KREYRIBQRGf Coupe is de motte/jop zijn best UIT DE OMGEVING UIT DË RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN naar waarnemingen in den morgen van 10 April, medegedeeld door het Kon. Ned.. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerstand: 773.1 te Thors- haven. Laagste barometerstand: 758 te Stettin. Verwachting tot den avond van 12 April Aanvankelijk zwakke, veranderlijke, la ter zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt. Wei nig of geen neerslag. Weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR 7.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Woensdagavond 7.1S uur tot Don derdagmorgen 4.47 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. 6462 NOORDWIJK AAN ZEE. Kind overreden. Gisterenavond, circa 5 uur, is het 5-jarig zoontje van den heer v. Duijn, dat achter op een wagen van dc electrische tram naar Leiden was gesprongen, daar afgevallen. Hi.; viel onder de wielen, waarbij hem eon been werd afgereden. In zorgwekken de» toestand is het ventje naar het Aca demisch ziekenhuis te Leiden overge bracht. VOORSCHOTEN. De Commissaris der Koningin. De Mi nister van Staat, Commissaris der Konin gin in de provincie Zuid-Holland, is voor- nomens op Vrijdag 12 April a.s, des namid dags omstreeks 2 uur een bezoek aan deze gemeente te brengen. In verband hiermede wordt den ingezetenen verzocht, de vlag gen uit te steken. Geboren: Augustina Maria Theresia, d. van A. P. A. Barnhoorn en M. G. Gij- bels. Hubertus Hendrikus, z. van H. H. van Meygaarden en C. M. Zaat. Johan na Maria, d. van G. H. va-a Leeuwen en A. J. Limburg. Pieter Johannes, z. van N. Segaar en J. E. H. Verdouw. Ondertrouwd: J. A. G. van J "n- Tven 31 j. en J. H. de Baad 27 j. Overleden: D. J. Emeis 70 j. WARMOND. De treinenloop. Ten behoeve van de beoefenaars der watersport zullen de avondtreinen 1117 (vertrek Haarlem 19.31) en 1116 (vertrek Leiden 20.40) van 14 April af op Zon- en feestdagen alhier stoppen. HAZERSWOUDE—KOUDEKERK. Coöp. Boerenleenbank. Dezer dagen werd door de Coöp. Boerenleenbank „Ha- zerswoudeKoudekerk", de 30ste Alge- moeno Jaarvergadering gehouden in café T. de Bruin te Koudekerk. De vergadering werd geleid door den heer P. F. Veelenturf, voorzitter van het Bestuur. In zijn openingswoord wees deze er op, dat wij heden het zesde lustrum der Bank herdenken. Met genoegen consta teerde hij, dat de Bank telkenjare in groei en bloei toeneemt, waarvoor hij dan ook heden nog een woord van hulde wil bren gen aan degenen die eens het initiatief tot stichting van deze zoo nuttige instelling hebben genomen. Nadat de notulen der vorige jaarverga dering waren gelezen en goedgekeurd, werd de Rekening en Balans over 1928 behan deld. Hieruit slippen wij aan dat in 1928 aan spaargelden werd gedeponeerd een bedrag van 767.753.91 en terugbetaald een be drag van 691.157.87. Aan voorschotten werd gegeven een be drag van 214.200.en afgelost een be drag van 203.578.—. In rekening-courant werd ontvangen een bedrag van 919.266.S6 en uitgegeven een bedrag van 929.198.19. Van de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht werd in rekening-courant ontvan gen een bedrag van 531.177.98 en gestort bij deze instelling een bedrag van 1 554.058.21. Ontvangen rente van voorschotten en van voorschotten in rekening-courant -11.187.94. Uitbetaalde rente van spaar gelden en deposito's 34.384.89. Do Balans laat ons zien dat het bedrag der uitstaande voorschotten per 31 De cember 192S 553.592.bedroeg. Het tegoed in rekening-courant beliep per 31 Decemeber 192S een bedrag van 462.792.26, terwijl de Bank in rekening courant schuldig was een bedrag van 32.785.80. Het totaal bedrag der gedeponeerde spaargelden bedroeg op dien datum 962.496.37. Het winstsaldo bedraagt na diverse af schrijvingen een bedrag van 2.862.84. Na eenige toelichtingen werd de Reke ning en Balans met algemeene stemmen goedgekeurd. Hierna werden de aftredende bestuurs leden, de heeren P. F. Veelenturf en Ant. van Egmond met 86 van <V 89 uitgebrachte stemmen herkozen. Alsdan werd aan den kassier gelegen heid gegeven tot het uitbrengen van zijn uitgebreid jaarverslag. Hierin werd meer speciaal een overzicht van de afgeloqoen vijf jaar gegeven. Met verschillende cijfers werd aangetoond de gestadige uitbreiding en het steeds machtiger worden der Bank. Als een bewijs, dat de Bank aller sympa thie en vertrouwen heeft, deed de kassier uitkomen, dat het bedrag aan spaargelden gedurende de laatste vijf jaren was toege nomen met een bedrag van rond 350.000 en een vermeerdering van 357 spaarbank boekjes. Na enkele huishoudelijke besprekingen, werd de vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze gesloten. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De tol op de Koudekerksche brug. Hedenmorgen te half tien was de Raad dezer gemeente in spoedeischende verga dering bijeengeroepen, met als eenig punt op de agenda: Nadero bespreking ophef fing Tol Koudekerksche brug. Eergisteren heeft een conferentie met God. Staten plaats gehad tusschen Koude kerk en Hazerswoude. De gemeente Ha- zerswoude bleek daar bereid afstand te doen van haar standpunt slechts een be drag gelijk aan 2/3 van het aandeel der gemeente Koudekerk in de vrijmaking der brug bij te dragen. Hazerswoude stelde nu in plaats van 10.000 thans 11.000 bij te dragen. De Raad der gemeente Koudekerk be sloot evenwel in zijn zitting van heden morgen, welke 1 1/2 uur duurde, vast te houden aan het standpunt, dat de ge meente Hazerswoude do helft in de geza menlijke kosten voor beide gemeenten heeft bij te dragen dus een bedrag van 12.500. Dit besluit werd z. h. st. geno- Eveneens werd afwijzend beslist op het voorstel van Ged. Staten om op de brug een verkeerstelling te doen plaats hebben, omdat daaruit geenendeels de verhouding der belangen zou kunnen worden opge maakt. (Uitvoerig verslag volgt). Z0ETERW0UDE. Geboren: Cornelia Elisabeth, d. van A. C. Slingerland en M. do Jong. Jo hannes Gerardus, z. van P. C. van Velzen en A. Turk. Ondertrouwd: A. v. d. Drift 22 j. en A. Chr. van der Geer 22 j. H. Karre- mans 28 j. en S. E. van den Berg 19 j. C. W. van der Lans 24 j. en G. H. Reeuwijk 21 j. Overleden: C. A. van Berkel 52 j. echtgenoote van J. C. van der Ham. A. M. van der Ham 10 j. G. L. van der Ham- 8 j. INGEZONDEN STUKKEN Roelofarendsveen 4 April '29. Mijnheer de Redacteur. Mag ik U om eenige plaatsruimte verzoe ken in Uw blad voor het volgende, als ant woord op het ingezonden stuk van „de vader van een groot gezin", voorkomende in Uw blad van Woensdag 3 April 1.1. „Vader", heb wekte Uw verwondering, dat U niet voor de voeten is geworpen in ons vorig schrijven, „waarom toch zoon groot gezin". Het moest eigenlijk overbo dig zijn hierop antwoord te geven, maar toch wil ik U als antwoord hierop zeggen, dat ons geheele streven alleen en uitslui tend is gebaseerd op bestrijding van het Neo-Malthusianisme. Voelt gij nu, die toch ook R. K. zijt, waarom wij werken en op- of feren tijd en geld voor het Fonds van Groote Gezinnen en tevens, dat wij zulks niet mogen en kunnen zeggen. Vervolgens, ligt er in ons werken opgesloten, dat wij wel degelijk, Gods gebod krachtens de naastenliefde beseffen en begrijpen,en dien overeenkomstig bandelen. Want wat toch is „het fonds van groote gezinnen"? Het fonds van groote gezinnen was (want het is juist gereorganiseerd en geworden „De R. K. Vereeniging van Groote Gezin nen") oen instelling ontsproten uit een langdurig samenwerken en elkaar begrij pen van de patroonsorganisatie L. X. B. en de arbeidersorganisatie St. Deus Dedit, beide afdeeling Roelofarendsveen. Het doel van beide vereenigingen was, de groote gezinnen der georganiseerde ar beiders (voor welks onderhoud zooals te begrijpen, 't standaardloon niet voldoende was) een toelago te verschaffen in verhou ding tot hun kindertal. Later zijn daarbij ook betrokken, halftuinders van wien kon worden vastgesteld, dat hun inkomsten dio der arbeiders niet overtroffen. Daarna rees de vraag, hoe of het fonds aan de noodige middelen zou kunnen komen. Welnu, deze kwamen voort, althans de laatste jaren, uit de producten dor georganiseerde patroons, daarvoor vrijwillig afgestaan en uit de bij dragen der georganiseerde arbeiders, wel ke in de zomermaanden 1 pet. van hun loon daarvoor afstonden. Vervolgens werden door den Geest. Adv. in de ailkeeringsperio- den vrijwillige giften voor „Het Fonds" let wel, het fonds gevraagd, om daarna de gezamenlijke inkomsten aan de rechtheb benden in den vorm van bonnen uit te dee- len. Aldus kort en goed de werking van het fonds uiteengezet, en waarin voor U, geach te Criticus, de volle waarheid open ligt en begrijpelijk moet zijn, dat U, als ongeorga niseerd arbeider, niet in 't minst eenige aanspraak kan maken of rechten kan doen gelden op uitkoering. U begrijpt toch wel, dat een georganiseerd arbeider, die vooreerst zijn vakcontributie betaalt, en bovendien 1 pet. van zijn loon afstaat zulks niet doet voor U, die dit niet doet. Eenling die gij zijt, ziet gij hier in dit goed geor dende organisatieleven geen Christelijke naastenliefde opflikkoren, een saamhoorig- heidsidee opleven, een'solidariteitsgevoel ontspruiten, waarvan gij buitenstaander geen flauw idee hebt. Maar laat dit vol doende zijn en laat ik mij in den geest voor stellen, dat ik hiermede een stuk bekee- ringswerk (gij zijt immers nog niet be keerd!?) heb bewerkstelligd, waarvan gij Vader, zelf de rijpe vruchten moogt pluk ken. Ik vlei mij dan ook in gedachten, dat wanneer wij binnen afzienbare rijd de werk wijze onzer gereorganiseerde instelling zul len bekend maken, bij hot aanwerven van leden, ook U, geachte opposant, als zooda nig zullen mogen inschrijven. Mijnheer de Redacteur ik dank U voor de zoo welwillend afgestane plaatsruimte. Een bestuurslid van „het fonds van Groote Gezin e n". Berichten reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage. HAAGSCHE RECHTBANK. Lichamelijk letsel door schuld. Wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld heeft vandaag terecht gestaan de chauffeur G. F. S. uit L e id e n. Aan zijn schuld zou het te wijten zijn ge weest, dat hij in den avond van den 6en October van het vorige jaar met een door hem bestuurden automobiel in de Steen straat te Leiden in aanrijding is gekomen met een mc torrijder uit Oegstgeest. Deze geraakte ten gevolge hiervan met een zij ner handen bekneld tusschen het stuur van zijn motor en de auto, wiens hand hierdoor verwond werd. Gedurende gerni- men tijd heeft de aangeredene zijn beroep van bloemist niet kunnen toef enen. Bij het pa-ssecren van eenige wielrijders is verdachte in aanrijding gekomen met den van de tegenovergestelde richting komen den motorrijder. Het O. M.. waargenomen door mr. Rijkens, meende, dat verdachte zeer' onvoorzichtig heeft gereden. Hij had achter de wielrijders moeten blijven, tot dat er geen verkeer van den anderen kant meer was. Eisch 50 boete subs. 20 dagen hech tend. Verdachte's raadsman, mr. Roeper Bosch, pleitte vrijspraak. Naar zijn mee- ning was er voldoende ruimte voor den verdachte geweest om te passeerden, wan neer de motorrijder maar meer naar rechts gegaan was. Uitspraak 23 dezor. BINNENLAND. Het doodelijk auto-ongeluk te 's-Gravenhage Omtrent het droevig ongeluk, dat gis teravond op het Jacob van Campenplein te Den Haag heeft plaats gehad en waarbij een 4-jarig jongetje door een auto werd overreden en gedood, (Zie Gem. Ber.), kan nog het volgende worden medegedeeld: In de Douzastraat, vlak bij het Jacob van Campenplein stond een groote vracht auto. Deze auto behoefde niet achteruit te rijden, maar de chauffeur gaf hier de voor keur aan, omdat hij dan zijn route eenigs- zins kon bekorten. Langzaam reed de bestuurder zijn wagen achteruit, terwijl hij links en rechts keek en signalen gaf. De chauffeur- bemerkte echter niet, dat er achter zijn auto een 4-jarig jongetje speelde. Het ventje bemerk te niet de achteruitrijdende auto en plotse ling werd het jongetje door een der zware achterwielen gegrepen. De jongen word zoo deerlijk gewond, dat de dood bijna on middellijk intrad. Verschillende getuigen verklaarden, dat do chauffeur geen schuld trof, daar hij vol doende signalen had gegeven en langzaam had gereden. De politie was echter van een andere meening. Zij was van oordeel, dat de chauffeur zonder noodzaak achteruit ge reden had en dus zich op de linkerzijde van den weg bevonden had. Waar de politie-autoriteiten meenden, dat onder automobilisten het euvel van zonder noodzaak achteruit rijden en daardoor hot verkeer in gevaar brengen steeds grooter afmetingen aanneemt, werd besloten tegen dezen chauffeur proces-verbaal op te ma ken. Hij is aan het Hoofdbureau van politie verhoord en later op vrije voeten gesteld. De vrachtauto is echter in beslag genomen. Eveneens is het kinderlijkje door de Justitie in beslag genomen. Hierop zal heden sectie worden verricht. LEIDEN. Een borstbeeld van Prof. Dr. P. J. Blok. Op initiatief van dr. P. J. Blok, en Rank zij zijn onverpoosde bemoeiing, werden, den 20en Mei 1904, dr. G. Brom en dr. J. A. F. Orbaan, voorloopig voor den tijd van vijf jaar, aangesteld als de eerste ambtena ren van de instelling, die thans als Neder- landsch Historisch Instituut te Rome niet alleen een eervolle plaats onder haar zus terinstellingen in dat bij uitstek internatio nale centrum van historische, kunst-histo rische en archeologischo studiën inneemt, maar ook, dank zij haar onverdroten werk zaamheid en haar gulle hulpvaardigheid, in velerlei kringen warme vrienden telt. Er heeft zich een commissie gevormd uit de leden der Nederl-andsche kolonie te Ro me ter viering van den 20sten Mei 1929. Deze commissie heeft zich gewend tot den Nederlandschen beeldhouwer Job Wert- heim, houder van den Prix de Rome, die thans in de Eeuwige Stad werkt, met op dracht om, ingeval dc hiertoe noodige gel den mochten worden verkregen, een borst beeld te vervaardigen van prof. dr. P. J, Blok. Zij stolt zich voor dat kunstwerk in tegenwoordigheid van zoo velen der schen kers als tegenwoordig zullen zijn, aan den directeur van het Nederl. Historisch Insti tuut over te dragen tor plaatsing in het atrium van de woning dier instelling, daar waar, naar overoude Bomeïnsclie zede, de imagines majorum worden geëerd. De kosten van deze herinnering aan het jubileum van het Instituut en van deze hulde aan zijn geestelijken vader worden begroot op tien duizend lire 1300). Tentoonstelling Endegeest. Hedenmiddag is in de kerkzaai van liet gesticht een tentoonstelling geopend van artikelen, gemaakt door patiënten van En degeest. Deze tentoonstelling is geopend vandaag, morgen en Donderdag van 25 cn 710 uur. Het entree is vrij. Dc hier tentoongestelde artikelen zijn vervaardigd hoofdzakelijk door de vrou welijke patiënten van Endegeest. De directeur dr. Stuurman, die vanmid dag de tentoonstelling opende, wees erop, dat de voorwerpen, die hier to bezichtigen zijn en ten verkoop worden aangeboden, niet zijn vervaardigd door wat men noemt de beste patiënten, d.w.z. de patiënten, wier arbeidsvermogen het dichtst dat van de normale arbeidskrachten benadert. Deze personen geven hun arbeid aan do uitge breide huishouding van de gestichten. De directeur bracht dank aan de geneeshee- ren, aan de hoofdverpleegsters en aan de broeders en zusters, aan wier geduldige toewijding en aan wier wijze takt het te danken is, dat de patiënten tot hun eigen bevrediging d&t kunnen tot stand brengen wat hier tc aanschouwen is. Spr. wilde dien dank ook brongen aan de patiënten zelf. Hier moet echter ook dank worden gebracht aan de patiënten en aan hun verplegers en verpleegsters, wier work hier niet to aan schouwen is, omdat het bestaat in huishou delijke bezigheden, welko arbeid toch van groot belang is zoowel voor de patiënten zelf als voor de gemeenschap. Dc directeur sprak ten slotte den wensch uit, dat velen dezer dagen de tentoonstel ling mogen bezichtigen en dat de artikelen een goeden prijs mogen opbrengen, omdat het batig saldo ten goede komt aan dc pa tiënten, wien daarvoor verrassingen wor den bereid. Wij kunnen een bezoek aan deze ten toonstelling ook van harte aanbevelen aan allen die met eigen oogen willen zien wat de krankzinnige en zenuwzieke patiënten, die in Endegeest verpleegd worden, weten tot stand te brengen. Er is uitgestald een keur van mooie handwerken en vele kleine met de hand vervaardigde huishoudelijke artikelen. De opening van de tentoonstelling werd bijgewoond door eenige geneesheeren, ver plegers en verpleegsters en door de leden van het bestuur der stichting. Ook werd er dezen middag reeds groote belangstelling aan den dag gelegd. DE KLEINSTE STATEN VAN EUROPA De nieuw opgerichte Pauselijke Staat vestigt van zelf de opmerkzaamheid op de overige dwergstaten van Europa. Do grootste ervan is de republiek Andorra, die in de Pyreneeën gelegen is. Zij omvat 452 K.M.2; het land is erg bergachtig en daarom zeer dun bevolktheel de bevol king telt nauwelijks 5200 inwoners. Frank rijk en de bisschop van Urgel (Spanje) zijn de beschermheeren van dezen minia tuur-staat. Op de tweede plaats komt het vorstendom Liechtenstein, tusschen Oos tenrijk en Zwitserland aan den Rijn gele gen, 159 K.M.2 groot met 11500 inwoners. Tot aan den wereldoorlog stond het onder Oostenrijkscli protectoraatsinds 1919 heeft het zich enger bij Zwitserland aan gesloten. Ie.ts kleiner is de in Midden-Ita- lië gelegen republiek San Marino, met 61 K.M.2 en 13000 inwoners. Tot aan 1870 stond ze onder dc - bescherming van den Pauselijken Staat; sinds dien heeft Italië de diplomatieke vertegenwoordiging over genomen. De republiek heeft echter een eigen gezant bij den Pauselijken Stoel. Het vorstendom Monaco is slechts 1 l[2 K.M.2 groot, maar is met zijn 17200 inwo ners de dichtst bevolkte staat van Euro pa: 11466 inwoners per vierkante kilome ter. Het vormt ook een eigen bisdom, dat in oppervlakte het kleinste van de heele wereld is. Het staat onder Fransche be scherming, maar hoeft toch ook zijn eigen gezant bij den Heiligen Stoel. Bij deze vier dwergstaten voegt zich thans de Pau selijke Staat; wiens oppervlakte niet bij vierkante kilometer berekend wordt, om dat hij slechts ongeveer 44 hectaren groot is. Maar de macht, die den vorst van de zen staat toekomt is de grootste der we reld. De kabinetscrisis in Oostenrijk. Barnek kabinetsformateur. WEENEN, 10 April (V. D.). Van meestal zeer goed ingelichte zijde wordt met stel ligheid medegedeeld, dat dr. Rarnek bin nen eenige dagen do leiding- zal nemen van een nieuw te vormen kabinet. Om trent de verdeeling der verschillende por tefeuilles is nog geen definitieve beslissing genomen. Twintig gewonden bij een auto-ongeval. HEINSBERG, 10 April. (V.D.). Gisteren avond reed door onbekende oorzaak een geheel bezette autobus, op weg 'naar de Ohemisohe fabriek Obcrbruch, te Under- bruch tegen een boom. Ongeveer twintig personen werden voor het meercndecl zwaar gewond cn moesten in een zieken huis worden opgenomen. Het voorgcdcclte van het voertuig werd geheel vernield. Auto-ongeval met acht gewonden. ESSEN, 10 April. (V.D.). Gisterenavond ïeed te Essen-Frillendorf oen auto-bus van de Essensche Gemeentetram tegen de leu ning van de Zeppelin-brug en stortte van acht meter hoogte langs de berm van den spoorweg naar beneden. Acht personen werden gewond, waarvan twee levensge vaarlijk. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen Luxpr: Afgekeurd. Familie-drama. NEURENBERG, 10 April. (V- D.) Tn het Noorden der stad beeft zich een vree- selijk familiedrama afgespeeld. Een 67- jarige leeraar, die eenige jaren geleden gepensionneerd was, loste een schot op zijn 34-jarigen zwakzinnigen zoon en trachtte daarna zichzelf door een schot in do slaap te dooden. Do man leed reeds oenigen tijd aan een geschokt zenuwgestel en aange zien hij geloofde, dat hij niet lang meer zou leven, wilde hij zijn zoon meenemen in den dood. teneinde zijn vrouw van deze last te bevrijden. Dc zoon kreeg slechts een licht schampschot terwijl de vader in. levensgevaarlijken toestand naar oen ziekenhuis moest Worden vervoerd. Groote brand in een houtzagerij. LEIPZIG. 10 April. (V. T).). In een zagerij en houtfabriek te Schlobach is in den afgeloopen nacht een groote brand uitgebroken. Ondanks de inspanning der brandweer is een ongeveer 50 M. lange cn 3 verdiepingen hooge houtloods afge brand. Dc oorzaak van den brand is on bekend. Dit is in korten tijd dc derde brand die in dc fabriek woedt. Aardbeving geregistreerd. STUTTGART, 10 April (V.D.). Heden morgen registreerden de instrumenten van het seismogrnfisch observatorium een vrij sterke aardbeving. De haard moet op een afstand van ongeveer 600 K.M. liggen en bevindt zieh vermoedelijk in Noord-Italië. De aardbeving begon met een sterken uitslag te 6.44 uur. en ein digde na ongeveer 10 minuten. A'DAM, 10 April. Vee. Aanvoer 252 vette kalveren, le kw. 1.0Ö1.15, 2c kw. 0.90—1.04, 3e kw. 0.76—0.S8, 202 nuchtere kalveren 813, 630 varkens Holl. 1c kw. 0.970.99, 2e kw. 0.940.96, Overz. en Geld. le kw. 0.970.99, vette varkens 0.94—0.96. De varkens werden bij den aanvang der markt nog wel iets hooger gekocht dan dc noteering. doch de prijzen liepen spoe dig sterk achteruit. Bij afloop der markt waren de prijzen voor dc minder, courante soorten zelfs lager dan dc laagste notee ring. WOERDEN, 10 April. Kaas. Aanvoer 153 partijen, le kw. 3G3S, met rijksm. le kw. 4114, 2e kw. 3739. Handel matig. PU R MER END, 9 April. Kaas. Aanvoer 1 stapel boerenkaas 44: 22 stapels fa- brickskaas 41, 1526 K.G. boter 1.65— 1.85, kuikens f I2.50, eieren 4.755.50. NIEUW VENNEP, 8 April. Eiarcnvei- ling E. N. V. Aanvoer 25500 eieren. 22000 kipeieren f 5.206, 3500 eendeneieren f 4.G0 4.80 jjer 100; kippen f 1.702, jonge ko nijnen f 0.60 per stuk. Handel vlug. VOORSCHOTEN, 9 April Vrije veiling. Kippeneieren 5.105.80, eendeneieren 4.101.50, kippen 4.101.5Ö, ha non 1.601.70, eenden 1.201.30, duiven 0.35—0.40. TER AAR, 9 April. Veiling „Tuinders- belang". Aanvoer 177 kisten spinazie 1113.90 per 100 K.G., sla 3 kisten 3.20 per 100 K.G., 200 K.G. uien per 100 K.G. 7.70S.30, 50 stuks savoie kool p. stuk 13 ct. LOOSDUINEN, 9 April. Groentenvei- ling. Postelein 3.90 per 6 K.G., spina zie 56—86 ct. per 4 K.G., sla ie srt 11.80 '17.50, 2e srt. 7.2012.10, eieren ƒ6.10 per 100 stuks, prei 12.9015.20, radijs 12.8014.50, raapstelen 3.10—3.30. ker vel 3.30—3.70, seldcry 2.70—3.10. pieter selie 3.70 alles per ICO bos. andijvie 1.29 1.25 per 4 K.G., stoof sla f LBO—3.10 per 6 K.G. TER AAR, 9 April. Veiling St. Phocas Kropsla ƒ3.206.per 100 stuks'. Spinazie, 12.80—13.30 per TOO Kilo. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen New-York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prol. 5112 0/0 BEURSOVERZICHT. Van gisteren. Het zakenverkeer was heden weinig om vangrijk, doch desniettemin. viel voor de meeste fondsensoorten toch eenig aanbod to constateeren. De Ned. Industricelen bleven evenwel over 't algemeen goed op peil. Margarine Unies aan dpn vasten kant. evenals Philips. Ook diverse andere soorten waren goéd van toon. doch van Berkels lagen cenigszins gedrukt. Olie eer der aangeboden en Kon. kwamen dan ook iets beneden de koersen van gisteren. Sui kers bij kleine omzetten zwak gestemd. H.V.A.'s kwamen benoden 610. Tabakken hadden iets van aanbod te lijden, hetgeen tot uitdrukking kwain in de openingskoer sen der Sumalra-soorten, welke later zich, iets herstelden. Rubbers weinig veranderd. Scheepv. stil. Van de Mijn waarden ver keerden Alg. Exploraties in reactie. Ame rikanen moerend eels layer I 59.07:!('i 12.09:' j(! 2.49.17 9.73','jg 34 601/., 47.971 13 031/.", 37 271/" 66 441/.; 66.42 66.52V 35.00 43.421;!

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3