•wantoestand waaraan zoo spoedig moge lijk een einde moet komen. Spr. dankte ken, die zich gehouden heb- be aan het door het hoofdbestuur gege ven advies, niet vóór 20 Maart te contrac teeren. Vele leden van do eilanden hebben echter weer een dommen streek begaan door te contracteeren een fractie boven den grondprijs van het industriecontracfc in plaats van het consumptiecontract. De handel wilde per 20 Maart met ©en hal ven cent en per 15 April met een cent verlagen. Het hoofdbestuur van den bond is ten «lotte tot het standpunt gekomen, de vergadering in overweging te geven van dag tot dag te verkoopen en den industrie grondprijs per 1 April te bepalen op 7 ct. De afdeeling Maasdijk verweet het hoofdbestuur, dat het vrij mandaat had ge kregen voor een verlaging met een halven cent en dat er een verlaging met een cent had plaats gehad. Van de bestuurstafel werd hierop geantwoord, dat do omstan digheden treurig zijn. maar dat men elkan der nu geen onbillijke verwijten moest doen. Het hoofdbestuur had met nuchter verstand den verstandigslen weg gekozen. Leerdam was het eens met het hoofdbe stuur, -dat een industriegrondprijs van 7 cent per 1 April in overeenstemming was met de condensed-positie, maar achtte dien prijs voor Leerdam in het kaasdistrict, te laag. Overschie vroeg, of allen heL erover eens waren, dat er voor 7 cent niet gemolken kan worden, en stelde de vraag of alle le den hun 25 voor de strijd kas gestort had den. Deze afgevaardigde, de heer A. de Kroes, wees er op, dat indien er een be hoorlijke strijdkas was en als alle boeren aangesloten waren, de handel z.i. wel ai> ders zou praten. De voorzitter zette uiteen, dat men aan het geen de heer de Kroes terecht be pleitte, toch geen uitzichten moest toevoe gen, die niet te verwezenlijken zouden zijn. Aan de markt, zouden de boeren toch ge bonden blijven. De heer de Kroes was van oordeel, dat de toestand wel veranderen zou als de fa brieken maar 5 cent boden. De Lier gaf te kennen, dat er een teveel aan melk is, en dat men dit teveel moet thuishouden. Nieuwenhoom zeide, dat de fabrieken hun personeel steeds uitbreiden (melkbu- rean, stalcontroleurs enz.). Zij zorgen, zelf ■onder dak te zijn en de boeren komen te kort. Nu zullen zij weer het rijloon van 30 cent per 100 liter laten vervallen, door de melk met auto's af te halen, waardoor dan tevens de boer gebonden zal zijn aan een tijd die hem volstrekt niet altijd zal passen. De voorzitter drong er op aan, dat men eventueele klachten dadelijk schriftelijk ter kennis brengt aan den secretaris. De Lier was van oordeel, dat men niet beneden 8 cent moet verkoopen. De vergadering besloot ten slotte in meerderheid, accoord te gaan met het standpunt van het hoofdbestuur. Alyem. Vereen, v. Bloembollencultuur. (Vervolg) Het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester, dat hierna aan de orde kwam, .werd zonder bespreking goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd de rekening en verantwoording van den penningmeester over 1928. De ontvangsten en uitgaven hebben 68.261.96 bedragen, dat is bijna 16.000 meer dan geraamd was. De contri- butiën hebben ruim 5000 meer opgebracht dan de raming, de exploitatie van het ge bouw ruim 3000, de beurs-entreegelden ruim 5000 meer (dat is het dubbele van de raming). Daar tegenover is voor de exploi tatie van het eigen gebouw ongeveer 2700 boven het geraamde uitgegeven. Het saldo tot delging van het tekort van den bouw van het Krelage-huis is 0490. Vervolgens kwamen aan de orde de voor stellen van het hoofdbestuur tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk regle ment. De belangrijkste wijziging door het hoofdbestuur voorgesteld, is de benoeming van den secretaris-penningmeester. Deze benoeming moet, volgens de statuten om de 5 jaar geschieden door de algemeene vergadering. Het hoofdbestuur stelt nu voor deze benoeming te doen geschieden uit een voordracht van het hoofdbestuur en de bepaling omtrent het vijfjarig tijdvak te doon vervallen. Het hoofdbestuur zal dan ook het salaris van dezen functionaris be palen. Er was door de afdeeling Haarlem een amendement ingediend, waardoor het niet incer voorgeschreven zal zijn, dat de se cretaris-penningmeester tevens redacteur van het orgaan is. De voorzitter bestreed dit amendement op grond van dc noodzakelijkheid, dat de leider van het orgaan geheel op de hoogte is van de leiding in de vereeniging. Spr. zou het onjuist achten, dat een zelfstandige redacteur een eigen koers volgde, welk ge vaar z. i. bestaat bij aanneming van het amendement. Na een verdediging door de afdeeling Haarlem werd het amendement verworpen. Het artikel betreffende de benoeming van den secretaris-penningmeester werd vervolgens aangenomen. "Eveneens werd na een korte besprekiug aangenomen een tweede wijziging van prin- cipieelen aard. Dezo wijziging betreft het vaststellen van strenge bepalingen tegen leden, die zich aan de behandeling hunner geschillen trachten te onttrekken door een overeenkomst te maken bij het sluiten van een koopcontract. Ook de voorgestelde wijzigingen in het huishoudelijk reglement worden aangeno men. Nadat nog enkele wenschen waren geuit werd de vergadering gesloten. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ongeluk met de Gooische stoomtram. Gistermiddag omstreeks halfzes is de on geveer 50-jarige wielrijder Jonker uit Bus- sum op den Amersfoortschen straatweg nabij Jan Tabak aangereden door de Gooi sche Stoomtram. De heer J. hoorde do tram achter zich naderen, doch week den verkeerden kant uit. Met een zware her senschudding en een gebroken sleutelbeen werd hij naar de Majellaslichling vervoerd. Ernstige aanrijding. Maandagavond reed een dronken chauf feur uit Woensel met een vrachtauto de kalverenkoopman H. de Bic uit Si. Oeden- rode onder Son aan. De chauffeur bekom merde zich niet over liet ongeval, maar 100 meter verder reed hij pardoes oen sloot in. Van het slachtoffer werd do linkerarm verbrijzeld. De chauffeur i3 gearresteerd. Maandagavond te ongeveer half elf fiet sten op den Schieweg ter hoogte van de Melkmarkt te R'dam de 22-jarige expedi- ticknccht G. J. de B. beiden wonende te Overschie, toen uit de richting Overschie een auto met verblindende verlichting met groote vaart naderde. H. zeide tegen de B. zijn zwager: „Pas op, die moet ons heb ben" omdat de auto zeer hard reed en recht op hen afkwam. Onmiddellijk hierna reed de auto inder daad tegen S. aan, die van zijn fiets weid geslingerd 'n ernstige hersenschudding be kwam en bewusteloos raakte. De auto reed eerst nog tegen 'n lantaarnpaal waardoor 'n ruit, vermoedelijk dc voorruit brak, doeh de chauffeur liet zich hierdoor niet uit het veld slaan. Hij doofde terstond zijn achter licht, zoodat het nummer niet kon worden opgenomen en reed snel door. Slop, wiens rijwiel vrijwel vernield werd, is spoedig door een auto van den Genees kundigen Dienst naar den Coolsingel ge bracht. Hoewel hij bovendien een ocrwond had bekomen was zijn toestand gisteren zoo, dat hij door cle politie gehocrcl kon worden.'Omtrent den auto is alleen bekend, dat het een klein model auto is, donker van kleur, vermoedelijk Benault of Citroen, dat er een ruit, de voorruit of een lampglas kapot is en dat op 55 c.M. hoogte de wagen beschadigd moet zijn. Aanrijding met doodelijk gevolg Gistermorgen is op het verlengde van den Heerenweg bij het oversteken van het rijwielpad naar den weg ter hoogte van den Esserweg op de grens van de gemeenten Groningen en Haren de heer P. Onnen, die op een rijwiel was gezeten, door een tot na toe onbekenden auto aangereden, met her noodlottig gevolg, dat hij onmiddellijk ge dood werd. De verkeerspolitie stelt een on derzoek in. Te water gereden. Maandag is de heer Pothaar, uit Heeren- veen, die door den mist niet zag dat de brug te Oucleschoot geopend was, met zijn auto in het Tjongerkanaal gereden. Met hulp van den brugwachter kondon de heer Pot haar en zijn verloofde zich redden. De scheepvaart was tot gistermorgen 10 uur gestremd. ERNSTIGE AANVARING OP DE NOORDZEE. Duitsch vrachtschip geramd en gezonken. De geheele bemanning gered. Maandagmorgen ongeveer zeven uur is, tijdens dikken mist op 20 mijl beoosten het vuurschip Terschellingerbauk het 812 bruto register tons groote Duitsche vracht schip „Venetia" van de reederij Kunstmaan uit Stettin met een lading oud ijzer op weg van Londen naar Hamburg aangevaren door het stoomschip „Batavier I". De mist was zóó dik, dat de kapitein van de „Venetia" de „Batavier 1" pas zag, toen deze 150 meter van zijn boot af was en recht er op toekwam. Hoewel beide sche pen op halve kracht voeren en onmiddel lijk met volle kracht achteruit werd geva ren, ramde de „Batavier I" het Duitsche schip aan stuurboord ter hoogte van ruim 2 met zulk een kracht, dat een groot gat ontstond. Op de „Batavier" werd gelukkig ter stond bemerkt, dat het aangevaren schip in nood verkeerde. Daarom liet de kapi tein zijn schip zoo spoedig mogelijk weer bij de „Venetia" komen, die toen reeds sterk slagzij maakte. De bemanning, die elf koppen telde, namelijk de kapitein Max Zimmermann uit Liibeck, de lo stuurman, twee machinisten, drie matrozen en twee stokers konden, doordat de boeg van de „Batavier" in 't door de aanvaring gemaakte gat werd gezet, op dit schip overgaan, dank zij de tegenwoordigheid van geest van de Hollanders, die de schipbreukelingen met behulp van touwen aan boord he- schen. Nauwelijks drie minuten nadat dc laat ste man gered was, verdween de „Vene tia" in de diepte. De bemanning had alles moeten achterlaten en dankt het leven hoofdzakelijk aan de kalme zee. De „Batavier", die op weg was van Ham burg naar Rotterdam, heeft veel schade aan den steven, welke geheel is ingedrukt. De boot is vannacht te Rotterdam aan gekomen. De bemanning van de „Venetia" is over gebracht naar het Deutsche Seemanns- heim. Lemmer nachtboot gezonken. Gisteravond omstreeks 9 uur is de Lem mer nachtboot Friesland van Ivoppes Scheepsagentuur te A'dam, liggend aan Steiger 5 aan de 'De Ruyterkade, terwijl zij geladen werd. door onbekende oorzaak gezonken en aan den grond geraakt. Al leen het dek bleef boven den waterspie gel. De drijvende stoomspuit Jason van de brandweer is te hulp geroepen om het 6292 schip leeg te pompen, lntusschen is men begonnen met het lossen van do lading. Do Friesland zou om 11 uur naar Lemmer zijn afgevaren. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een aanrijding, die goed afiiep. Tc Zijpe (X.-H.) is op den onbewaakten overweg, aan de Groote Sloot, een wagen met stroo beladen en bespannen met 2 paarden door den trein aangereden. De wagen werd erg beschadigd doch wonder boven wonder bleven de bestuurder en de paarden ongedeerd. Er is procesverbaal opgemaakt. DE SCHUTTEVAtH. Hij geeft zijn reis nog niet op. Uit San Juan meldt Reuter, dat Schut- tevaer en zijn twee Hollandsche metgezel len aldaar gisteren zijn aangekomen. Schuttevaer is voornemens zijn reis naar New-York te vervolgen, daar hij er in 't bijzonder op gesteld is, dat de Amerikanen zijn reddingboot zien. waaraan hij, naar hij verklaart, twintig jaar besteedde om ze tot haar huidige inrichting te ontwikkelen. Brand in een oude H. B. S. Gistermiddag brak brand uil in de voor malige H. B. S. aan het Prinsenbolwerk te Haarlem. De brand, die ontstaan was in den voorraad turf in een kelder, vermoede lijk doordat jongens brandend papier door het. kelderluik hadden geworpen, liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, doch bleef ten slotte beperkt tot den kelder en een daarboven gelegen verdieping. Brandstichting. E. v. Z. uit Zuidbjook, wiens winkel en werkplaats 10 dezer zijn afgebrand, is ver dacht van brandstichting'te Winschoten in voorloopigo hechtenis gesteld. Doodslag door een vrouw. Gistermorgen omstreeks halfticn kregen twee vrouwen in het woonwagenkamp te Horst ruzie. Zij werden handgemeen en de jonge gehuwde vrouw Claassen werd met een stuk ijzer zoodanig geslagen, dat zij onmiddellijk dood was. De daderes is ge arresteerd. Ouders, waakt over uw kinderen. De Rotterdamsche zedenpolitie heeft aangehouden drie meerderjarige personen, die leiders waren van een troep vrijbuiters, welke troep, bestaande uit ongeveer 30 jon gens, die zich bezig hielden met padvinderij, zonder te zijn aangesloten bij den bond van padvinderyorganisaties. Deze drie mannen hebben zich bij herhaling schuldig gemaakt aan het plegen van ontucht met dc jeug dige leden van den troep. Ze zijn opgeslo ten. In verband met deze zaak waarschuwt de politie de ouders nadrukkelijk, goccl toe te zien, bij welke jeugdorganisaties hun kin deren zich aansluiten. Kind te vondeling gelegd. Zondagmorgen ontdekten inwoners van Harmeien, dat op het R. K. Kerkhof aldaar een kindje van naar schatting een jaar oud, te vondeling was gelegd. Het had den ge- heelen nacht buiten doorgebracht en was dan ook verkleumd, toen het door de po litie werd opgenomen. Al spoedig bleek, dat het toebehoorde aan een vroegere bewoon ster van Harmeien, een gehuwde vrouw, die thans in Utrecht woont. De Utrechtsche recherche heeft haar voor den burgemees ter van Harmeien geleid. Uit de mededee- lingen van haar man viel af te leiden, dat de vrouw vaker last heeft van melancho lie en vooral in het voor- en najaar neigin gen vertoont te gaan zwerven. Door zijn schoonzoon bestolen. Maandag ontdekte de heer H. van den H. te Hceze, dat uit zijn kasl een bedrag van ƒ2000 namelijk twee bankbiljetten van duizend gulden waren verdwenen. De ver denking viel op een inwonenden schoon zoon, Th. van S. Deze was dien dag op re's naar Amsterdam. Bij zijn terugkeer werd hij gearresteerd en na een verhoor legde hij een volledige bekentenis af. Daarbij bleek, dat hij het geld op een heide onder de gemeente Eindhoven had verborgen,. Hij had een gedeelte voor zijn reis naar Am sterdam gebruikt. Weder een inbraak te Laren ontdekt. Uit Laren (N.-H.) wordt aan de „Tel." gemeld: Nog' steeds neemt het aantal in braken in het Gooi toe. Zondagmorgen ken was in de tijdelijk onbewoonde maar gemeubileerde villa van prof. dr. v. d. W. aan de „Zuiderhcide" onder deze gemeen te. Dr. v. d. W. verblijft momenteel te Am sterdam, terwijl hij de villa te Laren (N.- H.) als zomerverblijf houdt. Toen Zondagmorgen dr. v. d. W. zijn landhuis te Laren wilde betrekken consta teerde hij direct bij het binnentreden der woning, dat ongenoode gasten zijn landjiuis met hun bezoek hadden vereerd. Nagenoeg alles lag overhoop en was doorzocht. On middellijk werd de politie met heb voorge vallene in kennis gesteld. Het blijkt dat een aantal dekens, eenige zilveren lepels en vorken alsmede een heerenrijwiel waren ontvreemd. Men vermoedt dat de dader(s) zich door middel van een valschen sleutel toegang tot het huis hebben weten te verschaffen, daar van braak met geweld geen spoor is te vinden. Wanneer de inbraak gepleegd is, is niet vast te stellen, daar de villa- drie weken onbewoond heeft geslaan; derhalve wordt heb politie-onderzoek zeer benadeeld. Van de dader(s) is dan ook geen enkel spoor te vinden. Een geheimzinnige auto. Op eenige punten van R'dam is gister nacht een auto gesignaleerd, waarin blijk baar vreemde dingen gebeurden, die tot dusverre pog niet vastgesteld zijn. Een po litieagent van het bureau Stadhouderskade, die op de Weteringschans ter hoogte van de kruising Vijzelgracht surveilleerde nam ■een groen gelakten gesloten auto waar. Van den wagen, die met groote snelheid reed, stonden de portieren open. Een vrouw, die zich iu den auto bevond, riep luidkeels om hulp. De agent, die de provincieletter H. zag, vermoedde, dat de wagen zijn weg in Zuidelijke richting zou nemen, liep naai den politiepost Ferdinand Bolstraat en belde het bureau Admiraal de Ruylerweg op met het verzoek den auto, indien hij daar passeerde, te willen aanhouden. Dat was om 4.07. Om bij half vijf, toen de bezetting van het bureau Admiraal de Ruyterweg daar toezicht hield, naderde plotseling uit de richting van de stad een zeer snel rijden de auto. De wagen was onmogelijk tegen te houden. In het voorbijgaan werd op ver schillende punten door vier politieagenten geconstateerd, dat de auto een groene kleur had, de provincieletter H. droeg en dat een der portieren, het rechter, open stond. Ook werd gehoord dat een vrouw riep: Help, ik-word vermoord, of: Help, ik word ontvoerd. Men meent bovendien een tweede vrouw in den wagen gezien te hebben. Het num mer kon niet genoteerd Avorden. Eenige agenten trachtten nog op de fiets den wagen wiens koplichten fel brandden," na te zetten, doch deze was spoedig uit het gezicht verdAvenen. Als vaststaand kan worden aangenomen, dat de auto op den Haarlemmerweg is terechtgekomen. Of hij dezen gevolgd heeft is intusschen de vraag. Eenigen tijd na het passeeren op den Do Ruyterweg heeft de politie ter hoogte van Sloterdijk een vrachtrijder aangehouden. Deze verklaarde op den Haarlemmerweg geen auto te zijn tegengekomen, zoodat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de wa gen een der zijwegen is ingeslagen. Van de omliggende plaatsen werd gee nerlei bericht ontvangen. Mogelijk is, dat men hier te doen heeft met een misplaat- st-en grap: ook zou het kunnen, dat heb hier het vervoer van een zenuwpatiënte btftrof, of dat misdrijf in het spel is. Om bij half vijf werd de auto op den Ad- miaral cle Ruyterweg gezien, zoodat vast gesteld kan worden, dat hij regelrecht van de Weteringschans naar het Westelijk deel van Amsterdam is doorgegaan. Gevaarlijke kwajongensstreken. Het is in den laatsten tijd eenige malen voorgekomen, dat kwajongens brandjes stichtten op de plaats naast de R. K. frö belschool in ile Gerard Douslraat te 's-Gravenhage. Gistermiddag, toen de school uitging, zijn jeugdige brandstich ters er opnieuw in geslaagd tot op cle bin nenplaats door to dringenzij hebben daar houtskool en andere brandbare stoffen aan gedragen, deze aangestoken en toen de plaat gepoetst. Het geheele gebouw is van hout en aan den kant waar het vuur ont stond zwaar geteerd, zoodat in een omme zien hooge vlammen boven het dak zicht baar waren. De brandweer rukte met groot materiaal uit. Zij kon nog juist verhinderen, dat het vuur naar binnen sloeg. Ware de brand niet tijdig ontdekt en hadden de kinderen niet juist de school verlaten, dan zou het gevolg van deze bal dadigheid een ramp hebben kunnen wor den. Nu bleef het tot een geringe schade beperkt. Om naar Scheveningen te komen. Dezer dagen heeft in de strafgevangenis te Breda een der gevangenen een steel van een lepel ingeslikt, om zoodoende verpleegd to Avord enin cle bijzondere strafgevangenis te Scheveningen. De lepels.teel-slikker is naar het St. Ig- natius-ziekenhuis vervoerd, Avaar de. steel langs operatievcn Aveg is verwijderd en waar de patiënt thans door de marechaus sees en rijkspolitie Avorclt beAvaakt. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. DE SCHEEPSBRAND TE HAMBURG. De grootste scheepsbrand. Welke daar ooit voorkwam. De brand op het in aanbouw zijnde stoomschip „Europa" waarvan wij giste ren melding maakten is de grootste brand, die ooit op een schip in de haven van Hamburg is voorgekomen. De geheele Hamburgsche brandweer xvas voortdurend in de weer om heb vuur te bestrijden, dat echter met onverminderde kracht zijn ver nielingswerk A'oortzette. Een dikke ondoor- Bij de inwijding van ons ni gebouw. Twintig jaren krantenglorie, Twintig jaren krantbestaan, Bij die maalpijl der historie Heden even stilgestaan. En een heele massa vragen Dringt zich heden naar ons brein, Als bijvoorbeeld: hoeveel boomen Er voor ons gesneuveld zijn? Om papier ons te verschaffen, Zijn er zeker, goed geteld, ÏAvee en dertig heele wouden Voor de Leidsche krant geveld. ZeA^enhonderdduizend vaten, Vol met olie, inkt en vet, Hebben de rotatiepersen Al in letters omgezet. Hoeveel riem aan blanke vellen Kwamen er niet aan te pas, En zijn er niet volgeschreven, Voor de krant volwassen was? Als1 wij nu eens even nagaan, Hoe de krant zoo is gegroeid, Vraag- ik, komt dat door de vellen, Die vyij hebben volgeknoeid? Dat wij dit gebouw nu hebben, Waar wij nu zijn aangeland, Danken wij ik zeg 't vrijmoedig Aan dien onvolprezen brand. Dat werd van die vuurverwoesting Als een Phoenix onze buit. Even achter ons gekeken Dan.... met volle kracht vooruit. TROUBADOUR. dringbare rook omhulde het schip en lie lemmerde het blusschingswerk belangrijk, De ijzeren wanden van het stoomsclii; zijn roodgloeiend en tegen elf uur gisteren Avas het eerste deel van het schip nagenoej uitgebrand. Het schip begint ten govolgi van de groote massa's water, die er in ge- Avorpen zijn, meer en meer over te hellen, De oorzaak van den brand is nog onbe kend. De politie is ter plaatse, om een on derzoek in te stellen. Het schip zou Woensdag in het dok gaai De schoorsteenen Avaren pas geplaatst. Men vreest, dat ook een klein stoomschip dooi het vuur aangetast zal worden. Omtrent de vraag, hoe het mogelijk wa« dat de brand zoon uitbreiding kon aanne men, loopen talrijke geruchten. Volgen, sommige geruchten zou er van brandstie!- ting sprake zijn, volgens andere geruchte: zou men op de werf niet terstond de 'èle- delijke brandweer hebben gealarmeerd dooh eerst getracht hebben, den brand ju; eigen middelen te blusschen. De schade komt waarschijnlijk voor n kening van de werf doch is vermoedelii Aoor een groot gedeelte door herverzeb I ring gedekt, Avat niet Avegneemt, dat deii directe schade voor de werf nog buitéjw woon groot zal blijken. Gistermiddag Avas reeds drie kwart,g deelte van de „Europa" door den brac vernield, en men vreest thans, dat het schi geheel zal uitbranden. Gevaar voor omslaan bestaat thans nif- meer, aangezien het schip reeds zoem: overgeheld is, dat het met de stuurboori zijde op den vasten grond rust. Het schip zou bij aflevering een waardt van 50 milliooen mark hebben vertegeo woordigd. De afbouw van het schip is vei traagd door de staking der werf arbeiden op het einde Aan verleden jaar, die dril maanden heeft geduurd. De politie tracht vast te stellen, of ee: der bewakers misschien mefc een brandend! cigaret te dicht bij de trappen is gekomen waar de rubberbekleeding pas gelegd wa; Ook loopen nog steeds geruchten, dat dl brand opzettelijk gesticht zou zijn, waar voor echter nog geen bevestiging is gevon den. Geweldige ontploffing in de Ver. Staten Te Gibbstown in den staat New Jersey, is een hoeveelheid van 1500 K.G. nitroglyce rine ontploft, die in een houten gebouwtji van de Dupont Company was opgeslaget Het gebouwtje en de schutting, welke hel gebouwtje van dc overige fabrieksgebouw^ scheidt-, werden geheel vernield. Een arb# der Avordt vermist. De ontploffing was ove grooten afstand hoorbaar en in sommip wijken van Philadelphia, dat op 40 KJI afstand van Gibbstown ligt, werden de ri ten der woningen verbrijzeld. DRAMA VAN JANNOWITZ OPGEHELDERD. Graaf Christian zu Stolberg legt eeitl bekentenis af. Het geweer zou bij toeval zjl afgegaan. Het werk der Berlijnsche recherche is i succes bekroond. De 28-jarige graaf Chri tian zu Stolberg-Wernigerode heeft beltf» zijn vader, graaf Eberhard, per ongeluk» hebben doodgeschoten. Naar hij verklaarde, verzocht zijn vad* hem op den noodlottigen avond patrones van verschillend kaliber te wiUen sortf; ren, die in de gewerenkast lagen. Gra»- Christian gaf aan dit verzoek gevolg, kf' wijl zijn vader op de sofa in een boek»»1 te lezen. Hij onderzocht het kaliber off patronen door ze in den loop van het b** treffende geweer te passen. De laatste P* troon bleef echter in den loop steken. Daar op trachtte hij de patroon er met een voor- Averp uit te halen, doch plotseling ging schot af en de kogel trof zijn vader dof delijk in het hoofd. Het besef van hetgeen hij had gedaan had hem, zoo luidde zijn verklaring ver der, ten eenenmale wanhopig doen wordtf- In zijn eerste ingeving was hij naar

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8