KERKNIEUWS JtfieyTnfótf LUCHTVAART Een neger aangehouden Gedeserteerd uit het vreemdelingenlegioen. Toen verleden week een landbouwer te Bergen op Zoom zich 's morgens vroeg naar zijn land begeven had zag hij in de schuur een man liggen slapen. Óp zijn aan maning kwam hij naar buiten en in het daglicht gekomen bleek hij een neger te zijn. Hij vertelde dat hij uit hot Vreemde lingenlegioen was gedeserteerd; ongeveer een j?°r geleden, en na achtervolgd, gevan gen genomen en weer gevlucht te zijn, ein delijk kans had gezien als verstekeling op een Congoboot naar Antwerpen te komen. Daar had hij eenige weken vruchteloos naar werk gezocht en was ten einde raad te voet naar Holland gegaan. Daags te vo ren was hij na een lange voetreis, dood moe, en doodsbang dat men hem zou óp- pikken, hier aangekomen. Ha den armen drommel den weg te heb ben gewezen, vertrok hij. Maar de politie, die in deze streken bijzonder waakzaam is, merkte den donkerkleurigen wereldreizi ger spoedig op en leidde hem via Putten weer over de grens. „Tel." Moordaanslag. Zondagavond heeft te Udenhout (nabij Tilburg) een aanslag op het leven plaats gehad, meldt „de Telegraaf". Zekere v. K. bewoonde bij het station een huis van ze keren v. L., doch had tot heden nog geen huur betaald, v. L. had hem tegen Maan dag de huur opgezegd, v. K. vervoegde zich nu aan de woning van v. L., doch de doch- i ter deelde hem mede, dat haar vader reeds te bed en dus niet meer te spreken was. v. K. antwoordde: „Dan zal ik wel wachten". Later op den avond kwam de negentienja rige zoon van v. L. thuis. Op verzoek van zij 11 zuster wilde hij haar fiets, die naast de woning stond, binnen zetten. Zoodra de jongen buiten kwam, riep v. K. uit: „Durf ik jou soms niet te schieten?" Direct daar op viel een schot en werd de negentienja rige v. L. onder het hart getroffen. De dok ter uit Helvoirt verleende de eerste genees kundige hulp waarop v. L. naar het R. K. gasthuis te Tilburg werd vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Inmiddels-werd de da der gearresteerd cn gevankelijk naar Breda overgebracht. Het drama te Grootegast. Haar wij vernemen, zal Vrijdag 29 Maart de plechtige onthulling plaats hebben van den gedenksteen, welke in het raadhuis te Grootegast is aangebracht ter nagedachte nis van de gevallen vier veldwachters. De instructie in de zaak tegen Y. Wijk- shra wordt, naar ons wordt medegedeeld, binnenkort gesloten. „Vad." Nederlandsch tooreelspeler te Berlijn aangerand. De Nederlandsche tooneelspeler Joop van Hul sen, die sinds eenigen tijd te Ber lijn in een cabaret optreedt, is in den nacht van Zondag op Maandag, toen hij zich naar zijn woning begaf, aangerand door drie jongemannen, die poogden hem zijn handkoffer te ontrukken. Van Hulsen verdedigde zich zoo goed als het ging, doch kreeg met een stok een slag op het hoofd, zoodat het bloed uit mond en neus stroom de. Op zijn geroep om liulp kwamen eenige chauffeurs toegesneld, die er wel in slaag den de aanranders op de vlucht te drijven, maar hen niet. konden vatten. Van Hulsen bleek tamelijk toegetakeld te zijn; zijn neusbeen is verbrijzeld. Een brutaal heerschap. Zondagmiddag is te Apeldoorn een tot nu toe onbekend persoon in een villa aan het werk geweest. Hij heeft eerst zijn slag trachten te slaan aan den Daendelsweg, bewoond door de familie Cordes. Daar was niemand thuis. In het kozijn van het W.C.-raampje vond hij de sleutel van de keukendeur. Hij kon nu gemakkelijk het huis binnenkomen. In een der slaapkamers trachtte hij een kast te forceeren, wal hem niet gelukte. Onderwijl kwam het dienst meisje thuis, dat hem op hee terdaad be trapte. Zij vroeg hem naar de reden van zijn aanwezigheid, waarop hij antwoordde, dat hij het huis kwam zien omdat het te koop was. Er ontstond een kleine woor denwisseling, waarna de inbreker zich uit de voeten maakte. Onderwijl nam hij nog f 5 mee uit het taschje van de dienstbode, dat op de keukentafel lag. Vervolgens trok hij naar de villa van de familie Honing aan de van Hasseltlaan, waar eveneens niemand thuis was. Uit de slaapkamer, nam hij gouden en zilveren voorwerpen mee en geld uit de portemonnaie van den heer en mevrouw H. Voorts brak hij nog verschillende kasten open, doch de rich daarin bevindende voorwerpen als tafelzilver bleven onaangeroerd. Door de voordeur heeft hij het. huis verlaten. Daar na is hij naar Hotel Bloemink gegaan, waar hij een en ander gebruikte om per autobus naar het station Apeldoorn te gaan en met den trein van 6.45 in de rich ting Dieren te vertrekken. De waarde van het ontvreemde aan geld en gouden en zil veren voorwerpen wordt geschat op onge veer ƒ350. Vandalisme. Door de politie te Bussum werden op heeterdaad betrapt twee jongens R. 22 jaar en B. 18 jaar, die bezig waren in den Eng een stuk heidegrond in brand te steken. Ongeveer 2200 vierkante meter zijn afge brand. Jeugdige avonturiers. In een logement te Nijmegen zijn aange houden twee jongens uit Eindhoven. Een hunner had de ouderlijke woning verlaten, met medeneming van 600, die hij daar had ontvreemd. Hij bleek nog in 't bezit te zijn van ruim 200. Hij verklaarde echter slechts 300 te hebben meegenomen en dit geld zelf tc heb ban opgespaard. Beide jongens zijn door de politie over gebracht naar Eindhoven. Vermist. Te Nijmegen wordt sedert Zondagmiddag een 3-jarig knaapje uit het gezin W., wonende aan de Koningin nel aan, vermist. BÜÏTENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Munitie als speelgoed voor kinderen. Ernstige ongelukken; verscheidene gewonden. Zondagavond is in don van Kattowitz naar Bismarlchiitte rijdenden personentrein een ernstig ongeluk gebeurd, juist toen de trein het station Bismarkhütte binnengere den was. Plotseling werd in een wagon een heftige knal vernomen, terwijl tegelijkertijd ook rookwolken uit de af deeling sloegen. Een spoorwegbeambte, die juist in de na bijheid op een ladder stond, werd van den ladder geslingerd en bekwam lichte ver wondingen. Onder de passagiers ontstond een paniek. Eerst toen de reddingscolonne in het sta tion gearriveerd was, kon de oorzaak der ontploffing worden vastgesteld. Uit de af- dceling, waar de explosie had plaats gevon den werden 2 zwaargewonde knapen van 12 en 14 jaar en 2 licht gewonde scholieren gehaald. Na het doorzoeken van den wa gon vond men daar verstrooide patroon- hulzen en een handgranaat. Eveneens wer den in de zakken van verschillende perso nen hulzen gevonden. Yoor zoover tot dusverre kon worden vastgesteld, bevonden zich in den coupé verscheidene scholieren van 12 tot 14 jaar, die uit Kattowitz naar huis keerden en waarschijnlijk onderweg met gevaarlijke munitie speelden, waarbij een slaghoedje of een handgranaat moet zijn ontploft. De scholieren werden onmiddellijk ver hoord doch voorloopig is niets bekend ge worden over de wijze, waaop zij in het be zit van de munitie zijn 'geraakt. De beide zwaargewondo knapen zijn onmiddellijk naar het hospitaal vervoerd. Op denzelfden dag zijn. 2 dergelijke onge lukken voorgekomen in Oswiecim, waar 3 personen verongelukten. De 14-jarige zoon van een leerlooier bracht 4 handgranaten mee naar huis, en speelde daarmede. Een granaat ontplofte, verscheurde den knaap en verwoestte het geheele huis. De vader van den knaap, die juist de woning binnen trad, werd zwaar gewond en moest naar bet hospitaal gebracht worden. Bovendien werd nog een 15-jarig meisje van de buren gewond. Door springende band tie lucht in geslingerd Te Toulon heeft zich in een autogarage een zeldzaam en noodlottig ongeval voor gedaan. Een chauffeur was bezig de ban den van zijn wagen op tc pompen, toen een dor banden plotseling Sprong en de man de lucht in slingerde. Hij kwam zoo onge lukkig neer, dat hij op slag dood was. Driejarig meisje door varken gedood. Uit Saarbrucken wordt gemeld: In een naburig plaatsje is een driejarig meisje, dat zonder geleide in een boemgaard lag te slapen, onverwachts door een varken aangevallen. Het hoofd van de kleine was geheel verbrijzeld, zoodat het kiud onmid dellijk dood geweest moet zijn. Geheimzinnige erfenis-affaire. De 34-jarige handelaar von Fredersdorff te Berlijn, die reed» sedert geruimen tijd in conflict ligt mot zijn familie wegens een erfenis, die, naar verluidt, teruggaat tot den tijd van Frederik den Grooten, is gis teravond in een hote lovervallen, geboeid en gekneveld, waarna hem eenige docu menten zijn ontstolen, welke voor het erfe nisproces van groot belang zijn. Fredersdorff, dio ter verkrijging van de noodige geldmiddelen voor het voeren van zijn proces een reis om Amerika in een motorboot wilde maken, kreeg per stads- telegl'am een uitnoodiging, naar het hotel te komen, waar een onbekende hem koste loos Fordmotoren voor den tocht over den Oceaan ter beschikking wilde stellen. De advocaat van Fredersdorff en eën vriend, die zich op verzoek van Fredersdorff eveneens naar het hotel hadden begeven, kregen in de opgegeven kamer geen toe gang. Eerst na anderhalf uur hoorde men door do telefoon om hulp roepen, waarna men Fredersdorff aan handen en voeten geboeid aantrof. Hij verklaarde, verdoofd te zijn door het rooken van eenige ciga- retten. Groote katoenbrand te Bombay. Bij een brand in een opslagplaat» van katoen te Bombay is voor een waarde van 90.000 pond sterling vernield. De moord op Graaf zu Stolberg- Wernigerode. Naar verluidt, is men tot het inzicht ge komen, dat niet de gearresteerde graaf Christian Friedrich te beschouwen is als de dader van den moord op zijn vader ge pleegd, doch dat een liefdeshistorie de aanleiding geweest is en dat een ander thans van de misdaad verdacht moet wor den. Volgens een bericht in de Berlijusche bladen heeft graaf Christian thans de ont hullingen, waarvan gesproken was, gedaan. De rechter van instructie deelde echter me de, dat de gearresteerde hem de mededee- lingen onder zegel van geheimhouding had gedaan, zoodat hij hierover niets kon uit laten. Hij kon echter wel zeggen, dat deze onthullingen niet van belang waren en dat zij reeds in de bladen vermeld waren. Intusschen heeft de motorrijder, op wien een verdenking gevallen was zich bij de politie gemeld, doch alles schijnt er op te wijzen, dat men hier op een verkeerd spoor Hoog water in Palestina. De geweldige regen» van den laatsten tijd hebben verrassende gevolgen gehad. Het meer van Genezareth is buiten zijn oevers getreden, evenals de Jordnan. Groo te stukken van de oevers zijn door de ge weldige goivenkraoht weggeslagen. Het op- gezwiepte water beukt tot tegen den weg, die de stad Tiberias met Capharnaum ver bindt en men is verplicht goweest groote rotsblokken er tegen te kantelen om een soort borstwering te vormen. Langs de kust zijn tenten en woningen door water en orkaan weggesleurd. Alle verkeer in het laagste gedeelte van Tibe rias is stop gezet en de booten zijn op het land getrokken. De pier is uit elkaar ge slagen. Sedert menschenheugenis lieeft men hier zulk noodweer niet beleefd. De Vrouwen van Nazareth te Amsterdam. Eenige leden van het Gezelschap der Vrouwen van Nazareth Congregatie van Icekenapostelen hebben zich gevestigd te Amsterdam, waar zij in opdracht en met vollen steun van Z. D. H. Mgr. Aengenent zich zullen belasten mot de organisatie van het katholieke fabrieksmeisje. Dit allernoodzakelijkste en mooie werk is door den Bisschop aan hare Congregatie opgedragen en warm aanbevolen in de sympathie van de eerw. heeren geestelijken cn de katholieken van Amsterdam. „Tijd". Pastoor H. B. Bodifée. t Gisterochtend is te Huissen na oen lang durige ongesteldheid overleden, de Zeer- Eerw. heer H. B. Bodifée, pastoor aldaar en oud-deken van Eist. Hendrik Bernard Bodifée werd geboren te Deventer op 3 September 1858 cn pries ter gewijd 10 April 1881. Achtereenvolgens werd hij benoemd tot assistent te De ven- er 30 September 1882, tot kapelaan te En schede 26 Februari 1885, te Eist 30 Sept. 1886, en te Harlingen 24 Febr. 1899. Op 21 Sept. 1900 volgde daarop zijn benoeming tot pastoor ta Avereest en op 18 Januari 1907, die tot pastoor to Huissen, terwijl hij tevens deken werd van het dekenaat Eist. Om gezondheidsredenen vroeg pastoor Bo difée uit deze laatste functie in het begin van het vorig jaar ontslag. Op S Mei werd hem dat' eervol verleend. Pastoor H. Herfkens. t In den ouderdom van 77 jaren is te Et- ten bij Terborg, overleden de ZeerEerw. heer H. Herfkens, pastoor aldaar. Hendrik Herfkens werd geboren te An- gcrlo op 5 Januari 1852 en priester gewijd 10 Aug. 1878. Achtereenvolgens werd bij be noemd tot kapelaan te Lutten (Slagharen) op 30 Juni 1881, te Losser op 10 Mei 1885 en te Goor op 31 October 1890, tot pastoor te Benswoude op 31 Maart 1897 en te Oot- marsum op 9 Maart 1906. Op 28 September 1911 tenslotte volgde zijn benoeming tot pastoor te Etten. SPORT VOETBAL. DIOC. HAABL. BOND. Graaf Floris I—Blauw Zwart I 1—3. Blauw Zwaf't kampioen. Te 2.30 uur laat scheidsrechter C. de Brabander tossen en BI. Zw. raadt goed en verkiest eerst tegen zon in te spelen. Graaf Floris trapt dus af en gaat onmiddellijk op het BI. Zw.-doel af, doch deze aanval wordt afgewimpeld, doch wederom doen zij ver schillende aanvallen en als er ongeveer 10 minuten gespeeld is welen zij met een schit terend schot de leiding te nemen (10). Dan gaat BI. Zw. het eens probeeren, doch zonder succes. Nu gaat het spel geruimen tijd gelijk op. Dan weer eeu aanval van Gr. Floris de linksback van BI. Zw. mist, doch de keeper loopt uit en weet ten koste van een corner te redden. Deze goed genomen gaat rakelings over. Wederom gaat BI, Zw. ten aanval, de reohtsbuiten zet mooi voor en de linksbinnen 6chiet prachtig in (11). Dan nog eenig heen en weer getrap en het is rusten. Na de rust van beid© zijden eenige aan vallen. Bij een dezer aanvallen zet de rechtsbuiten van Blauw Zwart voor, en ge holpen door de Graaf Floris-back, ver dwijnt de bal in het doel (12). Weer trekt BI. Zw. ten aanval, een schot volgt, doch de Graaf Floris-keeper kan juist corner werken. Deze goed genomen gaat rakelings lang. Nu gaat de strijd vliegensvlug op en neer en verkeeren beide doelen om beur ten in gevaar. BI. Zwart zet weer goed op en als de rechtsbuiten hoog voorzet mist de Graaf Floris achterhoede, waarvan de mid- voor van BI. Zwart gebruik maakt om de score te verhoogen (13). Als er dan afge trapt is doet BI. Zwart aanval op aanval, waarvan er verschillende door buitenspel verloren gaan. Dat weet Graaf Floris nog een corner te forceeren, doch dezo wordt naast geschoten en wanneer dan het eind signaal klinkt heeft Blauw Zwart haar 9de overwinning behaald en hiermede het kam pioenschap van de le klasse C. Wel moet zij nog drie wedstrijden spelen doch de te genstanders staan alle reeds te ver achter om een kans op het kampioenschap tc heb ben. Bravo dus, eerste clftallcrs, volgend jaar bestaat er in Wassenaar ook een Fe deratieclub. Het 2de elftal speelde thuis tegen H. V. C. I uit Hoek van Holland en moest met 1—0 de meerderheid der gasten erkennen. S. N. A.0. V. V. 4—3. Om even half drie fluit scheidsrechter Angevaare beide partijen binnen de lijnen. Et wordt direct flink aangepakt en de strijd gaat gelijk op. Beide doelen komen beurtelings in gevaar. Bij een S. N. A.-aan- val krijgt Boest den bal te pakken, hij schiet op den keeper, doch deze laat den bal tusschen zijn beenen door in het doel rollen (10). Hierdoor aangemoedigd wordt ri. N. A. sterker en steeds is het V. V.- doel in gevaar. Als bij een aanval Pijl het op z'n heupen krijgt passeert hij verschil lende spelers, een knal yolgt en de keeper laat den bal weer vallen, nu voor de voe len van Pijl, die geen fout maakt (20). Dan komt O. V. V. in de meerderheid, keu rig combineereud komen de gasten steeds voor liet doel van S. N. A., waar de ver dediging voorloopig niet thuis geeft. Toch kunnen zij den druk niet weerstaan. Als O. V. V. weer keurig samenspelend bij het 6. N. A.-doel komt missen de backs en het is 21. Dan komt S. N. A. weer aan de beurt cn zij hebben weer succes, dank zij een fout van den keeper, deze liet een zacht schot, uit z'n handen vallen voor de voeten van Pijl, dio nog wel een opening zag (31) Kort hierop is het rusten. Wie gedacht had na de rust een oven mooieu strijd tc zien als voor de rust kwam bedrogen uit. Het was eon voortdurend treffen tusschen don O. V. V.-aanval en de S. N. A.-verdediging. Het was bij S. N. A. goed zichtbaar, dat er 3 maanden gerust is. Alle spelers waren na de rust totaal uitgespeeld. De wedstrijd ging over een forsch, somtijds meer ruw spel, waartegen de scheidsrechter zeer goed wist op te treden. Na aan eenige spe lers waarschuwingen te hebben gegeven ging het weer eenigen tijd. O. V. V. wist in tusschen den achterstand in te halen door het maken van 2 doelpunten, zoodoende dacht iedereen, dat het gelijk spel zou blijven. Bij een S. N. A.-aanval maakte Pijl hands in het doelgebied van O. V. V. Een O. V. V. speler dacht, dat or gefloten was raapt den bal op en de scheidsrechter kent S. N. A. een penalty toe, welke door Pijl op besliste wijzo in een doelpunt wordt om gezet (43). Direct hierop fluit de scheids rechter einde. Na den wedstrijd protesteert O. V. V. tegen do toegekende penalty, waarmede zij wel geen succes zal hebben. V. V. L. I—Wilhelmus I 0—1. Het is V. V. L. wederom niet mogen ge lukken de overwinning te behalen al bleef het verschil zoo klein mogelijk. Precies 2.30 uur wordt onder leiding van scheidsrechter Bcelen aangevangen. V. V. L. speelt tegen zon en wind. Het spel gaat aanvankelijk gelijk op, doch allengs wordt Wilhelmus sterker. Herhaaldelijk komen zij voor het V. V. L.-doel, doch hier vinden zij do achterhoede en speciaal den keeper in uitstekenden vorm, maar na circa 30 min. spelen, moet hij zwichten voor een prachtig onhoudbaar schot van den rechts buiten. Ook V. V. L. laat zich dan nicu on betuigd en we notecren dan oen pracht- schot tegen de lat. Hoe beide partijen ook zwoegen, onveranderd breekt dc rust aan. De rust schijnt V. V. L. goed te hebben gedaan, want zij zijn van nu af tot het ein de overwegend sterker geweest. Slechts sporadisch komt Wilhelmus voor het V. V. L,-doel en dan vinden zij den keeper in een ongenaakbaren vorm. Allen verwachten nu spoedig den gelijkmaker, doch ook de ach terhoede van Wilhelmus is in goeden vorm. Eindelijk krijgt V. V. L. de kans, wanneer Wilhelmus een penalty veroorzaakt, doch ook dit schot wordt door den keeper ge keerd. Hoe V. V. L. ook zwoegt het wil niet lukken en onveranderd komt het ein de. Een 2—1 uitslag voor V. V. L. had ech ter de verhouding beter weergegeven. Er werd veel beter gespeeld dan de vo rige week, jammer dat enkele Wühelmus- spelers door wat al te veel op den man te spelen hun spel ontsieren, waardoor dan ook vaak de wat lichte V. V. L.-spelers zeer ruw werden opzij gezet. D.V.O. Leiden II 2—1. Wat nooit is gebeurd, on wat wij waar schijnlijk nooit meer zullen beleven (kom, niet zoo somber. Bed.), gebeurde j.l. Zon dag op het terrein vau DVO. Daar was de scheidsrechter present, neen, er waren twee scheidsrechters present. En do heer van Klink, dio als eerste aangewezen was, zorg de, dat er geen onaangenaamheden gebeur den en stond sportief de leiding af aan den heer Lammens, die een paar uur had moe ten reizen. Over den wedstrijd het volgende. D\ O had eerst het voordcel van den wind, en braoht vele malen liet Leiden-doel in ge vaar, doch ook Leiden gaf mooie staaltjes voetbal te zien, en het samenspel was veel mooier dan bij DVO. Als er ongeveer een half uur gespeeld is, doelpunt DVO met een hard schot, even later gevolgd door no. 2, zoodat de rust ingaat mot 20 voor DVO. Als dan weer is afgetrapt zet Leiden ge weldig op, doch door naast en slecht schie ten gaan legio kansen verloren. DVO onder neemt ook menigen aanval, doch de Leiden- achterhoede is safé; ook de keeper houdt alle mogelijke en onmogelijke ballen. Er wordt intusschen nog al eens ruw gespeeld en Leiden krijgt een vrijen trap toegewe zen, welke ineens wordt ingeschoten (2—1) Hierdoor aangemoedigd, zet Leiden het beste beentje voor, doch het mocht haar niet gelukken den keeper te verschalken. Ook DVO wil nog een doelpuntje en bij een schermutseling in het middenveld, ge draagt zich een DVO-speler, volgens het oordeel van den arbiter, onbetamelijk en zendt deze hem naar de kleedkamer. Het publiek kan zich hiermede niet vereenigen en maakt aanstalten het veld in te gaan, doch dit werd door het bestuur voorkomen. Er is dan nog enkele minuten te spelen, doch doelpunten worden niet meer ge maakt, want als in de laatste minuut de DVO-rechtsbuiten een schitterend schot lost, wordt dit even schitterend gestopt. De leiding van den heer Lammens kon ons niet bevredigen. Tweeden Paasehdag spelen beide. DOS 11-tallen op het DVO-terrein,n.l. half één. DOS II—SJC IV en half drie DOS I--B.D. O. I. Dit belooft een Bpannende wedstrijd te worden, temeer daar DOS op Langcraar dezen wedstrijd heeft verloren en beide clubs dan op een vreemd terrein komen. Een reisje naar Rijpwetering zal den sport liefhebber dien dag niet berouwen. WIELRENNEN. Zesdaagsche te Parijt Van Kempen, die met Tonani een koppel vormde bij den zesdaagsehen wedstrijd te Parijs, heeft zicli Zaterdagnacht terugge trokken wegens maagpijn. Ze waren toen 3 ronden op de leiders achter. SCHIETEN. Onderofficieren Schietvereeniging „Generaal Snijders". Door bovengenoemde schietvereeniging is ter gelegenheid van baar 4-jarig bestaan INGEZONDEN MEDEDEELING. Jn alle maten, alle kleuren, lie prljreiJ. eiken prl/s naar verhouding tc beste kwaliteit, Haarlemmerstraat 143 een wedstrijd georganiseerd op de buks in haar schietlokaal Morschpoortkazerno. Za terdagmiddag even na 3 uur riep de voor zitter de Sergt. Maj. Instr. Kühno den aan wezigen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder den eere voorzitter der vereeni- ging, den lc Luit. Steenhauer. In zijn ope ningswoord zeide de voorzitter, dat het de 4e wedstrijd was en hij hoopte, dat alles weder in de beste verstandhouding ver liep. In het bijzonder vestigde hij er de aandacht op, dat het bij deze wedstrijden niet de bedoeling was kostbare prijzen te winnen, doch om de schutters uit Leiden en omgeving gelegenheid te geven zich met. elkander te meten. Het volgende jaar in 1930 zal, ter gelegenheid van het le lustrum, een groote wedstrijd georganiseerd wor den. Na allen, die prijzen beschikbaar heb ben gesteld, daarvoor bedankt te hebben, verzocht hij den eere-voorzitter den wed strijd te openen door de eerste schoten te lossen. Alvorens hieraan te voldoen zeide de eere-voorzitter, dat het hem verheugde, dat deze militaire vereeniging steeds in bloei toeneemt. Burgers en militairen we ten toch zoo weinig van elkaar cn door dezo wedstrijden wordt er een band van vriendschap gesmeed. Hij hoopte, dat deze wedstrijd, evenals do vorige, weder goed zou verloopcn en voldeed hierna aan liet verzoek om de eerste schoten to lossen. Deze wedstrijdmiddag is al goecl begon nen; er werd druk gebruik gemaakt cn de 7 banen zijn doorloopend iu gebruik ge weest. Eerstvolgende wedstrijddag is Woensdag 27 dezer van 6.30—9.45 uur nam. Do voorloopige uitslag van Zaterdag luidt: Korps. 1. Burgerwacht Rijnsburg lc vijf tal 178. Personeel. I. Beurze, W. Teil, Leiden, 46. 2. Impelmans, Burg. dc Gijsclaar, Leiden, 45 steun 15. 3. Udo, Burg. dc Gijsclaar, Lei den, 43, steun 39. 4. Gobel, W. Teil, Bode graven, 42, steun 43. 5. Dek, Politie, Was senaar, 42, steun 43. 6. Zaal, W. Teil, Bode graven 41. 7. Sjouke, Politie, Wassenaar, 41. 8. Rooie, Gen. .Snijders, Leiden, 40. 9. Werkhoven, W. Teil, Leiden, 40. Vrije Baan. 1. Rooie, Gen. Snijders 59, 3 X 29. 2. Wagonaar, Gen. Snijders, 5j 2 X 28. 3. Sjouke, Politie, Wassenaar, 57, 1 X 28. 4. Werkhoven, W. Teil, Leiden, 66, 1 X 27. 5. Nierop, W. Teil, Leiden 56. Dagprijs: Rooie, Gen. Snijders, Leiden. Rozcnprijs: 1. Rooie, G^ji. Snijders, 47 rozen. 2. Wagenaar, Gen. Snijders, 18 ro zen. 3. Barthen, W. Teil, Leiden, 15 rozen. DE VLUCHT VAN DE ZEPPELIN. De „Graf" boven Italië. Gistermiddag 3 uur 20 vloog het lucht schip „Graf Zeppelin" boven Rome. Tal rijke vliegtuigen cirkelden om het gevaar te, dat door de bovollring der Italiaanscbe hoofdstad met luid gejuicht word begroet. Velen stonden op terrassen en balkons het schouwspel gade te slaan. Het luchtschip, dat uit de richting van Corsica was gekomen, zette zijn tocht in Zuidelijke richting langs de kust voort, en passeerde om vijf uur 's middags Napels. Om kwart voor /.es bevond het schip zich boven den Vesuvius. Om halftieu verliet het luchtschip hot Italiaansch gebied ?n ze» te het koers naar de Jonische Zee in do richting van Korfoe, dat het om halfelf passeerde. De Spaansche Oceaanvlucht. Kaap Juby gepasseerd. Naar uit Juby in Spaansch Wesl-Afrika wordt gemeld, is hot vliegtuig „Jesus del Grun Poder", met de aviateurs Jiminez en Iglesias aan boord, des middernacht» bij gunstigen wind Kaap Juby gepasseerd.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 11