IWAALS mmmmm mik M Damps?# •nI KF in do autocratisch geregeerde landen, had den begrepen, dat in onzen tijd geen oor log meer mogelijk was. dan wanneer het volk dien zelf wilde; en daarom hebben zij den volksgeest opgevoerd, tot liij den oor log wilde eD begeerde als eigen daad. En zoo ook heeft men den Volkenbond ge dacht. niet als een bond van vorsten en door hen verkozen staatslieden, maar een ware bond van zich-zelf regeerende vol ken. Over de samenstelling van den Volken bond zeide spr., dat nagenoeg iedere staat van betoekenis lid is, uitgezonderd Sovjet- Rusland en de Vereen. Staten. Of de Paus lid zal worden van den Volken bond, dat heeft Hij natuurlijk geheel en at Zelf uit te maken. Maar aanstonds, na het herstel van den Pauselijken Staat, is de vraag gesteld vooral in de Engclsche pers kan de Paus lid worden van den Volkenbond'? Daarin ziet spr. geen moei lijkheid, omdat de Pauselijke Staat alle gestelde voorwaarden kan vervullen. Maar waarschijnlijk zal do Paus zich bij den Volkenbond niet wensohen aan te slui ten. Spr. behandelde vervolgens de struc tuur van den Volkenbond. De hoofdorga nen van-dien Bond zijn deze drie: de Ver gadering of Assemblee, de Raad en het Secretariaat. De besluiten van de Verga dering zoowel als van den Baad ver- eiscben wegens den aard van den Vol kenbond, die de souvereiniteit zijner le den eerbiedigt als regel eenstemmig heid. Het secretariaat wordt waargeno men door den Engelschman en Katholiek Sir Eric Drummond, die door een staf van meer dan 400 men&cheti wordt bijgestaan. Naast deze drie hoofdorganen, staan verschillende hulp-organen, de deskundi gen-commissies, en eenige zelfstandige or ganisaties, zooalis het Permanent Hof van Internat. Justitie, zetelend in het Vredes paleis in Den Haag. De taak van den Volkenbond kan men algemeen omschrijven met den aanhef van 'het Pact zelf: de bevordering van inter nat. samenwerking en de verzekering in- terrat. vrede en veiligheid. Over de ver schillende bepalingen van het Pact weid de spr. verder uit, om daarna de critiek, op den Volkenbond uitgebracht, te bespre ken. Men zegt, de Volkenbond werkt zoo langzaam, maar groeien gaat ook lang zaam. Prof. van E.ysinga heeft eens een iheel lijstje van Volkenbondsge-breker. op gesomd: emg-nationale strevingen enz. Als het erop aan komt, zeggen anderen, zal de Volkenbond toch niets uithalen. Spr. ant woordt met Pater Gorris: omdat de brandweer, die veel binnenbrandjes bluscht, niet eiken catastrophalen brand kan keeren, zullen wij daarom de brand weer maar afschaffen. De Volkenbond heeft al meer dan een brandje gebluscht, dat anders licht tot laaienden brand had kunnen uitslaan. Niet alleen de tegenstanders van den Volkenbond, maar ook de voorstanders hebben hun onvervulde wensohen en hun bezorgde aandacht valt op het vraagstuk van de vermindering der bewapening en de uitbanning van den oorlog. Het sohijnt, dat juist op deze voorname punten het minst is bereikt. Spr. citeerde een zinsne de uit hot vredesprogram, dat Paus Be- nedictus XV op 1 Aug. 1917 aan de mo gendheden voorlegde, waarin deze op merkte, dat de vermindering van bewa pening onverbreekbaar vast zit aan veilig heid, verkregen langs den weg van ver plichte arbitrage en sancties. En juist de Volkenbond, zooals hij nu reeds is, raag genoemd worden een stap in de ricli- t d n g door den P a s gegeven. Na in 'het kort. de vredes-activiteit van Paus Benedictus be-handeld te hebben, kwam spr. tot de conclusie, die ook pater Gorris maakt: er is geen reden om den Volkenbond hemelhoog te prijzener is geen grond om hem geheel te misprijzen maar er is voor de Katholieken alle aan leiding, om te trachten hun beginselen in den Bond in te. dragen en ze daar te doen zegevieren. Deze drang tot verbetering van den Bond moet komen van onder af. De Katli. vredesbeweging wil de vredes- gedaebtc onder het. Kath. volk wekken en levendig houden; dat is de taak van den Kath. Vredesbond, die niet zonder succes werkzaam is, ook in Leiden, met eon be schouwing over wiens werkwijze pater v. d. Helm zijn lezing besloot. De voorzitter, prof. Keesom, dankt den spreker voor zijn boeiende voordracht, waarna de bijeenkomst werd gesloten. De voorzitter prof. dr. Keesom had bij den aanvang der bijeenkomst gevraagd, of de leden het volgend jaar weer een Schouwburgavond wenschen. Op deze vraag werd door de aanwezigen •niet gereageerd. Misschien, omdat de vraag wat onverwacht kwam of omdat men meende, dat in het antwoord een voor en tegen zou moeten tot uitdrukking ko men, afhangend van omstandigheden, die de leden niet geheel kunnen overzien. Als wij in de courant ons een antwoord op de door prof. Keesom gestelde vraag mogen veroorloven dan zouden wij het vol gende willen zeggen. Een Schouwburg-avond wordtdoor de leden van G. en W. zeer gewaardeerd om meerdere redenen, indien (wat vanzelf spreekt) deze avond op hoog artistiek peil staat, en indien daardoor niet do le zing- en voordrachtavonden in kwantiteit en kwaliteit moeten worden ingekrompen. Alleen als het bestuur meent, een Schouwburg-avond te kunnen organiseeren, e n deze aan. laatste voorwaarde ook te kunnen voldoen, zal dat streven ongetwij feld door de leden zeer worden geappre cieerd. Deze voorwaarde moet o.i. uitdruk kelijk worden gesteld, omdat G. en W. op de eerste plaats tot doel heeft, den leden intellectueel en artistiek genot te bieden, dat zij als er geen G. en W. bestond zouden moeten missen. PR OPAG AND A-VERGADERING R. K. OVERHEIDSPERSONEEL. Gisteravond werd in de Burchtza&l de aangekondigde vergadering gehouden van het R. K. Overheidspersoneel, georgani seerd in de A. B. K. A.. St. Michaël, St. Paulus en St. Petrus. De opkomst was niet bijzonder groot te noemen, maar uit dë aanwezigheid van den weleerw. heer Dor- beck, geest. adv. van het Overheidsperso neel en don heer G. Bulten, burgemeester van Voorhout, mocht men toch van bijzon dere belangstelling sproken. Dë voorzitter van de gecombineerde or ganisaties, de heer H. J. van der Top, opende de bijeenkomst met den dhr. groet cn zette hierna nog eens in 't kort uiteen, •hoe men tot een combinatie van de diver se organisaties van Overheidspersoneel is gekomen. Zulks is gedaan omdat allo ver- eenigingen op zich zelf betrekkelijk klein zijn, verder dat het houden van vergade ringen minder financiën kost, terwijl voorts het eendracht maakt macht" ook hier van toepassing kun zijn. Tenslotte kunnen ge meenschappelijke belangen behartigd wor den en kan men door samenspreking veel goeds bereiken. Hierna was het woord aan den spreker van den avond, den heer L. F. Guit, lid H. B. van Si. Paulus, die er in de inleiding tot zijn onderwerp op wees, dat hij het de zen avond niet trof, omdat hetgeen hij wil de zeggen tot de brandende kwesties be hoort van de A. B. IC. A. Spr. had even wel geenszins de bedoeling over interne vereenigingsaangelegenheden te spreken, doch wilde slechts in algemeene trekken een en ander zeggen over de inrichting en werkwijze van de organisaties van het B. K. Overheidspersoneel. Spr. schelst dan het ontstaan van het georganiseerd overleg, waarin de centrale van overheidspersoneel, overeenkomstig het verlangen der regeering, vertegenwoor digd zijn. Na dc verschillende Centrales met name genoemd te hebben, zegt spr., dat er bij de departementen nog verschillende commis sies van bijzonderen aard bestaan. Door de vakvereenigingen is steeds aangestuurd op erkenning van de centrale organisaties, met uitsluiting van de bijzondere commis sies. De rogeering wilde daarvan echter niets weten en gaf losstaande de organisa ties vertegenwoordiging in het Georgani seerd Overleg. Na uiteengezet te hebben wat verstaan moet worden onder een Centrale Organisa tie zeide spreker, dat de A. R. K. A. niet is een dergelijke organisatie, omdat zij niet centraal geleid wordt en daardoor kan zij volgens spreker niet tot volle kracht ko men. St. Petrus, de bond van Posi^personecl, is wel een centraal geleide organisatie, om dat het gecentraliseerd is opgebouwd. St. Michaël, de bond van Politieperso neel, is eveneens een centrale organisatie, zoo ook St. Paulus, de bond van gemeen- tepersoneeL Deze laatste organisatie ech ter is aangesloten bij het Kath. Werklie denverbond. Na den vorm van de organisaties uiteen gezet te hebben laat de heer Guit een en ander hooren over de werkwijze in de vier genoemde organisaties. Al deze organisa ties beoogen hetzelfde doel en dus mag men de aparte werkwijze zeker een krachts verspilling noemen, zulks in tegenstelling met hetgeen men in andere bonden ziet, zooals spr. nader aantoont. In dit verband wijst spr. op het loffelijk voorbeeld van Leiden, waarin de vier organisaties toch wel terdege schijnen te begrijpen, dat samenwerking noodig en mogelijk is. Dit bewijst deze bijeenkomst. Er dient volgens spr. in de organisaties iets veranderd te worden, wil men tot kracht konjen. Doordat de vorm, de op bouw van organisatie niet goed is, kan men zijn taak ook niet naar behooren vervullen. Daardoor worden de algemeene katholieke belangen geschaad. Iedere groep onder het katholiek overheidspersoneel zoekt op het oogenblik zijn eigen belangen. Het is daarom aller taak te trachten meer een heid te brengen in den vorm van het over heidspersoneel. Men moet dan een bureau vormen met goed geoutilleerde krachten, die de belangen van alle groepen naar be hooren kunnen behartigen. Spreker wijst er voorts op, hoe men zich meer en meer van het overheidspersoneel wenscht te ontdoen, hetgeen geschiedt door bijv. hot vormen van naamlooze vennoot schappen en het aannemen van contract- personeel. Hoeveel sterker zou het Katholiek Werk liedenverbond niet staan, dien de A. R. K. A., St. Michaël en St. Petrus met hun omstreeks 10.000 leden zich aansloten? Met het ledental van St. Paulus samen zou men dan bot een contributie komen van ruim drie ton per jaar. Wat een kracht zou er van deze groote centrale kunnen uitgaan? Welk een algemeen orgaan zou daaruit kunnen betaald worden en wat een mooi bureau zou men er door kunnen in stand houden' Spr. besluit tenslotte met de hoop uit te spreken, dat uit hetgeen hier gezegd is veel goeds moge voortkomen. Na een korte pauze volgde een aange name gedachtenwisseling tusschen ver schillende leden en den heer Guit, terwijl de Geest. Adviseur, kapelaan Dorbeck, er zijn vreugde over uitsprak, dat door bo vengenoemde organisaties het belang van samenwerking werd ingezien. De vergadering werd tenslotte door den voorzitter gesloten. ALG. R. K. PROPAGANDACLUB. „Dr. Schaepman". Door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem is tot geestelijk adviseur benoemd de Wel eerw. heer II. v. d. Ven, kapelaan der pa rochie van den H. Petrus. De bestuursfuncties zijn als volgt ver deeld: Mx*. H. F. A. Donders, voorzitter; A. H. Boekraad, vice-voorzitter; H. Lom- bert, 1ste secretaris; mevr. Manders-Ver meulen, 2e secr.esse.; L. J. v. d. Laan penningmeester. Op Woensdag 1 Mei a.s. zal wederom een algemeene vergadering worden gehouden, waarover nadere bijzonderheden per ad vertentie zullen worden bekend gemaakt. Het bestuur vertrouwt, dat vele, zeer vele Katholieken van eiken rang en stand zich alsnog als lid of donateur zullen opgeven, hetzij aan het secretariaat Stationsweg 8a, hetzij op de a.s. ledenvergadering van 1 Mei aj. INGEZONDEN MEDEDEELING. Met het oog op het vele administratieve werk, dat in de eerste weken door de Prop. club in verband met a.s. Kamerverkiezingen moet worden verricht, doet het bes-tuur een dringend beroep op dames of heeren, die zich hiervoor willen beschikbaar stellen. De bedoeling is het vorrichten van een voudig schrijfwerk, dat tehuis kan geschie den. Een aangenaam werkje dus, dat slechts gedurende korten tijd een of twee uurtjes per dag vraagt. Ongetwijfeld zullen vele dames en hee ren hiertoe in staat zijn en hunne gewaar deerde medewerking willen verleenen. Bereidverklaringen hiertoe worden even eens gaarne bij het secretariaat, Stations weg 8a ingewacht. N.V. „De Leidsche Courant". De N.V. „De Leidsche Courant heeft he denmorgen haar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden in 't Zita-Gebouw, Pieterskerkkoorsteeg 15. De voorzitter, dr. Walenkamp, herin nerde in zijn openingswoord aan de in drukwekkende inwijdingsplechtigheid van de gebouwen van „De Leidsche Courant", welke Z. D. H. Mgr. Aengenent zelf heeft willen verrichten. De balans-, winst-, en verliesrekening weiden goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 4 pet. (vorig jaar 7 pet.). Aan de beurt van aftreding waren de Commissarissen de heeren J. Bots, L. Roo- zen, J. Stadhouder. Vacatures waren ont staan door het bedanken van Mgr. Aenge nent en M. A. Hermans. De voorzitter, dr. Walenkamp, bracht dank aan wat mr. Hermans ongeveer 12 jaar als Commissaris voor de N.V. heeft gedaan. Als uitstekend jurist was hij bij juridische kwesties een vraagbaak in de vergaderingen, en, prettig in de omgang, was hij een zeer gewaardeerd mede-lid. Door wisseling van levenspositie en vei- andering van wóonplaats heeft hij moeten bedanken. Zijn commissariaat zal steeds in aangename herinnering blijven. Het verlies van Mgr. Aengenent als com missaris is evenredig aan de eer bij diens benoeming. In de moeilijkste periode van de N.V. is mgr. Aengenent een groote steun geweest door raad en daad. De voorzitter brengt mgr. daarvoor hartelijk dank; zijn commissariaat zal worden blij ven beschouwd als een groote eer. Als commissarissen werden vervolgens met bijna algemeene stemmen de aftreden de heeren herkozen en gekozen de heer W. v. d. Meer (Noordwijk) en Th. Ber gers (Leiden). In de commissie, Lïdoeld in art. 17 der statuten, werden benoemd de heeren Simo- nis (Leideu), Kaptein (Noordwijk) en Wap (Zoeterwoude). De voorzitter sprak aan het einde van de vergadering zijn blijde voldoening uit voor het zeer aangename verloop der be sprekingen. St. Josephs-Gezellenvereeniging. I nat allatiefeest. Het was weer een echte feestdag, de in stallatie j.l. Zondag van 28 nieuwe leden der Leidsche Gezellenvereeniging. Begonnen werd met een werkelijk „al gemeene" H. Communie onder de H. Mis van 8 uur in de St. Lodewijkskerk. waarbij de liedertafel „Sebastian Schaffer" op in- nig-devote wijze vertolkte het O, Salutaris Hostia en Jesu Dulcis Memoria. Dc vice-praeses kap. v. d. Ven, deed een heerlijk mooie dankzegging. 's Middags om half drie werd onder leiding van het commissariaat een excur sie gehouden naar de Bisschoppelijke Nij verheidsschool te Voorhout. Bij aankomst werden zij hartelijk ontvangen door Br. Overste Athanasius en onder leiding van een tweetal broeders werd de tocht door dat groote gebouw met z'n Philipszaal, turnzaal, drukkerij, smederij enz. aange vangen, waarbij een uitleg werd gegeven van „het eerzame handwerk" daar ver richt onder den zegen van God. Hoogst voldaan keerden allen huiswaarts. I>e groote zaal van het Gezellenhuis was "s avonds geheel gevuld met de aspi rantleden en huil ouders, leden der ver- eeniging en vele anderen. Aan de be stuurstafel haddon plaatsgenomen de Zeeree-rw. Praeses, pastoor Th. M. Beu kers, de vice-praeses kap. H. v. d. Ven, kap. Berkemeyer, de theologant Campfens, student aan het Groot-Seminarie te War mond en een vijftal leden van den Raad van Bestuur. Klokke half negen opende de praeses de bijeenkomst met gebed, waarna de „Se- bastianen" onder leiding van den heer W. Hoogzaad een zangnummer uitvoerden. Terstond hierna sprak de praeses de in stallatierede uit. Spr. begon met te zeg gen, dat hij een avond zooals deze gaarne praesideert. Vanavond toch gaan weer een groot aantal jongemannen zioh scha ren onder het vaan van St. Joseph, den man van den arbeid, die aan den kleinen Jezus leeren moest hoe te werken. Vooral nu zoovelen helaas den arbeid schuwen, verheugt het spr. dat er nog van die flinke Roomsche jongens zijn, die het werk lief hebben, omdat arbeid de ziel adelt. Steeds meer en meer van zulke posten van fiere Roomsche kerels worden in onze stad uit gezet en spr. hoopt dan ook, dat degenen, die nu geïnstalleerd worden echte zonen van Kolping zullen zijn, met liefde voor den arbeid maar bovenal met liefde voor ons mooie geloof en heohte trouw aa.n St. Joseph's vaan. Dan reikte pastoor Beukers het diploma uit en werd het insigne hen door den heer W. A. Kerckhoff op de borst gespeld. Nadat de senior de nieuwe leden had verwelkomd namens z'n mede-commissaris sen en hen vooral aanspoorde lid van een onderafd. te worden, zong de liedertafel het „Regina Coeli" van Ravanello, en speelde de symphonie een vroolijke marsch onder leiding van den heer S. Teelen. Na de pauze werd de avond gevuld met muziek, zang en voordrachten, door het duo MankVan Ooyen, leden van Adolf Kolping. Het was bijna half elf toen pastoor Beukers het slotwoord sprak, dank bren gend aan allen die dezen avond zoo uit muntend hadden doen slagen. Na sluiting met gebed werd tot slot van dezen feest dag het internationale Gezellenliecl ge zongen. R. K. Jonge Middenstantlsvereeniging „St. Peter Kanis". Gisterenavond hield bovengenoemde vcreeniging een ledenvergadering. Te circa 8 uur opende de voorzitter, de heer J. Vreeburg de bijeenkomst. Spr. heette de vele aanwezigen van harte welkom en memoreerde nog even het Jicengaan van den moderator der veree- niging Pater v. d Donk. Na eenige bij zonderheden te hebben medegedeeld over de a.s. feestavonden, „de driedaagsche", enz., gaf de voorzitter het woord aan den spreker van den avond, den lieer J. Wes ten, die een lezing hield over het ontstaan en de ontwikkeling der fotografie. Van den aanvang af wist de spr. zijn aandachtige toehoorders te boeien. Vooral toen hij kwam aan de omwentelings periode, de uitvindingen van Daguerre en Talbot en de kleuren-fotografie. Ook de vervaardiging van foto's in kranten' en boeken gaf spreker duidelijk weer. Noemen wij tenslotte nog bij de uitvindingen van Niepce, Daguerre en Talbot, de uitvin ding van den Duitschen Vogel, de arto- chromatische platen welke in het jaar 1875 plaats vond. Stap voor stap. bracht spr. zijn aandachtige toehoorders meer naar de hedendaagsche fotografie, de moment fotografie en de toepassing daarvan. Na het applaus der vergadering dankte de voorzitter den heer Westen namens allen voor zijn leerrijke uiteenzetting en sloot hierna de vergadering op de gebruikelijke wijze. Prof. G. Jelgersma. Prof. G. Jelgersma, die ter verpleging in het Diaconessenhuis was opgenomen, is thans in zooverre hersteld, dat hij giste ren deze inrichting heeft kunnen verlaten. Dr. A. de Buck. Dr. A. de Buck te Cairo, benoemd tot lector in de Egyptologie aan de universiteit alhier als opvolger van dr. P. A. A. Boeser, is eenige dagen geleden hier ter stede aan gekomen en zal vermoedelijk reeds de vol gende maand zijn collegos aanvangen met het houden van een openbare les. Lustrum-Commissie Leidsch Studentencorps. De lustrum-commissie van het Leidsch Studentencorps, welke de lustrumfeesten in 1930 zal hebben te ontwerpen en voor te be reiden is als volgt samengesteld: A. Dudok van Heel, praeses; A. D. Erkelens, G. Bee- laerts van Blokland, W. H. den Beer Poor- tugael, J. R. van Blom, G. J. J. G. Vosmaer en J. G. Kist. Opbrengst Emma-bloem. De verkoop van de Emma-bloem heeft een schitterend succes opgeleverd. De op brengst bedroeg 2146.17 1/2 voor de stad en 120.27 1/2 voor Oegstgeest, tezamen 2266.45, hetgeen ongeveer 1000 meer is dan vorig jaar. Verkeersregeling overweg Stationsweg. Vanaf gisteren is een nieuwe bepaling in werking getreden nopens het verkeer bij afsluiting door de soorboomen aan den over weg op den Rijnsburgerweg. Om het verkeer niet te storen zullen de electrische trams, wanneer de overweg is afgesloten, niet meer doorrijden tot vlak voor de boomen, maar aanstonds op een afstand blijven, zoo gauw de boomen om laag gaan. Voor het overige verkeer zal nierdoor voor de boomen meer ruimte en bewegings vrijheid ontstaan. Door de Commissie van Beheer voor de Stedelijke Werkinrichting werd aanbesteed de levering van levensmiddelen. Ingeschre ven was als volgt: Verkouw en Stokhuijzen: koffie 1.60— 1.501.45 per Kg., cichorei 5 cent per pakje De Jong en Co: gort 21 cent, rijst 22 cent, groene erwten 25 cent, capucijnor 2833 cent, bruine boonen 48 cent en koffie 1.48 per Kg., cichorei 4.5 cent per pakje en stroop 28 cent per Kg.: D. A. Kelder en Zoon: gort 18 cent, rijst 19.5 cent en koffie 1.70 per Kg., cichorei 4.5 cent per pakje en stroop 30 cent per Kg.; B. Ouwcrkerk gort 23 cent, rijst 22 cent, groene erwten 26 oent, capucijners 30 cent en bruine boonen ■18 cent per Kg.; T. Haan: aardappelen 5.48 per 100 Kg.; W. don Heeten en Zoon aardappelen 5.73 per Kg.; Z. v. d. Meij: kropbrood 12.75 cent per kg.; B. Franke: kropbrood 12.75 cent per Kg.; W. T. A. Bergers: gesm. rundvet 1.per Kg. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdient*. apotheken wordt van Maandag 22 tc én met Zondag 28 April waargenome: door dc apotheken van de H.H.: G. fl Blanken-, Hoogewocrd 171, telef. 502 D. J. v. Dries u m. Mare 76, telef. 406. Bij den banketbakker G. op den Lag Rijndijk alhier vervoegde zich gisteren ee: jongedame, die voor ongeveer drie guldci aan toartjes bestelde en nog voor één den aan gebak meenam. Bij aflevering zou alles tegelijk wordei botaald. Toen men het bestelde aan he; opgegeven adres aan de Ringkade wildi afleveren, bleek, dat een valsch adres w? opgegeven, waarop aangifte bij de politj volgde. In Leiden gevestigd: G. M. Appelman, huishoudster, Ha vet 13. H. J. Baart, schoenmaker, La i Rijndijk 130. O. Banto, Groenhovel straat 24. J. G. de Beer, electro-techn. Leeuwenhoekstraat la. J. C. W. Blant waardt, stucadoor, Langegracht 87. J F. H. den Boer, analyst, Maazensfcraa! 7 E. H. van den Bosch en Fam., werkt ingen., J. de AVittstraafc 48. T. C. Bosschaart, dienstbode, Plantage 4. Broer, broodbakker, Hoogewoerd 45. M. A. Commande'ur, Rapenburg 57. B. Devilee en fam., kleermaker, Da Costc straat 52. J. W. Dienske, Witte Rozei straat 58a. A. van Doleweerd en fam fabrieksopzichterj Pr. Wilhelminastraat J. C. A. W. Evers en fam., Fagelstraat E. Feiertag, dienstbode, Oude Vest 151 B. J M. Gerritsen, zuivelbereider, Boet havostraat 7. C. P. Hageman en fam bedrijfsleider, Haarlemmerstraat 299c. P. J. Hazenberg koopman, Varkenmarkt G. Hermann, smid, Oude Bijn 100 J. van Hoof, dienstbode, Driftstraat I. Kaldenberg Oude Singel 118. C. Mallee, Hooigracht 110a. A. J. Middelink en fam., vertegenwoordigei*, Ridderstraat 8. H. MöPlevs, horlof "maker, Da Costastraat- 46. H. P hl Ier, spoorwegbeambte, Heijnsiusstraat II. C. Oussoren, Haven 24 J. Oosterom, Rijnsburgerweg 69a. O. i den Oudenrijn, Haarlemmerweg 70. D. Robbers los werkman, Transvaalkade P. de Roode, fabrieksarb., Leliestraii 22a. H. M. Ruiter, dienstbode, Hooj straat 4. J. Schelke-Raar, Bilderdijt straat 18a. J. Schouten, Levendaal 195i D. C. A. Sprenger, dienstbode, J. va Goijenkade 32 B. E G. Stumpel, Hoa- gracht 40.- H. Stijger, Elisabethsgastn hof 12. C .H. van Teijlingen, Uiterste gracht 54b. A. Twigt en fara. rangeer der N.S., Trompstraat 14. H. Vonk, 1» werkman, Gasstraat S. J. van der W« gen en fam., monteur, Mare 102 M. Werre-Anthonisse, Valdezstraat 7. van Zuijlen en fam., journalist, Meezen- straat 7. Uit Leiden vertrokken: M. J. Baan, Amsterdam, 3e Oosterpark straat 103hs. J. O. M. Barluschke, Duitschland. D. van Beminel, West- Indië J. B. van Bemmel-Kerstens, Dei Haag Harstenhoekstraat 36. C. Riete schol-Van den Berg, N. O.-Indië. A. 11 van Beijeren, Den Haag, Loosduinschewe: 299 J. T. Bloemers, Den Haag, genspark 47 J. Blok, Schiedam, Lek straat- 28a. J. Bogerd, Leiderdorp, Acht- hoven 5. Wed. W. van Bohemen-Van Swieten, Zaandam, Haamskerkstraat 2. P. J. Maureau, N. O.-Indië. S. 0. Bree, Oegstgeest, Rijnzichtweg 55. C. P. Bucksteeg, Wassenaar, Oostdorperweg 4' II. E. Christiaanse, Leiderdorp, madescheweg 26. A. J. C. Dexel, Den Haag, Nieolaïstraat 5. H. van Doom, Kampen, Geestraat 18. J. van Dorst, Gilze-Rijen, bij G. van Dorst. H. I Eigeman, Oegstgeest, Endegeesterst-raat*. 13. C. E. van Ek, Voorschoten, Rijndijk 64. H. L. J. Elfrink, Rotterdam Insn- lindestraat 224aa. M. P. J. Fleur, Voor schoten, Wijngaardenlaan 3f. M. Fritsch Duitschland. G. de Gunst, Arnhem, Bijl straat. 16. S. M. Gijben, Amsterdam Hudsonstraat 117. J. Heemskerk, Apel doorn, Marechaussee-kazerne. Heemskerk, Den Haag, Oolumbusstvaat 263. W. J. de Heij, Alphen a. d. Bijn. Hoornstraat 5. M. Hippel, Gelsenkir- chen Dl, Marchalstraat 65. L. van Hoeve, Amsterdam, Dufaystraat 12b. C. Huisman, Rotterdam, Oostmolenweg - H. J. Jaeger, Den Haag, Ussclinxstraat 109. L. Kooien, Noordwijk, Voorstraat J. Kroese, Haarlem, Dreef 1. H. C. Kuijl, Loosduinen, Oud Rozenburg J- Lancel, Zoeterwoude, F 65. I. Louw- rier, Wassenaar, Bloemluststraat 57. - E. P. M. van Praag, Den Haag, Weissen- bruchstraat 171. O. L. E. de Baadt, Oegstgeest, Wilhelminapark 21 H- Sohipper, Bennebroek, Schoollaan 77. M Schmalhart, Den Haag, Stevinstraat 80. - J. Schmidt, Den Haag, Molenstraat F. J. H. Schmitz, Groot. Ammers, bij A ten Brave. C. P. Schokking, Katwijk Huize Mierenweide H. G. W. A. Schra- der, Arnhem, Tuinstraat 105. W. Simons, Oegstgeest, Nassaulaan 50. B S. Soerel, Amsterdam le Helmerstraat P. N. Tissot van Patot, Ni O.-Indië. - L. A. Truijers, Alkmaar, Dahliastraat 1' C. D. Verrijp, New York. W. van doi Vlugb, Breda, Elizabethgesticht C. Vonk Alkmaar, Hoeverkade 9. T. P. Waaijej, Stompwijk, Oostvlietweg 22. A. J. Walenkamp, Voorhout, Nijverheidsschol A. Wehr, Duitschland. 2-1 Holl

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2