BUITENL. BERICHTEN SPORT LUCHTVAART UIT DE OMGEVING UI gen vóór den bewusten nacht mijn man zijn mes geslepen hacl met behulp van mijn zoontje, die den steen had gedraaid. Wij vinden het beiden dan ook verwonderlijk, dat men niet verder door is gegaan met 't onderzoek tegenover dien Boxmeer. Maar als ook hij onschuldig is, zou ik het even verschrikkelijk vinden, wanneer hij er straf voor kreeg. Een moet het echter toch gedaan heb ben. Wat de Kroons betreft, ik voor mij heb het idee, dat, als die hamer niet van mij geweest was, ik nooit gezegd zou hebben, dat dit wel het geval was, al hadden er vijf rechters voor mij gestaan. Rechercheur De Jong schijnt een eigen aardige rol te hebben gespeeld. Ik kan over hem evenwel niet oordeelen, want bij mijn weten heb ik hem nooit gesproken. Wel heb ik gesproken met rechercheur Burger uit Gorkum en van Hem heb ik een goeden indruk. In ieder geval heeft hij mij op geenerlei wijze in de richting van één of andere verklaring geprest. Het is wel eigenaardig dat Mcinster ook thans nog verklaart, den hamer in het be zit van de Kroons te hebben gezien. Die M. lijkt mij niet bijzonder vertrouw baar en ik acht het niet uitgesloten, dat hij met den hamer de een of andere rol heeft gespeeld. Vóór eenigc weken had zij bezoek ge had van mr. Roobol, doch die vroeg alleen hoe laat het sluiteein in de boeken stond, doch dat wist zij toen niet meer. Over do zaak had zij met hem weinig gesproken. „Als men den werkelijken dader heeft, vind ik 15 jaar nog te weinig. Ik zou zooiets beter kunnen vergeven als mijn in in drift gedood was geworden. Maar dat men op de loer heeft gelegen om hem te berooven en men hem heeft gedood, ter wijl wij daar pas woonden en dus niemand iets tegen ons kon hebben, is meer dan verschrikkelijk. Ik ben vol spanning over de zaak, maar ik hoop in ieder geval, dat spoedig tot revisie wordt besloten en dat men maar gauw den rechten man te pak ken krijgt." Een inbreker gevat. Dinsdagavond omstreeks middernacht zagen rechercheurs van de Centrale re cherche te Amsterdam twoc mannen ko men uit het gebouw van den Gemeentelij ken Woningdienst, in de le Schinkel- straat 14. Op het zien van de politie namen zij de vlucht in de richting van het Vondelpark. Zij werden in het park achtervolgd en eenige revolverschoten wer den gelost in de richting van beide man nen. Het gelukte aan de rechercheurs een van de twee mannen te grijpen. Hij werd overgebracht naar het bureau op den Overtoom. Bij nader onderzoek bleek dat door overklimming van een schutting zij zich toegang tot het gebouw, dat tot opslag van materialen dient, hadden verschaft. In het gebouw zelf hadden zij den boel overhoop gehaald en eenige sloten ver broken. Eenige voorwerpen, afkomstig uit het gebouw, werden op den arrestant gevon den. Men meent in den gearresteerde ook den dader te hebben die eenige weken ge leden een winkelierster in de Van Lennep- kade heeft aangevallen en van f 15 be roofd. 104 dagvaardingen tegelijk! Eenig tijd 'geleden is te Sittard aange houden een taxi-chauffeur, die zich niet wenschte te storen aan dc verkeersveror- dening dier gemeente. Hij werd naar het huis van bewaring te Roermond overge bracht, en thans zijn niet minder dan 104 dagvaardingen wegens gepleegde overtre dingen tegen hem uitgebracht. .Voor al deze feiten zal hij zich te Sittard voor den kantonrechter hebben te verantwoor den. ONGELUKKEN. DE BOTSING BIJ BRUSSEL. Geen Nederlanders onder de slachtoffers. Goederentrein door midden gereden. Zooals gisteren reeds in '"t kort gemeld, is gistermorgen dicht bij het station Halle de Parijsche trein, die om kwart over twaalf uit de Fransche hoofdstad naar Amsterdam was vertrokken en om 6.40 te Brussel moest aankomen, in botsing ge komen met den goederentrein Brussel- Enghien. De goederentrein werd door mid den gereden. Het aantal do oden bedraagt thans 11. De burgemeester van Halle verhaalt de toedracht van den ramp als volgt: Omstreeks halfzeven komt altijd de Pa rijsche trein Halle voorbij, waar twee spoorlijnen bijeenkomen, n.l. de lijn Ber genBrussel en de lijn BrusselEnghien DoornikRijssel. Een goederentrein had zoo juist het station van Halle verlaten om zich naar Enghien te begeven, toen met donderend geweld de Parijsche trein in volle vaart op hem inreed. Wat was er gebeurd'? Wie van de twee machinisten had de seinen niet opgemerkt'? Het blijft een open vraag. Drie seinen ziet men in de verte gesloten staan; zij zijn dus niet open geweest. Na de aanrijding sloeg de locomotief van den Parijschen trein om en viel in dc sloot. Daarachter volgde een Franschen postwagen en een tweede-klasse personen rijtuig. De Fransche postwagen liep te pletter op den Belgischen, die doorreed, derailleerde en dwars over beide spoor banen kwam te liggen. In den Franschen postwagen bevonden zich negen personen, die zich ter ruste hadden begeven. Alleen dc chef was wakker en deelde mede, dat zijn mannen allen door elkaar geworpen werden, doch niemand van hen werd ge wond. In den Belgischen postwagen even wel had de botsing ontzettende gevolgen. Uit de wrakstukken van dit rijtuig werden INGEZONDEN MEDEDEELING. IETS, DAT DAMES MOETEN LEZEN. Nu eindelijk de tijd gekomen is, dat een ieder eraan denkt, de winterkleeding voor goed op te bergen, komt- voor menige dame de moeilijke vraag: ..Waar zal ik nu eens een mooie japon, een mantel of een costume gaan koppen?" Vmi den zomer zoekt gij iets gagas, iets wiarvWi iedereen U zeggen zal. Mt. hit U Koed\taat. ter wijl gij naar tfr <*en Jev oei Wn klee ding wilt dragen^wRiarval gij z^Jf over tuigd zijt, dat OT^teardelvoor Qw geld hebt ontvangen, rn. a\ w. fat defkwaliteit en de coupe prima i«. Mlcht vjbr U dit vraagstuk moeilijk zijl oj te lissen, dan weet gij toch niet. óSt d$ firnfa Waals, Haarlemmerstraat ll/ tog&»*Ver de Don- kersteeg. zich gedujCnde al de jaren van haar bestajm"'reij|rP^ heeft toegelegd, hot U gemakkelijk te maken. Immers, allen, die bij haar kochten, zijn tevreden klanten ge worden en steeds groot er wordt het aan tal dergenen, die profiteeren van ons. Zakenprinciep, iets goeds te leveren voor zoo laag mogelijken prijs. Het zal ons een genoegen zijn, U daarvan te kunnen overtuigen bij een bezoek aan onze spe ciale magazijnen 8203 WAALS, Haarlemmerstraat 114, Leiden. de lijken van zeven Belgische postambte naren gehaald. In den personenwagen, die op den Fran schen postwagen volgde, werden drie pas sagiers gedood, benevens de chef-conduc teur van den nachttrein. Voor zoover men heeft kunnen vaststel len. bevinden zich onder de slachtoffers geen Kederlanders. Onmiddellijk na het vernemen van de ramp kwamen de burgers uit de omgeving te hulp snellen, evenals de brandweer en het, stationspersoneel. Bijzondere vermel ding verdient het moedige gedrag van den commandant der brandweei-. die zich aan de redding dor passagiers wijdde, toen er groot gevaar voor zijn eigen leven be stond. Ook in de wagens, die gespaard ble ven, ontstond een vreeselijke paniek. De passagiers kwamen met van angst ver trokken gezichten uit de wagens, en wis ten niet waarheen zij zich moesten bege ven. Door den schok werden verscheidene menschen door elkaar geworpen en door glasscherven gewond. Van de gewonden werden er negentien in Roode-Kruiswagens naar heb ziekenhuis van Halle gebracht, nadat de geneeshee- ren van Halle reeds eerste hulp hadden verleend. Sommige passagiers waren zoo van streek, dat zij na hun wagon te hebben verlaten, er opnieuw in stegen, alsof de reis gewoon zou worden voortgezet. De correspondent van de Tel." te 's-Gravenhage had in den D-trein uit Brus sel die om kwart voor negen in de resi dentie arriveerde, een onderhoud met mevr.'Sanders uit Parijs gehad, die gister morgen het spoorwegongeluk bij Halle meemaakte. „Het was ongeveer halfzeven, vertelde zij, toen ik wakker schrok, van een gewel digen knal en een ontzettend gekraak. De trein stond in eens stil, waardoor de ba gage uit de netten boven onze hoofden werd geslingerd. Doordat ik in een hoek zat, viel ik niet van de bank. Met mijn twee kinderen van bijna vier jaar en zeven maanden zat ik in een der twee achterste rijtuigen van den Parijschen trein, welke wagons voor Nederlanders bestemd zijn. Alleen deze twee wagens bleven in de rails, alle andere derailleerden'. Het lawaai van het krakende hout en van den ont snappenden stoom was aanvankelijk zoo hevig, dat men het kermen der gewonden niet kon hooren. Even later evenwel hoor de ik roepen: „Accident, accident!" Ik bleef eerst in den trein zitten omdat- ik mij slecht bewegen kan met die twee kleine kinderen en de bagage. Later moest ik toch uit den trein cn werd heel liefde rijk opgenomen bij inwoners van Halle. De gewonden werden naar het hospitaal van Halle vervoerd. Toen dit vol was, wer den ze in het klooster binnengedragen. De dooden werden naar het stationsgebouw van Halle overgebracht dat op 10 minuten afstands van de plaats van de ramp ligt. Benzine-reservoir te Kalgan ontploft. Veertien dooden en vele gewonden. Dinsdag zijn in Kalgan (China) bij een explosie van een benzinereservoir 14 per sonen gedood en 27 zwaar gewond. Dorp in Polen afgebrand. Zestig woningen vernield. Gisternacht is in het dorp Rybc2yno in het district Wilna brand uitgebroken in een boerenhofstede. De vlammen deelden zich spoedig aan het geheele dorp mede, zoodat in totaal zestig boerenwoningen vernield werden. Brand in een Fransche linoïeumfabriek. In een linoïeumfabriek le Baisieux is een groote brand uitgebroken, waardoor de gebouwen, de machines en de opgesla gen voorraden werden vernield. De sohade wordt op meer dan 12 millioen franc ge schat. Woeste storm teistert New York. Veel schade aan de schepen. Een woeste storm kwam Dinsdag van den Atlantischen Oceaan boven New York; de storm ging vergezeld van een geweldi gen regenval. Twee schuiten en een sleep boot kwamen in de haven tot zinken, een vrachtschip geraakte aan den grond en bijna alle schepen liepen schade op. Gedurende bijna den geheelen dag teis- lerde de wind, die stormkracht bereikte, e kust van den Atlantischen Oceaan. De rrans-Atlantische schepen melden hooge zeeën en zwaren storm. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Jur.ioren-Competitie District Leiden. Dc uitslag van de Zondag voor Afdeeling B gespeelde wedstrijd is: Leiden IIMeerburg 3—0 oor Zondag 21 April zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Afdeeling A. Lisse: Lisse IITeijlingen I Afdeeling B. Zoeterwoude (H.-R.): Meerburg—D. V. O. Alle wedstrijden vangen te half één aan. D. HAVERKORN, Competitieleider. SCHERMEN. 23e Wapenfeest K. 0. S. Koninklijke Officiers Schermbond. Gisterenochtend om half tien werd de beslissing van den personeelen wedstrijd op floret klasse III voortgezet. Waar er nog slechts een tiental partijen restten, was de beslissing spoedig gevallen. De uitslag werd als volgt: 1. Th. B. W. van de Vlietvoet, le luit. 17 R.I. met 4 gewonnen partijen, 13 ont vangen en 20 gegeven treffers; 2. P. J. M. Evers, le luit. 13 R. I. met 4 gcw. part., 16 ontvangen en 20 gegeven treffers; 3. A. J. G. Bautmy, 2e luit. 1 R.I. met 3 gew. part., 19 ontvangen en 20 gegeven treffers; 4. J. G. W. Zegers, kapt. L. V. A. met 2 gew. part. 18 ontvangen en 21 ge geven treffers; 5. F. Molenaar, le luit, S.R.O.I., met 1 gew. part., 23 ontv. en 17 gegeven treffers; 6. J. Oh. Boogaard, 2e luit. 2 R.I. met 1 gew. part., 24 ontvangen en 15 gegeven treffers. Opmerkenswaardig is, dat de winnaar (die evenals nummer twee 1 verliespartij boekte) tegen Zegers verloor met 50. Evers verloor tegen v. d. Vliervoet met 5—3. Ook de personeel© wedstrijd op degen klasse III werd aangevangen. De 43 deel nemers waren ondergebracht in 0 poule's van 6 cn 1 van 7 uit elk waarvan 4 man naar de tweede ronde overgingen. Uit poule I gingen over: J. Tammes, W. Scheuerman, J. v. Keulen en G. J. v. Buuren; uit poule II: H. Bouman, Zomer, J. Lamberti en A. J. Boutmy; uit poule III: F. Molenaar, P. Bloema, H. J. Steen- metzer en G. H. v. Steyn; uit poule IV: J. G. van Dormolen, J. Rops, H. H. Blom en J. H. Wieffering; uit poule V: F. R. L. Gonggrijp, R. W. Muller, D. W. v. d. Bosch en J. W. F. Mulder; uit poule VI: mr. D. P. Lehmanu, W. P. Schotman, W. J. van Rijn en Brugma; uit poule VII: J. O. Boogaard, J. Iloytema van Konijnen burg, J. W. Wijn en J. D. Schepers. Deze 2# aangeblevenen werden onder gebracht in 4 poules van 7 uit elk waar van er 4 naar de halve beslissing over gaan. Uit poule I gingen naar deze halve be slissing over: J. J. Lamberti, J. van Keu len, J. II. Wieffering en J. Hoytema van Konijnenburg; uit poule II: J. W. Wijn, mr. D. P. Lehmann, H. Bonman en W. P. Schotman; uit poule III: A. J. G. Baut my, D. W. v. d. Bosch, H. H. Blom en J. Tammes; uit poule IV: F. R. L. Gong grijp, J. Rops, G. J. v. Buuren en J. D. Schepers. Uit de eerste halve beslissing gingen naar de finale de heeren G. J. v. Buuren met 5 gewonnen partijen, A. J. G. Boutmy. J. Rops en IT. II. Blom elk met 4 gewon nen partijen. En uit de tweede halve be slissing gingen over mr. D. P. Lehmann en D. W. v. d. Bosch elk met 6 gewonnen partijen, J. D. Schapers met 5 en J. Tam mes met 4 gewonnen partijen. Aangezien eenige van bovengenoemde heeren in den afdeelingswedstrijd op de gen moesten uitkomen, welke 's middags aanving, werd besloten de beslissing tot vanmorgen uit te stellen. Terwijl degeli klasse III werd verwerkt, ving de personeele wedstrijd op degen klasse II aan, waaraan 13 man deelna men. Uit poule I bereikten de finale de hee ren Th. W. B. v. d. Vliervoet met 4 ge wonnen partijen, G. Berghuys en ;T. W.^L. Versteegh met 3 en F. P. van Wieringen met 2 gewonnen partijen en 7 ontvangen en 6 gegeven treffers., waarmede hij met een meer gegeven treffer dan luit. van Wieringen zich in de finale plaats ie. En uit poule II gingen over de heeren H. G. Hagens met 6 gewonnen partijen, E. J. Bruins met 5, H. C. Kloppenburg met 4 en F. J. Backer met 3 winstpartijen. De beslissing had den volgenden uit slag: le. F. P. v. Wieringen, res. 2e luit. 1 R.I. met 5 gewonnen partijen en 5 ontv. treffers 2e. F. J. Bakker, res. kolonel der grenadiers, met 5 gewonnen partijen en 6 ontvangen treffers: 3e J. W. L. Ver st eegh, kapt. 13 R.I. met 3 gewonnen par tijen en 9 ontvangen treffers; 4e H. G. Hagens. le luit. 18 R.I. met 3 gewonnen partijen cn 10 ontvangen treffers; 5e. G. Berghuys. kapt. mil. adm. met 3 gewon nen partijen, 11 ontvangen en 9 gegeven treffers Ge. Th. B. W. van de Vliervoet, le luit. 17 R.I. met 3 gewonnen partijen, 11 ontvangen en 8 gegeven treffers; 7e. H. C. Kloppenburg, kapt. 21 R.I. met 3 gewonnen partijen, 11 ontvangen en 8 ge geven treffers8e. E. J. Bruins, kapt. mil. adm., met 2 gewonnen partijen en 12 ont vangen treffers. Voor den afdeelingswedstrijd op degen stonden 12 afdeelingen ingeschreven, doch waar Breda II cn Utrecht niet opkwa men. had de strijd tusschen 10 ploegen plaats. Elke afdeeling was door 4 deelne mers vertegenwoordigd, die verdeeld wa ren over 4 poule's van 10 man. Er werd getrokken op 2 touche's. De uitslag werd: lo. Breda (met de heeren Doorman, Drost, Berghuys en Pel) met 2-1 gewonnen partijen en 33 ontv. treffers. 2o. Maas tricht (met de heeren Evers. Lamberti, INGEZONDEN MEDEDEELIKC. Versteegh en ten Haeff) met 24 gew. part. en 41 ontv. treffers. 3o. Amersfoort (met de heeren Boutcnsz, Blom, Hagens en Kloppenburg) met 23 gew. part. en 38 ontv. treffers. 4o. Arnhem (met de hee ren Buitin Bik, van der Brandeler, Wief fering en Rutgers) met 18 gew. part. en 42 ontv. treffers. 5o. Den Helder (met de heeren v. Duim, v. Hoorn, Grongrijp en van Rijn) met- 18 gew. part. en 43 ontv. treffers. 6o. Den Bosch (met de heeren v. Keulen, Hoytema van Konijnenburg, de Boer en de Bie) met -6 gew. part. en 47 ontv. treffers. 7o. Den Haa 'met de hee ren v. Buuren, v. Steyn, den Hartog en Backer) met 16 gew-. part. cn 50 ontv. tref fers. 8o. Soesterberg (met de heeren B>is- schof. Wijn, Brugma en Zegers) met 15 gew. part. en 50 ontv. treffers. 9o. Gro ningen (met de heeren Bouman, Tammer, Brueus en Wijsberg) met 12 gew. en 59 ontv. treffers. lOo. Renlo (met de heeren Dormolen. v. Rooy. v. d. Vliervoet en Bloema) met 10 gcw. part. en 57 ontv. treffers. SCHAKEN. Winterwedstrijd Leidsch Schaakgenootschap. Door de wedstrijd om het kampioenschap van Leiden ondervindt bovengenoemde wed strijd wel eenige stagnatie, daar verschil lende spelers aan beide wedstrijden deel nemen. De volgende partijen konden nog wor den uitgespeeld: le groep: M. Bloem wint van Dr. C. H. ITins en verliest aan M. 31. Segaar, G. Bos scha wint van H. G. Hofman en verliest aan D. Noteboom. Dr. C. H. Hins wint van W. Demmendal. W. H. v. d. Nat Jr. wint van D. de Jong, H. G. Hofman en van der Nat spelen remise, Noteboom wint van De Jong. 2e groep: S. J. v. d. Hoeven wint beide partijen van M. J. Dieben. D. P. Karmin wint van Ir. H. N. Frangois en verliest van Van der Hoeven. De stand is thans als volgt: le groep: D. Noteboom 7 1/2 uit 9, G. Bos scha 9 uit 11, Ir. J. Jt G. van Hoek en W. H. v. cl. Nat Jr. elk 6 uit 9, W. H. Bosscha 5 uit 12, B. Vies 4 1/2 uit 7, Dr. C. H. Hins 6 uit 11 en W. Damniendal 5 uit 10. 2e groep: S. J. v. d. Hoeyen 12 1/2 uit 14, G. Schoppen 9 uit 11, L. A. de Lange 5 uit 7 en D. P. Karnin 5 1/2 uit 8. De overige, deelnemers uit beide groepen behaalden tot dusver minder punten. AUTOMOBILISME. Automobielverkeer tusschen Nederland en Duitschland. Gemeld wordt: Door de aanhoudende bemoeiingen van het bestuur der Kon. Ned. Automobiel Club zijn eindelijk de reeds lang in prin cipe aanvaarde afschaffing van taxe de séjour en wegenbelasting voor inwoners van België en Nedeidand, op basis van we- derkeerigheid, een voldongen feit gewor den. Het ligt voor de hand, dat nu toch ook moei getracht worden - deze zelfde grensfaciliteiten voor onze oostgrens te verkrijgen. Het bestuur der K. N. A. C. heeft zich daarom in (le eerste plaats met een re quest gewend tot den minister van Buiten- landsehe Zaken, waarin is uiteengezet, dat het heffen van belasting aan de Xeder- landsch-Duitsche grens voor toer-automo- bielen een belemmering voor het interna tionaal verkeer oplevert, te meer. daar. nu de taxen tusschen Nederland en België is opgeheven, het toerisme naar en van Duitschland daarvan de minder gunstige gevolgen zal ondervinden, dat de belasting wel wederzijds tus schen Nederland en Duitschland opgehe ven is voor autobussen, waarvan uit den aard der zaak de wegen meer te lijden hebben, dan van de toerautomobielen, dat in het algemeen afschaffing van taxes aan de grens het internationaal ver keer zal vergemakkelijken en bevordtereu. Den minister wordt verzocht het daar heen te willen leiden, dat ook de wegen belasting aan de grens tusschen Xeder- lanck en Duitschland voor personenautomo bielen zoo spoedig mogelijk wordt afge schaft. Het is te hopen, dat de onderhandelin gen over het voor het toerisme naar Duitschland zoo urgente onderwerp, met het oog op het intredende reisseizoen een vlot verloop moge hebben. Ten einde ook de Duitsche autoriteiten te winnen, heeft het bestuur der K. N. A- C. een verzoek gericht tot de Automobil Club von Deutschland" om alle moeite te doen bij de Duitsche autoriteiten ten ein de ontheffing voor Nederlandsche perso nen-automobielen van de Steuerkarte te verkrijgen op basis van wederkeerigheid. Ten slotte heeft het bestuur nog een request gericht tot den minister van fi nanciën, verzoekende mede te willen wer ken tot het afschaffen der taxen op basis van wederkeerigheid, ook in alle andere landen van Europa voor zoover dat mo gelijk is,. DE LAATSTE LOODJES Opnieuw mislukte vlucht van Thieffry. In Belgisch Congo gevallen. De Belgische avïateur Thieffry, die on langs een mislukte poging heeft gedaan om van België naar den Congo te vliegen was per schip, met medevoering van een vliegtuig, naar den Congo vertrokken. Bij aankomst aldaar heeft hij zijn toestel ge monteerd qn is in cle richting van Kivu vertrokken. Volgens door het ministerie van Koloniën ontvangen berichten is Thief fry op 10 April uit .Albertville naar Kivo vertrokken en zou hij na 150 K.M. vliegens xaer leur ,han Dc De gelden voor de reis naar Rq me van den oud-zouaaf op 6 Mei de a.s. zijn nog niet bijeen. ,Hoe zit dat nou toch eigenlijk?" Vroeg men ons dezer dagen, „Zal (Uoud-zouafelijke reis Naar Rome toch niet slagen?" Is dan het geld nog niet bijeen Voor dezen ouden strijder, Die wéér nan-r Rome toe wil gaan, Maar feest'lijker en blijder? Begrijpt TT wat dat die vraag beduidt Gij allen, die dit lezen? Ik wil maar zeggen, dat er nog Wat centen moeten wezen. Het grootste deel is al bijeen, Maar wil dat reisje s'lagen, Dan moet voor den oud-zouaaf Ook Uwe gift bijdragen. De heele zaak is kant en klaar, Hij is al ingeschreven, Ilc vraag U enkel maar waar zijn Uw centen nu gebleven? Zijn pas is klaar, den zesden Mei Dan zal hij gaan vertrokken, En met z'n allen moeten wij Dien dag zijn aftocht dekken. Zend gauw Uw giften naar de krant Voor deze reis naar Rome, Wij zullen dan wel zorgen, dat Hij daar goed aan zal komen. TROUBADOUR. ïeru ;ade net titte late :en, oand iet ciezi Jen F. J Peet titte ,verd oop< :igei Bran nog uaai Spoc inde strel werd wijze Te LW Belui aan N'ooi de z tje d mge touw sloet nabij de Kibanga-baai zijn gevallen. Zijn mécanicien Gastuche, die minder ernstig gewond was, werd door Inlandsche jagers gevonden en per prauw naar heb zieken huis te Albertville vervoerd. Daar hij echter buiten kennis was toen hij werd gevonden, weet hij niets omtrent- het lol van zijn metgezellen. Door den commissaris van het district is een hulpexpeditie naai de plaats van het ongeluk gezonden. De pooltocht van cle Graf Zeppelin. Dr. Fridjof Nansen, die uit Amerika t< Bergen (Noorwegen) i.s teruggekeerd, heefl in een interview verklaard, dat hij meening is, dat Nome in Aljaska niet de beste plaats is voor het bouwen vèn landingsmast voor de Zeppelin, daar plaats door bergen omgeven is. Volgens ]jioe Nansen is Fairbanks beter geschikt, hoe wel de oprichting van een landingsmast hier door de hoogevo transportkosten pvjjz duurder zou zijn. - Men is nog bezig met de Amerikaan- sche autoriteiten en Amerikaansche bla den te onderhandelen. Hij hoopt, dat de Aero Arctic langs dezen weg de noodige middelen bijeen zal krijgen om ten min ste het bouwen van den landingsmast in Amerika mogelijk te maken. Nansen is van plan om met prof. Hel- lard Hansen in Mei naar Berlijn te teneinde met dr. Eckener te confereeren. ALKEMADE. Keuringsdienst. Uit het verslag den keuringsdienst van waren, district Lei den blijkt dat over het tijdvak 1 Januari tot en met .31 Maart j.l. zijn onderzocht op het laboratorium 77 monsters, en ter plaat se 1324 monsters. Hiervan werden afgekeurd 5 monsters wegens ondeugdelijken toe stand. Het aantal geïnspecteerde winkels bedroeg 37. LEIDSCHENDAM. Emmabloem. De Emmabloem-collecte. welke hier Dinsdag werd gehouden, heeft te Leidschendam het mooie bedrag 208.89 opgebracht, dank zij de ijver de dames-collectrices, aan wie dan ook zeer zeker een woord van dank toekomt voor hun schoon werk. ROELOFARENDSVEEN. Schaakwedstrijd. Gisterenavond had in de Pancratiuszaal alhier de sluitingswed strijd plaats van dit seizoen. Ongeveer ten 6 1/2 uur opende kap. Bijl den avond met een woord van welkom tot de aanwezigen. >Spr. wenschte allen een genoegelijken avond en hij hoopte dat- deze avond aanleiding mocht zijn tot groei en bloei der vereeni- ging en dat vele nieuwe leden zich zouden opgeven. Aan de wedstrijd wex-d deelgeno men door 26 leden, welke verdeeld werden in 4 klassen. Er werd in 3 partijen speeld met een speeltijd van 11/2 uur. Ni een spannenden wedstrijd was de uitslag als volgt: Klasse A le prijs A. van Pelt met 3 punten, 2e prijs J. Hillebrand met punten, 3e prijs B. Baak met 11/2 punt. Klasse B le prijs P. Heemskerk met 3 pun ten, L. van Berkel 2e prijs met 2 1/2 punt en 3e prijs W. van Ruiten mot 2 punten. Klasse C, le prijs J. van der Zwet met punten, 2e prijs O. van Klink met 3 pun ten. Klasse D. G. Pouw met 2 punten. Met gelijk aantal punten was geloot. Na afloop dankte de voorzitter de aanwezigen voor de medewei-king en gezellig samenzijn waarna de prijzen bestaande in luxe voor werpen aan de gelukkige" winnaars onder een toepasselijk woord werden uitgereikt. Voorts werd nog een woord van dank ge richt tot de commissie voor haar goede lei ding. De schaakclub Utile Dulci mag zich in een steeds grootere belangstelling ver heugen. 3 Rein -1.5 tenr i°- then Nar< geef

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6