wmi 1emengde berichten NIEUWE STRIJD TE BERLIJN iIERDE blad. de leïdsche COURANT vrijdag 3 mei 1929 ONGELUKKEN. ACHTOFFERS VAN HET VERKEER Door een auto gedood. Woensdagavond ongeveer half tien be- zich de fabrieksarbeider Jan van der per rijwiel naar zijn woning te ler-Amstel. Hij had een bezoek gebracht zijn ouders te Vinkeveen. Onder de leente Abcoude kwam een automobiel achterop rijden. Door onbekende oor- de fietsrijder aangereden en on- dellijk gedood. e overledene was 30 jaar oud, gehuwd laat drie kinderen na. Botsing tusschen tram'en auto. jstermiddag omstreeks half vijf had op Rijksstraatweg nabij Leersum een ige botsing plaats tusschen een auto ;en tram, komende uit de richting i. De vrachtauto bestuurd door D. uurman, was beladen met rijshout en links van uit de Maasbergerweg Rijksstraatweg op, toen hij door de werd gegrepen en totaal vernield. Het een wonder heeten, dat er geen men- nlevens te betreuren zijn. Slechts de conducteur werd licht gewond. Het iverkeer ondervond tot 8 uur hoden- id ernstige vertraging; de baan is nog vrij gemaakt. De botsing was zoo he- dat het onderstel van den tramwagen jr de carosserie uit schoot. Het boven kwam daarbij dwars over den weg te en. Do chauffeur wist bijtijds uit de te springen. Tegen een auto gereden. Bussum reed de 16-jarige W. F. op Singel, hoek Brinklaan, met zijn fiets een auto, die bestuurd werd door heer T. De jongen werd in bewuste- toestand een nabijzijnde woning igedragen. De fiets wercl totaal ver- Iieuj d. foei Voerman onder zijn wagen geraakt. foensdagmiddag is eon voerman, in ist van een meelhandelaar le Weert, "iet passeeren van een brug to Some- waarschijnlijk doordat het paard hem ten voet getrapt heeft, achterover ge in. Een der wielen van den wagen ver ijlde zijn rechterbeen, terwijl hij verder ernstige hoofdwonde opliep. Ie man, die veel bloed verloor is in gvtekkenden toestand in het hospitaal Weort opgenomen. Verdronken. hedenmorgen is het zoontje van schip- Bouwens van het sleepschip „Wijkdienst liggende te Vreeswijk, over boord ge en verdronken. Het lijkje is later shaald. Te Bergum (Fr.) is het zoontje van H. machinist der Thermo-Chemische iek, in een gracht gevallen en ver ken. Machine defect. isteren is aan de borstelfabriek van de J. Vermunt te Roosendaal, waaraan 200 personen werkzaam zijn, van den te fabrieksmotor plotseling met een eldigen knal de krukas van het groote wiel stuk gesprongen, waardoor het ;ele bedrijf plotseling werd stilgelegd, erband hiermede is de fabriek tijdelijk oten en is het personeel zoolang tot ïeloosheid gedwongen, et ligt nu in de bedoeling der directie den motor niet meer voor het bedrijf lezigen en dc fabriek te doen aanslui- op de stroomlevering van de P.N.E.M. INBRAKEN. Inbreker in een iift opgesloten. eu zeer amusant voorval heeft zich, elt „de Tel.", Dinsdagavond in het G'eh- Istation te Amsterdam afgespeeld. Me- iw Muller, de echtgcnoote van den sta fchef, hoorde omstreeks 10 uur een ver- ïfc gemorrel aan de deur. Toen zij naar deur ging bemerkte zij, dat de kruk it heen en weer bewoog. Daar zij be- >P, dat er inbrekers aan het werk wa- begaï zij zich langs een anderen uit- f naar de woning van den concierge. Ie woningen zijn gelegen aan een zeer en corridor, die zich op de eerste ver- 'ing van het Oosten naar het Westen trekt. Langs het station begaf mevr. Ier zich naar de concierge-woning en ic daar aan. De concierge zelf kon helpen, dar hij ziek te bed lag, doch s echtgcnoote knapte het zaakje op. wel op zoo'n slimme manier, als sleohts fantastische detective-verhalen voor- Inbraak bij een horlogemaker. Gisternacht heeft bij den horlogemaker H. v. d. Hengel, te Achterveld, een brutale diefstal met inbraak plaats.gehad. Een aantal horloges, gouden voorwerpen en een aanzienlijk bedrag aan geld zijn gestolen. Van de daders geen spoor. Nader wordt gemeld, dat vermist wor den p.m. 40 gouden ringen, een aantal da mes en hoerenhorloges en 4 gouden kappen, zooals de boerenvrouwen daar nog wel dra gen. Voorts is een flink bedrag aan geld gestolen, zoodat voor een waarde van ruim 1000 is ontvreemd. Allo artikelen in dou blé heeft men laten liggen. Den zelfden nacht heeft men ook be proefd in to breken in dc directeurswo ning der stoomzuivelfabrick Juliana al daar. Daar zijn de bewoners echter ont waakt, waarna de inbrekers op de vlucht gingen. Traangas als wapen van bandieten. Gevaarlijke „vulpenhouder s". Dc Minister van Justitie deelt in het Algemeen Politieblad mede, dat zijn aan dacht er op wordt gevestigd, dat blijkens een bericht in het Belgische Centraal Sig- nalevncntenblad, door bandieten te New- York en Chicago een vuurwapen zou worden gebezigd, dat den vorm heeft van een vul penhouder en waarmede traangas kan wor den verspreid of een kogel van klein ka liber kan worden afgeschoten. Daarop worden de ambtenaren van po litie opmerkzaam gemaakt. Het is toch niet uitgesloten, dat een dergelijk wapen ook naar Nederland wordt overgebracht. De invoer daarvan zal in ieder geval niet wor den toegestaan. Mocht bij fouilleering van verdachten of anderszins een dergelijk wa pen worden aangetroffen, dan ware daar mede, tenzij inbeslagneming kan plaats hebben, onverwijld overeenkomstig de voorschriften van de artt. 9 en 10 der Vuur- wapenwet 1919 te handeion, terwijl ter stond dient te worden onderzocht wie dat wapen heeft afgeleverd en hoe het hier te lande is binnengekomen. Kostbare armband kwijtgeraakt. Ten nadeele van een 41-jarige bewoon ster is op de Heerengracht te Amsterdam, bij het Thorbeckeplein, een platina-arm- band met brillant (waarde 5500) vermoe delijk ontvreemd. Het is niet onmogelijk, dat die armband daar verloren is. INGEZONDEN MEDEDEELING. BUITENL. BERICHTEN AANTAL DOODEN TOT 17 GESTEGEN. In Wedding en NeuköUn voortdu rend botsingen Weder vele ge wonden Van daken en uit huizen geschoten. Gister zijn in de Berlijnsche ziekenhuizen acht personen, die bij de onlusten van Woensdag gewond werden, overleden, zoo dat het totale aantal dood en thans tot ze ventien gestegen is. In den namiddag kwam het in Wedding gisteren opnieuw tot een botsing tusschen een volksmenigte en de politie, waarbij deze laatste van haar wapens gebruik maakte. Reeds den geheelen middag had het in de Köslinerstrasse en omgeving, waar zich de bloedige gebeurtenissen van Woensdagavond hadden afgespeeld, gewe meld van nieuwsgierigen. Tegen vier uur 's middags begon de menigte een dreigen de houding tegen do. politic aan te nemen. Het politiebureau in de Uferstrassc, dat ook gister nog oveï aanzienlijke reserves beschikte, zond versterkingen, opdat han delend kon worden opgetreden. Toen even voor vijf uur 'n politic-patrouille in de Kös linerstrasse door een troep opgeschoten jongens werd. aangevallen, zagen de agen ten, die tegenover een enorme overmacht stonden, zich verplicht, te sohieten. In een oogwenk was de straat schoongeveegd. Vier gewonden bleven liggen, die door den eersten hulpdienst werden weggehaald. Twee hunner, een man en een vrouw, moes ten naar hot Virohow-ziokenliuis worden overgebracht. Inmiddels was dc menigte de straat weer binnengestroomd en de aanwezige politie moest in allerijl versterkingen requireeren. Toen deze waren aangekomen, werd met den gummistok gechargeerd. De inenigte weid uiteengejaagd, doch opnieuw werden cenigo afdeelingen naar do Köslinerstrasse gezonden, daar men vreesde, dat de bot singen een ernstiger karakter zouden aan nemen. Ook in de Hermannstrasse in Neukölln moesten gisteravond samenscholingen, door de politie met den gummistok uiteengedre ven worden.. Op de Bülowplatz voor het. Karl Lieb- knecht-Haus kwam het gistermiddag tus schen twee en drie uur tot nieuwe botsin gen tussohen politie en communisten. Deze laatste trachtten optochten te vormen. Toen zij op herhaalde aanmaningen wei gerden. uiteen te gaan, moest de politie ook hier van den gummistok gebruik maken om de bctoogors te verjagon. De bladen zijn het cr over eens de communistischo „Welt am Abent" natuur lijk uitgezonderd dat dc communisten gisteren weer een ernstige bloedschuld op zich hebben geladen. Do rechtsche bladen stellen echter ook dc sociaal-democraten, zij hot niet rechtstreeks, verantwoordelijk voor het gebeurde. Do „Vorwarts" consta teert, dat het te voren opgestelde plan, op 1 Mei in ieclor geval doodon te doen vallen, met koude berekeniug ton uitvoer is 'ge bracht. In deu loop van den avond. In don loop van don avond werd de me nigte in de "straten van Wedding steeds onrustiger. Voor een vergaderlokaal der Aüovernslia, c.|/26 SVIysteres j -yrS fttysiere pgr haan" 24 lisn. 1.89 HAARL.STRAAT 245 NIEUWE RUN 58 communisten kwam het tot een ernstig in cident. Een poiitie-auto werd zoo hevig met steenen gebombardeerd, dat eenige agen ten gewond werden. De auto werd door de aanvallers tot staan gebracht, zoodat de politie gedwongen was haar vuurwapenen le gebruiken. Twee zwaar gewonden moes ten naar het ziekenhuis worden overge bracht, terwijl verscheidene gewonden door hun kameraden werden weggedragen. Ook elders in dezelfde wijk raabto de politie handgemeen met het gepeupel. Van een filiaal der „Vorwarts" werd de spiegel ruit ingedrukt. De uitgestalde boeken en tijdschriften worde-.'., op straat geworpen. In Neukölln nam de menigte tegen acht uur 's avonds een zoo agressieve houding aan, dat de politie versterkingen moost laten aanrukken. Toen deze ten tooneelc verschenen, vluchtte dc menigte aanvanke lijk uiteen. Zij keerde echter spoedig te rug en bestookte de politie mot revolver schoten. Ook thans werd weer van de da ken der huizen op de agenten gevuurd. De politie bezette do portalen van eenige aan de overzijde der straat gelegen huizen en opende van daar uit een hardnekkig vuur op haar belagers. Hoeveel gewonden hiorbij gevallen zijn, is nog niet bekend. Een zeer ernstig gekwetste moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Herhaaldelijk moest de Alexanderplatz, waar dc communisten steeds weer samen stroomden, worden schoongeveegd. Er had den talrijke arrestaties plaats. Midden in de Hermannstrasse stond weer een pantserauto, omringd door sterkd afdeelingen politie, die onophoudelijk op dc menigte vuren. Ock uit het publiek vie len voortdurend schoten, vooral uit dc hui zen. In de zijstraten hadden de betoogers de lantaarns 'gedoofd. Nu en dan reed een auto met politie door deze straten, waarbij de agenten voortdurend vuurden. Nieuwe barricades. Om half twaalf wercl het bericht ontvan gen, dat de communisten in Neukölln niou- we barricades opwerpen. In de Köslinerstrasse, waar alle lan taarns vernield zijn en dus diepe duisternis heerscht, trok de politie terug om het uoo- deloos maken van slachtoffers tc vermijden. De betoogers beschouwden dit echter als een succes en drongen thans ook in de Packstrassc door, waar zij eveneens be gonnen, alle lantaarns stuk te slaan- De politie requireerde daarop versterkingen en losto eenige salvos. In het algemeen kan echter gezegd worden, dat het vuren der politie meer ten doel heeft schrik aan tc jagen, dan slachtoffers te doen vallen. Barricade te Neukölln nog niet genomen. Nader wordt nog gemeld: Dc politie is er tot dusver nog niet niet in goslaagd, do barricade in de Prinzhandjerystrasso (Neu kölln) te nemen. Men heeft daarom ccn pantserauto ontboden. Een luitenant dor Sshupo's was met zijn afdeeling een uur lang in het. huis Hermannstrasse 209 door de communisten ingesloten. Bij elke poging om het huis to verlaten werden dc. man schappen met een kogelregen van de om ringende daken ontvangeu, zoodat hun too- stand hoogst bedenkelijk was. Het mag een toeval heoton, dat tot dusver gocn der politioboambton gekwetst werd. Niet min der dan veertien karabijnen zijn in do han den der agenten stukgeschoten. De Borlijnsohc hoofdcommissaris van po litie, Zörgiebcl, deelde- in een gistor gehou den porsoonferentio mede, dat tégen do communistische „Roto Fahno" een vervol ging zal worden ingesteld wegens oprui ing tot het plegen van strafbare handelin gen. Tot inbeslagneming van het blad be zet Zörgiebel, naar hij mededeelde, niet het recht. ONGELUKKEN. Benzine-ontploffing op een tankboot. Opvarende 50 M. dc lucht ingeslingerd. Uit Fort Myers (Florida) wordt gemeld Aan boord van een tankboot is een lading van circa 30.000 L. benzine ontploft. Een der opvarenden kwam daarbij om het leven, terwijl verscheidene leden der bemanning werden gewond. Een der gewonden werd 50 M. hoog de lucht ingeslingerd, waarna hij in zee stortte. Alhoewel hij geheel blind was geworden, kon hij zich zoolang boven water houden, tot hulp kv.am opdagen. Scheepsbotsing bij de haven van New York. Passagiersschip in aanvaring mot vrachtboot. Het passagiersschip „Cristobal Colon" van de Spaansche Royal Mail-lijn is op weg van New York naar Vigo oven buiten do haven van New York ten gevolge van den dichten mist, in aanvaring gekomen met het voor anker liggende vrachtschip „Oron- tos". De kapitein van de „Orortes" slaagde er in, zijn schip op een zandbank te laten loopen. Omtrent dc beschadiging aan de „Cristobal Colon", die duizend passagiers nan boord heeft, ontbreken nog nadere bij zonderheden. Weder een orkaan in het Zuiden der V. S. Tien dooden en talrijke gewonden. In het stadje Whcatley in den staat Ar kansas zijn door ccn tornado groote ver woestingen aangericht. Zeven inwoners kwamen om het leven, terwijl meer dan twintig personen werden go wond. Ook in den staat Georgia zijn door wer velwinden vorwoestingen aangericht. In dozen staat werden drie personen gedood en talrijke andere gewond. School door tornado verwoest. Uit Richmond (Virginia) w ordt gemeld Naar gemeld wordt zijn vijftig personen gedood door oen tornado, welke ccn school heeft verwoest, gelegen op 15 mijl ton noord westen van de stad Gatc-City in Viginia. VAN GIFTMOORDEN VERDACHT. Boerin in Beiersch dorp gearresteerd. Haar ouders en vier kinderen plotseling overlede n. De 50-jarige boerin Hanna Lutzenbergor uit Schwabmiinehcn, is in het huis van be waring te Augsburg opgesloten onder ern stige verdenkingen een gehecle re-eks gift- pioorden en pogingen tot moord geploegd to hebben. Eenigon tijd geleden stiorf haar vader en acht weken later haar moedor, zonder dat beiden ziek waren geweest. Door den dood harcr ouders kwam zij mot haar vier minderjarige kinderen in het be zit van ccn hoevo en oen kapitaal van 25.000 mark. Spoedig hierop werd zij in staat van faillissement verklaard. Tijdens dc Paaschdagen stierven plotse ling haar vier kinderen, zooals beweerd werd ten gevolge van een ingewandsziek te. De vrouw poogde toen zelfmoord tc ple gen. Daar er werk van werd gemaakt, dat zij onder ourateele zou komen te staan en zij vreesde dat de gemeente-secretaris Schrott, bij wien zij kleine huiselijke werk zaamheden verrichtte, to: curator zou worden benoemd, trachtte zij dezen cn zijn uit vier leden bestaande familie om het leven te brengen door arsenicum in hun melk to doen. Het gerechtelijk onderzoek strekt zich thans ook uit tot de genoemde sterfgeval len in haar familie. VAN M'N BOEKENTAFEL Carmelrozcn, Maandschrift gewijd aan dc Maria-veroering. Do Mei-aflevering, waarmede dc 18e jaargang van dit tijdschrift opent, bevat evenals liet bijvoegsel Rozenregen, dat zich met de KI. H. Thoresia bezighoudt enkele schetsen, waarvan dc frissche toon en levendige beschrijving Le loven valt. Enkele beschouwingen over de Moeder Gods, alsmede tal van bijzonderheden over de Theresia-devotic, vullen verder deze aflevering, die tevcr.s door goede illustratie uitmunt. Vooral noemen we de vierkleurenplaat (Madonna van Quintcn Massys), die als toegift is bijgevoegd. Het zich opgeven als abonné (Carmolieten- klooster te Oss) wordt nog aantrekkelijker gemaakt door dc omstandigheid, dat do baten van dit maandschrift dienen om jongelui bij hun priesterstudie financieel te steunen. INGEZONDEN STUKKEN Oudc-Wc-tering, 1 Mei. Het zwarte Alkemade. Mijnheer de Reduclour, vergun mij een kleine plaatsruimte in Uw blad; bij voor baat mijn dank. Men spreekt wel eens van een droge Ge meente, maar van een zwarte gemeente hoort men tot. heden nog niet. Welnu, in zóó'n zwarte gemeente kunnen dc inwoners van Alkemade zich verlustigen en verheugen. Niet alleen dut zwart geen blijde aanblik biedt, vooral niet bij nattig weer, maar, als men bij zonnig en droog weer hcele stofwolken ziet opwaaien, dan vooral zijn de huisvrouwen in Alkeniade er weinig mee ingenomen. En komt men in die zwarte gemeente tc vallen, wat nu j.l. Donderdag een zoon van onzen gemeen te-opzichter overkwam, dan kan men er vast op rekenen, dat. na zoo'n val het zwart zich in zijn goede hoedanigheid vertoont aan gezicht, handen enz. Zoodat dadelijk ge constateerd kan wordon, dat iemand in onze zwarte gemeente gevallen moet zijn; het zou een probaat opsporingsmiddel kun nen zijn. Nog een ander voordeel levert zoo'n zwarte geschiedenis op: het stof dringt ook in de regenputten en tonnen enz., wat natuurlijk niet ten goede komt aan do volksgezondheid. Spontaan zul dan ook eerstdaags een rouwdag worden gehouden en de huisvrouwen moeten van plan zijn uit dankbaarheid aan den gemeente-opzichter een hulde tc brengen en de vlaggen to doen wapperen als blijk van waardeering voor Alkeinade's Zwart. Met dank voor de plaatsing, JAN GR END. Uit Leiden vertrokken: E. B. Abspoel, Den Haag, Van (iogh- slraat 19. A. A. Baden, Goes, Yogel- zangscheweg 6. J. Bakker, Oegstgeest, Begentessclaan 19. P. Bakker, Eindho ven, Hemelrijken 131. J. J. J. 1». van Boek, Oegstgeest, Endegccst. C. J. van Bemmel, Hilversum, Xeuweg 77 J. Best, Almelo, Paulinkstraat 32. Wed. J. Blansjaar-Paulus, Gouda, Pretoriaplcin 28 E. O. Boerstra, Joure, Midstraat 328. Wed. I. Boomgaard-Smit Schcemcla, Lan- geweg. Wed. W. Bosma-Dijkstra, Dantu- madeel, Vecnwoudcn. K. de Bruin, Ber gen N.-H., Komlaan 12. R. W. Derksen, Haarlem, Kindcrhuisvest 19. A. M. van den Dool-Oosthoek, Apeldoorn, Juliana- laan 31. M. J. Droogh-van Kempen, Noord wijk, Liijdeplein 2. J. J. Duyn, Schiedam, Lekstraat 26. Wed. C. C'. Goosscns-van der Goes. Heemslede, Wil-* helminaplein 3. R. de Haas, Oegst geest, Duivenvoordestraat 17. A. van der Helm, Veur, Veurschesbraatweg 166. M. H. P. Herüer, Haarlem, Linden- straat 13. J. C. van der Heyden, Haar lem, Alb. Bergstraat 40. A. van der Hoogt, Huzerswoude, Hoogc Rijndijk 30. J. P. Immink, Wassenaar, Langsti'. 40. W. van Iterson, Rotterdam, Taander- straat 141. M. W. Jaeger, Tilburg, Wil li elmjna park 18. A. E. Jagel, Den Haag, Maasstraat 84. A. T. de Jager, Dor drecht, Herman Josinahof 2. J. G. Jan- sen, Den Haag, Atjchstraat 117. E. Jonas, Voorschoten Vernèdcpark 25. J. L. Kievit, Schiedam, Lekstraat 50. J. A. Klaassen, Doesburg, Koepoort straat 32a. G. Knoblich, Vocrburg, Damsigt- struat 10. A. Liethoff, Arnhem, Hommcl- schoweg 295. P. Ligtvoet, Voorschoten, Leidscheweg 221. W. Oostwoudcr-Mein- derts, Gouda, Jeruzalemstraat 1. H. Ncurciter-Skamel, Den Haag, Riouwstraab 139. J. Oostvoen, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 9. C. Pelt, Den Haag, Ter- westenstraat 35. M. E. Pennock-Verrips, Den Haag, Woteringkade 155. K. W. Poldervaart, Den Haag, Anjelierstraat 70. J. J. van do Poll, Rotterdam, .Slot boomstraat 16c. W. Schaap, Rijnsburg, Dwarsvlict 40. M. Schelkes, Den Haag, Fahrenhcitstraat 492. J. L. Schenk, Den Haag, Hocfkadc 1344. J. Schol, Utrecht, BiJtstraat 112. F. A. M. Scesink, Voor schoten, Leidscheweg 221. N. Smit, Amsterdam, Nieuwe Buvgstceg 36i P. F. Smit, Delft, Hugo do Grootstraat 31. A. H. M. Soupart, Dongen, Pensionaat St. Joseph. P. H. Spitzers, W.-Indië. G. Storp, Horst Emscher (D.). J. Stou ten, Zootcrwoude, Rijnegommcrstraat F 102 G C. J. Sijbranda, Den Haag, A van Buorenstraat 293. Wed. W. P. Val- kenburgh-Wiethoff, Alkmaar, Geel. Nicu- wesloot 33. P. van Venetian, Veisen, IJmuiden, Oost Lumeystraat 12. II. Wassing, Noordwijk, Boerenburgcrv.cg 24 M.Zaaycr, Oegstgeost, W. do Zwijger laan 9. J. P. Uljec, Zoeterwoude, Hoogo Rijndijk F 113. J. van Tol, Lisse, Halfweg 10. Te Leiden gevestigd: A. van Beek, Roodborststraat 54. H. Bomhof en fam., lcweekcr, Rijnkade 10. B. P. Bos, bakker, Hoogewoerd 128. J. Boshoven-Boshoven, Formosastraat 14a. II. G. Botormans en fam., Rijn- en Schic- kade 95. Wed. W. S. van Dam-van Dam, Rijnsburgerweg 171. C. P. Deviloe en fam., smid, Pr. Frcderikstraab 38. - G. van Diemen, los werkman, Dahliastraat la. G. W. van Dungen, winkelbed., Da Cos- tastraat 12. A. P. J. M. Goijor, winkel- bed., Botermarkt 26-27. J. M. C. Gom- rners, huishoudster, le Binnenvest.gr. 15. J. 1'.' Gordijn, Rijwielhersteller, Morsch- straat 60. G. de Hoer, huishoudster, Zonnoveldstraat 15. L. Hicsland, mon teur, Oude Rijn 178. F. Iloekx, schipper, Oranjogracht 08. A. J. Keijzor, dienst bode, Maarsmanstceg 13. W. von Hoer- schelmann, Hooigracht 84. M. W. Hom berg, Oude Rijn 81. M. J. van llovcn, dienstbode, Hoogc Rijndijk 18a. 15. Jel- gersma, arts, Merclstraat 28. P. Koop- mans, metaalbewerker, Fagelstraat 15. W. Koppers en fam., brugwachter. Blok huis S.S. M. T. R. en J. H. C. Koss, Hoogc Rijndijk '46. G. Krcling, ver pleegster, Rijnsburgerweg 00. C. J. La- fovs, naaistor, Leeuw erikstraat 9. E, Mahnc, dienstbode, Morsohsingel la. I. Xagy, Oranjegracht 13. A. Mombour, Haarlemmer.siraatr 220. S. Hennipjnan- Oostcrloo, Driftstraat 41a. J. A. Neder- hoed, kinderjuffr., Plantsoen 51. B. O. Poter, winkelier, Lage Rijndijk 35a. J. II. Remmers waal, rijwielhandelaar, Me rclstraat 13. E. Rothmann, dienstbode, Hooigracht 83 J. Schaap, verpleegster, Hoogc Morschweg 80. B. E. J. Schjott, Hooge Rijndijk 4 tb, A. C. van Schre ven, Groonhovenstraat S. Silbigcr- der Sluis, Hoogc Rijndijk 63. Weel. A. Spoor-van der Voet, Morsohwcg 20a. A. Steenovekl, Mir.nehuis. D. M. van Trooijen, fabr.arb., Narmstruat 25. X. Verhoeven on fam., portier, Oude Rijn 27. W. P. J. Vorlare, kantoorbod., J. cle Witfcstraat 31. A. J. J. en B. C'. Ve"- waijen, Roodborststraat 37. V. R. de Waal en fam., musicus. Aan boord. D. H. van de Werken, fabr.arb.. Rijndijk- straat 23. F. O. van Wieringcn-van Davids, Oegstgeesterlaan 31. J. van der Wagen, Warmonderstraat 6. Wed. J. A. M. Zindel-Martin, Hoogewoerd S&a. M. van Zuilen, verpleegster, Hcercn- steeg 4.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 11