LAND- EN TUINBOUW LUCHTVAART INGEZONDEN MEDEDEELING. De straflijst van den groenteman was niet geheel brandschoon een diefstalle tje en een mishandelingetje prijkten er op en daarom luidde de eisoli dan ook niet minder dan f 25 boete. „Ik vind het niet zoo erg weinig", meende St., die op „erg weinig" meende aansprak te mogen maken. Mr. Klomp kwam hem een weinig tege moet en bepaalde zijn straf op vijftien gulden. Een hardhandig gesprek. Een landbouwer stond met iemand over een koe te onderhandelen op de L c i d- s c h e veemarkt, toen een slager uit Woerden er bij kwam en ook een bod op de koe wilde doen. Iets dat tegen alle ongeschreven wetten van veemarkten en veeverkoopingen indruischt. Het gevolg van een en ander was ten slotte geweest, dat de kleine Woerdensche slager zijn stok had opgeheven tegen den grootcn Zuid-Hollandschen boer en niet al leen het bij deze opheffing had gelaten, maar zelfs den stok ook had doen neer dalen en wel op den schedel van den man, met wien hij het niet eens was. Het ge volg was deze nederdaling was een bloe dige hoofdwonde op den schedel des boers en een proces-verbaal op het hoofd van den slaanden slager. Deze echter meende, dat het slachtoffer zelf ook niet weinig had bijgedragen tot deze culminatie in de vechtpartij. Hij toch was begonnen met te schelden. Aap, snot neus had hij geroepen, hij had.,hem bij de borst gepakt en weggeduwd en toen was hij pas met zijn stok op de proppen ge komen. De zoon van den slager was er bij ge weest, maar dat zijn vader geslagen had, had hij niet gezien. Vriendelijk veronderstelde mr. Klomp, dat hij op dat moment zeker zijn oogen had dichtgeknepen. f 25 eischte mr. Rijkens. „Tjazei de politierechter, „u bent vroeger ook al eens gestraft geworden wegens diefstal!" „Nou ja, als kind zijnde", verdedigde de Woerdenaar zich, blozend. „Dan toch in elk geval al een meetellend kind van 21 jaar", van mr. Klomp. Tot een boete van f 15 werd hij ver oordeeld. „Vad." RECHTBANK TE ROTTERDAM. Overval te Rotterdam. De rechtbank te Rotterdam behandelde de zaak tegen den winkelier J. F. T. v. N. Verdachte had indertijd terecht gestaan ter zake van poging tot diefstal met ge weldpleging. Hij verkeerde in financieels moeilijkheden, was een chocoladewinkel in de Van Oldenbarneveltstraat binnenge gaan, met de bedoeling de kassa te plun deren en had de winkeljuffrouw een klap met een hamer toegebracht. In de instructie was naar verdachte's geestvermogens een onderzoek ingesteld. Twee Rotterdamsche psychiaters hadden den man toerekeningsvatbaar verklaard. Niettegenstaande dat had de rechtbank nogmaals een onderzoek gelast, in te stel len door dr. Scholtens te Leiden. Het resultaat van dit onderzoek is ge weest, dat ook deze psychiater tot ver dachte's toerekeningsvatbaarheid conclu deerde en hem niet voor een psychopaat hield. Alleen had verdachte tijdens het plegen van het feit in een affecttoestand verkeerd. Het O. M., waargenomen door mr. J. S. Loke, handhaafde in verband daarmee zijn eisch van 4 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. G. v. Geest, drong niettemin aan op een voorwaardelijke veroordeeling. De rechtbank heeft, ten einde verdach te niet lang in onzekerheid te laten, het rapport zegt, dat hij zekerheid beter draagt dan vrees dadelijk uitspraak ge daan en verdachte veroordeeld, als ver zachtende omstandigheden in aanmerking nemende, dat de man in een affecttoe stand heeft gehandeld, tot 4 jaar gevange nisstraf met aftrek van den tijd in voor- loopige hechtenis doorgebracht. Doodslag. Drama in een hotel te Amsterdam. De Amsterdamsclie Rechtbank heeft he den uitspraak gedaan in de strafzaak te gen den 30-jarigen, in de hoofdstad woon achtigen chauffeur C. P. M. N., die zich te verantwoorden heeft gehad wegens moord en subsidiair wegens doodslag, zware mishandeling en mishandeling dpn dood ten gevolge hebbende. Hot bet: eft hier naar men zich her inneren zal het geheimzinnig drama, dat zich in den nacht van 5 op 6 Augustus van het vorig jaar heetf afgespeeld in een klein hotel aan het Damrak. In een kamer van dit hotel heeft N. op het meisje Ziska KI., dat te Amserdam als dienstbode in betrekking was en met wie hij sinds eenigen tijd omgang had, uit een met scherp geladen revolver een aantal scho ten gelost. Het slachtoffer werd zoo orn- stig getroffen, dat het bijna onmiddellijk overleed. Do Rechtbank achtte bewezen dat verd. zich heeft schuldig gemaakt aan doodslag, doch niet dat hij heeft gehandeld met voorbedachten rade. Dit in aanmerking nemende legde de Rechtbank verd. vier jaar gevangensstraf op. Het O. M. had wegens moord acht jaren gevangenisstraf geëischt. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. Tramwagen ontspoord. Ernstige materieele schade. Gistermorgen geraakte een van de wa gens van de goederentram van de stoom tram O'ldambtPekela op weg naar Oude Pekela uit de rails. De zeer zware loco motief sleepte dezen wagen verscheidene meters mee, voordat de machinist dit ein delijk bemerkte. Toen bleek de betreffen de wagen reeds ernstig beschadigd te zijn. Het verkeer ondervond groote stagnatie. De materieele schade is eveneens groot. Trein tegen stootblok geioopen. Locomotief en vijf wagons ontspoord. Doordat de machinist ten gevolge van den dikken mist het stootblok niet zag, reed de trein te Maarn er met volle vaart tegen op, waardoor de locomotief en vijf wagons ontspoorden. Er kwamen geen per soonlijke ongelukken voor, doch de vertra ging bedroeg eenige uren. 3»Tel." Mijnongelukken. Op de Staatsmijn Muurits te Lutterado gebeurde een tweetal mijnongelukken van vrij ernstigen' aard. De mijnwerker V. uit Stein afkomstig, geraakte onder een zware metalen plaat, en liep ernstige inwendige verwondingen op, eveneens aan hoofd, han den en voeten. Per ziekenauto van de mijn werd hij naar huis vervoerd. Een tweede on geluk overkwam den bankwerker M. ui Kr.i- winkcl. Deze raakte bekneld onder een zwaron ijzeren plaat en bekwam ernstige verwondingen. Auto tegen tram gebotst. Donderdagavond halfzeven wilde een rei ziger uit Culemborg zijn auto keeren op. den Rijksstraatweg te Leersum ter hoogte van den Hazenberg, zonder te bemerken dat de tram der N. B. M. in volle vaart naderde. Midden op dc trambaan zijnde werd dc auto gegrepen en tusschen hek werk en ijzeren mast der electrische lei ding totaal versplinterd. De inzittende werd in bowusteloozen toestand bij een in gezetene ingedragen, doch had wonder bo ven wonder slechts eenige lichte verwon dingen. Nederlandseh officier te Ostende verdronken. Te Ostende was een taxi, waarin de 30- jarige Paul Green, kapitein van het Nc- derlandsehe motorschip Linquienrda uit Groningen, Maandagnacht bij zwaren mist plaats had genomen, sedert dien verdwe nen. Thans heeft men de auto uit een der bassins opgehaald en later ook de lijken, van den Nedei'landsolien zeeman er» van den chauffeur uit Osten.de Jerome Boons, gevonden. Alles wijst er op, dat de ohauf-. feur door den mist misleid in het water is gereden. Aanvaring. De Rijnikast Marretje van Rotterdam, metende 425 ton, schipper H. J. Raars, geladen met ma is, tarwe en Hjnkoek- sölrlfers, die naar boven gesleept wörd, is Vrijdagochtend op de Lek aan de Heul in de nabijheid van Culemborg tengevolge van mist en lagen waterstand in aanvaring gekomen met andere schepen. De Harretje kreeg een lek aan stuurboordzij, ongeveer midscheeps, waardoor het water naar bin nen kwam, zoodat het vaartuig naar het terrein van den Culcmborgschen Steen oven werd gesleept. Daar heeft men het lek zoo goed mogelijk gestopt, waarna de reis is voortgezet. BRANDEN. Dubbel heerenhuis afgebrand. Gisteravond te negen uur is te Loencn, gemeente Apeldoorn, een dubbel heerenhuis bewoond door Schut en Modderkolk, to taal afgebrand. Het perceel stond op enkele meters afstand van de boterfabriek „De achterste molen", directeuren G. J. Berends en A. Schut. Met veel moeite kon de fa briek behouden blijven. De Loenensche brandweer kreeg assistentie van de Apel- doornsche en met 6 stralen taste men de vuurzee aan. Het vee is gered. De 'heer Modderkolk die zich reeds te bed bevond, kon zich ternauwernood in veiligheid stel len. Huizen en inboedels zijn verzekerd. De oorzaak is onbekend. Boerderij afgebrand. Donderdagnacht omtsreeks 1 uur ont stond door onbekende oorzaak brand in do woning van den landbouwer J. V. te Gru- them-Oler (bij Roermond). Het vuur greep zeer snel om zich heen en in een oogen- blilc stond de geheele boerderij in lichter laaie. Met groote moeite konden een paard en eenige koeien gered worden. Zeven stuks vee, waaronder vier koeien, kwamen in de vlammen om. Van het huisraad kon zoo goed als niets gered worden. Fabrieksbrand. Donderdagavond omstreeks elf uur on- sond te Oude Pekela op de terreinen van de strookartonfabriek „Albion" door on bekende oorzaak brand in den stroo-voor raad achter deze fabriek. Ongeveer 500.000 a 600.000 K.G., Je geheele voorraad, stroo werd een prooi der vlammen. Door den Westenwind liepen de aangrenzende per- ceelen geen gevaar. De plaatselijke brand weer was met een motorspuit aanwezig en gaf met twee slangen water, doch vermocht niets tegen deze vuurzee uit te richten. Het stroo was op beurspolis verzekerd. Het be drijf zal alleen bij directen snellen aan voer van nieuwe grondstoffen kunnen wor den voortgezet. Woning afgebrand. Gisterochtend om half zeven is bij het aanmaken van de kachel brand ontstaan in de woning van B. Klinkenberg te Naar- den. Het vuur gTeep snel om zich heen en spoedig stond de geheele woning in vlam men. De kinderen, die nog te bed lagen, konden met moeite worden gered. Het per ceel is totaal uitgebrand. De brandweer wist do belendende perceelen te behouden. Deze kregen alleen waterschade. Alles was verzekerd. HET DRAMA TE GR00TEGAST. Nederland schonk 34.000. Dc voorzitter van het Comité Grooie- gast, mr. H. E. Oving, deelde ons mede, dat thans ongeveer 34.000 gulden bij elkaar gebracht is voor de nagelaten betrekkingen van do slachtoffers bij het drama te Groo- tegast. De verantwoording van do ingekomen geldon heeft in de Groningsche dagbladen gestaan. Eon dezer dagen zal het fonds af gesloten worden. Intussclien heeft het Comité aan een aan tal Levensverzekeringmaatschappijen aan biedingen gevraagd voor premievrije uit- keering. Binnen veertien dagen hoopt men een beslissing te nemen, op welke wijze het binnengekomen geld het beste besteed zal kunnen worden. Een brandkast gevonden. De inhoud verdwenen. Donderdagmiddag heeft de politie te Voorburg in een weiland achter de v. d. Wateringclaan een brandkast gevonden, welke van onder geheel geopend was. Dc kast, die vermoedelijk van diefstal afkom stig is, was zonder inhoud en is door 'Je politie voor nader onderzoek in beslag ge- Jassendief gearresteerd. Donderdag werd uit de gang van de wo ning van A. D. in de Hugo de Grootstraat te A'dam een jas gestolen. Kort daarna werden, eveneens uit de gang, een mantel en een jas gestolen ten nadeele van J. P, aan den Plantageweg. Spoedig daarna sloop een man de gang van de woning van H. v. d. H. aan den Plantageweg binnen en nam eenige kleedingstukken van den kap stok. Gelukkig hoorde de huisvrouw dat er onraad was; toen zij ging kijken, zag ze iemand eenige jassen neergooien en de vlucht nemen. De jassendief was door deze mislukking echter niet ontmoedigd, want ging naar den Boezemsingel, waar hij de woning van O. H. binnensloop. Reeds had hij eenigo klëeren van de kapstok genomen, toen ook hier de vrouw des huizes kwam kijken, wie er in dc gang was. Dc man riep tegen haar: „Pas voortaan beter op je kleereri', gooide de boel in do gang en maakte zich uit de voeten. Dit maal echter kwam hij er niet zoo goed af, want H. de huisheer zette hem na en wist hem te grijpen, waarna hij den dief aan een agent overgaf. In het politiebureau aan de Meermans straat werd de aangehoudene gefouilleerd, waarbij verschillende' vöorwerpen uit de jassen en de mantel, welke uit de gang van de woningen in dc Hugo de Grootstraat en den Plantageweg gestolen waren, te voorschijn kwamen. De dief kon toen niet langer ontkennen en werd in verzekerde bewaring gesteld. Hij is de 44-jarige vee drijver S. v. d. S. Donderdagavond is in verband met deze diefstallen nog aangehouden den 47-jarigen loswerkman H. L., die ervan verdacht wordt v. d. S. bij de diefstallen behulpzaam te zijn geweest, door op den uitkijk te staan. Het is gebleken dat deze los-werk- raau den geheelen dag met v. d. S. samen is geweest. Redders gehuldigd. In het gebouw van de Beedcrsvereeniging te LJmuiden had de huldiging plaats van dc bemanning der IJmuider reddingboot, welke destijds pogingen aanwendde om de bemanning van het Italiaansch stoomschip „Salento" te redden, dóch omsloeg met het gevolg dat één der inzittenden verdronk. Namens de regeering waren aanwezig de beeren Fock en van: *t Haaff, resp. hoofd inspecteur en inspecteur van de Scheep vaart; namens het hoofdbestuur der N. en Z.-H. Reddingmaatschappij de heeren Lü- cassen en de Booy, namens het plaatselijk bestuur de heeren dr. Rutten, S. Koster, W. A. Dolleman, B. Brutel dc la Rivïere en C. Oud, als-mede de heer F. P. Vermeulen, secretaris der LJmuider Reedersvereeniging en W. P. Mets, consulair-agent van Italië. Nadat de bijeenkomst door dr. Rutten was geopend met een korto vermelding van de feiten van de schipbreuk van het stoom schip werd door de aanwezigen slaande een minuut stilte in acht genomen, als hul de aan den verdronken roeier P. Visser Hzn. De heer Fock reikte met een korte toe spraak, namens H. M. de Koningin, de ver leende onderscheidingen uit en hechtte ze persoonlijk op de borst van de reddors, voor zoover die aanwezig waren. Namens de reddingmaatsehappij deed de heer de Booy hetzelfde; de medailles voor de af wezigen werden ter nadere uitreiking aan den heer Oud, adj. insp. der scheepvaart overhandigd. De roeier R. King, van de IJmuider red dingboot, die destijds bekneld raakte onder de boot-, is nog ernstig lijdende aan een her senschudding. Do door H. M. de Koningin en de Red dingmaatschappij toegekende onderschei dingen voor menschlievendhcid werden gis teren te zijnen huize uitgereikt door de heeren gep. vice-admiraal Fock, hoofdin specteur voor de scheepvaart en dr. Rut ten, voorzitter der plaatselijke reddings commissie. In den IJsel gesprongen. Donderdagmiddag heeft zich bij bet Ka- terveer te Zwolle de pont was juist eenige uren weer in bedrijf gesteld, een klein drama afgespeeld. Een jongeman van 29 jaar, zekere Van K. uit Dalfsen. wilde een familielid te Hattumerbroek bezoeken en moest daartoe met de pont naar de over zijde worden vervoerd. Juist toen de pont zich in het midden van den IJsel bevond ging de jongeman plotseling op de leuning staan, en sprong te water. Door den snol len stroom dreef hij direct af. Onmiddel lijk kwamen bootjes te hulp en een schip- persjongen wist nog juist in tijd den dren keling do reddende, hand te bieden en het genoegen smaken hem weer op den vasten wal te brengen. Was echter niiot een der huisgenoot en van den heer De Jonge, pach ter van het Katorveerhuis, zoo kordaat ge weest hem terug te houden-, dan was de juist geredde jqngeman zeker wederom te water gesprongen. Hij verkeordo blijkbaar in een zeer overspannen boestand. Nadat men. hem op het Katorveerhuis wat had opgemonterd en van droge kleeron voor zien deed hij een droef verhaal van zijn wedervaren. Een en ander schijnt een ge volg geweest te zijn uit moedeloosheid. Door de goede zorgen van do politie is hij naar Dalfsen teruggebracht. „Tel." Amsterdam gedeeltelijk in 't donker. Doordat in de Centrale Oost te Amster dam van de stroomleiding een flensverbin- ding stuk ging, is gisteravond die centrale stroomloos geworden en werden de turbi nes uitgeschakeld. District Oost is toen om gezet op de Centrale Noord. Dat duurde ca. een half uur, gedurende wolken tijd dit gedeelte van do stad geen licht had. Het tramverkeer stond er ca. een uur stil, van half acht tot half negen. Voor dc bezoekers van schouwburg, concert en vergaderzaal was dit een groot inconvenient. Honderdjarige overleden. Te 's Gravenhage is op 100-jarigen leef tijd overleden de heer R. v, d. Pol, weduw naar van mej. H. C. Rembo. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Liftkooi bij Ak8n neergestort. Groot aantal arbeiders gewond. In de mijn „Oarolus Magnus" te Aken is bij het afdalen een met. 68 mijnwerkers be zette liftkooi omlaaggestort. Doordien de vang-installatie goed werkte, kwam de lift kooi een eind lager tot stilstand. Niettemin werden door het geweld van den tegen stoot bij het stuiten van de lift vijf mijn werkers zwaar en een groot aantal licht gewond. Het bergingswerk heeft tot he dennacht vier uur geduurd. De oorzaak van het ongeval is nog niet opgehelderd. Elf dooden door de cycloon in Z.-Carolina. Volgens een bericht uit New York zijn door den cycloon in Zuid-Carolina in totaal 11 personen gedood en 20 gewond. Alle te legraaf- en telefoonlijnen zijn vernield. Sneeuwstorm in den Kaukasus. Spoorwegverkeer stopgezet. In het Noordelijk deel van den Kaukasus heeft een hevige sneeuwstorm gewoed. Hot geheele spoorwegverkeer is er door stilge legd. Bijna de geheele bevolking is te werk gesteld om de spoorlijnen weer vrij te ma ken. Te Rostof, dat geheel geïsoleerd is, moesten verscheidene fabrieken het werk stopzetten. In het district Maikop is de sneeuw beginnen te smelten, waardoor groote overstroomingen zijn veroorzaakt. De bewoners van de bedreigde dorpen heb ben hun woningen ontruimd en lijdelijk op veilige plaatsen een toevlucht gezocht. Ontploffing op een Fransche torpedoboot. Twee dooden en een gewonde. Uit Lorient wordt gemeldBij schiet oefeningen op zee aan boord van de torpe doboot „Somali" zijn door de ontploffing van een kanon twee matrozen gedood en een lid der bemanning gewond. Merkwaardige ontploffing te Altenkirchen. Te Altenkirchen (Westerwald) heeft een hevige ontploffing plaats gehad. Eenige 150 K.G. zware deksels van mangaten der kanalisatiewerken werden 25 meter hoog in de lucht geslingerd. De vensters der hui zen» aan het marktplein en in de aangren zende straten werden verbrijzeld. Een os senwagen, die juist boven een der deksels was blijven staan, werd omvergeworpen. Beide ossen werden gewond. Het schijnt, dat uit een tank, die schoongemaakt moest worden, een groote hoeveelheid benzine is weggevloeid, die op onverklaarbare wijze ontbrand is. ENORME BRAND IN JAPAN. Twaalfhonderd huizen in vlammen. Te Ishioka, een stad in de Japansche provincie ïbaragi, is een enorme brand uit gebroken. Niet minder dan 1200 huizen, o.w. het postkantoor, staan in vlammen. Troepen verleenen hulp bij het blusschingswerk, dat bemoeilijkt wordt door den hevigen wind. Rietsuikerbrand op Cuba. Groote schade aangericht. Yolgens berichten uit Centraal-Violetta (Cuba) is de suikeroogst, ten gevolge van branden op de rietsuikerplantages met 75.000 zakken verminderd. Het vuur dat door hevige winden werd aangewakkerd, heeft reeds een hoeveelheid rietsuiker van 32.5 millioen Engelsche ponden verwoest. De in de geteisterde streek wonende vee fokkers, schatten de door hen geleden schade eveneens op vele duizenden dol lars. Er is weinig hoop dat de verwoesting ophoudt, voordat de regens beginnen te vallen. De treinmoord bij Epernay. Bekentenis van den dader. De 21-jax-ige leerling der technische school Steffens, die zooals bekond gearres teerd was ouder verdenking, den conduc teur van den sneltrein Parijs— Naney ver moord te hebben, heeft zijn misdaad be kend. Hij was geheel van middelen versto ken en wilde door dezen moord weer aan geld komen. Steffens is geboortig uit Ha- genau in den Elzas. Nobile verdedigt zich „Geen manoeuvre-fout begaan". In een onderhoud met den vertegenwoi diger van „Unitod Press" verklaarde bilo aangaande het onderzoek naar „Ttalia"-ramp: Er is geen manoeuvre-fo begaan. Het manoeuvreeren was zoo als het bij de vreeselijke omstandighedi waarin de ramp plaats had, maar moge! was. Ik ben niet in staat do beschuldigi gen te weerleggen, omdat ik niet woet die beschuldigingen luiden, zelfs vandaj nog niet. Indien iemand de bewering hee geuit, dat een fout is gemaakt bij het m noeuvreeren, dan behoorde ik met hem confronteerd'te worden. Wat de critiek betreft aangaande de menstelling van de bemanning,, ook kien kan ik niet ingaan, want ik weet niet waa op die critiek precies betrekking heeft, elk geval echter is het belachelijk criti te oefenen op mannen, die de beproevi hebben ondergaan van een vlucht van uren onder de moeilijkste omstandighedi Het is oen feit, dat geen enkel lid d commissie competent was om een oord» te vellen over de kwestie van het bqsturj van luchtschepen. Vermeldenswaard is dat tot do belangrijkste getuigen een lioo geplaatst officier behoorde, die drie ja geleden veroordeeld werd tot een maai vestingstraf, wegens laster te mijnen o zichte. Wat aangaat mijn redding door Lun borg' heb ik niets toe te voegen aan de ve klaringen van Lundborg en Behounek. dit. opzicht heb ik een volkomen rustig g weten. Priester brengt rust onder oproerige gevangenen. Father C. F. Goman, aalmoezenier va de strafgevangenis te Holmesberg (Pensj vania), die ruim twee jaar, den wereldooi log meemaakte, di'ong de gevangenis nen, waar 5(J0 veroordeelden een oprw waren begonnen en door 200 agenten me traanbommen werden belegerd. Do geestelijke slaagde erin, de rust on der de gevangenen te brengen en erger vooi'komen. Officier van Justitie wegens verduisterin gearresteerd. Uit Posen wordt gemeld, clat de officie van justitie bij de rechtbank aldaar, Deo be.uki, wegens verduistering van hem toe vertrouwde geldon is gearresteerd. a Ned. Tuinbouwraad. De Groep Veilingvereeniging uit de Ned. Tuinbouwraad zal haar Alg. Jaa» vergadering houden op Donderdag 4 Apri a.s., des v.m. 10.30 uur in de groote zaal van het Jaarbeursgebouw te Utrecfe Behalve de gewone punten eener jaai vei'gadoring staan op de agenda voorstel len van het bestuur, idem van de veiling voreeniging te Deventer, idem van de ve lingvereeniging te Tiel. Het bestuur heeft een voorstel bijdrage dor aangesloten vercenigingen de kosten der in 1929 te voeren reclaim te bepalen op 1/20 van den omzet ove 1928. Tot heden was dit 1/50 van dei omzet waardoor over vorig jaar een be drag van f 16000 werd verkregen- Met he saldo der gewone rekening f 4000 en he saldo der reserverekening f 8000 kon di reclame regelmatig worden voortgezet. He bestuur is zoo doordixmgen van de nood zakelijkheid der reclame, dat zij 1/20 van den omzet, waardoor een bedrag va; pl.m. f 49000 wrd verkregen, gerechtvaar digd acht. Hiei'bij vraagt het bestuur dl saldo's der bovengenoemde rekeningei over 1928, zijnde f 4300 en f 9200. Op der wijze komt naar de meening van het be stuur een bedrag ter beschikking w mede de reclame op krachtige wijze voerd kan worden. Dan stelt het bost.ua nog voor het Groepsbestuur met drie le den uit te breiden, waarvan 2 aangewe zen door de Prov. Comm. in Z.-Hollam cn 1 uit deze commissie voor N.-Holland De veilingvereeniging Deventer stelt voor De alg. vergadering drage het Centr. Ba reau der Veilingen op te overwegen o| welke wijze in het belang van onze groen te- en fruitteelt zooveel en zoo spoedij mogelijk profijt ware te trekken van eet aanhangig wetsontwerp, waarbij de R« geering het recht zou krijgen bij Alg Maatregel van Bestuur den uitvoer val bepaalde land- en tuinbouw-producten, niet aan bepaalde, met name te noema eischen voldoen, te verbieden. Het bestuu heeft hierop een ongunstig prae-advies. De Veilingver. te Tiel stelt voot, da hot Centraal Bureau v. d. Veilingen zo» veel mogelijk bevprdere den afzet fruitsoorten, welke daarvoor in aanmer king komen in de overzeesche Ned. Bezit tingen, of stelt minstens oen uitgebreid onderzoek hierna, in. In het prae-adviö wijst het bestuur er op dat het noodig dat de Ned. kweekers beter zorg drager voor prima kwaliteit, prima sorteoving verpakking. Het bestuur verwacht hiervai meer dan in hetgeen in het voorstel ver vat is. Van Lear Black te Rhodesia opgehouden. Bemanning van zijn vliegtuif met influenza te bod. Naar de „Evening Standard" weet meó: to deelen wordt de heer Van Lear Blad aio met zijn Fokkermachine een vlucht oB de wereld maakt, op het oogenblik gedwo» gen in Rhodesia to blijven doordat zij1 beide piloten, de heeren Geysendorffer Scholte en de mecanicien met influenza bed moeten blijven liggen. Wanneer Amerikaan zijn tocht zal kunnen voort ten is nog niet bekend.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6