BINNENLAND Drie eerste plechtige H.H. Missen op Paschen LAND- EN TUINBOUW EEN RIJKE FAMILIE tweede blad de leidsche c0uran1 donderdag 21 maart 1929 R. K. STAATSPARTIJ. De Friesche Bond. Te Sneek vergaderde Dinsdag de Frie sche Bond, onder leiding van mr. A. W. Koch, te Leeuwarden, die de vergadering opende met een woord van welkom en de gewichtige gebeurtenissen memoreerde, vHke zijn voorgevallen, sinds de vorige bondsvergadering. Spr. wijdde een bizonder woord aan den i.s. Jeugdlanddag die waarschijnlijk te Leeuwarden gehouden zal worden, op Zon dag 26 Mei a.s. De secretaris, pastoor Overmeer, las vervolgens de data voor, waarop de film- vertooningen in de diverse plaatsen .zullen Als datum voor de verkiezing der can- didaten is vastgesteld Zondag 5 Mei. Na langdin-ige discussies werd vastgesteld een reglement voor de plaatselijke kiesvereni gingen. Dan was aan de orde de bespreking van candidaten voor de Tweede Kamer. Als gekozen zijn verklaard voor de financieele specialiteit de heer A. C. A. van Vuuren, den Haag, plaatsvervanger de heer IJ. Keestra, Culemborg. Voor den arbeidsze- tel is verkozen verklaard de heer A. J. Loerakker te Schoten, terwijl als plaats vervanger werd aanbevolen de heer F. van Welie te Utrecht. Voor de vrije zetels wer den aanbevolen de heer H. Kampschöer te Monster, mr. Hellenberg Hubar, Rijswijk., en verder M. van Poll, C. Bulten, Voorhout >n mr. Kropman, Amsterdam. Hierna werd de vergadering gesloten. R. K. UNIVERSITEIT. Eervol ontslag prof. dr. Sormani. Het bestuur der St. Radboudstichting te Utrecht heeft aan prof. dr. P. V. Sor- xnani te Nijmegen in verband met het be reiken van den ouderdom van 7-0 jaren, met ingang van 16 September 1929 eervol ont- verleend als buitengewoon hooglee raar aan de R. K. Universiteit, onder dank betuiging van de door hem bewezen diens- eD' R. K. VOLKSBOND. Jaarverslag. De R. K. Volksbond in het bisdom Haar lem in 1928. In het verslag over de werkzaamheden .ran het Centraal Bestuur van den Ned. B. K. Volksbond in het bisdom Haarlem wordt geconstateerd, dat het jaar 1928 voor den Bond vruchtbaar is geweest. Omdat het Centraal-Bestuur nog een tweetal gesalarieerde bestuurders kan aan stellen, vertoont zich over 1928 een ander dan het gewone beeld der werkzaamheden van het Centraal Bestuur aan ons oog. Zoo zien wij onder meer veel breeder* het ter rein bewerkt der rechtskundige bureaus, terwijl ook daar, waar voorheen aan de af- deelingen slechts in adviseerenden vorm hulp kan worden verleend, in 1928 meer een persoonlijke hulp werd aangeboden. Bij ons bezoek in de afdeelingen en op gewestelijke vergaderingen mochten wij kier overal verbeteringen constateeren ea tal van afdeelingen legden veel activiteit aan den dag. Ofschoon te Egmond aan Zee en te Zwijndrecht de afdeelingen werden opgeheven, groeide het getal leden van den Bond van 25.415 tot 25.864. Do besluiten van den Centralen Raad hebben het Bestuur in de gelegenheid ge steld op het terrein van de Rechtskundige bureau meer werk te leveren. Het Bisdom werd in zes rayons v-erdeeld en in deze •rayons wordt regelmatig zitting gehouden. Deze zittingen hebben wekelijks plaats te Alkmaar, Amsterdam, Den Haag en Rot terdam, terwijl om do 14 dagen een zitting wordt gehouden te Haarlem en te Leiden. In de afdeelingen Den Haag, Leiden en Haarlem houdt men reeds eenige jaren een plaatselijk bureau, waarvan men t<?t op he den geen afstand wilde doen. Daarin zal, naar we- meenen, binnen afzienbaren tijd wel eenige verandering komen. De kwaliteit der geleverde brandstoffen door de Diocesane Inkoopcentrale droeg ieders tevredenheid weg. Men leeft wel eens in de onderstelling, dat, indien meti van deze centrale betrekt, men aan één be paalde brandstof is gebonden. Dit is niet het geval: men kan bekomen Hollandsche, Doitsche, Belgische anthraciet en eierkolen WelEerw. Pater GONSALVUS PEERDEMAN O.F.M. te Woerden. WeiEcrw. Pater STEOPHANUS NOTENBOOM O.F.M. te Meye Zegveld. WelEerw. Heer H. v .d. VLUGT te Lisse. enz. De practijk heeft reeds geleerd, dat kwaliteitenprijs steeds zeer concurreerend was, zoodat.derhalve aan de leden grooto voordeelen worden bezorgd. Over 1928 werden aan 29 aangesloten ver- eenigingen een totaal van 2334 ton (d.i. on geveer 30.342 H.L. of wel ruim 230 wagons) geleverd tot een bedrag van 51.282.75. Geijverd werd om do meisjes, werkzaam op ateliers, winkels en fabrieken te organi seeren. Deze urgente, maar tevens moeilij ke aangelegenheid werd met eenige daar voor in aanmerking komende «afdeelingen besproken, en maatregelen werden getrof fen om tot het cloel te geraken. Een meer speciale bespreking had plaats te Amsterdam, Haarlem, Vlaardingen en Rotterdam. Do resultaten bleven heneclou de verwachtingen, hoewel de verzekering werd verkregen, dat op dit-terrein krachtig zal worden gewerkt. R. K. WERKLIEDENVERBOND Vergaderingen op Zondag 7 April. Aan de Besturen der Afdeelingen van de bij het Verbond aangesloten Organi saties, is een circulaire verzonden door het bestuur van het R. K. Werklie denverbond, waaraan wij het volgende ontleenen: De berichten, die uit de afdeelingen komen en betrekking hebben op de ver gaderingen, welke op Zondag 7 April a.s. vanwege ons Verbond in verschillende plaatsen zulen worden gehouden, stem men over 't algemeen hoopvol. Het blijkt, dat de leden onzer katholieke arbeiders beweging er behoefte aan gevoelen, hunne verlangens weer eens naar buiten te dra- gen. Het doel van dit schrijven is dan ook niet, nog eens speciaal tot het bevorderen van het bezoek aan de vergaderingen op te wekken; wij rekenen erop, dat gij be grepen hebt om welke gewichtige aange legenheden het gaat en vertrouwen dus op U, terwijl we weten, dat indien we op U vertrouwen kunnen de actie ook zeker slaagt. De bedoeling is, dat de vergaderingen beginnen om 11 uur, dat tot 1 uur wordt vergaderd, waarna pauze tot 3 uur, om vervolgens te eindigen om ongeveer 5 uur, zoodat'iedereen de gelegenheid heeft om behoorlijk op tijd weer thuis te zijn. De vergaderingen worden als volgt ge regeld: 1. Opening door den Voorzitter; 2. Strijdlied; 3. Naar de bedrijfsdemocra- tie; 4. Muziek; 5. Een onbezorgde levens avond voor alle werkers. Gelegenheid tot gedachtenwisseling; Pauze. 6. Muziek; 7. Het groote gezin uit de knel. Gelegen heid tot gedachtenwisseling; 8. Muziek; 9. Door eigen kracht omhoog. Gelegen heid tot gedachtenwisseling; 10. Resolutie en sluiting. Met het oog op de goede regeling der vergadering zou het ens aangenaam zijn, indien we uiterlijk 28 dezer van u zouden vernemen, hoeveel leden uit uw plaats de voor hen bestemde vergadering zullen bezoeken. J. B. VAN DIJK. Een Katholiek van de daad, even be kend in de Tweede Kamer als in de hoofdstad, Amsterdam verlaten, om zich metterwoon te Oisterwijk te vestigen. Men weet, dat do heer J. B. van Dijk zich bij de aankomende verkiezingen niet meer voor een Tweede Kamer-candidatuur ter beschikking zal stellen. Ofschoon het besluit van den heer Van Dijk, die zijn 72ste levensjaar bereikte, begrijpelijk mag heeten, beteekent het een gevoelig verlies voor ons Parlement en in het bijzonder voor de R. K. Kamer fractie. Want hij was ten allen tijde een onzer meest werkzame Kamerleden en geen belangrijk onderwerp placht zijn aan dacht te ontgaan. Gaarne luisterde de Kamer immer naar zijn heldere en wel doordachte adviezen en vooral in do af deelingen, waar steeds 't werk wordt ver richt, dat de meeste toewijding vereischt, wisen zijn ambtgenooten hem te schatten bij het voorbereiden der openbare be handeling van wetsontwerpen. Ook Katholiek Amsterdam zal den eminenten volksvertegenwoordiger zeer mis sen. Hij is jarenlang lid van den Gemeen-, teraad en lid van den Raad van Toezicht op de Rijksverzekeringsbank geweest, van welk laatste college hij sedert ^1925 als voorzitter optrad. Mede als voorzitter leidde hij to 1922 de Algemeente R. K. Werkgeversvereeniging, welke onder zijn bestuur zoo belangrijke jaren heeft doorge maakt voor de ontwikkeling van het so ciale leven onder de Nederlandsche Ka tholieken. Tot zijn vertrek uit de hoofd stad was hij werkzaam lid van het School bestuur der St. Vincentiusvereeniging. En bij velerlei Amsterdamsche of Katholieke werken kon men geregeld den heer Van Dijk ontmoeten, niet alleen als een repre sentatieve, maar ook een actieve figuur, die het openbare leven tegelijk vertegen woordigde en beinvloedde. De stad, welke zoo eervolle herinnerin gen van hem blijft bewaren, zal zich zijner steeds blijven herinneren; en met name Katholiek Amsterdam, dat hem dankbaar blijft gedenken, wenscht den onvermoei- den werker, nu hij zich uit het openbare leven gaat terugtrekken, in lengte en breedte van jaren het zoo welverdiende otium cum dignitate. „Tijd" R. K. Bond van Handelaren in Melk en Melkproducten. Dinsdagmiddag hield de R. K. Bond van Handelaren in Melk eri Melkproducten zijn jaarvergadering in Café Brinkmans te Haar lem. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. De begrooting sluit aan inkomsten en uitgaven met een bedrag van 1400, het ledental is daarbij op 300 geraamd. Het tweede lustrum zal eind September worden gevierd. Het gebruik van melk zal sterk gepropa geerd worden; in het buitenland heeft een dergelijke campagne groote resultaten af geworpen. Het zal een nationale propagan da zijn, waarvoor ƒ40.000 benoodigd zal worden. In de verschillondo afdeelingen van den R. K. Bond zal een eventueele steun besproken worden. Besloten werd de volgende jaarvergade ring te Schiedam te houden. Buitenlandsche passen. Ook het verlengen onder de bevoegdheid der burgemeesters. Wij hebben medegedeeld, dat vau 1 April af de burgemeesters der gemeenten met een zielental van meer dan 10.000, bevoegd zullen zijn aan de Nederlandsche onderda nen, in hunne gemeente woonachtig, zelf standig passen te verstrekken. Naar het „Hbld." verneemt, zal deze be voegdheid zich echter slechts uitstrekken tot de burgemeesters der gemeenten met '20.000 en meer Inwoners, met dien verstande dat deze regeling niet geldt voor do hoofd steden der provinciën. Ook voor het verlengen van passen zal deze procedure voortaan gevolgd kunnen worden. Paaschvee-tentoonstelling te Rotterdam. Op de Paaschvee-tentoonstelling te Rot terdam, gehouden door de Hollandsche Mij. van Landbouw vielen o.m. do volgende be kroningen ten deel in de afdeeling fijnste en zwaarste koe, uitsluitend met hard voe der gemest A. Rijnsburger, Leiderdorp 3de prijs; H. Rotteveel, Hazerswoude 4de prijs; Afdeeling fijnste en zwaarste vaars, uitslui tend met hard voeder gemest, met niet meer dan twee tandon: le prijs: A. Rijnsburger, Leiderdorp. Fijnste en zwaarste Schot, uit sluitend met hard voeder gemest, met niet meer dan vier breede tanden dikbellen, le prijs: Erven W. J. Zwetsloot, Leiden. Voor de zes fijnste en zwaarste een-ja rige weideschapen, geen rammen of zicht baar drachtige, onverschillig van welk ras: le prijs G. J. van der Stoel te Wassenaar. Voor den besten Ram (geb. in 1928) on verschillig van welk ander type, 3de prijs Wed. W. Oudijk, Waddinxveen. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Vrijdag 22 Maart. Huizen, 336.3 M. N a 6 u u r 1852 M. 11.11.30 Korte Ziekendicnst. 11.3012.K.R.O. Godsdienstig half uurtje. 12.151.15 Concert door hot K.R.O.-Tric. 1.152.K.R.O. Gramofoonmuzick. 3.4.K.R.O. Vrouwenuurtje door ni-oj. N. Mens. 4.5.N.C.R.V. Gramofoonmuzick. 5.6.40 N.C.R.V. Solistcnconcert. 6.40—7.K.R.O. Spr.: Pater Magister Alb. C. Doodkorte OP..,: Over het Na tionale. 7.7.25 K.R.O. Spr.: Pater Quirinus O.M.Cap.: Het Apostolaat ter zee. 7.25 V.P.R.O. Persber. 7.40 V.P.R.O.-uitzending. Hilversum, 1071 M. 10.10.15 Morgenwijding. 12.152.Concert door het AVRO-Trio. 2.052.45 Uitz. voor scholen. H. G. IJzerman Jr.: Dierenbescherming. 2.454.Gramofoonmuzick. 4.—4.30 Halfuurtje voor do huisvrouw, door Dr. T. Hocksema: Mond verzorging. 5.5.30 Gramofoonmuziok. 5.306.Radiopraatje. 6.7.15 Concert door het AVRO-Trio. 7.157.45 Schippersles, door A. A. Kleyn. 8.8.30 Lezing door Prof. Dr. B. G. Escher: De Krakatau. 8.4010.— Concert. Liodertafe.1 „Zang en Vriendschap". G. Leenders, bas. H. Beuker en W. Dcnys op twee vleugels. 10.00 Persber. 10.10 Stedenavond Amsterdam (2). Con cert door het Omroep-orkest o. 1. v. Nico Treep. H. Cals, sopraan. L. Muskens sopraan, P. Pul, bariton. Daventry, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kookpraatje. 11.20 Gramofoonmuzick. 1-2.20 Sonatenconcert (bariton, piano). 12.50 Orgelconcert. I.20 Orkestconcert. 3.05 Roeiwcdstrijden „The grand Natio nal". 3.50 Gershom Parkington Kwintet. 4.05 Sybil Eaton Kwartet. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing: Poultry Keeper. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Landbouwber. 7.05 Liederen van Bralims (bariton). 7.20 Bioscooppraatje. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Poetry-Victorian age. 8.05 Dansmuziek en variëté (u. h. Palla dium). S.50 „The Billiard room mystery", hoorn spel. 9.20 Nieuwsber. 9.40 Debat: Is disarmament practicable (Is ontwapening mogelijk). 10.40 H. Williams, bariton. II.05 Een verrassing. I.3512.20 Dansmuziek. ,3 a d i o-P a r i s", 1744 M. 12.502.10 Orkestconcert. 4.054.50 Trio-concert. 7.057.50 Gramofoonniuziek. S.50 11.10 Concert door de „Garde répu- blicaine". Lang o nb erg, 462 M. 9.3511.30 Gramofoonmuziok. 12.251.50 Orkestooncert. 5.055.50 Kamermuziek. Werken van Th. Akimenko. 7.20 „Lehariana", fragmenten u. d. opc- rette's van F. Léhar. Orkest en solisten. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Zeesen, 1649 M. II.203.50 Lezingen. 3.504.50 Concert. •1.50- -7 .05 Lezingen. 7.20—S.20 Kamermuziek. 8.20S.50 Causerie. 8.50 Orkest-concert. 10.0510.35 Beelduitzending. Brussel, 511.9 M 5.20 Orkestconcert, 6.50 Trioconcert. 7.20 Gramophoonplatcn. 8.35 OrkestconceTt. feuilleton Vrij bewerkt naar het Duitscli door P. G. Hoeks (Nadruk verboden). Ook mevrouw had het willen uit schreeuwen van woede en teleurstelling, want ze wist, dat haar man zich aan zijn woord zou houden. Daar kende ze hem maar al te goed voor. Als hij eenmaal zei: «BaltTot hiertoe en niet verderdan viel daar niets aan te veranderen. Kalmer geworden, koos ze de wijste partij. Ze zou doen, alsof er Diets gebeurd was en Selma zien te bewegen wat toeschie telijfcer en beleefder tegenover Frida te zijn, omdat haaf man njet te goed was zelf bij Frida te informceren, hoe ze door zijn vrouw en dochter behandeld weT<L Mooie kamers waren het, die aan Frida waren toegewezen: ruim en luchtig en met het uitzicht op den tuin. Onder andere om standigheden zou ze zich er zeer gelukkig möe gevoeld hebben-. Maar nu? Ze had oog niets dan vernederingen ondervonden, ^oolang ze in dit huis was. En dat waren oog maar een paar urenHoe zou dat ver der moeten gaan? Toen ze de betrekking gekregen had, had ze zich daarover zeer verheugd, maar nu bleek het, dat ze zich hlij gemaakt had met een doode musch En waarom was mevrouw zoo tegen haar in genomen Omdat ze pas twintig jaar was 6o geen Engelsch kon spreken Daarover hoefde mevrouw haar geen verwijt te ma ken, want dat wist ze uit den brief, dien ze haar bij haar sollicitatie geschreven had. Nog zat ze daaraan te denken, toen de huisknecht op haar kamer kwam om de tafel te dekken voor haar avondmaal, want het was afgesproken, dat ze dit op haar eigen kamer zou gebruiken. De man bleef 'n oogenblik staan, alsof hij 'n gesprek met haa-r wilde beginnen, maar bemerkonde in welken zielstoestand Frida zich bevond, zag hij daar van af en verwijderde zich weer even stil als hij was gekomen. Frida raakte de spijzen bijna niet aan en toen de huisknecht de tafel kwam afne men, kon hij niet nalaten haar met medelij den aan te kijken en haar vervolgens vrien delijk te vragen, of er nogs iets van haar dienst was. Op haar ontkennend antwoord wenschte hij haar hartelijk „wel te rusten" en begaf zich naar de keuken. „De nieuwe juf is ook al niet voor haar pleizier hier", zei hij tegCD de keukenmeid. „Wie dan wel?" vroeg deze. „Ik geloof niemand." Het. werd donker en Frida maakte licht. Ze had nog heel wat ie doen en het aller eerst zou ze haar koffer hebben moeten uitpakken, dien men voor haar uit het hotel gehaald had, maar ze was zóó ze nuwachtig en voelde zich zóó moe, dat alle lust haar daartoe ontbrak. Het werd hoe langer hoe stiller. Het geheele huis scheen uitgestorven en ze hoorde niets meer.... Wat was dat? Een deur werd geopend en ze hoorde een slepend en tred op de gang. Ze schrok er van. Die tred naderde de deur.... Twee bescheiden tikjesde deur ging open en een oud vrouwtje, gebukt onder den last der jaren en verzwakt door ziekte en verdriet, trad bij haar binnen. Het licht van do gaslamp viel op het verschrom pelde gezicht van het gekromde menschje, dat Frida deed denken aan een too ver heks uit een sprookje. Ze beefde van schrik en verschoot telkens van kleur. Het oudje merkte dit. „Lieve kind", zoo begon ze met trillen de, zwakke stem, „je hoeft voor mij niet bang tewezen. Ik zal. je heusch geen kwaad doen, al zie ik er een beetje vreemd uit." Ze sukkelde met veel moeite naar een stoel en zette zich daarop neder. „Neen, van mij heb je niets te vreezen" begen de oude ziel weer, terwijl ze 't .meisje aankeek, „ik wou je enkel maar even bezoeken om kennis met je te ma ken. Mijn kamer ligt vlak tegenover de uwé. En pu meet je aan niemand beneden vertellen, dat ik bij je geweest ben en dat zal wel niemand merken ook, want ik gelccf. dat er geen mensch thuis is en dat ze allemaal uit zijn. Ze denken nog altijd, dai de jicht me verhindert te loopen, maar ik ben gelukkig weer zoover, dat het met 'n beetje moeite wel gaat. De huisknecht vertelde me. dat ze je hier zoo slecht ont vangen haddon en dat is nu de reden, waarom ik je even. kom opzoeken en je wat kom vertellen.... Toe. kom 'n beetje dichter bij me zitteu, dan hoef ik niet zoo hard te praten en dan word ik niet zoo moe." Frida keek de oude vrouw nog eens aan Ze vor.-i haar nu niei meer zoo Iee'ijk en begen tenig vertrouwen in baar te stellen, zoodat ze aan haar wensch voldeed en zich naast haar nederzette. ,,U is in een verschrikkelijk liuis geko men. Dat hebt u wel kunnen merken aan de manier, waarop ze u ontvangen heb ben. Al uw voorgangsters hebben zooicts ondervonden en de meesten zijn niet langer dan een paar maanden hier gebleven. Maar ik zit nu maar tegen je te praten en je weet nog niet eens, wie ik ben. Ik ben de moeder van mevro iw. U kijkt me zóó verwonderd aan, alsof u me niet ge looft. En toch is het zoo. Voorzoover 't in mijn macht was, heb ik mijn dochter een goede, godsdienstige opvoeding- gegeven, maar de omstandighedon hebben var» haar een heel ander mensch gemaakt, dan toen ze jong was, want het was echt een een voudig en goed kind. "Toen zc met Koller trouwde, die toen timermansknecht was, bezaten ze allebei evenveel, dat wil zeggen niets. Ze moesten hard werkon om aan den kost te komen, waren gelukkig en tevre den en schaamden zich niet over hun anno ouders. Toen Koller door zijn vlijt wat geld verdiend had, trok hij naar hier en werd rijk, maar die rijkdom verblindde beiden en maakte hen niet alleen hoovaar- dig, maar ook ongodsdienstig. Ze verlo ren hun geloof en tegelijk allen eerbied voor hun ouders, zoodat mijn dochter me niet in huis wilde nemen, toen mijn man gestorven was. De wet heeft haar daar evenweL toe gedwongon.Ze zond me reisgeld en bij mijn aankomst in dit huis. werd mij eea kamer tot verblijf aangewezen tegen over de uwe, die ik niet mag verlaten. Nu ben ik al jaren hier en bijna niemand van do huisgenooten komt me eens opzoeken, zelfs mijn dochter niet, voor wio ik vroe ger toch zooveel gedaan heb. 't Is nu al een jaar geleden, dat ik zo gezien heb." Zo hield even op en veegde mot haar zakdoek een paar tranen uit haar oogen. Frida, door medelijdon met het oudje bewogen, vatte haar bij do hand. O, hoe geheel anders dacht ze nu over dat oude menschjo dan zooeven. Dat was geen oude tooverheks, maar een mensch met een ziel, dio snakte naar liefde en troost en die diep voelde do eenzaamheid, do verla tenheid en de miskenning, die nu haar doel waren geworden. Na een paar minuten ver-volgde ze: „Zooals ik zei heb ik mijn dochter in geen jaar gezien. Nu, ik kan ook zonder haar sterven, hoe erg me dat ook zal hinde ren. Eén troost heb ik Goddank en dat is, dat elke maand een geestelijke me mag komen bezoeken. Dan ontvang ik bij dio gelegenheid de H. Communie. Wcot jo, wat ik daarmee bedoel 1" „Wat bestIk ben ook Roomsch „Wel, heb ik van mijn leven! is U Roomsch? Dat had ik heolemaal niet ge dacht Nou, en dan bij die gelegenheid bid ik veel voor mijn dochter, dat zc tot inkeer mag komen en den duivel der hoo- vaardij mag verzaken. Ze wil schitteren in gezelschappen en dat kan zc niet, want daar heeft zo geen opvoeding naar ge had. Ze snapt dit niet en meent, dat haar rijkdom haar den toegang tot hoogek rin gen kan verschaffen en nu merkt ze, dat dit niet gaat. Dat verbit erdt haar eu maakt haar prikkelbaar. Het dienstperso neel moet het dan ontgelden, maar vooral haar zoon Koert. Hob je dien vandaag al ontmoet?" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5