BEEKMAN STADSNIEUWS MOTORRIJDEN. De Duitsche Paaschtoer. De eerste dag: Het was Zondag morgen een geweldige drukte aan de Duit sche grens bij Kaldenkirchen, waar de offi cials van de K. N. M. V. de 225 Duitsche motorbroeders opwachtten. De grensformaliteiten namen veel tijd in beslag, zoodat meer dan een uur te laat uit Venlo vertrokken werd. Aan de Pias molen wachtte de Nijmeegschc Motorclub, die de colonne de Waal over loodste en naar Arnhem bracht, waar geluncht werd onder leiding van de Arnhemsche Motor club. In Leersum hadden de Utrechtenaren zich opgesteld en in Zeist de Amsterdam mers, zoodat de Duitschers gedurende den heelen tocht begeleid werden. De verkeersregeling in de steden was schitterend in orde en duizenden sloegen het ongewone schouwspel van een paar honderd motoren gade. In de duisternis weid Amsterdam be reikt, waar een officieel diner plaats had. De K. N. M. V. officials, die zich voor de zen tocht veel moeite gegeven hadden, wer den door de Duitschers gehuldigd met de uitreiking van eere-insignes en een fraaie clubvlag. Do tweededag: Om half tien werd vanaf de Overtoom gestart naar Zand- voort waar do zee voor het eerst word be reikt. Het droge, doch winderige weer van den eersten dag had echter plaats ge maakt voor regenbuien. In Zandvoort keerden een 75-tal rijders terug onder leiding van den Secretaris der K. N. M. V. De rest reed door over Den Haag en Scheveningen, waar geluncht werd. Na een rondrit door Den Haag be reikte deze groep Amsterdam weer tegen den avond. De eerste groep had met veel slecht weer te kampen. In Amersfoort werd geluncht, waarna in een stortregen naar Arnhem ge reden wérd. Een korte pauze voor de door- weckte rijders was hier noodig. Gelukkig klaarde het weer na Arnhem iets op. Na Nijmegen werd flink doorgere den en om kwart over zeven waren de meeste Duitschers weer in hun Heimath terug. De gasten waren zeer enthousiast over de ontvangst en de uitstekende organisa tie door de K. N. M. V. Jammer was het, dat het slechte weer veel van het genoegen bedierf. Ook deze tweede dag was de belangstel ling allerwege bijzonder groot. PAARDEN. Een stormachtige openingsdag op Duindigt. Duindigt trof het Maandag met den ope ningsdag niet bijzonder met het weer. Een groot verschil met verleden jaar, toen op den Tweeden Paaschdag een stralende zon over de fraaie baan haar stralen wierp. Was nu storm- en regenachtig en daaren boven geducht guur weer. Al viel de be langstelling te loven, toch heeft deze onder de ongunstige weersomstandigheden gele den. Iets nieuws was de bepaling der prij zen, waarvoor wij verwijzen naar de uitsla- fien- De uitslagen zijn: Aanvangsprijs. Prijzendraverij 4e klasse. Afstand 1600 meter. Ie prijs ƒ250, 2e prijs ƒ50, 3e t/m. 10e prijs ƒ25, voor paarden welke binnen 8 seconden na den winner voorbij den eindpaal zijn gekomen. Inge schreven 15, uitgekomen 10 paarden. 1. Sara (1550) eig. Th. de Lange (N. v. Leeuwen), tijd 2.49; 2. Qui Vive V (1620), eig. D. de Vlieger (eig.), 2.49.1; 3. Nannie B (1600), eig. J. van Twisk (J. Vergay), 2.51.3; 4. Quanna See (1600), eig. J. C. Braakman (L. Ensing), 2.52.2; 5. Quil Patrick (1600), eig. H. v. Zalinge (W. Verwoerd), zelfde tijd; 6. Catabora T. (1550), eig. J. v. Twisk (eig.) 2.52.3. Niet geplaatst: Petite Annie C. (1600), Rosa G. (1610), Orpa W. (1600) en Brigitta K. (1550). Amaliaprijs. Prijzendraverij le klasse. Af stand 2015 meter. Paarden, welke ƒ4000 of minder hebben gewonnen, gaan van start. Prijzen als in de eerste draverij. Ingeschre ven 18, uitgekomen 7 paarden. 1. Postduifje G. (2010), eig. Jac. v. d. Graaf (G. Ensing), 3.07.1; 2. Vegrana (2035), eig. Stal C. (J. M. v. d. Berg), 3.08.2. Niet geplaatst: Moquet (2030), Lord Aubrey (2055), Kap. de Bruane (2050), Gera- nia (2075) en Minnetonka (2030). Auroraprij8. Prijzendraverij 2e en 3e klas se. Afstand 2000 meter. Prijzen als in de eerste draverij. Ingeschreven 15, uitgeko men 9 paarden. 1. Quinte II (2060), eig. Stal C. (J. M. v. d. Berg), 3.18.1; 2. Oblique B. (2040), eig. Jac. Tuis (J. de Vlieger), 3.19; 3. Quicksil ver (2060), eig. J. Hiemstra (A. F. v. d. Veen), 3.19.2; 4. Paulowna S. (2020), eig. A. v. Maarseveen (G. Ensing), 3.23.1; 5. Queen H. (2020), eig. A. Vringer (eig.), 3.24.26. Qurville Patrick (2040), eig. P. J. Bakker (eig.) 3.24.2. Niet geplaatst: Queen Ethel (2020), Qui- ritesse (2080) en Omega (2040). Heerrijdersprijs. Prijzendraverij le klasse. Afstand 2015 meter. Prijzen als in de eerste draverij. Ingeschreven 13, uitgekomen paarden. 1. Vegrana (2035), eig. Stal C. (L. A. T. Prins), 3.14.2; 2. Norbert G. (2030), eig. D. A. van Stralen (Jos. de Lijster), 3.15.1; 3. Rosel (2095), eig. Stal En Avant (J. Vrij- landt), 3.21.2. Niet geplaatst: Belle Etoile (2045) en Frettchen (2055). Arenaprijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse. Afstand 2000 meter. Prijzen als in de eerste draverij. Ingeschreven 13, uitgekomen 8 paarden. 1. Prinses Olga (2080), eig. D. de (J. de Vlieger), 3.22.1; 2. Qurville (2640). W. H. Geerscn (eig.), 3.22.4; 3. Queen H. (2060), eig. A. Vringer (eig. 3.23.1; 4. Sister Patrick H. (2020), eig. Jac. Klarenbeek (eig.,) 3.25.4; 5. Oblique B. (2080), eig. Jac. Tuis (A. de Vlieger), 3.28.1; 6. Qui Vive V. (2020), eig. D. de Vlieger (eig), 3.29.4. Niet geplaatst: Quil Patrick H. (2020) en Quanna See (2000). De volgende courses zuilen eerst op He melvaartsdag gehouden worden- GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. LACHT0FFERS VAN HET VERKEER. Doodelijke aanrijding. Gisterm'ddag om half 6 werd de 12-ja- rige jongen W. M. te Tilburg, die op de fiets was, door een vrachtauto van van Meerendoncik aangereden en onmiddellijk Wierijder aangereden. Op den Hoogeweg te Amersfoort heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een automobiel en een wielrijder, waarbij de wielrijder, de 23-jarige C. S. te Hooglander veen, een ernstige hoofdwonde heeft beko men. Per zieken-auto is hij naar zijn wo ning overgebracht, doch later weder naar het ziekenhuis te Amersfoort vervoerd. Vol gens getuigen heeft den bestuurder van liet motorrijtuig niet do minste schold. Door een auto aangereden. Maandagavond omstreeks 8 uur werd een persoon uit Kralingen, die ter gelegen heid van het zangconcours te Brielle met de tram huiswaarts wilde keeren in het Zuideinde door eon auto aangereden. Be wusteloos werd de man opgenomen en naar het gemeentelijk Ziekenhuis gebracht, waar na hij op advies van den dokter des avonds omstreeks 10 uur naar het gemeentelijk zie kenhuis te Botterdam werd overgebracht MIJNONGELUK. Twee liftkooien in de diepte gestort. Men meldt uit Heerlen aan de „Msb.": In den nacht van Zondag op Maandag zijn in Staatsmijn „Hendrik" twee lift kooien in de diepte gesfort. Beide kooien hingen aan een nieuwen kabel welke juist gereed was. Bij het proefdraaien is waar schijnlijk de kabel uit de beugels gespron gen, waardoor de kooien omlaag stortten in de schachtdiepte. De schade ie niet groot. Het bedrijf loopt normaal. Het personen- en kolenvervoer heeft plaats langs schacht I B. Met de herstelling van de ophaalinrich- ting van schacht I A is me*' bezig. Voet afgereden. Gisterenmiddag te ruim twaalf uur reed een locomotief met eenige wagons over den 's Gravendeels-chendijk te Dordrecht, als naar gewoonte begeleid door twee rangeer ders. Juist op de plaats waar de rails den weg kruisen liep de 88-jarige J. G. B., woon achtig in de Glazenstraat aldaar. Hoewel een der rangeerders den man nog op het naderen van den trein opmerkzaam maakte, liep B. door en niettegenstaande op het laatste moment de rangeerder den man nog voor den trein wilde weghalen, kon hij niet verhinderen, dat B. twee wielen van een der wagons over den rechtervoet kreeg, die daardoor werd verbrijzeld. Na voorloopig te zijn verbonden, is B naar het ziekenhuis overgebracht. Uit een onderzoek is nog gebleken, dat B., die slecht van gezicht en hardhoorend is, het teelcen van. den rangeerder niet heeft opgemerkt. Molen van zijn wieken beroofd. Tijdens den N.-W. storm zijn Maandag door een windstoot de vier wieken van den molen, staande in den Gein- en Gaas- perpolder te Weesperskarspel, achter het stoomgemaal der waterleiding, afgerukt en een eind weggeslingerd. De as werd ge deeltelijk verbrijzeld. In de voorkap word over een lengte van 30 c.M. een gat gesla gen. Al het riet woei ver weg en een stuk zeil, dat over de kap lag, geraakte in de telefoondraden. De molenaar O. B. bekwam een kleine wonde in het aangezicht, doordat een stuk hout op hem neerkwam. Plotselinge dood. Gisterenmiddag omstreeks 3 uur werd in de Schaaksocieteit van het Nationaal schaakgebouw aan de van Speijkstraat te 's Gravenhage, een der schakers, de 74-ja- rige heer K. Süsholz door een hartverlam ming getroffen, zoodat hij binnen enkele oogenblikken was overleden. Een in allerijl ontboden geneesheer van den Geneeskun digen Dienst kon slechts den dood consta- teeren. De heer Süsholz, die vroeger te Delft woonachtig was, behoorde tot de sterke schakers. Ten teeken van rouw is aan het gebouw de vlag halfstok geheschen. Door kokend water. Een kindje van 5 weken, dat in begin Maart brandwonden bekwam doordat het oen theepot met kokend water omvertrok, is in het ziekenhuis aan den Coolsingel aan de gevolgen overleden. De ouders wonen in de Polderlaan 24 te Botterdam. Aanvaring. Op den IJssel te Deventer hoeft een vrij ernstige aanvaring plaats gehad. Terwijl de motorboot „Energie", schipper Otto Buhne- mann, boven Schipbrug wilde opdraaien, weigerde plotseling de motor. Tijdens het onderzoek van den motor zette deze zich onverwachts in beweging, waardoor de „Energie" met volle kracht op de tjalk schepen de „Dankbaarheid" en de „Navi gable" uit Groningen liep, dio daar aan de Welle gemeerd lagen. Van het eene schip werd de boegplaat boven de waterlijn ingedrukt, terwijl van het andere de reeling ernstig werd bescha digd. Beide schepen zijn door de „Energie" naar een werf te Kampen gesleept, om her steld te worden. Schipper Buhnemann heeft de schade vergoed. Lijkje herkend. Het j.l. Zaterdag te Harderwijk aan de Groentjes aangespoelde kinderlijkje is ge bleken te zijn van het op 3 Januari bij Mui den verdronken 7-jarig zoontje van den heer B. P. vaoi de Kraats te Mniden. Kind vermist Te Linne wordt sedert een paar dagen vermist het 7-jarig dochtertje van den sla ger J. Evers aldaar. Brand in een gashouder. Gistermiddag omstreeks kwart over vier, is brand uitgebroken in een gashouder, staande op het terrein van de voormalige gasfabriek aan den Oostzeedijk te Rotter dam. De houder wordt gesloopt en bij het branden schijnen vonken terecht to zijn ge komen in een hoeveelheid teer, welke zich bevond tusschen den buitenwand van den houder en den binnenketeL Auto in brand. Gistermiddag geraakte tc Amsterdam de motor van een auto, toebehoorende aan de Nederl. Handelsbank op den N.Z. Voor burgwal, bij de Kolk6teeg in brand. Do brandweor bluschte de hoogoplaaiende vlammen met zand. De carrosserie van den wagen bleef onbeschadigd. De oorzaak is terugslag in den carburator. Spoorwagon in brand. Maandagmiddag is trein no. 306, welke om 13.59 uit Utrecht vertrok, met twintig minuten vertraging te Amsterdam aange komen, omdat een der rijtuigen tusschen Breukelen en Nieuwersluis door het warm- loopen in brand geraakte meldt het „Hbld.". De trein werd tot stilstaan gebracht, op dat de passagiers in een andere coupé kon den overstappen. Aan het station Nieuwer sluis is toen de in brand geraakte wagon afgehaakt. Boschbrand. Door achteloos wegwerpen van een luci fer ontstond Maandag een begin van bosch brand aan den ingang van Heumensoord nabij Brakkenstein onder Nijmegen. Door spoedig ingrijpen van politie en voorbijgangers wist men den brand te be perken tot een paar honderd vierkante mo tors hakhout en heide. Plattelandsboefjes. „Eieren die jo vindtzijn gevonden i e r e b". Uit Voorst schrijft men aan de „Tel.": Met z'n vijven, allen op z'n Zondagsch uit gedost, de oudste twaalf, de jongste tien jaar, gingen zij op stap Doel.wilde-een- deneieren zoeken. De IJsel met zijn vele inhammen, de beek, de vele slooten en plas sen met de daarbij staande oude knotwil gen, dit alles, dat wisten de jongens, is een prachi^omgeving voor wilde eenden. Zij hadden al eenige uren gezwalkt; langs en over slooten en heggen, en hun schoe nen en pakjes, welke voor dezen eersten Paaschdag extra schoon en extra netjes zagen toen ze wegtrokken, waren nu al zóódanigen toestand geraakt, dat ze te za- raen, geschat naar het aantal scheuren in broekjes en jasjes, en de groote hoeveelheid vette kleimodder, minstens vijf pak „ram mel" of brookslagen vertegenwoordigden. Zóó trof ik hen aan, geschaard om een, zoo als zij het noemden, „Paaschvuur". Was hot geen Paschen geweest, hot vuur zou „kamp-vuur" genoemd zijn. Op dit vuur stond een blikken bus waarin vuilvies water, en een tiental eieren. Op mijn onuitgesproken vraag kreeg ik onmiddellijk het-antwoord: „Ja, ziet u, die hebben we gevonden! We niets gevonden, enne.... enne toen vonden we onder een heg tien eiersja, 't zijne hebben overal naar eendeneiren gezocht en wel geen eendenoioren, maar kippeneieren, die je vindt zijn toch óók gevonden?" Een blik rondom overtuigde mij, dat er een boerderij verdacht dicht bij het gezel schapje oprees achter de veel hooge heg gen en wilgen, en kippen, die „weg-leggen", zijn daar geen zeldzaamheden. „Nou, enne toe hebben we water uit die sloot gehaald, en een ouwe bus, die we ook gevonden hebben en die lekte wol een beetje, maar die hebbe ve met klei dicht en nu koken ze direkt". De „Eugenia". Weer een vergeefsche poging. Maandagavond is bij Den Helder opnieuw geprobeerd de „Eugenia" vlot te brengen. In verband met den N.W.-wind werd een zeer hoog tij verwacht, waarvan men wilde profiteeren. De sleepboot „Drenthe" werd gerequireerd, welke vastmaakte op het ach- terschip der „Eugenia". Door het omloo- pen van den wind naar het Noorden bleef het tij evenwel lager dan verwacht was, zoodat te elf uur de pogingon wederom ge staakt werdén. Reddingboot aangespoeld. Op het Noorderstrand te Schiermonnik oog i6 aangespoeld een reddingboot, waar op de woorden voorkomen :„Venetië Stet tin". Blijkbaar is dit een der reddingbooten van het verleden week ten gevolge van een aanvaring met de „Batavier I" gezonken Duitsche stoomschip „Venetië" uit Stettin. Aanranding in de duinen. Op den weg van 's-Gravenhage naar Kijk duin wandelden dezer dagen twee dames. Bij het Quick-terrein zagen zij aan den kant van den weg een man zitten, die naar later bleek met minder goede bedoelingen de dames opwachtte. Toen zij hem gena derd waren greep de man de jongste der beide dames aan en trachtte haar met ge weld op den grond te werpen. De andere dame kwam haar vriendin echter te hulp en sloeg den onverlaat met haar taschje in het gezicht. De man greep het taschje vast en ontruk te het aan de dameT"Deze wist echter nog een bankbiljet en een sleutelbosje er uit te trekken, zoodat de buit, welke don dief in handen gevallen is, van bijzonder wei nig betoekenis is. Do dames riepen om hulp, maar deze plek is meestal verlaten, zoodat niemand op lrwam dagen. De man had zich intusschen uit de voe ten gemaakt. Zijn fiets stond aan den kant van den weg en daarop verwijderde hij zich zoo snel mogelijk. Hij werd echter aan gehouden door den heer v. d. M., onbezol digd rijksveldwachter, die aan den weg naar Kijkduin woont. V. d. M. maakte den man er opmerkzaam op, dat hij fietste op een v/eg, waar zulks verboden was. De vluchte ling stamelde een excuus, stapte af en liep door. Bij het afstappen heeft hij het taschje verloren, want dat word later gevonden. De heer v. d. M., dio van de aanranding niets wist, schonk aan den man geen ver dere aandacht. Eerst later hoorde hij do geheele toedracht der zaak. De dames gingen zoo snel mogelijk terug en deden bij de politie aangifte van hot voorgevallene. Een uitgebreid onderzoek is ingesteld, aar op heden heeft het geen resultaat op geleverd. Mislukte berooving. In de Wormorveerschestraat te A'dam was gistermiddag te één uur een ongeveer 50-jarig looper bezig met het ophalen van de huur. Plotseling kwam er een jongmensob op hem toeschieten, dat trachtto een boek, dat de looper onder den arm had, wog to trekken. Toen dit niet lukte en het slacht offer luidkeels om hulp riep, nam hij ijlings do vlucht. Verschillend© porsonen zetten hem na doch het mocht niet baten. Vermoedelijk dacht het jongcmensch, dat het voorwerp, dat do looper onder don droog, een portefeuille mot geld was. De opgehaalde huur echter bovond zich vei lig en wel in 's mans binnenzak. Juweelendiefstal in een trein. Een Engolscho heer en dame, die Maan dagmiddag met den Dnitschen sneltrein to 4.13 aan het Centraal Station to A'dam aangekomen waren, hebben bij dc politie aangifte gedaan, dat hun in dien trein een donkerblauwe handtasch is ontstolen, ver moedelijk tusschen Düsseldorf en Wesol. De tasch was gemerkt A.C.B. en bevatte een belangrijke koeveelhoid juweelcn van groo te waarde. Er was o.m. bij een gouden ring met een grooten diamant, omzet mot klei nere diamanten, tor waarde van 250 pond sterling. Verder waren er nog oen paarlen broche met diamant, een paarlen halssnoer en eenigo sierspelden, eveneens bezet met diamanten, welko kleinodiën tezamen even eens een waarde van ongeveer 250 pond tegenwoordigden. Verder bevatte do tasch nog eenig Engelsch geld. Verduistering door Nederlanders te Brussel. Uit Brussel wordt gemeld: Naar een paar bladen weten mede te deelcn, heeft de gerechtelijke politie te Antwerpen een zaakje in het reine ge bracht waarbij 3 Nederlanders betrokken waren. De oudheidkundige K., wonendo in den Haag, had aan den Nederlander T. B., zon der bekend vast verblijf, een schilderij overhandigd dat hij aan den man moest brengen voor de som van 10.000 of ruim 140 duizend francs. Dit paneel stolde voor ^Als men oud wordt" en verbeeldt een oud vrouwtje bij een open haard gezeten. Dc verkoop moest in bepaalden tijd goschie- den. K. hoorde na verstreken tijd niets meer van het schilderij en zag ook geen geld verschijnen. K. dacht dat B. te Brus sel vertoefde en daarom diende hij een klacht bij het Brusselschc gerecht in. De persoonsbeschrijving van B. werd in alle richtingen verzonden alsook de be schrijving van het schilderij. Spoedig kwam de verblijfplaats van B. aan het licht. De man werd ontdekt in een hotel aan het Stationsplein te Antwerpen, waar hij aan gehouden werd. Bij ondervraging vorklaar- de B. dat hij het schilderij overhandigd had aan zekeren D., wonende van Geert- straat in de Antwerpscho voorstad Borger- hout, dien hij geld schuldig was. Hij had D. gemachtigd het schilderij te verkoopon en de verschuldigde som moest van den verkoopprijs afgehouden worden. In do wo ning van D. werd een bezoek gebracht. D. beweerde dat hij het panoel in den Haag te koop had aangeboden voor 3000. Niet tegenstaande deze verklaring word het schilderij in de woning van D. aangetroffen en in beslag genomen. Tegen allen word proces-verbaal opge maakt, doch B. werd opgesloten. Overzicht van het v43er in Maart. Het Kon. Meteorol. Instituut te de Bilt deelt mede: Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtend-temperatuur 1.9 gr. te laag. In de 3 decaden waren de afwijkingen resp. 4 en 2.5 gr. C. benedon en 1.5 gr. O. boven normaal. De grootste afwijkingen kwamen op 2 Maart met. 8.5 gr. beneden en 22 Maart met 5 gr. boven normaal. De gemid delde maximum temperatuur was 1 gr. bo ven, de gemiddelde minimum-temperatuur 1 gr. beneden normaal. Te de Bilt kwam geen enkele ijsdag met een maximum tem peratuur beneden het vriespunt voor, maar niet minder dan 20 vomtdagen mot een minimum-temperatuur beneden het vriespunt. Do neerslag was ook in Maart belangrijk beneden normaal, zelfs zoo, dat een droogte record werd bereikt sinds jaar. Te de Bilt werden 153 uren zonneschijn tégen 109 normaal waargenomen. INGEZONDEN MEDEDEELING. Nil ZIE "DE ETALAGES KOREVAARSTR. 620.0 den geholpen. Dc anderen, hetzij fondspa tiënten of betalonden, zijn verplicht naar vermogen aan de Wijkverpleging bij tc dra gen. Helaas wordt het aantal donateurs wel kleiner, niot grootcr, terwijl toch do werk zaamheden der Eerw. Zusters steeds toe nemen. Met groot vertrouwen bieden wij daarom dc kwitantie over 1929 aan, opdat we eohigszins het tekort over 1928 door den mild en steun der Donateurs mogen dekken. Giften in natura worden ook gaarne in ontvangst genomen. Met groote waardecring brongen wij ook een woord van dank aan onze Eerw. Zusters-Verpleegsters voor hare liefderijke toewijding en goede zorgen. Moge Gods zegen blijvend rusten op dit heerlijke liefdewerk en op allen, die het met hunne gaven steunen. Het overzicht dor werkzaamheden in het gebouw aan de Middelstograeht geeft de volgende bijzonderheden: Aantal zonder moervoudigo telling, welke werkelijk vor- plegingshulp in zijn woning genoot: Gezin nen 353, personen al of niet tot een gezin behoorende 387Aantal gevallen van ziekte of anderen nood, waarin hulp is verleend: in gezinnen 101. Aantal behandelingen in het wijkgebouw door zusters der instelling 111309. Aantal bezoeken bij 1 en 2 60-16. Operaties 18. Baden 23. Behandelde stads- patiënten 77. In het gebouw aan de Oostdwarsgrocht waren deze cijfers: Aantal zonder meer- oudigo telling, welke workelijk vorplogings hulp in zijn woning genoot: gezinnen 290, personen al of niet tot een gezin behooren de 304. Aantal gevallen van ziekte of ande ren nood, waarin hulp is verleend: in ge zinnen 99. Aantal behandelingen in hot wijkgebouw door zusters der instelling 9212 Aantal bezoeken bij 1 en 2 6719. Baden 41. Behandelde stadspatiönten 75. In het gebouw aan de Boorhnavestraat: Aantal zonder moervoudigo telling, welk werkelijk vcrplegingshulp in zijn woning genoot: gezinnen 218, personen al of niet tot een gezin behoorende 233. Aantal ge vallen van ziekte of andoren nood, waarin hulp is verleend: in gezinnen 110. Aantal behandelingon in hot wijkgebouw door zus tors der instelling 8281. Aantal bezoeken b\j 1 on 2 6247. Baden 48. Behandelde stadspa tiönten 85. Vorder werden verstrekt: 133 porties vleesch, 75 porties soep, 156 pond vleosch, 132 liter molk, 215 eieren, 137 pond rijst, 142 pond erwten, 154 brooden, 62 pond spek en vet, 63 porties eten, flesscbon wijn fruit, 3 dekens, 11 paar schoenen, 150 stuks kleercn 1 ledikant, 1 kachel. Hot finantiëol verslag geeft aan: Ont vangsten: Subsidie Gemeente 4300. Donatiegelden 635.75, Huur Bovenhuizen 000.Huur H.H. Doktoren 770.to taal 6405.75, cn aan uitgaven: Tekort over 1927 663.04, Rente Hypotheken J 1075.Tractementen Zusters 3800. Onderh. Gebouwen enz. 832.32, Vuur, licht on water 643.15, totaal 6813.51. Tokorb over 1928 407.76. R. K. WIJKVERPLEGING. Verschenen is het verslag van de R. K. Yereeniging tot Wijkverpleging hier ter stede over het jaar 1928. Daarin wordt o.m. gezegd: Wij hebben het genoegen wederom het verslag der R. K. Vcreeniging tot Wijkver pleging aan te bieden, U ieveus dank bren gend voor den steun, in het afgeloopen jaar aan ons liefdewerk verleend. Die steun is ons altijd welkom, en de cij fers, in dit jaarverslag vermeld, zullen dui delijk aantoonen, hoe noodzakelijk dc hulp onzer welwillende stadgenooten is, om het liefdewerk voor arme zieken in 6tand houden. Wel is waar moeten we met dankbaar heid den milden steun van het Gemeente bestuur erkennen, maar toch zijn er nog zoovele gegoede medoburgors, die de hulp der Eerw. Zusters inroepen, maar vergeten dat zij daardoor de verplichting op zich ne men, het liefdewerk in stand te houden. Wij herinneren hen daarom met allen aandrang aan het besluit der gezamenlijke Wijkvcr- plegingon, dat alleen de stadsarmen gratis of kosteloos door de Wijkverpleegsters wor- BI0SC0PEN. City-theater. In .Max. de Koning van het Circus" zien we Max Linder, nog eens terug. Hij is oen der weinigen, die de gehoelo ont wikkeling van de cinema, van hot bcgm hebben meegemaakt. Linder is een uit stekend filmspelor, zijn spel roept sterke reminiscenties op aan dat van Chaplin, zonder evenwel diens genialiteit to beroi- ken. Het is jammer dab Linder, toen hij in vlaag van zwaarmoedigheid het leven niet langer waard vond geleefd te worden, do consequenties van dio opvatting aan vaardde en zich in een hotolkamor het le ven bertam. In deze film verwerft hij zioli de liefde van do dochter van de spullebaas. Hoe hij hierin slaagt valt niet to vertel len, zooiets moot men gaan zien. „Hannelo's Hemelvaart", welke men na de pauze tc zien krijgt is ©en bewerking van Gerardt Hauptmann's tooneelstuk. Deze rolprent laat u nog weer eens duide lijk zien dat tooneel en litteratuur met do film. absoluut niets hebben uit tc staan. Gaat men derhalve een tooneelstuk ver filmen, dan zal er een tweeslachtigheid ont staan, die noch het een noch het ander moer is. Deze film gaf ons herhaaldo ma len do sterke inpressie van gefotografeerd tooneel te zien, wat geheel in strijd is met het zuivere wezen van de goede film. Edoch het laatste woord over deze materie is nog niet gesproken. Er zullen nog heel wat meters film door het projectie-apparaat gedraaid moeten worden, voordat en regis seurs èn bioscoopbezoekers tot het juiste inzicht van het wezen van de film gekomen zijn. De korte inhoud van deze rolprent is, dat Hannele door de slechte behandeling van haar vadeT in hot armenhuis beland om daar te sterven. Hier ziet ze in haar koortsfantasieën haar eigen hemelvaart. Het Solanus-kwartet en knapenkoor zong bij deze film enkële toepasselijke liederen. 3—3

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 9