- Vóó TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN Advertentiën. [•uiü1 t de BAROMETER telegrafisch weerbericht naar waarnemingen in Sancton morgen van 16 Maart, medegedeeld door het Kon. Ned.. Meteor. Instituut te De Bildt: ïoogste barometerst.: 776.6 te Berlijn. Jaagste barometerst.: 748.3 te Ingö. Verwachting tot den avond van 17 Maart: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide- jke wind. Licht tot half bewolkt. Droog veer. Wellicht nachtvorst. Zachter overdag. luchttemperatuur 6.2 gr. 0. licht op voor fietsers e.a. Van Zaterdagnamiddag 6.34 uur tot tofeondagmorgen 5.45 uur. *SE w. cho< heef J1 aats vilie t de r T I Het bracht hulde aan B en W. voor de re- ^■1 tc-ling. Besloten werd overeenkomstig voorstel ran B. en W. Aankoop grond. Den vorigen keer is eeds ter sprake gekomen de aankoop van infond tusschen het tramstation en het |j 'ické-monument. De prijs bedraagt thane 2.30, tot een totaalbedrag van 2000. oedgekeurd. De tweede grondaankoop had plaats an de Mij „Erica" aan deri Heerenweg ot aanleg van een straat, voor de somma 'ran 5000.Eveneens goedgekeurd. B. en W. stellen voor de autoparkeer- en ijwielbewaarplaats tegenover het Oranje- loiel en Atlantis te verpachten. Goedge- ;eurd. De aanleg van een parkeerplaats tan den Beethovenweg werd uitgesteld. Het voorste] van B. en W. om een half- teenen-muur te plaatsen rond het trans- nn" ormatorhuisje aan de Emmastraat, vond tstrijding bij den heer Meyer. Deze vond Ie prijs van ƒ700 te hoog, afrastering is tok voldoende. De voorz. zeide, dat de omgeving daar vel iets anders eischt. Na nog eenige be- pricing goedgekeurd. B. en W. stellen voor over "te gaan tot "I6 lanlcoop van een auto voor den reinigings- 11 lienst voor den prijs van /4S00, bij de irma Jordaans te Schiedam. Op de be- 'e pooting. Hierna kwam aan de orde een adres van le heeren G. H. Krau, J. C. van der Meer a_a_! en Dr. H. van Nes, inzake de kwestie van ^suivering van het rioalwater. In dit adres betreurden adressanten het, lat de Raad indertijd de beschikbaarstel ing van een crediet van 1000 voor het jnaken van plannen voor de zuivering van iet rioolwater, had afgestemd. 'jC Hierdoor ging de geheele rioolkwestie de baan. Mede betreurden adressanten liet, dat eziD B. en W. den Baad niet waarschuwden, (vat deze afstemming tot gevolg zou lebben. Verder wenschten zij, dat de Baad 1 haar besluit zou terugnemen en zou over- e gaan tot het beschikbaarstellen van het °bo wus e crediet. Tevens dat de kwestie met de meeste spoed zou worden afgehandeld. Dr. v. Nes j lichtte een en ander toe. De raadsleden, aldus spr., waren niet op de hoogte van de reeds door B. en W. gevoerdo correspon-. dentic inzake verplaatsing vuilnisbelt en demping van het z.g. zwaaigat. Wanneer W. den Baad, zooals dat behoorde, daaromtrent hadden ingelicht, dan was waarschijnlijk de Baad niet tot het gedane Ul 'besluit gekomen. Zeker zou L. Graaf van Limburg Stirum in deze alle mogelijke medwerking hebben verleend. Nu is echter alles door het raadsbeluit te niet gedaan. Spr. hoopt dat de Baad hpt besluit her roept, omdat de volksgezondheid in deze op het spel staat. De heer Van Eeden komt tegen de rede- neeringen op dat B. en W. de schuldigen zijn, dat do rioolkwestie van den baan is, omdat zij de raad niet voldoende hadden ingelicht. Spr. vond, dat de vaarwatercommissie zich omtrent? deze kwestie 'tot den heer v. Stirum had moeten wenden. De commisie had aan het zwaaigat moeten denken. De heer Van der Meer zegt dat B. en W. reeds in December 1928 bekend waren met de kwestie van de demping van het zwaaigat en de raad daarover had moeten inlichten. Een woordenwisseling ontspon zich waaruit bleek, dat de Raad weinig op de boogte was van de onderhandelingen over deze aangelegenheid. Weth. van Eeden zegt, dat B. en W. thans als zondebok moeten dienen, nu de Raad moet retireeren in een richting als" vroeger door B. en W. voorgesteld. B. en zijn steeds voor zuivering van het riool water geweest. Met alg. stemmen werden de voorstellen ,m het adres vervat, aangenomen: een cre diet wordt toegestaan voor het maken va° plannen voor dc zuivering van riool water, 2. met de uitvoering der plannen fcal spoed worden betracht. WASSENAAR. PROTESTVERGADERING VAN DE B. K. KIESVEREENIGING. Donderdagavond hield de R. K. Kies- vereeniging „Recht en Plicht" alhier een buitengewone ledenvergadering in het Patronaatsgebouw. De opkomst was zeer goed. Onder de aanwezigen merkten wij op de geestelijk heid van beide parochies en de geheele R. K. Raadsfractie met uitzondering van den heer L. A. F. Prins. Do Voorzitter, de heer P. M. Wesse- ling, opende de vergadering, en deelde mede, dat o.m. de heer G. van Leeuwen van hier in do vergadering der Kamer centrale was aangewezen als afgevaardig de van de in Amsterdam te houden bij eenkomst van afgevaardigden der Kieskrin gen Groningen, Leeuwarden en Leiden, hetwelk hij als een succes voor deze ver- eeniging meende te moéten aanmerken. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de stemming voor de Tweede Kamer op 3 Juli a.s. zal plaats hebben. Hij hoop te, dat de aanwezigen bij het maken van reisplannen met dezen datum rekening zouden houden. Hierna kwam het eenige agendapunt aan de orde, n.L het doen hooren van protest tegen het in opspraak brengen van onze geestelijkheid in de op 6 Maart jj. gehouden vergadering van den ge meenteraad. De voorzitter deelde mede, dat bij hem een verzoek was ingekomen, onderteekend door 31 leden, tot het doen houden van een buitengewone ledenvergadering, kij was van oordeel, dat hij om deze reden, dat de vergadering niet van het Bestuur was uitgegaan, geen inleiding moest hou- den, maar beter het wóórd kon geven aan he die deze vergadering hadden aan- De heer Van Duuren, lid van de Plaat selijke Commissie van Toezicht op de Bioscoop, daarop het wooru verkrijgend, deelde mede, dat hij na afloop van de raadszitting was bezocht door twee leden, die hem op de hoogte hebben gesteld van hetgeen in die zitting was voorgevallen. ii ij las, om de aanwezigen eenigszins daarvan op de hoogte te brengen, een passage voor uit het raadsverslag in de Wassenaarsche Courant, en vonu daarbij gelegenheid op 2 onjuistheden in dat ver slag te wijzen, n.l. ten eerste, dat daarin wordt gesproken van cie film „Hij, Zij en Hamlet", terwijl de kwestie liep over de film Watt en Half-Watt op de Arbeids beurs, en vervolgens op het feit, dat de kwestie niet gerezen is naar aanleiding van een ingezonden stuk in het Weekblad vair Roomsch Wassenaar, maar naar aan leiding van een redactie-mededeeling in dat blad. Vervolgens wees spreker erop; dat de kwestie hierover loopt dat de heer Boen der, ,j. D. A. P., in den Raad heeft ge zegd, dat hier bezwaren waren gemaaüt tegen een film, welke in Voorburg door de Geestelijkheid was goedgekeurd, d7e er zelfs om had gelachen en de film al daar had laten draaien, Spreker conclu deerde hieruit, ten eerste: dat de geeste lijkheid van Voorburg in den raad een onderwerp van bespreking heeft inge wacht, en vervolgensdat in den Raad is besproken, wat wij Katholieken in onze eigen pers hebben te schrijven. Spreker oordeelde het, gezien deze fei ten, van veel belang, juist te weten, wat er behandeld is. Hij achtte het daarom het allerbeste, dat zij, die deze bespreking hebben medegemaakt, daarvan een be schouwing geven en om vervolgens te be sluiten, wat kan gebeuren, om zulks voor de toekomst te voorkomen. De voorzitter dankte den heer Van Duu ren voor zijn inleiding eh deelde mede, dat de exploitanten van de bioscoop hem hebben verteld, dat het onwaar is, dat zij aan den heer Boender zouden hebben medegedeeld, dat de film in Vooiburg was vertoond. Dit was ook niet mogelijk, omdat in den Vastentijd in Voorburg geen vertooningen mogen plaats vinden. C~k hadden zij met geen woord van de gees telijkheid gerept. Verder was hem nog medegedeeld, dat de film ook voor de Zuidenjke provinciën was goedgekeurd. Het bewijs daarvan dateerde echter van 1924 of 1925. Hij kon dus niet zeggen, of dit bewijs ook nu nog geldig was. Hierna verkreeg de heer Wouters, voor zitter der R. K. Raadsfractie, het woord. De heer Wouters zeide, met eenige ver wondering te hebben vernomen, dat hier een protest-vergadering zou worden ge houden. Hij en verschillende andere leden der fractie hadden bij de bespreking in den Raad niet den indruk gekregen, die een beleediging voorzat. Ware dit liet geval geweest, dan zou er zeker protest zijn op gegaan. Hij is van oordeel, dat het on verstandig is geweest, den brief, welken de Burgemeester bij gedeelten voorlas, in den raad te brengen. De Voorzitter deed dit» om den heer Boender, die daarom trent iets wilde zeggen, ter wille te zijn. Het is juist, dat de heer Boender he^ft gezegd, dat de film in Voorburg door de geestelijken was gekeurd, dat zij er om hadden gelachen en dat hij ook gedraaid was. Hij gelooft echt-er niet, dat de heer Boender dit heeft gezegd, om de geestelij ken te dupeeren. Ook anderen, die in den Raad tegenwoordig waren, waren van dezelfde meening. Verder wees de heer Wouters erop, dat hij niet gelooft, dat de Burgemeester met een bepaalde bedoeling het stukje uit de Roomsche pers heeft geciteerd. In deze zittiug heeft de Burgemeester juist doen uitkomen, dat hij alles, wat in de pers verschijnt, en vooral de vele hatelijkheden, welke in de Wassen. Courant tegenover den Burgemeester wordt gelanceerd, steeds volkomen genégeerd heeft. De heer Wouters juichte het toe, dat de heer Van Leeuwen in den raad onmid dellijk op de bres is gesprongen en ge protesteerd heeft tegen de behandeling in den Raad. Verder is hij van meening, dat de heer Boender iq de volgende zit ting ongetwijfeld van de dwalingen zijns- weegs zal terugkeeren. De Voorzitter is na het gehoorde van oordeel, dat de behandeling in den raad puur reclamemakerij is geweest. Hij meent echter, dat dit niet mag gaan ten koste van onze partij en oordeelt het daarom wel goed, dat hier op deze vergadering daarvan blijke, vooral ook, om al de praatjes, die loopen, den kop in te druk ken, en de atmosfeer te zuiveren. Hierna vroeg het woord de'heer G. van Leeuwen, lid van den Gemeenteraad. De heer Van Leeuwen ring aan met de me- dedeeling, dat hij alleen inlichtingen zou geven en aan de vergadering overlaten conclusies te Jrekken. Ook hij was van oordeel, dat een protestvergadering ach terwege had kunnen blijven, maar hij is het ook eens met den voorzitter, dat het wel goed is over het gebeurde te spreken, omdat men dan kan zien, wat er openlijk en wat er achter de schermen zooal gebeurt. Spreker vangt aan met personen en partijen uit te schakelen, omdat dit zoo weinig aan de kwestie af of toedoet. Dan wijst spreker erop, dat het de Pas toor der parochie is geweest, die in de vorige vergadering op het gevaar van de bioscoop heeft gewezen en heeft ge vraagd, of het niet mogelijk zou zijn, dat met de wenschen van ons. Katholieken, rekening wordt gehouden. Spreker heeft toen de vraag gesteld, dat overwogen dien de te worden of wel een voorstel moest worden ingediend, om de bioscoop voor personen beneden 18 jaar te verbieden. Ook in de kerk heeft de Pastoor een waarschuwend woord laten hooren en naar aanleiding daarvan is een zachte wenk gegeven in Roomsch Wassenaar. Gemeend werd, dat men verder een afwachtende houding moest aannemen. Hierop is de raadszitting van 6 Maart gevolgd. Hij kan wel zeggen, dat de heer Van der Kroft en hij het verhandelen niet zoo gemoedelijk hebben opgevat. Hij is van oordeel, dat hij, wanneer de Bur gemeester eor^t een artikeltje voorleest en dan het woord geeft aan den heer Boender, veilig mag zeggen, dat de zaak tevoren in scène was gezet. Spreker heeft den volgenden dag af schrift gevraagd van den in den raad bij gedeelten voorgelezen brief. Na veel moeite heeft hij dit verkregen. Het heeft hem getroffen, dat daarin staat, dat men, naar aanleiding van een bericht in een blad, vermoedelijk wel zal komen met een voorstel voor gemeentelijke keuring. Dit kan niet, of er moet iemand zijn ge weest, die uit de vergadering heeft ge klapt. Hij is voor die handigheid nu dank baar, want daardoor is hij in het bezit van den brief gekomen. Den inhoud van dezen, brief heeft spreker getoetst aan het gesprokene in den raad en daar is hij tot de overtuiging gekomen, dat het er over ging, of wij Katholieken een waar schuwing mochten richten of niet. Spreker was van oordeel, dat het hier geen dood gewoon zaakje gold, maar dat het dus ..as oen principieele kwestie. Hij heeft verder omtrent de film liet oor deel gevraagd van de heeren Huibregtse en Hoffman, beidon niet-Katholiek, hoof den van scholen in deze gemeente en lid van de Commissie van Toezicht op de Bioscopen. Het oordeel van don eerste luidt, dat hij de film voor kinderen ongeschikt acht, voor VolWassénen no* wol geschikt, maar toch zou hij dan nog Vel een paar cou pures willen zien aangebracht. Do heer Hoffman achtte de film ongeschikt voor eiken leeftijd. Spreker vraagt dan, of het zoo verkeert was van Roomsch Wassenaar, om tegen het zien van deze film te waarschuwen. En nu kan men wel zeggen, dat het van den Burgemeester of den heer Boe nen niet kwaad was bedoeld, maar er blijkt uit, dat wij in principieele kwesties met hen grootelijks verschillen. Spreker deelt daarop mede, dat er na de raads zitting een vergadering is gehouden door de Bioscoop-commissie, waarin de heer Boender op zijn dwaling is gewezen, me^ het gevolg, dat de heer Boender heeft toe gezegd, in een .volgende vergadering op zijn mededeeling- te zullen terugkomen. Vervolgens wijst de heer Van Leeuwen erop, dat het wel eigenaardig is, dat deze zaak in het verslag van de raadszitting in onze pers is doodgezwegen, en doet hij nog mededeeling van een brief van den redacteur van de z.g. neutrale Was senaarsche Courant, waarin deze mede deelt, dat de heer Brouwer hem heeft ge zegd, dat de kwestie liep over de film „Hij, Zij en Hamlet". De heer J. C. Vogels, lid van den ge meenteraad, heeft aanvankelijk niet den indruk gehad, dat met dc behandeling dezer zaak in den Raad belcediring voor zat. Na al het dezen avond gehoorde is hij wel wat veranderd. Hij oordeelt het 't meest practisch, dat als slot van deze besprekingen wordt besloten een adres aan den- Raad te richten, waarin wordt gevraagd in het vervolg dergelijke zaken niet meer te behandelen. De heer Brouwer wijst eron, dat van de in den Raad gehouden beschouwing niets in de pers is verschenen, omdat do indruk bij hem had postgevat, eerstens, dat de zaak niet bij den Raad thuisbe- hoorde, en vervolgens, omdat de zaak van heel weinig gewicht was. Na de uit wisseling van gedachten op dozen avond heeft hij evenals de heer Vogels een anderen kijk op dc zaak gekregen. Verder wijst de heer Brouwer erop, dat niet hij heeft gezegd, dat de film „Hij, Zij en Hamlet" was genoemd, maar de heer Harnas zelf, redacteur van de Was senaarsche Courant. Bij de bespreking in den Raad wist de heer Harnas niet over welke film de kwestie liep. Spreker heeft hem toen en een ander van de geschie denis verteld, waarop de de heer Harnas zeide, dat het niet de film „Watt en Halfwatt op de Arbeidsbeurs" was, maar de film „Hij, Zij en Hamlet". Spreker heeft noch de eene noch de andere film gezien en kon dus zeker niet beweren, welke de bewuste film was. De voorzitter merkte op, dat den heer Brouwer in deze zaak wel geen blaam kon ti effen en stelde voor niet in te gaan op het voorstel van den hee'r Vogels, maar om als vrucht van dezen avond de reeds ge publiceerde motie aan te nemen. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Pastoor Meijsing deed nog voor lezing van een brief van Pastoor Aalberse uit Voorburg, waaruit wol bleek, dat de exploitanten van de bioscoop, bij keuring van films Wassenaar tegen Voorburg en Voorburg tegen Wassenaar willen uitspelen, al naargelang de keuring in Wassenaar of in Voorburg plaats heeft. Dc heer van Duuren wilde er nog even op wijzen, dat het nog niet zoo zeker is. dat een soortgelijke kwestie wel niet meer zal voorkomen, gezien de mentaliteit van de exploitanten. In het theater wordt n.l. vóór de aan kondiging van de programma's het flinko letters medegedeeld: „Wij vertooncu al leen films, goedgekeurd door de Rijkskeu ringscommissie." En daarna: „In deze commissie heeft ook zitting de Zeercerw. Pater Hyacinth Hermans." Spreker wijst er op, dat dc bedoeling biervan natuurlijk is den toeschouwers tc suggereeren, dat Pater Hermans alle films heeft gezien en goedgekeurd. Spr. wijst verder op het onmogelijke hiervan. Nadat de voorz. alle aanwezigen heeft dank go- bracht voor dc goede opkomst en een spe ciaal dankwoord heeft gericht tot hen, die hebben medegewerkt tot het geven van een goed inzicht in deze zaak, en ten slotte er op heeft gewezen, dat wel duide- lijk is gebleken, dat wij weten op welke wijze een dergelijke zaak moet worden aangevat, werd de vergadering gesloten. LISSE. De roofoverval. D e „b uit" g e v o n d c n. Men zal zich den roofoverval te Abbenes, in den avond van 25 November nog wel herinneren. Onlangs stonden de vermoede lijke daders, de Gebr. A. en T. S. voor de Haarlemsche Rechtbank terecht terzake afpersing en diefstal met geweldpleging, doch de zaak werd toen uitgesteld. Thans vernemen wij, dat de Haarlemmer- mecrsche gemeentepolitie gistermiddag in een sloot nabij den Lisserdijk dc door de v.eduwc S. vermiste tasch heeft gevonden, die wel grootendeels van den geldswaardi- gen inhoud was ontdaan, maar toch nog eenige gouden tientjes bevatte, alsmedo eenige papieren, w.o. Spaarbankboekjes. De dieven hebben een en ander vermoe delijk blijkbaar niet vlug genoeg bij zich kunnen steken en de tasch toen maar gauw in het water geworpen. leimuiden. Kiesvereeniging. Do R. K. Ivicsv. heeft giseravond een vergadering gehouden, waarop o.m. do heer Th. Wihner, hoofdre dacteur van de Leidscho Courant, heeft ge sproken over de beteekenis en de belang rijkheid der politiek en in verband hiermede over het organisme van de R. K. Staats partij en het dr. Schaepmanfonds, dat strekken moet tot oprichting van een bu reau voor de R. K. Staatspartij. Na de rede van den spreker was er ge legenheid om vragen te stellen, waarvan door meerderen werd gebruik gemaakt; do aangename en vruchtbare gedachtenwisse- ling liep over vereehillcnde ondenvetpen: Minister Aalberse en de Arbeidswet, Bu reau K.S.A., Kiesreglement, enz. De voor zitter sloot do vergadering na een woord van dank tot den spreker. De vergadering werd bijgewoond door den zeereerw. pastoor A. H. J. Sprenger. hilleg0m. Vrouwenbond. Gisteravond hield do afd. Hillegom mvan den R. K. Vrouwenbond haar jaarvergadering in Hotel Sistermans. Do opkomst was goed. De presidente, mej. C. Grauw, ging na, hoe het ledental in hot tienjarig bestaan der vereeniging met stij ging en daling gevarieerd had van 70 tot 370 leden, waartoe zij thans if? uitgegroeid Dc presidente deeldo nog mede, dat van dc Liefdadighiedsuitvoering 100 aan do St. Elisabetsvereeniging kon worden ge schonken. Aan de Retrailen voor vrouwen kunnen van onze afdecling 6 gehuwde en 4 ongehuwde leden deelnemen. Waar zich 24 hebben opgegeven, moest het lot beslis sen. Door een milde geefster was een prach tig H. Hartbeeld geschonken, dat a 10 et. per lot in de pauze werd verloot. Mej. Boot. aftredend bestuurslid, stelde zich niet op nieuw verkiesbaar. De penningm. sloot haar boekon met een batig saldo van 211.05. Na de pauze werd door drie dames der Too- neelelub een aardige voordracht gehouden. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwaesenen. Trianon: Goedgekeurd. City: Afgekeurd. LAATSTE BERICHTEN INGEZONDEN MEDEDEELING. Als gij U uliNUt aehecij stuk gaat In plu doet. rkonieril imfi\ gi] huid evenViwriji De isolatie der Waddeneilanden. Van Ameland wordt gemeld: De postboot NesHolwerd, die gisteren middag in hel ijs is blijven steken, is he denmorgen te Holwerd aangekomen. In -13 dagen heeft de boot deze reis niet kunnen maken. Hedenmorgen 9 uur is op ITornrif op West-Ameland een vliegtuig, die de post van 6 dagen met zich voerde, geland. He denmiddag zal een tweede vliegtuig aan komen met dc overige post. De ondernemingslust was heden tot een minimum ingekrompen en dc handel was dan ook zeer gering. Het meest ging nog um in Margarine Unies, die prijshoudend waren zonder meer. Kunstzijde op beschei den schaal verhandeld. Het aanbod had evenwel do overhand, zoodat de koersen lager kwamen. Vooral Enka's leden ecu flink verlies. Philips daarentegen vast ge stemd en hoogcr. Kon. Olie openden prijs houdend doeh liepen later tei-ug. Van de buitenl. soorten veroorzaakten alleen Mar- land Oil eenige beweging. Tabakken bijna volkomen verwaarloosd en zoo goed als on veranderd. Rubbers vaste. A'dam Bubbers ravanceerden enkele pets. Suikers stil. H. -V. 'A.'s lichtelijk in reactie, terwijl ook en kele andere soorten iets lager golden. Op de Mijnafd. warn Boetons weinig veran derd. Alg. Exploraties ongeveer op het peil van gisteren. Scheepv. verlaten. Voor diverse Amerikaanschc waarden kwamen in navolging van Wallstreet hoogere notee ringen tot stand. de 0verstr00mingsramp in amerika. Horderden personen- in rood. Hotel met vluchtelinge» ingestort. LONDEN, 16 Maart (V. D.). Volgens de laatste berichten hebben de overstroo mingen in den staat Alabama de omvang van een ramp aangenomen. Het zuidelijk gedeelte van dezen slaat is er erger aan toe dan ooit te voren. In Georgia zijn in den afgeloopen nacht meer dan 3.000 men- schen gedwongen geweest naar de bergen te vluchten aangezien het water in de Btra- ten een hoogte van 1.80 M. bereikte. Do stad Geneva staat geheel onder water. Op de hoogste plaatsen staat het water nog 90 c.M. hoog. Alle steden in het Zuid-Oos ten van Alabama, het Noordwestcu van Florida en het Zuidwesten van Georgina zijn geheel geïsoleerd. Omtrent het aantal slachtoffers van de ramp is nog niets met zekerheid bekend, maar te Elba vreest men, dat minstens 100 personen verdron ken zijn en honderden anderen bevinden zich in onmiddellijk gevaar. Een vlieger, die germmen tijd boven hot overstroomde gebied heeft cekruist, bericht, dat de stad Castlebcrre bijna geheel vernield is. Tc Ozarc in Alabama is bericht ontvangen, dat te Elba een hotel door <Jen druk van het water zou zijn ingestort, terwijl hon derden personen, die in het hotel gevlucht waren, zich op de bovenste verdieping be vonden. Het snelle stijgen van het water doet vermoeden, dat de dijk van dc Pca- rivier is doorgebroken. In een dorp in de nabijheid van Elba werden 3 personen van ecu dak gered, terwijl 32 andern verdron ken, aangez'en er geen plaats meer was in de boot. liet reddingswerk wordt mot motorbooten voortgezet, aangezien kleine re booten den druk van het water niet kunnen weerstaan. Men neemt aan, dat in totaal reeds tusschen dc 160 en 200 per sonen zijn omgekomen. ernstig spoorwegongeluk in japan. Meer dan 150 dooden en gewonden. TOKIO, 16 Maart. (V. D.). Op het traject Saiondsi-Xotaro is gisteren oen D- trein ontspoord. Volgens officieuze berich ten zouden tot nu toe 157 dooden en go- wonden geborgen zijn. Andere berichten snreken zelfs van een nog grootcr aantaL Vier hulptreinen zijn naar dc plaats van het ongeval vertokken. Dc Japanscho minister voor het verkeerswezen heeft zich per vliegtuig eveneens naar de plaats des onhejls begeven. De oorzaak van de ramp is onbekend. LEIDEN, 11—1(1 Maart. Turf. Geen aanvoor. Lange turf 1011, per 1000 stuks. 16 Maart. Boter. Aangevoerd 64/8 en 18/16 vaten, wegende 1455 K.G. Prima fabrieksboter (controle) 2.05} prima boe- renboler 22.10, goede boerenboter 1.80—1.95 per K.G. Hamdel matig. LEIMUIDEN, 15 Maart. Vrije veiling. Aanvoer: 5180 kipeieron 5.50G.-10, 12 krieleioren 3.90, 282 eendeneieren 5.405.75, per 100 stuks; 15 pond boter 0.951.05, per pond. ALPHEN AAN DEN RIJN, 15 Maart. Groentenveiling. Peen 8.00 sprirlkool 21 kroten 77.50, per 100 K.G.; *>odc koo-1 1822, per 100 stuks. Eieren. Aanvoer: 16209 stuks. Kip- eieren 67.20, eendeneieren 77.30, per 100 stuks. NOOTDORP, 13 Maart. Eiercr.veiling. Aangevoerd 8549 eieren. Kippeneieren 6.55 7.S5, eendeneieren 7.057.50, krieleioren 4.per 100 stuks. Kippen 0.35, konijnen- 0.551.90, duiven o.io, lianen 1.50 per stuk. Hor! O"si:i r-er Stuk 0 "U— 1— AARLANDERVEEN, 13 Maart. Vrije Veiling. Aangevoerd 7705 eieren. Prijs kippeneieren 6.257.10, eendeneieren 6.70 per 100 stuks. Boter 96 cent per pond. Kaas 52 cent per pond. Voor Uwe deelneming, toond bij het o\crlijdc|^ mijn lieven Ma i yn dierbaren Broed vr broelcr en Oom d car0lus hl rmal timmermans! betuigen wij IJ telijken dank. Uit aller naam:* Mevr. Wed. |f C'. H. TIMMERMANS- DE WIJS. Leiden. 16 Maart 1929.

Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3