WAALS een nocflja/s/nd Corsei? UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS Agenda RE is ©root. Hot aantal gezinnen, waarin door onze R. K. gediplomeerde wijkverpleeg ster, zuster Leonora, hulp werd verleend, bedroeg dit jaar 134, met een totaal van verpleegbezoeken van 3595, cijfers welke overduidelijk bewijzen dat het Wit-Gele- Kruis in ons dorp recht heeft op aller steun. De artikelen uit het verplegihgs- magazijn, waren dit jaar doorloopend in gebruik. Buiten de bedden tenten, stoelen enz., word uit het klein magazijn 274 koer een artikel uitgereikt en is voor onder houd en uitbreiding van groot en klein ma gazijn een bedrag van 504 uitgegeven. De overeenkomst met de afdeeling Noordwijk van „Het Groene Kruis", bracht mede, dat de iuberculose-bestrijding krachtiger kon worden ter hand genomen. De samenwerking in deze laat niets te wenschen over, waarvoor zeker het bestuur van „Het. Groene Kruis" een woord van dank toekomt. De tuberculose-bestrijding vergde over 1928 een uitgave van 1059. Het financieele jaarverslag, maakte dank baar gewag van de Rijkssubsidie van 400 en de gift van de directie van „Huis ter Duin" van 432.10 zijnde de helft van de al daar gehouden fancy fair. De totaal in komsten in 1928 bedroegen 2844.11, de totaal uitgaven 2558.71, alzoo een saldo vormend van 285.41, het batig saldo van 1927 bedroeg 599.79, zoodat de eindba- lans op 31 Dec. 1928 een batig saldo aan gaf van 885.13. Deze beseheiden, nage zien door de heeren J. H. v. d. Werf en ;0. Th. v. d. Berg, werden in correcte orde 'bevonden, waarna den penningmeester, dr. Wisser, voor zijn ijverig beheer werd dank gebracht. Hierna verkreeg pater de Greeve het woord, die als onderwerp had gekozen „De kerk en de kuischheid". Kerk en kuisch heid noemde spr. moeder en dochter, on afscheidelijk van elkander, hetgeen hij" zou trachten op dezen ontwikkelingsvergade ring uiteen te zetten. De eerw. spreker verdeelde zijn onderwerp in drie gedeel ten en welBenige stellingen over de kuischheid; kuischheid is onverbreekbaar verbonden aan de godsdienst; en wat de Kerk aan de kuischheid dankt. In een •helder betoog wijdde spr. in den breede over zijn onderwerp uit. Voor zijn begeesterend woord bracht de voorzitter aan pater de Greeve harte lijk dank en hoopte dat het gesprokene bij allen goeden ingang moge vinden. De verkiezing wegens periodiek aftreden van mevr. de Groot-Romeijn en de heeren J. v. Kan en H. Buijze had tot uitslag, dat met groote meerderheid van stemmen de ^aftredenden werden herkozen. De rond vraag leverde niets op, waarna de voorz. de bijeenkomst slowt. Wegverbetering. Eenigen tijd geleden is door den gemeenteraad besloten voor- loopig alleen het brugdek der Westeinder- brug aan de Voorstraat te vernieuwen, waarmede men vorige week is begonnen. [Allereerst heeft men dat gedeelte onderhan den genomen, waarover de tram passeert, -waar men dan het doorgaande verkeer kan laten passoeron als het andere gedeelte onderhanden komt. Hoe noodig deze ver nieuwing is bleek Zaterdagmorgen, toen te half elf een vrachtauto, beladen met hout- mot de brug passeerde, er aan één kant doorzakte. Eenige uren zijn er voor noodig geweest oui met dommekracht en ander materital het vrachtje weer rollend te krij gen en de plaats zijner bestemming te kun nen doen vervolgen.. Wandelpad. Naar men ons mededeel de heeft de Mij. „de Toekomst" een begin gemaakt met den aanleg van een wandel pad. Dit wandelpad is geprojecteerd van den Duinweg door de Noordduinen naar den Oranjeweg. Het zal voor Noordwijk weder een gelegenheid zijn Vuimschoots te kunnen genieten van de ongerepte natuur. N00RDWIJKERH0UT. Buitencor.cert. Vorige week Dinsdag is wegens het minder gunstige weer het aangekondigde concert op de gemeentelij ke muziektent, te geven door de Harmonie „St. Jeanne d'Arc", niet doorgegaan. Nu zal dit heden (Dinsdag) geschieden, tenzij weer de regen luisteraars en spelers bin nenhoudt. TER AAR—NIEUWVEEN. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleen bank „Ter Aar" te Nieuwveen, hield haar gewone jaarvergadering in het Bondscafé te Papenveer. Slechts 23 leden waren aan wezig. Bij ontstentenis van den directeur leidt de Voorz. van den Raad van Toezicht de heer A. P. v. d. Weijden, deze vergade- ing. Bij de opening wijst hij op het klein aan tal leden, dat aanwezig is, en noemt daar van de omstandigheden. Hij benoemt den heer Th. E. Copray tot secretaris dezer vergadering. De notulen der voorgaande algemeene vergadering worden na voorlezing ongewij zigd goedgekeurd en geteekend. Vervolgens wordt meegedeeld, dat de rentetax over 1929 onveranderd is gebleven en voortaan het kantoor der bank alle "Woensdagen gesloten is voor het houden van vergaderingen van Bestuur, Raad van Toezicht en G'ommissiën. De Rekening en Balans over 1928 wordt nu voorgelezen. De eerste tot een bedrag van 2.868.731.02; de" tweede tot een be drag van 1.404.678.64. Namens een commissie uit de leden brengt de heer Adr. Omtzigt verslag uit en constateert, dat alles in volkomen orde be vonden is, waarna de Rekening en Balans over 1928 met algemeene stemmen worden goedgekeurd. Van dc winst, wordt een ge deelte gebruikt voor afschrijving op ge bouw en inventaris en de rest in het reser vefonds gestort, waardoor dit ruim 34000 wordt. Volgt het verslag over 1928. Als altijd wordt dit met de grootste aandacht ge volgd. Eenige getallen volgen hier. Het aantal spaarboekjes bedraagt 31 Decem ber 1928 1307. Saldo van de spaa-rgeklen f 1302107.43. Aantal voorschotten 249, sal do 739676.28. Loopende Rekening in to taal 87. Omzet L. B. 4.5 millioen gulden d. i. 1 millioen meer dan het vorige jaar, winst 4079.61. Omzet ruim 8 miBïoen gul- INGEZONDEN MEDEDEELING. ZOEKT rfagïtMj WAALS HAARLEffiffiEftSTR. 130-136 den d. i. ruim 1.5 millioen gulden meer dan verleden jaar. Een en ander wordt aangedikt door be schouwingen over het lidmaatschap der Bank en het verleenen van voorschotten en credieten met een pluim op den hoed voor de beheerders der Bank wegens hun wijs beleid in de verloopen 28 jaren. Een warm applaus volgt hierop. De Voorz. bedankt den secretaris voor zijn werkzaamheden, ook als kassier, en wil hier nog bijvoegen, dat ook het rapport der inspectie spreekt van uitstekende boek houding. Bij enkele candidaatstelling worden de beide aftredende heeren herkozen nl. voor Bestuurslid de heer D. van Leeuwen Wzn., en voor lid van den Raad van Toezicht de heer A. P. van der Weijden. Eerstgenoem de kon niet aanwezig zijn. Laatstgenoemde dankt voor die verkiezing en hoopt zijn beste krachten aan de Bank te mogen wij den. Het volgende punt geeft verschillende voorstellen van heb Bestuur aan, waarop de volgende besluiten volgen: Aan „Ons Belang" te Nieuwveen wordt toegestaan een crediet in L. R. a 70.000. Presentiegelden voor Bestuur en Raad van Toezicht blijven als in 192S. Aan 3 leden wordt het lidmaatschap op gezegd wegens verhuizing buiten onzen kring. Tot leden der commissie voor het nazien der Rekening en Balans over 1929 worden benoemd de heeren J. J. Hoogervorst Lei- muiden, P. Hoogervorst Jz. te Ter Aar en G. Domburg te Zevenhoven. Bij de rondvraag wijst de heer C. F. de Bruijn er op, dat. er wel vërschoonendo om standigheden bestaan, waarom er zoovele leden niet aanwezig zijn, maar drukt er zijn spijt over uit; want hier hooren we nog pens wat de Bank is cn wat. Bestuur en Raad van Toezicht en kassiers ge werkt hebben. Hij hoopt dat het Bestuur oen middel vindt om de leden naar de ver gadering te trekken. Ook wordt nog een verklaring gegeimn van uittreding, opzegging en ontzetting van het lidmaatschap. De Voorz. dankt de aanwezigen voor hunne belangstelling, en hoopt, dat onder Gods zegen de Bank steeds mag bloeien en sluit de vergadering. WASSENAAR. Bloembollencultuur. Vrijdagavond kwamen de leden van de afd. Wassenaar van dc Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur in feestelijke vergadering bij een in café van der Zalm ter viering van het 50-jarig bestaan der afdeeling. Tc dezer gelegenheid was uit de leden een commissie benoemd, welke de feestvie ring moest voorbereiden. Deze commissie had ook gezorgd, dab de zaal een vroolijk aanzien had. Keurig gegroepeerd stonden daar dc voornaamste voortbrengselen, de goudgele narcissen in groote verscheiden heid. hier en daar afgewisseld door hya cinthen en een enkele tulp. De voorzitter opende de bijeenkomst en heette alle aanwezigen, waaronder eenige dames, van harte welkom. Daarna gaf hij het woord aan den heer G. va/i der Marei, voorzitter der feestcommissie. Deze sprak de hoop uit, dat de gedachte aan deze bij eenkomst den leden nog lang zou bijblij ven en een gulden bladzijde zou blijven vor men in de geschiedenis de» afdeeling. Hij bracht verder dank aan de leden, die de commissie hadden in slaat gesteld, dezen avond te organiseeren en bovenal aan den heer Jansen voor 't arrangeeren der bloe men. De voorzitter der afdeeling, de heer A. Versteeg, daarop weer het woord verkrij gend. sprak een rede uit, waarin hij gewag maakte van het volhardende pozen van de eerste zes Wassenaarsche kweekers, die in 1879 hebben ingezien, dat zij niet langer meer alleen mochten blijven staan en zij •zich moesten aaneensluiten. Metwaardee- ring liet hij no te eren. de namen van Mat- tiesing, van der Kiroft, Broekhaus. Rotte veel, Kouwenhoven en Remmerswaal, maar bovenal die van den heer J. Kloosterman, thans rog bestuurslid, die gedurende vele jaren dc financiën der vereeniging heeft beheerd. Spreker zegt, dat de eigenlijke herden king al heeft plaats gehad in Maart op de algemeene vergadering. Andere afdeelin- gen hebben toen tentoonstellingen gehou den, maar hier ging dit niet, omdat hier geen glascultuur wordt gevonden. Vandaar dat thans de herdenking pas plaats heeft. Gaarne brengt spreker de commissie voor hetgeen zij bereikt heeft hulde. Op gebied van tentoonstellingen is trou wens de vereeniging nimmer achtergeble ven en speciaal het Wassenaarsche artikel, de crocus deed daar opgeld. Spreker meent te mogen zeggen, als we zien, wat hier vroeger werd gekweekt, en wat nu, dat de cultuur in Wassenaar is vooruit gegaan. Hoe het in de toekomst zal gaan, weet spreker niet. Een moeilijk pro bleem zal zijn het bekomen van grond, went meer en meer grond wordt aan de teelt onttrokken. Spr. vindt dat niet zoo erg. als het product maar op prijs zal blijven. Spr. wenscht allen verder een aangena me n avond. Hierna werd koffi.e aangeboden met gev- bak en kwam het. vroolijke gedeelte van het program aan de beurt. Don gansehen verderen avond bleef men in de grootste gezelligheid bijeen. Er werd gezongen, gedanst en gesprongen tot laat in den nacht. Een gezellig souper besloot dezen welge slaagden avond. Botsing. Zaterdagavond zijn op den Rijksstraatweg twee auto's op elkaar gere den, een luxe-wagen van mevr. Kessler en een transportwagen van het Modehuis uit Den Haag. De laatste kwam uit de richting Leiden, de eerste uit het Kerlcehout. De schok was zoo hevig, dat een kind van den heer K., uit de auto werd geslingerd en met bloedende verwondingen naar een. zie kenhuis in Den Haag moest worden overge bracht. Do beide wagens werden zwaar be schadigd. Brand. Zaterdagmorgen ontstond' een begin van brand in een met riet bedekte villa aan de Konijnenlaar, vermoedelijk door onvoorzichtigheid van een loodgieter, die eenige reparaties moest verrichten. Het vuur liet zioh aanvankelijk dreigend aan zien, maar door snel een kraan van de brandweer op te zetten, wist men erger te voorkomen. De gealarmeerde brandweer kon weer inrukken. ALPHEN AAN DEN RIJN. Door een auto aangereden. Gisterenavond werd het 14-jarig dochter tje van H. R. in de Hoorn door n Haagsch chauffeur met zijn auto aangereden, waar door het meisje oen lichte hersenschudding bekwam. Dr. v. VI. van Koudekerk ver leende geneeskundige hulp. De chauffeur had .geen schuld' Radio-centrale. De alhier bestaande Radio-centrale is thans zoodanig uitge breid, dat ook de bewoners van de Hooge Zijde zich als abonné kunnen aansluiten. Het leggen van een kabel door den Rijn veroorzaakte den ondernemer bijna onover komelijke moeilijkheden, doch thans is het werk gereed gekomen, zoodat reeds heden de eerste abonné's worden aangesloten. Serenade. De Harmonie Vereeniging Leo XIII bracht gisterenavond een sere nade aan het echtpaar Beuk, wonende in het St. Josephgesticht, dat dien dag zijn gouden huwelijksfeest herdacht. Provinciale schietwedstrijden. Afdee ling A. I. (Buks). 1. Burgerwacht Rozen burg 207 punten. 2. Burgerwacht I Leiden 198 p. 3. L'cidsche Politie Schietver. Leiden 197 p. 4. ..Willem Teil" Leiden 195 p. Land storm Leiden 147 p. Afdeeling B. I. (K.S.O.) 1. Burgerwacht Alphen 278 p. 2. idem Boskoop 277 p. 3. Artillerie Ond. Schintv. Den Haag 273 p. 4. Landstorm II Bodegraven 272 p. 5. Land storm II Alphen 265 p. 6. Burgerwacht Ro zenburg 262 p. 7. Landstorm I Boskoop 261 p. S. Landstorm Roelof arendsveen 248 p. (Geheel of gedeeltelijk afgeschoten korp sen 33). Afdeeling A II. Personeel. 1. R. v. Willi gen Voorschoten 30-40 punten. 2. W. Meijer Leiden 49144 p. 3. II. J. Grolleman Leiden 38-43 p. 4. J. v. d. Knaap Rozenburg 47-46 p. 5. A. C. Mys Alphen aan den Rijn 46-45 p. 6. G. Bergshoef Alphen aan den Rijn 46 p. 7. J. H. van Staveren Leiden 46-34 p. 8. G. Bergshoef Alphen aan den Rijn 46 p. 9. W. Alphenaar Leiden 45-28 p. en 10 J. D. v. d. Burg Lisse 45 37 p. Afdeeling B. II. Personeel. 1. B. Impel- mans Leiden 59-57 p. 2. L. J. v. Maurik Voorschoten 59-55 p. 3. P. A. v. Vliet Alphen aan den Rijn 59-54 p. 4. J. Basis Alphen aan den Rijn 58-55-10 p. 5. A. v. Z.ijll Leiden 58- 55-8. G. W. Bergshoeff Alphen 57-57 p. 7. A. C. Mys Alphen aan den Rijn 57-56 p. 8. T. Zaal Bodegraven 57-55 p. 9. J'. Marsman Rozenburg 57-54-11-9. 10. Th. G. Barthen Leiden 57-54-10-9. Afdeeling A. III. Vrije Baan. 1. G. Bergshoef Alphen aan den Rijn 3X29; 2X28. 2. W. Werkhoven Voorschoten 3X 29; 1X28 p. 3. A. C. Mys Alphen aan den Rijn 30-28-28 4X28; 4. G. Veldhuijs Was senaar 30-29-28; 1X28; 5. L. de Wit Lei den 30-29-28; 1X28; 6. P. J. v. d. Ivrogt Leiden 30-29-28; 3X26; 7. R. v. Willigen Voorschoten 29-28-27; 1X27. Afdeeling B III. Vrije Baan. 1. P. A. v. Vliet Alphen aan den Rijn 108; 1X36; 2. G. Bergshoeff Alphen aan den Rijn 108; 6X35; 3. A. 0. Mys Alphen aan den Rijn 10S; 4X35; 4. A. Bryues Alphen aan den Rijn 107; 5. W. B. Kroon Alphen-aan den Rijn 106; 3 [34; 7. J. J. Hoogendoorn 105- 35S. L. C. Jongenburger Alphen aan den Rijn 105—34. Afdeeling A. IV. Gelu-ksbaan. 1. P. J. v. d. Ivrogt Wassenaar 299-99; 3X98; 2. L. v. Bokkum Alphen aan den Rijn 299-99 1X98; 3. P. A. v. Vliet Alphen aan den •Rijn 297-98; 2X98 5. P. Wentink Delft 297- 98; 2X92Afdeeling B. IV. Geluksbaan 1. J. Basie Alphen 300; 2. Chr. Zuida-m, Al phen aan den Rijn 299-99; 1X99; 3. J. Hoogenboom Roclofarendsveen 299-09; IX 9S; 4. J. A. Basie Alphen aan den Rijn 299- 991X985. J. W. dc Bruin Alphen 298-99 6. H. v. Tol Boskoop 298-98; 1X98; 7. P. A. van Vliet Alphen 298-98; 2X90. Van de afdeelingen A III en IV als mede van B. Ill cn IV is de stand slechts gedeeltelijk aangegeven. De wedstrijd is wegéns de groote deelname verlengd met de navolgende data 15, 16 en 18 Mei, zoodat een ieder voldoende gelegenheid hééft voor deelname. Het correspondentie-adres is thans Zaalbergstraat 14 Alphen aan den Rijn. De prijsuitreiking welke oorspronke lijk was bepaald op 1 Juni kan wegens de schietwedstrijd voor officieren in Leiden bij den Bijz. Vrijw. Landstorm op genoemde datum niet doorgaan en is thans bepaald op Zaterdag 8 Juni a.s. 's namiddags half 5 in hotel Rutten te Alphen a-a-n den Rijn. De mentaliteit van Felix Timmermans in verband met Pieter Breughel. Voordracht van Pater J oh. van Diater S.J. Op uitnoodiging van de R. K. Studenten- vereeniging „Sanctus Augustinus" hield de zeereerw. pater Joh. van Dinter S.J. gis teravond in het „Eigen __uis" aan het Ra penburg een voordracht over bovengenoemd onderwerp. Na een korte inleiding zeide spr., dat dc katholieke Noord-Nederlanders zich meermalen een trap tegen de schenen la ten geven door schrijvers, die zoo geheel tegen hun (Noord-Ned.) gevoel schrijven. Zoo b.v. in het werk van Felix Timmermans over Pieter Breughel. Daarin worden uit drukkingen gebezigd, toestanden, gewoon ten en verhoudingen beschreven en getee kend, die alleen geduld worden omdat het Vlaamsch is. Zoo vindt men b.v. dronke- manstafereelen, jongens- en meidengevrij en samenleving tusschen man en vrouw uit gebeeld, waarvan de schrijvers, indien zij Nederlanders waren, op den Index zouden komen. Nu houdt Karei van den Woestijne den Noord-Nederlanders wel een spiegel voor, waarin gezegd wordt, dat die houding der Noorderlingen te verklaren is uit het feit, dat zij den invloed van het Protestantisme hebben ondergaan, maar omgekeerd zouden wij den Vlamingen een spiegel kunnen voor houden, om hen te laten zien, dat zij het louteringsproces nog niet doorstaan heb ben en aldus de rem tegen profanatie niet voelen. Spr. wijst vervolgens op verschillende bestaande devotiegebruiken en -misbrui ken, als daar zijn het vervaardigen van tal van voorwerpen van devotie om meerdere verkoop dier artikelen te bevorderen. Voelt men in Wallijs' werken de verontwaardiging daartegen, anders is het met Timmermans, die er behagen in schijnt te scheppen uit te weiden over dergelijke gebruiken. Opmerkelijk vindt spr. het dan ook wel, dat men in winkels, waar geen werken van katholieke Schrijvers'te vinden zijn, wel de werken van Timmermans worden aange troffen. Timmermans stelt alles zóó voor, als: nu ja, 't is nu eenmaal zoo en daarin ligt juist het fatale in de mentaliteit van Tim mermans. Spr. wijst in verband hiermede b.v. op zijn „ketterbeschrijving" in Pieter Breughel, dat alles zoo letterlijk uitgebeeld wordt, dat men tenslotte niet weet aan welken kant hij staat. Men behoeft geen psychologisehen grond ervoor te zoeken, wij zien slechts naar dp effecten en dan concludeert spr., dat deze schrijver fataal is voor onze Hollandsche mentaliteit. Spr. zegt vervolgens te gelooven, dat het niet het doel van Timmermans is de menschen slecht te maken of den gods dienst belachelijk voor te stellen, maar dat neemt niet weg, dat hij voor ons fataal is. Hij werkt niet veredelend, maar hij trekt hetgeen hij beschrijft naar beneden, hoe wel hij desondanks subliem is in zijn beel den. Na enkele voorbeelden te hebben opge noemd, waarin duidelijk heb verschil in mentaliteit tusschen Hollanders en Vlamin gen tot uiting komt, wijst spr. erop, dat wjj een ontzaggelijk fijn gevoel hebben voor godsdienstzaken en zulks werkt als «en rem, om zich te uiten zooals de Vlamingen doen. Als we hun werken veel zullen le zen, dan gaat, naar spr. meent, onze eer bied verloren en dat mag in geen geval. Dan wees spr. erop, dat we Timmermans hoog kunnen houden als sóhrijver om zijn prachtige ideeën en momenten, hij heeft echter de gave des onderscheid niet en kan zich niet beheerschen. Als wij dan ook, aldus besluit spr. zijn voordracht, veel pro paganda maken voor Felix Timmermans, dan halen we het Trojaansche paard bin nen in onze katholieke veste. Op deze voordracht volgde eenige ge- dachtenwisseling van enkele Zuiderlingen, die met pater van Dinter in gevoelen ver schilden en er op wezen, dat hij Felix Tim mermans niet begrijpt, hetgeen pater van Dinter wel wilde toegeven, maar desondanks meende zijneerw., niets teveel gezegd te hebben met de bewering, dat de effec ten, die deze schrijver hier teweeg brengt, niet overeenstemmen met onzen Holland- schen geest en onze mentaliteit. Gemeentelijke Aankondigingen Nederlandsche Roomsche Reisvereeniging. Bezoek aan de bloemenvelden. Onder leiding van heb bestuur der afd. Leiden van bovengenoemde vereeniging had Zondag j.L. een excursie plaats naar de bollenvelden, waaraan deelnamen de afdeelingen Tilburg, Arnhem, Breda, Am sterdam en Haarlem. De verwelkoming en kennismaking had plaats in „Hotel du Commerce" en van daar bracht een extra tram het gezel schap naar Hillegom. Hier' werd een flinke wandeling ge maakt door de schitterend gekleurde bol lenvelden. In het restaurant van den heer Van Driel te Hillegom was gelegenheid om een uurtje gezellig bij elkaar te zijn en werden door de afd. Leiden aan alle aan wezigen hyacinthen en narcissen aange boden. Terug tc Leiden werd gedineerd in „The American" Lunchroom, waar door de goede zorgen der directie een uitstekend diner geserveerd werd; waarbij vele vriendelijke woorden van dank aan het bestuur van de afd. Leiden gericht werden en waarna de bezoekers hoogst voldaan naar hunne woonplaatsen terugkeerden. Uitvaart en begrafenis Eerw. Zuster Tarcisia. Hedenmorgen heeft in allen eenvoud, zooals gebruikelijk is, de uitvaart en begra fenis plaats gehad van de eerw. Zuster Tar cisia, moeder-overste van het St. Elisabeth- gesticht. Te 9 uur werd door den Hoogeerw. heer deken P. L. Dessens 'n H. Mis van Requiem opgedragen in de kapel van het gesticht. Daarbij waren behalve de Zusters, die Standplaats voor bodewagens. Burgemeester en Wethouders van den brengen ter alggmeene^kennis, door hen met ingang vanJÉeandag 13 e.k. in plaats var gracht, als stand is aangewezen da? A. v. d.' SANÜE BAKHUYl Burgemeester^ VAN S TRI JEN, Secretaris. Hinderwet, Burgemeester en Wethouders van i den brengen ter/ algemeene kennis, door hen vergunning is verleend aai American Petroleum Compa/y en rei! krijgenden tot: a. het opriafiteft ondergrondsche bewaarplaats wofy beni met bovengrondsche afta/inricht, op het Vrouwenkerkhaf/vóór liet pcroien Vrouwenkerkhof No. 14' b. \\rn~ opricht van een ondergrondsche bewaarplaats vo benzine met bovengrondsche aftapinri .oogst ting in en op het Kort Galgewater perceel Kort Galgewater No. 5. LEIDEN. Dinsdag—Zaterdag. Uitvoering Ruiterfe ten, Doelenkazerne. 8 uur. Dinsdag. A. R. K. A., ledenvergaderii den Burcht, te 8 uur. Dinsdag. „Ruim Baan", Schouwburg Dinsdag. Jaarfeest „St. Peter Kani Foyer, 8.15 uur. Woensdag. Concertgebouw-orkest, Stads hoorzaal 7.30 uur. Woensdag. R. K. Rijtuig- en Wagenma-kt patroons vereeniging, „St. Josej Concertzaal „Concordia" 5 uur. De avond-, nacht- en Zonda-gdienst apotheken wordt van Maandag CU a.s. tot en met Donderdag 9 M e i i melvaartsdag) waargenomen door de theek van den Heer P. du O r o i x, Ra burg 9, telefoon 807; van Vrijdag M e i tot en met- Zondag 12 Mei neftgt, al! waar de apotheek van den heer Boek wijt, Vischmarkt 8, telef. 552. TEI door aagst- erwa< Hees ind. ngen. imper 13.2 LIC Tan 'oens< De c ordt e tl var i] hed uize voor den dienst in het huis gemist den worden, tegenwoordig de zeereerw ren pastoor Th. M. Beukers en B. W| m de ring O.F.M., praeses van het klooster den Haagweg, de Weleerw. heeren Blom en R. M. A. Nieveen van Dijkum de Weleerw. Paters Soos O.F.M. en Me; en hu missionaris uit het Misdieliuis te Rooi er gel daal. Verder waren aanwezig de doktoi de Bruine Qroenevcldt, Niemer, Lees'w Pieck, Simons en v. Hcuweninge Graftd Na de H. Mis hield de Hoogeerw. h Deken, een korte, treffende predicatic. Daarna had op de begraafplaats aan Zijlpoort de begrafenis plaats van het si ergst-i felijk overschot. De beaardingspiechtig Ipher den werden door den Hoogeerw ken Dessens vèrricht. lieer Ipher Del laatst n ges Nieu Wijz Societas Lugduno-Trajectina, De Societas Lugduno-Trajectina he Zaterdag hier ter stede haar 71ste bij komst gehouden onder voorzitterschap prof. P. H. Damsté. t Prof. dr. F. Muller Jzn. hield een lezi getiteld: De Antigone van Sophocles. In dit stuk wordt geschilderd een flict tusschen een vertegenwoordigster het eenheidsgevoel van het geslacht den vader en een representant v meer moderne gevoel voor den Antigone is overtuigd, dat er niets eigen is als de eigen volle broeder zuster. Op grond van deze beschouwin| gaf spr. een verklaring o.a. van de verf 904920 van het stuk, tegen welke Goet zoo zeer te velde is getrokken. Prof. dr. Cohen sprak over: Vesta. wereldbeschouwing van de oude Roifcg' nen was dynamisch. Zoo was ook 1 bij hen niet, zooals Hestia bij de Griel de godin van den haard; zij was 1 haardvuur zelf cn de voedselberei3j door het vuur in den haard. -De Vesta publica, die zetelt Zondentempel op het Forum, is ouder s de Vesta privata in elk huis. De Vesii sche maagden zijn volgens spr. niet spronkelijk de dochters van den Koü geweest. Prof. dr. A. W. Byvanck toonde en sprak een zwart gevernist attisch vaü Het heeft een tuitje en een oorj het is van boven gesloten, maar de venrand is met gaatjes doorboord, is blijkbaar een grafobject, dat voor: een zuigflesehje, waarop een zeefje ic- legd. Met ude Nieu [erkst JA v. eest. Maji tegime Ttóer Ier le corps De °p toonee April Heul" Mei a Mer nuffim Het in de De brand boetei ingani oude

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2