UIT DE RIJNSTREEK Wat zal Lekleiydragen? UIT DE PERS RECHTZAKEN VRAGENBUS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 11 April, medegedeeld door het Kon. Ned.. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerstand: 775.1 te Tliors- haven. Laagste barometerstand: 753.5 te Vardö. Verwachting tot den avond van 12 April. Aanvankelijk nog matige, later afnemende Noordoostelijke tot Oostelijke wind. Ge deeltelijk bewolkt- Weinig of geen regen. Iels zachter. Stormwaarschuwingsdienst. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut tc De Bilt seinde 8.09 hedenmorgen aan alle posten Weest op uw hoede. LUCHTTEMPERATUUR 4.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 7.19 uur tot Vrijdagmorgen 4.44 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. Draagt wat U giled/ kleedt KREYMBORrS/ Coupe 8131 Op deze bijeenkomst merkten we o.a. ook op de burgemeester dezer gemeente, en de heer Visser, vertegenwoordiger van de Centrale Bank te Utrecht. Er heerschte een aangename, feestelijke stemming in de volle zaal. De leiding van het geheel was in handen van het feest- comité, bestaande uit de heeren F. M Angevaare, H. ;T. Vester, P. West erboven, J. L. Nijssen en G. Spierenburg, terwijl eerstgenoemde als ceremoniemeester op trad. Het muzikaal gedeelte van den avond werd verzorgd door het ensemble Der Kinderen uit Leiden. Niet weinig droeg er de vroolijke muziek toe bij om de fees telijke stemming te verhoogen. Dan nog had zich een dameskoortje ge vormd, voorstellende de elf provinciën van ons land in de verschillende kleeder drachten. Dat koortje deed heel den avond verdienstelijk werk door enkele aardige revue-liedjes, ontworpen door den heer Angevaare, te zingen en ook door het vocaal element, wanneer dat bij het mee zingen der diverse feestliederen te zwak bleek, flinlc te versterken. Bovendien bracht die bloem van Voorhout fleur in de zaal. De voorzitter van. het feestcomité, do heer Angevaare, opende de feestbijeen- komst en heette allen welkom, meer spe ciaal den burgemeester en den heer Vis ser als afgevaardigde van de Centrale Bank. De geheele avond werd verder gevuld met muziek en zang en met het klimmen der uren klom ook de vroolijke stemming. De Voorhouters bewezen, dat zc er slag van hadden feest te vielen. In den loop van den avond voerden ver schillende sprekers het woord, en werd achtereenvolgens hulde en dank ge bracht aan de oude bestuursleden en den Raad van Toezicht, die het zware pio nierswerk heben verricht en had ook het tegenwoordige bestuur en Baad vele woorden van waardeering in ontvangst to nemn. Een aardige attentie en verrassing wachtte de oude leden, die vanaf de op richting lid van de bank waren geweest, met name de heeren A. J. Dijsselbloem, P Meyer Azn., P. Lemmers, Th. Berbec, L. A. Prins Gzn., Ja-c. Berbee, S. P. War merdam, L. P. Zonneveld, K. J. Knop- nert, A. Turnhout, A. Knoppert, P. N. Vester, G. van Steyn en Chr. Does. Bij monde van den heer van der Laan werd hun een kistje sigaren ieder uitgereikt. De burgemeester hield een gloedvolle rede, waarin hij het groote werk van Raf- feisen, de Duitscher, die de vader is van het Coöperatieve Boerenleenbankwezen, schelste en daarna stilstond bij het be langrijke sociale werk, dat de Boeren leenbank te Voorhout in al die 25 jaren heeft verricht, waarbij spreker tegelijk wees op de geweldige vlucht, welke de bank sedert haar ontstaan heeft geno men. Het zou te ver voeren al hetgeen op dien avond is gesproken hier ook maar in 't kort weer fe geven. Alleen mag nog ver meld worden, dat de afgevaardigde der Centrale Bank te Utrecht, de heer Vis ser, roemde de goede harmonie en samen werking tusschen do Voorhoutsche Bank en de Centrale, terwijl hij een bijzonder lofwoord sprak tot den kassier, die te Utrecht bekend- stond om zijn nauwgezet heid en ijver. Door een der sprekers werd ook hulde gebracht aan het feestcomité, het meest aan den ceremoniemeester, den heer Ange vaare, wiens leiding en ontwerpen veel tot het slagen van dit feest had bijgedragen. Te ongeveer 2 uur 's nachts werden do feestelijkheden beëindigd. Voldaan en te vreden over hetgeen was genoten en ge vierd gingen allen huiswaarts. Dit in alle opzichten uitstekend ge» 'hagde feest zullen dc Voorhouters niet gauw vergeten. Geen wanklank werd ge hoord. LEIDSCHENDAM. Prijsuitdeelïrtg teekemchool. Dinsdag avond te S uur had in het Patronaats gebouw dc prijsuitdeeling plaats aan de leerlingen der leekenschool ..De Hanze" te Leidschendam. De directeur der school bracht verslag uit over den afgeloopcn cursus, waaruit wij o.m. aanstippen, dat het aantal leer lingen 37 bedroeg, waaronder 18 timmer lieden, 3 metselaars, 4 smeden, 6 machine bankwerkers, 2 schilders, 1 loodgieter, 1 wagenmaker, 1 mctaaldraaicr en 1 scheep maker. Het gemiddeld verzuim was 9 pet. Vervolgens heeft de prijsuitdeeling plaats. Prijzen werden behaald, als volgt: le prijs A. Groenewegen; 2e pr. Jacob Wynkor; 3e pr. Jac. v. d. Hcyden, 4e pr. H. Glasbergen, 5e pr. G. Bijgorsber- gen. 6e pr. Jac.-Hoekstra en 7e pr. Jan de Heij, terwijl G. Verlaan, W. Bijper, iTac. Hoekstra, H. Glasbergen, O. Hinkcnkem- per, A. Haagen en W. Tettero een prijs ontvingen voor trouw schoolbezoek. De voorz. feliciteert de leerlingen met den be haalden prijs en wekt allen op, hun best te doen het volgend jaar eveneens een prijs of een mooiere en grootere prijs te behalen. Aan J. Hoekstra en C. W. van Niel werd volgens de Wet op het Nijver heidsonderwijs een getuigschrift uitge reikt. De voorz. bracht hulde en dank aan mr, Kroon, die om gezondheidsredenen ont slag moest nemen als directeur der school, doch die steeds alles deed voor dc leer lingen. Als blijk van sympathie en waar deering bood de voorz. hem als aanden ken een prachtig rookstel aan, waarop de heer Kroon met enkele woorden hartelijk dankt. De ouders der leerlingen, bestuur en leeraren 'bezichtigden daarna nog de tee- keningen en bleven nog eenigon tijd gezel lig bijeen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het ging den laatsten tijd toch al niet best in den bloemenhandel doch hierin is thans nog verslechtering ge komen. De prijzen zijn weer laag. Betaald werd: Lincoln 3.303.40, Wapen van Leiden 2.90-3.10, Prins van Oosteiïrijk 2.40—2.50, La Reine 1.70—1.90, Murillo 1.501.70, Cramoisie Brillant 1.501.90 Herm. Schlegel 1.601.80, Panna 3.00-'- 3.90, Bartigon 2.703.Sanders 2.10 2.30, Sieraad van Flora 3.604.20, Narcis Ornatus 0.400.55, Spur 1.101.30, WARMOND. Uitreiking reddingsmedaille. Gistermiddag heeft ten Raadhuize door den burgemeester de plechtige uitreiking plaats gevonden van de reddingsmedaille, toegekend aan den heer C. Koppers, voor zijn krachtdadige hulp, verleend bij het ongeval den veldwachter P. Romein over komen, welke medaille is toegekend door de Stichting Carnegie-Heldenfonds te s'-Gravenhage. Door genoemd fonds is aan den heer S. van Schie een bedrag van 25 ter hand gesteld, even eens als blijk van waardeering voor zijn kordaat optreden. Dc uit reiking vond plaats in tegenwoordigheid van het voltallig college van Burgemees ter en Wethouders en de ouders van de gedecoreerden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Inenting. Namens B. en W. dezer ge meente wordt op 17 April e.k. de gelegen heid opengesteld voor kostelooze inenting en her-inënting en wel als volgt: Voor de ingezet-enen van Aarlandcrveen voormiddag 9 uur ten huize van den heer W. van der Wind, arts. Voor de bewoners van de Lage Zijde, vanaf de Oostzijde der Aarbrug tot aan de grens van Zwammerdam, in het Raadhuis in de Raadhuisstraat namiddags 2 uur. Voor de bewoners der Lage Zijde vanaf de Westzijde der Aarbrug met inbegrip der Biddcrbuurt tot aan dc grensscheiding met Koudekerk en Woubrugge, ten huize van den heer W. van Wermeskerken arts, nam. 2 uur. Voor de bewoners Hooge Zijde vanaf de grensscheiding met Zwammerdam inbegre pen de buitenwijken tot aan de Hof brug nam. 2 uur in het Huis der Gemeente J"- lianastraat. Voor de bewoners Hooge Zijde vanaf de Hofbrug tot aan de grens van Hazerswou- de, in het Huis der gemeente, Juliana- straat, voormiddag 9 uur. Aanbeveling ver dient mede te brengen de trouwboekjes der ouders of de geboorte-bewijzen der kinderen. KOUDEKERK. Sluwe oplichter. Dezer dagen ver voegde bij den veehouder J. v. d. B. al hier een zich noemende Fraanje, landbou wer te CapelleBiezelinge, die aan v. d. B. een lading aardappelen en stroo zou- hebben verzonden. Toen hij v. d. B. ontmoette, verklaarde hij verkeerd te zijn ingelicht en hij niet de zelfde kooper was. Daar hij des morgens per auto met de Leidscho recherche op zoek was geweest naar den kooper en hierdoor platzak was geworden, vroeg hij aan v. d. B. een klein bedrag voor reisgeld wat hem werd ver strekt- De zoon van v. d. B. vertrouwde echter dat zaakje minder em waarschuwdo de rijkspolitie die den man nog bijtijds aan het veerpont in deze gemeente achterhaal de en aan wien hij het bedrag vrijwillig te rug gaf. Gelukkig ook voor v. d. B. want bij on derzoek is gebleken dat men met een slu- wen oplichter te doen heeft die reeds op meerdere plaatsen zijn practijk heeft uit geoefend. Geboren Dirk Cornelis, zoon van Maarten Verbree en van Barendina van Doorn. Getrouwd Willebrordus van der Ploeg jm. 29 jaar en Maria Cornelia Zuid- wijk jd. 26 jaar. INGEZONDEN MEDEDEELING. Een Japoiuie^e gratis voor ieder die h£t antwoord weet. Bijzonderheden Morgenavond. 8170 Gevestigd van Amnierzoden, Eas- tiaan Struyck van Waardenburg Jan Willem Zweeris van Hazerswoude Bar bara en Jacoba Bepers van Langerak Aartje Verkerk van Ubbergen Hor- manus Teunissen en gezin idem, Theo dores Hermanus Luit sen en Arnolda Ma ria Luitsen van Woubrugge Alida Jo hanna Strookinan van Animerzoden Ma- rinus Hendrikus Vos van Zaltbommel Johannes van de Weteringen en gezin van Zaltbommel Martinus Fredcrikus van de Wetering. V e.r trok ken. naar Leiden Sophia Wilhelinina Fluiter naar 's-Gravenhage Elisabeth van Dokkum naar Voorhout Antonius Johannes de Booij en gezin naar Leiderdorp, Aric de Hollander en ge zin naar Noordwijk, Pancras den Hol lander en gezin naar Bodegraven, Ma ria Cornelia Heemskerk. WOERDEN. Emmabloem. De Emmabloemcollecte heeft opgebracht 321.18. Kath. Meisjeszangverceniging. Dins dagavond is in een gehouden vergadering besloten tot oprichting van een B. K. Meisjeszangvereeniging. Tot Directeur is benoemd de lieer S. P. Ommeweer. De re- petitios zullen gehouden worden in het gymnastieklocaal der Pt. K. Jongensschool Aan de vereeniging zal ook een kinder koor worden verbonden. LIBERALEN EN SOCIALISTEN. Wat hun democratie v/aard is. D e V t ij h o i d, het weekblad van de Li berale Partij, den Vrijheidsbond, schrijft: „In België hebben de vrouwen nog slechts het kiesrecht voor de gemeentere den. Dezer dagen stelde nu een Ivatholie1 Kamerlid voor, de vrouwen ook voor de Provinciale verkiezingen het stemrecht te verleenen. Do socialisten stemden tegen Dat lijkt vreemder dan het is. Wij herinneren ons, hoe men ook in ons land van socialistis-che zijde Ruys de Bee- renbrouck toeschreeuwde, dat de Regeering, het vrouwenkiesrecht aankondigend, zich ter vrouwenrokken verschool. Te dubbel- hartiger, waar mr. Troelstra even te vo ren aan de afwezigheid van het actief kies recht der vrouw argumenten had trachten te ontlecnen! Ook ten onzent waren de roode gaines en heeren bang, dat het vrou wenkiesrecht hun stembus-verlies zou ople veren. In België he' ben'de sociaal-demo craten op grond van dezelfde vreos vier kant tegen vrouwenkiesrecht voor de Pro vinciale Btaten gestemd. „Het Volk" plaatst boven het bericht, dat hiervan melding maakt, de merkwaardi ge woorden: „Waarom de socialisten er nu nog niet vóór zijn". Let wel, democraten, nog wel sociaal-de mocraten, verwerpen het kiesrecht voor de helft der bevolking, omdat wij citee- ren „het katholieke voorstel geen ander doel heeft dan de socialistischo meerder heid in de democratische provincies van Luik en Henegouwen omver te werpen en het bewind in andere provincies opnieuw in handen te nemen". Met andore woorden, de sociaal-democra ten gelooven, dat bij algemeen kiesrecht de uitslag voor hen nadeelig zal zijn en daarom houden zij het algemeene kiesrocht tegen en deze verkrachting van de demo cratie, welke de heeren in hun naam voe ren, zal voortduren, tot zij gelooven het kiesrecht aan de vrouwen te kunnen geven zonder er schade in hun partij door te lijden. Deze heeren is dc democratie in hun hart een oortje waard. En is het in ons- land wel zoo anders? Men denke slechts aan de opzettelijk opengehouden mogelijkheid om in dagen van crisis de democratie te vei'trappon; men denke aan het bekende woord van den vereerden leider, dat bij algemeen kies recht de stemmen gewogen, niet geteld, moeten worden, waarbij dan natuurlijk de roode stem tweemaal zwaarder weegt als de stem van wie zich terecht van dit soort democraten afwendt. Alles in flagranten strijd met do demo cratie en onbestaanbaar voor den werke- lijken democraat, die het volk wil laten be slissen, in welke richting het geregeerd zal worden, ook al is die richting hom onwel gevallig". De T ij d toekent hierbij aan: „De opmerking is treffend juist, maar zij geldt ook voor de Belgischeliberalen, die „De Vrijheid" schijnt dat niet te we ten met de socialisten als één man tegen het vrouwenkiesrecht hebben gestemd". HAAGSCHE RECHTBANK. De zaak-Poptie te Leiden. In het laatst van 1926 was een staking uitgebroken bij den brood- en banketbak ker J. Poptie te Leiden. Als uitvloeisel van deze staking (posten, hinderen enz.) was deze bakker genoodzaakt zijn bedrijf stil te leggen, wat weer ten gevolge had, dat het faillissement van den bakker werd aangevraagd en uitgesproken. De curator in dit faillissement mr. H. W. J. A. Averbeck meende, dat het optreden van de stakersgezellen en hun organisatie onrechtvaardig was, en hij heeft een eisch ingesteld tegen den Alg. Ned. Bond van Arbeiders in het bakkers-, chocolade- en suikerwerkbedrijf te Amsterdam, welke or ganisatie de stakingsactie leidde.' Tevens had hij doen dagvaarden de firma Gebrs. van den Oord, die gepoogd had door het afgeven van gratis proefbrooden bij do klanten, welke Poptie niet kon bedienen dezen over te halen hun brood voortaan fc|jj de firma v. d. Oord te betrekken. Dc Haagsche rechtbank had in deze zaak een interlocutoir vonnis gewezen, waarbij aan eischer werd opgelegd, zijn posito door getuigen te bewijzen. Dc daarvoor noodige enquête zou he den plaats hebben, doch deze is afgelast, omdat inmiddels in deze zaak hooger bc- locpi bij het Haagsche Gerechtshof is aangetcekend. Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT Twee gewonden. Uit Soesterberg wordt ons gemeld: Het drie-motorige militaire vliegtuig genummerd 803, is hedenmiddag tegen 3 uur bij een vlucht boven deze gemeente door tot nu loc onbekende oorzaak neer gestort. Het toestel kwam in de gemeente op open terrein terecht. De bestuurder, kapitein v. Weerden Poelman bleef onge deerd. De twee andere inzittenden n.l. luitenant Sissinghr en kapitein Briëtt, kre gen resp. een linkerarmbreuk en een niet ernst'ge hoofdwonde. Vraag: Mijn dochter is 11 Febr. 1.1. dertien jaar geworden. Zij heeft 1 Mei a.s. zeven jaar schoolgegaan en zes klassen doorloopen. Mag zij nu met 1 Mei a.s. de school verlaten? Antwoord: Neen. U kunt uw doch tertje op 11 Febr. 1930 van school nemen. LAATSTE BERICHTEN EERSTE KAMER. Vergadering van heden. Bij voortzetting behandeling Watex- staatsbegrooting vervolgt de minister zijn rede. Hij zegt o.m., dat de oplossing van het overwegvraa-gstuk te Leiden schat ten kosten. Bij replieken verklaart de lieer D e M u r a 1 tegen begrooting te zullen stemmen uit protest tegen oppervlakkige wijze van behandeling door den Minister Henri ter Hall weer Kamercandidaat. Naar wij vernemen is een voorloopig comüté opgericht, dat bij de komende Tweede Kamer-verkiezingen propaganda zal maken van een lijst van candidaten, waarop als no. 1 het oud-Kamerlid de heer Henri ter Hall zal voorkomen. De rede van pater Rutten 0. P. De ,Tijd" verneemt uit Brussel, da-t dc rede j.l. Maandag uitgesproken door den Belgischen senator pater Rutten in de al gemeene vergadering van den R. K. Vre- desbond to den Haag vooraf ter inzage is voorgelegd aan den secretaris-generaal van het Belgische ministerie van buiten land schc zaken den heer van Langenhoven, zoodat inhoud cn vorm van die rede de goedkeuring hebben van den min ster van buitenlandsche zaken Paul Hymans. Vrouw doodgereden door een auto. Na het treurig ongeval, dat eenige da gen geleden op het Jacob van Campenplein te 's Gravenhage is gebeurd, en waarbij een 4-jarig jongetje het leven verloor ten- gevolgo van het zonder noodzaak achteruit rijden van'een vrachtauto, is gisteravond tegen 7 uur wederom een droevig ongeval gebeurd, dat aan een dame het leven ge kost heeft. Op den Waalsdorperweg bevond zich op geinelden tijd mevrouw R.-A., wonende aan de alkenboschkade. Zij wachtte voor een autobus der H. T. M. Toen de bus gepas seerd was, wilde zij den weg oversteken. Zonder iets te bemerken, reed de chauffeur plotseling met do bus achteruit, tengevolge waarvan de dame een der wielen over haar linkervoet kreeg. Met een gebroken voet en enkele inwendige kneuzingen, werd zij naar het ziekenhuis overgebracht. Heden ochtend is zij aan de gevolgen overleden. De politie heeft het. lijk in beslag geno men en tegen deri chauffeur proces-verbaal opgemaakt, tor zake van het zonder nood zaak aan de linkerzijde van den weg rijden. Brand te Breda. Gisterennacht heeft een felle brand ge woed in het perceel Leeuwerikstraat 34 te Breda, bewoond door van Dorremalen. Toen de brand te ruim half twee ontdekt- word was de gohcele benedenverdieping reeds door het vuur aangetast. Even latex- sloegen de vlammen door den erker over naar dc bovenverdieping met gevolg, dat ook de bovenkamers spoedig in lichte laaie stonden. De bewoners, man, vrouw cn twee kinderen, konden zich gelukkig bijtijds redden. Dc brandweer, dio zeer spoedig met twee motorspuiten ter plaatse kwam, wist het gevaar binnen een kwartier te voorkomen, doch kon niet meer verhinde ren, dat de gchocle inboedel een prooi der vlammen werd. De aangrenzende huizen bekwamen geen schade. De oorzaak is nog onbekond. Alles is verzekerd. De moord te Gies en Nieuwkerk. De gc ige K. en diens echtgenoot e in de moordzaak Gies en Nieuwkerk zijn hc- denrakldag in verband met het herroepen van de vroeger door hen afgelegde ver klaringen door de politie van Rotterdam naar Delft- overgebracht. Hedenmiddag bioscopen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen Luxor: Afgekeurd. zullen zij door de justitie worden gehoord. In verband met de mogelijkheid van een vervolging wegens meineed zullen beiden worden bijgestaan door mr. D. den Hol lander, advocaat te Arnhem. Tornado in Arkansas. 40 personen gedood. NEW YORK, 11 April (V. D.). Door een tornado in den staat Arkansas werden 40 personen gedood, terwijl groote matc- rieele schade word aangericht. Ontploffing op een Japanschen kanonneerboot. Zeven k a d e 11- e n gctloo d. TOKIO, 11 April (Y. D.). In dc Japau- sche haven Sasaki heeft aan boord van een Japansche kanonneerboot gisteren een hevige ontploffing plaats gehad, waardoor 7 kacletten werden gedood en 30 militairen gewond. De oorzaak van den ramp kon nog ïxiet wox-don vastgesteld. De toestand is Afghanistan. LONDEN. 11 April. (V. D.) Uit Kanda har w-ordt- gemeld, dat- Arnan Oellah, de moeilijkheden, welke verbonden zijn aan het samenstellen van een strijdmacht sterk genoeg om de opmarsch naar Kaboel er mee te kunnen ondernemen, nog niet heeft overwonnen. Verschillende stammen zouden gewei-- gerd hebben om hun steun te verleenen, maar daarentegen zouden 3000 goed gewa pende mannen uit Herat zich op weg naar Kandahar bevinden, ten einde zich bij de troepen van Aman Oellah aan te sluiten. Volgens berichten uit Kaboel zou Habib Oellah gelooven, 100.000 man bijeen te kunnen brengen voor den strijd tegen Aman Oellah. Do Iixdischo regcorhig heeft alle maat regelen getroffen, teneinde tc voorkomen, dat. dc strijdende stammen over do Indi sche grons komen. GOUDA, 11 April. Vee. Aanvoer 3860 stuks 498 slachtvarkens. Vette varkens 3939.5 cent, Londensche 2832 cent, Zou ters 4042 cent, 1147 magere varkens 25 —50, 1581 biggen 1220, 16 runderen 250350, 594 nuchtere kalveren 8— 19 bokken en geiten 2—»;. Handel vette varkens, Londensche, zouters en nuchtere kalveren, cn runderen vlug, overige soorten matig. Kaas. Aanvoer 216 partijen,-lc kwal. met rijksmerk 4145, 2e kwal. 37—40, lc kwal. zonder rijksmerk 3638. Handel matig. Eieren, Aanvoer 593 partijen, kippen eioren 5.005.75 en eendeneieren 4.75 5.50 per 100 stuks. Handel vlug. Boter. Aanvoer 2223 ponden. Goobo- ter S090 cent cn Weibotor 6070 e'nt- per pond. Handel matig. STOMPWIJK, 1.0 April. Eierenveiling. Aangevoerd 11784 eieren. Kuikonoieren 4.304.50, kippeneieren 4.80-5.80 en eendeneieren f 4.755 50 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 10 April. Veiling V. P. V. Kipeieren 33.70, eendeneieren 5.103.40, ganzeneieren 14, kalkoen- eieren 35, per 100 stuks; duiven 0.20— 0.26, per stuk. KOUDEKERK (Rijndijk), 10 April. Eierenveiling. Aanvoer 8491 sluk.s. kippen eieren 4.806.50, eendeneieren 4.80— 5.20 por 100 stuks; hanen 1.101.50 per stuk., boter 7380 cent per pond. BODEGRAVEN, 10 April. Eierenveiling. Aanvoer 33466 stuks kippeneieren 4.90 5.70, 3370 eendeneieren 4.905.30, kal koeneieren 7.10, kievitseieren 910, per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.09 Londen 12.091'., Now-York 2.49'/.j Parijs 9.735/s Brussel 34.01 Zwitserland 47.U61 /2 Milaan 13 04 Madrid 37121'., Oslo 6G141-: Kopenhagen 66.42 Stockholm 66.521/.J Weenen 35. Praag 7.371 /2 Boedapest Prol. 51/t 0/Q BEURSOVERZICHT. Van gistereD. In dc bcurssiluaiies was lieden weinig verandering gekomen. Terwijl de affaire weinig betcckcnde, was do algemecno stemming gedrukt. Voor buitenlandsche Industrieelen kwamen mecrendcels lagere noteeringen tot stand. Margarine Unies werden daarbij druk verhandeld, doch do overige soorten waren uiterst, kalm. In Olie vonden eveneens slechts bescheiden omzetten plaats. Kon. Olie iets lager. Anierik. soorten weinig veranderd. Sliecl Union cx dividend genoteerd. Tabakken gedrukt. Rubbers eveneens gedeprimeerd. .Suikers hier en daar lager. Op de Mijn- afd. waren Algem. Exploraties goed ge vraagd. Amerikanen kalm. 3—1

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3