DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND SPORT EEN RIJKE FAMILIE VIERDE BLAD. DE LEIDSCHE COURANT. ZATERDAG 13 APRIL 1929 Pilsoedskï. Maarschalk Pilsoeds- fei is een eigenaardig man, een man, die niet van halve maatregelen houdt. Ook niet als hij aan 't schelden gaat. Want schelden kan maarschalk Pilsoedski op perbest, vooral als hij het tegen het Pool- sche parlement heeft. „"Zwijnen en schof ten" noemde hij verleden jaar de edelacht bare heeren van het parlement en thans liefkoost hij ze met benamingen als: „apen en bandieten". Waarom is Pilsoedski zoo boos op het parlement? Wel, omdat het parlement niet precies hetzelfde wil als de maarschalk. Of.... men kan ook zeggen: omdat het parlement wél precies hetzelfde wil als de maarschalk, nl. beiden willen den baas spelen. Eigenlijk is Pilsoedski de baas. Hij is dictator. Maar zonder officieelen naam en onder den schijn van een volkomen con stitutioneel minister te zijn. Als Pilsoedski nu een Mussolini was, joeg hij eenvoudig het parlement, dat niet wilde, wat hij wil de, naar huis. Maar nu doet Pilsoedski dat niet: hij stoort zich zoo weinig mogelijk aan besluiten van het parlement en scheldt het eerbiedwaardig collego zoo nu en dan eens ongezouten uit. Hei, vorige jaar had Pilsoedski getracht door nieuwe verkiezingen zioh een gehoor zamen Landdag te verzekeren. Dat schoono plan mislukte, want slechts een derde der gekozenen schaarde zioh achter hem. De regeering BartelPilsoedski (Bartel is 'n strooman) bleef toch aan, omdat de oppo sitie zóó onsamenhangend was, dat uit de tegenstanders van den maarschalk met geen mogelijkheid een homogeen bewind kon worden gevormd. Maar iedereen begrijpt, dat conflicten op die manier niet uit konden blijven. Het jongste en meest krasse geval was dat van don minister van Financiën Cze- chowicz. Deze overschreed, het budget recht van het parlement aan zijn laars lap pend, de begrooting ruwweg met 562 mil- lioen zloty (ongeveer 157 millioen gulden); 'n peuleschil! Pilsoedski dekt thans dezen onparlementairen bewindsman door te zeg gen, dat hij (de minister van Oorlog!, de premier Bartel speelt geen rol) die over schrijdingen goedvond, en dat men met op zet het parlement niet had geraadpleegd, „omdat dit lichaam het geld toch maar op verkeerde wijze zou hebben weggeworpen". Het parlement echter liet niet met zich sollen en aanvaardde met groote meerder heid (240 tgen 126) het voorstel om Czecho- wicz voor het staatsgercchtshof te dagen. Daarom is nu de heer Pilsoedski zeer INGEZONDEN MEDEDEELING CU Yb, <25 „Ein Polnische Wirtschaft" zeggon de Duitsehers, waar wij spreken over: een huishouden van Jan Steen! Dc coalitie. De Duitsehers heb ben zelf trouwens ook niet zoo'n voorbeel dig parlementair huishouden. Deze week zijn zij juist weer eens door een crisis heen gekomen, welke nog dateert vanaf de ver kiezingen van het vorige jaar. Na die verkiezingen bleek het niet mo gelijk aan de regeering de vaste basis der z.g. groote coalitie te geven. Een der moei lijkheden, die aan de vorming dezer coali tie in den weg stonden, was gelegen in de verdeeldheid der verschillende partijen over de begrooting, die een groot tekort aanwees, dat door nieuwe heffingen moest worden aangezuiverd. In deze financieele kwestie schijnen de partijen, die de groote coalitie zullen moe ten vormen, het nu eens te zijn geworden. De financieele deskundigen der vijf par tijen, socialisten, Centrum, democraten, Duitsche Volkspartij en Beierscshe Volks partij zijn bijeengekomen en in gemeen schappelijk overleg zijn deze tot voorstellen gekomen, die door het rijkskabinet zijn overgenomen. Er zijn belangrijke bezuinigingen aange bracht, in het bijzonder op de begrooting van het departement van verkeer en de be grooting van de Rijksweer. Zoodoende hebben de partijen elkander weer gevonden en het gevolg van deze overeenstemming is geweest, dat het Ceit- trum (do Katholieke Staatspartij in Dujtsohland) de vroeger reeds gevraagde doch niet gekregen drie ministerportefeuil les heeft gekregen. De eendracht is hersteld om dc begroo ting met de noodzakelijk geachte bezuini gingen veilig onder dak te brengen en ver moedelijk niet minder uit behoefte om op dit voor het Duitsche rijk zoo belangrijke tijdstip, waarop het over de voorstellen der geallieerden tot definitieve regeling aan de herstelbetalingen zal moeten beslissen, een regeering aan het roer te hebben, wel ke niet meer een minderheid van den Rijks dag vertegenwoordigt. Herstelbetalingen. De Duit sehers zullen een harden dobber hebben om een voor hen voordeeüge regeling van de geallieerden af te pingelen! Op het oogenblik zijn de financiëele deskundigen der geallieerden te Parijs nog altijd aan het cijferen om te berekenen, welk bedrag zij tenslotte van Duitschland zullen kunnen eischen ter vergoeding van de oorlogs schade. De Duitsche gedelegeerden hebben niets anders to doen dan af te wachten, welke cijfers hun zullen worden voorgelegd. De Duitsehers zijn naar de conferentie gegaan in de stellige verwachting dat de thans geldende jaartermijn van 2.5 millard mk. volgens do regeling van Dawes voor hen aanmerkelijk verlicht zou worden, maar uit hetgeen er af en toe uit den kring der geallieerdon verluidde was dit niet op te maken en dus begon de Duitsche pers zich reeds verleden week ernstig ongerust te maken over het lot van de conferentie. De positie van de Duitsche delegatie wordt da-n ook' wel moeilijk omdat de .zaken de zen loop hebben genomen, dat de geal lieerden eerst hun onderlinge moeilijkhe den over -ieders aanspraken onder elkaar uitvechten, om daarna met een eenheids front tot bereiking van een gemeenschap pelijk financieel doel tegenover de Duit sehers te verschijnen. Staande tegenover een gemeenschappe- lijken eisch van de geallieerden, moet Duitschland nu echter het gevoel krijgen dat de commissie der deskundigen in stede van bij gemeen overleg te bepalen wat het rijk kan dragen, feitelijk terug is gekeerd tot de oude methode van de herstelcom missie, die den overwonnene het bedrag van de herstelbetaling eenvoudig voor schreef. VOETBAL. R.-K. FEDERATIE. Overzicht. Wc hebben de laatste weken gelukkig niet te klagen gehad over een vlotte af werking van het programma. Hopen we, dat de regen van dc afgeluoopen week geen storenden invloed op de verdere af werking zal hebben, want als hot- weer omslaat zitten we waarschijnlijk spoedig in het zomerweer. En het duurt zeker nog twee maanden alvorens bv. het program ma voor de Overgangsklasse C. is afge werkt. Aldus zal de beslissing inzake het kam pioenschap dezer afdeeling nog wel eeni- ge weken uitblijven, al kan de een of andere verrassing wel in de goede rich ting wijzen. Zoo b.v. wanneer V. V. Z., die op het oogenblik de beste papieren heeft, erin slaagt van H B. C. te winnen, wat natuurlijk wel verwacht mag worden. An ders staat hef echter men den wedstrijd LisseGraaf Willem. Hoewel de Lissena- ren geen kans meer hebben op hot kam pioenschap en in de laatste wedstrijden nogal teleurgesteld hebben mogen we toch wel voorspellen, dat dc Haagsche Grafelijke club zeker geen walk ever in Lisse zal hebben. Een gelijk spel lijkt ons lang niet onmogelijk. Hetzelfde kan trou wens gezegd worden van D. II. Cl, die bij T. Y. B. B. op bezoek moet. G. D. A. ech ter zal in Schiedam van Excelsior moe ten winnen. Voor de tweede klasse H. belooft de wedstrijd S. J. C.Teylingen op het Noordwijksche Sportpark spannend te zullen worden. De uitslag ervandoet welis waar aan de positie van S. £P. C. niets af, daar vorige week reeds op het kampioen schap beslag werd gelegd, doch de riva liteit tusschen beide clubs is een belang rijke factor, te meer wijl het krachtver- schil blijkens het resultaat van vorigo week zoo gering is. Of zou S. J. C. nog eens op eigen veld haar kampioenscapaci- teiten toonen? In Rotterdam wordt de wedstrijd Dui ven—Leiden gesneeld. Hopen we. dat het Leidsche Rood Zwart volledig zij, en dat het combinatiespel er toe moge leiden, dat van de geschapen kansen gebruik ge maakt wordt. Dan heeft Leiden voorloo- pig een nuttigen voorsprong bereikt. De wedstrijd in Gouda tusschen DONK en de reserves van Graaf Willem kan door de Gouwenaars gewonnen worden. Wedstnjdprogramma voor a.sw Zondag. Eerste klasse A. G. S. V.Sitt. Boys; CaesarWilhel- mina; O. Y. C—V. V. H.R. K. O. N. S. Kimbria. Eerste k^sse B. Union—Mulo Kolping—Venlo; Hees— R. K. T. V. Y.GennepB. V. C. Overgangsklasse C. ExcelsiorG. D. A.LisseGraaf Wil lem T. Y. B. B.—D. H. L.; H. B. C.— V. V. Z. (2.30 u.). Tweede klasse H. S. J. C.—TeylingenD. O. N. K.— Graaf Willem 2; DuivenLeiden. DIOC. HAARL. BOND. Overzicht. Het programma voor morgen brengt nog een belangrijken wedstrijd voor Blauw Zwart. Voorloopig is de Wasse- naarsche club ongeslagen kampioen, maar zij zal er ongetwijfeld prijs op stellen ook den laatsten wedstrijd te winnen. Maar daarbij zal zij in R. I. A. I ongetwijfeld een sterk tegenstander vinden, die er een eer in zou stellen de afdeelingskampioenen te slaan. Voor Blauw Zwart blijft het dus aanpakken. Vobr de tweede klasse C. gaan de Lisse reserven op bezoek bij D. S. S. Wij ver trouwen, dat zij zich wel zullen weten te handhaven. In de afdeeling D. dezer klasse krijgt A. V. V. een moeilijke taak tegen P. F. C. wat wel op een nieuwe nederlaag zal uit- loopen, indien niet alle zeilen bijgezet worden om dc laatste plaats te ontloopen. Y. Y. L. trekt naar Den Haag, waar de Lenig en Snel-reserven hen zullen ont vangen. Hopen we, dat er voor de Voor- schotenscho club succes te boeken valt. De derde en vierde klasse zijn voor morgen ook goed bezet met wedstrijden. Wedstrijdprogramma voor a. s. Zordag. Eerste klasse C. R. I. A. IBlauw Zwart I (12.30 u.); D. H. L. II—Y. G. M. I; Graaf Flori? I Spartaan I. Tweede klasse C. D. S. S. I—Lisse II. Tweede klasse D. A. V. V. I—P. F. C. I; G. D. A. II- Westlandia I; L. en Sn. II—V. V. L. I; V. A. P. I—V. A. C. I. Derde klasse D. Lisse IIIGeel Wit I (12.30 u.)B. S. M. IS. J. C. Ill, plus rest. 3 min.S. J. C. IIIS. M.;< Santpoort IIIAlliance I. Derde klasse E. S. D. O. I-S. J. C. II (3 uur). Derde klasse F. Blauw Zwart- IIGraaf Willem 3; P. F. C. IIGraaf Floris 2. Vierde klasse E. S. J. C. IY—Lisse IV (12.30 u.)D. O. S. IILeiden III (terr. D. V. O.)Teylin gen III—B. S. M. Ill (terr. B. S. M.). Vierde klasse F. Meerburg—D. H. L. III. Vijfde klasse C. Wilhelmus—W. V. V. Lustrumbekercompetitie. Concordia IISantpoort II. Juniorencompetitie District Leiden. Afdeeling B. Leiden IIMeerburg (12.30 u.). NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Overzicht. De belangstelling in de competitie con centreert zich vanaf heden voornamelijk tot dc vraag, wie dc kampioenen in de di verse afdeelingen zullen zijn en wolko clubs tot degradatiewedstrijden veroor deeld worden. Van de vijf afdeelingskam pioenen zijn er vorige week reeds drie be kend geworden en het wachten is nu slechts of de afdeelingen I en III. Infcusschen kan morgen in het Westen de beslissing over de laatste plaats ver wacht worden, als is zulks ten aanzien van afd. I nog niet geheel zeker. De Stormvogels hebben nog een klein kansje op behoud, wanneer zij hun laatsten wed strijd winnen en U. V. V. de twee laatste zou verliezen. Hét eerste lijkt ons vrijwel uitgesloten, nu A. D. O. in KTmuiden op bezoek komt. Waar de Haagsche club zelf haar kampioenskans te verdedigen heeft moeten we aannemen, dat zij de Stormvogels moeilijk kunnen sparen. In ieder geval wordt het in IJmuiden een felle strijd. Van U. Y. V. verwachten we eerder, dat- zij zich veilig stellen zal, hetgeen reeds door een gelijk spel tegen Hennes D. V. S. kan geschieden. Van het grootste belang voor de bezet ting van de eerste plaats is de wedstrijd R. C. H.Sparta. Dit blijkt wel hieruit, dat R. C. H. 11, Sparta 9, A. D. O. 10 en V. U. C. 12 verliespunten achter hun naam hebben. Een overwinning van R. C. EL op Sparta zou het aantal verliespun ten tusschen beide clubs gelijk brengen en de strijd om de leiding zal er des te fel ler op worden. Een kleine overwinning van de Haarlemmers lijkt ons niet onmo gelijk. Van minder belang is geworden de wedstrijd V. U. C.—H. F. C., omdat V. U C. zoo dom was van Ajax te verliezen. Nu de kans van V. „TL O. op het kampioen schap aardig verminderd is zou ons een nieuwe nederlaag tegen H. F. C., welke club goed in vorm is, niet verwonderen. Do wedstrijd HilversumAjax ten slotte is van geen belang meer. In de derde klasso D. kan morgen de beslissing vallen inzake het kampioen schap vallen in den wedstrijd U. V. S. Alphen. Indien de Alphcnaren minstens een gelijk spel weten te behalen zijh zij kampioen. U. V. S. zal zich wel hardnek kig iegen hun heftigste concurrenten van dit seizoen verzetten, maar of het hel pen zal. Zelfs bij pen nederlaag houdt Al phen nog dc beste kansen op het kam pioenschap over. Dc overige wedstrijden zijn van minder belang. Een overwinning van Hillinen op Alphia, zou de Hillegommevs definitief buiten gevaar brengen indien E. H. S. van Schoten wint. L. F. C. zal er intusschen prijs op stel len haar derde plaats te behouden. In Afdeeling I gaat de belangstelling uit naar de staart van de eerste klasse, waar Excelsior nagenoeg hopeloos onder aan beugelt. Slechts indien Excelsior de laatste twee wedstrijden wint en Z. F. C. den laatsten verliest is er een mogelijk heid tot behoud. Yoor morgen tegen de kampioen zou Excelsior geen slecht fi guur slaan. H. V. Y. en Blauw Wit ontvangen thuis resp. Y. S. V. en 't Gooi, welke wedstrij den van geen belang meer zijn. In de tweede klasse A. valt de beslis sing inzake do voorloopige positie van A. S. C. Wanneer de Leidenaars zouden winnen van Xerxes, die de beste kansen op het kampioenschap heeft, zal hot wachten alleen zijn op den laatsten wed strijd van V. I. O. S. We vreezen echter dat de Leidenaars de laatste kans niet meer zullen gebruiken. Mocht Xerxes ver liezen cn D. H. C. slaagt erin V. O. C. to kloppen, dan zijn de Delftenaars kam pioen. De groote dag voor de derde klasse A is de beslissingsdag inzake heb kampioen schap. Deze kan echter nog even uitblij ven, maar toch is de dag van morgen van veel belang. Immers indien Lugdunum er in slaagt van V. D. L. te winnen, hetgeen noodig is om haar kampioenskans tc be houden dan kan men V. D. L. nagenoeg uitgeschakeld achten. Hoek van Holland ligt echter op de loer, wachtend op een nederlaag van Lugdunum. Is dit het. ge val, dan hebben dc Hoekers en Lugdu num evenveel verliespunten en duurt dc strijd nog wat langer voort. Het Oosten. In Afdeeling III blijft de beslissing om de eerste plaats nog even uit en beidr kampioenspretendenten hebben het al even moeilijk. Go Ahead toch ontvangt A. G. O V. V., terwijl Z. A. C. naar Enschede moet. Deze vier clubs vormen het leidende pe loton in het Oosten, hetgeen er op wij?t, dat de spanning hier niet zal ontbreken. Ook aan de staart is hier voldoende span ning, wijl twee degradaliecandidaten elkaar ontmoeten, n.l. Tubantia en Wageningon. Van eerstgenoemde, dat thuis speelt, mogen wc verwachten, dat zij zal winnen cn daar mee heeft zij dan haar positie aanmerke lijk verbeterd, vooral indien do Enschede- sche Boys bovendien nog verliezen van He racles, hetgeen we mogen verwachten, om dat anders de Almeloscho club zelf weor in gevaar komt. Ook in het Zuiden blijft de strijd om de laatste plaats onver minderd voortduren. Wilhelmina, Longa cn BVY, NO AD en Eindhoven hebben allen nog een kans op de laatste plaat6. Gezien echter liet feit, dat de eindspurt hier ge weldig is, zullen we ons maar niet aan voorspellingen wagen. Tenslotte gaat de strijd om do laatste plaats in het Noorden tusschen Achilles, GVAV en Friesland, die alle drie S punten hebben, doch wanneer deze drie clubs er morgen eens in zouden slagen tc winnen, dan komt ook GVV weer onmiddellijk in het gedrang, indien dezo Groningsche club niet van Leeuwarden weet te winnen. We zullen de resultaten echter maar afwachten. FEUILLETON Vrij bewerkt naar het Duitsch door P. G. Hoeks. (Nadruk verboden). Ada zweeg. „Zeg Koert", vroeg ze eindelijk, -.zou je niet bij ons terug willen komen?" „Neen", gaf hij beslist ten antwoord. „Kom, ga hier eens naast me zitten, dan zal ik je eens nauwkeurig vertellen, waar om ik uit huis ben gegaan.Mooder zal 't ook wel gezegd hebben, maar op haar manier. Bat is zoo haar gewoonte." En nu vertelde hij zijn zuster alles, wat ©r voorgevallen was. ïiZou j ij gebleven zijn voegde hij er vragend aan toe. „Neen, nooit," antwoordde ze trotsch en zelfbewust „Ik zou ook niet gebleven zijn. Maar één ding begrijp ik niet en dat is, dat je verkeert met menschen, die zoo ver beneden je staan en dan moeten ze nog Roomsch zijn ook." „Maar Ada, ben je zóó trotsch en klein- zielig goworden? Dat valt me tegen. Jij ?aat toch ook met Roomschen om! Je beste vriendin is Roomsch, als ik me niet v®rgis. Ook jou heeft dc weelde en de Rijkdom, waarin we opgegroeid zijn, ver blind. Dat merk ik maar al te wel "O» neenMaar toch ben ik blij, dat we rijk zijn, omdat ik daardoor in betere kringen kan verkeeren en een goede op voeding heb kunnen geniéten", viel ze haar broeder in de rede. „En dan ja, Dora Sentis is Roomsch, maar ze zal m ij niet overhalen om Roomsch te worden, zooals je nieuwe vrienden misschien zullen probeeren jou te doen." „Geen kwestie vanmaar ik zie bij die menschen zooveel liefde, vrede en blijheid, dat ik ze, moet bewonderen. Ze hebben met mij nog nooit één woord over 't ge loof gesproken en je moogt gerust- weten, dat ik op 't oogenblik mijn best doe meer van 't Roomschc geloof te weten te ko men, dan tot nu toe het geval was Maar laat ik gp de zaak terugkomen en niet verder afdwalen. Weet je, waarom ik zoo'n hekel aan rijkdom heb gekregen Dat is door de levenswijze van Heino. Hij heeft niets geleerd en nooit iets gepres- toerd en beroemt zich alleen op zijn rijk dom, die eigenlijk vaders rijkdom is en die hem in staat stelt het geld met volle han den weg te smijten. Hij is maar een paar jaar ouder dan ik en heeft al zooveel van de wereld genoten, dat hij van alles beu is. Zijn leven heeft geen inhoud, geen doel en met minachting ziet hij neer op men- schen, die moeten werken voor hun brood. Verder hoeft vader mij diep gekrenkt door zijn onrechtvaardige handelwijze en toch acht ilc hem, omdat hij zooveel tot stand gehracht heeftMaar ook jij, Ada, ziet met minaohting neer op de menschen, die ons zoo nauw verwant zijn. Is 't niet?" „Zii behooien ook tot een heel anderen stand", zei Ada „Of kan jij looohenen, dat tusschen rijkdom en armoede, tusschen ontwikkelde en niet ontwikkelde menschen geen verschil bestaat?" „Haltriep Koert. „Gaan rijkdom en ontwikkeling altijd hand aan hand? Wat is het leven van veel rijken anders dan leegte en leugen en ijdel vertoonJe kent enze arme familie niet, Ada ,en bij ons thuis mag niet eens hun naam genoemd worden, maar ik heb bij hen een goedheid, een liefde en een waardeering voor elkan der gevonden, die wij thuis altijd gemist hebben. En dan nog wat anders. Thuis lacht men om mijn streven iets te willen worden in de wereld en vooral om mijn afkeer van onnutte weelde. Moeder noemt me een zonderling, omdat ik niet een zelf de leven wil leiden als Heino. En kijk nu eens naar onze verwantenDie hebben waardeering voor wetenschap en echte be schaving. Zij achten de menschen, die iets degelijks geleerd hebben en daardoor een kapitaal hebben verworven, dat niemand hun kan ontrooven. Vandaar dat ze mij aangemoedigd hebben mijn studie tot een goed einde te brengen." ,£Te wilt dus je studie afmaken en di ploma's behalen vroeg Ada om 't ge sprek een andere wending te geven. „Zeker. Ik heb me laten inschrijven als student en als ik klaar ben zal ik trach ten zoo gauw mogelijk een betrekking als leoraar aan een school te krijgen." „Maar Koert, zeg eens eerlijk, heb je middelen genoeg om je studie te bekosti gen vroeg ze nieuwsgierig. „Die heb ik", antwoordde bij lachend. „Om te leven heb ik zooveel niet noodig. Mijn boeken en instrumenten- verslinden 't meeste geld. En waar ik dat geld vandaan heb, doet niets ter zake. Ik heb het en dat is de hoofdzaak. Je kunt vader en moe der, als ze er soms naar mochten vragen, gerust zeggen, dat ze zioh over mij niet bezorgd hoeven te maken. Ik kan me best redden." „Vader en moeder weten Diet eens, dat ik hier ben." „Dat dacht ik wel. Ze zouden je ook niet toegestaan hebben mij te bezoeken. Van wien ben je mijn adres te weten ge komen? Daar ben ik nieuwsgierig naar." „Van grootmoeder." „Dan ben je bij haar geweest? O, Ada, wat vind ik 't prettig, dat je die ouwe verlatene ziel hebt opgezocht. Dat doet je eer aan." „Ze is toch mijn grootmoeder, de moe der van onze moeder zou ik haar verge ten?..,. Maar van wie heb je die bloe men?" vroeg ze, wijzende op de vaas, die op tafel stond. „Ik heb ze ten geschenke gekregen." „Van wie?" „Je kent den gever toch niet." „Den gever?" herhaalde ze gliinlaohend. „Neen, Koert! Je houdt mij niet voor een mal't Zal wel 'n geefster geweest zijn." :3est mogelijk." „Waarom ben je niet oprecht tegen me Ik zie 't immers aan de kleur, die je krijgt, dat het van een dame moet ge weest zijn.' „En zou dat zoo erg wezen?" „Weineen. Maar waarom zeg je niet, dat je ze van je nicht gekregen hebt „Omdat je ze niet kent en omdat je er misschien een verkeerde uitlegging aan zou geven." „Het versterkt me in mijn vermoeden, dat die nicht de oorzaak er van is, dat je ons huis hebt verlaten." „Dat is niet waarriep Koert heftig. „Je moest je schamen, Ada, om zoo iets to denken. Daarvoor ken je me toch, hoop ik, te goed. Ada trok ongeloovig de schouders op. De gedachte, dat haar broeder verliefd zou kunnen zijn op de pleegdochter van een werkman, kwetsto haar trots- „Door die verhouding maak je jc torug- keer bij ons heelemaal onmogelijk", zei ze. „Ik herhaal er bestaat geen enkele verhouding tusschen mij en mijn nicht, zooals jij die bedoelt en van eep terug keer naar huis heb ik al laug afgezien." „Je houdt dus niet moer van vader en moeder 1" „Ik houd misschien meer van hen dan jullie allemaal, maar toch niet genoeg om me iodereu dag door moeder te hoo- ren uitlachen en te laten bespotten. Dot- ik dan iets verkeerds, als ik al mijn krach ten inspan om later in mijn eigen onder houd te voorzien?Neen, ik geloof niet. dat ik ooit spijt zM krijgen van den stap, dien ik gedaan heb." .,Dat hoop ik voor jou", zei Ada- tame lijk koel en aanstalten piakend om te ver trekken. „Dus jij bent ook al boos cp me?" vroeg Koert haar hand in de zijne nemend. „Weineen, want dan zou ik niet hier gekomen zftn. Dat geloof je toch wel, niet V' (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 9