KREY^BORG'^jioupe UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën. t BAROMETER naar waarnomingen in den morgen van 9 April, medegedeeld door het Kon. Ned.. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.767.4- te Seydisfjord. Laagste barometerst.: 757.9 te Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 10 April: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Noordelijke wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Wellicht enkele regenbuitjes. Iets kouder. LUCHTTEMPERATUUR 8.8 gr: C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagavond 7.16 uur tot Woens dagmorgen 4.49 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. 2665 blijft in zijd model. Het nieuwe Huis der Gemeente. Zooals wc reeds hebben medegedeeld zijn hedenmiddag de gemeente-secretarie en nog enkele andere gemeente-diensten, die na den brand in de Stadsgehoorzaal waren ondergebracht, verhuisd naar het voormalig Hopital AVallon aan het Ra penburg en Paperfgracht, terwijl aldaar ook B. en W. en de gemeente-secretaris orderdak hebben gevonden. Gedurende een aantal weken is het ge bouw inwendig gerestaureerd, om het voor het nieuwe doel geschikt te maken. Het gebouw heeft twee ingangen, een" aan het Rapenburg en de andere aan de Papengracht. De ingang aan het Rapen burg is hoofdzakelijk voor de afdeeling Algemeene „Zaken terwijl de ingang aan de Papen gracht dient voor de afdeelingen Bouw en Woningtoezicht, onderwijs enz, enz. Gelijkvloers vindt men in de eerste plaats de afdeeling algemeene zaken met een aparte kamer voor den chef van deze afdeeling en daarachter archieflokalen. Den gang langs gaande treft men verder aan de leeskamer, een bodenkamer mot de telefooncentrale, dc kamer van den se cretaris met een opkamer, voor zijn secre taresse en de woongelegenheid voor den concierge met huiskamer, slaapkamer en keuken, terwijl verder aan den kant- van de Papengracht zich bevinden eên rij wielbergplaats en nog een bodenkamertje. Op de eerste etage aan de voorzijde is een leeskamer en de kamer voor den bur gemeester met. een wachtkamertje. Daar tegenover de kaan er van B. en W. en ka mers voor de verschillende wethouders. Op dez? eerste verdieping is verder on dergebracht- de afdeeling Financiën, met een kamer voor den chef dezer afdee ling, een kamer voor den referendaris, den heer Van Deventer, een wachtkamer voor het. publiek, eên bodenkamer en ten slotte de afdeeling onderwijs met een kamer voor den chef dezer afdeeling, dep, heer Vriend. Op de tweede verdieping treft men aan de kamers voor Bouw- en Woningtoezicht met wachtkamer en 'n kamer voor den di recteur van deze afdeeling en een archief- lokaal. Op deze etage is ook onderge bracht de afdeeling belastingen, twee type kamers en een kamer voor den commies- redacteur, den heer Van der Stok. Men heeft het wel niet ruim in de ver schillende kamers, maar op dit punt was men toch al niet verwend en daarom ge- looven we wel dat de ambtenaren met dit huis der gemeente, dat toch wel enkele jaren voor dit doel zal moeten dienen, best in hun schik kunnen zijn. De verwarming geschiedt geheel met gas, hoofdzakelijk met. radiatoren. Alleen in de kamer van den 'burgemeester, van den secretaris en van B. en W. heeft men een gaskachel aangebracht. Dcor eeti duizeling bbvangen. Gistermiddag is dc 68-jarige meubelma ker A. J. II. nabij zijn woning aan de Hoogewoerd door een duizeling bevangen. Hij viel op de straat en liep een gapende hoofdwonde op. Door den Eerste Hulp dienst werd de man naar het Academisch Ziekenhuis gebracht, alwaar hij gister avond is overleden. Door een lichtraam gevallen. Gisteren is de 47-jarige mej. Oh.geb. W. in haar woning aan de Janvossensteeg door een liehtkoker gevallen. Met een ernstige hoofdwonde, eènige gebroken ribben en een gpbroken been werd zij naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 960. Coöperatieve Boerenleen bank Leiderdorp, Dorpsstraat 76. N. Lid: R. v. Toez.: A. Zoest, te Leiderdorp. Gisteren is voor het oud Academisch Ziekenhuis een rijwiel onbeheerd gevon den. Inlichtingen bij de politie. In de hedenmiddag gehouden vergade ring van aandeelhouders der N.V. Natio naal Veem werden balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd en het divi dend bepaald op 5 pet. (evenals vorig jaar). Tot commissaris werd herkozen de heer D. J. J. do Koster, alhier. LEIDSCHENDAM. Tentoonstelling Patronaat. Zondag, 'Beloken Paschen, was het feest voor de Patronaatsjongens te Leidschendam en werd tevens de tentoonstelling gehouden van houtsnij- en zaagwerk, enz. Om 12 uur werd de tentoonstelling ge opend. Wij zijn eens een kijkje gaan nemen en konden constateeren; dat er door dc jon gens in dit jaar zeer veel werk is vervaar digd en niet alleen kleine voorwerpen, doch zelfs heel groote stukken en alles evcyi mooi en' keurig bewerkt en zonder fouten, zoodat het ieders bewondering afdwong. In het bij zonder mag genoemd worden een prachtige radiokast, vervaardigd door L. Brammer, een schitterend stuk werk, doch over het gehéél was alles oven keurig. Zeer zeker komt den jongens- alle eer toe voor hun werk, doch niet minder het Patronaat, dat den jongens zulk mooi en nuttig werk leert; ook op-de tentoonstelling der Tee- kenschool waren prachtige teekeningen, die getuigden van den ijver én kennis der leerlingen en ieders belangstelling verdie nen. Zondag a.s. zal er nog gelegenheid zijn deze tentoonstelling vrij te bezichtigen. De tentoonstelling werd door zeer velen bezocht; in den namiddag waren er ver schillende vermakelijkheden in de zaal, zoo als grabbelton, Rad van Avontuur, schiet tent, Hoeplatent, enz. Er heerschte een greote drukte en gezelligheid en iedereen trachtte een klein prijsje te bemachtigen. Van 45 uur werd door de Gymnastiek club een uitvoering gegeven, waarbij keu rige staaltjes van vlugheid en lenigheid werden vertoond, zoodat dit aller belang stelling trok. Des avonds to S uur werd voor de jon gens en hun ouders een groote filmavond gegeven. De directeur, kap. Pronk, opende den avond niet den Christelijken groet en heette allen hartelijk welkom, terwijl hij in het koft het nut -van het Patronaats- werk uiteenzette en allen aanspoorde tot medewerking en steun om het Patronaat steeds tot grooter bloei te brengen. Allereerst werd dan vertoond ecu teeken film: „De reis om de wereld in 10 minuten", hierna de film „Het Aardsch Paradijs", 'n natuurfilm, welke ons de heerlijks-te en lek kerste vruchten en de prachtigste bloemen van Californië deed zien; deze film werd gevolgd door een komische film in 2 acten: „De Beer op sokken", welke film de lach spieren nog eens deed werken en allen eeni- gc prettige oogenblikken bezorgde. Hiorna werden door Kap. Pronk de prij zen voor houtsnij-'zaagwerk aan de jongens uitgereikt; de prijzen werden behaald als volgt Houtsnijwerk: le Afdeeling. Ie prijs W. Bontje, 2e prijs Leo v. d. Meer, 3e pr. Cor van Schie. Troostprijzen G. v. d. Zon en C. Hooijmans. 2e Afdeeling: le prijs A. v. d. Valk, 2e prijs Cor Meeuwisse. Troostprijzen M. Paard elcoopere en Jo Meeuwisse. 3e -Afdeelingie prijs L. Brammer. Troostprijs C. Roozenburg. Zaagwerk: le prijs C. v. d. Nouwcland, 2e prijs B. Teunissen, 3e prijs B. Hinken- kempecr. Troostprijzen P. v. Lochem, Cor van Veen en Abr. Kroon. Aan den heer A. Belt, die den jongens het snij- en zaagwerk leert, werd door Kap. Pronk, een prachtige portefeuille en porte- monnaie aangeboden als blijk van waardee ring voor het vele en moeilijke werk, dat hij doet den jongens dit moeilijke en nuttige werk te leeren. Hierna werd nog vertoond een film in 7 acten „Paddy, op één na de beste", een interessante en mooie film, die door allen vol aandacht werd gevolgd. Het geheel mag als schitterend geslaagd genoemd worden en met genoegen kan het Patronaatsbestuur op dezen dag terugzien. Op het einde sprak de Zeereerw. lieer Pastoor nog een kort opwekkend woord, waarna allen voldaan huiswaarts keerden! NOOTDORP. De ziekte van den pastoor. De Zeereerw. heer A. Rhee, pa^.^or dezer parochie, die sinds Goeden Vrijdag in het R. K. Ziekenhuis te Den Haag verpleegd wordt, is Zaterdag van do H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. De toestand van 'den pastoor, die aan suiker ziekte lijdt, was hedenmiddag zorgwek kend. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De Raadsvergadering van Dinsdag is uitgesteld tot Woensdag 10 April a.s. S uur namiddag. BOSKOOP. Arbeidsconflict. Alhier had in het veilingsgebouw een openbare vergadering plaats, uitgeschre ven door de afd. Boskoop van den Ned. Bond van arbeiders in het land-, tuin bouw- en zuivelbedrijf. Als spreker trad op de heer J. Hilgenga, uit Utrecht, met hét onderwerp: „Wat zal ons antwoord zijn op de middeleeuwsche houding der neutrale patroons". Ook in het patronaatsgebouw had een vergadering plaats van den Chr. bond. De bedoeling van deze vergadering was, verbetering te krijgen in de hier ter plaat se geldende loonen thans f21, terwijl ge- eischt wordt f 24 per week. Door de besturen der vakorganisaties is gecorrespondeerd met dé hier ter plaat se gevestigde patroonsvereenigingen, wat tot resultaat heeft gehad, dat dc bond van Chr. patroonsvereenigingen deze eisch heeft ingewilligd. Anders was het echter met de neutrale patroons gesteld. Deze wilden van geen onderhandelingen met de organisatie we ten en gaven zelfs geen antwoord op een aan hen gericht schrijven. Een en ander werd nu Zaterdagavond in het veilinggebouw door de arbeiders ten zeerste gelaakt. Besloten werd, alvorens tot een staking over te gaan, de bemiddeling in te roe pen van den Rijksbemiddelaar. GROENENDIJK. Milddadigheid. Zondag werd onder de H.H. Missen door den Zeereerw'. Pater Teunissen van de Orde der E.E. P.P. Fran ciscanen uit Heerlen (L.) een liefdadig- heidspredicatie met collecte gehouden ten bate voor een nieuw te bouwen Kerk in de Mijnstreek, welke collecte opbracht een bedrag van ruim 207 gulden. NOORDEN. Uitvoering Naaikrans. Zondagavond had er een uitvoering plaats door de dames van dc naaikrans. Dc zaal was tofc in de uiterste hoekjes bezet. Opge voerd werd het tooneelstuk „Pension Rustoord" in twee bedrijven. De rollen waren goed ingestudeerd; er werd uitne mend gespeeld. Als tweede stuk werd op gevoerd jTetjc zonder zenuwen" in een be drijf. Ook dit werd uitstekend gespeeld, zoodat de dames van de R.-K. Naaikrans een welverdiend applaus mochten in- oogsten. Er kan dan ook niet anders dan hul dé gebracht worden aan de ijverige dames van de R.-K. Naaikrans van Noorden. DE MOORD OP DEN SEINHUIS WACHTER. De hoofdgetuigen herroepen hun verklaringen. Vier jaar onschuldig gevangen gehouden? Het „Volk" meldt uit Rotterdam d.d. S April In een onderhoud, dat hedenavond heeft plaats gehad tusschen dc twee hoofdgetui gen in de moordzaak van Giesen-Nieuwkerk in Augustus 1923, de echtelieden K. aldaar, den advocaat mr. H. H. Roobol en den re dacteur G. H. Geudeker, hebben de twee eei stgenoemden verklaard le. dat zij beiden gelogen hebben ter te rechtzitting, waarin deze zaak behandeld werd; 2e. dat zij beiden hun verklaringen heb ben afgelegd onder pressie van politie en justitie, die hun hetgeen zij hebben getuigd hebben voorgezegd en hun bedreigd heb ben met gevangenisstraf, indien zij anders (de waarheid) zouden verklaren. 3e. dat de beide veroordeelden Kluiider en Teunissen onmogelijk den moord op den seinhuiswachter J. de Jong kunnen hebben gepleegd, daar zij sléchts 10 minuten zijn weggeweest van het gezellige avondje, dat op den bewusten dag ten huize van de K.'s le Slieclreclit was georganiseerd; 4e. dat dc hamer, waarmede de moord is gepleegd, him eigendom niet was en dat de beide veroordeelden dit voorwerp dus niet konden hebben geleend; 5e. dat zij, nadat zij eerst 10 dagen en j daarna nog gedurende 40 dagen met nog een zekeren Vermeer, die 70 dagen werd opgesloten, in hechtenis waren gehouden (wederrechtelijk), bezweken zijn voor den aandrang, die op hen door den rijksrecher cheur de Jong, den gevangenisdirecteur te Dordrecht, den substituut-officièr mr. Kro nenberg en den rechter-commissaris mr. Bentford van Valkenburg werd uitgeoefend en de bezwarende getuigenissen, welke hun door genoemde heeren werden voorgeschre ven, hebben afgelegd, op welke verklaringen Teunissen en Klunder zijn veroordeeld. Gel. Vermeer, heeft steeds de onschuld der ver oordeelden volgehouden en werd deswegen bijna vervolgd voor meineed. Het blad voegt hieraan toe Deze opzien barende bekentenis, welke geheel aansluit op het revisie-verzoelc, dat voor enkele da gen door mr. H. H. ltoobolt bij den Hoo- gen Raad is ingediend, zal tot gevolg heb ben, dat dc beide eroorc'.eelden Teunis sen en Klunder, die indertijd door de recht bank te Dordrecht zijn veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf, welk vonnis werd be vestigd door het Hof te den Haag, terwijl cassatie werd afgewezen, in vrijheid zullen moeten worden gesteld. Zij hebben reéds 4 jaren onschuldig in de gevangenis te Leeu warden.doorgebracht, terwijl zij altijd hun onschuld hebben volgehouden. Thans is echter hun in vrijheid stelling binnen enkele uren te verwachten. HAAGSCHE RECHTBANK. De Rechtbank heeft vandaag veroor deeld: den los-werkman B. B. en den ijzervlecli- ter C. W. de G., beiden uit Leiden,- thans gedetineerd, wegens diefstal van touw uit een pakhuis van het Nationaal Veem aldaar, tot resp. 3 en 6 maanden gevangenisstraf den koopman L. J. v. d. K. uit L e i- d e n, thans gedetineerd, wegens- heling en den los-werkman P. B., voornoemd, wegens diefstal van kattenvellen, tot resp. 6 en 3 maanden gevangenisstraf. Advocaat veroordeeld. Het Amsterdamsch Gerechtshof heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen den 33-jarigen mr. S., advocaat en pro cureur te Amsterdam, welke zaak betrek king heeft op het gecompliceerd ver keersongeval met (]f>pdelïjken afloop, dat op 20 Februari vao het vorige jaar bij det hooge sluis heeft plaats gehad. Mr. 8. is op 1 November j.l. tc dier zake door de 4e Kamer der Amsterdamsche Recht bank tot een week hechtenis veroordeeld, van welk vonnis hij in hooger beroep ging. Het Hof heeft hot vonnis der Recht bank vernietigd en opnieuw recht doende mr. S. schuldig verklaard aan het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld en hem deswege tot f 200 boete subs. 10 dagen hechtenis veroordeeld, overeenkomstig den eisch van den procu reur generaal. LAATSTE BERICHTEN De ijsramp te Varik. L ij k gevonden. Uit Geldermalsen wordt ons gemeld: Hedenmorgen is tusschen Zaltbommel en Haaften in het midden van de rivier de "Waal drijvende gevonden het lijk van den heer Kley uit Opijnen een der slacht offers van de ijsramp te Varik op 12 Maart j.l. Het lijk is aan den wal ge bracht. Uitlevering. Naar wij vernemen is de Amsterdamsche .pominissionair in effecten A. C. E., die sinds ruim een half jaar voortvluchtig was en thans door de justitie te Praag op verzoek van de Ned. regeering wordt uitgeleverd als verdacht van een drietal verduisteringen van eenige onderpanden van cliënten, op transport gesteld naar Nederland. Een ernstig spoorwegongeluk. D oo d e n en gewonden. KOWNO 9 April. (V.D.) Naar uit Moskou gemeld wordt^heeft op de lijn MoskouSa ratov nabij het station Lopuchowka een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Een D-trein kwam in volle vaart in botsing met een goederentrein. Vier wagons van den D-trein werden verwoest. Ook dc goede rentrein werd ernstig beschadigd. Uit Sa- ratow werden onmiddellijk hulptreinen ge bonden. Het is nog niet bekend, hoeveel dooden en gewonden er zijn. Noodlottig auto-ongeluk. STOLP, 9 ApriL (V.D.). Nabij Alt-War- schow had gisterenavond een ernstig auto ongeluk plaats. Een vrachtauto uit Berlijn die voor een hond wilde uitwijken, reed met volle vaart tegen een boom on slóeg in den greppel naast den weg. De drie in zittenden werden zwaar gewond en een hunner is inmiddels overleden. Vliegongeval. PARIJS 9 April. (V.D.) Nabij het. vlieg veld Avard bij Bourges stortte een militair vliegtuig van duizend meter hoogte naar beneden. De zwaargewonde officier-vlieger overleed eenige oogenblikken nadat hij uit de resten van het vernielde vliegtuig was bevrijd. LEIDEN, 9 April. Vette Varkens. Aangevoerd 390 stuks. 351 zwaar, 39 licht. Prijs per K.G. levend gewicht le kw. f 0.82 0.80, 2e kw. ƒ0.81—0.78, Zouters 0.S0— 0.82. Handel matig. Enkele beste varkens I cent boven noteering. ROTTERDAM, 9 April. Vee. Aanvoer: 190 paarden, 10 veulens, 1666 magere run deren, 900 vette rundereh, 2340 nuchtere kalveren, 315 vette kalveren, 77 schapen, 133 biggen, 15 bokken of geiten, 37 over- loopers. Prijzen: vette koeien lé kw. 50— 52 1/2, 2c kw. 12—45, 3e kw. 27 1/232 1/2; Ossen le kw. 4850, 2e kw. 4245, 3c kw. 38; Stieren le kw. 45, 2e kw. 40, 3e kw. 37; kalveren le kw. S085, 2e kw. 70—75, 3e kw. 57 1/262 1/2; melkkoeien 200410, kalf koeien 200400, stieren 110 500, pinken 150230, werkpaarden 180 230, hitten 100170,' veulens 80120, fok- kalvcren 15—25, biggen 15—30, slachtkal- veren 1015, biggen p. week 22.50. Koei en en ossen: h. traag, pr. onveranderd; stieren: h. tamelijk, pr. van gisteren; kalveren: h. flauw niet prijshoudend; melk- en kalf koeien: h. matig, pr. onver anderd; paarden: li. willig, ruim prijs houdend; fokkalveren:. h. vlug, pr. hooger; biggen: h. beter, pr. hooger. Z0ETERW0UDE, 9 April. Veiling „Ik leer nog". Aantal 7081 eieren. Kippen eieren 4.805.50, kuikens-eieren 4.70, eendeneieren 4.205.per 100 stuks, kippen ƒ0.60i.90, konijnen ƒ0.751.10. BODEGRAVEN, 9 April. Kaas. Aanvoer 157 partijen, 7012 stuks, gewicht 59096 K.G. Goudschc kaas met R.M. le sport 1146, 2e soort 3639. Handel matig. BOSKOOP, 3 April. Bloemen. Rozen per stuk: Ophelia 11 cent, Golden Ophe lia 811 cent, Marcel Rouger 1115 cent, Hadley 1314 cent, Columbia 1013 cent, Butterfly 10—14 cent, Mac Keiler 15—18 cent, Wilhelm Kordes 10 cent, Rosalandia 10 cent, Polyantharozen 2328 cent. Di versen Lathyrus1 2535 cent per bos, Vio lieren enkele 16 cent per bos, asparagus 36 cent per bos, tulpen 2030 cent per bos, seringen 13 cent per tak, Cerasus Hisakura 1831 cent per tak, Cerasus fl. rosea pl. 9 cent per tak, Prunis triloba 6 cent per tak, Malus fl. pl. 7 cent per tak. LISSE, 5 April. Voorveiling. Lever baar per 100 stuks.- Darwia4ulpe n. Harry V eitch 10-op 2.50, Farnc. Sanders z. 12-op 3.70, Lc Not ré 11-12 3.70, Will. Pitt 11-12 3.60. Id. z. 11-12 3.50, Id. z. 9-10 1.90, Bartigon z. 12- op 4.30, ld. z. 11-12 3.50, Öentenaire z. 12- op 4.The Sultan 10-11 2.30. Bar/ <lo la Tonnayc z. 12-op 3.90, ld. z. 11 3.Pride of Haarlem z. 12-op 3.80, Rev. Ewbank z. U-op 3.70, Prof. Rauwenhoff z. 12-op 4.ld. z. 11 3.20, Nora Ware z. 12-op 4—, Pr. Elisabeth z. 12-op 4.30, Clara Butt 12- op 3.10, ld z. 10-11 1.80. Dubb-ele vroege tulpen. Mu- rillo z. 12 3.50, ld. z. 11 2.70, ld. z. 10 2.10, Salvator Rosa 10-11 3.50. Theerqps z. 11-op 3.80. Enkele vroege tulpen. Witte Due, Max 10-op 2.20, Fred. Moore z. 10-11 3.70, Gele Prins 12-op 5.40, Prins van Oos tenrijk 11-12 3.50, Cram. Brillant z. 10- II 1/2 2.- Enkele late tulpen. Inglc. Yellow 11-op 3.10. Gebloeid en ongeblocid. Antoon Roozen 10-12 2.10. Mara. v. St. Al- degonde 10-12 2.10. The Sultan 9-10 1.50, Will. Pitt 10-12 3.10. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen, Luxor: Afgekeurd. Bijgoed. Iris Imperator 8-op 2.10, ld. 7-8 1.30, ld. 6-7 0.55. Frittelaria Melen- gris 5-op 2.S5. Plantgoe d. Tulpen per H. L. Dar w i n-f u 1 p e n. Grctchen tot 10 35.Pride of Haarlem tot "11, 10.Clara Butt tot 11 33.—. Rev. Ewbank tot 11 48.—, Will. Pitt onder 10 87.Farnc. Sanders ben. 11 46.Bartigon ongér. 30.Ho me rc ongcr. 51.Tonnayc ongcr. 51. Tak van Poortvliet onger. 50.Ouida on ger. 50.Will. Pitt ongcr. 89.Prof. Rauwenhoff onger. 65.Le Notrc or.ger. 97.Farnc. Sanders onger. 51.Mad. Krclago ongcr. 58.—. La Tulipe Noire onger. 05.—. Vict. d'Olivièro onger. 125. Enkele vroege tulp e .n R'ose Grisdelin ben. 10 40.Witte Due Max on der 10 50.Oostenrijk onger. 95.Cram. Brillant onger. 47.Artus onger. 40. Couleur Cardinaal onger. 128.Gen. de Wett onger. 385. Dubbele vroege tulpen. Mu- rillo tot 12 65.ld. ben. 19 50.La Ma tador tot 10 126.Peach Blossom onger.' 163.Mr. v. d. Hoeff onger. 1S5.Aza lea onger. 120.Theeroos onger. 88. Breeder tulpen. Si. James onger. 60.69. Narcissen per K.G. Enkele late tulpen. Ingl. Scarlet 50, Moon light. 66. Cr o c u s s e n. Geel 225, Qtieen o. t. Blues 376. Narcissen. Emperor 0.36—0.38, Von Sion 0.32, King Alfred 1.Póët Ho race 0.81, Ornatus 0.28, Victoria 0.56, Du- blooni 0.16. Mad. de Graaff 0.80. Argent 0.42, Red. Beacon 0.65. Poetaz Cheerful ness 0.70, Inc. Croesus 12.50, Early Sur prise 3.30, Mr. E. M. Ivrelagc 3.50, Lady Moore 3.50. Gladiolenveilir.g. Mr. Alkemade 12-op J.90, Id. 3-4 0.15, War 12-op 0.90, Souvenir 12-op 0.80, Id. 10-12 0.55, Id 8-10 0.30, Mci- lust 6-8 0.22, America 12-op 1.10. Id. 10-12 0.35. Id, !-6 0.18, Princeps 10-12 0.65, Sal- monca 12-op 0.75 Schwaben 10-op 0.55, Id. 4-6 0.30, Orange Queen 10-12 0.55. Halley 12-op 0.95 Id. 6-8 0.25, Id. 1—5 0.10 Ge mengd 12-op 0.65, Id. 10-12 0.45, Venus 12- °P 4-Id. 10-12 0.65. Flaming Sword 14- op 1.20, Id. 12-op 1.— Td. 8-10 0.21, It!. 4-6 0.16, Jos. Hulot 10-12 0.65, Capt. Fryal 12- op 0.95. LI. 4-8 0.32, Princepine 12-op 0.75, Id. 10-12 0.55. Sympathy 12-op 0.95. Pendle ton 12-op 1.05, Iris 12-op 0.90, Id. 10-12 0.65, Foch 12-op 1.— Id. 10-12 0.55, Id. 8-10 0.20. Van der Neer 4-6 0.1S, Cathari.ua 9-op 0.30, Id. 6-S 0.14, Yellow Standard 14-op 1. Hohenzollern J2-op 0.80, Prince of Wales 14-op 1.25, Id. 12-op l.Kennemërland 12-op 0.90, Wilbrink 12-OJ) 0.80, Empr. of India 12-op 0.90, Odin 12-1 I 0.90, Vesuvius 11-op 1. B ij g o e d. Calharinu kralen per Li ter 0.22, Faust kralen p. L. 0.22, Pink Per fection p. L. 0.22, LTniniaculee p. L. 1.95, Lil. Tigr. Kplendeus p. H I, 2s.—1 l. p]c. no p. ILL. 20.—. Pioen Off. Rosea 2 jar. 0.50, Id. Gemengd til 5.50, Id. Festiva Max 6.50, M'ontbreti.i Scarlet King 0.55, Id- George Davidson 0.55. Lil. Tigr.' Splen- dens 5.Liguslrum 6. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.071/., Londen 12.094'. New-York 2.57.12* 3'.7:F T Brussel 34.61 Zwitserland 47JJ31 Milaan •••<-»••.13 044/" Madrid 36 75 08,0 66171', Kopenhagen 66.42 Stockholm 66A0i/.> Weenen 35.00 Praag 7;.,s Boedapest Prol. 51', o/0 BEURSOVERZICHT. Van gisteren. De beurs kenmerkte zich lieden door een kalme affaire, doch de algemeene ten cl enz was vast. Door <le Industricafd. werd nog dc grootste bedrijvigheid ten toon ge spreid. Vooral Margarine Unies werden druk verhandeld op een verhoogd niveau. Kunstzijde prijshoudend. Philips iets verbe terd. Van Berkels echter iels lager. Voor Olie bestond een gunstige stemming. Kon. wat hooger, eveneens diverse Amerikaan- sche soorten. Tabakken bij geringe omzet ten zwak. Rubbers beperkte markt en ge deprimeerd in verband met het terugloo- pen der prijzen en het- toenemen der voor raden te Londen. Suikers weinig veranderd. Scheepv. stil. Op de Mijnafd. ging wat om in Boetons. Amerikanen in overeenstem ming met New-York genoteerd. Heden overleed in het St. ElisabcÜr^iastliuis te Leiden, oyft itfiig geliefd Doch te in deni van 2 Hr J. A. W. VERKLEIJ J. M. VERKLEI J— Bokst. Rijpwetering. 9 April '29.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3