EpSji' s coupe en bankéapièr, draagt men iouldr^oor pGeizier UIT DE OMGEVING ACADEMIENÏEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in Jen morgen van 21 M -u, medegedeeld door liet Kon. Ned.. Meteor. Instituut te De Bildt: Verwachting tot den avond van 22 Mrt.: Zwakke totmatige Zuid-oostelijke tot Zuidwestelijke wind. Aanvankelijk nog licht bewolkt en droog. Later toenemende bewolking met nog weinig of geen regen. Des nachts in het Noorden iets zachter. Overigens weinig verandering in tempera tuur. LUCHTTEMPERATUUR 12 gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagavond 6.12 uur tot Vrij dagmorgen 5.33 uur. INGEZONDEN MEDEOEELING. omstandigheden daarvan oorzaak waren, don tweeden vragensteller antwoordde spr., dat ,'t kindje nog niet dood is". De heer de Gooyer heeft gehoord, dat do voorzitter zitting heeft in de Stadhuis- commissie, om daar de meening der lede i te vertolken. Spr. zou de vergadering in de gelegenheid willen stellen zich uit te spreken; het is wel niet heel belangrijk, want 70 pet. der leden kan het n:ets sche len als er maar wat moois komt. Het punt vond geen verdere besnreking. Nadat de heer de Gooyer nog een op merking had gemaakt over de Oranje commissie, zeide spr., wel dikwijls op ver gaderingen het Centraal Bestuur te hebben afgekamd, maar vanavond heeft hij ge merkt, dat men er nog we] iets aan heeft. De heer v. Oyen maakte aanmerking op de weinige belangstelling achter de be stuurstafel bij de lezing van pater Vrij- moed, de heer Lom-bert waarschuwde te gen het teekenen van lijsten voor de Avro.' De voorz. deelde nog mede. dat de ge denksteen uit het afgebrande gebouw naar het tegenwoordige Bondsgebouw wordt overgebracht; de looden koker met oor- koude is echter niet gevonden. Spr. sloot daarop de vergadering met een beroep to doen op alle leden om het bestuur te st.eu- Dioc. Ver. van R. K. Onderwijzers(essen). De afd. Leiden en Omstreken van de Dioc. Vereeniging van R. K. Onderwijzers (etser.) hield gisternamiddag in de boven zaal van café-restaurant „de Harmonie" een algemeene vergadering onder voorzit terschap van den heer H. G. de Boer uit Noord wjjk. Bij afwezigheid van den Geest. Adviseur opende de voorz. de vergadering met ge bed, waarna hij mededeelde, dat sinds de laarsf.e vergadering een nieuwe Onderwijs wet door den Minister is ingediend n.l. de Wet op het Aanvullend Onderwijs. Door velen is dit wetsontwerp misverstaan, om dat men er de bepalingen Betreffende de subsidie niet duidelijk genoeg heeft begre pen. Spr. zegt, dat. men twee niet iden tieke begrippen, subsidie n.l. en rijksver- goedinig, verwart. Na eenige nadere mede- deelingen over dit ontwerp, zegt spr., dat het afgekomen bezoldigingsbesluit weer voor eenigen tijd de salarissen heeft gere geld. Naast het feit, dat dit Koninklijk be sluit krioelt van fouten zegt spr., dat alles in dit Kon. besluit erop wijst,- dat er spoe dig een definitieve regoling moet worden ontworpen. De voorz. memoreert vervolgens hoe de Geest. Adviseur door zijn benoeming tot pastoor te Vijfhuizen eerlang van zijn ad viseurschap zal worden ontheven en hij wijdt eenige hartelijke woorden van waar deering voor hetgeen Zijneerw. voor de vereeniging heeft gedaan, al trad Zijneerw. dan ook niet altijd zoo op den voorgrond. Tenslotte deelde de voorz. mede, dat Z. D. H. Mgr. Aengenent, Bisschop van Haar lem, de algemeene vergadering, op derden Paaschdag te Haarlem te houden, zal bij tonen. Z, D. H. zal van 12 uur op de vergadering aanwezig zijn. De notulen der vorige vergadering, door den secretaris, den heer N. Vreeburg ge lezen, worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen was een dankbetuiging van pastoor Klo ntjes voor een blijk van atten tie, zijneerw. ter gelegenheid van zijn be noeming gezonden. In verband met de afwezigheid van den Geest. Adviseur is de viering van het Pa troonsfeest uitgesteld tot Zondag 21 April, het Beschermfeest van don H. Joseph. De voorz. doet vervolgens verschillende niededeelingen. Daarbij was o.m. de kwes tie van het geneeskund'g schooltoezicht ook voor onderwijzers(essen), zooals ergons ^'•'ordt voorgeschreven. Deze zaak heeft echter de aandacht van het hoofdbestuur en reeds nu kan de voorz. mededeelen, dat het onderwijzend personeel absoluut niet verplicht is zich aan een geneeskundig on derzoek te onderwerpen. Hierna was aan de orde de bespreking der agenda, voor de Algemeene- en Fede ratie-vergadering. Vooraf deelde de voorz. mede, dat het bestuur naar aanleiding van het feit, dat de vergadering der Dioc. Ver. door den Bisschop wordt bezocht, gemeend had goed to doen door voor te stellen, dat behalve de gewone afgevaardigden ook een tiental andere leden vrije reiskosten naar Haar lem krijgen, opdat zooveel mogelijk leden de vergadering kunnen bijwonen. Do behandeling der verschillende agen da's lokte hier en daar wel eenige bespre kingen uit, doch de vergadering vereenigde zich volkomen met. de adviezen van het hoofdbestuur. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering der Dioc. Ver. worden be noemd mej. Doove en de heeren Vreeburg, v. Heteren, Verwey, v. d. Putten. Paarde- kooper en Burksen. Tot afgevaardigden naar de Federatie- vergadering werden gekozen mej. Doove en do heeren Vreeburg en van Heteren. Bij de rondvraag vestigde de voorz. nog eens de aandacht op de wcnscheUikheid van een excursie-commissie, met welke ge dachte de vergadering zich unaniem kon vereen:gen. In deze commissie werden be noemd mej. Peeters en de heeren Vree-burg en Godclijn. Als eerste plan van de excursie staat op het programma een bezoek aan de Leidsehc Courant. De vergadering werd tenslotte door den voorzitter met gebed gesloten. Kamer van Koophandel voor Rijnland. Tot lid van de Kamer van Koophandel is in de vacature-van der Ivolk voor de afdeeling kleinbedrijf tot lid gekozen do heer F. Schmal te Alphen aan den Rijn. Handelsregister K. v. K. Opheffing. Leidsche Boxen Garage TL A. E. Overeem. Leiden, van Oldenbarno- veltstraafc 37 en Hogerbeetsstraat 4. In de jaarvergadering van de Ver. van den Handeldrijvenden en lnaustrieelen Middenstand, Dinsdagavond in de Har monie gehouden, werden de gebruikelijke jaarverslagen van incasso- en informatie-, bureau, van den secretaris en den pen ningmeester uitgebracht. Het iedontal liep iets terug en bedraagt thans 130. De ont vangsten in het afgeloopen jaar hadden bedragen 13-13.55, de uitgaven 1408.78, ïÓodat er c li saldo is van 434.77. De Contributie werd gehandhaafd op 10 por jaar. Van het be-tuur waren aftreden de heeren J. do la Bijc, Joh. Geytenbeek en P. J. van der Zanden, waarvan alleen d« laatste als lid van het dagelijksch be stuur herkiesbaar was. Aanbevolen werden in alphabetische volgorde in do vacature de la Bije de hee ren N. de Bink en C. Eggink in de va- cature-Geytenbeek de heeren W. H. van Appel en J. P. Meyers en in de vacature- Van der Zanden de heeren K. Op den Vel den P. J. van der Zandèn. De stemming had tot resultaat, dat res pectievelijk gekozen werden de heeren De Bink en van Appel, terwijl de heer van der Zanden herkozen werd, die allen hun benoeming aannamen. H. K. ÏL Prinses Juliana zal de heden- avond te geven uitvoering van „De Schip breuk" van Dr. J. Wagenaar bijwonen. De Directeur van het Postkantoor maakt bekend, dat de bijbus staande Zoeterwoud- sche Singel bij Zuiderzicbt heden weggeno men wordt in verband met de afbraak der woningen op het terrein Zuiderzicht en wordt opgelegd zoolang in de onmiddellij ke nabijheid nog geen gelegenheid tot plaatsing is. Naastbijzijnde bussen bevin den zich in de Korevaarstraat en de Kraaierstraat hoek Plantsoen. Gisteren meende de heer B. N., wonend boven het gebouw van het Leger des Heils aan do Nieuwe Beestenmarkt, een brandlucht waar te nemen. Bij het zoe ken naar de oorzaak ervan kwam hij met een brandende lucifer in een kleerenkast, waardoor -inderdaad brand ontstond. De man wist het vuur echter zelf te blus- schen, zoodat de 'brandweer geen dienst behoefde te doen. Gistermiddag om kwart voor drie is de 8-jarige P. M. voor de ouderlijke woning aan de Haven te water geraakt. Spoedig toesnellende voorbijgangers wisten hem echter op het droge te brengen. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent twee handwagens, -één gevon den aan de Volmolengraeht en een op het plein voor het abattoir. Bij de Arbeidsbeurs stonden op 20 Maart 1929 ingeschreven 735 werkzoekenden. Op denzclfden datum van het jaar 1928 be droeg het aantal ingeschrevenen 579. MUZIEK. Hg' nsche Orkestvereeniging. Laatste concert in dit seizoen. Maandag 25 Maart a.s. geeft de H.O.V. onder leiding van Ëduard van Beiniim haar laatste concert in dit seizoen. Solist is de violist Eduard von Zatureczky. Het programma bevat o.a. de achtste sympho nic van Beethoven en Fantasie voor viool en orkest van Jos. S k. Gezien het uitgezochte programma, zal de belangstelling voor dit laatste concert ongetwijfeld groot zijn. SASSENHEIM. J. H. TONNAER. t In den ouderdom van 77 jaar is heden nacht in het St. Bernardusgesticht alhier overleden de heer Josephus Hubertus Ton- naer, een alom in den lande bekend ar chitect. 'De overledene werd geboren te Thorn (Limburg) en kreeg zijn bouwkundige op leiding bij den beroemden architect Jos. Cuypers te Roermond. Aan diens ateliers was hij jarenlang als chef-de-bureau werk zaam, in welke hoedanigheid hij do St. Hippolytuskerk te Delft bouwde. Later ging de heer Tonnaer voor zich zelf werken. Men mag zeggen, dat. hij was een selfmade man die zich door eigen stu die heeft groot gemaakt. In architocten- kringen was hij een gezien persoon. Gewel dig was zijn kennis op 't gebied van ker kelijke architectuur. Weinigen zullen als hij, oen to bouwen kerk tot in alle details van kleur der ramen, ontwerp der alta ren enz. hebben uitgewerkt. Hij bezat, als weinigen, een zeer uitgebreide kennis voor liturgie en heiligen levens. Van de door architect Tonnaer uitge voerde werken noemen wij, de kerk te Heomskork, klooster en scholen te Ber gen a. Zee, kerk en pastorie te Leider dorp (een van zijn best geslaagde wer ken), scholen en patronaat te Nieuw Vennep, het patronaat St. Franciscus te Haarlemmermeer, de Lambortus- kerk te Brunssum. St. Antonius' Hovo te Voorburg, het ziekenhuis te Hillegersberg, do sohipporssohool te Ilcek van Holland, hot klooster.der Carmolitessen te Schie dam en ten slotte hot St. Bernardus gesticht to Sassenheim on de St. Pan- cratiuskerk aldaar, die thans haar vol tooiing nadert. Het is wol tragisch, dat do bouwmeester de vojoindir.g en inwijding van zijn schoon ste bouwwerk niet meer heeft mogen be leven. Do uitvaart en begrafenis zullen plaats hebben in de St. Pancratiuskcrk Zaterdag morgen te half tien. LEIDEN. Geslaagd: Doet.-examen geneeskunde Mej. A. Lom- bert (Rijswijk (Z.-H.). Candidaatsexamen Rechten de heeren V. Stavcrmun (Den Haag) en S. Bartstra (Vreeland). economisch doctoraal examen Indologie de heer L. Pronk (den Haag). LAATSTE BERICHTEN EERSTE KAMER. DE UTRECHTSCHE PUBLICATIE. Voortgezet wordt de behandeling van de begroot ng van Buitenlandsche Zaken. De heer Van Embden (V. D.) ver volgt zijn rede. Ten aanzien van de Utrechtsche publica ties kan spr. de houding onzer Regeering niet veroordcelen Hot gebeurde kan voor de Assemblee v. d. Volkenbond aanleiding tot scherper controle geven. In België heb ben militaire deskundigen aan de samenstel ling der gepubliceerde vervalschte stukken meegewerkt. Publicatie heeft ten opzichte van spionnagodionsben eenige klaarheid ge bracht. De tweeae publicatie van het Utrechtsch Dagblad deed evenwel blijken, dat de eerste een zeor tendentieuze ver- valsching i6 geweest. Had het Utr. Dag blad dadelijk den volledigcn tekst weer gegeven, dan zou het geen verwijt kunnen treffen. In verschillende opzichten, o.a. met be trekking der doortocLt door Limburg en ontworpen Belgische spoorwegen bleken verkortingen perfide vernrnkingen te zijn. Spr. huldigt het initiatief van den jour nalistenkring. die den hoofdredacteur ter verantwoording riep. Helaas heeft deze zich daaraan onttrokken. Vreerad was het dal op den avond voor afgaande aan de publicatie, het Departe ment van Buitenlandsche Zaken, wetende wat stor.-d te gebeuren, geen Regeerings- bericht lanceerde. Het was echter hiërar chisch zijn hoofd kwijt, want de minister was naar Londen vertrokken. TRAMBOTSING TE AMSTERDAM. Hedenmorgen is op de Westermarkt to Amsterdam een motorwagen van lijn 14 gereden op een wagen van de electrischo tram naar Haarlem. De schok was zoo he vig dat het voorbaleon van den motorwa gen van lijn 14 werd ingedrukt. Een dame, die op het achterbalcon stond van den wagen kreeg een ernstige hoofdwonde. Door den geneeskundigen dienst werd zij in bewustcloozen toestand naar het Binnengasthuis gebracht. Een drietal andere passagiers liep klei ne wonden op, die door den geneeskundige dienst werden verbonden. TREINONTSPORING. Op het Oostelijk eiland te Amsterdam zijn hedenochtend kort na elf uur twee trei nen bij het rangeeren, tengevolge-van een verkeerden wisselstand zijdelings in elkaar gereden. Twee leege personenrijtuigen zijn hierdoor ontspoord. Door deze ontsporing werd zoowel aan het spoor, als aan de beide wagens materieele schade toege bracht, die. wat het spoor betreft, na. een uur weer geheel hersteld was. Gedurende dat uur konden geen treinen op het, lo perron-Oost binnenkomen en vertrokken. De beschadigde personenrijtuigen werden weggesleept. UITVOER VAN LANDBOUW PRODUCTEN. Zooals vroeger reeds gemeld heeft eenigen tijd geleden in de Grafelijke zalen te 's-Gravenhage een conferentie plaats gehad tusschen Minister Mr. Kan en ver schillende organisaties op landbouwgebied, ter bespreking van aangelegenheden be treffende den uitvoer van landbouwproduc ten. Zijn wij wel ingelicht dan zou, als uit vloeisel dier oonferentie, thans eerlang do indiening bij de Tweede Kamer te verwach ten zijn van een Landbouwuitvoer-wets- onbwerp. Minnenijd. Uit Veendam wordt 'ons gemeld; Gisteravond heeft te Muntendam de 18- jarige F. Schrijver, die met Bronne Feikcn van Meeden uit de Herv. Evangelisatie kwam, dezen met een slagersmes 4 steken toegebracht en uit minnenijd gedood. Hij gaf zich daarna zelf bij de marechaussee aan. Begrafenis prof. Huybers. Heden werd het stoffelijk overschot, van wijlen prof. dr. II. Huybers. hoogleéraar in de algemeene en vaderlandsche geschiede nis der nieuwe tijden aan de Nijmeegsehe Hoogeschool, ter narde besteld. In de St. Canisiuskerk word een plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door een pries ter-vriend van den overledene. De kerk die in een rouwfloers gehuld was, was ge heel gevuld mot hen, die den doode de laatste eer kwamen bewijzen, o.a. de rec tor magnificus der R. K. Universiteit prof. dr. J. Hoogveld en bijna alle professoren dier universiteit. Na do H. Mis word het stoffelijk over schot begraven op het R. K. kerkhof te Nijmegen. De gestolen posttrommel. Het politie-onderz vek inzake de brutale diefstal van den posttrommel wordt in ver schillende richtingen geleid. Van de da ders was boden echter nog geen spoor ontdekt. "We vernemen intusschen, dat de ver miste posttrommel circa f 9.000 aan geld bevatte De Residentiebode veroordeeld. De Haagsche Rechtbank heeft heden do .Residentiebode" wegens het overnemen van artikelen u't de „Telegraaf" en de „Courant" zonder bronvermelding veroor deeld tot betaling van bedragen resp. van 200 en 500 als schadevergoeding voor het geleden nadeel. Het naspel der Culemborgsche moordzaak. Heden heeft het Arnherasch Gerechtshof uitspraak gedaan in het bekende moineed- proces in verband met do Culemborgsche moordzaak. Verd. Melis de Smale werd veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf, de gebroeders Collé ieder tot 8 maanden terwijl mej. Ha- veraan werd vrijgesproken. Verdronken. Uil Helmond wordt gemeld: Hedenmorgen is uit het Eindhovensch kanaal opder Mierlo het lijk opgehaald van den 56-jarigen aannemer M. Sogers uit Helmond, die aldaar vanmorgen te water geraakte en verdronk. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. City: Afgekeurd. HET HUWELIJK VAN DEN KROONPRINS VAN NOORWEGEN. Hedenmorgen gesloten. OSLO, 21 Maart (V.D.). In de hoofdkerk werd hedenmorgen het huwelijk tusschen kroonprins Olaf van Noorwegen en Prin ses Martha van Zweden voltrokken. Reeds lang voor het aangekondigde uur vulde eon reusachtige menigte do straten, waar langs de bruiloftstoet zou trekken. Kort, voor twaalf uur arriveerde kroonprins Olaf in luitenants-uniform in gezelschap van den hertog van York bij de kerk, ouder do tonen van de Hochzeitsmarsch betnul de bruidegom de kerk en nam ter linkerzijde van het altaar plaats. Slechts eenige minuten later arriveerden de verschillende vorstelijke gasten. Intusschen had de bruid vcrgozold door haar vader, Prins Karei, en voorafgegaan door acht bruidsmeisjes het slot verlaten om zich eveneens naar de kerk te begeven. Onder koorgezang betrad zij 'aan den arm van haar vader het kerkgebouw en nam ter rechterzijde van het altaar plaats. Bisschop Lunde voltrok het huwelijk met het in Noorwegen gebruikelijke ceremo nieel. Na gemeenschappelijk gezang en collecte koorgezang en een nogmaals gemeenschap pelijk gezongen lied verliet het kroonprin selijk paar de kerk on vertrokken ook de overige gasten onder de tonen van oen marsch. Op hetzelfde oogenblik begonnen do ka nonnen van het Fort, Akershus hun saluut schoten te lossen. De terugkeer naar het slot vond plaats in omgekeerde volgorde. De stoet werd geopend' door eon met vier paarden bespannen galarijtuig, waarin het kroonprinselijk paar gezeten was, dat door de menigte sohier ononderbroken werd toegejuicht. Na den terugkeer op het slot vond de lunoh plaats, waarbij ongeveer 200 perso nen aanzaten. Hedenavond zal het bruidspaar op de •huwelijksreis naar het Zuiden vertrekken. EEN AANVARING IN HET KANAAL. Het Portugeeschc s.s. „Sinon" gezonken. PARIJS. 21 Maart. (V. D.). Uit Bou logne sur Mer wordt gemeld, dat in den afgeloopen nacht tengevolge van den «lich ten mist hot Franschc stoomschip „Adine" in het Kanaal met hot Portugeeschc s.s. „Sinon" in botsing is gekomen. Het Portu geeschc stoomschip zonk binnen 20 minu ten. Do geheelo bemanning kon gered wor den. Naar reeds eerder gemeld werd, had men te Worthing op de Engelsche kust do S.O.S.-signalen van de „Sinon" opgevan gen. Toen de uitgevaren reddingboot ech ter geen spoor van het schip had kunnen vinden was men gaan vreezen, dat het met man en muis was vergaan. «tet -Officieel) 480ste STAATSLOTERIJ, 'i rekking van Donderdag 21 Maart 1929. Ie Klasse 4c Lijst. Prijzen van 20. 486 543 1328 1357 1374 1557 1749 1805 1873 2241 3446 5762 1171 4o47 5283 5709 5854 6054 6055 «.i.l.i 6697 7231 7263 7419 74 22 7585 7729 786a 8895 9092 9130 9335 9336 9475 9717 10095 10180 10308 10231 10882 10793 10SSS 11610 11860 12035 12274 12-361 12457 12502 12636 12749 12773 12938 12957 13272 13395 13617 14128 14198 14247 14307 14424 148.3 14856 15181 15562 15799 15842 15343 150W 16245 16347 16S76 16920 17167 17553 17641 18193 18300 18905 19421 19585 19907 20185 20325 20399 20412 20758 4579 7037 SS01 10065 10950 12561 13564 14828 16185 18072 20199 Nationale begrafenis van Maarschalk Foch. PARIJS, 21 Maart. (V. D.) Zooals van zelf spreekt wijden alle ochtendbladen pa gina's-lange artikelen aan wijlen Maar schalk Foch. Na afloop van de Kamer-zit ting hield de regeering een kabinetsraad, waarin besloten werd. wanneer de familie- leien hun toestemming daartoe zullen go- ven, het stoffelijk overschot van den veld heer met nationale eer bij te zotten. Deze bijzetting zal Maandag of Dins.lag a.s. plaats vinden. In de laatste vijftig jaren viel t>cn dergelijke eer slechts aan mannen als Victor Hugo. Pasteur en den Presiden ten Carnot on Fauro ten deel. Het stoffe lijk overschot zal worden opgebaard onder «Je Are do Triomph'en bijgezet in de Dóine dos Invalides. Het besluit van het kabinet wordt echter pas n«a opening van hel tes tament geldig. Do Minister van Oorlog. Painlcvc. heeft een proclamatie tot het leger gericht, waarin hij herinnert aan «le daden van den overledene. Onmiddellijk na het doodsbericht begaven Poincaré en Painlcvé zich naar de v. oning van den Maarschalk teneinde bij de nabestaanden hun deelneming uit, to drukken. De overle dene ligt in groot, tenue en mot, allo eere- teekencn, die hij tijdons zijn leven ontving, op het doodsbed. Aan het hoofdeimie is een vlaggedcek aangebracht met allé kleu ren der geallieerde mogendheden. In de artikelen, die de bladen aan hem wijden, wordt vooral op de grooto bescheidenheid van den doode gewezen. Het spoorwegongeluk in Ontario. LONDEN, 2i Maart. (V. D.) Omtrent het ernstige spoorwegongeluk tusschen Parry Sound en Dorcourt in den staat On tario, waar twee sneltreinen in volle vaart op elkaar reden, wordt nader gom,old, dat. in totaal één en twintig personen werden godood. Van de om het loven gekomen per sonen zijn vijftien na de botsing, verbrand of tengevolge van opgeloopon brandwonden overleden. Het aantal gewonden, bedraagt vijftien. GOUDA, 21 Maart. Vee. Aanvoer totaal 3620 stuks, w.o. 361 slacht varkens. Vette- varkens 33—39, Londenscho 29—33, zou ters 3838 1/2; 1362 magere varkens 45 50; 1128 biggen 12—18; 17 runderen 225— 350; 738 nuchtere kalveren 8—11; 13 bok ken en geiten 26. Handel alle soorten matig. Kaas. Aanvoer 139 partijen, lo kw. met r.m. 5256, 2o kw. met r.m. 1751, le kw. zonder r.m. 4518, 2e kw. zonder r.m. 4044. Handel matig. Eieren. Aanvoer 1785 partijen. Kip peneieren 6.257, eendeneieren 6.507 per 100. Handel vlug. Boter. Aanvoer 610 pond. Goeboter 0.800.90, Woiboter 0.700.80. Handel matig. LOOSDUINEN, 20 Maart Groentenvei- ling. Kaskofukommers lo srt. 4561, 2e srt. 3443, 3o srt. 1321. eieren 7 per 100 stuks broewe' 23—28 i)cr 100 K.G., spinazie I.Q5—2.25 per 4 K.G., prei 3.30—3.60, radijs 26.10—26.90 por 100 bos, komkommorstek 31—12 ct. por K.G.. boerenkool 65.ot. per 7 K.G. Aanvoer 18.560 stuks kaskomkomniers en 1632 K.G. spinazie. VEURL'DAM, 20 Maart. Vrije veiling. Aangevoerd 8793 kipeioren 6.507.10, 387 eendeneieren 6.050.50, per 100 stuks ganzeneieren 0.15—0.13, kippen 11.80, lianen 11.90, duiven 0.32Ó.35, een den 1—1.55 konijnen 1.05 2.80, per stuk, zoete kans (R M.) f 0.50—0.65, Leid- sclie kaas f 0.400.50, per pond. VOORSCHOTEN, 20 Maart. Veiling V. P. V. Eieren 0.207.eendeneieren 6.007.50, ganzeneieren 17.20.per 100 Stld'S. KOUDEKERK-RIJNDIJK. 20 Maart. Eiercnveiling. Aanvoer 8020 stuks. Kip peneioren 5.S0—7.70; oendenoioron 6.80 7.10 per 100 stuks. Boter 0.800.00 per pond. ST0MPWIJK 20 Maart. Eiercnveiling. Aangevoerd 9318 eieren. Kuikcneirne» 6.25 kippeneioren ƒ6.50—7.30, eendeneieren 0.166.00,ganzeneieren 15—16.per 100 stuks. WISSELNOTEERI NG EN (A MSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.24 Louden 12.1116/^ New-York 2.49V, Parijs 9.751/, Brussel 3167 Zwitserland 48.04 Milaan 13 071, Madrid 38 15 Oslo 06 60 Kopenhagen 66.55 Stockholm 60.70 Weenen 35.10 Pra&g 7 39 Boedapest43.521/2 Prol. 5'/4 BEURSOVERZICHT. De beurstendonz was heden ongedeei- doe-rd en de affaire was bescheiden. Diver se fondsensoorteu wal hooger, doch kon den zich daarna niet handhaven. Zoo lie pen Philips na voste opening vr e pets. terug. Margarine Unies gaven onder beursti.jd eveneens teekenen van king. Kunstzijde daalden. Op «Ie Olie-afd. vonden flinke omzetten plaats. Kon. goed prijshoudend. Van dn buitenlandsche soor ten gaven Marland O'ls een vrij drukko affaire tc zien, waarbij zij goede \raag ont moetten. Rubbers meercndccls iets lager, iu verband mot hot prijsverloop. Tabakken trokken wat meer attentie, doch waren ge drukt. Suikers eerder wat zwakker. Scheep vaart trokken nauwelijks cenigo belang stelling. Amerikanen rustig.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3