d. Laan te Voorhout. De rondvraag lokte nog aangename be sprekingen uit over verschillende aangele genheden der banken, waarna de vergade ring met dank voor de opkomst door den voorzitter werd gesloten. Het Psychopathenasyl. Gisteren is de eerste vrouwelijke ver pleegde in het Psychopathenasyl alhier aangekomen. Er zijn op het oogenblik bo vendien 13 mannelijke verpleegden. Van den Minister van Justitie is bericht ontvangen, dat verpleegden voortaan niet mcor door begeleiders in uniform naar het asyl zullen worden overgebracht. Zaterdag 25 Mei a.s. zal prof. mr. Pompe uit Utrecht met een aantal leerlingen een bezoek aan het asyl brengen. Propaganda-avond HORA. Onder groote belangstelling hield de afd. Leiden en Omstreken van de vereeni- ging tot steun aan - burgerlijke ambtena ren een propaganda-avond in den Burcht. 1 Omstreeks kwart na acht opende de voorz., de heer Driessen, de bijeenkomst door allen een hartelijk welkom toe te roe pen, speciaal Dr. de Graaff, die als spre ker zou optreden en den heer Huikman uit Den Haag, administrateur der vereeni- ging, die de Hora-film zou laten zien en een causerie zou hóuden. Een en ander zou afgewisseld worden door muziek onder leiding van den heer van Th iel, die zich hiervan bijzonder wist te kwijten. Na het openingswoord, verkreeg Dr. S. de Graaff het woord om te spreken over doel en nut van herstellingsoorden in het algemeen. Hij begon met de vraag: Wat is een herstellingsoord? waarmede weer di rect verband houdt dc vraag: „Voor wie is een herstellingsoord bedoeld"? Hier ging hij nader op in, er op wijzend dat hier een groote geestelijke psychische fac tor duidelijk in het oog springt. Van die omgeving van dagelijksche zorgen, waardoor geestelijke rust onmogelijk is, wordt de patiënt gebracht in een geheel nieuw millieu, waar alles samenwerkt tot bespoediging van zijn herstel. In ?t. alge meen, aldus spr., vindt men herstellings oorden te duur. Toch is dit maar schijn. Dc resultaten zijn van dien aard, dat de middelijke uitgaven hier niet tegen op wegen. Een gelukkig verschijnsel is het, zegt spr., als er gelegenheid is om door middel van een organisatie tegen geringe kosten voor zich en zijn gezin, opname in een herstellingsoord te verkrijgen. Bij Hora kost dal 6 cent per week (niet eens de prijs van een goede sigaar). Vervolgens hield de heer Huikraans een causerie over het streven der vereeniging, die thans 7000 leden telt. Allen, die vallen onder de pensioenwet 1920, kunnen lid worden. Voorschotten (rentegevende of rentelooze) en giften worden verstrekt, waardoor een groot cultureel werk wordt gedaan, n.l. de woekerbestrijding. Na ver dere bijzonderheden te hebben gerele veerd, en enkele voorbeelden van steun had aangehaald, waaruit het nuttig stre ven duidelijk naar voren kwam, ging men pauzeeren. De dames Weijl en Meijbloem maakten zich druk met den verkoop van het Hora-bloempje, wat succes had. Na de pauze kregen we de Horafilm te zien, toegelicht door den heer Huikman. Het zou ons te ver voeren deze hier weer te geven. Volstaan we met te zeggen, dat de inrichting van Hora met de omgeving (52 H.A. groot) te Ede er keurig uitziet en het interieur als de omgeving zeker moeten medewerken het herstel van zie ken of vermoeiden te bevorderen. Het was een welgeslaagde Hora-avoncL Leidsche Coöperatieve Keuken. De jaarlijksche algemeene ledenvergade ring, welke als gewoonlijk in de eetzaal van het gebouw der vereeniging plaats vond, mocht zich ditmaal in een grooter opkomst dan andere jaren verheugen, welk feit in haar openingswoord door de presi dente Mevr. Reyst-Vreeburg met vreugde en dank opgemerkt werd. Na voorlezing der notulen werden ba lans en winst- en verliesrekening bespro ken en vastgesteld met een winst van 612.591/?, welke op de volgende jaarreke ning werd overgeschreven. Aan het hierna uitgebrachte verslag van den secretaris ontleenen wij nog het vol gende Door uittreding van 82 en inschrijving van 121 personen is het ledental gestegen tot 1059. Thuis bezorgd werden 64127 maaltijden en in het restaurant gebruikt 16959 dfhers en 10883 lunches hetgeen tegenover het vo rige jaar oplevert een vermeerdering van ongeveer 10 pet. Door aanschaffing van gero-zilver, servies enz. werd het restau rant weer iets meer op hot peil der goede particuliere zaken gebracht, terwijl ook voor de leden, die de maaltijden aan huis bezorgd krijgen een verbetering is gekomen door de aanschaffing van zuiver allumi- nium materiaal, hetwelk door den Gemeen telijken Keuringsdiénst is onderzocht èh buitengewoon goed is verklaard. Door geen ynkele spijs wordt <Jit zuivere alluminium aangetast. Ten behoeve der vereeniging Schoolkin- dervoeding werd aangeschaft een moderne waterbadkookketel van 350 liter inhoud. Met algemeene stemmen werden de af tredende bestuursleden Mevr. Verwcr Akkerman. Mevr. v. Eek'Draaier en Mr. Aver beck herkozen. Bij de rondvraag voerden nog verschil lende leden het woord speciaal om hun te vredenheid en dankbaarheid te betoonen al deden zij dit ook vergezeld gaan van verschillende wenschen waarmede, naar 4e presidente in haar sluitingswoord ver klaarde zooveel mogelijk rekening zal wor den gehouden. De Leidsche Winkelstand. In perceel Hoogewoerd 65 is hedenmid dag door de Cycle Import, Bijswijksche Weg 155 te 's Gravenhage, een filiaal ge opend, dat onder leiding komt te staan van den heer de Wolf. De Cycle Import heeft in Den Haag alleen niet minder dan 33000 rijwielen loopen en door het geheele land zijn haar Technica rijwielen verspreid. De firma geeft hierop een altijddurende garantie, doch hot opzenden der rijwielen ter repa ratie vraagt veel tijd en kosten, zoodat men er zich thans op toelegt door het stichten van filialen tot een gemakkelijker werkwijze te komen. In het Leidsoh filiaal, dat het eerste der firma is, zijn twee show-rooms ingericht, waar een vijftigtal rijwielen werden geëx poseerd. Daarachter bevindt zich een werk plaats, waar de herstellingen aan geleverde rijwielen worden uitgevoerd. Voor verdere bijzonderheden omtrent de verkoopvoorwaarden heeft men een en ander kunnen lezen in de annonce, in ons nummer van gisteren. De zee- en riviervischhandel van den heer L. Mazurel, Morsehstraat 18, is enkele we ken gesloten geweest, ter uitvoering van een algeheele restauratie. Deze is thans gereed gekomen, zoodat de heropening kon plaats hebben. Het geheel maakt" thans een bijzonder goeden indruk. Men verzoekt ons nog te. willen melden, in aansluiting aan het bericht betreffende de opening der zaak van de firma Weijl in de Kloksteeg, dat de hardsteencn on derpui iè geleverd door den heer Kool. Handelsregister K. v. K. Wijziging 1224. Coöperatieve Boerenleen bank „Alphen a. d. Rijn", Alphen a. d. Rijn, Stationstraat 32. Overl. Best. L. tevens Secr.J. J. Wolmestett, Alphen a. d. Rijn. N. Best. L.: M. A. Hoogendijk, Alplien a. d. Rijn. N. Secr.: G. van der Meer, Alphen a. d. Rijn. INGEZONDEN MEDEDEELING. HET UITERLIJK, DE PASVORM EN DE PRIJS VAN 1EEREN U ÏN DRIEVOUDIGE TEVREDENHEID. KOREVAARST R. 10315 De weleerw. Pater H. Mulder, O.F.M., is benoemd tot Geestelijk Adviseur van de R. K. Vereenigingen van Groep I hier ter stede en tot Algemeen Adviseur, alsmede tot voorzitter van de plaatselijke Jeugd commissie, moderator van den R. K. Jonge- middenstand, directeur van den R. K. Jon- gevrouwenbond en directeur van. „Voor Eer en Deugd". Voor de armen der St. Vincentïusver- eeniging is afgedragen 177.68 als batig saldo van de uitvoering van 't, zangspel Eureka door „Ruim Baan" op 7 Mei j.l. op- g'evoerd. Voor het Esperanto- examen, diploma A, is te 's Gravenhage geslaagd mej. E. P. Aalders, alhier. Van 1327 Juni wordt liet 2e Reg. Veld- Artillerie naar Oldenbroek gedetacheerd tot het houden van de jaarlijksche schiet oefeningen. Gisterenavond om 7 uur is het 2-jarig zoontje van de familie S., aan de Doelen gracht in een on.bewaakt oogenblik te wa ter geraakt. De lieer E. A. Beverwijk, wachtmeester van het 2e Reg. V. A. alhier, die het ongeval zag, sprong gekleed te wa ter en mocht het genoegen smaken den drenkeling te redden. Door de moeder werd hel kind naar het Acad. Ziekenhuis gebracht ter behande ling. Gisterenmiddag is de 12-jarige jongen N. B. aan de Waardgracht te water geraakt. De 54-jarige Arn. Zierikzee, wonend in de 3a Haver'straat, bedacht zich geen oogen blik en sprong te water, waarbij het hem ge lukte den jongen weer behouden op het dro ge te brengen. Wij verwijzen naar een annonce in dit nummer, waarin de directie van van der Schuyt's Stoombootreederijcu de gebruike lijke Pinksterrondvaarten over de Kager en Brasemermeren met de salonboot „Pauli ne" aankondigt. Hopen we, dat het goed weer zij! 0EGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Stratenplan Mij. „Prins Hendrik" Te gel trottoirs, ja of neen Gunning schoolbouw. Gisterenavond te 7 uur kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. De notulen der vorige vergadering wer den na voorlezing onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Missive Ged. Staten van goedgekeurde raadsbesluiten. Schrijven Minister van Onderwijs, dat wordt toegestaan een 3de onderwijskracht te benoemen, doch uit de wachtgelders. Verzoek bestuur Nijverheidsschool van „Duinzicht" om voorloopig voorschot, onder overlegging van overzicht. Wordt ingewil ligd. Verzoek P. v. d. Meij om toestemming herbouw houten schuur op steenen voet. De Voorzitter deelt mede, dat volgens de Bouwverordening van de bestaande ver ordening kan worden afgeweken onder 1.1:- p a aide voorwaarden, hetwelk B. en W. voorstellen en nader toelichten. De heer Uitenboogaard bepleit toe te staan, dat de schuur kan worden herbouwd in den vorigerr toestand, waarbij de heer Paardekooper zich aansluit, en stelt voor gunstig op het verzoek van den heer Van der Meij te beschikken. De heer Rubenkamp verdedigt het voor stel van B. en W. om den voorgevel van steen te doen optrekken. Het voorstel van B. en W. wordt in stemming gebracht en verworpen met 6 te gen 5 stemmen, die van de heeren Den Ouden, Varenkamp, Zandbergen, Ruben- kamp en Nijssen vóór. Het voorstel Paardekooper wordt daarna aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Reclame P. Oudshoorn om vermindering verlichtingsbelasting, Ingewilligd. Gunning schoolbouw. De voorz. deelt mede, dat de laatste inschrijver is de heer Guit te Katwijk 88878.totaal. B. en W. adviseeren den bouw aan den laagsten in schrijver te gunnen. De heer Paardekooper informeert, of de commissie betreffende den bouw der school is gehoord, waarop de voorzitter ontken nend antwoordt. Met alg. stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Het verzoek der Chr. School om voor schot vervolgonderwijs wordt overeen komstig een voorstel van B. en W. gedeel telijk verleend, behoudens goedkeuring Ged. Staten. Verzoek van het bestuur der Chr. School om uitkeering voor een kweekeling met acte, wordt afgewezen. De subsidie-aanvra ge van 10.voor den Politiebond wordt ingewilligd. Als plaatsvervangend lid aan een der stembureaux wordt benoemd de lieer Waale. Eenige comptabiliteits besluiten worden zonder commentaar genomen. Aanvraag stratenplan der bouwmaat schappij „Prins Hendrik". B. en W. lichten de bedoeling nader toe, terwijl dc teekenin- gen den raadsleden ter inzage worden ge geven. De lieer Paardekooper zou gaarne zien, dat de trottoirs geheel of gedeeltelijk van tegels zouden worden gemaakt, waarbij de gemeente dan eenigen steun kan verlee- nen. De heer Uitenboogaard juicht de plan nen voor den stratenaanleg zeer toe en wenscht ook tegel-trottoirs. De heer den Ouden stelde de vraag, of tegel-trottoirs wel gewenscht zijn om het landelijke te behouden. De heer Varenkamp maakt de opmerking, dat men, voordat do plannen in den Raad zijn geweest, reeds met den aan leg is begonnen. Verder bepleit de heer Varenkamp ook het aanleggen van tegeltrottoirs. De heer v. d. Burg vindt het zeer nut tig, dat de straten reeds zijn uitgezet. Men heeft de plannen kunnen aanschouwen. Spr. spreekt zich ook uit om tegeltrot- loirs als eisch te stellen. Het landelijk aanzien gaat er in t' geheel niet mee ver loren. Wethouder Rubenkamp bevree«mdt het, dat de heer Varenkamp aanmerking maakt op te vroege uitzetting. Dit plan is reeds goedgekeurd. De maatschappij gaat in het geheel niet buiten haar boekje. Verder deelt de heer Rubenkamp mede, dat de trottoirs met banden worden gemaakt, geen koplaag. De weg wordt van teer- maccadam. Spr. zou het betreuren indien er tegels zouden aangelegd worden. De heer van den Burg toont met voor beelden aan den slechten toestand der trottoirs in het algemeen en meent, dat naast teer-niaccadam, een tegeltrottoir zeer goed zal staan. De heer Varenkamp meent, dat in vele gemeenten, waar parken worden aange legd, een wegenfonds wordt gesticht voor onderhoud der aangelegde wegen en het onderhoud daarvan dus niet ten laste der gemeente komt. Spreker vindt het daar om zoo vreemd, dat de heer Paardekoo per hier reeds bij den aanleg de gemeente zou willen laten betalen aan de wegen. De heer Paardekooper handhaaft zijn meening en maakt er een voorstel van. De heer Uitenboogaard stelt voor de maatschappij voor te schrijven tegel-trot toirs aan te leggen. De stemmen staakten daarover, terwijl de heer Riibenkamp zich buiten stemming hield. De heeren Breda, Uitenboogaard, Varenkamp, Bakker en v. d. Burg stem den vóór het voorstel Uitenboogaard. Över dit voorstel zal op een volgende vergadering wederom worden gestemd. De verdere behandeling wordt geschorst. Aanvraag wijziging stratenplan van Zijp. De voorzitter licht de wijziging nader toe. De heer v. d. Burg meent, dat we ook aan deze exploitant moeten opleggen te geltrottoirs aan te leggen. De heer Riibenkamp merkt op, dat men dan ook moet bepalen, dat trottoirbanden moeten worden aangelegd en geen koplaag De voorzitter meent, dat we de voor waarden niet te zwaar moeten stellen. De heer v. d. Burg stelt voor tegeltrot toirs met banden voor te schrijven, welk voorstel wordt aangenomen met alléén de stem van den heer Riibenkamp tegen. De verdere aanvraag wordt goedgekeurd. Be spreking en voorstellen inzake rioleering. De voorz. zet de bedoeling van het riolee- ringsplan uiteen. Met de toenemende be bouwing is verandering noodzakelijk ge worden. De gemeente zou met de div. pol derbesturen de aflevering regelen. B. en W. hebben besprekingen gehad met de polderbesturen, omtrent de verversching van het water, wat meer bemalingskosten met zich brengt. Die extra-verversching zou do gemeente dan vergoeden tegen een vast bedrag voor den tijd van 10 jaar. B. en W. stellen den raad voor het te machtigen met het bestuur van den Ouden Hofpolder te regelen, dat ieder jaar 500 gulden wordt betaald en voor de extra bemaling 1 gulden per uur. Het voorstel wordt met alg. stemmen aangenomen. Bij de rondvraag vestigt de heer v. Breda de aandacht op de minder goeden plaats van het bord bij v. vd. Pijl. De heer Uitenbogaard brengt nogmaals onder de aandacht het gevaarlijke punt bij den Rhijnhofweg. waar reeds vier slachtoffers zijn gevallen. De voorz. vindt de gevallen zeer tra gisch, doch een oplossing is zeer moeilijk. Het is een kruispunt. De heer Varenkamp vraagt om de bouw verordening uit te breiden, met bepaling voor open bebouwing. De voorz. zegt over weging toe. Hierna sluiting. STOMPWIJK. VERGADERING Z.G. DUBBELE RAAD. Het ontwerp tot samenvoeging met Veur goedgekeurd. Woensdagavond te 7.15 uur kwam de z.g. dubbele Raad der gemeente Stomp wijk in openbare vergadering bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer, secr. H. J. van Delft, aanwezig alle leden, behalve de heer v. Elswijk. Dc voorz. opent de vergadering met gebed. Nadat de voorz. een en ander betreffen de. het verslag dezer vergadering, enz. heeft medegedeeld, opent hij de algemee ne beschouwingen. De heer Wiegel zegt, dat hij als S.D.A. P.'er niet tegen samenvoeging is; hij zet zijn standpunt uiteen; z.i. heben B. en W. de zaak bij Ged. Staten te mooi voorge steld, want hij had een ander antwoord verwacht van Ged. Staten, niettegenstaan de blijft hij voor samenvoeging. Gaarne zou hij de meening der andere heeren eens hooren. Gemeentelijke Aankondiging; Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van den brengen ter algemeene kennis door hen de beslissing op het verzoek a. de N.V. Bonda's Vem-ocderhandel vergunning tot het opricj/ten v; plaatsbare bewaarphralf^' voor,4»efizint het. perceel Oude VAft ïso. 2^M^dast. bekend Gemeente "LoMen, Sec] 2981, b. A. N. Korenhyff om-ve^funning het oprichten van earn inrjehtifig chinale houtbewerking 0 Vest No. 185 kadafcttoaL bexencHjleinei Leiden, Sectie Nó. 3458, e. de ft Herfst en Helder om vergunning tot oprichten van een lak- en vernisstokerij het perceel Zoeterwoudsche weg, kadastj bekend Gemeente Leiden, Sectie 0. 1272 en 1273 is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUTZ Burgemeei VAN STRIJEN, Secretaris. Verf Zwal foordc LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 13 tot met Zondag 19 Mei (le Pinksterdag) e y genomen door de apotheken van de Lee J G. F. Rijst, Steenstraat 35 telefoon I3r A. J. Donk, Doezastr. 31, telefoon 131 Maandag 20 Mei (2en Pinksterdag) ne waar de apotheek van den heer W.'Pi Kort Rapenburg 12, telefoon 594. INGEZONDEN MEDEDEELING. m De heer Van Kampen zegt de zaak soon lijk bestudeerd te hebben. Hij de samenvoeging goed, doch z.i. had samenvoeging reeds 1/4 eeuw gelei plaats gehad moeten hebben. Dit had v de gemeenten van groot belang gewet nu dit nog niet is geschied, moet het spoedig mogelijk geschieden. Thans een Raad van Veur, een Raad van Stol wijk, een comm. hiervoor 'en daarvoor. Het werk van den burgemees rf>em die voor beide gemeenten moet opkon nwez vindt hij zeer moeilijk; beide gemei zijn aangewezen op één bestuur, alles voor de beide gemeenten veel voort ger zijn. Hij is dan ook voor samenvoeg B De heer v. Wijk zet eveneens zijn sta punt uiteen en vindt de vereeniging beide gemeenten aanneembaar. De heer Scholten kan, na bestudeê] ,epe' der zaak, zich met de samenvoeging eenigen. Alleen heeft hij stilgestaan bij financiën; deze zullen bij samenvoej voor Stompwijk niet gunstiger worden, hoofd is in Stompwijk de financii draagkracht grooter dan in Veur. Gei echter de groote gemeenschappelijke langen, meent hij. dat de financiën de menvoeging niet in den weg mogen en daarom is hij op grond van het meen belang voor de samenvoeging beide gemeenten. De heer Mooijman is tegen de san cci voeging, omdat hij meent, dat hierc de vrede en de goede verstandhoiM welke thans tusschen de beide gemeei heerscht, wel eens zouden kunnen stoord worden. De voorz. brengt dan het wetsont* yf artikelsgewijze in behandeling en in sl ming. Alle artikelen worden z.h.s. keurd. Bij eventueele samenvoeging zu t de gemeenten den naam „Leidschendi krijgen. De nieuwe raad zal alsdan staan uit 13 leden. Het geheele wetsontwerp wordt ei eens z.h.s. aangenomen. BENTHUIZEN. Autobanden-diefstal. Op verzoek epmf en den burgemeester zijn door de Haagi|orwa; politie twee personen aangehouden, verdacht worden van het stelen van ei auto-banden in deze gemeente. HILLEG0M. Kerkbollen. De jaarlijksche veiling - bate der kerk en armen der St. Josepl rochie te Hillegom heeft een record g* j gen, dat nog nimmer werd bereikt: de brengst- bedroeg ruim 5000 of bijna meer dan vorig jaar. SASSENHEIM. Eerste H. Mis. De feestelijke intl m van den weleerw. heer Th. Ruigrok morgenavond te half acht plaats heb vanaf het ouderlijk huis van den pafge de aan den Warmonderdam. Wanneer stoet voor de kerk zal zijn aangekoa hee_ wordt een kort Lof gehouden. De e« &t voi plechtige H. Mis wordt Pinkstermorgen D j)a half elf opgedragen. Autoband gevonden. Bij de politie hier zijn. inlichtingen te bekomen omö autoband met velg, die in dezel en door 'ordöj Laas Zwei 12 Van laterd; Verg; Wou teenp' bloe hei de sndsv hee jopd vai te d ook :eds j pplau Xada eft. g irden 1. eei a ngin R. 1 inde '°eJdigd, Koi de ind. I lo door nvaai Verve uwen 'eéorend Hg. Ni boui lereer helijk or all or de bou öcgen Bo< len v. ma et te meente gevonden is. ten di beer

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2