NOUVtiAtTE'S UIT DE OMGEVING LAND- EN TUINBOU SPORT Burgerlijke Stand stelling met dat van het slachthuis, dat op den duur weggewerkt had kunnen worden. Wat betreft de plaats van de noodslacht- plaats deelt spr. de meening van den heer den Hertog. De heer Bergshoef vond niet noodig dat er in Aarlanderveen ook een slachtplaats lcwam; dan kan men er ook wel een eigen kaasmarktje oprichten. De heer Koren wenschte geen slachtplaats in Aarlander veen, maar wel een vrijbank; de slacht plaats wenschte spr. te stichten aan de Aarkade. De heer Ten Cate Brouwer wilde aan Aarlanderveen tegemoet komen door de bedoelde dieren per auto af te halen; daartoe zou. heel geschikt 'het onderstel kunnen dienen van de nog steeds aan te schaffen sproeiwagen! De heer Gockx be pleitte nogmaals een noodslachtplaats te Aarlanderveen. De Voorz. motiveerde het advies van B. en W Het is gewenscht, dat in Aarlanderveen een noodslachtplaats be staat. Spr. gelooft wel, dat in de toekomst in deze inrichtingen ook bedrijfsslachtingen zullen plaats hebben. De door B. en W. ge dachte plaats aan de de Rüy terstraat is de beste; deze grond (600 M2) moet worden aangekocht van de firma Oosthoek tegen den prijs van 6.per M2. De heer ITerngreen deed daarna het voorstel één noodslachtplaats te stichten op gemeentegrond aan de Aarkade. De heer van 't Biet wilde èn een slacht plaats aan de Aarkade èn een te Aarlan derveen. Het voorstel van B. en W., twee nood- slachtplaatsen te stichten ,een in de de Rüyterstraat en een te Aar lander ven, werd verworpen met 9 tegen 7 stemmen. Het voorstel van den heer Herngreen werd aangenomen met. de wethouders te gen. Over het voorstel van den heer v. 't Riet staakten de stemmen. 6. Vaststelling van het vermenigvuldi- gingscijfer voor de gemeentelijke inkom stenbelasting, dienst 19Ï29-1930. Het vermemigvuldigingscijfer werd vast gesteld op 1.5 (gelijk vorig jaar). 7. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van een instructie voor den Directeur den»Gemeentewerken en tot benoeming van den heer Ir. J. D. J. Waardenburg, ad junct-gemeentearchitect, in die füntie. De heer Herngreen zeide te zullen stem men vóór het voorstel van B. en W., maar niet met genoegen. Deze zaak heeft een voorgeschiedenis van 11 jaren. Tweemaal heeft een oproeping gestaan voor een di recteur van gemeentewerken, de laatste maal werd door B. en W. de voordracht in getrokken, omdat de candidaten niet de gewenschte kleur hadden. Nu heeft men een man, die wel in de kleur is, welke men te Alphen a. d. Rijn graag heeft. Bekwame en geschikte personen zitten echter onder alle partijen; er zijn ook andere richtingen in deze gemeente dan de Christ. Histori sche. Dit moest spr. van het hart, hoewel hij persoonlijk alle hoogachting heeft voor den heer Waardenburg. De heer Ten Cate Brouwer zal ook met gerust hart zijn stem aan den heer Waar denburg geven. De beer den Hertog vroeg, of Alphen wel een plaats is voor zoo'n titularis. De heer Ten Cate Brouwer wilde in de instructie toelaten, dat de directeur ook inlichtingen kan verstrekken aan raadsle den. De Voorz. zeide, dat dit in een geor ganiseerde gemeentehuishouding niet aan gaat. De instructie werd goedgekeurd en de heer Waardenburg werd met alg. st. be noemd. Voorstel van B. en W. in zake het stel len van borgen bij aanbestedingen van ge meentewerken. oor den Nederlandsc'hen Aanuemersbond en den Ned. R. K. Bond van Bouwpatroons zijn bindende besluiten genomen, volgens welke het den leden verboden is in te schrijven bij aanbesteding van werken, in dien bet stellen van persoonlijke borgen verplicht is gesteld of wel zakelijke borg tocht wordt geëischt, en eenige andere be palingen. Aangezien in de bestekken reeds bepa lingen worden opgenomen betreffende ar bitrage en uitstel van oplevering bij werk staking en uitsluiting, waardoor voldaan wordt aan wat genoemde bonden te dien opzichte wenschen, konden wij ons bepa len tot de kwestie van den borgtocht. Al zijn wij van meening ,dat wijziging der tegenwoordige bepalingen, volgens welke persoonlijke borgstelling wordt ge- eischt, bezwaren voor de gemeente zal op leveren, zoo komt het ons toch gewenscht voor te dezer zake, althans voorloopig, in de bestekken gewijzigde bepalingen op te nemen, waardoor aan de verlangens der aannemersbonden zooveel mogelijk wordt tegemoet gekomen. In plaats van wat te dien opzichte tot nu toe geldend was zouden B. en W. een clau sule in de bestekken willen opnemen, die aan de bezwaren tegemoet komt. Aan deze clausule wordt dan de inter pretatie gegeven, dat voortaan geen borgen worden geëischt, doch dat in bijzondere uitzonderingsgevallen na de besteding, borgen gevraagd kunnen worden, indien zulks bij gunning aan een bepaalden in schrijver noodig wordt geacht. De heer den Ouden bepleitte a 1 g e- h e e 1 e afschaffing van de borgstelling. Zooals nu voorgesteld, blijft het onder be dekte termen toch een borgstelling. We moesten de rollen eens omdraaien en de aannemers moesten eens borgen vragen! Ook de heer den Uil was voor algeheele afschaffing van het borgenstelsel, omdat heb onbillijk is en om nog meerdere andere door spr. uiteengezette redenen. De heer Den Hertog steunt het voor stel van B. en W. De heer ten Cate Brouwer steunt het voorstel-den Ouden. De Voorz. wil het voorstel van B. en W. als overgangsmaatregel om later het voorstel den Ouden door te voeren. Het amendement den Ouden wordt aan genomen met 10 tegen 6 stemmen. 9. Voorstel van B. en W. tot intrek king van het raadsbesluit tot verhuring van weiland aan de wed. H. van der O est. 9a. Voorstel van B. en W. tot verhuur van een perceel weiland aan den heer A. Verruijt, alhier. Z. h. st. aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. om mede werking te verleenen voor het aanleggen van een tegelbestrating en het plaatsen van een hek voor de R. K. School voor g. 1. o. aan de Paradijslaan. Z. h. st. aangenomen. 11. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar stellen van gelden voor het aanschaffen van schoolmeubelen ten be hoeve van de bijzondere school aan de Julianastraat en van die aan de Zaal bergstraat. Z. h. st. aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. tot het ver leenen van een voorschot ingevolge art. 103 der Lager Onderwijswet 1920, voor het jaar 1929. Z. h. st. aangekomen met aanteekening dat de heer ten Cate Brouwer tegen is. 13. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring van de wijziging van de begrooting van heb Algemeen Armbestuur, van 1929. Z. h. st. aangenomen. 14. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de gemeentebegrooting, dienst 1929. Z. h. st. aangenomen. 15. Benoeming van een plaatsvervan gend lid van het Hoofdstembureau ter vervulling van een ontstane vacature. Benoemd de heer Veltman. 16. Benoeming van leden en plaatsver vangende leden van stembureaux, ter ver vulling van ontstane vacatures. Benoemd als lid de heer Ruting en als pl. verv. lid dc heer P. den Ouden. 17. Voorstel van B. en W. om den heer J. Wassenaar weer voor een jaar aan te stellen als leeraar in lichamelijke oefeniug aan de school voor u. 1. o. aan den Oudshoornscheweg. Z. h. st. aangenomen. 18. Benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, in de vaca ture P. van Egmond. Benoemd de heer A. Veenhuisen. 19. Voorstel van B. en W. om den ge meentewerkman (straatmaker) J. H, Spelt, met ingang van 28 April a.s. vast aan te stellen. Z. h. st. aangenomen. 20. Voorstel van B. en W. tot benoe ming van een gemeente-tuinman. Benoemd wordt de heer v. d. Laken. 21. Voorstel ran B. en W. om over 192 een crediet van f 260 beschikbaar te stellen voor bet huren van een voormalig kantoorgebouw van den heer P. den Ouden aan den Groeneweg, en tot het inrichten voor bergplaats van een brandspuit. Z. h. st. aangenomen. RondvraagDe heer Vlasman wenscht de heer Burgemeester geluk met de herbenoeming als Burgemeester en wenscht Gods. zegen toe (applaus). De Voorz. dankt met enkele woorden. De heer Koren vraagt of B. en W. in zake de steun aan werkloozen ook een schrijven hebben ontvangen van Ged. Sta ten. De Voorz. zegt ja, het ligt voor den raad ter visie. De heer ten Cate Brouwer vraagt naar de waarschuwingsborden op den hoek Brugge straat. Deze zijn in de maak, aldus de voorzitter. De heer den Uil vraagt waarom op de gasfabriek voor productieve werkverschaf fing 30 cent p. uur wordt betaald in plaats van 45 c;ent p. uur. De lieer Vlasman; Het werk was niet productief. De heer Koren zegt dat wel degelijk productief Averk is verricht, zelfs over werk is er verricht op Zaterdagmiddag. De heer den Uil vraagt waarom het overwerk op de gasfabriek niet voor al len gelijk geregeld is. De voorz. zegt onderzoek toe. De heer den Uil vraagt doorbetaling van Chr. feestdagen voor losse werklie den. Dc voorz. zegt onderzoek toe. De heer den Uil vraagt waarom de werkloozensteun plotseling is ingetrok ken. De heer Koren zegt dat steunregeling via de penningmeester der organisaties wordt betaald. Daarna geheime zitting. Geboren: Pieter z. van P. Briuie en A, S. N. Beers Comelis z. van J. M. de Bruijn en J. H. Toogendoorn Jacob Jan z. van T. Scheer en G. van de Pel Hen drik z. van S. Binnekamp en M. van der Ster Dirkje d. van A. Oudshoorn en D. Idelenburg Cornelis Theodoras z. van A. van der Kwaak en M. H. den Ouden Albertus Johannes z. a'an A. van Deuren en J. C. de Prie. G ehuwd; Gerrit Star 22 j. en Marytje van der Schee 21 j. Overleden: Nicolaas J. van Scher- penzeel 15 mud. Cornelia van Rossum. wed. van J. W. van Capel, 69 j. Corne lia W. Kloek 8 mnd. Abraham den Her-, tog echtg, van Aartje Kop, 55 j. (overl. te Leiden). BOSKOOP. Bloemenhandel. De handel in afgesne den bloemen neemt ook weer gestadig toe, want de vorige week werden al weer ver schillende artikelen aangevoerd welke te gen goede prijzen werden verkocht. Rozen per stuk: Golden Ophelia 2132 cent, Had- ley 3038 cent, Columbia 27 cent, Butterfly 37 cent, Rosalandia 3137 cent, Polyantha- rozen 2530 cent. Diversen: Gallas 25 cent per stulc, Gerasus Hisakura 5599 cent per tak, Cerasus fl. rosea pl. 1851 cent per tak, Primis Orilaba1121 cent per tak, azalea mollis 2140 cent per tak. Rhodo dendron 1516 cent per kop. Tulpen 6987 cent por 10 stuks, Lathyrus 2649 cent per bos, Malus fl. pl. 5060 cent per bas, Li- lium Umbellatum 20 cent per tak, spirea in pot 40 cent per .stuk, Azalea Hexe in pot 40 cent per stuk, Bladbegonia's in pot 20 25 cent por stuk, asperagus Sprengeri in pot 37 cent per stuk, Mos varens in pot 10 cent per stuk. Geboren Wilhelmina Alida Magda- lena, dochter van S. A. N. van Gemeren en A. Ligtvoet Autonie Josephus, zoon van P. C. Spruijt en W. de Rooij Arie, zoon van L. van Oijen en M. Everling Johan na Elisabeth, dochter van C. A. Straver en W. E. de Boer. INGEZONDEN MEDEDEELING. Dagelijks ontvangen wij DAMES- en ÏOEDEN KAARLEMMERSTR. 130—136 Getrouwd; J. Heeg, 28 jaar en G. Hoen 20 jaar J. Groene veld 27 jaar en H. Bulk 22 jaar. O v e r 1 e d e.n Wilhelmus Petras Os kam, 3 jaar. BODEGRAVEN. Geboren; Adrianus z. a'an A. Voor- douw en T. van Hanswijk. Geerlof Ja cobus z. van H. den Neijsel en N. Spijker. Jannigje d. van H. J. Hilgers en J. van Veen. Maria Jannigje d. A'an O. Ver woerd en M. Verdel. Wilhelmus Petras z. van G. Groenendijk en M. W. Faaij. Overleden: Jacob Burggraaf 64 j. gehuwd met G. Hazeleger. Ingekomen: A. Treur, zonder be roep van HazersAvoude. J. H, Willem- sen en gezin, landbouwer, van Amsterdam, O. van Eek, veehouder va-n Barwouts- waarder. C. Schoonhoven en gezin, schipper van Zwammerdam. F. W. J. Kolkman, kapelaan van Driebergen. Vertrokken: P. Verleun en gezin, landarbeider, naar Boskoop. T. van Holst, zonder beroep naar Reeuwijk. M. van der Voorst, dienstbode naar Al phen aan den Rijn. S. de Voogel, electri- cien naar Zegveld. GROENENDIJK. Fropagandaclub „St. Petrus". Vrij dagavond werd in 'café Verhaar aan de Rijndijk een algemeene vergadering ge houden der Propagandaclub „St. Petrus", waar als spreker optrad de heer D. C. De- renberg van Schoonhoven. Nadat door den heer Otto de verg. met den Christelijken groet was geopend Averd heb Avoord gegeven aan den spreker, die tot tekst gekozen had: Waarom Propa ganda? Spr. bracht op duidelijke wijze naar voren, waarom juist een propaganda club noodig is, n.l. propaganda te maken voor de Katholieke zaak, opdat het hier niet gaat als in andere landen, waar onge loof en zedenbederf hoogtij viert. Men moet als dappere soldaten van Christus Avalcen en .strijden voor de Roomscho zaak, dat kan men vooral als allen zonder uil zondering gehoor geven aan den Avensch van Z. D. H. den Bisschop a-an Haarlem, en alien zich zullen scharen in de organi saties, ieder in zijn stand. Op de tweede plaats legde spr. er den nadruk op om toch steeds de Katholieke pers te steunen, n.l. door het lezen van Katholieke couran ten en tijdschriften, en zich niet laten ver blinden door het lezen van de z.g. neutrale dagbladen en tijdschriften, die zeker en gewis het a'ergif zijn voor de gebeele ma-a-t- schappij. Want hoevelen helaas worden er in den tegenwoordigen tijd niet bedorven door het lezen van lichtzinnige lectuur, ja hoevelen zijn er niet die als zij een boek winkel of kiosk binnenloopen het eerste grijpen naar een tijdschrift dat vol staat van zedenbederf. Daar moeten vooral de ouders en overheden voor waken en een voorbeeld geven, dat zulke lectuur niet bij hen in huis komt Tot slot van zijn rede besprak de heer Deerenberg de propaganda die gevoerd moet worden voor de a.s. verkiezingen en stipte aan, dat alle Katholieken zonder uitzondering moeten stemmen op de Room- sche lijst. Nadat door den héér Otto den geachten spreker een woord van dank was gebracht voor zijn mooie en tevens leerzame rede en de aanwezigen voor hun belangstelling, (de opkomst was jammer genoeg niet zoo schitterend te noemen) werd de vergade ring op de gebruikelijke wijze gesloten, NIEUWKOO» Geboren: Henrica JJoanna d. van G. Aartman en A. van de Loo. Overleden: Jan van Donk, echtgen. van C. arbus 27 j. (overleden te Leiden). M. Erkelens 67 j. WOERDEN. Mij. van Landbouw. De afd. Woerden der Holl. Mij. van Landbouw houdt op 25 Maart a.s. een ledenvergadering in Café Doremans. Op de agenda staat o.m. ver meld bestuursverkiezing, nnededeelingen omtrent te houden kaasdag enz. Arm gebroken. Het dochtertje van den heer S. in de Achterstraat kwam in botsing met een -wielrijder. Met een gebroken arm Averd het meisje opgenomen. Bouwvergunningen. Bij besluit van Burg. en Wethouders d.d. 1 Maart j.l. is a-an H. Timmerman alhier vergunning verleend tot het bomven van een dubbel landhuisje aan den Nieuwendijk; idem d.d. 8 Maart j.l. aan G. Kemp alhier tot 't ver bouwen van zijn perceel Kruisstraat no. 7 Idem d.d. 14 Maart j.l. aan G. van Geut- selaar alhier tot. het maken van een nieu we .bekapping op het woonhuis gelegen aan den Singel no. 47Idem d.d. 14 Maart j.l. aan M. J. Yos, alhier tot het verbou- Aven van zijn logement-woonhuis aan de Wagenstraat no. 14. Onwelkome gast. Een der agenten moest deze week op inspectie in het volks logement „De Doelen". Erg hartelijk werd hij daar niet ontvangen, want toen hij een 55-jarigen zeeman vroeg zijn naam op te goven werd hem dit geweigerd, terwijl hij bovendien op zeemansmanier werd uitge scholden en uitgevloekt. Het gevolg was, dat procesverbaal tegen hem werd opge maakt en hij een nacht gratis logies kreeg in het politiebureau. G e b o r e nWillemijntje Pieternella, d. d. Pieter de Jong en Willemijntje Pole. Tacobus Willem zn. van J. Schipper en W. Knoppër. Overleden: Aaltje Blok, echtgo noote van Pieter Vijfhuizen 81 j. Ondertro uwd'Pieters Jacobus Dommisse en Aaltje Schaap. Albertus Hendrikus van Mourik en Cornelia Velis. Gevestigd: G. H. A. Hennsen a'an Maastricht naar Wilhehuinaweg 7. P. Veenis en echtgen. van Zeist naar Linsoho- terAveg 12ÏV. Mej. J. Brouwer van Gou da naar Utrechtsche Straatweg 15. Mej. N. Busscher van Amsterdam naar Voor straat. 23. A. Haaksman van Harmelsn naar Geestdorp 69. W. Wittebol van Liuschiten naar Pannenbakkerijen 117. H. Verbeek van Utrecht naar Singel 26. Mej. A. Aart sen van Utrecht naar Singel 26. G. W. Steenbeek en eohtgen. van Rietveld naar Singel 82. K. Kamsteeg en gezin van Barwoutswaarder naar Ha venstraat S. Mej. E. C. Knook van Heer len naar Utrechtsche Straatweg 30. G. Gre-m en gezin van Utrecht naar Hali'e- nxaan straat 20. Mej. J. M. Schutte A'an Den Ham naar West dam 6a. Mej. A. Bergshoef van Bodegraven naar Molen straat 34. A. L. van den Berg van Gou da- naar Kruisstraat 1. Mej. G. Wagens- veld van Bodegraven naar Geestdorp 77. J. H. Brenner van Amsterdam naar Hoo- gQAVoerd 24. J. C. Spies van Vinkeveen c.a. naar Singel 53. Mej. J. C. Severs van ÏJsselstein naar Utrechtsche Straat weg. Mej. E. S. H. Hermeen a'an Rijs wijk naar Steenkuilen 42. Mej. Th. J. Ram van Utrecht naar Pannenbakkerijen 281. J. M. Sloffels van Venraii naar Wilhelminaweg 13. Vertrokken: Mej. M. C. van den Heuvel naar Haaf ten. IX. de Groot en gezin naar Utrecht D. Ravenstein naar Ruwiel. A. Kool en gezin naar Arn hem. J. E. van Halen naar Zaandam. H. Oskam naar Nieuwer Amstel. Mej. C. E. Kampes naar Den Haag. O. Gras- niaijer naar Baarn. Mej. M van Arn hem naar Utrecht. Mej. J. L. R. M. Heijhers naar Amsterdam. G. J. Brand- sen naar Amsterdam. O. J. Vermeulen naar Amsterdam. Mej. G. P. van den Boogaard naar Rietveld. Mej. B. C. van Zanten naar Nijmegen. C. Kok naar Gouda. J. H. Potten naar Brazilië. B. Klappe naar Dordrecht. Mej. E. J. Burggraaf naar Hei- en Boeicop. Mej. A. Brandsen naar Utrecht. Wed. H. Th. van der Louw Middelwaard naar Ben schop. C. J. A7a-n der Wal naar Voorscho ten. Mej. A. M. Tanis naar Den Haag. 'J. de Jager naar Rietveld. H. ITilgefs en echtgen. naar Gouda. E. de Graaf en gezin naar Maartensdijk. HILLEG0M. Bloembollencultuur. De afd. van de Alg. Ver. a'. BI. hield Vrijdagavond een le denvergadering in Hotel Sistermans, die behoorlijk bezet Avas.^De Voorz., de heer R, Veldhuijzen van Zanten, opende de ver- dering. Als tragische mededeeling moet de voorz. hier zeggen, dat het lid der a'ereeni- ging, de heer J. van TilHartman heden middag na een zeer kortstondige ziekte te Londen overleed. Voor een week vertrok hij naar Engeland, voor zijn zaak en is er a. h. w. heen gegaan om te sterven. Onze sympathie gaat zeker uit. naar de weduwe en de kinderen. Nog zegt de Voorz., dat bij gelegenheid aran ons Jubilée van den Bond van Bloembollenhandelaren als blijvend souvenir is geschonken een groote, zilveren inktkoker, die hier op de tafel prijkt-. Na mens de vereeniging en de vergadering zegt spr. hartelijk dank voor zooveel waar- deering. Ingekomen is een schrijven van het ge meentebestuur inzake het verkrijgen a'an een propaganda-poststempel, waarvan de kosten 250.per jaar zullen bedragen en 39 voor aanschaffing van het cliché. Er wordt gevraagd, of de vereeniging bereid is, deze kosten geheel of gedeeltelijk te dragen. Het bestuur meent, dat de kas deze kosten niet kan dragen. Besloten wprdt, aan de gemeente te verzoeken, dat zij deze voor hare rekening neemt, te Lisse is dat ook zoo. Nog is ingekomen een ver zoek tot het schenken van eene bijdrage voor een gedenkteeken voor Avijlen Prof. Dr. Ritsema Bos. Deze heeft voor het vak buitengewone verdiensten. Het bestuur acht het beter, dat de Alg. Vereeniging een flinke bijdrage geeft, dan iedere afdee- ling wat. Een desbetreffend verzoek zal op de alg. verg. worden gesteund. Het verslag der finantieele commissie en van den penningm. liet zien, dat na beta ling van aRe onkosten der tentoonstelling og 500600 in ka-s is, zoodat het Ga rantiefonds niet noodig is gebleken. De heeren C. van Waveren. en P. Goemans Antz. werden benoemd als verificatie-com missie. De heer J. R. N. J. Bijl van Duivenbode, aftredend secretaris wordt bij acclamatie herbenoemd en neemt de benoeming aan. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verg. worden gekozen de heer C. de Wreede en A. C. van der Schoot, secundi de heeren J. Veldhuijzen van Zanten en Bijl. Hierna werd de beschrijvingsbrief be handeld, waarvoor geen voorstellen Averden gedaan; wel Averden zeer leerzame en za kelijke beschouwingen gehouden. Bij de rondvraag werd de Voerz. gefeli citeerd met zijn koninklijke onderscheiding en de Avensch geuit, dat het eereteeken nog jaren zijn borst moge sieren. Verder wotfdt besproken: de telefoontarieven, het ver strekken a'an passen, de wratziekte der aardappelen. Ten slotte de kwestie van het losloopen van honden, waartegen algemee ne oppositie bestond. Nog werd besloten aan Mr. D. F. Pont een dankschrijven te richten, voor alles wat deze voor de Tentoonstelling heeft ge daan. Die dank strekt zich ook uit tot vele anderen. Er heerschte op de vergadering- een bijzonder animo, hetgeen nog ver hoogd werd doordat den aanwezigen ver- verschingen en een goede sigaar werden geoffeerd Het Narcissen-snijbloemen-contract. De Haagsche rechtbank heeft, uitspa doende in het proces, dat de heer ^V, Kooggreef te Driehuis-Velsen de ver$ ging De Narcis heeft aangedaan en bij hij zich veriveerde tegen het opleg van de boete Avegens Overtreding van' Narcissen-snijbloemen-contract, den Hooggreeff in het gelijk gesteld. De g den, waarop de rechtbank deze uitspa heeft gedaan, zijn nog niet aan de veretj ging „De Narcis" meegedeeld. Volgens den secretaris a'an „Do Nare beteekent deze uitspraak nog niet, dat zaak hiermee geëindigd is; de aangek heid is hiermee slechts in een nieuw dium getreden. Het ligt in de bedoel van „De Narcis", binnenkort den gang zaken in een publicatie uiteen te Bloemententoonstelling te Utrecht. In do onlangs gehouden jaarlijksche gemeene vergadering van de Nederland» Chrysanthemum Club is besloten tot houden van een groote chrysanthemum- najaarsbloemententoonstelling, einde Oc berbegin November, te Utrecht. Ond handelingen zijn reeds gevoerd met de rectie van het Jaarbeursgebouw, welke derhandelingen in principe tot oi'ere stemming hebben geleid. Het dagelijksch bestuur van de Club gemachtigd, verschillende personen A'an Utrecht geA'estigde tuinbouwA'ereeniging uit te noodigen, in de tentoonstellingscoi missie zitting te nemen. Mond- en Klauwzeer. Na bijna 3 maanden van volkomen heid is gisteren te Penge in Kent we mond- en klauwzeer op een boerderij constateerd. Het a'ervoerverbod van binnen een straal van 25 K.M. strekt hierdoor ditmaal uit tot geheel Londen halve Poplar. Uitvoer voor varkens. In Februari zijn door'de Rijkskeuring! diensten van voor uitvoer bestemd M goedgekeurd voor uitvoer 108.730 varkft (waarvan tot bacon werden bereid stuks en verduurzaamd 2739 stuks), 42J a'ette kalveren, 1660 graskalveren, 17*23 nuchtere kalveren, 15.709 schapen, 1316 deren, 8 geiten en 1 paard. Veeuitvoer naar België. In verband met, de voorbereiding vj maatregelen, welke door de Belgise! autoriteiten zullen worden voorgeschreve ten aanzien van voor uitvoer naar Belg bestemde runderen, zal de uitA'oer naar di land van rundvee op 30 Maart a.s-. niet m gelijk zijn en. vermoedelijk eerst na 16 a.s. weer kunnen geschieden. Van het bovenstaande zijn uitgezonde dieren, welke bestemd zijn om in de Bel; sche quarantaine stallen te Avordeh slacht. wil* „de DIOC HAARL. BOND. R. K. Sportvereehiging AVV. Het was Zondag al een heel onfortui lijke dag voor c!e AVV-elf tall en; het 3 e el tal speelde te Naaldwijk tegen Westlandi I; AVV, dat met verschillende invallers ui: kwam, moest met groote cijfers de meerde heid van Westlandia erkennen. Wij zulle over den wedstrijd niets zeggen, dai Westlandia overwegend sterker was. einde kwam dan ook met een 81-overwii ning voor Westl. en Avare de AVV-keepe niet zoo goed geweest, de nederlaag ze nog grooter geweest zijn. De oorzaak d groote nederlaag lag hoofdzakelijk in groote onvolledigheid van AVV. Het 2e elftal trok met S of 9 man, waa onder nog enkele invallers naar DHL 11 te Delft; en wat vanzelf sprak, ook moesten de meerderheid van DHL ei'kei nen; met 50 bleef DHL de baas. KORFBAL. Entree-heffing. Het Bestuur der Leidsche Korfbalch Vitesse verzoekt ons mede te deelen, i tengevolge a'an een misverstand over dei oefening rTer controle op de toegangsbei zen, bij den Avedstrijd VitesseO. JSib nest ook entree is geheven a'an kindei onder geleide beneden den leeftijd .12 jaar. In den vervolge zal geen entrée versel digd zijn voor kinderen beneden den le tijd van 12 jaar, \roor 1216 jaar bedt'ffl de toegangsprijs 0.10, personen bol dien leeftijd betalen 0.25. Vitesse—G KV. Op Goeden Vrijdag zal Vitesse van 2~ uur op het terrein aan den ZoeterAv. Sintf een oefemvedstrijd spelen tegen de nasiasten (Den Haag), welk twaalftal ve. moedelijk kampioen zal Avorden in de klasse afd. E. LEIDEN. O n d. e ,r t r o u av d J. G. Gröntó gesch. 29 jaar en J. van Es wede. 25 jaar J. Rietkerken jm 22 jaar en C. Bavelaailj 19 jaar I. de Vink jm 21 jaar en 0. M. v. d. Klauw jd 20 jaar J. Keijzer 'f 24 jaar en E. de Bock jd 19 jaar R- ter jm. 21 jaa-r en H. Zuidema jd. 20 jaar J. BlaiiAv jm 22 jaar eii G. Smit jd 23 P. Wolthans wedr. 53 jaar en S. J. nard jd 42 jaar H. F. Honniet jni 26 J»1 en C. C. Brero jd 25 jaar.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6