GEMENGDE BERICHTEN PAANAKKER Co. BUITENL. BERICHTEN RECHTZAKEN ONGELUKKEN. SLACHTOrFERS VAN HET VERKEER. Kind overreden en gedood. Gisteravond is een droevig' ongeluk ge keurd op het Jacob van Campenplein te 's-Gravenhage. De heer B., wonende in de Cuypstraat, liep daar met zijn 2-jarig zoontje, toen het kindje plotseling door een auto werd aangereden en meegesleurd. Deerlijk Verwond werd de arme kleine op genomen en naar het ziekenhuis gebracht. Bij aankomst aldaar bleek het kind echter reeds te zijn overleden. De politie stelt een onderzoek in naar de vraag in hoeverre de chauffeur van de auto schuld draagt aan het treurig on- geluk. Een slechte-weg. Ten gevolge van het weer is' de rijks straatweg tusschen Steenwijk en Blesse buitengewoon slecht. Vooral voor auto's is liet op dat weggedeelte bij avond zeer ge vaarlijk rijden. Dit ondervond een verte genwoordiger van de N.V. Kousen- en Handschoenenfabriek te Haarlem. Tus schen Steenwijk en Willemsoord botste hij in die kuilen, raakte zijn stuur kwijt en reed in volle vaart tegen de langs den weg staande boomen. De auto werd geheel ver nield. Als door een wonder kwam de be stuurder er met een paar kneuzingen en schrammen af. Een kind verdronken. Zondagmorgen is een Weejarig zoontje van den heor Kramer te Zuid-Scharwoudc, dat een oogenblik aan de aandacht der huis- genooten was ontsnapt, bij de woning te water geraakt en verdronken. Kind verbrand. Het driejarig dochtertje van den heer J. Stobbelaar te Ierseke (Z.) had het on geluk zich ernstig te branden aan een om vallende ketel koffie. Zondagmorgen is het kind aan de gevolgen overleden. Vrouw verbrand. Vrijdag j.l. had de weduwe van Ginne- ken, wonende Heimolen te Bergen op Zoom heb ongeluk, dat haar kleeren vlam vatten. Hierdoor bekwam zij over het gehcele lichaam hevige brandwonden, waarom haar opname in het algemeen Burger Gast huis noodzakelijk werd geacht. Jmniddels is de vrouw, na hevige pijnen, overleden. DE VOLENDAM IN AANVARING. Met een Duitsch schip aan den grond gezet. Uit Hoek van Holland wordt gemeld: Het s.s. „Volendam" van de Holland- Amerika Lijn is gistermorgen tijdens zwa- ren mist in aanvaring gekomen met het voor anker liggende Duitsche s.s. „Gilliau sen". Bij het binnenkopien heeft de „Volen dam" beide ankers verspeeld op 't oogen blik dat men het Duitsche schip opmerkte en het anker presenteerde. De aanvaring was daarop niet meer te vermijden. De „Gil- hausen" is aan den boeg zeer zwaar bescha-" digd, doch ook de „Volendam' heeft averij opgeloopen en is gelijk met de „Gilliausen" aan den Zuidelijken oever aan den grond gezet. De „Volendam" is het zusterschip van de „Veendam". Het is 15.430 registerton en heeft 25.400 ton waterverplaatsing. Het is een dubbelschroef-turbineschip. Nader wordt uit Hoek van Holland ge meld Het s.s. „Volendam" van de H. A. L. zou gistermorgen, na Cruise te hebbén gemaakt in Centraal-Amerika, in het vaderland te- rugkeeren. Het schip kwam omstreeks i uur voor ga a ts van den N. Waterweg en de kapitein besloot ondanks den mist naar binnen te komen. Zonder eenige stoornis is aan dit voorne men gevolg gegeven, maar ter hoogte van de Bcrghaven werd het zicht zóó slecht, dab men het raadzamer achtte-voor anker te gaan. Bij het uitbrengen van de ankers bleek het schip echter niet le houden en de bei de ankerkettingen braken af. De „Volendam" is daarop door den stroom teruggedreven en met de achter zijde in aanvaring gekomen met het voor anker liggend Duitsche s.s. „Golhausen". Van dit schip is de boeg ingedeukt, terwijl het op zijn beurt weer in aanvaring is ge komen met een voor anker liggende zand zuiger, welke echter geen schade heeft op geloopen. De „Volendam" heeft aan bakboordszijde eenige averij opgeloopen, geen van dc sche pen heeft echter water gemaakt. Daar de beide ankers van .de „Volen dam" verloren waren, gaf de kapitein last, het schip aan den Znidwal aan den grond tc zetten. De passagiers zijn van boord ge haald en hebben hun reis naar Botterdam per trein voortgezet. Gistermorgen te omstreeks 11 uur heeft dc sleepboot „De Roode Zee" bij rijzend water een tros aan het achterschip van de „Volendam" aangebracht en te half 12 mocht het gelukken het schip weer vlot te krijgen. Het is opgestoomd naar Botterdam. Eenige minuten daarna heeft de sleepboot „Ganges" hot s.s. „Gilliausen" vlot getrok ken. Ook dit is naar Botterdam opges-toomd. BRANDEN. Een broedcentrale verbrand. Te Bolde is de broedcentrale van het Amerikaansch Hoenderpark in den nacht Van Zaterdag op Zondag j.l. in vlammen op gegaan. Twee machines, welke met een to taal van 12.000 eieren gevuld waren, gingen verloren, en een 120-tal kippen, op oen bo venverdieping gehuisvest, kwamen eveneens in de vlammen om. Verzekering dekt di recte schade. Groote heidebrand. Zondagmiddag ontstond een groote hei debrand onder de buurtschap Hoog-Buur- loo. Om vier uur ongeveer werd de brand ontdekt. Bewoners uit Hoenderloo en uit Badio-Kootwijk waren het eerst ter plaatse aanwezig" om met het dooven dc- vlam men aan tc vangen. Het vuur had zich ech ter reeds over een reusachtige vlakte ver breid. Door op verschillende gedeelten het z.g. voorbranden toe te passen, konden de aanliggenden bossehen van het Staats- boschbeheer en van baron Verschuur uit Arnhem behouden blijven. De Apeldoorn- sche brandauto's konden onmogelijk de plaats van den brand bereiken en bleven vastzitten in de heidewegen. Na een half uur loopens van "Hoenderloo uit bereikten de Apeldoornscho brandweermannen einde lijk de plaats des onheils, waar zij niet ver eende krachten hielpen aan het reeds aan gevangen blusschingswerk onder leiding van den houtvester C. M. van 't Hof uit Apel doorn. Om 8 uur was men den brand nog niet meester. In elk geval is twee honderd bunder heidegrond een prooi der vlammen geworden. De grond behoorde aan baron Veerschuur te Arnhem. Hofstede afgebrand. Te Eist (Bet.) is Zondagmorgen, terwijl de bewoners naar de kerk waren, brand ontstaan in een nieuwe hofstede. Het vuur vernielde het geheéle achterhuis, waarin o.m. oen stroohandel werd gedreven. Ook een aantal varkens kwam in de vlammen om. Alles was verzekerd. Woonhuis afgebrand. .In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Schermerhorn het woonhuis van den heer B. Beets geheel afgebrand. De oorzaak is onbekend. Het pand, waarin zich veel visscherijartikelen bevonden, was verze kerd. Doodslag. In verband met de poging tot doodslag te Beek, gepleegd op C. v. Bergen is in het huis van bewaring te '"s-Hertogcnbosch in gesloten de kermisreiziger F. G. uit Grave. Nederlander te Brussel beroofd. Uit. Brussel wordt gemeld: De Nederlan der Van der Wild Ko.rs, wonende te Drie bergen in het Prins Hendrikpark. is in de tram tusschen de Beurs en het Noorder station to Brussel beroofd van twee enve loppen. In de eerste zat 10.000 gulden, in de andere 70.000 francs in briefjes van 1000, 500 en 100 francs. Poging tot berooving. Een winkelier van de Bilderdijkkade te Amsterdam is Zaterdagavond op die kade aangevallen door een drietal jonge man nen. Zij poogden hem een city-bag te ont rukken, waarin een bedrag van circa 500. Een van deze drie, een gewezen be diende, gaf hem een stomp in de maag streek. Toen hij zich verzette namen zij de vlucht. De bediende die op de hoogte was dat de winkelier in de fcasch zijn geld mee nam, had deze berooving op touw gezet. Hij en zijn twee vrienden zijn later gear resteerd. Bij de politie hebben zij het doen voorkomen, alsof het geen ernst was, doch slechts «en grap. Een gentleman-inbreker. Omtrent den inbreker L., die kort gele den in Apeldoorn met een verrekijker fla neerde. en aldaar diefstal pleegde, waarna hij in Limburg werd aangehouden en later naar het Huis van Bewaring te Zutphen werd overgebracht, vernemen wij nog het volgende L„ een nog jonge man van ongeveer der tig jaren, heeft, reeds meerdere voimissen achter den rug. Hij werd in December 1928 uit de gevangenis ontslagen en kwam toen in Nijmegen in betrekking. Hij werkte daar als knecht in een hotel en hing al spoedig den grooten mijnheer uit. Hij had o.a. ook een rijzweep en een paar spooren en voor zien van deze attributen ging L. gaarne op stap, dat stond gekleed. Vanuit Nijme gen maakte hij een paar keer een tochtje naar Arnhem, waar hij het eerst aan de Mariastichting zijn klimmerstalent toonde, want hij is een prima klimmer. Hij wist des nachts1 in het in aanbouw zijnde nieuwe ge deelte der stichting binnen te dringen en op de tweede verdieping eenige gouden en zilveren voorwerpen weg te nemen, welke later door de politie te Maastricht zijn ge vonden en door de eigenaressen herkend. L. is ook op een avond in Nijmegen ver schenen in een automobiel. Hij liet zich toen van liet station per auto naar zijn pension rijden en toonde daar een pakje Jiaukbiljctten. Hij vertelde toen naar zijn papa te zijn geweest, die een goede bui had gehad en hem van geld liad voorzien. Thans zal L. voor den diefstal in Apeldoorn voor de- Bechtbank te Arnhem moeten terecht staan. De inbraak te Arnhem. Nader is gebleken, dat bij de inbraak in hotel Boyal te Arnhem 1900 is ont vreemd. Een geldkistje, dat eveneens in het buffet stond, bleef onaangeroerd. Piano's in huurkoop. De pianohandelaar G. aan de van 01- denbarneveltstraat te Amsterdam, word dezer dagen, gewaarschuwd dat uit de wo ning van een dame aan wie hij een piano in huurkoop had geleverd, een dergelijk instrument was vervoerd. Er werd een onderzoek ingesteld 'naar het transport en zoo vond men het adres van een opkooper, bij wien inderdaad, de gesignaleerd o piano wercl aangetroffen. Toen bleek evenwel dat dit instrument, niet was van de fa. G., maar van de firma Q. -aan den Goudsche- singel, welke laatste firma de piano, even eens in huurkoop, aan de bewuste dame had geleverd. De piano van de firma G. had de klant al in Januari verkocht aan een anderen opkooper. Tegen de dame is procesverbaal opge maakt. INGEZONDEN MEDEDEELING. MAARSMANSSTEEG 3 2688 Dienstweigeraar gearresteerd. Gistermorgen is te Joure gearresteerd, wegens dienstweigering, H. B. Deze had reeds den 23sten Maart met een beroep op de wet verzocht van alle dienstverrich tingen te worden vrijgesteld. Gewetensgeld. De inspecteur der directe belastingen te Beverwijk heeft onder de letters N. N. een bedrag van 12.500 ontvangen. ONGELUKKEN. TASMANIë'S HOOFDSTAD GEÏSOLEERD. Geen licht en geen spoorwegverkeer. In totaal 22 dooden door do overstrooming. Uit Hobart (Tasmanië) wordt gemeld: Zooals gemeld is dc vorige week door de geweldige stortregens een dam bezweken, ten gevolge waarvan de tinmijn Briseis werd overstroomd;naar men aanneemt zijn in de mijn veertien personen om het leven gekomen. Acht personen verdronken doordat een vrachtauto in de rivier stortte. Door dc overstrooming waren de bewoners van de plaatsen in de omgeving van Laun- ceston genoodzaakt, een onderdak te zoe ken in de openbare gebouwen. Daar de electriciteitsvoorziening in het ongereede is geraakt, kan het licht niet worden ge bruikt en is liet- spoorwegverkeer stopge zet. Hobart is geheel geïsoleerd en de communicatie kan slechts draadloos ge schieden. De schade word t geraamd op een mil- Jioen pond sterling. De overstrooming noemt thans in omvang af, en het vervoer langs de wegen kon ten deele hervat wor den. EEN SCHEEPSRAMP IN DE ADRIATISCHE ZEE. Russische boot in tweeën gebroken. De 37 opvarenden om het leven g e k o m e n. Het Bnssisohe stoomschip „Una" is ten govolge van den storm, die in de Adriati- sche Zee woedde, op drift geraakt en te gen de rotsen van het eiland Pago gesla gen. Het schip brak in tweeën. De geheele bemanning, bestaande uit 37 koppen, groo tend eel-s Bussen, is omgekomen. Tot dus ver zijn vijf lijken gevonden. Italiaansch schip in nood. Nog v ij f man aan boord. Het Italiaansche stoomschip „Joannes" bevindt, zich volgens een te Marseille op gevangen draadloos bericht in nood op 41 graden 15 min. Noorderbreedte en 3 graden 50 min. Oosterlengte, d.i. ten Noor den van de Balearen. Hét schip, dat om tot dusver nog onbekende redenen nog slechts vijf man aan boord heeft, was reeds door het Italiaansche stoomschip „Gunda" op sleeptouw genomen. De „Gunda" was Zaterdag jl. echter gedwongen, de „Joan nes" aan haar lot over te laten. EEN OMNIBUS OMGESLAGEN. Veertien inzittenden gedood. Uit Guayaquil wordt gemeld: Op den weg tusschen Rio Bamba en Guano is een omnibus omgeslagen en van een helling gekanteld. Viertien inzittenden kwamen bij het ongeluk om het leven. Ongeluk in een ververij. Vrouw in de vlammen omgekomen. In een magazijn van een ververij in Brussel, ontplofte een kan met een brand bare vloeistof. De kleeding van twee vrou wen, die daar juist een klcedingsstuk •schoon maakten, vatte vlam. Het gelukte een jongen man één der beide vrouwen te redden, terwijl hij zelf zware brandwon den opliep. De andere vrouw kwam in de vlammen om. Het magazijn brandde ge heel uit. D-trein veroorzaakt een aardstorting. Vier arbeiders omgekomen. Uit Fiirstenberg a. d. Oder wordt, ge meld In de bruinkoolmijn Finkenheerd zijn vijf arbeiders bedolven door een aard storting, welke veroorzaakt werd door het voorbijrijden van den D-trein Breslau Beilijn. Slechts een hunner kon worden ge red; de vier anderen kwamen om 'b leven. Na urenlangen ingespannen arbeid werden hun lijken gevonden. Door krokodillen verslonden. Uit Panama wordt gemeld, dat vijf Amerikaansch e soldaten door krokodillen zijn verslonden, toen de boot omsloeg waarin zij oen tochtje maakten. Drie an dere soldaten konden zich op een overhan genden boom redden en werden eerst elf uur later uit hun hachelijke positie be vrijd. GROOTE BRAND AAN DEN JANGTSE. Chir.eesch dorp geheel in asch gelegd. Het aantal dooden op 3 00 geraamd. Uit Sjanghai wordt gemeld: Een dei- hevigste branden, welke ooit in deze stre ken hebben gewoed, vernielde gisteravond een groot gedeelte van Poetung, een groot dorp met een zeer arme bevolking. Dit dorp ligt aan den Noordelijken oever van den Jangtse, achter dc werven van de Nippon Y us hen Kaisha lijn. Alle huizen en gebouwen op een oppervlakte van meor dan twee vierkanten kilometer werden door de vlammen vernield. Dc Chincesche brandweer raamt, dat nicer dan 300 perso nen zijn omgekomen. Velen kwamen om het leven bij hun pogingen, familieleden-en huisraad te redden. De soldaten, die in de aangrenzende. Chineesche kazernes waren ingekwartierd, hebben do brandweer geholpen. Zij slaag den erin, een verdere uitbreiding van den brand te voorkomen door een aantal hui zen in allerijl te sloopen. 25 huizen in de asch gelegd. Door vonken uit een zigeuners kamp. Volgens berichten uit. Maxi rid zijn in het dorp Vilanora de Barca,, in de provincie Lerida-, 25 huizen door brand verwoest. Men meent, dat de oorzaak moet gewe ten worden aan vonken, afkomstig van een docr een zigeunersbende aangelegd kamp- DE HONGERSNOOD IN l-TSJANG. Mgr. Trudo Jans, vicaris apostolicus van het vicariaat I-tsjang (China), schrijft in de Stem van St. Antonius, het orgaan der Belgische Franciscaansche missiën o.m. het volgende. Heel het beneden- of platte dool van ons vicariaat heeft van do droogte geleden en overal is armoe troef. Doch in de streek van Kin-men is liet wel het ergste. Verle den jaar in den winter zat. de streek vol soldaten en bandieten die het volk plun derden. Wie iets bezaten verkochten hun rijst die niet volstrekt noodig was om te leven, deels om het opgeëischtc geld te kunnen betalen, deels om toch nog iets aan de roofzucht van de bandieten te onttrek ken. Niemand voorzag dc schrikkelijke droogte die dezen zomer zou beletten één graantje rijst te zaaien; en daar die streek geen andere voortbrengselen heeft, dan rijst, hebben die menschen ook niets kun nen oogsten. Om voedsel te vinden, zou hot van verre moeten worden aangebracht, dewijl dc om streken op tien en meor uren in de rondte ook geen overvloed hebben. Doch om dat voedsel van verre te doen toekomen zijn er groote. ongelooflijke onkosten vereischt. De middelen van verkeer zijn de kleine ri viertjes die uitkomen ofwel in den Blau wen Stroom ofwel in de meren. Doch zelfs die rivieren zijn zoo uitgedroogd dat er geen enkel scheepje, hoe klein ook, nog kan varen. Zoo heb ik een van die rivieren gezien: de overzetboot lag dwars in de rivier in het slijk en nog een spaan water liep onder dc boot door. In de Dekeny van Kin-inen zijn er zes paters. Twee districten tellen over de dui zend heel oude christenen. Wel, daar zijn al dc mannen vertrokken om elders werk te gaan zoeken of te bedelen. De vrouwen en de kinderen alleen zijn thuis. Het is kartgrievend hun ellende aan te zien. In het Noorden van China is de armoede door oorlog en droogte veroorzaakt, nog erger. In Sjanghai en elders tracht men die provincies te helpen door steun-ver- leening. Maar onze oude christenen van Kin-men worden daar natuurlijk niet on der gerekend; de streek is niet gekend dan door ons, en die commieteiten kunnen natuurlijk ook niet voorzien in alles. Onze christenen hebben dan ook geen andere toevlucht dan ons. Hieraan voegt pater Paulus P'en, Chi- neesch priester in hot vicariaat I-tsjang. nog het volgende toe: Deze laatste jaren kregen we veel te lij den, zoowel door bedreigingen, geweldena rijen en vernielingen vanjvege dc bandie ten, als bij gebrek aan voedsel en andore miseries. Verleden jaar werden we door baan- stroopers overvallen; alle huizen wcrclen bezet, de christenen uitgedreven. Al wat de inwoners bezaten werd verbruikt of gestolen of vernield, zoodat er niets meer overbleef dan een ledig huis of oen hoop puinen, want. menig huis werd in brand gestoken. Komt daar dit jaar nu nog bij: de hon gersnood. In heel dit uitgestrekt gebied viel er schier geen regen. De grond ligt droog, planten, struiken en boomen staan verzengd en verdord. Zoo groot is de droog te dat we niet enkel niets konden oogsten, maar dat we zelfs geen voldoende water hebben om to drinken. Door den nood ge dwongen zijn schier allo mannen, en zelfs een groot deel der vrouwen, vertrokken naar verdere streken om toch wat voedsel tc vinden cn .als weczen, bleven hier slechts de kinderen, de zieken en de ouden. En toch. Nog grooter ellende en armoe de titaan er ons te wachten toekomend jaar. Inderdaad, indien we door Gods goed heid regen zouden verkrijgen, dan zou ons nog geld en al het andere noodige ontbre ken om te zaaien en het land te bewerken. De ossen zijn allemaal verkocht, zaden hebben we niet, al het overige hebben we insgelijks verloren. Hittegolf in de Ver. Staten. Reods 5-personen bezweken. Volgens berichten uit New York zijn tengevolge van de hittegolf, die op het oogenblik aan de Atlantische kust van de- Vereenigde Staten optreedt, reeds 5 per sonen overleden. Moord om twaalf francs. In een verwijderde voorstad van Parijs is dezer dagen een 70 jaar oude, alleen staande vrouw vermoord en beroofd. Thans zijn een 14-jarige jongen cn een 35 jaar oude bediende uit een restaurant die den moord zouden hebben begaan, gearresteerd Hun buit bedroeg twaalf francs. De „Southern Cross" nog steeds niet gevonden. Hoewel men dc „Southern Cross", het sedert begin der vorige week verdwenen vliegtuig, nog steeds niet heeft kunnen vinden, is thans definitief vastgesteld, dat het vliegtuig op 80 K. M. af stand van Port George is gedaald. Het zoeken zal dan ook tot deze strook be perkt blijven. Zoowel op den beganen grond als in de lucht worclen dc nasporin gen voortgezet, doch voor het oogenblik zijn slechts weinig vliegtuigen beschikbaar Men verwacht echter binnenkort een be langrijke versterking. Een merkwaardige operatie niet een zakmes te Boedapest. De bladen maken melding van een. merkwaardige operatie, die in vakkringen groot opzien heeft gebaard. Do laryngoloog erf privaat-docenfc aan do Universiteit dr. Ellener Pollaczek bevond zich op bezoek"* bij zijn collega Prof. Dr. Bullint, die reeds ecnigen tijd lijdende is aan keelkanker, toen dc patiënt plotseling een verstikkings- a an val kreeg. Dr. Pollaczek zag, *lut Prof. Ballint slechts door oogenblikk'elijk opera tief ingrijpen te radden zou zijn, groep zijn zakmes en door daarmede het. strottenhoofd van den patiënt tc behandelen, redde hij deze het leven. Prof. Bailint werd onmid dellijk naar een ziekeninrichting overge bracht, waar de operatie beëindigd werd. De toestand van den patiënt is iets verbé terd. De koningin der spionnage. Een Exchange-bericht uit Berlijn meldt, dat de beroemdste vrouwelijke spion van Duitschland, hoofd van den Duitschen spionnagedienst tijdens den oorlog, opge nomen is in een gesticht daar zij ver slaafd is aan morfine en cocaine. Haar identiteit is in werkelijkheid nooit ont dekt, maar in Engeland kende men haar als „inrs captain Ileiiirichson" en in Frank rijk als „mademoiselle le Docteur". De koningin der spionnen" was vol gens de „Daily Chronicle" een der geheim zinnigste persoonlijkheden uit den oorlog, cn de Frarrsche cn de Engclsche geheime dienst waren nimmer in siaat den sluier op te lichten en haar identiteit vast te stol len. Zij had bij haar agenten verschillend© bijnamen als „do blonde dame", „dc zwar te kat" cn „de roodc tijger". Een der agen ten welke deze slanke blondine mot sta len zenuwen koelbloedig den dood inzond was een Griek, Konstantijn Koodoyanis, die in Mei 1910 wegens spionnage ten be hoeve van Duitschland in hel Bois do Yi li centies werd doodgeschoten. Koodoyanis heeft zijn nietsontziende vrouwelijke chef eens als volgt beschreven: Zij is een bij zonder mooie vrouw en buitengewoon in telligent. Zij bezit een ongelooflijke energie en oefent een on weerstaan baren invloed uit op allen met wie zij le maken heeft. Zelfs hooggeplaatste officieren, die onder haar gezag stonden, durfden zich niet te gen haar bevelen verzetten die zij soins met de revolver in de hand gaf. Zij handelt niet uit eigenbelang maar uit neiging en hartstocht. Het spionneeren zit haar in liet bloed. Herhaaldelijk maakte zij volgens do „Daily Chronicle" autotochten, zelf chauf- fccrend, door Nederland, vanwaar Duitscljo agenten naar Engeland werden gezonden. In Amsterdam cn Botterdam was deze elegante, vrouw volgens het blad een be kende figuur. Nimmer zag men haar echter ajleeri. Zij had steeds twee herculische, lot de landen gewapende mannen hij zich. Geen griep meer in Europa. Volgens het jongste weekbulletin van den Volkenbond is aan de griepepidemie, waardoor Europa de vorige maand werd geteisterd, thans nagenoeg een einde ge komen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Werken of spelen. A. v. d. P„ bedrijfschcf to Kat w ij k, stond voor den 'waarnemend kantonrech ter, Mr. Bolsius, terecht wegens hel feit dat hij een jongeling, wiens spieren vol gens de arbeidswet nog niet krachtig ge noeg ontwikkeld waren om arbeid tc ver richten, desniettegenstaande arbeid had la ten verrichten. Hij was deswege veroor deeld, maar kwam nu in verzet eu had twee getuigen a décharge als schildkna pen meegebracht. Met verd. getuigden zij, dat de jongeling in quaeslio had gespeeld en niet gearbeid. De verbalisant verklaarde juist het om gekeerde en de ambtenaar van het O.M. cischte bevestiging van het vonnis. Uitspraak over 8 dagen. Auto's. J. P. uit Leiden had tusschen Veur on Voorschoten mot een auto komende uit de Kattenlaan oen andere auto aan gereden. Dc aangeredene verklaarde even als een drietal andere getuigen, dat hij slechts 20 K.M. reed en signalen had ge geven Verd. had hem moeten laten voor gaan omdat hij van rechts kwam. Het O. M. meende, dat verd. onvoor zichtig was geweest en eischic f 10 op 5 d. Uitspraak over 8 dagen. Ongekeurd vleesch. Th. v. G. tc Leiden had vleesch ver voerd dat geen kouringsstempel droeg. Getuige J. v. T., slagersknecht, kwam onvoorwaardelijk bevestigen, waarop do ambtenaar f 5 sub. 2 d. eischic. De kantonrechter verminderde dii lot 3 subs. 2 d.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 9