Ned. Oost-indië RECHTZAKEN UIT DE PERS KERKNIEUWS STOOMVAARTBERICHTEN INGEZONDEN MEDEDEELING De hoogste en grootste wolkenkrabber der wereld. 840 voethoog; 63 verdie,pingen. Bi- en een jaar zal er in Wallslreet te New-York een wolkenkrabber verrozen zijn, welke de hóógste en grootsto van de heele .wereld zal zijn. Het gebouw, dat het eigendom zal zijn van de Bank of Manhattan, zal S40 voet hoog worden, d.i. 36 voet hooger dan Chrys ler Building en 14 voet hooger dan Wool- worth Building. liet is van modern Fransch-Gotbischen stijl en do 63 verdiepingen, dio het zal be vatten, zullen nog bekroond worden door eenigc dakverdiepingen en een observatie toren. Op den top van den toren zal een glazen reflector worden aangebracht, die het zon licht in prisma-kleuren zal terugkaatsen. Het bovenste gedeelte van het gebouw zal des nachts verlicht worden om als ba ken te dienen voor vliegtuigen en schepen op zee. Ofschoon men met het sloopen van het oude gebouw nog niet is begonnen, moet het nieuwe gebouw toch op 1 Mei 1S30 voor gebruik afgeleverd kunnen worden. De bouw der fundeeringen van het nieu we pand en de slooping van de omringende oude gebouwen, die er voor plaats moeten maken, zal gelijktijdig geschieden. Bejaarde vrouw uit een sneltrein gesprongen. In een D.-lrein op weg naar iBchneide- mühl heeft zich een tragisch voorval afge speeld. Een GV-jarige vrouw bemerkte plot seling, dat zij te Landsberg in den verkeer den trein was gestapt en zondor zich lang 1e bedenken sprong zij bij den overweg te Bergkolonie, vlak bij hqar woonplaats, uit den in vollen vaart rijdenden D.-trein. De vrouw viel neer op de rails van een zij spoor eii werd daarbij zoo zwaar gekwetst, dat zij kort daarop overleed. Havenarbeider opereert zichzelf. Een havenarbeider to Kopenhagen heeft zich op merkwaardige wijze geopereerd. Hij had zich verslikt in een korst brood en kreeg het zoo benauwd, dat hij zich met een zakmes drie diepe sneden in het strot tenhoofd toebracht, heigeen hem opluch ting verschafte. De arbeider werd vervol gens naar het ziekenhuis overgebracht, waar de doktoren verklaarden, dat hij zich door zijn resoluut ingrijpen het leven had gered. Inval van bandieten in een klooster. Vijf gemaskerde en gewapende bandie ten hebben gisterenavond een inval gedaan dn het Cozancca-klooster in de provincie Botosani (Roemenië). Na den monnik, die de poort opende in de meening, dat de mannen beschutting voor den nacht zoch ten, gekneveld tc hebben, overvielen zij den prior in diens col. Zij eischten dat hij zou vertellen, waar de kloosterschatten zich bevonden. Toen de prior weigerde deze inlichtingen te geven,, bonden en mar telden zij hem. De bandieten sneden den weerloozen man en stuk van zijn tong af en wondden zijn neus en ooren. Ten slotte moesten zij evenwel onvërrichber zake het klooster verlaten. Pokken aan boord van een Engcisch stoomschip. Zeshonderd passagiers en ongeveer 300 leden der bemanning van het Britsche stoomschip „Tuscan ia", die met genoemd schip uit Bombay in Engeland zijn aange komen, zijn in quarantaine genomen, daar zich ecnige gevallen van jiokken aan boord hebben voorgedaan. Een der patiënten is overleden en tien personen, bijna allen le den der bemanning, zijn in ziekenhuizen op genomen. Stradivaria. Eenïge maanden geleden is men er voor de zóóveelste maal weer in geloo- pen met het. hèrontdekte geheim van Stra divarius?, dank zij allerlei gevonden hand schriften. Dc directeur van de bibliotheek, Graaf Gnoli te Lombardijc. die in Januari aan iets heel belangrijks geloofd had, ver klaart nu zijn fout. Twee antiquairs, Zanardi en Ravario, bo den een paar jaar geleden papieren afkom stig van Stradivarius te koop aan, die zij, naar hun zeggen, gevonden hadden in een oude kast van een edelman le Bergamo. Een bekend vioolmaker Bisiach, kocht gaandeweg al die papieren en betaalde er een kleine zevenduizend gulden voor. Het waren niet minder dan 300 documenten; verscheidene hadden niets te befeekencn, sommige waren zeer belangrijk, bijvoor beeld een levensschets van Stradivarius, acht jaar na zijn dood geschreven door Erator Bonavente, brieven van Christofori, den uitvinder van de piano enz. Toen in Januari de couranten melding begonnen tc maken van de manuscripten van Bisiach zijn goed vertrouwen staat vast kreeg de graaf Gnoli als erkend autoriteit inzage van oude boeken on stuk ken en na een kort en gelijk hij thans to.egeeft „zeer oppervlakkig" onderzoek, aarzelde hij niet te verklaren, dat naar zijn meening de stukken eclit en zeer belang rijk waren. (Wel zonderling voor een „er kend autoriteit" zoo een verklaring af te geven, na een „zeer oppervlakkig onder zoek"). Eindelijk in Februari begon de heer Gnoli de zaken wat nauwgezetter te bestu- dceren en toen stuitte men al spoedig op vreemde zaken. De stukken bleken geschre ven te zijn op papier, gelijk hot ten tijde van Stradivarius nog niet bestond, met een soort inkt, die eveneens destijds onbekend geweest moet zijn en bovendien was er een brief van Stradivarius aan l'aus Bcnodictus XIII, geschreven in het jaar 1628, toen deze paus niet meer in hel iand der leven den was. Nu kwamen er nog velorlci histo rische en technische onjuistheden te voor schijn. De beide antiquairs zijn nu Maandag j.l. gearresteerd. Zij zeggen dc stukken geco- pieerd te hebben van de origmeele exem plaren, w clko zich thans niet meci in Ita lië bevinden. De Graaf Gnoli .zegt thans in de Cprrièro della Sera, dat het mceren- deel van de documenten zeker valsch is, maar de vervalsching is met zooveel be kwaamheid en ijver geschied, dat hij tot de overtuiging gekomen is, dat „niet alleen de dichters, maar ook de vervalschers ge boren worden". Ernstige tramontsporing bij Sajong. B c 1 a n g r i.i k e materieele schade door verkeerden wissel s t a n d. Aneta seint uit Semarang: Tusschen Se- marang en Demak dicht bij Sajong heeft een tramongeluk plaats gehad. Dc machi nist van een tram reed, ondanks het onvei lig staan van een signaal door en kwam aldus op verkeerd spoor terecht. De wissel- wachter, deze vergissing bemerkend en be vreesd voor een botsing met een andere naderende tram, wierp haastig den wissel om en gooide dien vervolgens weer om, met het resultaat, dat' zes wagons van de tram ontspoorden, waarvan or twee kantelden. De materieele schade, is aanzienlijk, maar behalve een dame, die haar schouder ont wrichtte, kwamen alle passagiers er goed af. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Spijbelen. c. F. te L e i d en had in een vorige zit ting betwist, dat. zijn zoon op 30 Oct. de school zou hebben verzuimd, wel was dit gebeurd in dc le helft van Februari. Het hoofd der school, de heer Bloemink, als getuige gehoord, zeide het niet precies to weten, waarop vrijspraak volgde. Een huisvader teNieuwe Wetering, J. R., had zijn kinderen niet naar school gestuurd omdat hun dat teveel reisgeld kostte. Nu werd voor ieder kind een boete van 2 subs. 2 dg. hechtenis geëischt. Uitspraak over 8 dagen. Is rooien zagen. P. J. van G. te Hoogmade zou hoo rnen hebben gerooid zonder vergunning. Verd. beweerde nu, evenals de getuige J. v. d. M. te Leiderdorp, van wie hij dc hoo rnen gekocht had, dat deze waren afge zaagd bij den grond af. De stronken waren blijven zitten. De ambt. meende, dat rooien en afzagen hetzelfde was, maar nor. v. d. Kamp, die als verdediger optrad, betoogde dat dit niet zoo was. De eisoh was 5 of 5 dg. Uitspraak over 8 dg. Tram en auto. R. S., trambetsuurder tc Leiden, had' niet een stadstram rijdende op de Bree- straat een auto getorpedeerd. Volgens de verklaringen van den verbali sant had verdachte niet direct gestopt, maar drie andere getuigen, die op het voorbal- con van de tram hadden gestaan, verklaar den, dat de bestuurder, zoodra de auto, die voor hem reed, stopte, had geremd. Door de gladheid van de rails was de tram doorge gleden en tegen den auto gebotst. Bij zulk een overvloed van verklaring kon de ambt. niets anders doen dan vrijspraak vragen. Uitspraak over 8 dagen. HAAGSCH GERECHTSHOF. Aanrijding van een politie-agenL Tob twee maanden gevange nisstraf veroordeeld. Het Haagsche gerechtshof bevestigde gisteren het vonnis van de Haagsche rechtbank, waarbij een koopman uit Kijk duin wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld is veroor deeld tot twee maanden gevangenisstraf met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar. Hot betreft hier de bekende aanrijding in den nacht van 24 op 25 Sep tember van het vorig jaar van een per rij wiel surveil'lèerend agent van politie op de Laan van Meerdervoort. Het Haagsch Gerechtshof heeft beves tigd het vonnis van de Haagsch© Recht bank, waarbij w. a. v. v., boterhamlelaar te S t o id p w ij k, wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, is veroordeeld tot 14 dagen gevangenis straf. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Het Kamerlid A. B. voor den politierechter. Gistermorgen heeft voor den politierech ter, mr. S. N. B. Halbertsma, te Rotter dam, terecht gestaan de landbouwer-ka merlid Arend B., 55 jaar uit Hekelingen, terzake van beleediging van den inspec teur der belastingen J. Evenhuis en den adjunct-inspecteur dier belastingen H. B. Bouman, beiden te Hellevoetsluis. Verdachte zou op 19 Januari deze amb tenaren, toen ze hem krachtens hun be voegdheid hadden opgeroepen oni inlich tiugen tc geven over zijn aangifte voor dc vermogens- en de inkomstenbelasting, na afloop van het daarover gevoerde gesprek, bij het verlaten van hun bureau hebben toegevoegd* schoften, dat je bent. Verdachte zeide op de vragen van den politierechter inderdaad op 19 Januari op het bureau der hecren Evenhuis en Bou man te zijn geweest, nadat hem eenmaal uitstel was verleend in verband met- een kamerzitting. Hij herinnert zich niet de bcleedigendp woorden te hebben gespro ken, de mogelijkheid, dat hij ze geuit heeft, is echter niet uitgesloten. De heeren zijn. aldus verdachte, nadat de vertegenwoordiger van het O. M. mr. J. G. Holsteyn, gezegd had, prijs te stellen op het hooren van zijn verdediging, alvo rens requisitoir tc nemen, voortgegaan met beleedigen. Zij hebben me laten ko men voor vragen, die evengoed schriftelijk konden zijn afgedaan. De heer Evenhuis steil zich op het standpunt, dat iedere Nederlander een be lastingontduiker is. Men heeft verdachte ondervraagd over den verkoop van drie koeien, welke verkoop op 30 April was ge boekt, en daaruit was gedistilleerd, dat hij dezen post als sluitpost had gebruikt. De politierechter: Was het de bedoeling u tc beleedigen? Verdachte: Een beleediging is een be leediging, of het de bedoeling is om te be leedigen of niet. Als legenprestatie heeft verdachte gemeend ook een beleediging te kunnen plaatsen. Hij heeft honderdtal len klachten over het optreden dezer amb tenaren gekregen. De politierechter: Hun chef, de minister van financiën denkt er blijkbaar anders over. L" herinqprt u hel antwoord op uw vragen? Maar we zullen hier nu geen po litiek bij halen. Verdachte: Hot zou me anders aange naam zijn, mijnheer de rechter. Maar de zaak is, dat de minister dc toestanden niet kent. zooals ze werkelijk zijn. Hij krijgt zijn inlichtingen ook weer van zijn amb tenaren. Getuige J. Evenhuis, inspecteur van de directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen te Hellevoetsluis verklaarde, dat 's morgens 19 Januari verdachte ingevolge een oproep op zijn kantoor was versche nen, vergezeld van zijn boekhouder. Ge tuige ontkent in zijn vragen te ver tc zijn gegaan. Hij had gezegd een inlichting te hebben, waaruit .blijken kon, dat ver dachte geen juiste opgave had gedaan. Nadat dc boekhouder al weg was. heeft verdachte do woorden als in de dagvaar ding vermeld, uitgesproken. Daardoor voel de getuige zich belecdigd. Verdachte blijft er bij, dat de vragen van getuige wel beleedigend waren. In elk geval had de boekhouder alleen ze kunnen beantwoorden. De inspecteur had ook geen rekening gehouden met de- slechte wegen. En dc tram brengt verdachte niet vlak voor de deur van het inspectiebureau. Do adjunct-inspecteur H. B. Bouman zeide dat B., de beleedigende woorden, toen hij opstond om te vertrekken, had gebruikt. De politierechter: B. vindt- dat in den twijfel aan zijn woord beleedigends zat. Getuige en zijn chef'zijn kalm gebleven, aldus getuige Bouman. Het O. M. achtte het tenlaste gelogde feit bewezen door de opgaven der getuigen en het- toegeven van verdachte, dat hij de beleedigende woorden gezegd kan hebben. Iedereen zal het er over eens zijn, dat deze woorden werkelijk beleedigend zijn. Te meer daar ze geuit zijn tegen zeer plichtmatige ambtenaren als de hoeren Evertsen en Bouman. Voor hun plichtsbe trachting evenals voor die van den vroe- ger-en accountant West-ra heeft spreker den grootstcn lof. B. kan klacht-en hebben 'ontvangen; het O. M. is in zijn ambt in aanraking gekomen met menschen, die door deze heeren achter hun vodden zijn gezeten. Over het optreden der ambtera ren hadden die menschen echter geen klachten. Dat dc ambtenaren verdachte hebben beleedigd, neemt het O. M. niet aan. Spreker heeft scherp opgelet, maar niet beleedigends ontdekt in wat verdachte heeft verteld van het gebeurde. De amb tenaren zijn in hun laak ook opsporings ambtenaren, wat mee brengt dat ze men schen vragen moeten stellen, die blijk ge ven van eenig wantrouwen. Maar daarbij zit toch geen opzet om te beleedigen voor. Als verdachte dat meent, is dat onjuist. Heel veel Nederlanders worden op hun beurt bij den belastinginspecteur geroepen ook het O. M. zelf is dat overkomen. Daar zat - natuurlijk ook eenig wantrouwen in, maar het O. M. heeft- dat niet opgevat als beleediging. Als men opgeroepen wordt om zijn aan gifte toe te lichten, heeft men dat te doen en kan men niet volstaan met zijn boek houder te sturen. Redenen om de woorden als gebezigd te uiten, bestonden er niet. Deze uitdrukkingen zijn in grove mate be leedigend. speciaal voor ambtenaren, die op lofwaardige wijze hun plicht hebben vervuld. Eisch: 200 boete subs. 20 dagen hechtenis. Verdachte zeide in -zijn verdediging, dat als die mijnheer (het O. M.) heeft gezin speeld op de belastin govertredingszaak M. (die onlangs, voor de rechtbank hier be handeld is) hij onjuist is geweest. Die is op andere wijze aan het licht getreden. Als deze inspecteur en adjunct-inspecteur dat hadden moeten doen, had het nog wel tien jaar geduurd. Hun kracht zoeken ze in het te hoog aanslaan voor kleine bedra gen va-n 15 of 20. Daardoor hebben ze de opbrengst der belastingen zoo hoog opgevoerd. He'- kan hier op de rechtbank ook bekend zijn, dat van de 10 aangesla- genen uit de inspectie Hellevoetsluis. die in hooger beroep gaan, er acht in het- ge lijk worden gesteld. Deze ambtenaren ma ken misbruik van hun macht. Ze moeten wiet egaliseeren en generaliseeren. Hun vragen waren beleedigend en het spreekt vanzelf, dat men daarop reageert. Nadat het O. M. nogmaals het optreden der ambtenaren had geprezen, veroor deelde de politierechter den verdachte, wegens eenvoudige beleediging van amb tenaren in functie tot 50 bootc subs. 10 dagen hechtenis. Iemand van de standing van verdachte'had zich gedachtig aan het- noblesse oblige kalm moeten houden. Er is uit niets gebleken, dat de ambtenaren hun bevoegdheid te buiten zijn gegaan- DE GEEST. Onder dezen titel schrijft De Maas bode: Do geest, welke in de redactie van een krant overhoerschend is, blijkt niet enkel uit de hoofdartikelen, maar komt ook in do zeer verschillende rubrieken tot uiting. Zoo o.a. ook in de feuilletons. „Het Volk" geeft sinds langen tijd een langdradig feuilleton: ,,De Martelaren van Boston". In romanvorm behandelt dc Arae- rikaansche socialistische auteur, Sinclair, daarin het proces van de twee ter dood veroordeelde anarchisten Sacco en Van- zetti. In het 134e vervolg vangt een zin aldus aan: „Zooals deze Hebreouwsöhe volksmenner van den ouden tijd in een stal het levens licht aanschouwd had Met dezen „Hebreeuwschen volksmen ner van den ouden tijd", wordt bedoeld, de geheiligde persoon van den Goddelijken Zaligmaker. Dat zulk een kwalificatie kon passeeren, teekent den geest van de redactie. Maar.... dezelfde redactie betoogt uit den treure, dat ook goede katholieken sociaal-democraten kunnen zijn Dat betoog zal in de komende maanden v el vaak worden herhaald. Men herinnere zich dan bovenstaande Uitlating uit een feuilleton van „Het Volk". EEN ZWANEGANG, MAAR EEN SLECHTE. Aldus meent Het Huisgezin te moeten betitelen de rede door prof. Ver aart in Den Haag gehouden De politieke zwanegang van professor Veraart in Don Haag, was minder wel luidend. Dit is het vriendelijkste oordeel, dat men daarover kan uitspreken. De hoogleeraa-r had op waardiger wijze van de politiek en van dc Tweede Kamer afscheid kunnen nemen, dan door zijn col lega's daar op een wijze te bejegenen, die aan den pijl van den vluchtenden Parlh of aan achterklap doet denken. Twee zeer ernstige grieven heeft de heer Veraart geuit, die hem het scheiden van de politiek betrekkelijk licht maken. De eerste is, dat er „heengestuurd" wordt naar een parlementaire coalitie- regeering van groepen, wier samenwerking volstrekt niets zal opleveren voor de ver wezenlijking der publiek-rccht-elijke be drijfsorganisatie, terwijl hij, Veraart, voor stander is van een parlementair program- Valsche belastingaangifte. Tegen oen landbouwer te Houten, die zijn inkomen 156 te laag had opgegeven, is voor de Utrechtsche rechtbank wegens valsche belastingaangifte een geldboete van 1000 sub's. 3 maanden hechtenis ge ëischt. Retraitehuis. Te Bihhoven Julianalaan 256 is een Re traitehuis geopend voor met-Katholieken on voor hen, die reeds tot het Katholie ke Geloof zijn overgegaan. Van 23 Ma-art tot 30 Maart is aldaar een retraite gege ven voor Dames door den Zeereerw. Pa ter Hellings S. J. De navolgende retraites zullen worden gehouden van 27 April4 Mei Dames. 25 Mei1 fl'uni Heeren. 29 Juni6 Juli Dames. 27 Juli3. AugHeeren 21 Aug.31 AugDames. Voor verdere inlichtingen gelieve men zich te wenden tot: Administratie Retraitewerk Huize „Dc Voorde" Rijswijk (Z.H.). Pastoor A. van Schijndel bediend. Pastoor A. van Schijndel van de pa rochie van Heiokenszand (Zeeland) is voor zien van de II.H. Sacramenten der Ster venden. Hij is lijdende aan het hart. Kapittel der Paters Kruisheeren. In den Maandagmorgen gehouden eer ste zitting van het Kapittel der paters Kruisheeren te St. Agatha zijn tot defini- toren gekozen de paters P. Hofmans prior te St. Agatha, E. Fontaine, prior te Hannut, C. v. Mechelen, prior te Bie3 en J. Busé, procurator ie St. Agatha. De ma gister-generaal Mgr. w. van Dinther ce lebreerde vooraf in de kloosterkapel een plechtige pontificale H. Mis. Paters Franciscanen. In hef rectoraat der paters Francisca nen t-e Ophoven-Sillard is als kapelaan werkzaam gesteld de welcerw. pater El- zearius Tulp, thans tc Venray. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. CHRLSTIAAN HUIJGENS (uitr.) verte. 10 April van Suez. JOH AN DE WITT (uitr.) arr. 10 April te Southampton. KARIMATA (uitr.) arr. 10 April te Ba tavia. POEL AU LAUT (thuisr.) arr. 10 April te Suez. SALABANGKA (thuisr.) arr. 10 April te IJmuiden. KON. NED. STOOMB. MIJ. BARNEVELD (thuisr.) vertr. 6 April van Christobal. EOS vertr. 10 April van A'dam naar Hamburg. ministerie, dat juist de bedrijfsorganisatie zou regelen. „Heengestuurd" naar een parlementaire coalitie-regeering? Wie stuurt, vermits de kiezers van het oefenen van invloed op de toekomstige re geering zijn uitgesloten, en de heer Ver aart zelf dit in zijn „goede dagen" heeft goedgekeurd? Wij weten niet-, ook de heer Veraart weet niet, welken kant het straks zal uit gaan; het zal afhangen van den uitslag der verkiezingen, van het overleg der lei ders op den grondslag vermoeden we, van dc programs der verschillende par tijen. Ten slotte, hoe belangrijk de kwestie der publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie ook is, er zijn nog andere ook actueele en ur gente vraagstukken, en wij durven niet zeggen, dat, indien de eerste achterwege moest blijven, daarom voor ons de aar digheid er af zou zijn. Op de tweede plaats acht de heer Ver aart- de reorganisatie der R. K. Staats partij voor een belangrijk deel mislukt, omdat wij thans volop zitten in do „stan denvertegenwoordiging" Maar is dan in deze kwestie het laat ste woord gesproken, is er niet veeleer alle aanleiding om straks, als de verkie zingskruitdamp is opgetrokken, te over wegen, wat gewijzigd en herzien moet wor den. Wij staan toch niet voor een hopeloos geval. Bovendien. Neem aan, dat de heer Veraart ware aangewezen voor de verzuimde kwaliteit: deskundige op het gebied van den arbeid in zijn vollen omvang (zetel, dien de pro fessor zich zelf had toegedacht), of dat hij, subsidiair. ware geadviseerd voor eou vrijen zetel, waarvoor hij zich te twaalf der ure beschikbaar stelde, wat dan? Dan zou de lieer Veraart de kwetsende woorden over zijn collega's in do Kamera ze loopen er de kantjes af en hebben geen verstand, hebben teruggehouden. Dan zou de lieer Veraart zich in een coalitie-regeering, gesteld dat deze ware gekomen, hebben geschikt. Dan zou hij, de gedeeltelijke mislukking der reorganisatie van de R> K. Staats partij evenzeer betreurend, den moed niet hebben opgegeven, maar voor zijn idealen zijn blijven werken. Welnu, indien dc- heer Veraart dit had overwogen voordat hij zijn redevoering hield, zou hij ze anders hebben gehouden. En die Veraart, grooter, ware ons liever geweest dan de tegenwoordige, die zich' door spijtigheid heeft laten vervoeren tot uitingen, die juist zijn vrienuen het meest zullen bedroeven. ILOS vertr. 10 April van R'dam naar Passages. NER-EUS arr. 10 April van Lissabon te A'dam. PERSEUS vertr. 10 April van A'dam naar Malaga. PRINS FREDERIK HENDRIK vertr. 9 April van Plymouth naar Havre. SIMON BOLIVAR (thuisr.) arr. heden morgen te A'dam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DELI arr. 10 -April te Antwerpen. INDRAPOERA (thuisr.) pass. 10 April Perim. INSULINDE verte. 10 April van Bata via naar R'dam. KOTA RADJA (uitr.) vertr. 9 April van Port Said. MARKEN arr. 9 ^Vpril v. Batavia te R'dam. (Verb.) MEDAN (uitr.) pass. 10 April Dover. PATRIA (uitr.) pass. 9 April Gibraltar. TAMBORA (thuisr.) pass. 10 April Ouessant. TAPANOELI (uitr.) vertr. 10 April van Suez. TEN NATE (uitr.) vertr. 10 April van Suez. ROTTËRDAM-ZUID-AMERIKA LIJN ALHENA (thuisr.) vertr. 9 April van Las Palmas. ALUDRA (uitr.) vertr. 8 April van Bo na vista. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. POLYPHEMUS, v. Batavia n. A'dam, vertr. 6 April van Penang. KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLaND verte. 10 April v. A'dam naar Z.-Amerika. DELFLAND vertr. 10 April v. A'dam naar Hamburg. ORANIA (t-huisr.) vertr. 9 April v. Bahia KON. PAKETVAART MIJ. REYNST. v. A'dam n. Batavia, arr. 10 ^Ypril te Port Said. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK arr. 10 April v. Bal- timore te R'dam. DREG'HTDIJK, v. Vancouver n. R'dam, arr. 10 April te Liverpool. EDAM vertr. 9 April van New Orleans naar R'dam. LEERDAM, v. R'dam naar N. Orleans, vertr. 10 April van Corunna. MILLAIS, v. Vancouver n. R'dam, vertr. 10 April van Hamburg. MOERDIJK, v. R'dam n. d. Pacifickuöt, pass. 9 April de Azoren. NEBRASKA, v. R'dam n. Vancouver, vertr. 7 April v. S. Franqisco. ROTTERDAM arr. 10 April van Mona co te R'dam. H0LLAND-AFR1KA LIJN. MELISKERK arr. 10 April v. A'dam te Antwerpen. NIEUWKERK (thuisr.) arr. 10 April te D. es Salaam. HOLLAND-BRITSCH-INDIë LIJN. SOMMELSDIJK (thuisr.) pass. 10 April te Vlissingen naar Antwerpen. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN. GEMMA arr. 10 April van Hamburg te R'dam. OUDERKERK vertr. 10 April v. Rott. naar Hamburg.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6