KERKNIEUWS SPORT STADSNIEUWS ACADEMIENÏEÜWS RECHTZAKEN" Agenda Voor Aller föijrihardt'sLjMceertabletteii UIT DE OMGEVOf verricht; ecu cu ander, voor wat den on der d. genoemden datum betreft onder voorwaarde, dat op 0 Mei 1929 geen arbeid arordt verricht, met uitzondering van ban- ketbakkersarbeid, als hierboven genoemd; e. op Dinsdag 2 April 1929, Vrijdag 10 Mei 3929 en Dinsdag 21 Mei 1929 om 12 uur des nachts, doch alleen voor het stoken van ovens door één persoon; 2e. mag: a. door bakkersgezellen, die op Vrijdag 29 Maart 1929 en (of) Vrijdag 17 Mei 1929 vóórarboid verrichten, tusschen 10 uur de namiddags en 12 uur midder nacht, op die dagen gedurende ten hoogste 10 uren arbeid worden verricht; b. door bakkersgezellen, die. niet aan den onder a. bedoelden voorarbeid hebben deelgenomen op Zaterdag 00 Maart 1929 en (of) Zater dag 18 Mei 1929 gedurende ten hoogste 13 uren arbeid worden verricht, een en ander met dien verstande, dat dóór geen der on der a. en b. bedoelde arbeiders in een der weken, waarin die dagen vallen, langer dan 90 uren arbeid mag worden verricht; c. op Woensdag S Mei 1929 door bakkersgezellen ten hoogste 10 uren arbeid worden verricht Aan hoofden of bestuurders van brood- bakkerijeu. in alle gemeenten des Rijks, die gebruik maken van deze vergunning, en in wier bakkerijen derhalve op 1 April 1929 en (of) 20 Mei 1929 geen bakkers- arbeid mag worden verricht, wordt ver gund, dat op Zaterdag 30 Maart en Dins dag 2 April 1929, resp. op Zaterdag 18 Mei en Dinsdag 21 Mei 1929, deeg of brood, dirt na 8 uur des namiddags van den vorigen dag gebakken of opgewarmd is: 1. van 71/2 uur des voormiddags af, uit het ge bouw met aanhoorigheden, waarin zich dc broodbakkerij bevindt, wordt vervoerd 2. van 8 uur des voormiddags af wordt verkocht of afgeleverd. Achtdaagsche abonnementskaarten. Ook di t j aar v e r kr ij g b a ar. Verleden jaar waren tijdens de Olympi sche Spelen achtdaagsche abonnements kaarten op onze spoorwegen verkrijgbaar. Deze kaarten zullen ook <Jit- jaar bij wijze van proef gedurende het tijdvak van 1 Juli tot en mei 15 September verkrijgbaar zijn. Zij zijn geldig cp alle lijnen, waarop dc Algemeene Abonnementskaarten geldig zijn. Uitgifte van nieuwe frankeerzegels. Aangezien de blauwe kleur van de fran keerzegels van 15 cent is aangewend voor de nieuwe zegels van 12 1/2 cent, zal de herdruk van de 15 cents zegels plaats vin den in oranjekleur. Voorts wordt de uitgifte voorbereid van een nieuw zegel ter waarde van 60 cent in zwarte kleur, hetwelk in hoofdzaak voor gebruik in den pakketdienst wordt aan gemaakt. Gisteren is plotseling overleden mr, K. M. Phaff, raadsheer in het gerechtshof te 5s Hertogenbosch, lid van de gezond heidscommissie cn voorzitter van de af- deeling den Bosch van het Alg. Nederl. Verbond. Te Den Haag is gisteren in den ouderdom van 76 jaar overleden, dc heer B. M'. 'Ottenhöff; oud-burgèmc'festtér van Groesbeelc. Door Ged. Staten der prov. XJtrecht is benoemd tot directeur van de Prov. Utrechtsche Electr. Maatschappij ir. W. L. C. Brunings, hoofdingenieur van het Prov Electr. bedrijf in Noord-Holland. Abt dr. Anselmus van Hooff. f In de Cistersienser abdij van St. Joseph te Pey-Echt is, naar de „L. K." meldt, Vrij dagmorgen overleden de HoogEerw. abt dr. Anselmus van Hooff. Pater Anselmus werd geboren in Dom melen (Noord-Brabant) op 21 Augustus 1SS4. In 1899 trad hij in de orde. Pater Anselmus voltooide zijn theologische studiën te Bome, waar hij in 1908 docto reerde in de theologie en twee jaren latei- in het kerkelijk recht. In 1911 werd hij door zijn overheid belast met het ambt van Ma gister der te Bome verblijvende orde-broe ders, welke bediening hij bekleedde tot 1913. In dat jaar werd hij naar de abdij te Pey-Echt geroepen, om daar als superior den HoogEerw. Vader Victor in ziju be stuur bij te staan. In 1916 volgde zijn be noeming tot rector van het gymnasium. In October 1927 werd Pater Anselmus tot abt gekozen, als opvolger van Pater Victor. Nieuwe kloosters. Hunne Doorl. Hoogw. Mgr. Hopmans, Bisschop van Breda, en Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, hebben aan de Zusters Franciscanessen te Etten ver lof gegeven tot de oprichting van een suc- cursaalhuis te Tilburg in de parochie van de H. Margarita (Bredasche Weg). Deze Congregatie was tot nu toe niet in het Bis dom Js-Hertogenl?osch gevestigd. De zus ters zullen zich daar wijden aan het ender wijs in de B. K Meisjesschool en het be waar- en naaischoolonderwijs. Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen heeft aan de Zusters Franciscanessen te Veghel verlof gegeven tot de oprichting van een succur- saalhuis te Meorveldhoven om aldaar zich te wijden aan het lager onderwijs der meis jes, bewaarschool- en handwerkonderwijs en verpleging en verzorging van ouden van dagen. In zooverre er plaats is, zullen zij ook een pension houden. „St. JansH." VOETBAL. DIOC. HAABL. BOND. R.K.S.V. Teijlingen. Morgen om 2 uur: Teijlingen IEdoh I op Sporthoff tc Sassenheim. Met 43 wérd destijds verloren in Den Haag, zoodat deze wedstrijd wel spannend belooft te worden op eigen veld. Vorige week heeft Teijlint- k gen door een overwinning op Gr. V. Edoh van de 2e plaats verdrongen, zoodat Edoh wel zal trachten om zijn plaats op de rang lijst morgen weer in te nemen. Of heb ge lukken zal? Teijlingen II moet naar SJC III en om 12.30 uur spelen. Vertrek per fiets om 11.45 uur van 't K.S.A.-gebouw. Men drage zorg op tijd aanwezig te zijn daar SJC I om 2 uur moet. spelen. Teijlingen III gaat bij Leiden op bezoek om 2.30 u. Vertrek per ficls van K.S.A. om 1.30 uur. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Vereen. Swift". Morgen zal de tweede wedstrijd der com petitie gereden worden, en wel een wed strijd over 40 KM. op tijd. Er wordt ge start door de renners met elk 2 minuien verschil. De samenkomst is 9 uur aan de H. B. S. H. Rijndijk. De start zal plaats hebben om 9.15 uur. ATHLETIEK. Rood Wit. Oefeningen op Zondag 2-f Maart: 2 uur sportterrein: Juniores en Seniores. 20 KM. rajningswerk voor degenen die zich heb ben opgegeven voor de 4-daagsche af standsmarsehen. Vertrek 2 uur: Bem- brandtplein. DAMMEN. D. A. M.0. K. K. Vrijdag speelde de B. K. Damclub „D. A. M." te Leidschendam een vriendsch. wedstrijd tegen O. K. K. uit Voorburg; D. A. M. moest met groote cijfers de meerder heid van O. K. K. erkennen; wat wel in hoofdzaak zijn oorzaak vond in het feit, dat bij D. A. M. de spelers van bord 1 en 2 ab sent waren, waardoor de overige spelers allen 2 borden moesten opschuiven, zoodat de partijen voor de meesten wel wat zwaar werden. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. De leerstoel in de Huid- en Geslachts ziekten. Naar wij vernemen kan de benoeming van een hoogleeraar in de huid- en ge slachtsziekten aan de Universiteit alhier, waarin wegens het niet aannemen van zijn benoeming door prof. v. d. Valk uit Gro ningen, nog steeds niet is voorzien, reeds zeer spoedig worden verwacht. Van zeer betrouwbare zijdo deelt mén ons mede, dat als no. 1 op de voordracht een buitenlander is geplaatst. St. Jozefs-Gezellenvereeniging. Studie- en Debatingclub „St. Petrus Canisius". Bovengenoemde onderafdeeling hield Donderdagavond in de groote zaal der St. Jozefs-Gezellenvereeniging haar zesde winter-bijeenkomst, waarbij als spreker op trad de heer P. Brouwer, senior der ver- eeniging, die als onderwerp had gekozen: „Aclolf Kolping, de óezejlenyader", mede in verband meb de Zaligverklaring van den Eerbiedwaardigen Stichter der Ge- zellenvereeniging. I)e afdeelings-voorzitter opende circa half negen met gebruikelijk gebed cn heete allen welkom, in 't bijzonder den Vice-Praeses Kap. r. d. Ven, en de Ge zellen uit Zoeterwoude. Na eenige mededeelingen, n.l. de viering van het le Lustrum der onderafdeeling op 28 April en de groote Excursie naar Am sterdam, werd den secretaris verzocht de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke ook onveranderd werden aan vaard. Daarna betrad de spreker van dien avond den katheder, om z'n lezing te houden, met lichtbeelden verlucht. Zoowel de_ lezing als de serie lichtbeelden waren buitengewoon mooi, en kenmerkend was wol de authenticiteit der foto's en afschrif ten. Spr. begon zijn lozing over de ge boorte van Adolf Kolping in 1813 op 8 December, in 't eenvoudige plaatsje Her pen, gaf daarna eenige aanwijzingen over zijn studententijd en 't groote succes wat Adolf Kolping daarin behaalde. De zeer mooie lichtbeelden gaven te zien de ver schillende gezellenhuizen, die Adolf Kol ping gesticht had, wat 'n groot bewijs is van zijn krachtdadig werken en 'n duidelij- ken kijk geeft op den groot-en invloed, die Adolf Kolping op de menschen had. De strekking van heel de lezing liet Adolf Kolping zien als den stoeren wer ker, den rusteloozen arbeider voor zijn Gezellenvereenigingen en het warm klop pen hart voor de Gezellen. Het grootste bewijs daarvan bewees zijn uitvaart, die door 'n ontzettende menigte werd bijge woond. 'n Hartelijk applaus beloonde den spre ker voor zijn keurige lezing. Op 't einde dankte ook de afdeelings-voorzitter den spreker voor zijn gehouden lezingen. Hij spoorde ook aan vooral 't Gezellcnwerk IcrachlVg te propageeren: Werkzame liefde heelt alle wonden: woorden alleen ver meerderen slechts de smart Daarna volgde de rondvraag met slui tingsgebed. Verhuurdersborul voor Leiden en Omstreken. Aan het jaarverslag over 192S is het vol gende ontleend: Bjj den aanvang van het verecnigings- jaar 1928 was de samenstelling van het be stuur: de heeren H. D. van Weizen, voor zitter; J. Zitman, 2e voorzitter; M. Splin ter Gz., secretaris; Joh. Verhoog, 2e secre taris J. van der 'Steen, penningmeesterJ. Engels, 2e penningmeester; A. van 't Biet, H. P. L. Vorst, J. Meijer, Ph. Bosdorff en N. A. van Zijp commissieleden. Bij de periodieke verkiezingen, welke in Maart plaats vinden, werden de heeren J. Engels als 2e penningmeester, H. P. L. Vorst en N. A. van Zijp als commissieleden herkozen. Dc heer M. Splinter Gz., die sinds 17 Februari 1914 het secretariaat heeft be heerd, had te kennen gegeven, voor eou herbenoeming niet meer in aanmerking te willen komen. Voor deze vacature heeft het Bestuur den heer P. T. de Jong candi- da-at gesteld, waartegenover door de leden geen andere candidaat weid voorgedragen, waardoor de benoeming bij enkele candi- daatstelling plaats vond. In den loop van bet jaar, kwam dc heer A. van 't- Biet, sinds 27 Febfuari 1919 commissielid van het bestuur te overlijden. In deze vacature heeft de in November gehouden ledenvergadering voorzien, door den heer M. Splinter Gz. als commissielid in het bestuur terug te brengen. Het bestuur heeft een conferentie gehad met het bestuur van dc Middenstandscen trale, ter bespreking van het voeren van actie, tegen de uitbreiding welke door den gemeente-ontvanger aan de riool- en loo- zingsbelasting is gegeven. Een verweer schrift, omschrijvende de bezwaren, werd samengesteld. In den Leidschen Baad werd over dit onderwerp goïnterpelleerd, waan de Burgemeester de toezegging deed, dat de toepassing van deze belasting in bet vervolg soepeler zal geschieden. Het ledental van den Bond bedroeg op 31 December 1.1. 383 leden, vertegenwoor digende 4762 woningen. Regelmatig, des Vrijdagsavonds tusschen 8 en 9 uur, kwam in het Bondsgebouw de Commissie van Advies, bestaande uit de heeren H. D. van Weizen, Joh. Verhoog, en N. A. van Zijp of plaatsvervangers bijeen. De oommissie heeft 49 zittingen gehouden, om de leden van advies te dienen in huur- en huisaangelegenheden, alsmede over ont vangen aanschrijvingen van het Gemeente lijk Bouw- en Woningtoezicht In den loop van liet jaar kreeg de Commissie 59 zaken te behandelen, waarover adviezen werden verstrekt. Waar nocdig, heeft de voorzitter ter plaatse een onderzoek ingesteld, ©f bij de autoriteiten inlichtingen ingewonnen en bespreking gehouden, ten einde hiermede de belangen van de leden te dienen. Eén keer heeft op advies van de adviescommis sie, het bestuur aan drie bouwkundigen op dracht verstrekt, om een onderzoek in te stellen naar de bewoonbaarheid van een onbewoonbaar verklaarde woning, eigen dom van een onzer leden. Na in het uitvoe rig rapport de toestand van de woning om schreven te hebben, kwamen de deskundi gen tot de conclusie, dat deze woning, na. eenige restauratie aan dak en muren, ge schikt is, om door een bij voorkeur klein gezin, te worden bewoond, tegen een door hen getaxeerden huurprijs. In het alge meen mag gezegd worden, dat de adviezen door de Commissie belangeloos verstrekt, door de leden op prijs worden gesteld, en dat het zijn nut heeft, de adviezen tijdig in te winnen en niet te wachten, totdat de zaak door een verkeerde behandeling ho peloos is bedorven. Voor de leden bleef de gelegenheid be staan gratis mondeling of schriftelijk rechtskundig advies in huur-, bouw- en be lastingzaken in te winnen bij den heer mr. E. Hollander Jr., secretaris van den Ne- derlandschen Bpnd van Huis- en Grond eigenaren en Bouwondernemers. Toumooi- veld 3, Den Haag. Het kantoor van den Bond bleef onder leiding van den chef de bureau, den heer J. van der Steen, bijgestaan door den heer W. F. Landzaat als inspecteur en den heer J. van Leeuwen als controleur. Door het kantoor ^werden 361 klachten, opdrachten tot heb zenden van aanmanin gen om betaling aan huurders èn diverse andere verzoeken in het dagboek inge schreven, welke zaken door het bestuur of door de ambtenaren tot verkrijging van gunstig resultaat in behandeling werden genomen. Door bemiddeling van het kan toor hebben de leden 132 aangeteekende huuropzeggingen aan huurder uitgebracht, terwijl 18 huuropzeggingen aan den deur waarder ter behandeling werden gegeven. Door den deurwaarder werden volgens op dracht, 33 dagvaardingen aan huurders uit gebracht, waarvan 11 werden ingetrokken, wegens schikking tusschen verhuurder en huurder, of omdat de huurder de huur schuld en de gemaakte vervolgingskos^en had betaald. Door bemiddeling van het kantoor kwam een bedrag van 530.30 aan achterstallige huurschuld terecht, waaronder bedragen, welke reeds tien jaar als schuld waren in geschreven. Door den inspecteur werden 57S verkla ringen afgegeven, inhoudende, dat huurders aan hunne verplichtingen jegens andere le den hadden voldaan. Het jaar 1928 mag voor den Bond gunstig genoemd worden, al zou liet bestuur het ledental gaarne grooter zien. Aan de gevolgen overleden. De 31-jarige J. K, die eenige dagen ge leden op de Haarlemmerstraat van een ladder viel en met het hoofd op de straat terechtkwam, is hedenmorgen om vijf uur aan de gevolgen daarvan in het St. Elisa- bethsgesticht overleden. De overledene laat een vrouw met drie kinderen achter. Gouden zakenjubileum. Op 1 April, Tweeden Paaschdag, her denkt de N.V. Stoomfabriek van Verduur zaamde levensmiddelen „De Ster", v.h. N. Vouterlood J.P.zn., het 50-jarig bestaan. Des morgens te 10.30 uur wordt in de St. Petruskerk een H. Mis van dankzegging opgedragen. Des- middags van 3.305 uur is er receptie in Huize Bruins. Koning der Koningen- Het mag een zeer verblijdend verschijn sel worden genoemd dat de film „Koning der Koningen" die in de afgeloopen week in het Trianontheater is vertoond een week wordt geprolongeerd. Verblijdend hierom, omdat dit prachtige filmwerk, dat wars is van alles wat de moderne wereld trekt, toch avond aan avond volle zalen blijkt te trekken zoodat het Trianontheater iederen avond geheel was uitverkocht en zelfs honderden moes ten worden teruggestuurd. Ook gisteravond, den eersten avond van de tweede week, was de belangstel ling weer groot en daar wederom een groote toeloop is te voorzien zullen zij, die dit -grootsche filmwerk nog niet zagen en die nog deze week van deze prolongatie zullen willen profiteeren goed doen van te voren hun plaatsen te bespreken. Een aanbeveling onzerzijds voor deze film geven wij gaarne. Het „geheimzinnige" geval. Uit het onderzoek der politic, ingesteld naar aanleiding van hetgeen een reiziger in den trein onder de gemeente Warmond gezien heeft op IS Maart j.L, is gebleken, dat men hier te doen had met een stoei partij tusschen P. K., A. v. d. P., Th. N. B. en H. J. B. allen uit Voorhout. Van een vechtpartij of eenig misdrijf is dus niets gebleken. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 5234. F, C. Poelijoe v.h. Verhulst, Leiden, Garenraarkt 22. Sme derij. E.: F .0. Poelijoe. "Wijziging. 5212a. Sigarenmagazijn „Su matra". Zoeterwoude, II. Rijndijk F 106. Wijz. uitgeoef. bedr. bijvoeging: Heereu- kapsalon „Het Nieuwe Kappershuis". Morgen zal in het Sted. Museum „Do Lakenhal" een tentoonstel]ng geopend zijn van teekeningen en photo's, voorstellend den gevel en verschillende interieurs van het afgebrande Baadhuis, afkomstig uit de collectie van het Gemeente-Archief. Deze tentoonstelling is gratis toegankelijk voor de bezoekers van het Museum. Mejuffrouw L. N. P. Eskens, ambtenaar aan het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken alhier is benoemd tot ambtenaar bij denzelfden dienst in de gemeente Bussiun. Voor het ingenieurs-examen Koloniale Bosehbouw is aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen geslaagd de lieer D. A. Boon, alhier. St.crt. no. 57 bevat de koninklijk goedge keurde statuten der N.V. Bouw- en Handel maatschappij „De Twee Beuken" alhier. Naar wij vernemen heeft het Gemeente bestuur van Leiden bericht ontvangen van den burgemeester van Delft, dat geen kos ten in rekening zullen worden gebracht voor de hulp, die de Delftsche brandweer beeft verleend bij den brand van bet Leid sche Stadhuis. Op Zondag 31 Maart hoopt de lieer W. J. J. de Graait', hoofdconducteur bij de Ncd Spoorwegen alhier, zijn 25-jarig ambtsju bileum te herdenken. Hedenmorgen onder de H. Mis van 9 uur geraakte in de Mon Père-kerk alhier een boven het altaar hangende doek in brand, doordat de vlam van een kaars ermedö in aanraking kwam. Door de brandende doek snel af te trekken, werd erger voorkomen. Namens de Directie der N.V. Touwfa- brieken te Botterdam werd aanbesteed: Het maken van een gebouw tot uitbrei ding van de Spinnerij met annexe werken aan de fabriek te Leiderdorp. De uitslag was als volgt: Firma G. Splinter en Zoon alhier 12980; Van der Velden en de Jong, Oegstgeest 12889; B. J. Huurman, alhier 12843. R. K. Arbeidsbeurs voor Jongelingen. Gebouw der St. Joseph's Gezellen, Rapen- burg 52, Telefoon 456. Aanmelding: Donder dag 8—9 uur. Aanbieding: 1 Timmerman, half was; 1 loodgieter volslagen en 1 kantoor bediende halfwas. Gevraagd: 2 kleermakers leerlingen 1 kleermaker halfwas, 1 kantoorbediende, leerling. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal eramen wis- en natuurkunde met hoofdvak natuurkunde de heer H. B. J. Florin (den Haag). Geslaagd voor het examen voor apo thekersassistent mej. H. J. T. Heida (Vlaar- dingen). Het doel heiligt de middelenniet. De Arrondissements-Rechtbank te Den Haag heeft, zooals bekend onlangs vonnis gewezen in de zaak, ingesteld door Mr. H. W. J. A. Averbeck, advocaat alhier, tegen den Alg. Nederl. Bcuid van Arbei ders in het Bakkersbedrijf en tegen de fa. G-ebrs. C. en J. v. d. Oord, bakkers al hier. De Rechtbank deed dit in de volgende overwegingen, die van groot belang zijn voor handel en industrie: Overwegende dat eischer zijn vordering tegen den eersten gedaagde verder te noemen Bond grondt op het feit, dat door de bestuursleden der afdeeling Lei den van den Bond biljetten zijn verspreid waarvan de inhoud in de dagvaarding on conclusie van eiseh is vermeld, alsmede op het verder onrechtmatig optreden van die bestuursledon, bestaande in het posten voor den winkel en zaak van Poptie en hot tegenhouden van de klanten, het mo- lesteeren van de werkwillige gezellen en het hinderlijk volgen van de broodbezor gers en het bedreigen van de klanten en depothouders; dat ten deze- een nader onderzoek naar den geheelen inhoud van de bedoelde bil jetten achterwege kan blijven, daar in ieder geval het verspreiden daarvan, ter wijl zij inhielden een verzoek aan het pu bliek om niet bij Poptie te koopon, onder de omstandigheden zooals blijken uit de vorige beweerde gedragingen van de be stuursleden van den Bond, evenals die ge dragingen zelve zouden opleveren eon handelen indruisehend tegen de zorgvul digheid welke in het maatschappelijk ver keer betaamt ten aanzien van een anders persoon of goed; dat een en ander zoude zijn een on rechtmatig optreden tegen Poptie, en als onjuist moet worden verworpen de be wering van den Bond, dat met name het molesteeren en hinderlijk volgen van de Gemeentelijke Aankondigingej Hinderwet. B. en W. van Leiden; Gezien een brief van Ged. Staten Zuid-Holland, houdende verzoek om toep sing van de artikelen 6 en 7 der Hind wet ten aanzien van een door het Geme tebestuur van Leideniu^ezonden aanvri om vergunning totrfnot kiitbreiden van Stedelijke ElectuKifcitsmbriek, gelegen het terrein aan 4ö^Lan£*grachfc,jka^a3tr- bekend Gemeente ^#J|en, Sei 2939; Geven kennis 'nxafi hem pub noemd verzoek iftet de bgjlagi cretaïie dezer gemeente alsmede dat op Z'aterdfig 6 voormiddags te half elLJnren m Breestraat no. l£o\ (Bureau van Ge-meent werken) gelegenrheiflr zal worden gegeve ora bezwaren tegen dit verzoek in te bre gen, terwijl zij er de aandacht op ve gen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn die niet overeenkomstig art. 7 der Hindëi wet voor het Gemeentebestuur of een a ner leden zijn verschenen teneinde bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZES BurgemeeaUi VAN STELTEN, Secretaris. Leiden, 23 Maart 1929. Maandag. Jaarvergadering ABKA, Graan- beurs, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doctorei Hovens Gréve, Muyzert, Seret en Simons De geneeskundige Zondagdienst Oegstgeest wordt waargenomen door Dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 18 t)t en met Z o n d a g 24 Maart waargeno men door de apotheken van de heeren: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telet 502 en D. J. v. Driesum, Mare 76 telet 406. INGEZONDEN MEDEDEELING. met Verstopping!, onregelmatig onmisbaar. WerkeA vlue zonder kramp of pijn Bij Apothekers enNj^gisten. Doos if nmeilijken tragenen ftoelgang zijn werkwilligen hoogstens een onrechtmatig daad tegen hen zou zijn, daar stellig ors tegenover Poptie, tegen wien zij in de ee? ste plaats gericht en bedoeld waren, handelingen onrechtmatig waren; dat de Bond echter ontkent, dat ft sonen, waarvoor hij aansprakelijk is, ziet aan de bovenvermelde gedragingen het ben schuldig gemaakt, zoodat eischer zal moeten bewijzen en hij tot dat bewijs zooals hij heeft aangeboden te levers door getuigen, behoort te worden toegfr laten. Overwegende dat de eischer zijn i dering tegen den tweeden gedaagde verder te noemen van den Oord doe steunen op het feit, dat Van den Oor tijdens de staking bij Poptie, klauter voorheen hun brood enz. betrekkende bij Poptie, heeft geworven, daarbij gebruik makende van den steun van en in samen werking met de stakende gezellen en be stuursleden van den bond; dat indien dit laatste zoude komen fe staan, inderdaad door v. d. Oord zoude gehandeld zijn in strijd met de zorgvuldig heid welke in het maatschappelijk ver keer betaamt ten aanzien van eens anders persoon of goed, immers het werve klanten dat op zich zelf geoorloofd móge zijn, in samenwerking met personen e: op uit zijnde om de klanten van een con current, wegens hunne betrekking to; dezen lastig te vallen en schrik te jagen, onrechtmatig moet worden acht; dat tegenover van den Oord's ontken- tenis eischer behoort te worden toegela ten tot het bewijs van de door hem ge stelde feiten, waarbij de stelling, dat J- A. v. d. Oord firmant van de gedaagd: firma, de colporteurs meenam en ooi meehielp depothouders van Poptie te bfr werken, moet worden uitgelegd naar has duidelijke bedoeling, dat dat bewerka ten doel had om die depothouders te b« wegen om niet langer van Poptie afkon stige voorwerpen te verkoopen. TER-AAR. GEMEENTERAAD. Geen vergoeding voor stormscha de. Wegverlichting en rooilijnen De toestand van de A!gem. graaf plaats. Gisterenmorgen kwam de Gemeenteraad in openbare zitting bijeen. Afwezig m'e: kennisgeving de heer D. v. d. Hoorn gens familieomstandigheden. De Voorz., de heer Jhr. de Muralt, opa"1 de vergadering met gebed. Ingekomen stukken: Alvorens hiertoe over te gaan memoreerde do Voorz. bef overlijden van het raadslid J. v. d. Boo gaard. Hij heeft maar korten tijd in dit College zitting gehad; hij was altijd een vurig strijder bij de behartiging der Gj-" meentebelangen en het doet ons allen leed: dat hij ons zoo vroeg heeft verlaten. Spf- stelde voor namens den Raad deelnennsl te betuigen aan de achtergclatene family waarmede de vergadering accoord ?D=v, De notulen werden voorgelezen en go*"0' gekeurd.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2