KREYiBOSjg^ Coupe brengt correcte) afwerking UIT DE RIJNSTREEK ACADEMÏENIEUWS STADSNIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën. BAROMETER telegrafisch weerbericht naar waarnemingen in den. morgen van 25 Maart, medegedeeld door heb Kon. Ned.. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: #73.6 te La Coruna. Laagste barometerst.: 757.6 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 26 Maart Zwakke tot- matige Westelijke tot Zui delijke wind. Meest half bewolkt. Weinig of ge«n regen. Iets zachter. luchttemperatuur 7.6 gr. C. licht op voor fietsers e.a. Van Maandagavond 6.48 tot Dinsdag morgen 5.26 uur. INGEZONDEN MEDEDEELING. LEI DSCHENDAM. Candidaatstelling dubbele Raad. Zaterdag en Zondag 23 en 24 Maart had in het patronaat te Veur de stemming plaats voor 5 kath. candidaten voor do commissie, z.g. dubbelen Eaad voor de gemeente Veur, welke stemming werd ge houden overeenkomstig het besluit in de R. K. Kies-vér-eend ging „De Eensgezind heid" te Veur. Uitgebracht werden 493 stemmen, waar van 2 blanco, 14 van onwaarde en 477 gel dige stemmen, met groote meerderheid van stemmen werden gekozen de heeren Th. J. Blokland, L. W. Hendriks, J. B. Uitten- liout, P. v. Vliet en F. Zuijdwijk. Deze 5 hoeren zullen dus zitting nemen iu den z.g. dubbelen Baad en zullen dus de belangen der gemeente Veur onpartijdig hebben te behandelen. NOORDWIJK. Hanze. Vrijdagavond vergaderde de Hanze in het. Juvenaatsgebouw, waarbij dc opkomst goed was. In zijn openingswoord sprak de Voorz. zijn verheugenis er over uit, dat de G. A., kapelaan C'. J. Hesp, weer in ons midden is. Spr. feliciteerde Zijn Eerw. met zijn herstel van gezondheid, daarbij den wensch voegende clat hij nog vele jaren moge werken voor de afdeeling. De Voorz. gaf de verzekering, dat de leden op 2'den Paa-schdag blijk zouden geven van eerbied en hoogachting als kapelaan Hesp zijn 121/2-jarig Priesterfeest zal herden ken. De Voorz. installeerde den nieuwen Pen ningmeester 'en deelde mede, dat enkele nieuwe leden zich hadden aangemeld. Dc lieer W. Peters, inspecteur fonds U. B. O. verkreeg het woord en zette op aangena me wijze, de geschiedenis, het doel en de werkwijze van genoemd fonds uiteen- Het fonds U. B. O. is een instelling van den Ned. B. K. Middenstandsbond, en da teert reecis van 1910, is sinds de wet op het Verzekeringswezen bestaat, gereorgani seerd en berust thans op een betere wis kundige berekening. Als onderlinge ver zekering bij overlijden is de U. B. O. zeer voordeelig, daar de winst den leden ten goede komt en in tegenstelling van vroeger nu slechts een tijdelijke premie wordt be taald. Dc gelden worden belegd in le hy potheek en soliede inlandsche fondsen. Dc Voorz. dankt den heer Peters yoor zijn duidelijke uiteenzetting. De heer C. G. J. Alkemade Sr. vergastte ons op een keurig verslag van de laatst gehouden Centrale raadvergadering te Alkmaar, waarvoor hem bijzondere dank wordt gebracht-. Bij de rondvraag ontspon zich een dis cussie over de leverantie aan verzekering- pliclitige instellingen. Hieromtrent heeft het bestuur medewerking toegezegd. De voorz. dankt de aanwezigen voor de aan gename besprekingen. STOMPWIJK—VEUR. GEMEENTERAAD. Eervol ontslag aan den boek houder-kassier der lichtbedrij ven. De stemmen staken. De directeur der bedrijven in 't geding. Zaterdagmiddag te 2.30 uur kwamen dc Baden der gemeenten Stompwijk en Veur in openbare gecombineerde vergadering bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer. Afwezig de lieer v. d. Meer. De Voorz. opent de verga dering met- gebed. De notulen worden niet gelezen, doch zullen ter inzage worden ge legd. Ingekomen zijn van Ged. Staten ontwer pen betreffende samenvoeging der ge meenten Stompwijk en Veur. Goedkeuring inzake geldleening. Procesverbaal kasopne- rning lichtbedrijven. De stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Het eenigst agendapunt is: Voorstel in zake boekhouding der Lichtbedrijven. De Voorz. zegt dat een request is inge komen van den B. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Fran- ciscus". De Voorz. stelt voor, om den per soon van den boekhouder-kassier niet te treffen, de zaken eerst in geheime verga dering te bespreken, welk voorstel zli.s. wordt goedgekeurd. De Voorz. schorst dan de openbare vergadering. Als na ongeveer 2 uur de openbare ver gadering weder wordt heropend, stelt de oorz. yoor om den boekhouder-kassier der Lichtbedrijven op het einde van zijn proeftijd, zijnde 18 Juli '29, eervol ontslag te verleenen, welk voorstel z.h.s wordt goedgekeurd. Do Comm. van Behoor der Liclilbedrij- ven stelt voor con oproep te plaatsen voor een nieuwen boekhouder-kassier op een uanvangsalaris van 2700 met 5 jaarlijk- selie verhooEingon van 100 tot een maxi- mum van 3200. Allereerst komt echter in behandeling ee.11 voorstel van de B. K. fraelie, wolk voorstel in de geheime vergadering bespro ken is, om ook liet hoofd van liet bedrijf, ile lieer Schouten, met ingang van 1 Juli '.929 te ontslaan. De heer Small vindt dit voorstel afkeu renswaardig, omdat de directeur niet hel pen kan, dat de boekhouder niet goed is. Voor het benoemen van een directeur- boekhouder, zooals de Kath. fractie dat wil, voelt hij niet veel. De heer Schouten heeft getoond, zoolang hij aan de bedrij ven is, de rechte man op de rechte plaats te zijn. De Voorz. onderstreept de woorden van den heer Small met betrekking tot den heer Schouten. De heer V' 'erase wil de Comm. van Be heer de geh: ïheid geven om een onder zoek in te stellen, wat de R. K. fractie, er toe heeft geleid om met het voorstel be treffende den directeur te komen. De Comm. lean dan prae-advics uitbrengen. De heer Verheijen vindt het voorstel der Kath. fractie absurd en oen Mussolini- lactiek; hij zou het voorstel van de tafel willen gooien en noemt het een machtsver- tooning, daar de Kath. fractie alles van te voren wel kan klaar maken. De andere le den kunnen dan wel thuis blijven, daar de voorstellen van de Kath. fractie dan toch worden aangenomen. Hij vindt het mooi, dat de Ivatli. fractie reeds iets heeft te ruggenomen, hij zou toch een oproep voor een nieuwen boekhouder-kassier willen plaatsen, daar hij een directeur-boekhou der niet kan aanbevelen. Spr. adviseert den Raad het voorstel van B. en W. aan te nemen. De heer Willemse noemt enkele plaat sen op, waar een directeur-boekhouder is en wil het voorstel in stemming gebracht hebben, dat het voorstel van de R. K. frac tie 14 dagen wordt verdaagd, opdat men de zaak kan onderzoeken en dat de Comm. van Beheer dan met prae-advies komt. Men kan clan zien, of men het voor stel van de Commissie van Beheer dan wel dat der Kath. fractie steunen kan. De heer Small zegt, dat de Directeur juist heeft gehandeld en op tijd de verant woordelijkheid van zich heeft afgeworpen; hij vindt het een schande, dat de Kath. fractie met een dergelijk voorstel komt. De heer Raaphorst wil, dat de heer Small zijn woorden intrekt. De Commissie van Beheer wil allereerst liet voorstel in stemming brengen een op- voep te plaatsen voor een nieuwen boek houder-kassier. Dit voorstel in stemming gebracht, wordt in Veur aangenomen, met 43 stemmen; in Stompwijk staakten de stemmen 55. Het voorstel der Kath. fractie kwam hierdoqr niet in stemming. Een voorstel betreffende den sohoolart- sendienst vraagt nog enkele bespreking, doch wordt ten slotte z.h.s. goedgekeurd. Er is oen vraag ingekomen van den heer Willemse betreffende verbetering en ver andering stroomleveringscontract met Delft. De Voorz. antwoordt, dat de Comm. van Beheer reeds een conferentie heeft gehad met het Gemeentebestuur van Delft, terwijl verder door de Comm. alles gedaan wordt om verbetering en verandering te krijgen. De heer Willemse zet zijn vraag nader uiteen en meent, dat de Raad toch zeg- gingsschap moet hebben, wat er in hel con tract moet veranderd worden, enz. Hij vindt het den hoogsten tijd, mede in ver band ook met eventueele vereeniging van Stompwijk .en Veur, dat er terdege aan deze zaak gewerkt wordt. De Voorz. zegt, dat er wel terdege aan gewerkt wordt en dat de Commissie bezig is ook andere gemeenten te polsen. Nog is een vraag ingekomen van den heer Willemse, of het de Comm. van Be heer bekend is, dat aan het lichtbedrjif voor een bedrag van 2246 electr. stofzui gers zijn aangekocht cn of het bekend is, dat aan het bedrijf door Kath. arbeiders op Zondag moet gewerkt worden, zoodat deze arbeiders hun godsdienstige plichten niet kunnen vervullen en wat clc Comm. in deze zaken clenkt te doen. De Voorz. antwoordt, dat deze stofzui gers zijn aangekocht in overleg met de winkeliers uit de gemeenten, doch dat de Comm. hiervan niets bekend was; de di recteur is echter door de Commissie ter verantwoording geroepen en de Comm. heeft den aankoop niet erkend. De direc teur heeft zijn fout erkend en heeft ver klaard, dat zoo hij den koop niet kan onge daan maken, hij het geld in de gemeente kas zal storten. Wat het werken door de Kath. arbeiders op Zondag betreft, is den Voorz. niet dui delijk. Hij begrijpt niet, waarom men den directeur hiermede niet in kennis heeft ge steld of den Voorz. of een lid der Comm. van Beheer. Het zal echter in het vervolg niet ineer gebeuren. De heer Willemse is nog niet geheel be vredigd betreffende het le gedeelte van zijn vraag. De Voorz. zegt, dat de Directeur uiets meer koopen mag boven de 300, zonder machtiging van de Comm. van Beheer. Meerdere heeren voeren hierover het woord, die de zaak geheel anders voorstel len en het toejuichen, dat de heer Schouten zijn fout heeft erkend, waarop de Voorz. antwoordt, dat de heer Schouten zeer ze ker een fout heeft begaan, doch dat zulks uiet meer zal voorkomen. Dc Voorz. antwoordt den heer Verheijen op een door hem in de vorige vergadering gestelde vraag, dat inderdaad centen en halve centen in plaats van kwartjes en dub beltjes in de muntmeters zijn aangetroffen. Deze zaak is echter goed onderzocht en de Directeur heeft zijn maatregelen genomen, zoodat het bedrijf hiervan geen schade heeft ondervonden. Deze zaak zal steeds de volle aandacht hebben der Commissie van Beheer. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Diefstal. Op klaarlichten dag werd Zaterdagmiddag een voor het perceel van den rijwielhandelaar B. onbeheerd staand rijwiel ontvreemd. HAZERSW0UDE. Gemeenteraad. Dc raad dezer ge meente vergadert op Dinsdagmiddag te 2.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2 Vaststelling van de voorschotten aan de bijzondere scholen volgens artikel 101 der Lager Onderwijs wet voor 1929. 3. Vaststelling van het ko hier hondenbelasting voor 1929. 4. Aanvul ling van de verordening op de Keuring van Waren. 5. Nadere vaststelling der bijdrage in de kosten van afkoop van den tol Kou- dekerksche brug. 6. Af- on overschrijving op dc begrooting 1928. NIEUWKOOP. Opbrengst sluisgelden. Dc opbrengst der heffing van rechten op dc doorvaart van sluizen en bruggen in den Polder Nieuwkoop en Noorden bedroeg over do -laatste drie jaren 7.540.74 1/2. De kosten van onderhoud en bediening 13.515.911/2. Verkoopirig. Bij de ten overslaan van Notaris Miakema gehouden verkooping werd het R.-K, Kerkbestuur alhier eige naar van het burgerwoonhuis, gelegen naast de R.-K. Jongensschool alhier. Drankwet. B. en W. dezer gemeente hebben aan P. Kistemalcer alhier verlof verleend voor den verkoop van alcoholhou- denden drank anderen dan. sterken drank. Personalia. Mej. C. Con ij n,- tijdelijk onderwijzeres aan de R.-K. Jongensschool alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de R.-K. school te Uithoorn. Geweigerd. B. en W. dezer gemeente hebben afwijzend beschikt op het verzoek van A. Via-nen te Noorden om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank in het door hem bewoonde perceel, zulks in verband met het feit, dat het- lokaal niet aan de vcr- eischten voldoet. Z0ETERW0UDE. Jubileum. Op 1 April a.s. hoopt- onze plaatsgenoot de heer L. van Leeuwen den dag te herdenken, dat hij vijf en twintig jaar in dienst, geweest is der posterijen als besteller. Gedurende die jaren heeft hij zich trouw en vlug van zijn taak gekwe ten. Weer en wind heeft hij getrotseerd, met een roode zakdoek om zijn pet heen als het erg bar weer was. Die dag zal voor hem wel niet ongemerkt voorbijgaan. DE LEIDSCHË DUINWATER MAATSCHAPPIJ. In de heden alhier, onder voorzitter schap van den heer N. C. F. van Ginkel, gehouden buitengewone algemeene ver gadering van aandeelhouders der Leidsche Duinwater Maatschappij waren vertegen woordigd 24 aandcelen, uitbrengende 23 stemmen. Als eenig punt van behandeling stoncj op de agenda: Statuten-wijziging in ver band met de nieuwe wetgeving, welke wij zigingen werden behandeld en met alge meene stemmen goedgekeurd. Door den gemeenteraad van Leiden wa ren de wijzigingen in de statuten der Ven nootschap reeds in hare vergadering van 4 Maart j«L eveneens goedgekeurd. Tevens is de naam der Maatschappij veranderd in: „N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij". De Koninklijke bewilliging op de ge wijzigde statuten zal nog deze maand wor den aangevraagd. Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel en fabrieken voor Rijnland vergadert Woensdagmiddag te 2.30 uur in de vergaderzaal der Kamer, Stationsweg 43. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Be noeming van een commissie tot onderzoek van de Geloofsbrieven van den heer F. Sohmal uit Alphen a. d. Rijn. 3. Behan deling van het rapport door. deze com missie uit tc brengen en installatie van het nieuw benoemde lid. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededeelingen. 6. Verslag actie inzake voortdurende openstelling telefoon kantoren in de Bloembollenstreek. 7. Ver slag actie der Kamer inzake Herziening der Telefoontarieven. 8. Bespreking Dis- trictsbelangen. 9. Rondvraag. 10. Huis houdelijke Vergadering. 11. Sluiting. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 5159. Handelsonderming „Jo- ninck". Leiden, Hoogewoerd 16. Agentuur- en Commissiehandel; Import van chocolade en suikerwerken. Door uittreding van den vennoot J. A. Jongenelen is de vennoot schap onder firma onder bovengenoemden naam met ingang van 9 Maart 1929 ont bonden en wordt de zaak door den over- blijvenden vennoot C. P. W. Schinck voortgezet onder den ouden naam, als ecnig eigenaar. Wijz. uitgoef. bedr. thans: Vertegenwoordiging van buitenlandsche huizen (chocolade en suikerwerk). Wijziging. 312. Nieuwkoopsche Stoom- smederij v.h. N. C. Bon. Nieuwkoop, Zuid einde 98. Uittr. Comm. Voorz.: J. Brandt, to Amsterdam. N. 2e Dir.: C. Bon te Nieuwkoop. N. Pres. Comm.: J. Laugelaar te Warmond. N. Gedel. Comm.: N. Bode graven, te Nieuwkoop. N. Comm.: A. Bode graven te Nieuwkoop. LEIDEN. Geslaagd: doet. examen geneeskunde de hoeren J. v. Mastrigi (Overschie), C'. B. Duyster (Leiden), J. A. Verdoorn (R'dum) en de dames O. E.-J. H. Veen (den H"aug), I. Ha loen (Ocgstgeest); taalk. cand. examen Indologie de heeren .T. Renes (den Haag), F. K. E. Tcxtor (den Haag), H. J. van Schrnvendijk (L e i d e n). LAATSTE BERICHTEN DOOR EEN AUTOBUS OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is do 15-jarige Rongen, werkzaam aan cle electrische tram te Kerkrad c door een autobus doodgereden, Landbouwschuur verbrand. Veel schade aangericht. Uit Gilzon wordt gemeld: Gisteravond ongeveer half 8 werd brand ontdekt in dc groote landbouwschuur van den landbouwer A. Koorjcn van de hoeve ..Erica". Doordat de schuur op eenigen af stand van de woning is gelegen, werd de brand te laat ontdekt, zoodat aan blus- sohen niet meer te denken viel en de heele schuur een prooi dor vlammen werd. Ne gen koeien, 20 kippen, 10 eenden kwamen in de vlammen om. Voorts ging oen zaai-, een maai- en een dorschmachine. 2 rijtuigen en veel landbouwgereedschap verloren. Lm groote hoeveelheid hooi en stroo verbrand de oolc. De schade, die uiteraard aanzien lijk is, wordt door verzekering gedekt. R. K. Volkspartij. Het partijbestuur van de R. K. Volks partij heeft besloten einde Mei to Utrecht een congres te beleggen, waarop o.a. be handeld zal worden het standpunt van cle R. K. Volkspartij in haar verhouding tot de R. K. Arbeidersbeweging. De partijsecretaris, do heer H. Houtsma te Zwolle, zal dit onderworp inleiden. DE BEGRAFENIS VAN MAARSCHALK FOCH. Enorme belangstelling. PARIJS ,25 Maart. (V. D.) Gisteravond laat is bij fakkellicht het stoffelijk over schot van wijlen Maarschalk Foeli overge bracht van de Are de Triomphe naar do Notre Dame. De straten waren overvol van menschen. In den loop van den dag tijdens het défilé voor de baar, onder do Are de Triomphe moesten door de enorme drukte ongeveer 300 personen, waaronder vele soldaten en gendarmen, door den am bulancedienst behandeld worden. Tien per sonen moesten naar het Ziekenhuis worden vervoerd. Een 62-jarige man kreeg tusschen de menschenmenigtc een hartverlamming. Ernstig spoorwegongeluk in China. PEKING, 25 Maart (V.D.) - Nabij Moekden is een D-trein ontspoord. Vier wagens werden totaal vernield. Negen rei zigers werden gedood en elf gewond. De oorzaak is onbekend. De tocht van de Graf Zeppelin. FRIEDRICHSHAFEN, 25 Maart (V.D.) Medegedeeld wordt, dat dc „Graf Zep pelin" zich Maandagmorgen tegen 10 uur boven Marseille bevond. FRIEDRICHSHAFEN ,25 Maart, (V.D.) Het luchtschip Graf Zeppelin was heden middag Le half één boven het eiland Cor sica en wordt tusschen 3 en 4 uur boven Romo verwacht. Brand in een electrische centrale te Berlijn. BERLIJN, 25 Maart (V.D.) Donr on voorzichtigheid van een arbeider is heden morgen een groote brand uitgebroken in de electrische centrale van Bergmann Rei- nichendorf Rosenthal. Toen de brandweer op groot alarm ter plaatse verscheen stond een groot gedeelte der fabrieken van Berg mann reeds in vlammen. Het vuur vond in olie cn andere brand bare stoffen gretig voedsel en de brand weer moest zich beperken tot liet- beveili gen van dc aangrenzende fabrieksgebou wen. Verscheidene arbeiders werden ge wond. Een arbeidster, wier klecren in brand vlogen, verbrandde. Een andere ar beider moest met ernstige brandwonden in het ziekenhuis worden opgenomen. De ove rige gewondon hadden slechts lielite kwetsuren. Eerst na eenige uren kon de brandweer inrukken. Dc schade is zeer aanzienlijk, doch het bedrijf kan worden voortgezet. Door C. R., wonende tc Leimiuiden, is aangifte gedaan, dat hij sinds de Vrijdag markt een koe vermist. ROTTERDAM, 25 Maart. Vee. Aange voerd 513 vette runderen, 316 vette kalve ren, 197 schapen of lammeren, 1535 var kens, koeien 50—521/ 2. 11—46, 271/2 32 1/2 ossen 47 1/2—50, 40—13, 30kalve ren 87 1/2—92 1/2, 72 1/2—77 1/2, 00—65; schapen 3035; lammeren 21—32: varkens 39. 38, 37. Overzicht: koeien en ossen kalme han del, prijzen van vorige weck vette kalve ren kalme handel, prijzen iets hooger schapen en lammeren kalme handel, prij zen van vorige weckvarkens bevredigen de handel, prijzen iels lager. AMSTERDAM, 25 Maart. Vee. Aan voer 570 vette koeien le lew. ƒ1.001.10; £e kw. ƒ0.90—1.00 3e kw. 0.70—O.SS per Jv.G. slacht gewicht. 130 melk- cn kalfkocicn 275400 per stuk. 131 vette kalveren le kw. 0.90—1.00 2e kw. 0.80—0.90, 3c kw. f 0.700.80 per K.G. levend gewicht. 358 nuchtere kalveren 7—43 per stuk. 25 schapen, 660 varkens. Holl. lo kw. vlccsch- varkens 0.92—0.93, 2c kw. 0.90—0.91 per K.G. slachtgewicht. Overz. en Geld. 0.92 0.93. Vette varkens 0.90—0.91. 61 paar den 125275 per stuk. bioscopen. Casino: Niet afgekeurd voor Luxor: Goedgekeurd voor Trianon: Goedgekeurd. City: Goedgekeurd. volwassenen, volwassenen. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.16 Londen 12.1 New-York 2.491/., Parijs D.74-V- Brussel 31.63 Zwitserland 48.00 Milaan 13.06 Madrid 37 05 Oslo - 66.50 Kopenhagen 66.56 Stockholm 66.60 Wecnen 35.09 Praag 7.39 Boedapest - Met bijzon deren dank aan God.geven wij kennijTtan do voorspoedige gojoovtiwln oon welgeschapen wij chretien fheodbre noemden. J. BOGAARD» TH. BOaAAltDS-niLKiuAKT Leiden, 24 Maart 1929 Maresingel 75. Meden werden wij diep getroffen door het onver wachts overlijden van KOOS Leiden, 23 Maart. 1929. Rjjnziehtstruat 21. Algemeene kennisgeving. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te bljjven. Geen bezoek. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een geduldig maar smartelijk lijden, voorzien van do II. H. Sacramenten der Stervi-Lufcui. onze inmg gtj^^J|Ecii tsymr: HENffiCui JOHANNES grimIergenj Uit aller naam Wed. H. J. GRIMBERGEN— van Dijk en Kinderen. Rijnsburg 24 Maart '29 De 11.II. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Woensdag 27 Maart? te half tien in de Parochie kerk van den II. Johannes den Dooper to Katwijk aan den Rijn. zeer actief bestuurslid der Burgerwacht on als zoo danig dooi' bestuur en leden zeer bemind. Namens de Itijnslmrg6cho Burgerwacht C. HAASNOOT. Commandant Rijnsburg, 24 Maart 1929 Voor du vole oil hartelijke blijken van bolangstelliii? ont- ;ou bij hot overlijd! onze geliefde de Eerw. Zu ter ÏCELIÉ3TINE, Zuster, (in HELENA betnigf dank. Uit aller naam, NV. A. WOUTERLOOD. Leiden, Maart 1929. Plantage 9. OUTEKHJOD', inzen hafeljjkon 1177

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3