WAAIli CvW INGEZONDEN MEDEDEELING. SV€U^, U\jw verbaasd staan over/onze groote keuze. Prijzen van I2y2 ct. tot f 1.25 Ontslag H. ds Wilde. Dc Voorzitter brengt in herinne ring. dat <le heer de Wilde in 1901 tot lid der Staten van deze provincie werd geko zen en dat hij in 1910 werd benoemd tot lid van Gedeputeerden. Uit laatstgenoem de functie ging de heer De Wilde in 1927 in verband met gezondsheidstoestand en hoogen leeftijd heen, doch hij bleef als lid van Provinciale Staten zijn gewaardeerde adviezen geven Den laatsten tijd kwam echter in zijn gezondheidstoestand een minder gunstige wending, ofschoon de al lerlaatste berichten weer beter luidden. Spr. brengt woorden van dank aan het adres van den heer De Wilde, die gedu rende bijna 30 jaren de belangen van dit gewest op uitnemende wijze "heeft gediend. Persoonlijk heeft spr. in andere kwaliteit den heer De Wilde in diens arbeid gadege slagen en getuigd, hoe zeer hij dc publieke belangen met kennis en toewijding diende. Tenslotte uit spr. de beste wenschen voor het herstel van gezondheid van den heer De Wilde (applaus). In de vacature-De Wilde, waarin bereids de heer H. Renger verkozen werd ver klaard, werd laatstgenoemde, na onder zoek en accoordbevinding van diens ge loofsbrieven toegelaten en beëedigd. Toezicht waterkeeringen. Bij de missive van Gedep. Staten inzake het verslag over 192$ van den hoofdinge nieur van den Prov. Waterstaat in Zuid- Holland omtrent het toezicht op de water keeringen maken de heeren C. Wa rnaa r en Trouw eenige opmerkingen. O.m. wordt aangedrongen op bespoediging der werkzaamheden voor verbetering van wa terkeeringen op de Znid-Hollandsche eilan den. Het eigenlijke onderwerp komt over drie weken in behandeling. Schoolartsendienst. Dc heer Beekenka.mp en mevr. D e V r i e s-B r uins ondersteunen het adres van de raden der gemeenten Katwijk. Oegstgeest, Stompwijk, Valkenburg, Veul en Voorschoten, houdende verzoek om een provinciaal subsidie van 50 pet. in de kos ten van den schoolartsendienst. De heer Borghols (Ged. Staten) con stateert, dat een desbetreffende motie van mevr. de Vrips-Bruins door de Tweede Kamer z. h. s. is aangenomen. Spr. zou er de voorkeur aan geven,- dat dit adres in handen van Ged. Staten werd gesteld en dat werd afgewacht wat het ltijk ten deze zal verrichten. De heeren Sc hok king en De Kan ter betoogen, dat de provincie in dit op zicht best kan voorgaan. Xa eenige repliek wordt besloten het adres in handen van Ged. Staten te stel len om praeadvies. Het interpellatierecht. De lieer J. ter Laan vraagt verlof om te interpelleeren over de wenschelijkheid van de instelling ingevolge art. 194 der Grondwet van een autonoom lichaam ter 'behartiging van de haven- en industrie- belangen van Rotterdam in verband met de omliggende gemeenten. Hij zou dan o.m. willen vragen of Ged. Staten zich daartoe willen wenden tot de Regeering. Het verzoek, na discussie in stemming gebracht, wordt met 43 tegen 24 stemmen afgewezen. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten, de volgende zitting te hou den op Dinsdag 4 Juni te elf uur. De vergadering werd te 1.10 uur ge sloten. Koninklijke Besluiten. Notariaat. Bij Kon. besluit is aau W. J. B. M. Wit te, op zijn verzoek, met ingang van den dag, waarop zijn opvolger als notaris zal zijn beëedigd, eervol ontslag verleend uit zijn betrekicing van notaris te Alkmaar. Hooge Raad van Arbeid. Vereenvoudiging sociale verzekering. Versohenen is het advies van den Hoo gen Raad van Arbeid over een vereen voudiging in de organisatie van de open bare organen, belast met de uitvoering van de sociale verzekering. De vragen: Is 't gewenseht, dat de Ra den van Arbeid min of meer hun zelf standigheid verliezen en vervangen wor den door afcleelingen van de Rijksver zekeringsbank? Is het gewenseht, dat er aan liet hóófd van de Rijksverzekerings bank één Directeur komt te staan, in stede van een meorhoofdig directorium, waarin iedere Directeur gelijke bevoegdheid heeft? 31oet boven de Directie van de Rijksver zekeringsbank een niet-ambtelijke Raad van Toezicht komen te. staan, of moet de Directie van de Rijksverzekeringsbank hot dagclijksch bestuur vormen van een althans voor een gedeelte ambtelijken Raad van Beheer? werden bevestigend beantwoord. De beantwoording van een vierde vraag: Moet deze Raad van Toezicht boven alle openbare cn particuliere organen, belast met de uitvoering der sociale verzekering, gorden gesteld? werd opgeschort. De onbewaakte overwegen. Verh o.o ging lichtsterkte der locomotief-lantaarns. I De vermeerdering van het aantal onbe waakte overwegen heeft de directie der Xed. Spoorwegen doen besluiten over te gaan tot het versterken van het licht der locomotief lantaarns. Xa cle noodige proef nemingen is besloten alle geëmailleerde re flectoren te doen vervaugen door-reflectors van Bcrlin-zilver. Tevens wordt er voor ge zorgd dat de vlam nauwkeurig in het brand punt van den reflector wordt geplaatst. Zoodoende is de lichtsterkte verviervou digd. Reeds zijn bij 750 locomotieven deze verbeterde lantaarns .aangebracht en de rest zal spoedig volgen. Provisiereizigers niet in loondienst. Uitspraak van den Centralen Raad van Beroep. De Centrale Raad van Beroep heeft on langs vernietigd de uitspraak van den Raad van Beroep te Rotterdam, waarbij overeenkomstig de beslissing van den Raad van Arbeid te Utrecht, een provisiereiziger in dienst van een Rottcrdamsche Naamlooze Vennoots-chap beschouwd was als arbeider in loondienst in den zin der Invaliditeits wet. De uitspraak van den Raad van Beroep berustte in hoofdzaak hierop, dat de rei ziger zich verbonden had uitsluitend voor de X. V. te werken. Zijn bemoeiingen wa ren nauwkeurig omschreven en bleven be perkt tot één district. Af en toe moest hij verslag van zijn verrichtingen doen, terwijl hij beloond werd met een provisie, berekend naar zijn omzet. Volgens den Raad van Beroep bleek uit dezo feiten, dat de X. V. de beschikking had over de geheele arbeidskracht van den reiziger en dezo bij het verrichten van zijn arbeid in sterke mate aan liaar gezag was onderworpen. Het eenige risico, dat de reiziger in deze naar 's Raads oordeel droeg, was, dat bij onvoldoende bestellin gen zijn verdiensten laag zouden zijn, doch dit risico achtte de Raad van Beroep van denzelfden aard als dat van een arbeider, die tegen stukloon werkt, zoodat het aan het aannemen van een loondienstverhou ding niet in den weg staat. Tegen deze uitspraak was de X. V. in hooger beroep gekomen bij den Centralen Raad van Beroep, w-aarbij zij o.a. aanvoer- veerde, dat de reiziger zijn werkzaamheden naar eigen inzicht kan verrichten en over de indeeling van zijn tijd aan de X. V. geen verantwoording schuldig was. Met haar vergunning mocht hij ten behoeve van zijn werkzaamheden personen in zijn dienst ne men. Xaar haar opvatting werkte de rei ziger geheel voor eigen risico, daar geen minimum-provisie" was vastgesteld en al zijn kosten voor zijn rekening kwamen, ter wijl bij wanbetaling der afnemers hij de schade had te dragen en hij wijders ook aan het lijden van verliezen blootstond. Op deze aangevoerde gronden, welke hem juist voorkwamen, heeft de Centrale Raad van Beroep zoowel de uitspraak van den Raad van Beroep als de beslissing van den Raad van Arbeid vernietigd en beslist, dat de reiziger zijn werkzaamheden ten behoe ve der X. Y. n i e t in haar loondienst heeft verricht en deze derhalve voor hem geen rentezegels verschuldigd is. Werktijd in bloembollenpellerijen. Dc minister van arbeid, handel en nij verheid heeft: A. aan hoofden of bestuurder-s van bloem bollenpellerijen in alle gemeenten des Rijks vergund, dat in hun ondernemingen door arbeiders van 16 jaar of ouder, werkzaam bij het pellen van de gerooide bloembollen, gedurende het tijdvak van 17 Juni tot en niet 17 Augustus, in afwijking van het be paalde bij art. 24 der Arbeidswet 1919, 10 uren per dag en 55 uren per week arbeid wordt verricht, onder voorwaarde, dat de arbeidstijd van bedoelde arbediers in zijn' geheel is gelegen tusschen 7 uur des voor middags en 7 uur des namiddags; B. hoofden of bestuurders van de onder A genoemde ondernemingen er aan herinnerd dat: lo. indien van de vergunning gebruik wordt gemaakt, overeenkomstig hc-t bepaal de bij art. 10. derde lid, van het Rust tijden- en Arbeidslijstenbesluit voor fabrie ken of werkplaatsen 1923 uit een geschrift, hetwelk gedurende bedoeld tijdvak naast de arbeidslijst moet zijn opgehangen, zoo danig, dat daarvan gemakkelijk kan wor den kennis genomen, op duidelijke wijze de regeling van de arbeids- en rusttijden moet blijken; 2o. op de dagen, waarop ingevolge deze vergunning langer dan 8 1/2 uur per dag aibeid wordt verricht, overeenkomstig het bepaalde bij art. 3 van vorengenoemd Rust tijden- en Arbeidslijstenbesluit, de arbeids tijd van een arbeider niet na ten hoogste 4 1/2 uur arbeid behoeft te worden afge wisseld door een onafgebroken rusttijd van ten minste een half uur, onder voorwaarde, dat zijn arbeidstijd telkens na ten hoogste 4 1/2 uur arbeid wordt afgewisseld door een onafgebroken rusttijd van ten minste een kwartier en bovendien na ten hoogste 6 1/2 uur na het begin van zijn dagelijkschen werktijd door een onafgebroken rusttijd van ten minste een half uur. R00IE GRIET DE WOEKERAARSTER Uit de practijk der woekerbestrijding. Rooie Griet.... Een naam bekend in al le stegen, sloppen en breedere volksbuur ten van Leiden. Maar een naam, die een koude rilling bezorgt aan zoovele moe ders, die bij al haar zwoegen en sloven nog gebukt gaan onder den looden last van de schuld, die zij elke „week'' moeten af doen aan Rooie Griet. Want Griet is geldsohietstcr. Een weck duurt echter bij Griet soms maar enkele dagen, zoodat haar klanten meermalen binnen twee of drie dagen met de terugbetaling moeten klaarstaan. Ze leent bedragen van 5 tot INGEZONDEN MEDEDEELING. |z°e| BIJ IBERSTR. 133-836 M Gemeentelijke Aankondigingen 100 en een enkele maal ook wel een hoo ger bedrag. De rente bedraagt per week 10 cent van eiken gulden, terwijl van elk geleend bedrag eerst een flinke gift moet gegeven worden. Do „klanten" weten uit ervaring, dat zij als ze Griet niets geven, uit de gratie ra ken en niet meer 'bij haar terecht kunnen. Zoo geeft men b.v. bij een bedrag van 100 een gift van 7.50; bij een bedrag van 50, een gift van 5 enz. Daarna be gint de terugbetaling van de volle som in ,,week"-termijnen. Griet bepaalt de groot te van het wekelijks terug te betalen be drag met de bekende „billijke" rente naai de financieele draagkracht van haar slacht offers. Dat bedrag is echter meestal te groot en vormt daarom een ondraaglijken last voor de temgbetaler3 b.v. 5.50, 3.30 enz. per week. Om de drukkende zorgen wat te doen vergeten offreert Griet bij het leenen een borrel aan haar klanten; men gebruikt dan gezamenlijk bij zoo'n gelegenheid één, maar meestal meer maatjes echte jene ver, die Griet door de bewuste leenklant laat betalen. Griet neemt tevens die gelegenheid te baat, om op een handige manier aan haar klanten nog een en ander op te dringen, want ze verkoopt ook bier, koffie, thee, suiker, tabak, sigaren en sigaretten. De klanten durven niet weigeren en koo- pen om maar goeie vrinden te blijven. Al deze artikelen zijn veel duurder dan in de winkel, maar de koopster krijgt een „week" crediet. De giften bij het leenen worden niet al tijd in baar geld gegeven. Griet neemt ook meubelstukken aan als een spiegel, een kastje enz. Soms is ze te vreden met een of ander onderpand b.v. een prachtig tafelkleed ter waarde van ruim 30. Maar zoo'n onderpand krijgt het slachtoffer meestal niet meer terug. Als ze jarig is, geven de gezamenlijke klanten haar een cadeau om maar in de „gunst" te blijven. Bij niet tijdige terugbetaling gaat Griet haar klanten aan huis opzoeken en speelt dan flink op aan de deur. De heele buurt, is daar natuurlijk getuige van. Soms dringt Griet door tot in het woonvertrek en raast en tiert daar in onvervalseht Leidsche krachttermen, terwijl ze om kracht bij te zetten af en toe de tafel bombardeert met haar knuisten. De vrouwen, die in haar handen zijn ge vallen, zijn dan ook doodsbenauwd voor haar en durven zich soms geruimen tijd niet op straat vertoonen. Veel vrouwen leenen buiten weten van baar man en tracht*.-, het op alle moge lijke manieren voor hein verborgen te hou den. Onnoodig te zeggen, dat zulke den looden last der wekelijksche terugbetalin gen nog zwaarder maakt. En Rooie Griet heeft vele mannelijke en vrouwelijke collega's. En zij gaan A'oort en maken slachtoffers in Leiden.... Ziet daar een staaltje uit hetgeen den Leidschen Armenraad bij zijn onderzoek naar den omvang van den woeker ter oore kwam. Ernstig ongeluk. Met een machine aan de hand n a a r het ziekenhuis. Hedenmorgen te kwart voor elf is in de fabriek der fa. Parmentier aan de Schel penkade een ernstig ongeluk gebeurd. De 14-jarige G. B. geraakte met een hand tus schen een wolkammachine bekneld en wel zoodanig, dat men dit lichaamsdeel er in dc fabriek niet uit. kon verwijderen. Met de hand in de machine werd de ongelukkige toen naar het Acad. Zieken huis vervoerd, alwaar men zou trachten de hand te bevrijden. De jongen zal. zeker eenige vingers moeten missen. Veertigjarig jubileum. Heden herdacht de heer W. Briër den dag, waarop hij voor 40 jaren in betrek king kwam bij de conservenfabriek der fir- ma L. E. Xieuwenhuizen, Morschweg, alhier De jubilaris werd hedenmorgen te half elf ten directiekantore ontvangen en har telijk gecomplimenteerd, terwijl hem de gebruikelijke gratificatie wercl overhandigd. Recollectie. Men verzoekt ons opname van het vol gende Alle oud-retraitanten (Hanze-leden, St. Josephs-gezellen, Volksbonders en anderen) worden beleefd uitgenoodigd tot het bij wonen van den Recollectie-avond op Don derdag 16 Mei in d.e Hartebrugkerk 's avonds 8 uur. Xiemand verzuime dezen specialen Recol lectie-avond bij te wonen. Dus, dames en heeren, oud-retraitanten, wij rekenen op uw opkomst. Uitvoering „Klimop". In de Graanbeurs werd gisteravond dooi de R.-K. Gvmnastickvcrecniging ..Klimop" der Interparochieele Meisjes-Vereeniging al hier een uitvoering gegeven, waarvoor zeer groote belangstelling bestond. De groote zaal der Graanbeurs was zoozeer gevuld, dat men de toeschouwers in dichte rijen langs de wanden moest plaatsen en de in het midden openblijvende ruimte was man- juist voldoende om de omstreeks zestig le den van „Klimop" gelegenheid te geven bun prestaties in de gymnastiek te toouen.. Dc avond werd geopend door de presi dente der vereeniging, mej. Yerkley. die in het bijzonder welkom heette den nieuwen geest, adviseur, den weleerw. pater Mulder. Do geest. adv. zeide vervolgens, dat hij met een bang hart naar Leiden is gekomen, niet omdat hij iets tegen Leiden heeft, maar omdat hem daardoor een zware last op de schouders wordt gelegd. Nu hij het eerst kennis maakt met de vereeniging, die het troetelkind was van zijn voorgan ger, lijkt hem die last veel lichter. Spr. hoopt, dat men door eendrachtige samen werking veel zal kunnen bereiken. Hierna werd met de uitvoering een aan vang gemaakt en we mogen constateeren, dat er door velen bij de vrije oefeningen, de springriet- en knotsoefeningen goede gymnastiek te zien werd gegeven. Zulks neemt evenwel niet weg. dat er nog veel verbeterd en aangevuld moet worden, op dat de uitvoeringen worden tot een harmo nisch geheel en men dc verrichtingen van een heelen groep als 't ware door slechts één moet uitgevoerd zien. De heer Sper ling, die de leiding der meisjes op zich genomen heeft, zal ongetwijfeld op den goeden weg voortgaan en nu meer dan vroeger nog kunnen wijzen op de noodza kelijkheid van eenheid en volgzaamheid. Den leider werd aan het slot hartelijk dank gebracht voor zijn werk en een stoffelijk douceurtje aangeboden. Mej. Lindenhoff, die de verrichtingen dei- jeugdige gymnasten aan de piano had be geleid, ontving bloemen, evenals mej. M. Schilte, die als leidster was opgetreden bij het instudeeren en uitvoeren van een too- ncelstukje, door enkele meisjes voor de pauze ten gehoore gebracht. Het was ee;i goed geslaagde avond, die door den geest, adviseur op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Eindexamens Gymnasia. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft voor de eindexamens van het gymnasium te Leiden op 24, 25, 26, 27, 28 en 29 Juni, de volgende gecommit teerden benoemd: Dr. W. E. J. Kuiper, hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam dr. J. W. Muller, oud-hooglee-' raar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, wonende te Oegstgeestdr. H. A. Kra mers. hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, aan wie wordt toegevoegd dr. A. Steger, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, wonende te Heem stede. Yoorts heeft de Minister benoemd tot ge committeerde bij de eindexamens van de gymnasia te Apeldoorn, Zutphen. Doetin- chem en Arnhem: dr. B. A. van Groningen en dr. J. Droste te Leiden te Tiel, Xijme- gen. Arnhem en Hilversum dr. J. C. Kluy- ver en dr. Th. Strengers te Leiden; te Utrecht dr. F. Muller te Leidente Rot terdam, Dordrecht, Gorinehem en Middel burg dr. X. J. Krom te Leiden, te Roosen daal. Tilburg, Den Bosch en Breda dr. F. A. H. Schreinemakers te Leidente Eindho ven, Roermond, Yenlo en Venray dr. W. van der Wonde en dr. IE A. H. Schreine makers te Leiden en te Maastricht, Rölduc, Eindhoven, Amsterdam, Den Haag, En schede en Oldenzaal (de laatste vier lycea) dr. J. H. Krom te Leiden. Yolgens een bepaling van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap- pe zijn voor het afnemen der examens vóór de zomervacantie van 1929 en van de uit die examens in 1929 en 1930 voortvloeien de examens aan de Technische Hooge school ie Delft.o.a als deskundige benoemd: mej. Ir. A. M. D. Langezaal te Leiden in de afd. der algenieene wetenschappen dr. J. Droste te Leiden in dezelfde afdeeling be nevens weg- en waterbouwkunde, werktuig en scheepsbouwkunde en electrotechniek. Leiidsche Vereeniging tot bestrijding van Tuberculose. Gisternamiddag had in het bureau der Ycreeniging, Middelweg 38, de jaarverga dering plaats van bovengenoemde vereeni ging, onder voorzitterschap van dr. J. Bruining. Uit het jaarverslag van den secretaris, dr. M. D. Horst, bleek, dat evenals verle den jaar de geneesheer van het Consulta tiebureau, dr. M. J. D. Poortman, de zich daar aanmeldende, patiënten onderzocht. De enquêtrices, de dames J. Paardekooper en A. Temme, bezochten de patiënten van het Bureau in hun woningen en comple teerden alzoo weder op deze wijze het werk der tuberculosebestrijding. De en- quetrices onderzochten ook weder de ge gevens, waarop de bedragen berekend wer den die cle patiënten bij uitzending naar Sanatorium, Herstellingsoord of Buiten school zelf bijdragen. Dank zij cle nauwe samenwerking, die bestaat tusschen den Geneeskundigen Dienst der Gemeente en de Yereeniging was de Vereen, ook dit jaar in staat vele lijders en hun gezinnen te helpen aan een goede, gezonde woning, al wordt daardoor het bedrag, „toeslag op de huishuur" dat de Vereen, wekelijks uitgeeft steeds groo- ter. De penningmeester betoogde in Sep tember in een brief, dat de toestand niet langer zoo voort kan gaan en dat cle stand der geldmiddelen dringend ingrij pende maatregelen eischt. Met het oog daarop werd verhooging der subsidie van de gemeente gevraagd, waarbij tevens Averd verzocht de gelden, die de vereeniging via het Burgerlijk Arm bestuur als subsidie bij de uitzending A-an patiënten ontvangt, terstond te doen toe komen. Verder besloot het bestuur tot aan- Aangifte van leerlingen voor het Gymnasium, de Hoogere Burgetpchopl 5-jarigen cursus en de H/ogere E^rgerscht voor M/isj^. ;J Burgemeester en A\mlpudc$ vah Leid» brengén ter kennis lap beliihghebbendi dat aan bovengenrejnde iiyic^nngen onderAvijs tot en nwf 30 31Jra.s. heid bestaat tot ]jft doefC^nschrijA'i leerlingen, bij voorkeur dei Maandaj v.m. en Vrnjdags vai uur n.m. A. VAX DE SANJ® BAKHUI) Burgemei VAN S TRI JEN, Secretaris. Leiden, 15 Mei 1929. Agenda LEIDEN. [oogsi Donderdag. Nedcrl, R. Iv. Metaalbewi flri-st kersboncl Afd. Leiden, Bonds; ^erv bouw, 8 uur. ^ee- jke. I ewolk og ee De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 13 tot met Zondag 19 Mei (le Pinksterdag) wi genomen door de apotheken van de heer G. F. Rijst, Steenstraat 35 telefoon 136 A. J. Donk, Doezastr. 31, telefoon 1313, Maandag 20 Mei (2en Pinksterdag) nee Avaar cle apotheek van den heer W. Pel Kort Rapenburg 12, telefoon 594. P: Leid uur ,.De LIC Van si erdag IM |146 sehaffing van eenige hoogtezon-instal ties, waardoor het mogelijk zal zijn tiënten thuis of loopend te behandelen, anders uitgezonden moesten wordi Eenige dames werkten voor de verkrijgii cler geldmiddelen voor dit doel met ces met lijsten. Verschillende herstellingen werden het consultatiebureau verricht. De secretaris van het bestuur, dr. Ho: werd gekozen in het bestuur der Zuid-Holl. Vereeniging, waardoor het tact met deze organisatie Aveder Avcrd sterkt. Het aantal bezoeken, gebracht het consultatiebureau bedroeg 1284, deeld als A'olgt: 214 mannen, 383 vroni en 687 kinderen. Het aantal overleden tiënten bedroeg 14. Het huisbezoek oniA-atte in 1928 606 zinnen. Het aantal huisbezoeken bedi 5301. Ook dit jaar betrokken verscheid^hderl gezinnen een betere Avoning; negen gf nen ontvingen een wekelijksche huu drage van de vereeniging. 21 maal werd een partij beddegoed smet. Een groot aantal ledikanten en beddegoed Avercl in bruikleen gegeA-en. In het geheel werden 20 patiënten gezonden. Behalve medcAverking door gemeente verstrekt werd in enkele vallen ook door de Diaconie van het K genootschap, waartoe de patiënt behooi steun verleend. Het jaan-erslag werd met dankzeggil Aroor den samensteller goedgekeurd. Aan het financieel verslag van den p ningmeester den heer A. L. Reinierinj is het A7olgende ontleend: De ontvangsten hebben in totaal bed gen 33.S51.05V2. Avaaronder: contribut van de leden 628.50, subsidie Rijk 7294. subsidie van de Pro vim 9453.58, subsidie van de gemeente 2$ bijdrage voor verpleging in Sanató 6080.82 en opbrengst Emmabloem 1605 Uitgaven: Salaris huisbezoeksters verpleging in .Sanatoria 9963.20, versci rig< fing betere woningen 809.45, huur sultatiebureau 850, hulp huishoud orsc-1 874.70, salaris geneesheer 1750, olid ed- houd consultatiebureau 59i.94Va. ven lercle, ming en verlichting 425, ledikanten beddegoed 149.48, kosten A-an ontsm aar h ting 7538 en algémeene onkos 356.25. De rekening wercl goedgekeurd De aftredende bestuursleden de hei mr. E. J. M. Ii. Bolsius. mr. H. M. A. bergh en prof. dr. van Itallie, werclen benoemd. Tot leden der kascommissie voor volgend jaar Averclen aangewezen de ren E. L. 31. A-an Wensen en E. W. Wicht Rollandet. Hierna werd in behandeling genoi r>0r e een schrijven van liet gemeentebestuur treffende de voorwaarden voor het verl nen eener hoogere subsidie. Daaruit bil dat B. en W. bereid zijn aan den geme teraad voor te stellen de subsidie met gang van 1 Januari 1929 te brengen 2-150 op 6000 per jaar met dien stande echter, dat alsdan door het Armbestuur geen bijdragen meer zul Avorden verleend voor Sanatorium ver; ging. B. en W. zouden intusschen aan de sidie de volgende voonvaarden willen binden a. De subsidie Avordt verleend tot wt opzeggens .en zal over eenige jaren met achtneming van het gestelde maxim Aran 6000 niet meer bedragen-dan het kort der exploitatierekening; b. Jaarlijks moeten een rekening verantwoording van het afgeloopen en een begrooting voor hel volgend ter goedkeuring aan B. en W. Avorden gezonden. Xa bespreking clezer missive Averd korte rondvraag dc vergadering gcsloi Christelijke Oratoriumvereeniging „Con Arr.ore". Het jaarlijksch Kcrkconcert van bot genoemde Vereeniging is bepaald Woensdag 29 Mei a.s. en zal, als alt plaats hebben in de Hooglandsche Kerb Als solisten zullen ditmaal mede werf mevrouw Sophie Both-Haas, sopraan Rotterdam en de heer J. J. Poolman, )0 fluitist van het Residentieorkest, den Hl Het koor zal a capella nummers ten geho ee - brengen van Palestrina cn Bach, bene* ;G]-)rg een aantal bijzonder mooie Oud-Nederig sche liederen, die tot nog toe niet voor verschenen zijn cn uitsluitend met het op deze uitvoering voor vierstemmig mengd koor werden bewerkt. Men zie kaartverkoop en plaatsbespreking de nenkort te plaatsen advertenties en de plakbiljetten. Wijz ling öut DL'. Mre Keu iciden istallr Nieu 'orscl tie I els. ti Voor Hed' Hed. ijnsbi ■acht; e tui utobu eide am. Ier e oest Gist leerd ij 011 'geve Ten :n te ruike Mei Wij it 1111 erlin, jarig. Dooi erd ed.-E in at tem taker: 6200C 51S5( laten lieuw, laansi .5167C .eeuw Ou. Ze [ink tn J. 4420C Wa£ -eider

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2