DE MOORD TE Gl ESSEN—NIEUWKERK. Een brief der Kroors aan Theunissen. Mr. Roobol deelt aan het Persbureau Vaz Dias mede: Gisteren heeft Theunissen in de strafge vangenis te Leeuwarden het volgende schrijven van het echtpaar Kroon uit Rot terdam ontvangen „Theunissen, wij willen van U zoo graag ▼P-ing ngen ,-oor het leed, U en je ge: aangc .aan en indien U alles weet hoe het eigenlijk gegaan is, hopen wij, dat U ens vergeven zult. U zult wel zeggen: .,Dat hebt U wel eer kunnen doen", maar, Theu nissen, wij konden niet anders. Wat is het toch verschrikkelijk hè, dat U voor iets, waar U zelfs he el em aal niet van weet, toch zoo iets mee moet maken. Denk niet, dat voor ons die jaren ook zoo pleizierig ge weest zijn. Wij hadden bijna geen dag, of wij spraken er over en hoopten maar, dat toch eens de tijd zou komen, dat wij eens vrijuit konden spreken, want wij alleen wis ten wat een macht dat het was om daar aan te beginnen, want dat. toch leugens zoo gauw geloofd worden. Ik had het nooit kunnen denken en nog houden -diezelfde leugenaars vol, maar nu zullen wij maar hopen, dat het aan liet licht zal komen en dc wereld eens zal zien, wat of die z.g. be trouwbare menschcn zijn. Denk niet «lat wij een oogenblik niet. opzet jullie in het verderf hebben willen storten. Wij stonden er precies zoo voor als jullie, maar werden niet alle mogelijke dreigementen en ver wijten gedwongen. Ik weet wel, het is niet meer goed te praten, maar ik kan nu alles niet zoo schrijven, maar ik hoop, dat gauw het uur zal slaan, dat de poorten voor jul lie open gaan. Het zal geen blijder uur voor ons wezen en dan zal Stuy lT wel veel ver tellen en laten lezen. Ik zal nu maar eindi gen. Als ik u mocht schrijven zooals wij het voelen en meegemaakt hebben, zou ik wel een dag door kunnen gaan. Wij vragen nog maals vergeving en «lat wij eensgezind de waarheid aan het licht zullen brengen, want nu zijn er gelukkig menschen die ons helpen want anders had er nooit geen licht in gekomen. Ontvang verders de groeten van C. Kroon en M. Koppelaar. P.S. Wilt. U s.v.p. bijgaande brief aan Klunder later bezorgen?" Gistermiddag, omstreeks kwart voor drie, werd boschbrand ontdekt in de bos- schen nabij Hotel Wolfheze. Dank zij het krachtig optreden van de Oosterbeeksche Boschbrandweer, bijgestaan door het per soneel van het. hotel, is een groot onheil voorkomen, mede door de gunstige omstan digheid, dat. het brandende gedeelte te be reiken was met de auto-brandspuit, die spoedig ter plaatse was in de onmiddellij ke nabijheid van den Bilderberg en het. Schilderslaantje, werd het ergste gevreesd. Met. éen straal werd water gegeven en daagde men erin verdere uitbreiding van den brand te voorkomen. Ongeveer 1 H.A. bosch is echter in vlam men opgegaan. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Een vroolijke begrafenis. Dc laatste, rit van de Bossche paarden tra m. Voor een plechtigheid als Zondagavond plaats had moet men in het vroolijke Den Bosch zijn, in sommige dagen ook wel Oeteldonk geheeten, schrijft de „Msbd.". De paardentram, waarvoor in de toe komst, nu de nieuwe Vughterbrug nage noeg gereed is, de rails gaan ontbreken, deed haar laatsten rit en dat moest met .een plechtige begrafenis gepaard gaan. Om half negen 's avonds stonden twee ver sierde tramwagens op de Pensmarkt te wachten op het comité, dat zich voor dit historisch gebeuren gevormd had. De hee- ren verschenen allen in zwarte jas en met hoogen hoed, als 't bij een begrafenis past. Er was zelfs ook een muziekkorps bij om de treurmuziek te spelen. Behalve het co mité waren voor het bewijzen der laatste eer ook nog eenige andere heeren aanwe zig o.a. wethouder Van Meerwijk, de com missaris van de tram mr. G. van Zinnicq Bergmann en de tramdirecteur de heer J. Schiffertoiii. De be-grafenismuziek begon metde bekende Oeteldonksche „Marsch Populaire", van Joh. Wierts, dien men ook een paar maal door de radio heeft kun nen hooren en waarin alle vroolijke wijsjes, welke men in Den Bosch zingen kan. zijn vereenigd. Een groot«* menigte stond aan weerszijden opgesteld om een laatsten af scheidsgroet. te brengen aan hot stervend paardentrammetje. Talrijke auto's en fiet sen vormden op den heelen tocht het eere escorte. De politie had moeite genoeg om te zorgen, dat het verkeer niet gestoord werd. Zoo reed men onder door muziek begeleiden zang naar St.-Joris te Vught waar mr. G. van Zinnicq Bergmann de .grafrede hield op den bijkans-doode, haar vele verdiensten in 't verleden in 't licht stelde en daarbij ook die van de oude gr- trouwen, die tot haar laatsten snik haar hun bijstand hebben verleend. Aan het einde dezer rede, zette de muziek het treur lied „Wij moeten scheiden in. dat spon taan werd meegezongen. Jan van den Mortel dankte Mr. Berg mann voor zijn gevoelvolle woorden en daarna/ ving onder vele blijken van belang stelling dor V lighten aren op dezelfde wij ze als op de heenreis .de terugtocht aan, met het eenige verschil dat men nu eenigo heilige huisjes niet zonder meer kon laten passeerenOp de Markt teruggekeerd, werd 'om de tram nog een rondedans uitge voerd, waarna het heele gezelschap in den Gothischen raadskelder oftewel Stadsta- veerne bij krentenmik en beschuiten mot muisjes verder ging treuren.... Voortaan zal de laatste trambel in den Raadskelder bij 't inluiden van het slui tingsuur den tijd in herinnering terugroe pen dat Den Bosch nog een paardentram met je bezat Een oud-zouaaf overleden. In den ouderdom van 86 jaar is te Abcoude overleden de heer Theodèrus Gielissen, oud-zouaaf. De overledene was gedurende meer dan .10 jaar secretaris van het R. K. Arm bestuur en voorzitter van het Kruis ver bond. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. DORP IN ASCH GELEGD. De bewoners, in den slaap verrast, konden niets redden. Een reusachtige brand heeft gisteren in do morgenuren- het «lorp Mölschow bij de Oost zeebad plaats Zinnowitz in asch gelegd. Daar de brandweren machteloos waren, zijn 28 gebouwen in vlammen op gegaan. T)e bewoners konden slechts het veege lijf bergen. Veel vee verbrandde. Daar de bewoners in den slaap verrast werden hebben verscheidene hunner brand wonden bekomen. Ernstige ontploffing in Turijn. Vier d o o d e n, tien gewonden. Een ontploffing, wier oorzaak tot op lieden nog niet is opgehelderd, heeft Maandagmiddag plaats gevonden op het Corso „Koningin Margurcta" in Turijn. Het gebouw, waarin de ontploffing ge schiedde. heeft in de «eerste en tweede verdieping groote scheuren. Het ongeluk had plaats in de woning van een arbeider, wiens vrouw en dochter levensgevaarlijke wonden bekwamen. Er kon niet worden vastgesteld of gas dan wel dynamiet ont ploft is. Tot op lieden zijn 4 dooden en 10 gewonden uit het huis gebracht. De dooden zijn geheel in stukken gescheurd. Doodgebliksemd. Bij een hevig onweer in Noordelijk Pommerelie zochten twee jongelui uit Long. die op weg naar de kerk te Briesin wareft; onder een boom een schuilplaats. De boom werd door den bliksem getroffen. De 18-jarige Guenfcher werd gedood, ter wij! zijn geleider, een 14-jarige knaap, aan beide beenen verlamd bleek te zijn, toen hij uit zijn bewusteloosheid bijkwam. Ook in de buurt van Mogilno in Posen is de bliksem op verschillende plaatsen in geslagen. Een visscher werd door den blik sem getroffen en gedood. In het dorp Tar- goweneza sloeg dc bliksem in -een arbei derswoning, tengevolge waarvan 12 perso nen ernstig gewond werden. Een familiedrama. Do gymnasiast veroordeeld. De vorige week hebben wij melding ge maakt van een proces, dat te We enen ge voerd werd tegen een jeugdig gymnasiast, beschuldigd zijn ouders te hebben ver moord. De jongen heeft steeds volgehouden, dal zijn ouders elkaar bij een twist, waarbij hij getracht had tusschenbeide te komen, ge dood hadden. Zaterdagmiddag laat. is het vonnis ge wezen: de gymnasiast werd schuldig ver-c» klaard aan moord op zijn ouders en is ver oordeeld tot strenge opsluiting gedurende zeven tot tien jaar. Na verloop van zeven jaar kan de rechtbank den veroordeelde de verdere straf kwijtschelden. In een uitvoerig artikel uit de liberale „N. Fr. Presse" wordt aau de juistheid van dit slechts o-p aanwijzingen gewezen vonnis getwijfeld. Dertien bandieten te Kief geëxecuteerd. Een lang zondenregister. De sovjet-autoriteiten te Kief hebben dertien bandieten ter dood doen brengen, die in de laatste jaren tusschen dc 200 en 300 overvallen op hun geweten hadden. De opgravingen te Glozel. Het rapport van Bayle. Verschenen is het rapport van Bayle, hoofd van den wetenschappelijken dienst der politie, over de opgravingen te Glozel. Bayle is tot de slotsom gekomen, dat de zoogezegde voorhistorische vondsten in het „doodenveld" bij Glozel zoo valsch zijn als maar mogelijk is. Gelijk men mocht verwachten is de dis cussie over de echtheid van de op den ak ker van vader en zoon Fradin gevonden voorwerpen door het rapport van Bayle geenszins gesloten. Reeds heeft Salomon Reinach, de bekende archeoloog door een mededeeling aan de pers bekend gemaakt, dat zijn geloof in de echtheid van de te Glozel opgegraven voorwerpen geenszins is gewijzigd. Hij beschuldigt Bayle er van zijn uitspraak te hebben pasklaar gemaakt aan zijn in het dispuut ingenomen stand punt Dr. Morlet, uit Vichy, min of meer de geestelijke vader van de Fradins en al de reclame, die er voor Glozel is gemaakt, handhaaft eveneens zijn aanvankelijke standpunt. Hij stelt voor Fransche en bui tenland sche tegendeskundigen aan het werk te zetten om na Bayle hun woordje te zeggen. Champion, een van de leiders van het prehistorische museum te St» Germain, die zich van meet- af aan tegen Glozel heeft uitgesproken, heeft gezegd, dat z.i. het rapport van Bayle niets zal uitwerken. Wie blind wil zijn, zegt hij, zal het ook na dit rapport blijven. Inmiddels heeft de Fransche prehistori sche vereeniging den president van- het gerechtshof te Moulins verzócht tegen Èmile Fradin, den eigenaar van den akker te Glozel, waar de opgravingen zijn ge daan, een vervolging in te stellen. Wat hiervan het gevolg moge zijn, een feit is. dat de opgravingen aan de Fradin's geen windeieren hebben gelegd. Het kleine Museum bij hun boerderij, waar zij de ge vonden voorwerpen.hebben bijeengebracht en dat tegen betaling toegankelijk is. wordt door zeer veel toeristen uit Vichy en an dere belangstellenden bezocht. Studentenrelletjes'in de Ver. Staten. Curatoren in een kelder gevlucht. Zaterdag is het aan de universiteit van Des Moines in den staat Iowa tot wilde studentenrellet-jcs gekomen. De onlusten INGEZONDEN MEDEDEELING. Het besteis pas goed genoeg Klaas, de rakker met z'n makker. 't Is waar, Klaas, die rakker, kan heel wat kleeren zou verkeerd zijn „het goedkoopst) genoeg voor di« Het sterkste Zeker, 'n stei Krcymborg baas, maar en zeker veel langer njlce doen. Kreymborg lieeft moge sterke f pakken voo\ uw jofigens in/ allerlei leuke Viodelltfn en voor billijke prijzeftr_omdat voor 28 Kreymborg-zaken tegelijk wordt ingekocht. Komt vooral zelf eens kijken bij Kreymborg. In alle maten, alle kleuren, alle prijzen, en voor eiken prijs naar verhouding de beste kwaliteit Haarlemmerstraat 143 Klaas jongen n pak van Kreymborg. braken uit, toen de studenten vernamen, dat de curatoren dezer universiteit, die gefinancierd wordt door dc Baptistische bijbel-unie van Xoord-Amerika, bijna alle professoren hadden ontslagen. De strijd tusschen de curatoren en de professoren is van ouden datum en van religieuzep oorsprong. De curatoren eischen, dat het. onderwijs zich strikt aan den bijbel zal houden, waartegen het meerendeel der professoren, die modern gezind zijn. ziclv verzet. Toen de studenten kennis kregen van het massa-ontslag, schoolden zij samen voor de universiteitsgebouwen, vernielden de inrichting der collegezalen en richtten groote schade aan, alvorens de politie er in slaagde, den toestand meester te wor den. De curatoren .die door dit geweldda dig optreden werden verrast, vluchtten in den kelder, waar zij zich barricadeerden. Eenige orthodoxe professoren, die aan de zijde der curatoren stonden, vielen in han den der studenten en werden geducht af geranseld. Ten slott'e verlieten de curatoren onder bescherming der politie den kelder. Zij werden door mannelijke en vrouwelijke stu denten uitgejouwd en met rotte eieren be kogeld. Een politieeordon omringt thans de universiteitsgebouwen, om verdere onlus ten te voorkomen. Vader schiet zijn zoon neer. Uit Crossen a. d. Oder wordt gemeld: De 64-jarige Franz Wenzke heeft Zon dagavond na 'een heftige woordenwisseling zijn 40-jarigen zoon neergeschoten, die nog denzelfden dag in het ziekenhuis stierf. De moordenaar zegt uit noodweer gehan deld te hebben, daar hij door zijn zoon geslagen en bij de keel gegrepen zou zijn. Nog steeds aardbevingen in Noord-ltalië. In de afgeloopen maand zijn te Bologna en in de omgeving herhaaldelijk lichte aardschokken gevoeld. Zaterdagavond had opnieuw een aardbeving plaats, die wel geen ernstige schade heeft aangericht, maar heftig genoeg was om de bewoners in paniek uit hun huizen te doen vluchten. De aardschok werd ook in andere deelen van Noord-ltalië en in het bijzonder te Mi laan en te Genua, gevoeld. Dynamiet-aanslag. In Joego-Slavië is een dynamietaanslag geploegd op een spoorwegbrug bij Agram, vermoedelijk door aanhangers van de ra dicale partij. De brug is gelogen op den weg van Agram naar het kasteel, waar ko ning Alexander zijn intrek zou nemen. SPORT VOETBAL. DIOC. H'AARL. BOND. Uitslagen 12 Mei. Ie klasse. A A'dam: Wilskracht IIP.V.C.B. 12 'B Hillegom: ConcordiaH.B.C. II 11 2e klasse. A Zaandam: V.V.Z. IIVoorwaarts 13 Heemskerk: A.D.O. IIA.R.C. 30 D Poeldijk: P.F.C.Wilhelmus 11 Den Haag: V.A.P.—G.D.A. II 5-0 E R'dam: AeolusSpartaan II 30 St. LodewijkDonk II 3—0 Schiedam: Excelsior IICeler 01 3 e klasse. B A'dam: ConstantiusZwaluwen III 71 N.V.A. II—V.I.C. II 1—1 C V.V.A. II—The Unity II 7—2 G Bcrkel: T.O.G.—Aeolus II 2—2 R'dam: St. Lodewijk IICeler II 33 Spartaan IIIMJ3.B. 21 Gouda: Donk IIIExcelsior III 22 4 e klasse. A Zaandam: V.V.Z. IIIA.D.O. III 33 B A'dam: R.K.A.V. IV—The Unity III 1—0 C Wilskracht IVRoda II 15 Z.P.C. II—P.V.C.B. III 9—0 De Meer 4Purmerend 2 02 D.O.S.S. IIZwaluwen IV 12 ZOMERTIJD 1 uur is vannacht nog één um, 5 uur echter is reeds zes, Morgen zijn we niet op tijd meer, En de tijd Is op de flesch. Zult u dus vannacht goed denken, Om dat zomertijd-idee, Middernacht twee uur is drie uur, En om drie uur is het twee. Reddeloos een uur verloren, Toch wat zonnelicht tot buit, IJv 'rig slaan w' een uurtje over, Dus: de klok één uur vooruit. :ensi( Wak' 15 m. lome PE 2 TROUBADOt SCHIETEN. D Haarlem: Alliance IIVictrix II 23 Heemstede: H.B.C. 3Santpoort 4 40 E «Sassenheim: Teijlingen 3Leiden 3 11 F Naaldwijk: Westl. 2Meerburg 01 H R'damS.F.L.Ignatius 21 Activitas 2Excelsior 4 16 Velox—Duiven 3 3—1 5 e klasse. A Poeldijk: P.F.C. 5—P.F.C. 6 4—1 Den Haag: S.D.S. 2V.A.C. 2 15 B Gouda: Donk 4—S.G.V. 2 0—5 R'dam: Duiven 4S.F.L. 2 80 C Den Haag: W.V.V»Meerburg 2 160 Promotie-degradatie-competitie. Veur: A.V.V.—D.O.S. 0—4 Haarlem: Onze GezellenVitesse 32 R. K. Sportvereeniging A. V. V. Het le elftal van A. V. V. speelde Zon dag voor de Promotie en Degradatie tegen D. O. S. I uit Roelofarendveen. Onder leiding van scheidsrechter Paar- dekooper wordt te 2.30 uur aangevangen en direct ontwikkelt zich een vlug spel, waar bij beide doelen om beurten in gevaar zijn. De strijd gaat gelijk op en van eenig over wicht is geen sprake. A. V. Y. moet het dikwijls tegen de Veenders afleggen, daar dezen over het geheel forscher zijn dan de A. V. V.'ers en wat al te veel gebruik ma ken van hun lichaamskracht, waartegen de scheidsrechter o.i. te weinig optrad. Niet tegenstaande wordt de wedstrijd in de beste verstandhouding gespeeld .D. O. S. heeft dan succes, als de verdediging mist en een D. O. S.-speler op fortuinlijke wijze het eerste doelpunt kan maken. Voor de rust gebeuren er geen bijzondere dingen meer en met 10 voor D. O. S. wordt de rust gefloten. Na de rust hééft het spel hetzelfde aan zien; A. V. V. heeft echter geen geluk, ter wijl D. O. S. hierover geenszins te klagen heeft. Spoedig weten zij den voorsprong te vergrooten en ofschoon A. V. V. er alles opzet om den achterstand te verkleinen, wil het niet lukken, mede ook door het goe de verdedigen van den rechtsback van D. O. S. Als ieder denkt dat met 20 het ein de komen zal, weet D. O. S. in de laatste minuten nog 2 doelpunten te maken, zoodat zij met 40 de overwinning behaalden. Zeker had A. V. V. een dergelijke nederlaag niet verdiend. Het 3e elftal speelde te 12.30 uur vriend schappelijk tegen een onvolledig en met A. V. V.-spelers aangevuld R. I. A. 4 en wist met 31 de overwinning te behalen. LAWNTENNIS. NederlandAmerika. Amerika wint met 72. Onder groote belangstelling werden gis teren de tenniswedstrijden HollandAme rika op de M. E. T. S.-banen te Sohevenin- gen voortgezet. H. K. H. Prinses Juliana bevond zich o.a. onder de toeschouwers. De uitslagen luiden als volgt: Single: miss Cross slaat mej. Canters 62 62; miss. Wills slaat mej. Rollin Cou- querque 61 61. Hierna werd de laatste partij van den wedstrijd gespeeld, nl. de damesdubbel miss Wills-miss Crossmej. Bouman-mej. Rollin Couquerque. Het Amerikaansclie paar slaat het Hollandsch met 64 26 86. Van beide zijden werd schitterend spel vertoond. Vooral muntte mej. Rollin Couquerque uit. Interacademiale wedstrijden. De interacademiale tenniswedstrijden zullen te Noordwijk worden gehouden op 4, 5 en 6 Juni. WATERPOLO. Vriendschappelijke wedstrijd. Gisterenavond is in „de Regentes" te Den Haag gespeeld de vriendschappelijke wedstrijd L. Z. C.-comb.R. Z. C. I (Rot terdam) 41. ZEILEN. De twaalfvoetsjollenkampioenschappen. Zooals reeds eerder gemeld, zullen op 29 en 30 Juni a.s. de jaarlijksche twaalfvoets- jollenkampioenschappen gehouden worden. Naar wij thans vernemen zullen deze weer plaats vinden op de Kagerplassen. I OÜ'J loch Vo< D ia a; pe Provinciale wedstrijden te Alphen a.d. R|undi Stand op 11 Mei. Afdeeling A. L. (korps buks): l. Burg wacht Rozenburg 207 p.; 2. Politie Schj Vereen. Wassenaar 206 p.; 3. Burgerwa. et I Leiden 198 p.; 4. Leidsche Politie Schj Vereen. 197 p.; 4. „Nederland en Ora: fn r Alphen I 196 p.; 5. „Willem Teil" Lei« m! 195 punten. yK" Afdeeling B I (korps W. S. O.): 1. B fn t: gerwacht Rotterdam 285 p.; 2. Burgerwai 'ast Alphen 279 p.; 3. Burgerwacht. Boskoop p.; 4. Burgerwacht Waarder 276 p.; Landstorm I Bodegraven 275 p.; 6. Artj] rie Onderofficieren Sehietvereen. Haag 273 p.; 7. Landstorm II Alphen 1).; 8. Burgerwacht Rozenburg 262 p.; Landstorm. Boskoop 261 p.; 10. Landsto en Koudekerk 257 punten. Afdeeling II (personeel Buks): 1. R. 1[ li gen Voorschoten 5040 p.: 2. W. Mej jji Leiden 4944 p.; 3. H. J. GrollemanI den 4843 p.; 4. J. v. d. Knaap Rozenb-, Rozenburg 47—46 p.; 5. A. van Vliet Lew rad 47 42. Afdeeling B II (personeel K. S. O.): L [gars Impelmans Leiden 595711; 2. P. E; oute houts Rotterdam 595710; 3. L. J. ,|er Maurik Voorschoten 595510; 4. J. i Qjs wijn Botterdam 59559; 5. P. A. Vliet Alphen 5954; 6. L. C. Jongenbu Alphen 58577. J. Basie Alphen 58- 10; 8. G. Bergshoef Alphen 5S559;^^ van Zijll, Leiden 58558. A. III (vrije baan buks): 1. S. Bergs] efst Alphen 3 maal 29, 3 maal 282. J. J. gendoorn Bodegraven 3 maal 29, 28 maal 27; 3. W. Werkhoven Alphen 3 —28, 4 maal 28; 5. G. V. Veldhuis Wl naar 302928, 1 maal 28; 6. L. de Leiden 302928, 3 maal 26. Afdeeling B III (vrije baan K. S. O.) P. Borghouts Rotterdam 108 2 maal 26 P. A. van Vliet Alphen 10;, 1 maal G. Bergshoef Alphen 108 6 maal 35; 4. B. Kroon Alphen 108, 5 maal 35, 3 maal 3 maal 33, 1 maal 32; 5. J. "AUewijn Roti dam 108; 5 maal 35, 3 maal 34, 3 maal 1 maal 23; 6. A. C. Mijs Alphen 108; maal 35; 7. R. H. van Wijk Rotterdam 6 maal 358. A. Bruijne Alphen 107 35. Afdeeling A. IV (geluksbaan); 1. J. Hoogendoorn 299991 maal 99; 2. P. v. .d Krogt Wassenaar 29999 3 maal 3. L. van Bokkum Alphen 29999 1 mjas r 98; 4. P. A. van Vliet Alphen 29799; 5. Veldhuis Wassenaar 29798, 2 maal P. Wen tink Delft 297—98 2 maal 92; van Vliet Leiden 297, 98. Afdeeling B IV (geluksbaan K. S. O.): J. Basie Alphen 300: 2. Chr. Zuidam 299- eng 1 maal 993. J. J. Hoogendoorn Roei r; arendsveen 29999; 1 maal 98; 4. J. Ba De Alphen 29999, 1 maal 98; 5. J. W. de Br ich 298—99; 6. H. van Tol 7. P. A. 1 Vliet Alphen 298—98,-2 maal 90; 8. W. V hoog Waarden 29898 1 maal 90. De wedstrijd eindigt Zaterdag 18 1 lor Prijsuitreiking Zaterdag S Juni nam. li nta 5 in Hotel L. Rutten, Stationsstraat Alpi tn 5 aan den Rijn. SCHAKEN. mge de Tei Om het wereldkampioenschap. De match om het wereldkampioenscl en i tusschen den houder van den titel ilinj Aljechin en Bogoljubow zal waarschijn! llijt den 5en September beginnen. Er bestaan plannen dat dr. Aljed eld, indien hij Bogoljubow overwint, in 1 bi opnieuw tegen den gewezen wereldb it 1 pioen Capablanca een match om titel zal spelen. PAARDEN. Het Oude Slot. I'i itee De Sportvereeniging „Het. Oude te Heemstede heeft voor Zondag 26 de de volgende draverijen uitgeschreven Heemstede. 1. (2 uur). A-prijs. Heatprijzendravi lor 2 en 3e klasse (Engelsche heat). Afsta 1610Meter. Belasting: voor iedere gewonnen f' 15 Meter. Te loopen in series van hoogste 6 paarden. In de beslissende b komen behalve de winners der beats, 2 paarden, die den snelsten tijd gemai hebben. De beslissende heat wordt pen na den B-prijs. 2. B-prijs. Prijzendraverij 4e klai !me Afstand 1600 M. Belasting: voor iedere gewonnen 10 Meter. Ontheffing: paarden, die nog geen lsjnta prijs gewonnen hebben, 25 M.; die wonnen 50 M. 3. C-prijs. Heatprijzendra/verij le kla (Engelsche heat). Afstand 1610 M. Paarden, die f 4000 of minder hebl idd gewonnen gaan- van start. Belasting: voor iedere meerdere ge^ nen f 900 10 M. Te Joopen in series van ten hoogst! rde paarden. *br< In de beslissende heat komen, behs] pm< de winners der heats, de 2 paarden, De den snelsten tijd gemaakt hebben. De beslissende heat wordt geloopen de series van de kortebaandraverij. 4. D-prijs. Kortebaandraverij voor in Nederland geregistreerde paarden. -A gespannen, te rijden in series. Minim frd; 'afstand 700 Meter, maximum 800 Mete e U Na V dim oor! im oor? Wi

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8