KERKNIEUWS RECHTZAKEN INGEZONDEN STUKKEN STADSNIEUV/S Agenda ■vergund, dat in liet tijdvak van 25 Maart tot en met 6 April 1929 in hun onderneming arbeid wordt verricht volgens onderstaan de werktijdregeling: S. 3, p' cl y o? a g» p W g» g- M |jSM« g CC CC CD O O SS O 1 11 een en ander onder voorwaarde i lo. dat in de onderneming waar van deze vergunning wordt gebruik gemaakt, geen arbeid mag worden verricht op Maan dag 1 April 1029; 2o. dat op den dag, waarop in het tijd vak van 25 tot en met 28 Maart 1929 door een arbeider niet langer dan 5 uren ar beid mag worden verricht, de arbeidstijd van dien arbeider in zijn geheel is gelegen hetzij tusschen 7 uur des voormiddags en 1 uur des namiddags, hetzij tusschen 12 1/2 uur en 6 uur des namiddags; 3o. dat de arbeid van een jeugdig per soon of een vrouw op 2 achtereenvolgen de dagen wordt afgewisseld door een nachtrust van ten minste 11 uren achter- Kiescomité-v. d. Bilt. In Haarlem is een comité ingesteld ter bevordering van de Candida tuur van ons R.-K. Kamerlid Oh. v. d. Bilt, zulks in ver band met art. 24 vaoi het kiesreglement. Staking opgeheven^ De staking bij den R.-K. Landarbeiders- bond te Haarlem is, naar de „Volkskrant" meldt, gisteren opgeheven. Er zal een ar bitrage-commissie worden benoemd. De St.-Anna-kerk te Amsterdam. De zielzoi g gaat over aan de Priesters van het H. Hart. Haar de Zeereerw. heer Pastoor F. Kars- kens, van de kerk van St.-Anna aan de "Wittenburgergraclit te Amsterdam, Zon dag j.l. van den kansel mededeelde, zal de zielzorg in die parochie binnenkort over gaan in handen van de Priesters van het H. Hart. De wereldheeren, die thans met de ziel zorg zijn belast, zullen binnen enkele maanden elders in het Bisdom te werk :worden gesteld. Reeds nu zijn de Priesters van liet H. Hart werkzaam aan het St.-Franciscus- liefdewerk op de eilanden. (Er zijn in deze parochie als kapelaan werkzaam de eerw. heeren P. Berlage, J. Middelburg en Th. Buis). Benoeming. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, heeft benoemd tot Rector van het gesticht ,.De Voorzienigheid" te Seheveningen den Wel- Eerw. Heer L. Brink, die kapelaan was te 's-Gravenhage (H. Jacobus). Audiëntie, Er zij nog eens aan herinnerd, dat Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, Donderdag a.s. geen audiëntie verleent. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Koeien en kalveren. Een Zoete rmeersche expediteur B. J. had vee vervoerd naar Leiden maar daarbij de dieren niet die. accomodatie ge geven, waarop een fatsoenlijke koe en een fatsoenlijke kalf recht heeft. In de auto waren vier koeien en drie kalveren gela den, waarbij de kalveren door de te kleine ruimte door de koeien werden verdrukt. Eén kalf zou er zelfs zijn vertrapt. De verd. vertelde dat de afmetingen grooter waren, dan de door verbalisant in zijn ver baal genoemde. Get. J. v. d. T. uit Zoetermeer, die bij het afladen tegenwoordig was geweest meende dat de wagen voldoende ruimte bood voor vijf koeien en had hij geen der kalveren eenig letsel geconstateerd. De ambtenaar van het. O. M. hield zich aan het verbaal en eischte 15 boete subs. 10 dg. hechtenis. Uitspraak over 8 dagen. Des avonds na 11 uur. J. J. O., een al te verkooplustige winke lier uit Leiden, had op een Zaterdag avond des 's avonds na 11 uur nog bezoe kers gehad binnen zijn heiligdom van krenten en rozijnen en dezen op dat uur nog een gedeelte van zijn inventaris ver kocht. Als getuige werd de schoenmaker D. S. gehoord, waarna de ambtenaar een boete van 10 of 10 dagen hechtenis eisohte. De uitspraak luidde 6 of 3 dagen. Stadsverkeer en H. T. M. Tusschen de bestuurders der H.T.M. en de chauffeurs van Stadsverkeer bestaan niet altijd de aangenaamste relaties, daar het nogal eens wil gebeuren, dat beider voertuigen met elkaar in botsing komen. Als strijdperk wordt dan veelal de Haar lemmerstraat gekozen. Nu stond S. W. R., chauffeur van Stadsverkeer te Leiden, terecht, wegens een aanrijding met de H. T. M op de Haarlemmerstraat. Een oog getuige .T. van O., los werkman te Leiden, verklaarde van geen der beide voertu'gen een signaal te hebben gehoord, terwijl vol gens dezen getuige de conducteur in den motorwagen stond. Hierna volgden nog enkele tegenstrij dige getuigenverklaringen, waarna de afubt. J 10 boet© subs. 5 dagen hechtenis eischte. Uitspraak ovev 8 dagen. De zaak-Van Burlr.k. Het beroep van den procureur-gene r a a 1. De Hooge Raad heeft behandeld een cassatieberoep van den procureur-gene raal bij het gerechtshof tc 's-Gravenhagc, tegen een arreét van dat gerechtshof, waarbij het Rottcrdamsche gemeente raadslid G. van Burink van rechtsvervol ging wordt ontslagen van de hem ten las te gelegde ordeverstoring in den Rotter- damschen gemeenteraad. Het beroep zou worden tegengesproken door mr. S. Fokma, uit Rotterdam, die van dit voornemen afzag, toen de procureur bij den Hoogen Raad. mr. A. Tok, reeds bij voorbaat zeide, het met mr. Fokma eens te zijn. Mr. Tok concludeerde. Hij wees op een arrest van den Hoogen Raad, volgens het welk disciplinaire maatregelen tegen orde- verstorende raadsleden mogelijk zijn o.a. door in het reglement van orde te bepa len, dat het betreffende raadslid kan wor den verwijderd, mits dit niet verder strekt dan de loopende bijeenkomst, opdat het recht van den verwijderde, om deel te ne men aan do vergaderingen, niet illusoir worde. In Rotterdam heeft dc raad echter overdreven en geldt een eventueel besluit voor den dag, waarop dit genomen is, on verschillig of wellicht op dien dag een nieuwe bijeenkomst wordt gehouden. Naar dc meening van den Hoogen Raad mag dit niet, omdat geen rekening wordt gehou den met waarschijnlijk teruggekeerde be zadigdheid en evenwichtigheid. Op dit punt aanvaarddfc mr. Tok het arrest van het Hof, al kwam hij tot een zelfde uit komst, omdat in het stelsel van den Hoo gen Raad de burgemeester onbevoegd was. daar zijn bevel steunde op een niet rechts geldig voorschrift. Mr. Tok concludeerde tot niet ontvanke lijk verklaring, sub. tot verwerping van het beroep. Do Hooge Raad zal 15 April arrest wij-" zeiï. Loterijwèt. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatieberoep van den zeepfabrikant A. v. B. te Apeldoorn, die door de rechtbank te Zutfen is veroordeeld tot 1 boete we gens overtreding van de Loterijwet bij het in den handel brengen van pakjes zeeppoeder. Raadhuisbrand en wat men daaruit kan leeren. Nu een rapport" dienaangaande ver scheen, is komen vast te staan, dat de oor zaak van den brand hoogstwaarschijnlijk is overhitting van den schoorsteen in het perceel Vischmarkt. Zooals wij voor gaande week schreven is dit het meerma len verbouwde winkelpand der firma's Beuzemaker en Van der Mark, later fir ma Martinot. Daarin waren na een paar kleine veranderingen de bureaux bevol king enz. aangebracht, waarbij zelf het magazijn onveranderd is gebleven. Alleen heeft men er door een verbindingsgang te maken naar het oud-Stadhuis toen onbe wust aan gewerkt om nu de brand zoo spoedig gelegenheid te geven zich van een kostbaar stadhuis meester te maken. Om nu niet „na te kaarten" zullen wij maar niet vragen waarom daar „gemeente werken" aan haar eigen schoorsteenen niet meer aandacht is gegeven en waarom als zooveel kachels doorbranden, er niet een blijvende waakpost van brandweerlieden is geweest, zooals wij die elders in gebouwen zien. Dus meer samenwerking tusschen gemeentewerken en brandweer? Maar wat wij wel willen herhalen: laat men, geleerd door het verleden, bij een nieuw kostbaar representatief raadhuis, er niet kris kras doorheen gemeentebu- reaux inrichten. Laat men een mooi ge bouw maken, ter plaatse waar dit gestaan hoeft, alleen voor b.v. Kamer van B. en W., raadsvergaderingen en dergelijke; maar voor de administratie ergens elders in of bij do stad een flink blok voorzien van licht en .lucht-, waar men direct het bureau kan vinden, dat men noodig heeft. Dus n flink administratieblok, vrij staan de, Roogst eenvoudig maar degelijk ge bouwd, zonder gezocht stijleffect enz. (adres nieuw politiebureau!) Men kan dan het nieuw raadhuis, na deskundige voor lichting tot een juweeltje maken, zonder daarin rekening te moetën houden, met de steeds zich uitbreidende eischen der ge meente-administratie. En de Vischmarkt kan men dan herstel len, als een van Leiden's mooie winkel straten. En vooral een brandgang houden tusschen Vischmarkt en Breestraat. J. v. L. INGEZONDEN MEDEDEELÏNG. HffiARL.STRAAT 139(36 De L. T. B. te Langeraar. In liet ingezonden stuk van gisteren, ge titeld ..De L. T. B. te Langeraar" zijn eeirge zeer hinderlijke drukfouten geslopen, waardoor de beteekenis der zinnen geheel werd omgedraaid. De bedoelde passages luidden: „Het ligt in mijn bedoeling (de inzender had geschreven: het ligt niet in mijn be doeling) critiek op het werk van onzen ver slaggever u:t to oefenen want ik weet maar al tc goed, dat het geen.baantje is, in Ter- Aar verslag uit te brengen van een verga dering, om dan alle klippen te ontzeilen en te zorgen, dat men nergens en met nie mand in botsing komt-. Wanneer ik dan betoog dat onze ver slaggever wel een beetje le vaag is ge weest. dan wil dat volstrekt niet betéeke- ner. dat ik hem daar een verwijt van maak, temeer daar ik maar al te goed zijn po sitie ken en ik er mij welbewust van ben dat hij daarmoc rekening behoort te hou den. Ik koesier respect voor hem en pro feteer. dat hij, nog jong zijnde, veel be looft voor de toekomst?" Dit vraagteeken aan het slot is even eens een fout van den zetter. Zoowel voor den inzender als voor den correspondent was deze foutieve weergave van het inge zonden stuk onaangenaam, waarom wij gaarne hier een rectificatie plaatsen. R. K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Jaarverslag Zita-Vereeniging, Aan het verslag betreffende den toe stand van de R-. K. Vakschool voor Meis jes, Noordeinde 50, afd. der Zita-vereeni- ging, over het jaar 1928, is het volgende on t' eend. Het bestuur: In het bestuur hadden dit jaar geen veranderingen plaats. De samen stelling is als volgt: Pater P. C. Frigge, o.f.m., Voorzitter; J. II. A. Mandcrs, Se cretaris; J. Bots, Penningmeester, F. A. M. Gründemann, le commissaris; J. F. X. Sanders, 2e commissaris. Personeel: Mevr. M. C. v. Oerle-Nipper, Directrice, voor de lessen: Onderwijsleer Mej. Cl. W. F. L. Kramers, waarnemend Directrice, Koken en Warenkennis; Mej. A." D. -J. Antonissen, Koken en Voedings leer; Mej. A. J. De Boer. Lingerie en CostuumnaaienMej. M. P. Bots, Koken, Mej. H. Chr. M. Bots, Koken; Mej. J. De Best, Huishoudkunde en WaHchbehan- deling; Mej. M. Th. Gaspari©, Teekenen; Mej. A. M. van Eisen, Huishoudkunde en Waschbehandeling; Mej. A. C. C. v. Har- reveld, Kinderverzorging en Opvoeding; Mej. M. Chr. Hanrath, KokenMej. J. Koning, Huishoudkunde en Waschbehande ling; Mej. Ir. A. M. D. Langezaal, Schei- Natuurkunde; Mej. D. C. Laijendecker, Schei-Natuurkunde; Mej. A. J. M. Lee- wens, Lingerie-naaien; Mej. J. G. D. J. M. Lohmeijer, Lingerie- en Costuumnaaien; Mej. C. A. M. v. d. Meer, Huishoudkunde en Waschbehandeling; Mej. P. W. M. Mens, Lingerie- en Costuumnaaien; Mej. E. M. M. van Munster, Koken, Voedings- Roceptenleer; Mevr. J. Th. M. Nipper- Mens, Fraaie HandwerkenMej. A. Okkin- ga, Waschbehandeling; Mej. M. A. J. van Odijk, Koken; Mej. O. F. Parmen- tierv Boekhouden; Mej. G. A. M. Polman, Costuumnaaien, Mej. D. J. C. Remmers, Lingorienaaien. Mevr. J. J. Romijn-Sjolle- ma, Onderwijsleer; Mei. E. Rietra, Plant en Dierkunde; Mej. Th. G. E. Schenck, Huishoudkunde, Hygiëne en Warenkennis; Mej. K. Schijfsma, Plant- en dierkunde; Mej. G. Stapel, Koken en Warenkennis; Mej. M. A. Welling, KokenMej. M. D. WittopKoning, Voedings-Reeeptenleer; Mej. M. Th. J. Keulcmans, Hoofd. v. d. Huishouding: Mej. C. H. J. Verhaar, As sistent Huishoudster; Mej. H. M. van Eg- mond, Administratrice Mej. M. E. C. Niesten, Administratrice. Do heeren: Pater P. C. Frigge: Gods dienstleer; H. G. de Boer, Opvoed- en ziel kunde; J. Th. J. Jacobs, Algemeene ont wikkeling; Dr. V. C. M. Leesberg. Ver bandleer en Soc. Hygiëne; W. P. Melief, Algem. ontw. Fransch. Mutatiën: Eervol ontslag werd op ver zoek verleend: Met ingang van 1 Jan. 1928 aan Mej. C. J. C. Couwenberg, leerares koken. Met ingang van 1 .Sept. 1928 aan: Mej. A. D. J. Antonissen, als Hoofd van de Huishouding: Mej. E. Bogaart, als leerares Huishoudkunde; Mej. Chr. M. J. Bots, als leerares Costuumnaaien; Mej. S. Heij- broek. als leerares Teekenen; Moj. M. A. L. Mulder, als leerares Kinderverzorging en Opvoeding; Mej. E. P. J. Roijen, als leerares Lingerie- en Costuumnaaien; Mej. Chr. G. M. v. d. Werff, als leerares ko ken. Met ingang van 1 Sept. 192S werden tij delijk benoemd in de plaats van: Mej. AI. D. j. Antonissen, Mej. M. Th. J. Keulcmans, als hoofd van de huishouding; de dames Chr. M. J. Bots en E. P. J. Roijen, Mej. J. G. D. J. M. Lohmeijer, leer ares Lingerie- en Costuumnaaien, voor 27 1/2 uur; Mej. S. Heijbroek, Mej. M. Th. Casparie, leerares Teekenen M.O., voor 18 uur; Mej. A. L. J. Mulder, Mej. A. C. C. van Harreveld, leerares Kinderverzorging en Opvoeding, voor 3 uur; Mej. Chr. G. M. v. d. Werff, Mej. A. D. J. Antonissen, voot 16 uur. Ziekteverloven werden verleend aan: Mej. E. M. M. van Munster; de lessen werden waargenomen door de dames E. M. A. J. van Odijk, H. Chr. M. Bots en A. D. J. Antonissen; Mej. A. Okkinga; de lessen werden waargenomen door Mevr. A. H. Cocterier- Schröder; Mej. A. J. M. Leewens; de lessen wer den waargenomen door de dames J. G. D. J. M. Lohmeijer, D. J. C. Remmers: A. J. de Boer, J. Th. M. Nipper-Mens, P. W. M. Mens en P. W. van Himburg; Mej. D. J. C. Remmers; dc lessen wer den waargenomen door Mej. P. W. van Himburg; den heer W. P. Melief; de lessen wer den waargenomen door mej. G H. M. Wa lenkamp. Tijdelijk werden benoemd: met ingang van 1 September 192S: Mej. E. J. de Best, leerares Huishoudkunde voor 10 3/4 uur; Mej. J. Koning, leerares Huishoudkunde, voor 14 3/4 uur; Mej. G. Stapel, leerares Koken voor 6 1/4 uur; Mej. M. A. Welling, leerares Koken voor 2 uur; mej. P. W. M. Mens, leorares Lin gerie- en Costuumnaaien voor 61/2 uur; Mej. C. H. J. Verhaar, als assistent Huis houdster; met ingang van 1 October 1928: Mej. M. Chr. Hanrath, leerares Koken voor 2 uur; Mej. E. Rietra, leerares Plant- en Dierkunde voor 2 uur met ingang van 15 October 1928: Mej. D. C. Laijendecker, leerares Schei-Natuur kunde voor 1 uur; met ingang van 1 Nocember 192S: Mej. E. M. A. J. van Odijk, leerares Koken voor 5 uur; met ingang van 1 December 1928: Mej. P. W. van Himburg, leorares Lingerie- en Costuumnaaien voor 11 uur. Met 1 October 192S word een aanvang gemaakt met de Opleiding N XVII en N XVIII. Voor dc vakken Voedingsleer, Warenkennis en Hygiëne, volgden de leer lingen de desbetreffende cursussen in Amsterdam, gegeven door deskundigen. De vakken Schei- cn Natuurkunde en Plant en Dierkunde werden aan on^e school ge geven en wel voor: Schei- en Natuurkunde Mej. Ir. A. M. D. Langezaal; Plant- en Dierkunde Mej. E. Rietra. Leerlingen: A. De school werd bezocht: van 1 Ja-n.E. Sept. 1928 door 527 leer lingen; van 1 Sept.—31 Dec. 1928 door 523 leerlingentotaal dus 1050 leerlingen. B. In den loop van het jaar verlieten met diploma de school: 12 Huishoudkun digen,^ 1 Hulp in de Huishouding; 14 Lingerie- en Costuumnaaien; 5 Costu- mières; 7 voor den 3-jarigen. volledigen avondcursus. Staatsdiploma: De school heeft de op leiding voor de Akte N. VII: Leerares Huishoudkunde en WasehbehandeTing (vol ledige Lagere Bevoegdheid); Akte N. VIII: Leerares Koken en Voedingsleer (volledi ge Middelbare bevoegdheid); Akte N. XVIII: Leerares Koken en Voedingsleer (volledige Middelbare Bevoegdheid). Geslaagd zijn: voor de acte N. VII: 5 leerlingen; voor dc acte N. VIII: 7 leer lingen. Studiereizen: Onder deskundige leiding- werden bezoeken gebracht aan: Abattoir te Leiden; Azijnmakerij „De Dubbele Grieksche A" te Rotterdam; Flat gebouw, Zorgvliet te Den Haag; Flatwo ningen W.A.V.O.-Park te Den Haag; Groenten- en Fruit-tentoonstelling te Utrecht; Huishoudschool te Rotterdam; I.T.A. te Arnhem; Koloniaal Instituut to Amsterdam; Leerlooierij v. d. Kloot Meij- burg te Alphen aan den Rijn; Leerlooierij v. Wessels te Utrecht; Melkinrichting „Do Landbouw" to Leiden; Mode'stal „De Landbouw" to Oegstgeest; Modelstal „De Vaan" te Hillegersberg; Museum Ned. Heide-Maatschappij te Arnhem; Monster zalen van de Fa. Zwanenburg te Rotter dam; N.E.N.TJ.T.O. te Rotterdam; Matten- fabriek fa. De Leeuw en Zn. te Leiden; v. Outvorst en Zn., Zilversmeden te Am sterdam; Paddenstoelententoonstelling te Den Haag; N.V. van Cranenburg en He ringa, Fabriek van Sajetten en gebreide Goederen te Leiden; Toonkamers v. d. St. Lichtfabrieken te Leiden; Tentoonstelling Huishoudschool Schiedam; Tentoonstelling „De Gedekte Tafel" te Den Haag. Ten toonstelling „Electrieiteit in de Huishou ding" te Den Haag; Tentoonstelling „Melk hygiëne" te Leiden Vroom en Dscesman, tapijt en beddeilafdeeling te Leiden; Vrou- wenarbeidschool te Rotterdam; J. C. Zaal berg en Zonen, dekenfabriek te Leiden; Zwitsersche Chemische Wasscherij te Rijswijk; Fi'm „Staatsmijnen"; Films en le zing „Electrieiteit in de huishouding"; Film „Van kolen tot electrieiteit" Lezing: De elecrische huishoudelijke artikelen; Le zing: Maatschappelijk werk; Lezing: Re- classeering van gevangenenLezing met lichtbeelden over de F.N.Z. (Ned. Fabri kaat). Gebouwen: Evenals vorige jaren mocht in 1928 de school zich in een gestadigen bloei verheugen. Tengevolge van de vele aanvragen tot plaatsing van leerlingen is aan het Minis terie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen aangevraagd en verkregen het huren van een schoollokaal in het gebouw der Zita-Vereeniging aan de Pieterskerk- koorsteeg no. 15 te Leiden. Mochten wij 9 Mei 1927 de verheugende tijding ontvangen, dat een gedeelte van het voorgestelde uitbreidingsplan zou kun nen worden uitgevoerd, toch mocht met recht verondersteld worden, dat het toe gestane gedeeltelijke plan onvoldoende zou blijken, ook in de naaste toekomst, terwijl bij uitvoering van het geheele plan, de ruimte niet alleen voor de toekomst doch ook financieel voordeeliger zou zijn. Na tal van besprekingen met den In specteur-Generaal en met de Inspectrice van het Nijverheidsonderwijs en andore officieele personen, is aan Zijne Excellen tie, den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen het verzoek gericht, het geheele uitbreidingsplan te willen toe staan. Tot onze zeer groote vreugde mochten wij aan het eind van het jaar, 20 Decem ber, de verblijdende mededeeling ontvan gen, dat het voorgestelde plan in zijn ge heel mocht worden uitgevoerd. Met een dankbaar en verheugd gevoel LEIDEN. Dinsdag. R. K. Stud. Vereeniging „I tus Augus tinus", „Eigen Hui»' S.30 uur. Woensdag Dioc. Ver. van R. K. Onderwi zers, afd. Leiden en Omstrek*; Harmonie, 6 uur. Woensdag De Hanze, In den Vergulde Turk, 8.30 uur. Maandag. Jaarvergadering ARKA, Graa; beurs, 8 uur. gaan wij 1929 in met het blijde vertrou wen, dat het groote tekort aan ruimte in de toekomst door de uitvoering vai het geheele bouwplan zal worden opg» heven. Financiën: De ontvangsten en uitga vei bedroegen f 91077.61, met een saldo vw f 8053.04 1/2. De toelichting hierop geeft de volgend cijfers Totale uit gaven f 91077.61, totale ogt vangsten f 32168.56 1/2, blijft' f 58609.04 1/5 Hiervan te ontvangen: 70 Rijkssubsidi f 41026.33 1/2, 30 Gemeentesubsidi f 17582.71. Aan Rijkssubsidie f 41026.33 1/2, reed Per ontvangen f 32000.nog te ontvange f 9026.33 1/2, Aan gemeentesubsidii f 17582.71, reeds ontvangen f 17956.mee ontvangen f373.29. Nog te ontvang Rijkssubsidie f 9026.33 1/2, meer ontvange! Gem.-subsidie f 373.29. Saldo Rekening Verantwoording f8653.04 1/2. Jaarverslag R. K. Huishoud- Industriecursus te 's-Gravenhage In het jaarverslag over het sckooljaai 192S van den R. K. Huishoud- en Industrie cursus te 's-Gravenhage, afd. van de Iv. Vakschool voor Meisjes alhier lezen wij Gebouw. Het onderwijs werd tot 31 De cember 192S gegeven in de lokalen van hei R. IL Woeshuis, Warmoezierstraat waarvoor do Huishoud- en Industriecursui jaarlijks een som voor huur betaalt. Omvang van het onderwijs: Gedurendt het geheele jaar 1928 werd les gegeven in de volgende vakken: linnen- en co» tuumnaaien, huishoudkunde, waschbehan deling en koken. Leeraressen: Aan deze cursus zijn ver bonden: 1 leerares Lingerie- en Costuum «lei- naaien, 1 leerares Waschbehandeling, leerares Koken en een hulpkracht Huis houdkunde. Leerlingen: De Cursus werd van Jan.- Sept. bezocht door 24 leerlingen. Na Sep tember werd de cursus geopend met leerlingen, waarvan 34 leerlingen tot eind December 1928 het onderwijs genoten. Financiën. De inkomsten en uitgaven bedroegen f 2342.31, met een saldo van f 44. alle kan als: Sta ken R. K. Volkshuishoudcursus „Duin- zigt" te Oegstgeest. Het jaarverslag over het schooljaar 1925 van den R. K. Volkshuishoudcursus „Duin- zigt" te Oegstgeest, afdeeling van de IC. Vakschool voor meisjes alhier, vermeldt het volgende: Gebouw. Heb onderwijs werd gegeven in de lokalen van het R. IC. Gesticht „Duin- zigt" te Oegstgeest: een lokaal voor ko ken, een lokaal voor strijken, een lokaal voor platte wasch, een lokaal voor huis houdkunde en een lokaal voor handwer ken. Omvang van het onderwijs: Gedurende het geheele jaar werd les gegeven in hand werken, linnen- en costuumnaaien, huis houdkunde, koken, gezondheidsleer waschbehandeling. Leeraressen. Aan den Cursus zijn ver bonden: twee leeraressen voor handwer ken, een voor costuumnaaien, een voor koken, gezondheidsleer en waschbehande ling. Leerlingen: De Cursus werd bezocht van Jan,Sept. 1928 door 45 leerlingen, van Sept.31 Dec. 1928 door 36 leerlingéi Eenige verlieten den cursus voor het ein de, terwijl andere in den loop van het jaar er bijkwamen. Financiën. De inkomsten en uitgaven bedroegen f 3516.62, met een saldo f 825.47. Prof. mr. C. van Vollenhoven. Prof. mr. O. van Vollenhoven, hooglee- raar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de universiteit alhier, is benoemd to lid (aangewezen door de Nederlandsclii regeering) -van de Permanente Trternatio nale Commissie, ingesteld op grond het op 2 December 1913 te Washington tusschen Nederland en de Vereenigde Sta ten van Amerika gesloten verdrag, betref fende de onderwerping van geschillen aan een permanente internationale commissie voor onderzoek en verslag. Een geheimzinnig geval. De Commissaris van Politie te Leiden verzoekt den reiziger, die zich bevond in den trein, die op 18 Maart 1929 te 17.22 uit Leiden is vertrokken en die aan een conducteur heeft medegedeeld, dat hij ge zien heeft, dat kort na vertrek uit Lei den, tusschen Leiden en Warmond een man te water lag, zich zoo spoedig mogfr lijk in verbinding te stellen met genoem den Commissaris van Politie, terwijl an dere reizigers, die dit feit eveneens hel)' ben waargenomen ook hiertoe worden uit- genoodigcL 3-1 De avond-, nacht- en Zondagdienst dt apotheken wordt van Maandag IS t en met Zondag 24 Maart waargeni men door de apotheken van de heere» G. H. Blanken, Hooge.voerd 171, te'e 502 en D. J. v. Driesum, Mare 76 telt 406. INGEZONDEN MEDBGEELING.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 2