lu Wij hebben (oen heel wat cafes bezocht en spraken af, dat ik des anderen daags van Oosten zoude komen halen bij Bes- seis. Toen ik des anderen daags bij Bes sels kwam, was van Oosten daar en zeide Bessels. kijk, bier heb ik een gouden arm band, die hel) ik vanmorgen gekocht met nog een gouden horloge. Het was gestolen maar de man was weer gered en ik ver diende er ook nog een mooie .cent aan. Het horloge heb ik reeds weer goed ver kocht. Verder vertelde Bessels, dat hij al honderden fietsen had gehad, die alle wa ren gestolen, en dat er niet voel helers wa- rer, die zoo veel goed omzetten als hij. Dit ko it. hoofdzakelijk, dat Bessels. omdat de menschen, die mij goed brengen, weten, dat zij bij mij altijd veilig zijn en ik geef de hoogste waarde. Dit praatje begon mij te vervelen en ik heb toen herhaaldelijk tegen Bessels gezegd: Ja er zijn nu een maal zulke menschen, die stelen, maar menschen als wij. Van Oosten en ik, wer ken liever. Maar Bessels hield maar aan. Dat fietsen zoo maar voor het meenemen waren en als je eens wat hebt, breng het dan maar gerust, ik betaal je goed. Toen zijn we.gaan wandelen, kroeg in, kroeg uit, en Bessels heeft ons nog huizen ge we/ zen, in een kleine straat, die op het Mug- genplein uitliep, die van hem waren en die hij had betaald met geld, dat hij als heler had verdiend. Is dat waar? Verder heeft de Jong ge zegd, aan officier Kronenburg, dat Hij nooit geen geld aan Bessels of aan Van Oosten heeft gegeven. Is dat waarheid? Toen de Jong met Van Oosten er was, zeide rechercheur de Jong, dat Van Oos ten niet had gewild, doch dat hij hem dan liad gearresteerd en omdat Van Oosten niet in de gevangenis had gewild om mij was hij meegegaan, is dat waar? Verder zou ik graag eens weten, wie of die archi tect was, die Van Oosten uit Zwolle een brief had geschreven over werk aannemen. En dan, wie heeft Van Oosten en Bessels altijd voorzien van geld, want er is veel geld opgemaakt, er werden maar overal rondjes gegeven. En waarom wilden zij mij steeds bewegen diefstal te plegen? En waarom gaf Bessels zich steeds uit voor beier? Nu Edele heer, ik kon er nog wel een paar vel vol over schrijven, maar ik wou liever zelf eens met deze menschen praten. Nu heb ik bezoek gehad van een oomzegger van mij en die heeft gezegd, dat er in de Courant had gestaan, hoe of ik dan voor het Hof precies zoo was gaan liggen, als de verslagene was gevonden. TTEd. weet wer dat ik op verzoek van mr. Quintus ben gaan liggen en dat getuige Muis? die de verslagene had gevonden mij eens zoo zoude neerleggen als hij de ver slagene had gevonden en dan ook die ha mer eens zoo zoude neerleggen. Nu was er in Winschoten iemand ge weest en had gezegd, als ik het niet. ge daan had, dan had ik ook niet geweten hoe de verslagene had gelegen en dit. had ook in de Courant gestaan. Ten eerste wist ik precies volgens de getuigen hoe of de verslagene was gevonden en hoe of die hamer heeft, gelegen. En ten tweede heeft getuige Muis mij zoo neergelegd en de hamer tusschen mijn armen gestoken en daar was mr. Quintus het ook om te doen om te zien hoe of die hamer was gevon den. Ik begrijp niet Edele heer, dat er nog menschen zijn. die over dergelijke zaken durven schrijven en spreken. Alle men schen in 'Winschoten zeggen, Klunder is onschuldig, want die steelt, niet, en toch durven ze mij zulke laster in de Courant te schrijven, om mij verdacht te maken. Dat krenkt mij ten zeerste. Ik behoef na tuurlijk niet te vragen, waar liet vandaan komt doch als ze zioh aan dergelijke las ter storen, de rechters, dan is het toch wel heel erg gesteld. De Jong (de recher cheur) zeide ook steeds bij de instructie: Hoe wist Klunder hoe of die hamer er uit zag, dit terwijl officier mr. Kronenberg hem al een paar maal had gezegd, dat Zijn Ed. mij die hamer had geloond bij de in structie 1923. De menschen begrijpen blijk baar niet dat iemand, die zoo'n heele zaak wordt aangewreven, de geheele zaak het beste onthoudt. Alle getuigenverklaringen ken ik nog van a tot Ik ken de geheele zaak beter dan iemand anders, dat is toch te begrijpen. Het ging toch 0111 ons leven. Ik weet b.v. ook, dal seinpalen vierhon derd meter van het huis van de verslagene afstonden en als ik dat schrijf, kan men ook wel zeggen hoe weet Klunder dat, als hij er nog nooit geweest is. Dit alles wat ik weet is natuurlijk druk in de weer omx ons liièr te houden. Het gaat immers om zijn betrekking, als hij de gevangenis ten minste vrijloopt. Het is zoo gemakkelijk om iemand, die geen krant mag lezen en hel niet tegen mag schrijven te belaste ren. Nu edele heer, ik hoop, \dat de hooge raad van de week maar een beslissing neemt, want het begint mij erg te verve len. Die Bessels, die vertelde toentertijd overal, dat hij gauw ook een logements vergunning kreeg. Dit was hem zeker in het vooruitzicht gesteld en heeft hij die nu al. Zulke logementbazen, die zeggen niet graag wat van de politie want ze worden i)ang gemaakt voor de politie en beschou wen wat zij welen als een politiegeheim. Ze zijn bang, dat als ze alles zeggen men hun logementsvergunning intrekt. Nu ik hoop, dat U Ed. maar eens spoe dig terugschrijft en verder vele groeten en dank. U.ed. Hoogachtend Uw dw. dr. J. Chr. Klunder. Snelle recherche. Een gedupeerde winkelierster, die haar geld terugkreeg. Gisteren kwam bij een winkelierster aan de Rosestraat te Rotterdam een Engelsch sprekende zeeman, die voor ruim f ij kocht, waarna hij met een vreemd bankbiljet betaalde. De winkelierster vroeg of het een Amerikr usch 10 dollar biljet was, omdat het er vcpI op geleek. De vreemdeling antwoordde bevestigend, waar op zij hem ongeveer f 19 terug gaf. Toen de man goed en wel den winkel uit was, bleek, dat het bankbiljet geon Ameri- kaanseh 10 d. biljet wae, maar een ander INGEZONDEN MEDEDÉELING. bankbiljet, dat bij navraag op een bank circa f 2.80 waard bleek te zijn. Terstond werd hiervan aangifte gedaan bij den justitioneelen dienst van het Bureau aan de Nassaukade, meer teneinde het publiek te doen waarschuwen, dan in do hoop dat er nog iets van het geld terecht zou komen, omdat liet- nu eenmaal buitenge- j woon moeilijk lijkt in een havenstad als Rotterdam een vreemden zeeman, van wicn slechts een zeer vaag signalement opgegeven kon worden, op te sporen. Ruim een uur later kwam evenwel een rechercheur vragen, of de winkelierster even op het hoofdbureau van poliiie aan het Haagsohe Veer wilde komen. Daar bleek de vreemdeling reeds aanwezig te izijn. De politie had laten zoeken naar een vreemdeling, die een pakje bij zich had, gewikkeld in hei pakpapier van de benadeelde firma, en het resultaat was geweest, dat men hem al spoedig op Pa- pendrecht had gevonden. De man verklaarde, dat hij de winkelier ster verkeerd had begrepen, maar dat hij er zich wel over had verwonderd, dat de artikelen hier in ons land, zoo buiten gewoon goedkoop waren. Hij heeft de winkelierster het wisselgeld terug gegeven en bovendien bijgepast, waarna men hem heeft laten gaan. De moord te Grootegast. Steunverleèning uit I n d i De Malangsche Voetbalbond heeft bij het vernemen van den moord op de veld wachters te Grootegast, een voetbalwed strijd georganiseerd voor de nagelaten be trekkingen van de vermoohle veldwachters. De opbrengst daarvan, f 400, hepft het bestuur met een brief, waarin diep mede lijden wordt uitgesproken, met de vrou wen en kinderen der vermoorden, aan den burgemeester van Groningen doen toe komen. Een dief aangehouden. De politie te Arnhem heeft aangehou den een 23-jarig jongniensoh, dat zich bij zijn patroon, een landbouwer te Achttien hoven bij Utrecht, had schuldig gemaakt aan diefstal van een geldkistje met in houd. Per rijwiel had hij zich in de rich ting Arnhem begeven. I11 een bosoh onder Ede. slaagde hij er in het kistje te openen, doch hij vond daarin slechts eenige voor hem waardelooze papieren en wat oude biljetten van 10.000 mark. Deze laatste trachtte hij te Ede voor Hollandsch geld te wisselen, doch niemand wilde ze heb ben. Toen hij te Arnhem aankwam, werd hij gearresteerd. Na verhoor is hij op transport gstcld naar zijn woonplaats. Autodiefstal. Te Stramproij werd gisternacht uit de schuur van den smid E. diens vrachtauto gestolen. De dieven, die met den auto naar België wilden vluchten, moesten kort voor de grens wegens het warm loopen van den motor den wagen in den steek laten. De daders, die bekend zijn, hebben de wijle naar België genomen. Rotterdamsche werkeioozen aan het werk. In verband met een woordentwist zijn te Vriezenveen twee Rotterdamsche werk- loozen, werkzaam aan het Geestersche stroomkanaal M. en R. door een mede-werk- loozen Rotterdammer P. v. L. met een mes vrij ernstige, ofschoon niet levensgevaarlij ke, wonden aan hoofd en armen toege bracht. Tegen den dader v. W. wordt pro ces-verbaal opgemaakt, terwijl hij onmid dellijk naar Rotterdam is terug gezonden. De landbouwer H., wonende in 't No- therveld te Nijverdal, miste den laatsten tijd gedurig kippeneieren uit de nachthok ken, vat een reden voor hem was de poli tie te waarschuwen. Deze mocht het ge lukken de dieven op hecterdaad te betrap pen. Het bleken een 2-tal Rotterdamsche verkloozen te zijn, die in die buurt te werk gesteld zijn. Proces'-verbaul is tegen hen opgemaakt, terwijl ook wel ontslag zal volgen. BUÏTENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Spoorwegongeluk in Italië. Gisternacht is door tot nu toe onbekende oorzaak nabij het station San Giorgio-di Nogaro een uit Udine komende personen trein ontspoord. De twee achterste wagens sloegen van den verscheidene meters hoo- gen dijk naar beneden en werden vernield» Uit de ruïne werden zeven zwaar gewon den en een doode geborgen. Een doodelijke slangebeet. De heer Snijder, hoofdoppasscr van den dierentuin te New York, een der beste des kundigen in het rijk der reptielen, werd door een ratelslang gebeten en stierf den dag daarop. Huis tc Hamburg ingestort. In de Schmiedestrasse in het centrum der stad Hamburg, stortte gisteravond een huis in, dat verbouwd werd. Een bewaker werd tegen den grond geworpen en moest met verwondingen aan het hoofd in het zie kenhuis worden opgenomen. Voorbijgangers werden wonder boven wonder door het neervallend puin niet getroffen. Aardbevingen in Mexico. Veel schade aan gebouwen. Volgens berichten uit Pinotepa in den Mexicaanschdn slaat Oaxaca hebben daar hevige aardbevingen groote verwoestingen aangericht. De menschen verlieten in pa niek hun woningen. De eerste, aardbeving had om drie uur 's nachts plaats en duur de twee minuten. I11 totaal werden in twaalf uur twaalf hevige aardbevingen waargeno men. Talrijke gebouwen zijn ingestort óf werden beschadigd, doch tot dusver zijn geen verliezen aan menschenlevens gemeld. Zware wolkbreuken in Texas. Tientallen personen verdronken. Uit Texas wordt gemeld: Zeer zware wolkbreuken hebben in de geheele omge ving aanzienlijke schade aangericht. De overstroomde rivieren voeren deelen van ingestorte huizen met zich mee. Tal rijke personen zijn verdronken. Te Livingstone zijn tengevolge van liet wassen van de Trinity-rivier zoven perso nen verdronken; vier hunner, leden van dezelfde familie, hadden zich in een boom in veiligheid gebracht waarvan zij door een reddingsboot werden verlost. De reddings boot sloeg echter om en allen verdronken. Groote uitsluiting te New York. 75.000 bouwvakarbeiders getroffen. De uitvoerende commissie van den bond van bouwondernemers te New York heeft besloten tot uitsluiting van 75.CO0 bouw vakondernemers. omdat de vakvereeniging een sympathiestaking had afgekondigd met de electriciens, wier valcvereeniging bij een drietal bouwondernemers geen werk zaamheden wilde laten verrifchten. tenge volge waarvan dc electriciens uitgesloten werden. Diefstallen in diamantmijnen. Uitgebreide voorzorgs maatregelen. In de staatsdiamantmijnen van Zuid- Af rika hebben de diefstallen een zoo groo- ten omvang aangenomen, dat het delven voorloopig gestaakt is. Er worden omvattende veiligheidsmaat regelen voor de hervatting van het bedrijf genomen. Zoo zullen er controle-stations worden ingericht, die van alle technische hulpmiddelen zooals schijnwerpers, een electrische draad, die onder stroom staat tot afzetting van de terreinen enz. voor zien zullen zijn en ook van Roentgen-appi- raten om bij het- verlaten van de mijn door de arbeiders te kunnen onderzoeken, of dezen ook diamanten op hun lichaam ver borgen houden. Schildwacht bij Verdun's citadel doodgeschoten. Uit Verdun wordt gemeld, dat Zondag avond tegen elf uur een schildwacht bij de hoofdpoort van den citadel werd doodge schoten. Vóór zijn overlijden kon de wacht nog mededeelen, dat hij door twee burgers was overvallen, die hem hadden toegeroe pen dat zij officieren waren, en hem daar na de karabijn uit de handen haddeu ge rukt; zij hadden op hem geschoten en wa ren vervolgens den citadel binnengevlucht. Van het Vrijheidsbeeld gesprongen. Een onbekende sprong Maandag van het bekende Vrijheidsbeeld, dat aan den ingang van de haven van New York staat. De ongelukkige werd deerlijk verminkt aan den voet van het standbeeld gevonden; hij was onmiddellijk dood. In het roode paradijs. De Moskousche sovjet heeft een onder zoek laten instellen naar de resultaten van de invoering van de broodkaarlen en naar de toestanden in de bakkerijen. Het bleek, dat alleen voor de bakkerijen, die ondeug delijk brood bakken, geen lange rijen wach tenden staan. Waar het brood eenigszins goed is, staan voor den winkel steeds „staarten" van 150200 menschen, die reeds om 56 uur des morgens in de rij plaats nemen om brood te kunnen koopen en zoo uren lang voor den broodwinkel blijven staan, aldus de „Westsjernjajja Moskwa". Een zelfmoord voorkomen. Vaak wordt beweerd dat de wapenhan delaren hoogst roekeloos zijn met het ver- koopen van revolvers aan personen, wier optreden er duidelijk op wijst, dat zij niets goeds in den zin hebben, hetzij doordat zij in zichtbaar overspannen toestand zijn magazijn komen binnenloopen. hetzij door hun vreemde uitlatingen. Een Parijsch wapenhandelaar echter, ge wend aan de herhaalde klanten, die in al lerijl bij hem een revolver koopen, en van wicn hij den volgenden dag leest, dat zij hun minnares (of haar minnaar) hebben doodgeschoten of zich zelf van het leven hebben beroofd, besloot voorzichtiger te zijn. Toen er Zaterdagmiddag een jonge vrouw bij hem binnentrad, die in zeer op gewonden toestand verkeerde, leverde hij het door haar gevraagde revolver, doch deed rr voorzichtigheidshalve losse patro nen bij. Inderdaad klonken Zaterdagavond eens klaps schoten op dc Place du Théatre- Frangais. Een vrouw schoot in het wilde weg op de voorbijgangers, die in paniek vluchtten. Een agent snelde toe, ontwapen de haar en nam haar mee naar het politic bureau. Zij bleek een zwakzinnige tc zijn. 's Middags had zij haar wapen bij den handelaar met den vooruitzienden geest gekocht SPORT NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. De wedstrijd V. V. A—Alphen. Over den Zondag j.l. door Alphen te Amsterdam Legen V. V. A. gespeelden promotiewedstrijd vinden we een raak ge schetst verslag in de „Sportkroniek", waar van we het niet ondienstig vinden een voornaam gedeelte over te nemen, omdat er ongetwijfeld leering uitgetrokken kan worden. In het verslag wordt o.m. het volgende gezegd V. Y. A. is eigenlijk nooit een zacht zinnige ploeg geweest, geniet zelfs de reputatie van nu ja, van gaarne een poolig spelletje te spelen. Maar V. V. A. stond hier tegenover een tegenpartij die haar in physiek opzicht wat onze Ooste lijke buren zouden noemen „in Grund und Boden" kon spelen. Alle deksels, wat een gezonde lucht moet he>t daar in Alphen zijn, wat een stelletje pootelingen verte genwoordigen dit roeiersnest in de voet balwereld! En nu moeten we aanstonds tot de kern van ons verslag komen: deze ploeg speelt niet. gemeen, maar zóó onbe suisd, zóó fanatiek, dat de helft van de spelers ernstig gevaar opleveren voor "de tegenpartij. Het doorsjouwen en door trappen met we zouden haast zeggen een ware doodsverachting, hebben we zelden en misschien niet eerder gezien. Men hield zijn hart vast als enkele dezer ruwe knapen erop in sprongen, zich zelve in het geheel niet ontziende maar de tegenpartij evenmin. Dat daarbij trappen en duwen uitgedeeld werden was onver mijdelijk, dat er al niet eerder een on geluk te betreuren viel zooals ditmaal eerst na een uur spelen helaas gebeurde, het was toeval en ons verwonderde het in hooge mate. Het ongeluk is dan ook zuiver aan onbesuisd spel tc wijten. Geen oogcnblik valt hier aan opzet tc denken, maar toch gaat de spil van Alphen, die tevoren al ettelijke knauwen gegeven had, niet vrij uit. De wijze waarop hij op Drijfhout inrende met het been vooruit was onbesuisd, was zóó ruw, dat alleen een ongeluk te vermijden was, wanneer de tegenstander op zij gaat en zijn bee- nen terugtrekt. Drijfhout deed dat niet en ligt thans in het ziekenhuis met een ge broken been. Dat bij een dergelijk spel zeer veel van een scheidsrechter geyraagd wordt, staat bij voorbaat vast. De heer Westerbeek had on moo'lijlce taak en bleek een ar biter te zijn. di? zoo'n partijtje wel leiden kan. Maar toch heeft hij het spel te veel den vrijen teugel gelaten. Wel strafte hij terecht, en veelvuldig, doch strenger op treden ware in de gegeven omstandighe den geboden. Men moet zulke degradatie-, resp. promotie matches anders leiden dan een gewone competitie-wedstrijd even goed als een interland-wedstrijd weer an ders geleicl moet worden dan een gewone wedstrijd. Een club als Alphen heeft een streng leider noodig en enkele V. Y. A.-ers moeten ook weten, dal iedere overtre ding direot streng bestraft wordt. Overigens voor de leiding van den heer Wes'erbcek niets dan lof en ook voor de rustige wijze, waarop de neutrale linesmen hem assisteerden. Met vrachtauto's waren een S00 enthou siasten uit het Rijnstedeke naar de bloei ende Meer getransporteerd, lieden met gezonde snuiten, met roodwitte strikken, met toeters en bellen, kortom, dat dwong respect en sympathie af. Daartegen maakte V. Y. A. een vrij droevig figuur. Tenslotte nog enkele woorden over spel en spelers. Alphen vormde een beter ge heel dan de ploeg van V. V. A., die als los zand aan elkaar hing. Maar die for- sche zwoegers uit Alphen kenden van de techniek van het spel een droevig beetje, waarbij beide partijen nog door het effect volle veld gehandicapt waren. Voor de rust een in ruwheid steigend spel van zenüwachtige spelers, een trap-en-sjouw- maar-raak-spel met vuurpijlen, gemiste kansen, botsingen en hinkende spelers, een reeks vrije schoppen, een joelende menigte en één goal! Door een fout van Ilenke, die verzuimde af te houden en zijn uitloopenden keeper te beschermen. Het gevolg was, dat een kopbal in het Ara- sterdamsche net belandde. Tot rust behield Alphen het beate van het spel, hoewel ook V. V. A. nog kansen kreeg en miste. De voorsprong der gasten met half time was ten volle verdiend. Toen begon V. Y. A. 11a rust veel beter. De rechtervleugel, voor rust zéér lui, be gon zich ook te weren. Steur gaf 't voor beeld enAlphen raakte over de zenu wen heen, zoodat de uiterst trapvaste backs gingen missen. Het duurde dan ook niet lang, of de gelijkmaker van den voet van den rechtsbinnen was er. En toen werd Alphen opnieuw teruggedrongen, ging het initiatief van Y. V. A. uit, wat voor dc rust sporadisch het geval was. Toen gebeurde het droeve voorval, dat we zoo even beschreven hebben. Het ellendige was, dat er geen dokter was. "Welwillende, doch niet deskundige handen hielpen mid den op 't veld Drijfhout, die zich heel flink hield en na een half uur kwam de ziekenauto om hem naar een der zieken huizen te transporteeren. Voor er weer begonnen werd, liet de ar biter de spelers om zich aantreden, hij sprak een manend woord en leidde daarna op krachtige wijze. De stemming was iets gedrukt. Alphen kon nu hiar spel van voor de rust niet meel' ontwikkelen en nu wreekte zich het volkomen gemis aan technische vaardigheid. V. V. A. maakte onder groot enthousiasme van de ver zamelden op en om het clubhuisje door Verkcs het winnend puntje en het eenige vermeldenswaardige daarna was een staal tje van-gemeen spel van den rechtsbin nen der gasten die subiet naar de kleed kamer verwezen werd. Dit muisje zal dus nog wel een staartje hebben, doch zoo niet, dan adviseeren we het bestuur van AfpSreu, fkwn speler voorfoopig sdhakelen. Er is dus slecht gespeeld. Toch we vooral waaxdeerïng voor de A sche backs en vooral voor den spelenden reus, die op de rechts stond. DIOC. HAARLEMSCHE BOND Rhein Weser—D. H. V. B, Een proefwedstrijd te Lisi^j Naar wij in de „Sport-Ill." lezen fo 0g5 het D. H. V. B.-bestuur de uitnoodij ^0n aanvaard van het bestuur van den Ki an Rhein Wesel tot het spelen van den wonen jaarlijkschen wedstrijd. Deze strijd zal op 26 Mei te Recklinghau jet< plaats vinden. taj De clftal-connnissie heeft een procfeli evc samengesteld, hetwelk op 20 Mei (j Pinksterdag) een proef- en oefenwedsi' ien zal spelen tegen Graaf Willem I, uur op het terrein van de R.K.V.V. I4 Het proefelftal zal er als volgt uitzi !öti G. v. Elburg (Purmerend) B. dc Lange J. Kloos (Graaf Willem) (Excelsior) m J. Li ebrand J. Yerheyen A. v. d. Mey I1" (Wilskr.) (Wilskr.) (G.D.A.) j G. Kemperman F. Oostermeyer F. de La f (Gr. Willem) (V.I.C.) (Y.V.Z Tb. Rcnckens W. Kloosten (R.K.A.V.) (De Meer) Graaf Willem II zal op de openkomej plaatsen worden versterkt door de i ves van liet Bondselftal. Na den wedsti ur!: zal het definitieve elftal worden sam ier gesteld. R. K. S. V. Lisse. Lisse II Jun.Teylingen I Jun. Lisse Veter.S J. C. veter. Lisse IIIOnze Gezellen II Lisse II—S. J. C. II .1 eg an :erli jost R Onder zeer gunstig weer werd een ve :er^ ranenwedstrijd gespeeld, welke met flj cijfers door Lisse werd gewonnen, jongere spelers konden veel leeren hun voorgangers, daar er dikwijls mooie momenten vertoond werden. III speelde tegen de kampioenen va 3e klasse D. Als ongeveer half drio soheidsred Righart v. Gelder beide teams bi de krijtlijnen roept verschijnt Lisse 1 invallci'. O. G. wint den toss en L. tegen wind en zon in aftrappen. Di trekt Lisse ten aanval, doch de (j backs weten van geen wijken en alles retour. Als bij een goed opgez aanval van O. G. een Lisse-back weet dc midvoor er handig gebruik te maken en jaagt het leer in de to 0—1. D: Yoor rust weet O. G. nog twee tegen Lisse tc scoren, waartegen Li doelpunt stelt. Halftime treedt in nxet 31 Na wat rust ontwikkelt zich een raa vlug spel met Lisse in de meerdeit| Reeds na tien minuten wet Lisse den terstand te verkleinen 32. Lisse aanvallen en is voor het doel zeer gen lijk. O. G. heeft niet veel meer in te bi gen. Ma dr vrouwe For tuna was niet Lisse, want zeer dikwijls bracht lat paal redding voor de gasten en hoe Li ook zwoegt om den gelijkmaker, het 1110 niet baten. Als het eindsignaal klii heeft Lisse onverdiend verloren. Lisse 2 speelde een friendly-game te S. J. C. II uit Noordwijk en wist dj lOf in een prettigen strijd met 43 te nen. Ten slotte behaalden de benjan een zegenrijke overwinning op Teylinj wat een keurige prestatie is. KORFBAL. Jubileumwedstrijden 0. S. C. R, De jubileum-wedstrijden ter gelegen! van O. S. C. R.'s 25-jarig bestaan, die de competitie-stagnatie op 28 April mochten worden gehouden, zullen September plaats vinden. Tot deelneming aan deze wedstrij worden alle Zuid-Hollandsche le klas uitgenoodigd. LAWNTENNIS. 0m den Davis Cup. Nederlan dE g y p t e. De Egyptische tennisspelers, welke week tegen de Nederlandsche sp( (Vrijdag, Zaterdag en Zondag) de twf ronde voor den Davis Cup moeten sp« zijn reeds in Den Haag aangekomen, zijn reeds aan het oefenen ook: Gn guillot, van origine een Franschman, Wahid. Voor ons land zullen Timmer en Die Kool uitkomen. Vrijdag worden dc ee twee enkelspelen gespeeld. Zaterdag dubbelspel en Zondag de laatste tw kelspelen. Tulper.prijzen op 1 Mei 1928 en In het wekelijksch overzicht der Bi burgscho bloemenveiling „Flora", w een vergelijking gemaakt van de tuil bloemenprijzen op 1 Mei jl. en va den jaar op dienzelfden datum. Vanaf April van dit jaar zijn de prijzen der dekas-tulpen in plaats van omlaag, oml geloopen, 0111 op 1 Mei j.l. de in o.s. sta in de eerste kolom gegeven eijfe reiken. Daarnaast ziet men de cijfers 1 Mei van verleden ja Bartigon Copland Sanders Elisabeth Rauwenhoff Couleur Cardinal La Reine Murillo Oostenrijk De verslaggever 1 Mei 1929. 6.20—7.— 5.70—6.10 5.70—6.10 6.7.10 „5.60—6.30 „7.70—8.10 3.50—4.50 4.20—4.70 5.20—5.80 teekent er Br. 1 Mei#49'1 1-50-1 1.20- 1.30— en, 1.G0- hoi 4.10-1 Cou O.SO—1 0.30-1 0.45-5 ',c aan: Nimmer werden de prijzen gemaakt in de maand Mei, zoodat dit een zeldzaamheid kan worden gebod ii.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8